Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92001) Gzula[HUN] válasza Mardi (#91999) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

SHP9500 + V MODA boom pro? Vagy a mikis kombó X2HR-el, de annak van egy kis dögös mély kiemelése, meg a keret is kevés lenne. (Esetleg használtban EZ.)
AT-ból van ilyen, de fogalmam sincs, hogy szól. Ismerve a márkát nem egy basshead cucc. Nincs nagy tolongás nyitott mikrofonos fejhallgatókból. De ha mégis, akkor ITT lehet többet tudnak segíteni.

#92000:AMF: 2 hét múlva okosabb leszek, cimbora majd segít átlátni a "káoszt".

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#92002) Mardi válasza Gzula[HUN] (#92001) üzenetére


Mardi
tag

Köszi szépen, a javasolt helyen is kérdezősködök kicsit, aztán levonom a tanulságokat.

Amúgy ha az x2HR csupán egy tizessel lépi túl a felső keretet, az annyira nem gáz.

(#92003) stefi81 válasza Gzula[HUN] (#91998) üzenetére


stefi81
tag

A fekete részen el lehet forditani a krómos karikát. 180fokban elforgattam és kifurtam.

(#92004) csakany2001


csakany2001
senior tag

Sziasztok!
Szeretett A550Z fejhallgató a jack kábel mentén megtört, én sajna magam nem tudom megjavítani. Cserélni meg nem akarom mert kedvenc fejhallgatóm és nem volt éppen egy olcsó darab...
Tudtok esetleg olyan szakembert aki meg tudná oldani ezt a problémát?
Dirvanyával amikor legutóbb beszéltem akkor még nem vállalt ilyesmit(január).

Előre is köszönöm a segítséget!

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#92005) ToBeY válasza ToBeY (#91994) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Kérlek mondjátok azt, hogy idővel kényelmesebb lesz ez a ath fejhallgató,mert most két óra után iszonyúan fáj a fülem tőle :B

(#92006) Dorien válasza csakany2001 (#92004) üzenetére


Dorien
veterán

Szegény Darvinya, volt már itt Davirnya, most meg Dirvanya... :D

Próbáld meg Bordor Tibort: [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#92007) :AMF: válasza ToBeY (#92005) üzenetére


:AMF:
senior tag

Sajnos nem lesz. Nekem is nyomta a fülemet 1 óra után. Csak a párnacsere segít. Nekem a Brainwavz Prostock Hybrid vált be. Kényelmesebb és kiegyenlítettebb lett tőle az M50X hangja.

(#92008) Exodius válasza Dorien (#92006) üzenetére


Exodius
őstag

Mit szegény? Ő egy remek szakember! :)

(#92009) csakany2001 válasza Dorien (#92006) üzenetére


csakany2001
senior tag

Siettem és elgépeltem, nem sértésnek szántam persze. :B
Közben egy fórumtárs írt, hogy meg tudja oldani ezt a kérdést, ezután is szeretném megköszönni előre is.(binatone)

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#92010) ToBeY válasza :AMF: (#92007) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor ez így marad,majd megszokom...
Mert párnát csak akkor szeretnék cserélni,amikor a gyári tönkremegy.

(#92011) emiki6 válasza Dorien (#92006) üzenetére


emiki6
veterán

Én először Dravinyának olvastam és sokáig úgy élt a fejemben... :B

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#92012) Demertin


Demertin
tag

Sziasztok!

Kicsit off a téma, de talán ez a legjobb hely, ahol érdeklődhetek. Ahogy a képen (random kép, de ugyanez a probléma) is látszik az Audeze Mobiusom egyik oldalán elindult egy szép repedés/törés. Kérdésem, hogy lehet-e ezzel kezdeni valamit és ha igen, milyen fórumon érdeklődjek?

(#92013) axwel18


axwel18
senior tag

Sziasztok.

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy a [Beyerdynamic DT 770 PRO 80 Ohm] szerintetek mennyire jó fejhallgató ? Valaki esetleg saját tapasztalatot tudna mondani róla ?
Pc-re menne [Recon3D] hajtaná ami elvileg papíron képes lenne rá, ez lenne a másik kérdésem vajon a hangkártyám meghajtaná ? Vegyes használatra menne gaming, zene.
Zene az nagyon vegyes stílus.

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#92014) Zoliee válasza axwel18 (#92013) üzenetére


Zoliee
senior tag

A több, mint 2000 hsz a dt770-re talán megadja a választ: [link] :D

(#92015) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ti használtok valamiféle tartót a fejhallgatóhoz?
Mert szerintem elég hülyén néz ki, hogy csak így le van b@szva az asztalomra a fejhallgató :U
Ezelőtt egy wireless fejhallgatóm volt, és ott elég kultúrált holder/charger volt hozzá [link]

(#92016) nLali válasza ToBeY (#92015) üzenetére


nLali
senior tag

Én ilyet csináltam magamnak : [link]
Illetve másnak is.

(#92017) fehér_ember válasza ToBeY (#92015) üzenetére


fehér_ember
addikt

Már régi kép, de amint látható pl. szekrénylábak a falon. :)

(#92018) Cathfaern válasza ToBeY (#92015) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ikeásat :) [link] (mondjuk telefontartónak nem használom, szóval a "lába" hátrafele áll, nem előre)

[ Szerkesztve ]

(#92019) contaxg válasza Demertin (#92012) üzenetére


contaxg
veterán

Én a gyártót vagy annak a képviseletét látom megoldásnak. Ez egy vezetékes hi-fi fejhallgató fórum és a Mobius pedig egy vezetéknélküli gamer fejes. :R

#92015 ToBeY
Nekem Sennheiser HH 10 fejhallgató tartóim vannak. Elég baba kis cucc.
Fel lehet szerelni vízszintes vagy függőleges felületre is.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#92020) ToBeY válasza Cathfaern (#92018) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi a tippet ez az ikeás tartó tetszik. :K

(#92021) emiki6 válasza axwel18 (#92013) üzenetére


emiki6
veterán

Jó a 770, én szeretem. Zeneből főleg talán elektronikushoz jó. Legnagyobb előnye, hogy a plüss párna miatt nagyon kényelmes, szemüveggel is jól szól.
Jó a tere, jó a basszusa. Magasai enyhén zavaróak lehetnek bizonyos zenéknél.
Korrekt fejes.

Illene, hogy meghajtsa, még ha nem is tudja a teljes potenciált kihozni belőle. Azt ha nem, majd nézel valami rendes eszközt :D
Az egyetlen hangkeltő, amit hallottam és nem volt igényes a forrasra, az a yincrow x6 füles. Az telóról is pont olyan jó, mint bármiről.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#92022) aerosmith válasza Demertin (#92012) üzenetére


aerosmith
őstag

epoxigyanta, felcsiszolás, lefestés

(#92023) Den86


Den86
friss újonc

Üdv!
A napokban vettem egy Audio-Technica ATH-M50X fejhallgatót ( 4 napja ). Sokat olvastam előtte róla, és így tudtam, hogy sok és testes méllyel rendelkezik, pont ilyet kerestem!
Megvétel előtt volt is lehetőségem kipróbálni, vittem a laptopomat meg a Dac-ot (dragonfly black) mosoly az arcomon EZ AAZ :D , ez kell nekem! Kissé basshead vagyok és néhol majdnem soknak is találtam a mélyet, de lenyűgözött!
Itthon is nagyon jól szólt, egészen tegnapig, valahogyan elveszett az alsó hangtartomány.. vagyis gyengébb lett, és a fejhallgató karaktere mélytelen (ott van amúgy csak elég gyengécske), és mintha sok lenne a közép...
Tesztekből nem úgy szűrtem le, hogy bejáratással ennyire megváltozna a karaktere..
Létezik hogy bejárató hangfájltól történt volna valami?- kb közepes hangerőn ez szólt bejáratásképpen: https://www.youtube.com/watch?v=dLGdVXxewMs&t=1518s
de csak 2x összesen...
Hangteszteken próbálgattam, nincs torzítás, de 70hz alatt elhalkul, amikor megvettem lineálisan ment le 25hzig...
Van valami ötletetek, mitől lehet?
Szerintem vissza fogom vinni, remélem cserélik vagy visszaveszik... úgyanilyet akarok megint, mert amúgy a pontatlan mélyek ellenére összeségében nagyon jól szól és tisztán.

(#92024) ToBeY válasza Den86 (#92023) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem lehet h elállítódott valami a software-ben vagy máshol?
Csak mert én tegnap véletlen kikapcsoltam valamit a software-ben, és elég béna hangja lett a fejhallgatónak :B (aztán megtaláltam mit és visszakapcsoltam)

(#92025) Ba cy lus válasza axwel18 (#92013) üzenetére


Ba cy lus
őstag

szerintetek mennyire jó fejhallgató ?


Igényektől függ. Enyhe-közepes V-karakter világos tónussal. A közepe a gyengéje. A magas kiemelt, mint sok más fejhallgatónál, a basszus szép mélyre lemegy, a szubnak is van nyomatéka. És megfelelően hajtva nem az a mindent elborító mély. Egy külön fejeserősítőt megérdemel, meghálálja a jó erősítést, DAC-ot a kiemelt magas miatt.

(#92026) Dorien válasza axwel18 (#92013) üzenetére


Dorien
veterán

Jó kis cucc a DT770 Pro 80 ohm, nem szoktak rá panaszkodni. :) Ráadásul nagyon kényelmes.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#92027) axwel18


axwel18
senior tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. :)

Ha minden igaz egy 600 ohm-os fejhallgató erősítő van a hangkártyába, remélem elegendő lesz.

(#92028) Ba cy lus válasza axwel18 (#92027) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ha minden igaz egy 600 ohm-os fejhallgató erősítő van a hangkártyába


Ez sajnos nem így működik, ezeket marketingesek adják meg, akiknek fingjuk sincs az egészről. Alapvetően a fejhallgató érzékenysége számít legjobban. És még mindig csak a hangerőről beszélünk, nem pedig a hangminőségről.

(#92029) axwel18 válasza Ba cy lus (#92028) üzenetére


axwel18
senior tag

És még mindig csak a hangerőről beszélünk, nem pedig a hangminőségről.

Hifizek szóval képbe vagyok, viszont fejhallgatókkal még nem nagyon foglalkoztam.
Egyébként melyik az a fejhallgató erősítő ami mondjuk hozzá való lenne ?

(#92030) Gzula[HUN] válasza Den86 (#92023) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Próbáld ki másik forrással és/vagy másik vezetékkel. Úgy tudom, 3-at is adnak hozzá.

#92029axwel: ITT tudnak (tudunk) többet segíteni ez ügyben. (Magam részéről úgy vagyok, hogy akkor is ráért vele, ha már megvan a fejes.)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#92031) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Segitséget szeretnék kérni. Szóval adott egy Hifiman 400S ,aminek a gyári kábele 2x2,5 ös jackal kapcsolódik a csészéhez.az erősitőhőz meg ugye 3,5mm jack ,6,3 as átalakitóval. DE a gyári kábel nagyon merev,cserélni szeretném. Adott lenne egy balanced kábel ,de a Topping L30 on nincs Balanced csatlakozási lehetőség. Ettől függetlenül,ha a balanced kábelre rá dugnám a 6.3 as adaptert ,úgy lehetne használni balanced mód nélkül? Erről lenne szó

(#92032) emiki6 válasza kromatika (#92031) üzenetére


emiki6
veterán

Nem lesz jó sima adapterrel, mert az nem csinál 4 pólusból hármat.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#92033) kromatika válasza emiki6 (#92032) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm a segitséget. :R

(#92034) fehér_ember válasza kromatika (#92031) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ahhoz valami olyasmi kellene, ahol belül mindent annak megfeleően alakítottak ki. Szóval valami ilyesmi.

(#92035) Gzula[HUN] válasza kromatika (#92031) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Unbalanced-nál van 1-1 vezeték jobb és bal oldalra, és minkettőhöz megy a földelés. Balanced-nál nincs földelés, és a jobb és bal oldali jel pont egymás ellentétei, és ha egymáshoz érnek, akkor kioltják egymást. Pont ezért nem kellene rövidre zárni egy olyan adaperben, ahol a 4 szálból csinálnak 3-at. A bal.-unbal. dugaljokon is más a pin kiosztás, pl. a 4 pines 3,5-es dugónál a 4. pin a mikrofoné. Szóval én nem erőltetném, szélsőséges esetben tönkre is vághatja a DAC-ot egy ilyen művelet.

Aki kompetensebb a témában, majd kijavít, részemről nagyon felületi az ismeret ez ügyben.

(Megjegyzem, hogy a képen látható vezeték kísértetiesen hasonlít ERRE :D )

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#92036) Molydeus válasza Gzula[HUN] (#92035) üzenetére


Molydeus
senior tag

A HiFiMan-eknél az oldalankénti jackeknek van értelme, hogy 3 pin-esek, vagy csak költségcsökkentésből nem monók, így egyféle aszim. 2.5 és 3.5-es csatlakozó is elég?

Hasonló cipőben járok, a he400i gyári kábele is túlságosan merev. Attól tartok, hogy egy szép napon eltörik csak attól, hogy kitekerem használat előtt.
Kellene valami helyette EU-n belülről, ami ezért elfogadható minőség és nem túlárazott a fejeshez képest. Én is gondoltam rá, hogy a távolabbi tervek miatt eleve szimmetrikus kábelt keresek és addig is átalakítóval használom a Liquid Sparkkal. Csak éppen a hideg kiráz a mindenféle színes kivitelektől és a csavart vezetékpároktól. Sajnos ezekből van túlkínálat.

Aszim.-ból ez milyen lehet (ezért kérdeztem az oldalankénti monót)? [link]

M.

[ Szerkesztve ]

(#92037) emiki6 válasza Molydeus (#92036) üzenetére


emiki6
veterán

Költséghatékonyság.

Volt 400i-m a kábel tényleg egy förmedvény. Azóta mondjuk lehet kicsit javult a helyzet.

Ha megfizethető kável kell, akkor ne törődj a kinézettel :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#92038) nLali válasza fehér_ember (#92034) üzenetére


nLali
senior tag

Ebből kéne nekem olyan, ami belül nem 2.5mm, hanem 3.5m.
Olyat nem találtál esetleg? Én soxor keresem, de eddig nem találtam.

(#92039) Gzula[HUN] válasza Molydeus (#92036) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Hifiman-nél nem tudom miért találták ki, Fidelio X3-nál azért, hogy azzal is szivassák a júzert. Z teszt videójában is kifejti, hogy a jobb oldali kagylónál a pinek úgy vannak kiosztva, hogy a belső 2 pinhez van érinkező "hozzárendelve", így ha bedugod a mono dugót, akkor rövidre zárod. Csak úgy működik, ha egy kicsit kihúzod az egyik felét. Szóval lehet mókolni, ha utángyártott kábelt akarsz, és akkor még ne keverd össze az oldalakat, mert akkor nem fog jó lenni.

Ettől függetlenül Hifiman még működhet mono dugóval, csak én azt nem tudom. Elvileg egyszerűen meg tudod nézni. Egy multiméterrel kiméregeted a gyári kábelt, és ha az áramkör egyik fele a legelső (vagy legutolsó, nem tudom honnan nézzük :U ) pin-e használatban van mindkét oldalon, akkor már nagy baj elvileg nem lehet.

Többi "hifimanista"? Mono dugóval műxenek?

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#92040) Molydeus válasza emiki6 (#92037) üzenetére


Molydeus
senior tag

Köszönöm! Akkor jó, legalább az oldalankénti monó is játszik.

Sajnos nem javult, 2020 verzióm van, kis túlzással mintha nem is rézből lenne, hanem tömör aluminiumból. :(

M.

(#92041) emiki6 válasza Molydeus (#92040) üzenetére


emiki6
veterán

Az én kábelem javítani is kellett, mert megtört, darvinya kolléga intézte, ezeket a képeket lőtte:

És ezt írta:
"Sárga szálak csak műanyag nem vezető.
Kábelnél látszik(2. kép), hogy vezetők lötyögnek kábelben."

Közben megtaláltam a hszt is: [link]
Nem vagyok benne biztos, hogy a szürke erek ónozott rezek voltak.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#92042) nLali válasza nLali (#92038) üzenetére


nLali
senior tag

Meg is van : [link]
Tud ebből valaki EU raktárosat? 2800Ft-os termékért sokallom a 8000Ft postát..

(#92043) Den86 válasza ToBeY (#92024) üzenetére


Den86
friss újonc

#92030 Gzula[HUN]
Próbáltam 2 Telefonon, telefon +dac, laptop, laptop +dac , pc, pc+ dac.. és mind3 kábelt..
De az eredmény úgyanaz :( .
Tegnap bevittem az üzletbe, az eladó szerint ennek úgy kell szólnia, ahogy szól, mert hogy ő már 20 éve foglalkozik hangcuccokkal és tudja.., hozott egy másik m50x-et és tényleg hasonlóan szólt amit akkor vett elő.. főlleg a cd lejátszón, ami az üzletbe volt.
Vittem a laptopot és dacot, azon is megpróbaltam rövid időre, de nem igazán volt külömbség, talán enyhén az új javára.. Szerinte ha rendes mélyet akarok vele, akkor fejhallgató erősítő kell.
Értetlenül és zavartan eljöttem.., ahogy ő is mondta lehet a hangúlat stb miatt halottam akkor másképpen. Saját magamon elgondolkoztam, talán a fejemben/fülemmel van a gond.
Este hazaérvén megint teszt .. vérszegény, gyenge mély és harsány közép..
Éjelre hagytam random zenékkel had járatódjon.. most szinte a közép dominál, a mély meg maradt úgyanugy zsengécske és kb 70hz alatt nagyon szégyenlős, nincs teste a zenének, erőtlen alsó tartományban..
Ennyire azéret nem lehet baj a fejemben ! Amikor vásárláskor ott kipróbáltam, és itthon első 2 nap rendkívűl jól szólt, némely zenénél már majdnem túlzóan markáns mélyeket éreztem.
Holnap vissza viszem.. :(((
Sajnálom, hogy így alakult, mert nagyon tetszett.. Esetleg vegyek megint m50x-et, csak másik helyről? ,-vagy Szerbiában ilyen hibás példányok vannak??
Volt már jópár fülhallgatóm, de azokkal nem történt ilyen. Fejhallgatóból ez az 1., amit "használtam".
Tapasztalt már fejhalltagóval hasónlót valaki?

(#92044) Gzula[HUN] válasza Den86 (#92043) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Vegyél egy OneOdio Studio Pro50-et mondjuk spanyol postával. Az elég erős V hang sok méllyel, és kevés középpel. Én még a kagylók 2 része közötti szigetelést is kivettem, és hibrid párnával használva is azt mondom, hogy most már egy kicsit kevesebb mély és több magas is elég volna. :)) Ha nem válik be (szerintem be fog), akkor is el tudod adni max. kis buktával, mert a "Magyarországról beszerezhető" ára is másfélszerese.

Mondjuk az M50X-nél nem tudom, hogy kényelmesebb-e, de M40X-nél biztos. ;] Nem lesz annyira részletező hang, de eddig még senki se panaszkodott, hogy kevés lenne a BASS, és akkor még finoman fogalmaztam.

Én most az OneOdiot felváltva használom otthon a X2HR-el, mert az MDR-1A műbőr párnája alatt bepálik nyáron a fülem. Szóval ha zártat kell nyáron valami miatt használnom (jellemzően külső zaj), akkor azt használom hibrid párnával. (Az MDR-1A-n jóval körülményesebb a párna csere, azért nem azon cseréltem párnát!)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#92045) Den86 válasza Gzula[HUN] (#92044) üzenetére


Den86
friss újonc

Az m50x-et sem mondanám kényelmesnek, inkább megszokhatónak :) .
Zenehallgatáson felül videó és zeneszerkesztésre vettem, a tiszta, preciz közép és magashangjával nagyon megfelelt rá, a mély nem volt a legpontosabb, de visszont összhangban elképesztően jól szólt.. Valószínűleg majd megint csak ezt fogom venni, csak másik helyről.
Meggyőződésem,vagyis inkább biztos vagyok benne, hogy a fejhallgatóval van gond, és olyannak kellene lennie, mint amikor megvásároltam.

(#92046) emiki6 válasza Den86 (#92045) üzenetére


emiki6
veterán

Az m50x sose lesz kényelmes, talán azért mert túl lapos a párnája, nem emlékszem. Havernak van, ő nemrég vett egy dekoni párnát, azt mondta ég és föld kényelemben (a hangba lehet beleszól hátrányosan, de hát valamit valamiért). A mélyebb párnák amúgy gyakran a magasabb részeket visszafogják, a mélyeket relatív kiemelik, mivel a fül távolabb kerül a drivertől. Ez mesterségesen is előidézhető, ha pl papírzsebkendőt feltekersz és belülről a párna alá teszed (annak levétele nélkül), ha a kényelem növelése a cél, akkor ezt főként hátul érdemes, mert hátul áll el jobban a fül a fej síkjától.

A mélyvesztés témához annyit, hogy a mélyeket nagyon könnyű megszokni. Ha kiegyensúlyozott fejest hallgatsz, majd felteszel egy mélyben gazdagabbat, akkor oda leszel meg vissza a mélyektől, de ha pár napig csak azt hallgatod, akkor megszokod, elhangolódik az agyad (más lesz a hangfeldolgozás - "belső EQ"), ami addig "baszó volt", ahelyett hiányérzet lesz stbstb. - Teszteld le, hogy egy darabig (pár nap-hét) mélyhiányos hangkeltőt hallgatsz vagy egyáltalán nem hallgatsz semmit és utána újra meghallgatod, hogy visszajöttek e a mélyek. Ha nem, akkor más fejes kellhet.
A mélymennyiség függ a hangerőtől is. Pl. a DT770 ütős mélyei csak egy bizonyos hangerő fölött jönnek elő és nem is szoktam ehhez hozzászokni, mert mást is hallgatok vele és azt általában alacsonyabb hangerőn.
Fontos még az illeszkedés. Ha rosszul szigetel a párna, akkor kiszökik a mély. Ezt okozhatja szemüveg szára vagy haj is.
És igen, függ attól is, hogy miről szól, meg a zenétől is.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#92047) Molydeus válasza emiki6 (#92041) üzenetére


Molydeus
senior tag

:Y Akkor nem lőttem nagyon mellé.

#92039 Gzula[HUN]:
Köszönöm, erre nem is gondoltam volna.
Multiméterem nincs, de van egy kábel teszterem. Egy félbevágott utp-vel be lehet lőni, hogy melyik pin van bekötve.

Még egyszer köszi mindkettőtöknek! :R

M.

(#92048) Den86 válasza emiki6 (#92046) üzenetére


Den86
friss újonc

Nem megszokásról van szó, mert munkába járásra nap, mint nap használok egy sony fülhallgatót, aminek az m50x megvételekor gyengébb volt a mélye, és munkába menet azon eszeltem , hogy de jó lenne inkább a felhallgató ( dehát biciklivel melegben megfőne benne a fülem .. ). Most meg a sony melett is az AT a vérszegény, és ha hangosan halgatnám, akkor szinte irrítálóan ordít a közép.. Mintha teljesen már fejhallgató lenne, mint amit megvettem.. :(

(#92049) :AMF: válasza Molydeus (#92036) üzenetére


:AMF:
senior tag

A HiFiMan-eknél az oldalankénti jackeknek van értelme, hogy 3 pin-esek, vagy csak költségcsökkentésből nem monók

Én akarok a 400i v2020-hoz hosszabb és kevésbé merev kábelt készíteni. Kimértem a gyári kábelt, a kagylóba menő 3,5 mm-es jack középső csatlakozója nincs bekötve. (T: L/R, R: nincs bekötve, S: GND)

(#92050) Dorien válasza Gzula[HUN] (#92039) üzenetére


Dorien
veterán

Az én HE400-am koax-os. :) Figyelni kell rendesen, hogy ne lépjek rá a vezetékére, mert ez aztán nem ugrik ki, ha betekerem...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.