Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) Tin válasza #56474624 (#64997) üzenetére


Tin
veterán

lehet...

a dt770 nekem nagyon vacakul szólt elsőre, és 100 órán át változott a hangja, egyre kevésbé. az m50x hamarabb beállt, de az első 10 órában az is sokat változott. a hd600 rengeteget. még az a kis bt-s akg n60nc sem keveset finomodott. most a héten jött meg a pio m5, az is sokat finomodott. pl. a retro dj is az elején nagyon kakin szólt. most nem sorolok fel még pár fejhallgatót, de mindegyiknek változott a hangja sokat az első 10 órában, és soknak ez a változás eltartott vagy 100 óráig.

dobozból kivéve kb arra tudok következtetni, hogy milyen a hangkaraktere, de - nekem legalábbis - alul és felül mindegyik sokat változott, pontosabban finomodott. volt, amiben megjött a basszus, volt, amiből eltűnt a túl sok, vagy épp felül megszűnt a sziszegés.

(#65002) Recon666 válasza Tin (#65001) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

+1 Nállam is sokat változott a 770 a kezdeti állapothoz képest főleg a nagyon sok mély csillapodott simán sokra, a magas kicsit előtört meg a részletek jöttek elő ahogy mentek bele az órák.

Ugyan ezt érzem az A990Z vel is amúgy, csak itt a mély és közép volt elől. A méyl hátrébb szorult, a közép és magas élénkült most és a tér kezd megjönni szépen, részletekről ne is beszéljünk főleg az STX-en ma történt műveleti erősítőcserék után.

(#65003) #56474624 válasza Recon666 (#65002) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát nekem 6 évig volt DT770-em (32 ohmos premium edition), szóval rég járattam be, mégis elég jól emlékszem, hogy a fejhallgató a bejáratódás során nem sokat változott. Ezt onnan merem ilyen biztosra mondani, mert ott volt referenciának a (még szobaakusztikával együtt is) sokkal kiegyenlítettebb és jobban szóló hangdobozom, rengetegszer meghallgattam, teszteltem, sokat viszonyítottam egymáshoz a kettőt akkoriban, vártam a 770 részéről az áttörést. Persze nem a terüket vetettem össze, hanem a mély-közép-magas arányokat meg a felbontást, tisztaságot. Gyakorlatilag tényleg nem történt előrelépés, változás.
Az évek folyamán kitapasztaltam, hogy ami sokat változtat a 770 hangján (a párna más típusra cseréjén felül), az a szorítóerő változtatása, illetve évek alatt a párna lapulása (mindkettőnél a fül-driver távolság változik). A bejáratódásnál lévő hatalmas változások legtöbb embernél legtöbbször a fül akklimatizálódását jelentik. Erről persze kár vitázni, de én tényleg nem csak bumm bele járattam be, minden nap összevetésre került egy elég jó referenciával. Én elejétől fogva csalódott voltam a 770-ben, és az is maradtam. Aztán mikor kipusztult mellőle évekig a hangdobozom, akkor elfelejtettem idővel, milyen jól is szólt az, a 770 meg nem szólt annyira rosszul, hogy eladjam, illetve hasonló áron nem tudtam jobb újat. Tavaly rendbehozattam kb. a hangdobozokat, a 770-nek már mennie kellett, BF akció keretében jól jött a K550 mkII, előrelépés volt, de az sem egy túl zenész lélek. Szóval zártból idővel kelleni fog egy jobb (NAD HP50 talán, de lehet ott is vintage vonalon fogok majd nézelődni). :)

[ Szerkesztve ]

(#65004) milkabrams válasza #56474624 (#64997) üzenetére


milkabrams
őstag

Nálam nagyon sokat változott a dt 770 pro 80ohm, szerencsére.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#65005) #56474624 válasza milkabrams (#65004) üzenetére


#56474624
törölt tag

Legalábbis úgy hallottad, hogy nagyon sokat. ;) Ez nem mindig jó támpont. "Érdekes" módon nekem a 770 hangja a referencia kihullása után lett egyre kevésbé kirívó/szélsőséges (nem is olyan sok ez a basszus, nem is olyan sok a magas stb.), akkor járatódott volna be (már rég túl volt addigra az óraszám a bejáratási időn) igazán?
Aligha. Néhány órája utánaolvastam az akkori fejhallgatós topikbeli irományaimnak, aszerint már akkor éreztem én, hogy a 770 monopolhelyzetbe kerülése kezdi elvinni rossz irányba a hallásomat, és tényleg úgyis lett: hangversenyen nem kaptam meg azt a basszushengert, azokat a romantikus túlzásokat, amiket vártam. A fül egy rendkívül alkalmazkodóképes szerv, de ha van egy jó referencia, amit a legtöbbször hallgatunk és amihez viszonyítunk, akkor a fül nem fog fokozatosan alkalmazkodni az épp bejáratós cucchoz, szóval sokkal reálisabb képünk lesz a bejáratás alatti változásról. Ezért is viccelek/ironizálok én mindig ezzel, hogy a bejáratás oroszlánrésze legtöbbször az bizony a megszokás. :))

(#65006) csocsoszán válasza #56474624 (#65005) üzenetére


csocsoszán
őstag

Valamikor kb 35 évvel ezelőtt a bizományi áruházban (A Majakovszkij utcában) dolgoztam. Ott kezdődött a high-end szeretete. Az évek során volt sokféle fülesem a sennheiser unipolártól a koss-on át a stax lamdáig, Akg is volt nem egy. Ezt csak azért írtam le mert van bőven tapasztalatom, nem csak a fülesekben. (Aliscáéknál dolgoztam évekig)
Egyértelműen veled értek egyett! Ha az első pillanatban elmarad a mindjárt " elájulok". akkor az sosem lesz olyan! Nem mondom, hogy a bejáratás nem fontos. Be kell "törni" a membrán szélnek stb. Finomodni, letisztulni fog a hang, de a karaktere megmarad. Én megpróbál úgy vásárolni, hogy a wow ne maradjon el.
Az információk tudása fontos, (mert ugye mert mikor a kártyát kiosztjuk ritkán van egy embernél az összes ász!) de nem árt válogatni, és a saját tapasztalattal összevetni.
Na ez jó hosszú lett, elnézést érte!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#65007) Tim82 válasza #56474624 (#65003) üzenetére


Tim82
nagyúr

Távol áll tőlem, hogy ebből bármilyen nagyívű általános következtetést vonjak le, de például ebben az esetben nem úgy tapasztaltam különbséget, hogy az én hallásom idomult volna közben.

Nem is tehette volna, mert a bejáratást úgy végeztem, hogy 2-3 nap erejéig rádugtam szerencsétlen fejest egy laptop jack kimenetére, a laptopon meg a sokszor emlegetett Isotek hanganyag ment állandóan ismétlődve. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#65008) zsoika válasza Tim82 (#65007) üzenetére


zsoika
addikt

Ja! Én meg használtan veszem a füleseket....a bejáratással törődjön az előző tulaj.

(#65009) schawo válasza #56474624 (#65005) üzenetére


schawo
titán

:K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#65010) binatone válasza #56474624 (#65005) üzenetére


binatone
tag

+1 :K

(#65011) J.C.G. válasza #56474624 (#65005) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Nekem erről a bejáratásról az jut eszembe, amit anyám ismételgetett gyerekkoromban cipő vásárlásánál. Majd kitágul. Persze sose lett kényelmes csak hordható. Így vagyok a hangokkal, ha elsőre nem tetszik, akkor később se fog, max megszokom.

(#65012) Tim82 válasza zsoika (#65008) üzenetére


Tim82
nagyúr

Általában én is vintage fejeseket szoktam, azokból nehéz újat venni. :)

3-4 fejest vettem újonnan, ezek közül a Maxell HP6000-nál volt tényleg drasztikus változás. Hozzáteszem, hogy amúgy én is szkeptikus vagyok a bejáratással kapcsolatban és az Isotek csodacédét sem tekintem épp csodaszernek, de nem volt akkor időm "fejen bejáratni".

Egy másik újonnan vett fejesnél, a Veho Z8-nál pl. teljesen biztos vagyok abban utólag, hogy én alkalmazkodtam füllel-aggyal, "fejen bejáratás" közben.

Szóval én is csak érdekes kivételként említem meg a Maxell-es esetet, nem szeretnék általános következtetést levonni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#65013) kromatika


kromatika
veterán

Én éppen a megszokás elkerülése végett,előszór meghallgatom a kiválasztott jól ismert zenéket.És bejáratás közben nem hallgatom a fülest.Csak kb 50 óra után. Így reálisabban tudom meg ítélni hogy változott e,vagy mennyit változott a hang.

[ Szerkesztve ]

(#65014) preludium975


preludium975
tag

Ti milyen zenével szoktátok tesztelni a cuccokat?

(#65015) kromatika válasza preludium975 (#65014) üzenetére


kromatika
veterán

Általában azokkal a jó minőségű zenékkel amiket már jól ismerek. Lehetőleg több stílusú zenékkel.Én pl megvágtam erre a célra 8db zenémből 30mp-es részleteket ahol számomra a lényegek hallatszódnak.Nekem ez a módszer jött be.

(#65016) Tin válasza #56474624 (#65005) üzenetére


Tin
veterán

amit írsz, akkor lenne igaz, ha mondjuk végig a fejeden lenne a fejes, és hozzászoknál. de nincs így, én is próbáltam, és igenis változik a hangja. persze, a hangkaraktere nem, de ahogy írtam, tisztul, és beáll, jelentősebben alul és felül. ettől még persze, hogy hozzászoksz a hangjához, ahogy megszokod a mélybomba fejhallgatót, és utána minden mélyhiányos lesz, ugyanúgy megszokod a világosat is, és abban is lesz "elég" mély, aztán egy átlag fejhallgatót hallgatva utána túl sok benne a mély. de ez nem bejáratási változás, hanem megszokás.

a hd600-at legutóbb úgy járattam be 2 hónapja, hogy ugyanazt a néhány számot meghallgattam, majd isotek cd be, másik fejes fel, és közben járatódott be a hd600. sokat ment, 100 órát, és nem hallgattam közben, csak pár óránként felvettem (az elején gyakrabban), és belehallgattam ugyanazokba a zenékbe.

tessék, itt az eredmény:

2017.11.27 1800-2400 6h lapos középen
2017.11.28 0730-0030 17h határozottan jobb, néha elmosódik a közepe, elmegy a mély, vagy túl sok a magas (cin)
2017.11.29 0730-0030 17h jobb, már stabilak a mélyek, kicsit még sziszeg, de alakul
2017.11.30 0730-2330 16h tovább javult, most kicsit fent is tompult
2017.12.01 0730-2230 15h ma nem volt időm hallgatni
2017.12.02 0830-2330 15h éjszakára felkerült az ikeás kockapárnára, jól szétfeszítette, sokat engedett a szorításból, hallgatni nem tudtam sokat, de ma este k*rva jó a no good a depeche-től, imádom a dinamikusságát
2017.12.03 0830-2330 15h hangja már nem annyira változik, alul oké, felül kicsit sok, viszont szorít. kicsit próbáltam egyenesíteni a fém tartót, de mintha idővel visszaállna eredetire

szóval miattam nyugodtan elmondhatod, hogy nem változik a hangja, de változik. szerintem pont ebben a topikban olvastam évekkel ezelőtt, hogy a fülednek higgy, ne a chart-oknak meg a netes véleményeknek.

[ Szerkesztve ]

(#65017) niof válasza Tin (#65016) üzenetére


niof
addikt

Bár én nem vezettem róla naplót, de én is emlékszem, hogy a HD25 1-II eleinte kicsit "puffogós" volt. Megvolt a mélye, de valahogy nem jött ki. Érdes volt kicsit a magas is, de nem vészesen. Mondjuk én nem járattam külön be, akkor nem volt más, utcára szánt fejesem, így valamelyest a hozzászokás is játszott, de annál 100%, hogy számított az első, mondjuk 100 óra.
Talán annyiban megállapodhatunk, hogy nem mindegyik fejhallgatónál egyforma ez az időintervallum, és nem mindegyiknél látványos a változás sem.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#65018) #74018560


#74018560
törölt tag

Fülpárnát kéne vennem Bose QC15-höz. Ez vajon megfelel a gyári minőségnek? [link] :U

[ Szerkesztve ]

(#65019) milkabrams válasza #56474624 (#65005) üzenetére


milkabrams
őstag

Kivettem a dobozból, kipróbáltam és majdnem lehánytam. Utána ráhúztam egy párnára és elindítottam az isoteket, kb. 50 óra után próbáltam ki először és változott.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#65020) #56474624 válasza milkabrams (#65019) üzenetére


#56474624
törölt tag

Rengeteg dolog szerepet játszik benne, hogy adott pillanatban hogyan halljuk az adott cuccot. Idegállapot, hit, hangulat stb. Ebben a topikban is előszeretettel terjesztik, hogy bejáratatlanul minden fejhallgató szarul szól, bezzeg utána, aztán szerintem erre valaki vagy fogékony vagy nem. Nálam a K550 (de a 770 sem) egyáltalán nem szólt szarul bejáratatlanul (különösen, ha a végső állapotához viszonyítom). Nem nyűgözött le, mert ahhoz már több kell, de nem is volt rossz. Most is jórészt ugyanaz a véleményem róla. Az idegállapotom, hangulatom többet nyom a latba, hogy épp mennyire viselem el a hibáit, mit emelek ki a hangzásából. Megszokni nem tudja a fülem, mert mást többet hallgatok.

Nem mondom, hogy egyáltalán nincs változás, de általában nem kell nagy dolgot várni, és ha bejáratlanul egyenesen szarnak ítéljük meg, utána meg már jónak, akkor ott elég jó eséllyel inkább megszokásra volt szükség, mint bejáratásra.
A hifiben, high-endben meg pláne, sok dolgot szeretnek túldimenzionálni, hajlamosak romantikus túlzásokra, a szkeptikusok pedig kisebbségben vannak, így gyorsan terjed az ige.

(#65021) #56474624 válasza milkabrams (#65019) üzenetére


#56474624
törölt tag

Törölhető, vmiért megduplázta szerk. után.

[ Szerkesztve ]

(#65022) #56474624 válasza milkabrams (#65019) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egyébként maga a Beyer support a következőképp válaszolta meg ezt a kérdést, hogy mekkora a bejáratódás alatti változás: [link].

Szóval ők is minimális változásról beszélnek, és inkább a megszokás hatalmáról. De a túl gyors ítélkezéstől is óvaintenek. Ez amúgy jogos, mert egy elsőre lenyűgöző hangú cucc lehet nagyon rosszul hallgatható, ahogy múlik az idő, közben a zenei élmény pedig valahogy elmarad. És fordítva is működik. Nagyban függ attól is, épp mire van beállva a fülünk.

[ Szerkesztve ]

(#65023) soldi3r


soldi3r
veterán

Hello!
Sajnos elkzdett repedni a JVC HA-S500-am fejpantja, igy azt mar tenyleg kizarolag utazashoz hasznalnam. Alapvetoen meg voltam vele elegedve, sok szazezer kilometer van mar benne.
Most otthonra keresnek zenehallgatasra egy kenyelmesebb, ebbol kifolyolag gondolom circumaural tipust. Meghajtva egy Dell Precisionnal lenne csak, semmi kulonleges igeny, csak ne zavarjon, ha 6-8 orat kell rajzolnom.
Regebben valamilyan Takstar HI2050-et nezegettem, de soha nem jutottam el a vasarlasig.
Igy az also kategoriaban mi az ami most jo vetelnek szamit? Az ajanlott tipusok kozott kicsit nehez valasztani. Jo lenne ha Europan belul beszerezheto lenne, nem szeretnek a VAM-olassal bajlodni.
Ha valamit szamit, akkor klasszikus rock szolna rajta, pl Dire Straits, Creedence Clearwater Revival, ACDC stb... Koszonom.

E30 (oo=[][]=oo)

(#65024) Bodz válasza soldi3r (#65023) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az S500 után kivágnád az ablakon a HI2050-et... Kivéve, ha valami nagyon más, sokkal világosabb hang is bejön. Így hirtelen nem is tudom, hogy mivel lenne érdemes próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#65025) emiki6


emiki6
veterán

2010 körüli LCD-2 Rev.1 $500

Milyen amúgy? :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#65026) soldi3r válasza Bodz (#65024) üzenetére


soldi3r
veterán

A minosegen es a hangzasan nem igazan valtoztatnek, de tobbre se nagyon van szuksegem.
Az ajanlott listabol pl a Gearbesten egyedul a Superlux HD681-van EU raktarbol.
Arukereson nezegetve mar kicsit nagyobb a kinalat, 9-18k kozott szukitve a kort.
Superlux HD681 EVO, Ez benne van az ajanlottak kozott, igazabol csak az anyagminosegre van kis panasz, de ennyi penzert ez ertheto. Gondolom azert jobb, mint az EVO nelkuli testvere, de arban nem sokkal hosszabb, igy az nem annyira jatszik.
Beyerdynamic DTX 910, Szinten az ajanlottak kozott van, a felhasznalasi terulet is kb stimmel.
Pioneer SE-MS5T, Ez is a listaban van. Errol sem igazan olvasni panaszt.
JVC HA-RX 700, Na ez nincs a listan, de az Amazonos ertekelesei nem annyira rosszak.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#65027) soldi3r válasza soldi3r (#65026) üzenetére


soldi3r
veterán

Kozben a thomann.de honlapra, ahol az elso 3-rol velemenyek is vannak. Itt a Beyerdynamic szerepelt a legrosszabbul. Talan a Pioneer lett a legjobb, de a Superlux sincs nagyon lemaradva.

E30 (oo=[][]=oo)

(#65028) fericske válasza emiki6 (#65025) üzenetére


fericske
addikt

Na az a fejes kellene neked! Azzal már éreznél előrelépést az eddigiekhez. Elég jó már ahhoz, hogy ne legyen hiányérzeted miközben hallgatod, de ha mégis akad akkor a kábelezésben és az erősítésben, forrásban kell mókuskálnod, nem a fejes cserében gondolkodnod.

(#65005) Ba cy lus + a releváns hozzászólások
Mindőtöknek igaza van :)

Kell a bejáratás, változtat a bejáratás? - Igen.
Megszokás, placebo belejátszhat a bejáratásba? - Igen.
Ami elsőre nem nyűgöz le, később a bejáratás után sem fog? - Nem. Ha netalán mégis, akkor visszautalhatunk a megszokásra.
Nekem egy kivétel akadt eddig, a Tennmak ie800, de az egy ócsó kínai replika, aminél még az is előfordulhatott, hogy a membránra folyt ragasztó lemorzsolódott, felemásan szólt újonnan. Szóval ez a példa azért példa, mert szerintem nem számítható be példának, ha netalán valaki más egy ilyen esetre hivatkozna.
A(z alap)karakter változni fog a bejáratással? - Nem. Fülpárna és harang illesztékekkel lehet variálni ezen, ami kétséges kimenetelű eredményt produkál, de jó móka.

Aztán még van az, hogy modellenként változó mennyit változtat a bejáratás. Például a Vsonic gr07-nél semmi változást nem észleltem bejáratással, és ő volt eddig az egyetlen füles/fejesem aminél ez volt. A vsd3 nem sokat változott, az E3000 nem sokat változott, a Vyrus1 sokat változott, a Pandora 6 az előzőekben soroltakhoz képest közepesen sokat változott.
Na meg most úgy fél év után vettem észre, hogy a QP1r is bejáratódott (meglepett).
A tere jobb lett, 3D-sebb, meg picit kerekebb az egész hangzás. Szóval most megint ott tartok, hogy nem igazán van szükségem a Z40-re, csak ha igazán döngetni akarok, mert nagy (tényleg nagy, de néha állat vagyok, hogy zúg a fejem utána) hangerőnél kontrolláltabb.
Viszont vettem hozzájuk egy drága interkonnekt kábelt, szóval lehet berendelek próbára egy RNHP-t. Ez az erőlködő lenyűgözött az egyik Canjam-en.

(#65029) Bodz válasza soldi3r (#65026) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igazából az Evo semmivel sem jobb, csak barátságosabbá, sokkal kevésbé szúróssá tették a karakterét, illetve több tartozék jár hozzá.
Pio inkább visszalépés lenne.
DTX910 egy jó füles, de az is inkább világos, de messze nem annyira, mint a HI2050. DTX 710 van még valahol? Arra simán rábólintanék.
Ha már JVC, akkor ne az RX700 legyen, hanem a 900. Normálisabb párna van rajta. Baromi kényelmes (nekem).
Az S500 amúgy nagyon elkényeztetett téged, lehet nem is tudod mennyire. :D

[ Szerkesztve ]

(#65030) emiki6 válasza fericske (#65028) üzenetére


emiki6
veterán

Kelleni kellene, csak drága. Meg attól tartok kénytelen leszek kipróbálni még párat, mielőtt veszek egy jót és "nyugdíjba megyek" :D

Kicsit utánanéztem mik a jó gaming fejesek 2 ág van ugyebár, az egyik a kompetitív gaming, a másik a sima szórakozásos. Előbbinek kell imaging, részletesség és jól hallható lépések, illetve fontos, hogy a mély ne nyomjon el semmit, utóbbi pedig olyan mint a filmnézés, a mély legyen ütős, a tér nagy, a hangzás kellemes és szórakoztató.
Kompetitív:
- K712 pro (valaki azt mondja, hogy ennek a legjobb az imagingje 1000 dollár alatt, kényelmes, cserélhető kábeles, a mély talán éppen nem sok)
- Ad700x (nem tudom miért, de elvileg jó és a széria feljebb lévő tagjai is. Azzal, hogy sok a mély, itt nem lesz baj. :D )
- K612 (legjobb imaging, viszonylag olcsón, mély kevesebb, mint a 712-nél)
- A HD650 is ajánlott elvileg, ami nem lep meg, úgy emlékszem tényleg jó volt ilyen téren.
- Az x00-ról is hallottam jókat, de az kevésbé illik ide
- A HD598 is ajánlott, de arról nem találtam beszámolót ott, ahol néztem.
(IMG:https://media.discordapp.net/attachments/243448552313847808/406900212657946634/output.png?width=1248&height=676)(/IMG)

Használt, 100k alatti kategóriában szerintetek melyik fejesnek legjobb az imagingje?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#65031) ribizly válasza emiki6 (#65030) üzenetére


ribizly
veterán

Nem tudom. Én sok helyen olvastam, hogy a HD650-nek pont valamivel rosszabb az imaging-e, mint pl. a HD600-nak és éppen ezért nem annyira javasolják (na persze ettől még nekem bejött).
A Hifiman HE400S így került nálam a középpontba, és eddig nem csalódtam benne... :U

Superlux HD668b?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#65032) emiki6 válasza emiki6 (#65030) üzenetére


emiki6
veterán

A második és harmadik bekezdés nem kifejezetten fercsikének szólt, hanem közérdekű :D

Ribizly: a superlux nekem túl low budget, nem érdekel... :DDD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#65033) Bodz válasza emiki6 (#65030) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pontos térbeli ábrázolás kell. Ennek viszont nem igazán feltétele a kevés mély semmilyen esetben. Ez az egész téma zavaros, mint a K701 hangja. :D

[ Szerkesztve ]

(#65034) emiki6 válasza Bodz (#65033) üzenetére


emiki6
veterán

Ez így van, de a lövések, robbanások elfedhetik a neszeket vagy elterelhetik róla a figyelmet, ami hátrányos lehet. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#65035) soldi3r válasza Bodz (#65029) üzenetére


soldi3r
veterán

Igazabol, tenyleg jo volt az elozo. Kb 5 eve rendeltem Japanbol. Valoban nincs okom markat valtani. Szoval megnezem a HA-RX700/900 parost.
DTX 710-et ebay-en lattam, de £45 mire ideer, Aquabol pedig 14000/18000 a JVC. Kossz!

E30 (oo=[][]=oo)

(#65036) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#64995) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Változik ez elég jól. Most már elég -3dB a 8kHz-re, de cserébe a 16kHz-et is le kell vennem 3dB-el. Így viszont sokkal jobb, mint az EVO valaha is.

(#65037) Kube


Kube
senior tag

Üdvözlet

Adott egy HyperX Cloud fejhallgató, a mikrofonja egyszer csak bemondta az unalmast.
Először a kábelre gyanakodtam, mondom kihúzom a mikrofon részt, úgy is jackes, rádugtam a hangkártyára, semmi. Nagyon sokat próbálgatva félig bedugva adott valami hangot, de rendeltetésszerűen nem reagál semmit.

Olyan létezik, hogy tönkremegy ez az egység, és félig bedugva százból egyszer mégis sikerül működésre bírni? Megnéztem a másik mikrofonom, az teljesen jó a hangkártyával.

Próbáltam keresni alkatrészt, ebayen találtam csak sajnos.

szerk.: ajjaj, elkerülte a figyelmemet, hogy ez mégis csak gémer, ami itt nem kívánatos darab, elnézést

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#65038) #56474624 válasza preludium975 (#65014) üzenetére


#56474624
törölt tag

Bár sokan mondják, hogy a metál felvételek pocsékul szólnak az esetek nagy részében, én összevetéses tesztre szoktam használni azt is. Az erősen torzított gitár gazdag felharmonikusokban, könnyű érzékelni a változást/eltérést.
Amúgy általában komolyzene, mert azt hallgatom a legtöbbször összességében. De most előkerült hosszú idő után egy szintén jó tesztanyag (azért zenének sem utolsó annak, aki szereti a régi prog rockot): King Crimson Lizard c. 23 perces száma. Egy-egy részénél (közepe felé pl.) még hangfalon hallgatva is egészen kinyúlik oldalirányban a tér, onnan jönnek hangok (hangfalon hallgatva tényleg nem sok ilyen felvétellel találkoztam), de azért nem csak a tér tesztelésére jó.

[ Szerkesztve ]

(#65039) Cs1csó válasza #56474624 (#65038) üzenetére


Cs1csó
félisten

Youtube linket tudnál küldeni mert 23 perces számot nem találatam.

(#65040) #56474624 válasza Cs1csó (#65039) üzenetére


#56474624
törölt tag

Sajnos én sem. Egy-egy részlet van csak fent, illetve cover verzió, meg egy majdnem végig néma vinyl rip. :U

(#65041) fericske válasza #56474624 (#65040) üzenetére


fericske
addikt

(#65042) #56474624 válasza fericske (#65041) üzenetére


#56474624
törölt tag

A zene stimmel, de nem a King Crimson játssza, a hangszerelés is teljesen más. ;)

(#65043) ribizly válasza emiki6 (#65032) üzenetére


ribizly
veterán

Érthető. Pedig mondjuk gaming-re szerintem pont jó, csak kell rá egy jó szövet párna. ;)

Amúgy a nagy tér sem jó minden esetben. Pl. a K702 annyira "távol" jelenítette meg a hangokat, hogy nem lehetett megmondani azok most mennyire vannak közel.
A HD600 pont a másik véglet. Hiába halottad pontosan melyik irányból érkezett a hang, ha annyira közel szól minden.
Az már önmagában szerintem vitás kérdés, hogy nyitott vagy zárt fejes "kell" e.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#65044) emiki6 válasza ribizly (#65043) üzenetére


emiki6
veterán

A k702 okkal nem került fel. :D az elsődleges szempont az imaging volt. Avagy hogy érezd honnan jön a hang és talán még a távolságot is.
Nyilván ezek csak neten talált infók, hallani is kéne, hogy melyik jó ténylegesen... :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#65045) #71562240 válasza fericske (#65041) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ba cy lust kiegészítendő, ezt nemhogy nem a King Crimson játssza, hanem nem is játssza senki. Ez egy szoftveres szintetizátum az eredeti zenéből. DAW - digital audio workstation - "játssza". Annyi köze van az eredeti zenéhez, mint a műgyümölcsnek a gyümölcshöz. Iszonyat.

Szerk.: Márminthogy ezt merénylet volt idelinkelni.

[ Szerkesztve ]

(#65046) szakibá... válasza #56474624 (#65040) üzenetére


szakibá...
senior tag

Rövid keresgélés után (első találat) itt meghallgathatod. Alapmű.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#65047) Cs1csó válasza szakibá... (#65046) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na ezt én is meghallgatom majd, köszi.

(#65048) pjani88


pjani88
csendes tag

Sziasztok!

Fejhallgatót szeretnék venni univerzális használatra, de főleg zene hallgatásra. Főleg JBL és AKG érdekelne, mert azt iszonyat kedvezménnyel tudok szerezni. Ár plafon, mondjuk a piacon 150.000 forint. Érdekelne, hogy mit tudtok javasolni. Előre is köszönöm!

(#65049) #56474624 válasza szakibá... (#65046) üzenetére


#56474624
törölt tag

Köszönöm, de én már hallgatom jó néhány éve. :) Egyik kedvenc Crimson-albumom. Érdekes, hogy a legnehezebben emészhetőnek tartják, nálam mégis első hallgatásra átjött, hamar megszerettem.

(#65050) Cs1csó válasza pjani88 (#65048) üzenetére


Cs1csó
félisten

JBL-ben én nem látok fajsúlyosabb darabokat tehát inkább AKG vonalon kellene gondolkodnod. Érdemes lenne valahova benézni ahol meg tudnád őket hallgatni, lehetőleg olyan zenével amit szeretsz vagy akár többfélével.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.