Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) vodkaboy22 válasza fattyu (#18000) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Azér egy T70 a felsorolt fejesekre masszívan köröket ver :K

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#18002) fattyu válasza vodkaboy22 (#18001) üzenetére


fattyu
veterán

ezért mertem mondani... :B

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18003) vodkaboy22 válasza fattyu (#18002) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ha hamarabb írod hogy eladod a t70-et, mint hogy paypalon elküldöm az új dt770-em árát meg is kérdeztem volna tőled mennyit kérsz érte. :))

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#18004) Kiskokash válasza fattyu (#18000) üzenetére


Kiskokash
csendes tag

Írtam privát üzenetet! :)

(#18005) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#17998) üzenetére


Ati1979
veterán

Csak szólok, hogy megjelent az utódja is. :) [link]

Dac + amp és képes dsd-t is lejátszani. :)

Ezeket is csekkold ha mini erősítő kell. A kategória csúcsai: :D

[link] , [link]

(#18006) vodkaboy22 válasza Ati1979 (#18005) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Maradjunk csak a PHA-1-nél az még árban elérhető... és annyit tud amennyi kell. :DD

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#18007) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#18006) üzenetére


Ati1979
veterán

Mostanában rendeled? Fejes talira meglesz esetleg? :B

Még sosem hallottam ilyen kis erősítőt. Kíváncsi vagyok mit tudhat. :)

(#18008) vodkaboy22 válasza Ati1979 (#18007) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hát fejes talira lesz más... De lehet ez is.. Ez attól függ lesz-e költségvetés.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#18009) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#18008) üzenetére


Ati1979
veterán

Kíváncsian várjuk! :) :R

(#18010) fattyu válasza Kiskokash (#18004) üzenetére


fattyu
veterán

Sok örömet benne :( Nagyon fog hiányozni

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18011) Kiskokash


Kiskokash
csendes tag

Megvettem fattyu kollégától a Beyerdynamic T70-et. Alázza rendesen a Sennheiser-t és a Bose-t. Oda vagyok, meg vissza! :DD

(#18012) Ati1979 válasza fattyu (#18010) üzenetére


Ati1979
veterán

Elment akkor? Sajnálom, kitűnő fejes... :(
Ugyanazt kívánom, mint schawo!

(#18011) Kiskokash

Azokkal amiket említettél nem is egy ligában játszik...

Grat hozzá! :C

[ Szerkesztve ]

(#18013) vodkaboy22 válasza Ati1979 (#18009) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Akkor egy kis ízelító. De még nincs kész. Az előlap kap egy kis polírozást még és nem csak az ;)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#18014) schawo válasza fattyu (#18010) üzenetére


schawo
titán

Azért remélem még alakulnak úgy a dolgok, hogy lesz hasonlóan jó fülesed.

(#18011) Kiskokash
Grat hozzá, sok jó zenét :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18015) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#18013) üzenetére


Ati1979
veterán

Király! :) :C

Meghallgatjuk! :)

(#18016) AGE-T válasza Kiskokash (#17999) üzenetére


AGE-T
senior tag

T70 jó választás!

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#18017) AGE-T válasza vodkaboy22 (#18013) üzenetére


AGE-T
senior tag

Meg lehet majd hallgatni?

Jobb oldali kapcsolót lecserélhetnéd :)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#18018) gelbelex válasza Kiskokash (#18011) üzenetére


gelbelex
őstag

A T70 bizony más kategória, mint az Amperior. :K

Hadd kérdezzem meg, melyik MM-ban hallgattad az Amperiort?

Kövezzetek meg, eddig nekem a Bose AE2 hangja hasonlított jellegében a legjobban az (eddigi hordozható kedvencem) Amperiorhoz, persze nyilvánvalóan nincsenek mindenben egy szinten.
Az Amperior lett volna nálam a befutó, ám egykét sűrűre kevert Springsteen dallal (mobiltelefonról) zavarba tudtam hozni, búgós-zavaros-fárasztó hangja lett tér nélkül, szemben az AKG Q701-gyel (ez volt kéznél :) ), ami még mobilról is kellemesen hallgatható volt, és a kényes zenéket is szépen elhelyezte a térben. Persze, nem egy kategória, de ezt én nem tudom elnézni az Amperiornak. Még az AE2 is jobban vette ezt az akadályt...
Tudom, vegyek rendes lejátszót, és próbáljam újra az egészet azzal... :R
(Még nincs döntés, lehet, hogy szükség is lesz rá, és akkor újra is kezdődik a keresés.)
De még nem tettem le arról, hogy olya fejest találok, ami mobilról is elég jól szól.

Úgy tűnik, nekem a puha mélyekkel rendelkező fejesek nem jönnek be igazán, még akkor sem, ha a mélyek nem nyomják el a többi hangot. Inkább legyenek a mélyek szárazabbak, de feszesek. Ugyanakkor elég sok (és tiszta, elkülönülő) magas hangot keresek egy fejesben; vélhetőleg kompenzálnom kell a konszenzustól eltérő fülkarakterisztikámat.

Vodkaboy: :C

[ Szerkesztve ]

(#18019) vodkaboy22 válasza AGE-T (#18017) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ajánlás mire és miért? :)
(Azért választottam mert könnyen tudtam rá aranyréteget porlasztani így szép lett és "dizájnos") khm persze csak szerintem!

Meg lehet majd hallgatni de még csiszolok rajta nagyon tetszik most is de próbálom jobbá tenni.
Már megy és remek csak cserélgetek alkatrészeket itt ott amott hogy mivel másabb jobb esetleg szebb. De a baj hogy túl elfogult vagyok és még nem jött meg hozzá a 600 ohmos fejesem amivel szerintem igazi nagy durranás lesz majd.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#18020) contaxg válasza gelbelex (#18018) üzenetére


contaxg
veterán

Akkor esetleg még DT880-at is próbálj ki esetleg és talán egy Shure SR940-et is. :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18021) #71562240 válasza ludsimon (#17986) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nagyon-nagyon ritka a hifiben, hogy egy készüléket mindenki dícsérjen az árához-karakteréhez képest. A CAL! az egyik ritka kivétel, amelynek a tónusát-karakterét is majdnem mindenki szereti, de a többiek is legalább elfogadják, hibáit megbocsájtják annak fényében, hogy az árához képest rendkívül minőségi hangú fejhallgató.

(#18022) Ati1979 válasza gelbelex (#18018) üzenetére


Ati1979
veterán

"A T70 bizony más kategória, mint az Amperior." - Örülök, hogy ezt beláttad. :))

Emlékszem még az elején jobban tetszett neked az amperior. Legalábbis a t70p-nél ami majdnem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#18023) #71562240 válasza Ekkosh (#17991) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Beats Audio beépülő modul annyiban számít, hogy rontja az ár-érték arányt, mert fizetsz olyanért, amivel egy dolgot szabad tenni: kikapcsolni és kikapcsolva tartani.

Fejhallgatóként az adott árkategóriában (amely ugyebár nem a Momentum árkategóriája) az általad hallgatott zenékhez szerintem kezd a hallgatózást a Shure SRH-840-nel, aztán Beyer DT770 verziói jöhetnek, ezek után jöhet az Audio-Technica M50, amely valószínűleg nem fog annyira tetszeni, mert eltoltabb tónusú - de lehet, hogy jobban fog tetszeni. Kipróbálhatod a JBL J88/J88i-t is és a Philips Fidelio M1-et is.

Érdemes hozzájuk venni erősítőt/DAC-t, de ehhez csak annyit fűznék, hogy ha veszel, akkor nézz körül a Pro-Ject termékei között is - bár nem annyira hordozhatóak, mint a Fio-k, de majdnem, a hangjukat pedig remélem lesz lehetőséget hasonlítgatni egymáshoz.

(#18024) gelbelex válasza contaxg (#18020) üzenetére


gelbelex
őstag

Köszönöm, oda fogok figyelni mindkettőre.
Nagyon tetszett a DT880-as (Vodkaboy erősítőjéről), de félnyitottként utcára nyilván nem az igazi. Otthonra viszont...
A 840-es Shure-t próbáltam a Sansa Fuze-ról, valahogy kissé fakónak éreztem, de talán gyenge hozzá a Fuze. Még visszatérek hozzá is, és a 940-hez is.

(#18025) gelbelex válasza Ati1979 (#18022) üzenetére


gelbelex
őstag

Nem nehéz belátni, hogy más kategória (részletesség, kiegyensúlyozottság).
Ugyanakkor az Amperior feszessége, élénksége jobban tetszett, megnyerőbb volt a visszafogottabb t70p-vel szemben; AK120-ról, Sansa Fuze-ról egyaránt.
De hogy melyik hangzás-jelleg tetszik nekem jobban, még nem tudom. Hosszú út ez a hifi-út... ;]

(#18026) .DLL


.DLL
veterán

Egy barátom nézelődik fejesek iránt és a Sennheiser HD595 meghallgatás után tetszett neki.
De mondom várjon, mert azok nem túl jó ár-érték arányú cuccok. Itthon nézelődve pl. felmerült a Beyer DT990 Pro, azonos v. kicsivel alacsonyabb áron. Mennyire hasonlít a hangjuk?

Más hasonló nyitott/félnyitott fejes 40-50k-s ársávban?

Előre is köszi!

(P.H.)

(#18027) fattyu válasza schawo (#18014) üzenetére


fattyu
veterán

Azért annyira nem rossz nekem.
Champ meg a 650 beköltözött melóba. Ugyis csak itt hallgatok zenét mostanság :D meglássuk remélem nem leszek zavaró kifelé. Mondjuk leszoktam az üvöltetésről.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18028) Ati1979 válasza gelbelex (#18025) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen a sennheiserek alapvetően élénkebben szólnak, csak ez ugye nem mindenkinek tetszik.
Szerintem a beyerek jobban reprodukálják az "élő zenét".

(#18029) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Üdv.!

A két lenti fejhallgató közül melyiket ajánlanátok, és miért?

[link]

[link]

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#18030) vodkaboy22 válasza gelbelex (#18024) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Lesz még egy erősítő következő talin bár ez már nem az az ár/érték bajnok lesz.
De gyere el és hallgass meg több mindent.
Utcára én dt770-et vinnék. (Nekem kényelmesebb és jobb is mint a 840. )
T70 viszont utcára és otthonra is szerintem a csillagos 5+-os...
Amit érdemes még fejben tartani, hogy melyik fejesnek milyen garancia/alkatrész utánpótlása és megbízhatósága van. Ezt nem sokat szoktuk itt hangoztatni, pedig szerintem nem másodlagos harmadlagos dolog... Pl shure940 gyári hibás pánt ... No comment... sennheiser méreg drága alkatrészek... no comment (beyer párna csere 7k senni 12-15 típustól függően ) superlux garancia?! :DD de lehet még sorolni.
Én pl ha veszek egy 50-70-100k-s fejest akkor fontosnak tartom, hogy ne adja meg magát 1-2 év után és még 10 év után is legyen alkatrész utánpótlása!
Vagy csak én vagyok ezzel így? :F

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#18031) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#18030) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez gondolom egy szinttel magasbb kategória lesz akkor. :)

Majd az árát ott megtudjuk gondolom. :))

(#18027) fattyu

Így azért túl lehet élni. :)

(#18032) vodkaboy22 válasza Ati1979 (#18031) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Mivel a múltkorit is ami az első olyan volt amit nem megrendelésre csináltam és így hirdettem is gyorsan el tudtam adni ezért merészkedtem ezt is megcsinálni.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#18033) schawo válasza vodkaboy22 (#18030) üzenetére


schawo
titán

Shure egy pár tartalékpárnát ad a 840-hez és fölötte.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18034) gelbelex válasza vodkaboy22 (#18030) üzenetére


gelbelex
őstag

Köszönöm, ott leszek. :K
DT770-et is jegyeztem. Mivel hajtanád utcán?
Megbízhatóság/alkatrész: teljesen igazad van, félszázezer forintnál már számít. Köszönöm az infókat! :R

(#18035) vodkaboy22 válasza gelbelex (#18034) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hmm sansa-t nem hallottam de ha a t70-el jól el van akkor a 32-es dt770-el is (250 pro-val is ). (Szerintem)
De egy korrektebb android-os eszköz is elmegy a célra amin ha pofozni akarsz hangzásban arra is van mód.
Pl: [link] :C
[link]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#18036) vodkaboy22 válasza schawo (#18033) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ezt nem is tudtam. Mindenesetre nekem sajnos még 840-es se volt kényelmes hosszan fejen tartható darab. Hangzásban szintén nem volt meg az amiért azt mondtam na szívesen hallgatnám.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#18037) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#18032) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem ez sem marad sokáig nálad... :)

(#18038) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Ebben tud segíteni valaki?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#18039) schawo válasza Vikthor (#18038) üzenetére


schawo
titán

Sennheiser HD650 HD600
Audio Technica ATH-A900x AD900 AD900x AD1000 AD1000x
Shure SRH1440 SRH1840 (SRH1540 érkezőben)
Beyerdynamic T70 T70p T90
AKG K712

Ezek mind-mind különböző karakterű fülesek (beleértve a Denont is). Ha ilyet akarsz venni, első kérdés, hogy milyen forrásról, milyen zenéket hallgatsz. A második az egy tanács, miszerint az érdekesnek tűnő darabokat hallgasd meg.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18040) Vikthor válasza schawo (#18039) üzenetére


Vikthor
nagyúr

java részük nyitott,n ekem az nem jó sajnos, mert késő este is használnám, amikor az asszony már alszik. Forrás FLAC-HTPC-Denon AVR4310-Füles... Főleg metal, de hallgatok progresszív hard rockot is pl.

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#18041) schawo válasza Vikthor (#18040) üzenetére


schawo
titán

Jó, akkor kezdjük a pontos igényekkel, mielőtt még további fölösleges köröket futunk. :)

A kérdésemre még nem jött válasz.

A listát mindenesetre szűkíthetjük:
Sennheiser Amperior
Audio Technica ATH-A900x külföldről A1000x
Shure (SRH1540 érkezőben)
Beyerdynamic T70 T70p
Denon AH-A100

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18042) fattyu válasza Vikthor (#18040) üzenetére


fattyu
veterán

összefoglalót el kéne olvasni... ahogy a topic címe is súg....

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18043) Vikthor válasza fattyu (#18042) üzenetére


Vikthor
nagyúr

igen elolvastam és érdemi segítséget már kapok közben schawo mestertől...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#18044) schawo válasza Vikthor (#18043) üzenetére


schawo
titán

Én nem kapok tőled.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18045) fattyu válasza Vikthor (#18043) üzenetére


fattyu
veterán

A hozzászólásodban az alábbi kérdésekre adj választ. Mindegyik fontos, tehát egyet se hagyj ki!

itt van pl a zárt vagy nyitott is.

érdemi segítséget akkor tudsz kapni ha a második bekezdésig eljutsz az összefoglalóban.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18046) schawo válasza schawo (#18041) üzenetére


schawo
titán

A B&W P7 kimaradt

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18047) Vikthor válasza fattyu (#18045) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Na lehet, hogy most már jobb hsz-t kreálok... :D

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon
Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás, metal, rock, dark/medieval ambient, jazz
Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
120-150e HUF
Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes
Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Nélkül
Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
2-3 óra viselés ne legyen zavaró, ne nyomjon sehol, lehetőleg ne halljam a külvilág zaját. Mélyek fontosak, de jó stereo képe legye, dinamikája is legyen rendben
Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Főleg FLAC HTPC, jelenleg Denon AVR-4310-ről hajtanám Pure Direct módban

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#18048) schawo válasza Vikthor (#18047) üzenetére


schawo
titán

A listáról az Amperiort a kényelmetlensége és a T70p-t a felhasználási terület miatt húztam le. A maradékot meghallgatásra ajánlom.
Audio Technica ATH-A900x (külföldről A1000x) - középhangsúlyos, számottevő középmagas kiemelés
Shure (SRH1540 érkezőben) (állítólag enyhe mélykiemelés, középszínezés, csapott magas)
Beyerdynamic T70 - magas színezés, enyhe magas kiemelés
Denon AH-A100 - olvastál róla
B&W P7 - kammerer mesél majd róla

Ez 4-5-6 füles, nem megoldhatatlan feladat. Ha gondolod, egy T70-t felajánlhatok kipróbálásra.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18049) gelbelex válasza vodkaboy22 (#18035) üzenetére


gelbelex
őstag

Köszönöm! Hát a Sansa azért budget, de tűrhető, a mobilokhoz képest..., egyelőre ez van. :B
Komolyabb lejátszó a fejeseknek is függvénye.

[ Szerkesztve ]

(#18050) Tamoo válasza Vikthor (#18047) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ilyen kategóriájú fejest házimozi erősítőről hallgatni nagy butaság lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.