Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66401) attiss66 válasza emiki6 (#66320) üzenetére


attiss66
senior tag

Itt válaszolok az előző írásokra. Csak jelzem, hogy én csak a D7200-as diófarészét kritizáltam, ami nem jól néz ki úgy fából. Ugyanakkor leírtam, hogy a színfa borítású hangfalak ízlésesek. Azt is leírtam, hogyha az a diófa javít a hangzáson/és ezek szerint javít, mert láttam a bemásolt fotókat, amiken látszik hogy a fa változtatásával változik a hangkép/, akkor nem probléma, hogy fából van, mert a hangzás felülírja az esztétikát.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#66403) attiss66


attiss66
senior tag

Egyéb dolog, voltam egy extrémaudio-ban, teszteltük az ottani sráccal a hifiman hm-101-es csodát, de inkább csudát. Először el se akart indulni, azt mondta a srác, hogy elemes és fel kell töltődnie. Hm, ez fura, usb-s ahonnan kapja a tápot, akkor ha ráteszem a számítógépre rögtön indulnia kéne szerintem. Na, nagy nehezen beindult. Egy Beyerdynamic t990-el akartuk hallgatni. Na de a hifiman nem igazán akart szólni, csendeskén hangzott rajta valami, az enyémmel a hd435-el meg se szólalt.hm. kipróbáltam a senhd600-at, nem rossz, de nem így képzeltem el. volt hd599 is, de az csomagolásban volt, nem bontotta ki, vagyis nem akartam kibontatni, mert úgyse vettem volna ott meg. úgy találtam, hogy a hd600 szerintem egy kicsit testetlen, sok a fűszer, kevés a hús. az én hd435-öm szuggesztívabb volt , lehet, mert pont a fűlhöz vezettem a hangot az üreges szivacsokkal. a beyerdinamic t990-es jó erősítővel, jó forrásról ott körül szólt, mint a hd600-as. ja, és a hd600 a fület körülölelő szivacsával kényelmetlen volt, túl erősnek tartottam a nyomását. kár azért, hogy a hd 599-et nem próbáltam ki, mert én azt akartam venni. a hd600 dupla ár. a creativ sound blaster z-t megrendeltem a bestmarkt-tól. Azt mondja a srác a telefonba, hogyha megrendelem aznap 16.00-előtt, másnapra kihozza a futár, de max 2 nap. utána megint telefonáltam és egy másik hapi vette fel a telót, azt mondja 22.-e előtt nem fogják kiszállítani és addig az ár is változhat. na ezen vitáztunk egy kicsit. na mindegy, ha kihozzák és drágább lesz, mint amit email-en elküldtek, nem veszem át a futártól, megy vissza a feladóhoz. majd megveszem máshonnan. nem a vevőnek kell kiszolgálni az eladót, hanem az eladónak a vevőt.ennyi.

(#66404) ribizly válasza attiss66 (#66403) üzenetére


ribizly
veterán

Na majd ezután kapsz itt hideget, meleget... ;]
Első szabály: 1 kommentben, amit csak lehet!
Második "szabály": tapasztalat és hozzáértés nélkül nem illetjük rossz szóval a HD600-at, mert annak nem lesz jó vége. ;)

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66405) #56474624 válasza attiss66 (#66403) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem értem, miért akarsz fejhallgatót vásárolni tízezrekért, ha ilyen tökéleteset sikerült alkotnod az alsó kategóriás fejhallgatódból, hogy HD600 meg t990, ami vagy egy t90 vagy egy dt990 lehet, nem ér fel hozzá. A HD600 mellesleg eléggé más, mint akár a dt990, akár a t90, tehát ha ezek neked "ott körül" szólnak egymáshoz képest, akkor szerintem valami valóságtól iszonyat messzi lévőt sikerült alkotnod a HD435-ödből, és ezzel együtt marhára elvitted a hallásod. Elhiheted, a HD600 egy elég realista hangkarakterű fejhallgató, mondhatni referencia fejhallgató.

[ Szerkesztve ]

(#66406) Dave™ válasza attiss66 (#66403) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na ez tök jó, ha jobbnak hallod a HD435-öt mint a 10x drágább HD600-at, olcsón megúsztad ezt a hobbit ( ;] )

(#66407) attiss66 válasza #56474624 (#66405) üzenetére


attiss66
senior tag

"Nem értem, miért akarsz fejhallgatót vásárolni tízezrekért, ha ilyen tökéleteset sikerült alkotnod az alsó kategóriás fejhallgatódból"

tényleg :D

(#66409) attiss66


attiss66
senior tag

Creative Sound Blaster Z (PCI-e, OEM) és Creative Sound Blaster Z - 5.1 Hangkártya - Bulk, a kettő között mi a különbség. Jobb, vagy más ?

(#66410) attiss66 válasza Dave™ (#66406) üzenetére


attiss66
senior tag

De csak úgy hallom jobbnak, ahogy én alakítottam át.:) Az eredeti nem szólt olyan jól, vagy csak nem emlékszek rá. Nézelődök eredeti szivacs után a neten/de még nem találtam meg, csak az utángyártottat, de az nem jó, mert zártra csinálták/ a hd435-öthöz, már csak kíváncsiságból is, hogy az eredeti szivaccsal hogy szól.

(#66411) regener


regener
veterán

Urak, egy SteelSeries Flux-ra miként keressek másik párnákat? Ebayen nem találok, a SS azt válaszolta a support felületén hogy nem gyártják már rég és nem tudnak küldeni.

Mérjem le mostanit és méret alapján jó lehet rá másra való párna?

(#66412) attiss66 válasza regener (#66411) üzenetére


attiss66
senior tag

http://fulparna.hu/?s=SteelSeries+Flux

(#66413) kromatika válasza attiss66 (#66403) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Most ez komoly?hd435 ,ha a világ összes át alakított párnáját rá próbálod sem szólhat jobban a HD 600 nál.De még a közelében sem.Kb olyasmi dolog mint ha egy Ladára olyan kereket csinálnál amivel jobban megy mint egy 600-as Merci. DT 990 meg totál más hang mint a HD 600.DT 990 erős V,kissé szúrós magasakkal,háttérbe szorított közepekkel.HD 600 közel neutrális,és pont a király közepei a legnagyobb erénye.Nem értem milyen fülekkel hallottad őket közel azonosnak.

(#66414) pendre54 válasza kromatika (#66413) üzenetére


pendre54
addikt

"Nem értem milyen fülekkel hallottad őket közel azonosnak."

:D

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#66415) attiss66 válasza kromatika (#66413) üzenetére


attiss66
senior tag

Nem sokáig hallgattam, nem akartam feltartani nagyon az eladót, kb fél perc fejenként, mert tudtam, hogy nem vásárlok semmit, mert a hifiman hm-101-ért mentem be, de az kaka volt. Hasonlónak a kettőt/hd600 és dt990/ azért hallottam, mert egész fület betakaró volt, nem volt irányított a hang a fülhöz, az enyém meg középen alagút a fülhöz. Nem azt mondtam, hogy jobban szólt, hanem az, hogy amit én csináltam az jobban tetszett, mindent leszámítva :) Ezért, ha venni fogok, akkor az Sennheiser HD 800 S lesz, de arra még tovább kell gyűjtögetni.

(#66416) Dave™ válasza attiss66 (#66415) üzenetére


Dave™
nagyúr

Jó ötlet, a HD435 után logikusan hangzik a HD800S. Csak vegyél hozzá majd 6,3->3,5 jack átalakítót, hogy be tudd dugni a Sound Blasterbe. :N

(#66417) kromatika válasza attiss66 (#66415) üzenetére


kromatika
veterán

Értem.Nem akarlak meg sérteni,félre ne értsd.Ha két különböző fejest össze akarsz vetni,még ha nagyon nagyon felületesen is,minimum legalább 15 perc hallgatás.De ez is nagyon felületes hangsúlyozom.És lehetőleg több stílusú zenékkel össze hallgatva,amiket már jól ismersz,és sokszor hallottál.Ilyen fél perces hallgatás semmilyen szempontból nem mérvadó,saját magadnak sem,kérlek hidd el.Nos ha Sennheiser HD 800 S,ami igen merész választásnak hangzik,mert ahhoz már a forrás is igen fontos,sok sikert kívánok hozzá,de addig hallgass lehetőleg még sok fejest,és sok forrást,szerezz több tapasztalatot,hogy jól válasz. :KÉs addig,amíg ezek nincsenek meg, ne mondj véleményt egy HD600 kategóriájú fülesről.

[ Szerkesztve ]

(#66418) attiss66 válasza Dave™ (#66416) üzenetére


attiss66
senior tag

A Pioneer házimozierősítőmön 6.3-as a fejhallgatóbemenet, azon is tudom hallgatni és az profi hang. Eredeti angol Wharfedale impregnált papírhangszórós 5.1-es házimozirendszeren nézem a filmeket/a sub.piret endre találmánya bandpass izobar, amit én készítettem. min.8Hz. Arra költöttem rendesen, én fejhallgatóval néhány hónapja nézem a filmeket, mert a letöltött és youtube-os filmeket pc-ről akarom nézni.

(#66419) attiss66 válasza kromatika (#66417) üzenetére


attiss66
senior tag

Ez igaz, ezért is írtam, hogy csak fél percig tudtam tesztelni fejenként a fejhallgatókat, ez csak felületes teszt volt, de mivel a Klipsch hangfalakat és sub-okat is meg akartam hallgatni, nem akartam túlságosan feltartani a srácot.

(#66420) Dorien válasza attiss66 (#66418) üzenetére


Dorien
veterán

A Pio házimozierősítő valószinűleg ideális forrás lesz a HD800s elé. :) Nem is értem miért költenek emberek több százezreket DAC-ra / fejhallgató erősítőre / kábelekre. Vazz... :))

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66421) #56474624 válasza attiss66 (#66418) üzenetére


#56474624
törölt tag

Tulajdonképpen nem értem, miért kérsz tanácsot, ha úgysem hallgatsz soha semelyik tapasztaltabb emberre. :U

(#66422) sirdond válasza sirdond (#66225) üzenetére


sirdond
őstag

na, tegnap megjött a fospower. elsőre mindenképpen pozitív a tapasztalatom, egyáltalán nem olyan bumszli, mint amilyennek a képek alapján gondoltam.
az anyaghasználat is teljesen rendben van, nem gagyi műanyag, hanem valamilyen fém háza van.
strapabírónak tűnik (elvileg lifetime garancia van rá, de azért abban nem bízok :) ), meglátjuk mennyit bír.
bátram merem ajánlani, ha valakinek épp ilyenre lenne szüksége.

(#66423) Bodz válasza s4tch (#66400) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Sőt, gyanúsan olcsó is.

(#66424) attiss66 válasza #56474624 (#66421) üzenetére


attiss66
senior tag

Most ezt kérdezném. Creative Sound Blaster Z (PCI-e, OEM) és Creative Sound Blaster Z - 5.1 Hangkártya - Bulk, ez ugyanaz a kártya csak más megnevezésben, vagy más kártyák és ha igen, melyik a jobb?

(#66425) Dave™ válasza attiss66 (#66424) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az milyen fejhallgató? Nem ismerem :D

(#66426) Tim82 válasza attiss66 (#66424) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#66427) ribizly válasza Dave™ (#66425) üzenetére


ribizly
veterán

LoL :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66428) Bodz


Bodz
Topikgazda

Mit szóltok? Hasznos? Mehet az összefoglalóba?
lezso6 készítette.

[ Szerkesztve ]

(#66429) s4tch válasza Bodz (#66423) üzenetére


s4tch
veterán

Ez (illetve $259 egész pontosan) csak az indiegogós bevezető ár; az első 50 darabot 200 dollárért adták, annyit brahiból is ért volna. A valódi ára 400 lesz, ez valamivel a Sine alatt van. Azt írják a head-fin, hogy a Monoprice fejesei ezerrel nyomják le a többi planár árát, ezért lett olcsóbb az új Hifiman generáció is (560 eredeti ára: 900 dodó, Sundara mint utód ára: 500).

A lezso-féle feliratozott frekimenet tök jó, csak annyit tennék hozzá, hogy a huppogós, terjengős mélyek inkább a vízesés-diagramról tippelhetők meg.

(#66430) Bodz válasza s4tch (#66429) üzenetére


Bodz
Topikgazda

400-ért is gyanús. A Monoprice csak az Egyesült Államokban van, ez nem lehet szerintem indok. A Sundara meg a 400i utódja.

[ Szerkesztve ]

(#66431) regener válasza attiss66 (#66412) üzenetére


regener
veterán

Ezzel nem lettem előrébb, mivel már nincs formagolmban és a gyártó sem tud párnát küldeni mint leírtam.
Azért köszi a linket :R

Valaki más?

(#66432) Dave™ válasza regener (#66431) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mérd le, aztán alin keress rá, mindenféle méretben vannak párnák. Earpad 10cm pl. aztán próbálj meg valami hasonló kialakításút találni.

(#66433) fericske válasza Bodz (#66428) üzenetére


fericske
addikt

Többnyire az van, hogy hanyagoljuk a frekigörbéket, mert a fene tudja, hogyan mérték, teljesen félrevezető lehet. Ennek függvényében nem találok szerencsésnek egy frekigörbe magyarázót az összefoglalóba.

(#66434) Sinesol válasza fericske (#66433) üzenetére


Sinesol
veterán

+1
De szerintem be lehet tenni, csak tegyük hozzá, hogy fenntartásssal kezelendő.

[ Szerkesztve ]

(#66435) s4tch válasza Bodz (#66430) üzenetére


s4tch
veterán

Nem nagyon láttam még kapcsolódó kimutatásokat, de van egy olyan gyanúm, hogy az USA messze a legnagyobb piaca ezeknek a cégeknek. A Hifiman ráadásul ott eléggé lejáratta magát az utóbbi időben, szóval nem lenne meglepő, ha egy agresszív, kifejezetten az ottani piachoz igazított árazással szeretnének visszakapaszkodni. Mondjuk a head-fi Sundara topikot elnézve nem biztos, hogy jó úton járnak...

Abban nyilván igazad van, hogy a Sundara valóban a HE400i leszármazottja, viszont úgy tudom, a HE400i marad a kínálatban, a HE560 helyére meg tudtommal nem érkezik semmi, így végeredményben a Sundara az 560 helyét veszi át a házi rangsorban.

(#66436) moldav20


moldav20
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném. Szeretnék egy fejhallgatót venni, de tanácstalan vagyok. Nem leszek nehéz eset, mert nem vallanám magamat audiophilnek, bár az átlagtól úgy érzem kicsit jobb a hallásom. Mondjuk, hogy a kettő közé estem :)
Jelenleg egy Beyerdynamic DTX910-es fejhallgatót nyúzok, ami nagyon megérte az árát, de van vele pár problémám:
- Kissé mélyhiányos számomra.
- Brutál vastag a kábele
- Túl nagy a fülem hozzá, ebből adódóan hosszabb idő után kényelmetlen is.
- Ha megmozdulok, a műanyag burkolat sokszor recsegni, ropogni kezd.
Szeretnék venni helyette egy másik, elsősorban otthoni zenehallgatásra és filmezésre használt, semleges, vagy enyhe V karakterisztikájú fejest, nyitott vagy félnyitott circumaurallal (ami tényleg átéri a nagy füleimet) kb 30000 Ft-ért. Új és használt egyaránt érdekel. DAC-om még sajnos nincs, de már dolgozok a beszerzésén :)
Ha bármit kihagytam, elnézést kérek érte és nyugodtan vágjátok a fejemhez kérdés formájában.

(#66437) Sinesol válasza s4tch (#66429) üzenetére


Sinesol
veterán

Én valahogy nem látom, hogy le lenne nyomva a többi planár ára. :N
A Monoprice planárok egyébként sem jó minőségűek, mindenhol lehúzzák őket, azok nem hiszem hogy bármit is befolyásolnának, hiszen nem alternatívák.
A He560 helyére pedig nyilván jön majd valami, egy akkora rést a piacon nem hagyhatnak üresen.

[ Szerkesztve ]

(#66438) Sindare


Sindare
csendes tag

Sziasztok!

Körülbelül 2 hónapja vívódok már, hogy milyen fejhallgatót kellene vásárolni, elolvastam már nagyon sok prohardveres hozzászólást meg külföldi sajtókat de nem jutok düllőre.

AKG K72 vagy Creative Aurvana Live?

Ami számomra fontos:
-hangszóró helyett használnám tehát sok sok órán keresztül lenne a fejemen tehát fontos a kényelem és az over ear.
-mindenképpen zárt legyen
-sorozat nézés, youtube, főleg elektronikus zenékre használnám

AKG K72-vel félelmeim:
1. Nagyon naturális hangzás lesz, nem lesz basszus és nem fogom hanyatdobni magam a hangzástól

Creative Aurvana Live!-val való félelmeim:
2. Képek alapján kisebbnek tűnik a fülkagylója és félek hogy nem a fülem körül lesz hanem félig rajta és emiatt nyomni fogja. (AKG K72 már volt rajtam és az kényelmes volt)

Ha teljesen tévúton járok akkor egyéb füles ajánlásokat is elfogadok, 17-18 ezer forintban maximalizálom a keretet. Kérlek segítsetek! :R

(#66439) Dorien válasza moldav20 (#66436) üzenetére


Dorien
veterán

AKG K612 Pro (röhejes áron) [link]
Egy ilyen azért nem ártana hozzá, mert nehezen hajtható: [link]

Sindare: Ha a hosszú távú kényelem fontos, akkor szerintem K72. Többen is istenítették a kényelme miatt és állítólag hangra sem rossz. A CAL! nem a nagy fülpárnáiról híres: [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66440) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok !

Otthoni használatra , Zene/játék->(pontosabban World of tanks), 10e körül -15 max. Elsősorban új de megkímélt használtak is érdekelnek. Kizárólag Circumaural. Zárt,Nyitott mindkettővel békésen elvagyok.
Zavar ha nincs elegendő basszus és csak puffanik. Játszani többnyire csak fent említett címmel szoktam(tankos játékról lévén szó jó volna ha rendeset dörrenne az ágyú :DDD ) , zenében viszont az alábbi stílusok rendszer hallgatója vagyok : Rock/Metál/Punk/Elctro dance/dnb(nightcore).
Szeretném ha újra úgy hallgathatnék skrillex (rock n' roll) , Pendulum,Nightwish és még párat kedvenc bandáim közül valóban élvezzem. Itthonról vásárolnék inkább , lehetőleg minél hamarabb. Sound blaster omni 5.1 (kétlem hogy kellene cserélnem) de ha mégis , írjatok ! :DD

Az ajánlóból ezeket a darabokat nézegettem : Superlux HD681 EVO ,Superlux HD330,Superlux HD-660

Vélemények ? Javaslat ?

:R

[ Szerkesztve ]

(#66441) Spíler válasza moldav20 (#66436) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
Jó lehet az ATH AVA400.

(#66438) Sindare
JVC HA MR60X. Nagyon jó mélyek,kényelmes,jó izoláció.Talán tetszene.

(#66440) Rick3D
Szerintem neked jó a 681EVO,vagy a JVC MR60X,ha fontos a basszus.
A HD330-nak jobb hangja van mint a HD660-nak,szerintem.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66442) kromatika válasza attiss66 (#66424) üzenetére


kromatika
veterán

Ezt inkább itt kérdezd meg.[link]

(#66443) ribizly válasza Bodz (#66428) üzenetére


ribizly
veterán

Én nagyon támogatom! :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66444) ribizly válasza s4tch (#66429) üzenetére


ribizly
veterán

Egy kicsit azért túltolták ezt a reklámot. Eléggé túl lett játszva a meglepődés, meg a srác, aki az egészet narrálja is kicsit sok kávét ihatott a felvétel előtt, mert az arcizmai csöppet feszesek minden szónál. :DDD
Persze meghallgatnám, de valami azt súgja, hogy a 3D hang megint a Windows beépített feature-ének az on/off kapcsolása, a többi meg jön simán a fejes egyéb tulajdonságaiból. :U
Szóljatok, ha valahol meghallgatható lesz.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66445) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!
Az egyik felebarátom most készül fejhallgatót vásárolni kábé 55-65 ezer forintot szeretne rá szánni.Felhasználási területe főként az utca lenne, szereti a jó basszust és a masszív minőségi anyaghasználatot, lehetőleg cserélhető kábelest szeretne, de ha tok vagy kis szütyő van hozzá az se nagy hátrány.
Válaszotokat előre is köszönöm :)

(#66446) Rick3D válasza Spíler (#66441) üzenetére


Rick3D
senior tag

Superlux HD681 EVO esett a választásom , köszi az ajánlást :)

(#66447) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

A Pioneer SE-MS5T-nek "világosabb" vagy inkább "sötétebb" hangja van?

A mikrofonját meg gondolom teljesen ki lehet kapcsolni a Windows-ban?

Köszi!

(#66448) s4tch válasza ribizly (#66444) üzenetére


s4tch
veterán

Ha mobilra csatlakoztatod, hogy játszik szerepet a windows bármilyen eleme? A 3D-t tudtommal külön gombbal lehet kapcsolni, így valószínűleg ez egy hardveres feature.

(#66449) ribizly válasza s4tch (#66448) üzenetére


ribizly
veterán

Most nem nézem végig útja ezt a fantasztikus videót (hogy itt mit említenek), de van egy olyan sejtésem, hogy mobilnál sehogy. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66450) Dorien válasza Bodz (#66428) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem nyugodtan bele lehet tenni. Aztán majd mindenki teszteli, hogy az adott grafikon / leírás mennyire passzol ahhoz, amit hall. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.