Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) schawo válasza mrobes (#25998) üzenetére


schawo
titán

Az valóban gáz. Nincs mese, kénytelen leszel az orvostudomány segítségét kérni.:P

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26002) Rockstone


Rockstone
tag

Sziasztok!

Megtudnátok mondani mit lehetne tenni abban az esetben, ha nem elég szoros a fejhallgató és már nem lehet kisebbre állítani ? Állítolag ez egy mélytúlsúlyos fejhallgató, így viszont gyakorlatilag abból a mélytúlsúlyból semmit sem hallok. Nem arra vágyok, hogy leszakadjon a fejem a basszustól, de amennyit jelenleg hallok belőle az édes kevés akár elektronikus zenére, akár rockra, akármire. Pedig hallom, hogy többre lenne képes, de nem tarthatom két kézzel folyamatosan a fejemhez szorítva. EQ-val meg nem szeretnék bele kontárkodni. (Maxell RetroDJ)

[ Szerkesztve ]

(#26003) Davidoff91 válasza Rockstone (#26002) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Nem értek hozzá, de esetleg nagyobb párnákat lenne érdemes fabrikálni rá. Második lehetőség, hogy pumpálsz némi levegőt a fejedbe, hogy nagyobb legyen. ;] :P Kezdettől fogva fennáll egyébként a probléma?

[ Szerkesztve ]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#26004) Rockstone válasza Davidoff91 (#26003) üzenetére


Rockstone
tag

Igen azóta ilyen mióta megvan, most az jutott eszembe rákötözöm a fejemre, kiszedtem egy vékony hosszú zsínort az egyik nadrágomból, de még ha be is válik, akkor is minden alkalommal kötögetni kéne mikor le/felrakom a fejemre. Ez így, csak átmeneti megoldás. :F

(#26005) Davidoff91 válasza Rockstone (#26004) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Áááá, az nem jó megoldás hosszabb távon. Majd jönnek a szakértők, aztán javasolnak valamit. Én kívülállóként a nagyob párnát tudnám ajánlani.

Ezt a Yamaha HPH-MT220-at pedig hallgassátok meg. Külföldön is nagyon elismerően nyilatkoznak róla. ;)

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#26006) Bobrooney válasza Tibor0426 (#25996) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Amiket ajánlottak, meg itt tudsz még szemezgetni: [link]

(#26007) mrobes válasza schawo (#26001) üzenetére


mrobes
tag

Létezik egyáltalán akkora, amibe beleférne a fülem?
A hajtogatás egyébként nem rossz ötlet, idáig is úgy csináltam, hogy megmozgatom fel-le a fülemen, és már benn is van.

(#26008) Bodz válasza mrobes (#26007) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Persze, létezik.

(#26009) #71562240 válasza ProdyG (#25999) üzenetére


#71562240
törölt tag

A hallható torzítási hangerőszint alatt hallgasd, és akkor nem lesz probléma.

(#26010) ProdyG válasza #71562240 (#26009) üzenetére


ProdyG
senior tag

Ok, Köszi. De azert remélem nem lesz halk :)

(#26011) mrobes válasza Bodz (#26008) üzenetére


mrobes
tag

Van esetleg valami tipped? A leírások között sehol nem látok erre vonatkozó adatokat.

(#26012) Davidoff91 válasza mrobes (#26011) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Az AKG K550/551 párosnak elég nagy az átmérője, abba lehet, hogy beleférsz. (Bár az én fülem elég pici, minden over-earbe belefér. :P)

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#26013) #71562240 válasza ProdyG (#26010) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem lesz halk, sőt. A készülékre veszélyes teljesítményszint már bőven a füledre is veszélyes lenne.
Az a lényeg, hogy bizonyos hangerőszint fölött a túl kicsi impedanciájú fejhallgató túl nagy teljesítményt szedhetne le az erősítőből, amit az erősítő már nem tudhatna kontrolláltan teljesíteni, és "megszaladhatna". Ennek a szintnek a közeledését azonban már olyan mértékű hallható torzítás jelezné, ami önmagában is, tehát megfelelő impedanciaviszonyok között is a készülékek (és a füled) leégését eredményezhetné. Az erősítőtípustól és az alkatrészektől is függ, hogy a végfokozat vagy a tápegység mekkora teljesítménytartalékokkal rendelkezik, ezért van megadva, hogy minimum mekkora impedanciájú fejhallgatót (hangsugárzót) köthetsz rá. Ha alacsonyabb impedanciájút kötsz rá, akkor különösen vigyázni kell, hogy ne vezéreld túl az erősítőt, tehát ne hallgasd maximum hangerőn (illetve torzító hangerőn), és akkor nem lesz baj, egyúttal már az erősítő alacsony hangerőszabályzóállásánál is viszonylag nagy lesz a hallott hangerő, mert az alacsonyabb impedanciás fejhallgató jobban "kiszívja" az erőt az erősítőből. Túl nagy hangerőn már annyi erőt szívna a fejes, amennyi esetleg már nincs az erősítőnek, de ezt hallod, durva torzítás formájában, és lejjebb tekered a hangerőt a humánus szintre.

[ Szerkesztve ]

(#26014) slick-adam válasza #71562240 (#26013) üzenetére


slick-adam
aktív tag

az miert van, hogy a 32 ohm-os K550-es lenyegesen halkabb volt ugyanolyan hangerö szint (erösitön) mellett, mint a 63 ohm-os MDR-7506?

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#26015) #71562240 válasza slick-adam (#26014) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mert alacsonyabb az érzékenysége.

(#26016) mrobes válasza Davidoff91 (#26012) üzenetére


mrobes
tag

Igazából egy picit alacsonyabb kategóriában gondolkodom, max 20k-ig, és lehetőleg fél-nyitott legyen.
Komolyzenét nem hallgatok, inkább elektronikus jellegűeket.
Az a baj, hogy próbálgatni nincs lehetőségem, a fülpárna méretét csak úgy tudom meg, ha valaki megméri és leírja, vagy írok a boltnak, és vagy megmérik, vagy nem.
De ahogy olvasgattam, a HD681 Evo se túl kis méret, nem biztos, hogy találok nekem megfelelőt, aminek a belseje legalább 70mm.

(#26017) Davidoff91


Davidoff91
aktív tag

Van fent OLX-en egy Sony MDR-1R. Elvben tavaly őszi vásárlás...Nincsen meg a doboza, csak a fejhallgató és a kábel az eladás tárgya. 20.000 Ft...Rákérdeztem a papírokra, azt mondja az eladó, intézi őket. Már 2 hete tart az egész mizéria. Ma azt mondta, hogy vigyem el 10.000-ért csak a fejhallgatót és ha meglesznek a papírok akkor kell csak a maradékot kifizetnem. Szerintekek 1.) Ennyire hamisítvány, 2.) Ennyire hibás vagy 3.) Ennyire szabadulni akarna tőle az eladó? Mert most valljuk be, 20.000-ért ajándék, 10.000-ért papírok nélkül meg mintha ingyen lenne. A belső sziréna veszélyre figyelmeztet. Miből tudom biztosan megállpítani egy ilyen kütyünél, hogy hamisítvány (persze a hangján kívül)?

[ Szerkesztve ]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#26018) Dorien válasza mrobes (#26016) üzenetére


Dorien
veterán

Elektronikus zenére a 681 EVO jobb választás lesz, mert erősebb basszusa van a K551-nél. Mindkettőnek böszme nagy fülpárnája van, ezeknél nagyobbat szerintem nem nagyon találsz.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#26019) Dorien


Dorien
veterán

Nagyfülűeknek segíthet az alábbi mod, ami talán nem csak ehhez a fejeshez használható:

Audio-Technica ATH-AD700 : fit and comfort mod!

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#26020) Dave™ válasza Dorien (#26019) üzenetére


Dave™
nagyúr

Csak ettől a hangja is jelentősen megváltozik :) Ráadásul pont az AD700 lenne kényelmetlen? Azt megértem, ha kicsi a szorítóerő, de hogy nyomjon?

(#26021) Tibor0426


Tibor0426
újonc

Rockzenéhez szerintetek melyik a jobb, superlux hd681f, vagy Beyer dt235?

(#26022) .DLL válasza mrobes (#26016) üzenetére


.DLL
veterán

Az EVO-nál valóban nem sok nagyobb van, az ugye a nagyobb AKG-k dizájnjára épül, a Beyer dizájnra épülők még kisebbek, pedig az emberek többségének az is bőven kényelmes.
Bár nem félnyitott, hanem zárt, de próbálj rendelni egy Takstar TS-670-et, a képekről nem jön át, de óriási, és a TS-671-est próbáltam annak mind a hangja mind a kényleme nagyon jó (persze ez utóbbi függ a fejmérettől is).
Aliexpressről 16e Ft-ból kijön.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#26023) Falconer válasza Davidoff91 (#26017) üzenetére


Falconer
aktív tag

Menj el aztan nezd meg. Az a cucc a hangja alapjan szerintem nem er egy huszast dobozzal egyutt sem ujan, bar a doboza igen szep :)

(#26024) Dorien válasza Tibor0426 (#26021) üzenetére


Dorien
veterán

A HD681 EVO. :)
Valószínűleg lesz egy eladó fekete hamarosan, ha érdekel dobj rám egy privit.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#26025) #16820480


#16820480
törölt tag

Ma sikeresen belebotlottam egy Bose márkakereskedésbe, és ha már pont ott kellett előtte várjak, akkor beugrottam meghallgatni ez AE2-t, hogy mit is tud. Igazából meglepő egy fejes. Nagyon nagyon könnyű, kézbe véve törékenynek tűnik (valószínűleg az is), viszont szinte nulla a súlya, és ennek megfelelően észrevétlen jóformán az ember fején.
A hangja nem vészes. Bár ennyi pénzért akad azért jobb, de egész kellemes tere van, szellős hang, az alsó tartomány inkább hangsúlyos, de nagyjából a közepéig rendben van minden, a magasnál valami viszont nekem nem tetszett, kicsit olyan érces, nyers hangja volt néha, nem illett igazán a mélyek simaságához. Az összhatás miatt annyira nem jön be a fejes, de igazából azt hittem, hogy rosszabb cucc, viszont így kezdem érteni miért emlegeti mindig gelbelex kolléga, mint próbára érdemes fejest.
Itt olyan 46e forintnak megfelelő pénzért volt kitéve abba a boltba, de annyit szerintem nem ér meg, inkább olyan 30-35 körül lenne jó ez a hang.

(#26026) Davidoff91 válasza Falconer (#26023) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Érdekes, mert külföldön nem örvend szegény ekkora közutálatnak, mint itt. :D Nekem pl az amúgy méltán népszerű AKG K551 annyira nem jött be elsőre, de ezt írtam is. Az olcsó AKG-król ne is beszéljünk, dobtam is el őket fél másodperc után. Sennheiserek szintén nem hatottak meg. Audio Technikáktól fájt a fülem kis hangerőn is (ilyet még soha nem is tapasztaltam). Valószínűleg a Sonyban az tetszik, hogy könnyű, és rohadt kényelmes, meg elég jól szigetel, amikor felraktam (még nem szólt a zene), egy kukkot nem hallottam a mellettem álló beszédéből, csak láttam, hogy mozog a szája. Hangban tényleg kicsit kevés, erőtlen. Jobb hangzással tényleg mindent vinne. Még megnézem a Superluxokat és Shureokat. Illetve felkeltette az érdeklődésemet a Philips és a Yamaha is.

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#26027) pietrrr válasza Bobrooney (#25863) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Kb 1 hónapja voltak igazán akciósak, akkor 19-ért vettem J88-at :DD

(#26028) vzsryl válasza Dorien (#26018) üzenetére


vzsryl
nagyúr

TS-671?😊

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#26029) .DLL válasza vzsryl (#26028) üzenetére


.DLL
veterán

Mi van a kérdőjel után? Nem jelenik meg...

A 671-et nem igazán elektronikus zenére találták ki... :N Ahhoz kevés a mélye.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#26030) mrobes válasza .DLL (#26029) üzenetére


mrobes
tag

Nézegettem a ts670-et, jónak tűnik, talán a spirálkábel nem túl nyerő.
Próbáltam rákeresni, sok mindent nem találtam róla, se a hangjáról, se a méreteiről, úgy meg nem akarok berendelni, hogy vagy jó lesz, vagy nem.
Egyelőre használom a 681evo-t, végül is nem érzem, hogy nyomná a fülemet, a hangja is tetszik.
Lehet, hogy majd megpróbálok szerezni rá egy picit nagyobb párnát.
Azért köszi mindenkinek a segítséget, majd még olvasgatok, hátha látok valahol úszógumi méretű párnával rendelkező fejhallgatót:U

(#26031) vzsryl válasza .DLL (#26029) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Firefox. ;)

Hallgattál már elektronikusat vele? Próbáld csak ki, elég durva mélyek jönnek belőle ki. Illetve normális erősítő sem árt (Invertory-val használom).

Közvetlen D1100-ról váltottam. Ha ezután elég erősnek éreztem a TS-671 mélyét, akkor erős is.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#26032) .DLL válasza vzsryl (#26031) üzenetére


.DLL
veterán

Hallgattam elég sokáig, Presenter2 + LM4562 és Heed Dactilus Plus társaságában, és a hangjáról is írtam bőven itt a topikban. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#26033) Bodz válasza mrobes (#26011) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Beyer DT440/660/860/770/880/990 pl. AKG K550/551. Ezekben sok hely van a fülnek. Mélységben mondjuk az első háromnál azért nem sok. Vagy Superlux HD330/660 Beyer párnával, ez bele is fér 20-ba.

(#26031) vzsryl: Anti Fake ellenőrzésen átmegy az a TS-671? :D Vagy valami burtálisan színezi a mélyeket nálad. Másra nem tudok gondolni. Nyilván nem véleményed, vagy a "füled" vonom kétségbe, csak meglepő az ilyen D1100 után.

[ Szerkesztve ]

(#26034) Bobrooney válasza pietrrr (#26027) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Az itt van annyiért: [link]

(#26035) SsPL711 válasza Bodz (#26033) üzenetére


SsPL711
őstag

Slux HD660-ba nem biztos, hogy belefér a füle, ebbe nekem is igazgatnom kell a fülemet és nincs nagy fülem, igaz nem mértem mostanában, de nem volt nagy régebben :)

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#26036) Bodz válasza SsPL711 (#26035) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ne már, én még nem találkoztam olyan emberrel, akinek fért bele a füle a szürke, plüss Beyer párnába. :)

[ Szerkesztve ]

(#26037) mrobes válasza Bodz (#26036) üzenetére


mrobes
tag

Mekkora lehet a belső átmérője a Beyer párnának?
A 681 evo kb. 55mm.

(#26038) jippa


jippa
aktív tag

Hello!

Pár szóban megdicsérném az RFT HOK 80 orthodinamischert. Találtam egy szép, dobozos példányt belőle és gondoltam szólok, hogy jó hangja van.

Valamikor a hifi magazinban a Sólymos Antal, Szalai Lajosné féle "tizennégyfülű sárkány" teszt is kiemelte ezt a fejest az akkori mezőnyből.

Ilyen magyar nyelvű kis használati utasítás van mellette (azt hittem, akkoriban még nem volt google translate) :)

Ha az embert érdeklik a régi fejesek, egy ilyenért érdemes pénzt adni, mert jó hangja van.

Üdv:

jippa

(#26039) Bodz válasza mrobes (#26037) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Megmérem majd holnap neked.

(#26040) SsPL711 válasza Bodz (#26036) üzenetére


SsPL711
őstag

Ja, nekem a HD660 gyári párnás, ezt elfelejtettem írni.

jippa: Következő fizetésemből muszáj félretennem, egy FOSTEX árát, de nem vintage verziót akarok venni.
Meg kell hallgatnom egy ortho-t, hogy valóban "magasan felulműlja" e a "merülőorsós rendszereket".
Hát ez kész :C

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#26041) .DLL válasza jippa (#26038) üzenetére


.DLL
veterán

Csodálatos ez a használati :C Talán "Gizike" fordította, aki valószínűleg nemsokat értett a dolgokhoz.

Móka az egész család számára:
● kiegyensúlyozott hang-nyomás lefolyás
● átlátszó magasságú hangvisszaadás
● magas nevezett terhelés
Vegye meg Ön is!

(#26036) Bodz: Pedig az AKG dizájn alapú S.luxok még nagyobbak is... van ilyen.

(P.H.)

(#26042) fattyu válasza SsPL711 (#26040) üzenetére


fattyu
veterán

pedig a t50rp ha arra tetszik gondolni nem valami nagy etwas az áráért. gyári moddolatlan állapotában legalábbis.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#26043) SsPL711 válasza fattyu (#26042) üzenetére


SsPL711
őstag

Igen arra, illetve a kis "testvérére" (T20RP MKII-re) gondoltam, azt olvastam abban az 50-es driver-e van.
Néztem a moddolásokat is.
Már régebben kinéztem magamnak, remélem nincsenek benne nagy "toru-lások". ;] :D

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#26044) .DLL válasza .DLL (#26041) üzenetére


.DLL
veterán

Ilyen retro stílusban: http://www.youtube.com/watch?v=RtaeCoHIEek :D

(P.H.)

(#26045) vzsryl válasza Bodz (#26033) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem színezi semmi. A TS-671 elbújhat mélyben a D1100-hoz képest, de így is bőven hallani azt, és bőven oda tud csapni, ha kell. Szerintem elektronikus zenék, főleg trance féleségek piszok jól szólnak rajta. Sokkal jobb a D1100-nál egy Upliftingben.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#26046) .DLL válasza vzsryl (#26045) üzenetére


.DLL
veterán

Van mélye a de a szub tartománynál nagyon lekonyul. Összehasonlítottuk K701-gyel is, aminek hasonló arányai vannak, csak mindenben "okosabb" nála (nyilván) de a meglepő az volt, hogy a K701 milyen mélyre lemegy hozzá képest. Szintén nem fejletépős, de az alja is megvan mindennek.

Rákerestem milyen az uplifting zene, és igen, hallgattam ilyesmit is TS-671-gyel és nagy élvezet tud lenni, és igen, elég széles tartományt átfog az elektronikus zene, nem lett volna szabad így általánosítanom, csak ha jobban specifikálja a dolgot a kérdező.
Egyébként azt is kiemeltem korábban, hogy önmagában hallgatva nekem sem nagyon támadt hiányérzetem a TS-671-gyel, sőt, a játéka elvarázsolt, de utána átváltva akár az SHP-5401-re, akár a K701-re, az volt az érzésem, hogy hoppá-hoppá ezek hol voltak eddig? Hozzászokva nagyon jó.

Ilyeneket viszont nem az igazi szub nélkül hallgatni: Ivein Monq - Post Apocalyptic CodexX EP demo

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#26047) kisgabor87


kisgabor87
tag

Sziasztok!

Amatőr vagyok a témában, de szeretnék egy jó fejhallgatót zenehallgatáshoz (kizárólag rock műfajban), valamint gitározom, ezért a gitárerősítővel is használnám. Két Superlux fejhallgató között vacillálok, szerintetek melyik felelne meg jobban a célnak?

Superlux HD668B [link]

vagy

Superlux HD681 EVO [link]

Köszi a segítséget!

(#26048) Dorien válasza kisgabor87 (#26047) üzenetére


Dorien
veterán

Én az EVO-ra voksolok.
Javított magas tartomány, több basszus, extra plüss párnák, jobb design.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#26049) cOxeR válasza .DLL (#26046) üzenetére


cOxeR
Ármester

Azért ez elég beteg "zene"... még szerintem is, pedig elég széles az ízlési skálám... ;) :))

(#26050) zsocy válasza kisgabor87 (#26047) üzenetére


zsocy
őstag

Még egy voks az EVO-ra. Múlt héten hallgattam egy még bejáratós darabot, de már az is szépen szólt, jó mélyekkel. Az áráért nagyon jó vétel szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.