Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) Remus389 válasza Exodius (#84998) üzenetére


Remus389
veterán

Én egyetértek vele, teljesen felesleges az ilyen és hasonló megnyílvánulás.
Az ilyen csak a hozzászólót minősíti és csökkenti a fórum (értelmi) színvonalát.

Egyébként: [link] Nekem ebből az jön le, hogy a Clear fiatalabbaknak és nőknek való (nem nagyon kell erősítő, laptopról/talán smatphone-ról is hajtható, a fiatalos zenékben jó (EDM, Rock..), ütős hang (ami fárasztó is lehet idősebbeknek), jó basszus. Hordozható, szexi.

Az Ayra inkább a középkorúaknak, elemezgetni. Az LCD-X meg aki nem fél EQ-zni és ért hozzá, kicsit spórolni akar. Bár kevésbé kényelmes a súlya miatt.

De mindegyik jó szinte mindenben, csak bizonyos dolgokban egy-másik jobban kiemelkedik, ezért is tudnak eladni mindenegyikből mert mindenkinek kicsit más az ízlése, mást preferál.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85002) Exodius válasza Remus389 (#85001) üzenetére


Exodius
őstag

"Az LCD-X meg aki nem fél EQ-zni és ért hozzá, kicsit spórolni akar"

Spórolni? Fél millás fejesről beszélünk. És akkor az alávaló dolgokról még nem beszéltünk. Mihez képest spórolni? :D

(#85003) Remus389 válasza Exodius (#85002) üzenetére


Remus389
veterán

A videó szerint 1200 USD az LCD-X, 1500 USD a Clear és 1600 az Ayra.

Tulajdonképpen a Clear-rel is ugyanott vagy árban, mert nagyon könnyen hajtható, tehát megspórolhatsz egy erősítőt vele, ami mondjuk akár épp 300 dollár is lehet. Mondjuk erősítőből használtat, de jobbat érdemes szerintem.

Az Ayra a legdrágább, mert ahhoz erősítő is kell, de valószínűleg az a legtutibb.

Az árak pedig ütősek és lehúzósnak tűnnek, node, ugyanennyibe kerül egy vadonatúj iPhone vagy csúcs Samsung (de mondhatnék csúcs Nvidia videókártyát is), és ezek 3-4 év múlva eredeti áruk töredékét fogják érni, a fejesek viszont nemigen veszítenek az árukból, visszakapod a pénzed (jó részét legalábbis). Ha szereted a zenét, inkább veszel egy rongyos használt okostelefont, ami 1 milliméterrel vastagabb és 20%-kal lassabb, és egy jóféle hifi fejest. Jobban jársz, több örömet hoz egy ilyen fejhallgató, rövid és hosszú távon. Az én esetemben Sennheiser HD 800S, nézegetem Ebay-en és kicsivel többet ér ma egy használt, mint amennyiért vettem tavaly szeptemberben újonnan, ha most adnám el még valamennyi pénzt is kerestem és ugye élvezhettem is.

Mindegy is, küldök még egy videót (más szemszögből majdnem ugyanaz) azt megyek a dolgomra, jó szórakozást: [link]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85004) Remus389 válasza Remus389 (#85003) üzenetére


Remus389
veterán

Ha megnézed az adatlapomat, milyen számítógépem, laptopom és okostelefonom van, mindegyik régebbi olcsó model, de jó teljesítményű (nekem). Mindegyik használtan, olcsón, a hardverapróról lett összegereblyézve, lealkudva. A laptop külön történet, két selejtből lett összerakva.
A hatmagos Xeon processor egy leselejtezett szerverből lett kioperálva, DDr3 RAM ami olcsó. Az iPhone 6S használtan, olcsón, minek vegyem meg az új SE-t?

Amit ezeken megspóroltam (nem, nem vettem AMD Ryzen-t, RTX videókártyát, iPhone XS 256 GB-ot, Macbook-ot), ezeket kihagytam, de viszont vettem egy HD 800S-t (akcióba 395 volt postával). Ennyi. Preferencia.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85005) Exodius válasza Remus389 (#85004) üzenetére


Exodius
őstag

Ügyes gazdasági modell és kivitelezés. :K

(#85006) Dorien válasza Exodius (#84984) üzenetére


Dorien
veterán

Elvileg pár héten belül lesz nálam egy A1000Z is. :)
Akkor már tényleg muszáj lesz csinálnom egy A-B-C tesztet összeeresztve a W1000Z-vel meg az A párnás Final III-mal... Csak időm legyen rá.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#85007) Remus389 válasza Exodius (#85005) üzenetére


Remus389
veterán

Így tudom megindokolni magamnak, a fejhallgatóm rossz ár/értékét, hogy minden más seftben törekedtem a jó ár/értékre. Meg mindent eladok ami már nem kell és valaki ad érte pénzt, ez is fontos.

Ez ellensúlyozza. Fájt azért kiadni erre ennyi pénzt, de a sound kárpótol engem. Egy para van, ha betörnek és elviszik. Hiszen könnyen mozdítható és értékes. Erre még ki kell találnom valamit.

Különben a korábbi fejhallgatómat, a HD 6XX-et, 55 ezerért adtam el, úgy hogy 62 ezer volt postával, 7 ezer forintot buktam rajta csak, és egy évig megvolt és élvezhettem (kiröhögöm azt a 7 ezer forintot). A fejeseknek ez az egyik előnyük kétségtelen, hogy szépen tartják az árukat, ellentétben az okostelefonnal vagy számítógép processzorral.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85008) Exodius válasza Dorien (#85006) üzenetére


Exodius
őstag

Nah az érdekes kör lesz. Főleg, hogy A1000Z volt már nálad és egy ideig Top Chart-os volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#85009) Gzula[HUN] válasza Remus389 (#85007) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem fogják elvinni, legalábbis kicsi az esélye. Pénz és ékszer könnyen mobilizálható, kis helyen eléfér, profi (vagy olyan, aki nem először csilnálja) azt keresi csak. Nem kell otthon pénzt (és lehetőség szerint minél kevesebb ékszert), és akkor nincs nagy para. Ha mégis, akkor valami tizenéves hülyegyerek(ek), max ő vinné el. De ezt meg könnyen megúszhatod azzal, hogy valami nagyon csillivilli, vagy nagyon "LEDGAMER" fejhallgatót raksz feltűnő helyre (lehetőleg valami ezüst, vagy más feltűnő színűt), és tuti a 2 közül azt viszi el. Egy fejhallgató még nem feltűnő, hogy van a fején, de kettő már annál jobban. Persze nem szentírás. Az a lényeg, hogy több zárad legyen, mint a szomszédnak. "Random" betörés ellen az véd legjobban. Ha meg be akarnak hozzád menni, akkor be is fognak. (De nem fejhallgatót fognak keresni ez esetben.)

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#85010) Exodius válasza Remus389 (#85007) üzenetére


Exodius
őstag

Mondjuk a PC nálam is olyan, aminek 85%-át még 2013-ban állítottam össze.

De Roon-t már nem bírna, mert már akkor is beugró-kategória volt. :)

(#85011) Dorien válasza Exodius (#85008) üzenetére


Dorien
veterán

Igen, ez most viszont olyan ajánlat volt, amit nem lehetett kihagyni. :) Jön mellé egy Brainwavz XL Hybrid párna is, amit az AD700-ason szándékozok kipróbálni. Ahhoz a gyári párnák még jó sokára fognak megjönni...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#85012) Remus389 válasza Gzula[HUN] (#85009) üzenetére


Remus389
veterán

Nem úgy van nálunk, aki be akar törni az be tud. Mondjuk készpénz és ékszer az pont nincs, ergo a csalódott betörő a laptopot és a fejest találja meg.

Igen, kéne egy csali fejes. :D Erre én is gondoltam már. Műbőrrel, piros és fekete színben, gémer. Vagy hófehér. A Sennheisert pedig a monitor mögé dugom.

Tudtok valamit ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85013) Remus389 válasza Remus389 (#85012) üzenetére


Remus389
veterán

Probléma megoldva

:O

De ez sem rossz:

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85014) Remus389 válasza Remus389 (#85013) üzenetére


Remus389
veterán

[link]

Alig használt, jó állapotú, Esperanza Gamer Fejhallgató és mikrofon. 4990Ft (nem hardveraprós!)

Szerelmes lettem. :DD

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85015) Spíler válasza Remus389 (#85012) üzenetére


Spíler
őstag

"A Sennheisert pedig a monitor mögé dugom."
A laptopot hol keressük,fürdőkádba? ;]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#85016) Remus389 válasza Spíler (#85015) üzenetére


Remus389
veterán

Nem, de azt tudom hogy az aranyórát hová dugom ;]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85017) Exodius válasza Remus389 (#85016) üzenetére


Exodius
őstag

Kivágsz egy vastag könyvből egy csomó részt azt a belsejébe, padló alá is mehet. :D

(#85018) Remus389 válasza Exodius (#85017) üzenetére


Remus389
veterán

Ez is jó ötletnek tűnik, kösz megfontolom.

Egy kis zene: [link]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85019) RedCactus válasza Remus389 (#85016) üzenetére


RedCactus
senior tag

(#85020) ribizly válasza RedCactus (#85019) üzenetére


ribizly
veterán

:DDD :DDD :DDD
Úgy bizony!
:K :K :K

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#85021) Remus389


Remus389
veterán

Válaszolt az Esperanza Gamer fejhallgató eladója.

Remek csali lesz.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85022) Exodius válasza RedCactus (#85019) üzenetére


Exodius
őstag

Nehhh! :D

(#85023) Zoliee válasza Remus389 (#85021) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ez csak ezerötszáz az auchanban, és a lényeg: hercegnős!
[kép]

(#85024) Gzula[HUN] válasza Zoliee (#85023) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

EZ AZ!!! :)) :DD

Vagy egy ilyen (színesfémgyűjtő szem nem marad szárazon):

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#85025) Zoliee válasza Gzula[HUN] (#85024) üzenetére


Zoliee
senior tag

Na szép... És még azt hittem nem tudtok überelni :D

(#85026) Gzula[HUN] válasza Zoliee (#85025) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Azért magasra volt a léc feltéve. :)) Amúgy Marketplace-en találtam (akinek bedobja, ITT).

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#85027) emiki6 válasza Exodius (#84998) üzenetére


emiki6
veterán

Magam is küzdök a dologgal, mert indokolatlannak tartom a trágár szavak használatát, de mégis azok érződnek legjobbnak fogalmazáskor. Az obcenitás valahogy nyomatékosít, a tabuság által figyelemfelkeltőbb. De azért vissza szoktam fogni magam.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#85028) Exodius válasza emiki6 (#85027) üzenetére


Exodius
őstag

"Az obcenitás valahogy nyomatékosít" itt a lényeg. De azért akkor erőt veszek magamon és megzabolázom magam, csak hogy ne botránkoztassam meg a társakat. :)

(#85029) Remus389 válasza Zoliee (#85023) üzenetére


Remus389
veterán

Ez tetszik, hisz én is egy hencegő hercegnő vagyok valójában.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85030) Remus389 válasza Gzula[HUN] (#85024) üzenetére


Remus389
veterán

A cicás még jobban tetszik, hisz egy gepárd vagyok

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85031) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok! Van egy kérdésem, ami lehet, hogy több topikon fog átívelni, mire meglesz a megoldás. A DAP topikot már megjártam, illetve még tart, de nem jók az előjelek. :D

Van egy kedves hölgy kollégám, aki tapasztalt zenehallgató. Meghallgatta az én komolyabb szettemet és kicsit beindult nála is a hangya. Szokott futkosni, ehhez egy iPod Shufflét és egy JBL T450 vezetékes fejest használ. Szeretné cserélni egyiket vagy/és másikat a részletgazdagabb megszólalásért.

Feltételezem, hogy az a fejes nem visz messzire, ezért az a kérdésem, hogy van-e 20 alatt olyan, ami jó forrással az áráért jól visszaadja a részleteket?
Másik kérdésem, hogy ha valaki ismeri a Shufflét, részletes-e a hangja, és ha nem, tudtok-e fizikai gombos lejátszót, ami forrásnak se utolsó.

A projekt összbüdzséje 20.000 Ft, de már felkészítettem, hogy emelni kell a kereten.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#85032) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Az előző otthoni fejhallgatóm eltört, így szükség lesz egy újra.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Kizárólag otthon.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás, játék
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Megközelítőleg 50.000, maximum 60.000, kivéve ha kissé többért lényegesen többet / jobbat kapok.
4.) Új vagy használt?
Első körben új, de ha van nagyon ajánlott használt vétel természetesen az is érdekelhet megfelelő állapot esetén.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Nyitott
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
-
8.) Honnan vásárolnál?
Első sorban itthonról, megbízható gyors forrásból külföldről is.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Most egy Z390-es Aorus Pro alaplap áll rendelkezésre de amennyiben szükséges bővítenék is, ha nem is azonnal. Erősítőből használt is teljesen rendben van, de ennek van topikja, majd ott tovább kérdezősködöm ha körvonalazódik.

Köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#85033) pkaresz válasza Dorien (#84978) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

+1 a Starting Point DAC 3 ra! :K

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#85034) emiki6 válasza Exodius (#84987) üzenetére


emiki6
veterán

Még az jut eszembe a videóval kapcsolatban, hogy a nagy ő mítosz a hifiben is jelen van. Kétlem, hogy találnék olyan láncot, amire azt mondanán: ez igen, ez A nekem való lánc és fél év alatt nem "unnám meg". Bármit megunok.
Illetve, valójában az van, hogy a tűz, ami mondjuk egy fejhallgatóban van, amitől kifejezetten élvezetes lesz, az jórészt az újdonságból fakad és ezt a felfokozott állapotot csak folyamatos cserélgetéssel, fölélicitással lehet elérni. Talán ez a lejtő. Mint a drogos, akinek egyre több cucc kell ugyanazon az élvezeti szint eléréséhez. :D
Ha ezt feladja az ember, akkor bármi mellett meg tud állapodni (ami megüt egy alapszintet), sőt még a felfokozott állapotot is el tudja érni, ha pár hét zeneböjtöt tart. Vagy egy nap dopaminböjt is elég lehet.

Valószínű nem mindenki működik így, én igen.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#85035) Exodius válasza emiki6 (#85034) üzenetére


Exodius
őstag

Azért itt sok a hasonlóság nálam is jön. Ezért is nehéz a mi sorsunk. Kicsit olyan ez, mint a sztahanovizmus.
Ami egyik nap 120%, az a másik nap standard lesz és csak 100%. :)

(#85036) s4tch válasza emiki6 (#85034) üzenetére


s4tch
veterán

Szerintem alapvetően két hifista alfaj van: a zenehallgatós és a kütyüzős. Néha a zenehallgatós is kütyüzik, a kütyüzős viszont örökké kütyüzni fog. Szerencsémre én zenehallgatós vagyok (autóban 10+ éve nagyjából állandó a lánc, csak műszaki hiba és autócsere miatt nyúltam hozzá, szobában ~3 éve érintetlen minden, a NAD HP50 és az AKG N40 is bőven évek óta velem vannak, csak a NAD-nál elvileg jobb fejesek cserélődtek, a NAD magasra tette a lécet), de néha így is elkap a kütyüs gépszíj. Nehéz hobbi ez a lelki béke szemszögéből: elvileg nyugalmat és állandóságot kéne hoznia a zenehallgatás által, de az igényektől eltérő hang nagyon frusztráló tud lenni.

(#85037) Zoliee válasza emiki6 (#85034) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ez kb az élet minden területére átültethető/ráhúzható, vagyis így van. :D

(#85038) Dorien válasza freelanced (#85032) üzenetére


Dorien
veterán

Beyerdynamic DT990 Manufaktur 32 ohm [link] - Ez tök egyedi cucc, dögös V hangzással, én már vinném is. :) Ráadásul ezek a fekete plüss párnák a tapasztalatom alapján csillapítanak a mély / magas emelésen. Nálam legutóbb egy DT990 SE 250 ohm járt ilyen fekete párnákkal és meglepően kiegyenlített hangot produkált egy DT990 Pro 250 ohm-hoz képest.

Sennheiser HD58X Jubilee [link] - Ez elvileg a legjobb ár / érték arányú Sennheiser és ráadásul a HD650-nel / 6XX-szel ellentétben könnyen hajtható.

Egy jobbféle DAC / AMP mindegyikhez dukál.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#85039) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Sok évnyi használat után haldoklik a Sennheiser fülesem, amit melóban használok, így keresném az utódját.

1. Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Munkahelyemen csak és kizárólag.

2. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás. Zene abszolút változó, tudom ez nem segít, de néhány előadó, amiket az elmúlt ~2 hétben hallgattam: Tankcsapda, ZZ Top, The Offspring, Metallica, Russ Ballard, Queen, Michael Jackson, Shahmen, Dance with the dead, Parov Stelar, Eminem, David Guetta, Gigi D' Agostino.
3. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Nem tudom most mennyiért adják azokat a füleseket, amiket az ember nem vesz le a fejéről 1 perc alatt, mert olyan rosszul szól. Nyilván nem várok el csodát, de mondjuk ha most 20k alatt/körül találnék valamit, ami belépő szint és élhtő, amin lehet zenét hallgatni, annak örülnék. :B

4. Új vagy használt?
Meghallgatok használtra is javaslatot, de inkább új jönne szóba, ha van.

5. Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.
6. Zárt vagy nyitott?

Bár saját szobám van, azért nem biztos, hogy örülnének, ha a kolléga, aki egy ügyféllel van azt hallaná kiszűrődni az irodámból, hogy Tudok egy munkát ami jól fizet... Szóval zárt, mindenképpen. :)

7. Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?

Hát, a mélyet szeretem, de ne nyomja el a középső és felső tartományt. A magasan erősen cincogó és a dobozhangú erős közép nem az én világom. Nyilván az árának megfelelő minőségben, azt hiszem nincsenek irreális elvárásaim, tudom, hogy ebben a sávban a kompromisszum a húzószó.

8. Honnan vásárolnál?
Itthonról.
9. Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Jelen pillanatban alaplapi hangkártya, de tervben van, hogy a jövőben lesz egy Xonar/Audigy a melós gépbe.

Előre is nagyon köszönöm. :R

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#85040) s4tch válasza CactuS (#85039) üzenetére


s4tch
veterán

Pioneer SE-MS5T? Épp ez van a fejemen az irodában, tök jó hang, könnyen hajtható, viszonylag kényelmes. Nekem van, hogy egész nap a fejemen van, és csak annyira veszem le, amennyi szünetet amúgy is tartanék. Van belőle egy használt példány egy tízesért az avx-en...

(#85041) dave118 válasza s4tch (#85040) üzenetére


dave118
senior tag

+1. Pont most szereztem vissza Fatertól az enyémet, el is felejtettem mennyire jó hangja van. Mármint árkategóriához képest, kiegyenlített vonalon mozogva.

Vagy apróról m40x/m30x.

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#85042) Polllen válasza s4tch (#85040) üzenetére


Polllen
nagyúr

Van egy nagyon olcsó M40x a hardveraprón. Nem néztem, de ha nincs baja, az jó vásár.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#85043) s4tch válasza Polllen (#85042) üzenetére


s4tch
veterán

Most nézem, az tényleg elég jó vételnek tűnik, még akkor is, ha a párnákat előbb-utóbb le kell cserélni.

(#85044) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Köszi skacok a tippeket, átgondolom és utána nézek. Bár a használtnál kicsit bizonytalan vagyok, azon túl, hogy megnézem, hogy mennyire elhasznált a bőr/műbőr és hogy szól mindkét oldal, sokat nem tudnék megnézni. Nem vagyok egy nagy hifi fanatikus. :B És terem sincsen rá, van két pici gyerkőcöm, mindent elérnek. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#85045) Polllen válasza CactuS (#85044) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha kicsit többet is tudsz rá szánni, akkor 24-25k a Cooler Master MH751. Ne zavarjon meg, hogy gémer, ez egy hifi fejhallgató átcímkézve.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#85046) freelanced válasza Dorien (#85038) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv!

Köszönöm az ajánlást!

A DT880-ról mi a véleményed? A DT990 esetében egyedül a problémás treble amit sokan kiemelnek, de mivel jelenleg nem tudom meghallgatni így saját tapasztalat nincs vele, gondolom van aki bírja, nem zavarja, van aki nem.

___________________________________________________________________________________________

Illetve az Audio Technica AD500X AD700X, illetve AKG K612 és K701/K702 fejhallgatókkal van tapasztalatotok?

Köszönöm!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#85047) dave118 válasza freelanced (#85046) üzenetére


dave118
senior tag

Ugyan nem tőlem kérdezted, de:

A 880 sokkal kiegyenlítettebb hangú, mint a 990, nekem sem a magas sem a mély tartmány nem volt annyira "bántó" mint a 990-ben. Ezekről egyébként sok infót találni a neten, de a legbiztosabb ha kipróbálod valahol, ha tudod.

A többivel nincs tapasztalatom sajnos.

... Ami ami, az az.

(#85048) Dorien válasza freelanced (#85046) üzenetére


Dorien
veterán

A DT880 kiegyenlítettebb hangú, de sok forrásról magasba húzó lesz, az említett K612 / K702 AKG-kkal egyetemben. Utóbbiak alaplapról teljesen felejtősek, ezért nem is ajánlottam őket. Mélybe húzó, felül simító fejhallgató erősítő kell hozzájuk. Az AD500X még egy jó fejes, szinte bármi meghajtja és szép a középtartománya, tere, sem alul, sem felül nem emelt a hangja. A magyar 50k-s ára kicsit necces, ez 34k körül sokkal barátságosabb: [link] AD700X-em sosem volt, ezt is inkább külföldről venném. Bár akkor már inkább AD900X 62k körül [link] , ez lezenéli a komplett eddigi társaságot megfelelő forrásról.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#85049) freelanced válasza Dorien (#85048) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek a választ.

Alaplapról maximum átmenetileg működne amennyiben érdemes venni hozzá forrást, tehát inkább legyen több "tartalék" benne mint kevesebb, persze ez attól is függ, hogy árban mennyi lenne egy megfelelő forrás.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#85050) dave118 válasza freelanced (#85049) üzenetére


dave118
senior tag

Én egyébként azt mondom, hogy bármilyen fejest is vesz az ember, egy DAC,DAC/AMP bele kell hogy férjen a keretbe. Nyilván nem az alsóbb kategóriára gondolok, de egyébként egy 20k-s fejes hangját is meg tudja tolni rendesen egy jó forrás. Pl. egy nagyon alap smsl x4 is csodát tud művelni, legalábbis én ezt tapasztalom. Pláne igaz ez, ha valaki kicsit több pénzt szán a dologra.

... Ami ami, az az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.