Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) fericske válasza freelanced (#70998) üzenetére


fericske
addikt

Veho Z8
Marshall Major 2, 3, Monitor

(#71002) kristof123 válasza kristof123 (#70993) üzenetére


kristof123
őstag

Erre valaki?

(#71003) freelanced válasza fericske (#71001) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm! Egyetlen bajom van a Marshall Major félékkel. Kicsi de közben elég erősen szorít. A fülem nem fér bele, pedig nem nagy, de emiatt pár óra alatt kényelmetlenné válik.

Szóval vagy olyan kéne amibe belefér a fülem, vagy olyasmi mint a Koss Porta Pro-nál...

Ilyen esetleg?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#71004) s4tch válasza freelanced (#71003) üzenetére


s4tch
veterán

A Pio MS5T párnái elég nagyok, és van némi mélykiemelése is. Könnyű, kényelmes, pofás, meghajtja egy mobil is, szóval ha nem zavar, hogy egyébként két krumplit viselsz, akkor simán elmegy utcára is.

(#71005) Dorien válasza freelanced (#70958) üzenetére


Dorien
veterán

A már ajánlott Pioneer SE-MS5T vagy Amazonról Sony MDR-1A [link]
Utóbbiban több a mély és úgy komplett egy magasabb minőséget képvisel. Természetesebben szól mobil forrásról, mint a Pioneer.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#71006) neo2003


neo2003
csendes tag

Sziasztok!
Mint azt kitalálhattátok, fejhallgató vásárlását tervezem. :)
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon!
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zene, illetve film!
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30-35 ezer
4.) Új vagy használt?
Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Itt jobban hajlok a zárt felé, de persze laikusként meggyőzhettek az ellenkezőjéről.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Mély hang előnyben.
8.) Honnan vásárolnál?
Jellemzően belföldről inkább.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Javarészt asztali pc, alaplapi hd hangkártya.

Megköszönöm ha valaki próbál segíteni a választásban.
Amit eddig kinéztem (ismétlem laikusként) Sennheiser HD 559.

So say we all!

(#71007) freelanced válasza Dorien (#71005) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek. Ez a Pioneer eléggé szimpatikus főleg a barna. Mondjuk elég bumszli lesz a fejemen, de jobban érdekel a hangja mint hogy mit szól az utca embere, szóval megfelelő, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#71008) Dorien válasza freelanced (#71007) üzenetére


Dorien
veterán

Nem olyan bumszli az. Pont azon kevés circum fejesek közé tartozik, amivel nem nézel ki helikopterpilótának. Kellemes darab.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#71009) freelanced válasza Dorien (#71008) üzenetére


freelanced
addikt

Valóban. Bár a nőkön valahogy mindig jobban néznek ki ezek. Lehet, hogy a hosszú haj teszi :C

Amúgy lehet, hogy romlott el valami a napokban de annak ellenére, hogy nem nagyon veszek fekete dolgokon kívül mást, ez a barna nagyon jól eltalált így a képen, kicsit olyan retro hangulatot kelt.

Köszönöm az ajánlást, nagyon bejön. Néztem, hogy van BT-s változata is, de elég nagy a felár, és gondolom valamivel gyengébb is szóval szerintem marad a kábeles, noha kissé kényelmesebb lenne hurcolni a vezeték-nélküli modellt.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#71010) emiki6 válasza freelanced (#71009) üzenetére


emiki6
veterán

"Bár a nőkön valahogy mindig jobban néznek ki ezek. Lehet, hogy a hosszú haj teszi"
:DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#71011) dave118 válasza freelanced (#71009) üzenetére


dave118
senior tag

Nekem a BT verzió van, nem hallottam még a normál vezetékes verziót. Korrekt anyagminőség, nem nyeklik-nyaklik, nem nyikorog. Kicsit mély-hiányos szerintem, de vezetékkel használva természetesen szebb hangokat produkál, egyébként nagyon jól izolál és extra kényelmes. Az itt megjelent képekkel ellentétben viszont elég krumpli, a hosszú haj és a jó szögből fényképezés megtette hatását, szemből totál más a helyzet, cserébe hozzá sem ér a fülemhez és órákon át viselhető.

Én 30k alatt jutottam hozzá magyar forrásból, nem tudom mennyire érte meg, a cserélhető vezeték és a vezeték nélküli mód talán nem ér meg 2x árat, viszont tudsz hívást fogadni, zenét léptetni/hangosítani stb. Ezt mérlegelje mindenki magának.

"Both headphones have 40mm driver units, however the MS7BT’S have their own amplifier to drive these units so in theory should offer different sound characteristics."
Ezt sajnos nem volt alkalmam még tesztelni. Valahol összehasonlítom majd a sima se-ms5t-vel.

"Audofil" hangzást nem érdemes várni (főleg, hogy zárt), de szoktam vele otthoni körülmények közt is zenét hallgatni, szerintem nincs szégyenkezni valója.

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#71012) freelanced válasza dave118 (#71011) üzenetére


freelanced
addikt

Milyen a vétel egyébként, telefonnal használod? Köszönöm a véleményed :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#71013) dave118 válasza freelanced (#71012) üzenetére


dave118
senior tag

A bt kapcsolatra gondolsz? Telefonnal használom, nekem még sosem szakadt meg. Ált. akkor használom így amikor otthon csinálok ezt-azt, a telefont meg lerakom valahova. Beszereztem hozzá egy 5m-es kábelt ( ezt ajánlom a süllyesztett csatlakozó miatt), így meg elér az erősítőtől a kanapé bármely pontjáraig :)

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#71014) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Az egyik kollégám // barátom gondolkozik azon, hogy a jelenlegi Kingston HyperX CLOUD II fülesét és a hozzá tartozó Asus Xonar DX/XD hangkártyáját lecserélné egy Asus Centurion 7.1-es fülesre.

Szinte csak FPS játékokra és minimális zenéhez használja amikor a gépnél ül.
Véleményetek szerint hardveresen, minőségileg jobbra vált az Asus-szal?

A pénz része nem mérvadó, mert jelenleg minimális ráfordítással tudná megtenni a váltást.

Köszi :)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#71015) Attipatti válasza blaca83 (#71014) üzenetére


Attipatti
tag

Ez eléggé alma körte összehasonlítás. Teljesen más a működési elve. Sztereot 5.1 ill 7.1 rendszerrel összehasonlítani nem nagyon lehet. Zenére biztos hogy felejtős.

(#71016) Dorien válasza freelanced (#71009) üzenetére


Dorien
veterán

Igen a hosszú haj, de főleg a 3,14na. :D

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#71017) ribizly válasza blaca83 (#71014) üzenetére


ribizly
veterán

Ne tegye! :N
A legtöbb ilyennek az a baja, hogy a channel sync nem annyira jól megoldott és sok esetben furcsán működhet. Értsd arra számítanál, hogy egy 3D-ben, fejed körül "mozgó" hangforrás úgy szóljön, mint amikor egy drón köröz körülötted, de valójában itt-ott ki fog hagyni a hang. Ez persze lehet erre nem jellemző, de maradjunk annyiban, hogy jellemzően lutri kategória az összes ilyen.
A zenei hangja pedig inkább lesz közel a katasztrófához, mint a jóhoz, mert ez a rendszer nem arra van és egy normális fejesben (amilyen a Cloud) sokkal nagyobb a hangot adó driver, mint ezekben, amelyekbe belegyömöszöltek 3+ darabot...

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71018) Bukk900 válasza kristof123 (#70993) üzenetére


Bukk900
őstag

Szia, Focal Listen 45k, megér egy próbát.

(#71019) Sinesol válasza kristof123 (#71002) üzenetére


Sinesol
veterán

Beyer DT770 32 Ohm, Beyer Custom One Pro Plus, esetleg az említett Focal.

[ Szerkesztve ]

(#71020) Bukk900 válasza Dorien (#71016) üzenetére


Bukk900
őstag

A hosszú haj alatt, ők se tudják hol a fülük...[link] :D

[ Szerkesztve ]

(#71021) blaca83 válasza ribizly (#71017) üzenetére


blaca83
őstag

Teszek nagyon jókat ìrnak róla és ez az első jól sikerült olyan füles ami nem csak szoftveres térhangzást nyújt.
A Razer Tiamat volt még korábban, de az tényleg harmat gyenge volt.

Igazából csak a mikrofonjára találtam kritikát, de arra már érkezett javítás.

Azért csigazta fel ennyire, mert egy közel 80 ezres füles és a Cloud-ra szinte szőrén kijön a csere valami munkája miatt. Valamint a netes tesztek kecsegtetőek voltak.

Ezért kérdeztem, hogy van-e valakinek tapasztalata, illetve a hardveres paraméterek alapján ti mit gondoltok az Asus Centurion-ról. (???)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#71022) kristof123 válasza Bukk900 (#71018) üzenetére


kristof123
őstag

és (#71019) Sinesol:
Köszönöm szépen a segítséget!

(#71023) zsocy válasza blaca83 (#71021) üzenetére


zsocy
őstag

Ebben a topikban nem sok tapasztalat van egy 7.1 gamer fejesről, ebben nagyjából biztos vagyok. Ha minket kérrdeznél mi máshogy költenénk el a kollégád 80 ezrét tutira :)

Próbáld a gamer fejes topikban.

(#71024) lkristóf válasza Dorien (#71008) üzenetére


lkristóf
senior tag

Egy invotone hd2000 után ez jobb lenne hangzásban, izolációban?

(#71025) Spíler válasza lkristóf (#71024) üzenetére


Spíler
őstag

Izolációban feltétlen jobb a Pio.Hangzásban a HD2000 kiegyenlítettebb,a Pionak nagyobb "V" karaktere van és igényesebb az egész fejhallgató.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#71026) blaca83 válasza zsocy (#71023) üzenetére


blaca83
őstag

Egyébként 50-ből lehetne lényegesen jobbat kihozni mint a Cloud II minősége? :U

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#71027) torma1981 válasza blaca83 (#71026) üzenetére


torma1981
veterán

Szeva Laci.

Igen. DT 770 pl. Nagyon jó stereo fejes. Köröket ver a gémer vackokra.

(#71028) Dorien válasza blaca83 (#71026) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp: Beyerdynamic DT770 Pro 80 ohm
A Xonar DX maradhat, de majd kéne hozzá egy Presenter3.

A 7.1-es fejhallgató egyébként egy nagy parasztvakítás, amit a gamer gyártók kihasználnak. Túl közel van a füledhez a 4+4 mini hangszóró, hogy jobb teret adjon, mint 1+1 minőségi 40-50 mm-es driver. Az 5.1-nek, 7.1-nek csak hangfalaknál van értelme. Fejhallgatós sztereó 3D teszt: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#71029) patbence


patbence
csendes tag

Hali

Az lenne a kérdésem ,hogy a Beyerdynamic dt770 pro 32 ohm és a creative soundblaster x fi párosítás jó e?
Főként zene hallgatásara és filmézésre használnám.

(#71030) ribizly válasza Dorien (#71028) üzenetére


ribizly
veterán

Az én válaszom hogy nem volt érthető... :F

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71031) Dorien válasza ribizly (#71030) üzenetére


Dorien
veterán

Mi van a válaszoddal? :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#71032) #56474624 válasza kristof123 (#71022) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azért ezeket a tippeket ne vedd készpénznek, én például egyiket sem kimondottan ajánlottam volna a kritériumod mellett (bár Focal Listen Professionalt hallgattam, az nem tudom, mennyiben más fejhallgató, mint a "sima" Focal Listen, a többiben bizonyos vagyok), hogy ne legyen mélyorientált. Viszont ez a megfogalmazás sem teljesen pontos így, mert nem lehet tudni, hogy akkor pl. V-karakter (kiemelt mély és magas, közép háttérben) lehet-e.

[ Szerkesztve ]

(#71033) ribizly válasza Dorien (#71031) üzenetére


ribizly
veterán

Azt gondoltam semmi, de láthatóan arra jött az újabb "erősködés", de a Tiedre már nem. :DDD Csak furcsa. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71034) blaca83 válasza ribizly (#71033) üzenetére


blaca83
őstag

Köszi neked is, írtam rá választ is ,csak közben Zsocy és Torma fórumtársak is jelezték, hogy már 50-ből is lehet jobbat akkor ezt tolmácsolom én is tovább! ;)

Köszi mindenkinek.!!! :R
Arra lehet esetleg számolni, hogy az ajánlott füles a BF alatt olcsóbb lesz? :F

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#71035) emiki6 válasza blaca83 (#71034) üzenetére


emiki6
veterán

Nemrég linkeltem, a basys árul egy bontott, elvileg karcos példányt olcsóbban.
Meg láttam avx-en egyet 30-ért használtan.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#71036) fericske


fericske
addikt

HIFIMAN HE400S
£222-re jön ki mindennel együtt kézbe kapni MO-n, ha érdekel valakit.

(#71037) Bukk900 válasza #56474624 (#71032) üzenetére


Bukk900
őstag

Érdekelne, hogy milyennek hallottad a Listen Professionalt egy jól illeszkedő K550-hez képest.

(#71038) #56474624 válasza Bukk900 (#71037) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nekem túl sok volt a mélye, ami rámászott a középre. Nem sokáig hallgattam, pont emiatt.

(#71039) Bodz válasza fericske (#71036) üzenetére


Bodz
Topikgazda

191-re. :)

[ Szerkesztve ]

(#71040) emiki6 válasza fericske (#71036) üzenetére


emiki6
veterán

Az vígasztal kicsit, hogy nincs hozzá focuspadA :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#71041) Bodz válasza emiki6 (#71040) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Veled most mi van amúgy? Megvetted a DT 770-et? Denon D1200-at nem akarsz? fericske esküszik rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#71042) nbence94


nbence94
tag

sziasztok, megtetszett a Takstar HD2000 fejhallgató a leírt vélemények alapján. Eddig a retro DJ-vel szemeztem, de ár-érték alapján elvileg ez jobban megéri, a kérdésem az lenne hogy tudtok megbízható helyeket ahol olcsón be lehet szerezni? Pl. láttam Aliexpressen 20$ körül doboz nélkül, de ez ugyanaz a minőség? nem hamisítják vagy ilyesmi? meg szabad venni ilyen kínai oldalakról? köszönöm

(#71043) stemplar07


stemplar07
őstag

:) 2003 vs. 2018 (HD650-660S-FiioQ5 AM3a) 15 év, érdekes ( már csak az 1997 lenne érdekes hozzá , HD600)
hát-hát .. :)

[ Szerkesztve ]

(#71044) Bodz válasza nbence94 (#71042) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Még itthon sincs 7000 forint, hová legyen még olcsóbb? Spórolsz vagy 1500-at a kínai beszerzéssel, de ennyit nem megér a magyar gar? :)

(#71045) dave118 válasza nbence94 (#71042) üzenetére


dave118
senior tag

Pl nomono vagy hangszerdiszkont. Invotone hd2000 néven is fut. U.a.

Ha gonosz lennék, azt mondanám hogy a gugli 0,4 ms alatt adta ki ezeket az infókat :DDD de nem vagyok az!

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#71046) nbence94 válasza dave118 (#71045) üzenetére


nbence94
tag

köszönöm, ezeket megtaláltam én is, a kérdés arra vonatkozott hogy hamisítják-e, vagy kínából megrendelve is ugyanazt kapom :)

(#71047) dave118 válasza nbence94 (#71046) üzenetére


dave118
senior tag

Minek bonyolítod direkt az életed? nomono-ba bemész, megveszed: olcsó is, eredeti is, rögtön készhez is kapod, hallgatod, örülsz. Feladat kipipálva. Kínában mindent hamisítanak, még a kínai fejeseket is :DDD

... Ami ami, az az.

(#71048) emiki6 válasza Bodz (#71041) üzenetére


emiki6
veterán

Én most vegetálok. A 400s nem kell senkinek, amit egyáltalán nem értek, persze most ez az akció rosszkor jött, sebaj. Mkercsótól kérek egy másik előlapot a compositra, mert valamiért letört az egyik sarka (valószínű az én hibámból). Nem tudom, hogy meghirdessem e a compositeot, mert visszalépéssel nem tudnék belőle annyi pénzt kivenni, mint akarok, ezt majd megbeszéljük később (hogy van e olcsó dacamp, ami illik a 770 hez és van rajta poti).
Azé a 770 felé hajlok, mert ~25k ért ha minden jól megy tudok venni újat. De míg nem megy a 400s, addig nem veszek semmit.
+ ma elmegyek az egyik fórumtárstól kapok kölcsön egy focuspad-et, azt összevetem az A-val a 400s-en, meg kapok valami puccos ibasso hordozható lejátszót is meghallgatásra. Ennyi most a helyzet. :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#71049) fericske válasza Bodz (#71039) üzenetére


fericske
addikt

Budapesti címet nyomtam be. £15 a szállítás meg az import tax a maradék.
??

emiki
A 400s itt ilyen áron van. £200-220 korrekt hifi üzletekben is a 400s megjelenésétől kezdve. Csak nem szállítanak UK-n kívül, ezért nem szoktam írni.

[ Szerkesztve ]

(#71050) emiki6


emiki6
veterán

Nos, rátettem a FocusPad-et a 400s-re a FocusPadA helyett és, hát érdekes, más, nem rosszabb. A hang még nagyobb lett... :) De egy kicsit talán kisebb lett a tér. A mély kevesebb, de feszesebb. A magasai kicsit agresszívebbek lettek. A hang dögösebb lett, kevésbé lusta az A-hoz képest, szórakoztatóbb, bulizósabb, talán zeneibb. Még csak pár számon rágtam át magam, kell még egy kis idő, míg bejáratódik az agyam és megszokom, "megunom", meglátjuk végül jobban tetszik e, mint az A-val (gyanús, hogy jobban tetszik... :K)
Volt egy hiányérzetem a 400i-ből kiindulva, lehet, hogy a párna vett el valamit, ami nekem kell. Igazából kicsit visszaköszönt valami olyasmi, amit a t50rp-ben szerettem.

Lehet jegelem pár napra, hogy át tudjam gondolni, hogy:
A) Jobb e a sima FocusPad-del
B) Hogyha jobb, akkor tetszik e annyival jobban, hogy ne legyek hajlandó eladni, hiába kellene pénzzé tegyem.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.