Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) Spíler válasza pelikan69 (#62000) üzenetére


Spíler
őstag

Nekem most egy Phillips SHP2000 plüss párnája van fenn a DT990-en,tökéletes.Mondjuk én szeretem az eredeti párnájával is a hangját,a zenéim kb.15-20%-ánál érzem,hogy túl sok a magas.A Phillips 3500Ft-ba kerül,még mindig olcsóbb mint az eredeti párna és marad egy tartalék fejesed.Egyetlen hibája van,nagyon meleg,télen nagyszerű ;)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#62002) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Van egy Lenovo Y gaming headsetem. valami hasonlót szeretnék most vásárolni karácsonyi ajándéknak.
15.000ft körülig. Az USB részhez nem ragaszkodom. Ami most van neki az sistereg búg állandóan. megőrülök tőle :D így ez a legjobb ajándék amit kaphat tőlem hogy jó legyen nekem :D

Mit tudnátok javasolni? Sajnos ez az Y már nem kapható pedig vennék ilyet neki.

Köszönöm

(#62003) kromatika válasza pelikan69 (#62000) üzenetére


kromatika
veterán

Szívesen.

(#62004) Spíler válasza Songo (#62002) üzenetére


Spíler
őstag

Én azt hiszem ebben a topikban(mivel nem témája a gaming headset) nem fogsz más ajánlást kapni mint a HyperX Cloud,de lehet,hogy tévedek.
Van külön gamer topik,bár elég halottnak néz ki.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#62005) Songo válasza Spíler (#62004) üzenetére


Songo
senior tag

Megpróbálkozom velük de sajnos igen eléggé halott :(

(#62006) zsocy válasza Songo (#62005) üzenetére


zsocy
őstag

Ne agyalj, vedd a HyperX-et, az nem egy rossz fejes és még gémer is. Van aprón is ha jól emlékszem, azok talán beférnek 15 alá.

[ Szerkesztve ]

(#62007) Tulku válasza zsocy (#62006) üzenetére


Tulku
veterán

Mitől gémer egy fejes?
Az hogy van rajta mikrofon, vagy tud vmi extra térhangzást?

Komolyan kérdezem, mert egyébként egyre több kérdést látok gémer témában ahol is rosszabb esetben el vannak küldve szerencsétlenek melegebb éghajlatra és egy halott topikba...

Gondolom egy-két fejes kivételével ipari hulladék termelés zajlik egyébként ezen a fronton kissé kiszaturálva és felcimkézve, de ettől azért lehetne vmi hallgatható szűk keret (látom ilyen ez a HiperX) amit be lehetne dobni...és még az is lehet hogy páran rácsodálkoznak; ilyen is van?

Persze no offense (nem is neked szól....)....csak elmélkedem...

És persze tudom hogy vezetékesről és sztereo fejesekről szól a topik.... :R

(#62008) Tin válasza Tulku (#62007) üzenetére


Tin
veterán

vagy szimplán csak usb csatlakozós. amin jack van és nincs egybeépítve a mikrofonnal, az nem gamer. a headset meg headset, annak is van külön topikja. ami vezetéknélküli, az meg vezetéknélküli. a fülbe dughatók meg fülbe dughatók.

azért van szétszedve, mert az itteni célközönség zeneileg osztályozza a fejeseket, de egy gamernél egész mások a szempontok, vagy akár egy BT fejesnél is. és aki ide jár, az nem ért ahhoz, és feltehetően nem is akar érteni hozzá. ezért vannak a szaktopikok.

abban igazad van, hogy a többi topik nem igazán él, talán még a gamer igen. de egy fülbe dugható headsetet vagy egy BT fejest találni nehéz, nem nagyon van, aki ajánljon. maradnak a tesztek vagy a lelkes segítők, akik esetleg félre is vihetnek.

[ Szerkesztve ]

(#62009) Spíler válasza Songo (#62005) üzenetére


Spíler
őstag

Zsoci ötlete alapján, Qpad-HyperX.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#62010) Tulku válasza Tin (#62008) üzenetére


Tulku
veterán

Hát ja....

(#62011) Tim82 válasza korpicschess (#60935) üzenetére


Tim82
nagyúr

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#62012) preludium975


preludium975
tag

Sziasztok! Egy 1000kbps-es (kerekítve) .flac, vagy .ape szól szebben? Nyilván itt nem a felkonvertált lossless-re gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#62013) Dave™ válasza preludium975 (#62012) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az 1411kbps-es wave. Viccet félretéve ugyanaz mindhárom, hiszen veszteségmentes, a bitráta csak a tömörítés hatékonyságát mutatja, a tárolt információ ugyanaz.

(#62014) Spíler válasza Dave™ (#62013) üzenetére


Spíler
őstag

Behalt a Hardverapró,nálatok is?

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#62015) Tulku válasza Dave™ (#62013) üzenetére


Tulku
veterán

Lehet ezzel bekerülök a hallhatatlan idióták csarnokába, de nálam a wav kissé szellősebb teret és nagyobb dinamikát mutat....inkább azt mondanám, ha a wav után flac-ban hallgatom, akkor vékonyabb a akpott hang...

De nyilvánosan ezt nem publikálom....mégiscsak van némi egóm :DDD

(#62016) Bodz válasza Tulku (#62015) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kiemelt helyet kapsz a csarnokban. ;] Közvetlenül a melyik ram szól szebben rész mellett.

[ Szerkesztve ]

(#62017) Lendova


Lendova
őstag

Urak!

1-2 hónap múlva beruháznék egy új fejhallgatóra.
Xonar U7-re lenne dugva, legyen zárt, mikrofon nem szükséges rá. Elsősorban játékra használnám, néha zene hallgatásra otthon. A kényelem különösen fontos. 30k felett biztos, hogy nem költenék rá.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#62018) zsocy válasza Bodz (#62016) üzenetére


zsocy
őstag

Hát, ment már arról is vita hogy audiofil LAN kábellel szól jól, vagy ha az egész memóriából megy vagy esetleg SSD-ről, hdd az nem jó...
Szerintem egy wav - flac között különbséget hallani nem is akkora butaság :)

Szerencsére én ilyesmire süket vagyok. Olcsóbban eljutok oda ahová ti :)

(#62019) Tulku válasza Bodz (#62016) üzenetére


Tulku
veterán

Mélyen megsértettél....elfenekellek...vagy ez itt tilos? :D

(#62020) Bodz válasza Tulku (#62019) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hát nem pont egy S&M topikban vagyunk... :D De tudod mit? Na ezzel tesztelj ezentúl. ;] Elnézést kérek mindenkitől, tudom, komoly lelki sérülést okoz ez a ööööö, szavakat sem találok rá.

(#62021) Ereshkigal válasza zsocy (#62018) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Hogy melyik a nagyobb butaság, az már részlet kérdése. ;]

[ Szerkesztve ]

(#62022) Tulku válasza Bodz (#62020) üzenetére


Tulku
veterán

aktualitása van azért írtam....zenét köszönöm, nagyon fain... :)

Új Abysst hallota már valaki? Nem lehet rossz...

(#62023) emiki6 válasza Tulku (#62015) üzenetére


emiki6
veterán

Csinalj ABXY tesztet. :K

Attól gamer, hogy headset. (Attól is gamer, ha világít, színes vagy periféria gyártó gyártja. Razer steelseries logitech, roccat, hama urage, asus, stb. De a 7.1 vagy virtuális 7.1 fejeseket is játékosoknak árulják)
Kompetitív játékokhoz fontos a jó térleképzés (honnan és milyen messziről jön a hang), amúgy pedig jó ha szórakoztató. Ha valami robban azt érezd, stb. A 400i elvileg jó gamer fejes. Vagy megnézed a TheVR-t, ők játékra és streamelésre HD700-at vettek.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#62024) Tulku válasza emiki6 (#62023) üzenetére


Tulku
veterán

Én úgy tudtam (amikor ebbe merültem bele) hogy a 7.1 az 8 hangfalat feltételez...itt viszont két driver van, tehát ez kidobandó...de legalább ezt is hallottam :) kösz....

Nem hiába vettek HD700-at gémerek ellenében...ha hallani is akarnak valamit...az legalább tisztán szól még ha fárasztó is....

(#62025) emiki6 válasza Tulku (#62024) üzenetére


emiki6
veterán

Ha tényleg érdekel:

Videó (z reviews):
https://youtu.be/63BxrNuXnYg

Mastól videó, real vs gaming HPs:
https://youtu.be/mgCMRai9K8I

Gaming hp guide:
https://www.reddit.com/r/Zeos/comments/66x9c0/guide_headphones_gaming/

Lehet összefoglalom majd.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#62026) jippa


jippa
aktív tag

Karácsonyfa alá egy igazi hen's teeth hordozható vintage orthopéd. Gondoltam szólok a hasonszőrű elvetemülteknek. Még sosem láttam az eredeti dobozában.

Nem olcsó, állítólag kényelmetlen és a hangja is véleményes. De gyönyörű. És jön a karácsony! :)

jippa

(#62027) Tin


Tin
veterán

belebotlottam egy másik hallgatózós tesztbe, megosztanám, hátha valakinek bejön. különböző műfajok, rendes minta. wav, 320-as és 128-as mp3 közül lehet választani.

ebből a videóból jött a link, ott letesztelték egy jó hallással rendelkezővel is, de nem lövöm le a poént.

(#62028) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Tudom, hogy a vezeték nélküli megoldásokat nem ajánljátok, kérlek most az egy alkalommal tekintsetek el ettől.

Mit szeretnék?
Vezeték nélküli fejhallgatót
Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
extrém zajos környezetben (Konditerem)
Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás. Hip-hop, rap, rock
Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30-40ezer forint
Új vagy használt?
Kizárólag új
Circumaural vagy supraaural?
Mindegy
Zárt vagy nyitott?
Nyilván a zárt jobb lenne, de nem gondolnám, hogy ebben az árkategóriában van.
Honnan vásárolnál?
itthon bolt, vagy webshop
Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
iPhone 7

kék szín sem lenne hátrány, de nem kizáró ok ha nem az :)
divatos is legyen :)

köszönöm szépen a segítséget nektek :R

[ Szerkesztve ]

(#62029) ribizly válasza emiki6 (#62023) üzenetére


ribizly
veterán

Azokat a HD700-kat szerintem inkább kapták. ;)

Én most pont az AKG K702-nél értettem meg mekkora előny gaming-ben a nagy tér. Meg is tartom. :)

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#62030) Dave™ válasza Tulku (#62015) üzenetére


Dave™
nagyúr

De csak ha előtte kellően bejárattad az adott wave fájlt... ;]

(#62031) emiki6 válasza Tin (#62027) üzenetére


emiki6
veterán

Jó a videó is, jó a teszt is. Az első hármat lazán eltaláltam, aztán elbíztam magam és a többit meg jól benéztem... :D

Azon kezdtem el gondolkodni, hogy én miért nem hallgatok Katy Perry-t, hát milyet üt már a drop? :DDD Hiába, jó ez a fostex (még) :D Jó, az is hozzá tesz, hogy pár napja nem hallgattam és elszoktam tőle, így természetes, hogy meglep a hangja. Lehet azért nem hallgatok, mert "hangburger". (nem közvetlen a hangburgerhez időzítettem, mert nyilván kell a kontextus)

Ribizly: Nem kaptak, de már linkeltem a megfelelő forrásokat, keress vissza! :K Nem hallottam a 700-at, de én a helyükben 650-et vettem volna, az játékra fantasztikus kell legyen, a hangzásából következtetve! :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#62032) Bodz válasza smallmer (#62028) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Marshall Major II BT. De szerintem fülhallgató jobb lenne edzéshez, már csak az izzadás miatt is.

(#62031) emiki6: Pedig a HD800 a legjobb gamer fejes. A lepke fingás iránya is tökéletesen belőhető, plusz szuper kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#62033) Sinesol válasza Bodz (#62032) üzenetére


Sinesol
veterán

Hááát... fene tudja, akárhogy is nézem a HD800-ast, sehol nem látok rajta RGB ledet, igy meg nem tudnék vele gamelni :(

;]

[ Szerkesztve ]

(#62034) csakany2001


csakany2001
senior tag

Sziasztok!
Ki milyen fülest ajánl, igények:
1.) Otthon, esetleg hosszabb utakon.(az utóbbi nagy zajjal szokott járni)
2.) Zenehallgatás azon belül Pop zenére nagyrészt.
3.) 20K.
4.) Új.
5.) Circumaural.
6.) Zárt.
7.) Magas hangokat részesítem előnybe, illetve hogy minél kevésbé halljam a külső zajt.
8.) Magyarországon belül.
9.) Épp aktuális telefonomról vagy a PC Integrált hangkártyáról.
Annyit hozzátennék hogy mikrofon ne legyen rajta, a kinézete engem nem érdekel különös képen.
Előre is köszönöm!

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#62035) Sinesol válasza csakany2001 (#62034) üzenetére


Sinesol
veterán

Shure srh 440.

Van benne bőven magas, részletes és jól szigetel.
22k körül van legolcsobban.

[ Szerkesztve ]

(#62036) Spíler válasza csakany2001 (#62034) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
Pioneer SE-MS5T esetleg Creative Aurvana Live! Bár ez utóbbi szigetelése kérdéses.
Ami jól szigetel és elég jó hangja van talán a SoundMagic P21S,na ja, ez meg supra,de kényelmes :D

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#62037) Sinesol válasza Spíler (#62036) üzenetére


Sinesol
veterán

A Creative Aurvana Live! nem szigetel szinte semmit, nem a legjobb ha zajos a környezet, amellett még eléggé mélyhangsúlyos is.

[ Szerkesztve ]

(#62038) csakany2001 válasza Sinesol (#62035) üzenetére


csakany2001
senior tag

+ Spíler
Köszönöm szépen, mindenképpen ezek közül fogok választani.(SRH440 tűnik a legjobbnak)

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#62039) emiki6 válasza csakany2001 (#62038) üzenetére


emiki6
veterán

Utólag upgradelheted is egy srh840 párnával. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#62040) Tim82 válasza Tim82 (#62011) üzenetére


Tim82
nagyúr

Brainwavz báránybőr fülpárnáról pár szó. Nagyjából biztos vagyok abban, hogy az MB Quart Phone 70-nel párban megkaptam a kollekcióm legkönnyebb és legkényelmesebb zárt fejesét. A hangon is javított szerintem (ahogy írtam korábban, az MB Quart fejes gyári párnái szétfoszlóban voltak, így a Philips N6330 - aka AKG K240 Sextett "Sexy Philips" változata - párnáit tettem rá), de erről még hosszabb távú tapasztalat kell, most épp Voivod-ot hallgatok vele és nagyjából hozza az általam (el)várt hangképet.

Nagyjából egy hónap szállítási idő volt (2017.10.08-án rendeltem, 11.06-án dobta be az értesítőt a postás). Brainwavz-ék nemzetközi ajánlott levélként küldték. ÁFA nem volt rá.

A tippért utólag is köszönet korpicschess-nek. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#62041) Tin válasza emiki6 (#62031) üzenetére


Tin
veterán

vsz jobban függ a keveréstől, mint a bitrátától. a 128-ast azért kihallani, de nekem pl. a telómon csak 320-as mp3-ak vannak, így több ráfér. meg aztán, ott pont tökmindegy is. általában flacot töltök, aztán ellenőrzöm is, hogy nem valami felkonvertált cucc, de vannak albumjaim, amit már 4-5 féle változatban letöltöttem, és ahány felvétel, annyiféle hangzás (ilyen mastering, olyan lp), még szerencse, hogy megtartottam mind, mert van, ami a másik dacon szarabbul szólt, ezen meg jobban. a fül, az agy, meg az ízlés, ami minden mást hoz magával.

holnap megjön az új kábelem, kíváncsi leszek, hallok-e bármit. tudom, ordítani fog a különbség... :) [részemről: ne ezen múljon, ha nem hallom, akkor se]

(#62042) espeke


espeke
tag

Elszállt fejhallgató hangszórónak mik a jelei -persze, ha nem annyira nyilvánvaló, hogy kegyetlenül torzít, stb-. Belefutottam egy ilyenbe, tök jól szólt, mígnem egy napon elszállt, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy bizonyos frekvenciákat igen tompán ad ki -ami előtte élettel teli volt-, kicsit kevesebb a mély, nagyobb hangerőn meg nem esik jól a fülemnek. Ha nem hallotam volna előtte, simán elmenne annak, hogy ez az eredeti hangzása, De nem az. minden freki nem szállt el, bizonyosak pont oylan tiszták, mint előtte. az összhangzás tompább, kevésbé élettel teli, mint volt. Szerencsére boltba vettem és gari van rá :)

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#62043) Golota


Golota
aktív tag

Sziasztok! Munkahelyre, telefonról hajtva kellene valami zárt füles. Kizárólag metált hallgatok, abból is a "kásásabbat". Circumaural, zárt, méret nem számít. Nem akarok sokat költeni rá, max 10K a keret. Superlux 662-t néztem, van jobb alternatíva? Nem baj, ha a magasa kiemelt kicsit, tapasztalatom szerint az én felvételeimnek nem árt.

(#62044) Spíler válasza Golota (#62043) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
A HD662-ből az "F" jelzésű a világosabb hangú.Nem járnál jobban egy HD2000-rel?Hosszú távon kényelmesebb mint a 662 és a hangja se rosszabb.Szerintem.

(#62042) espeke

Mind a két fele produkálja a rendellenességet vagy csak az egyik?

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#62045) emiki6


emiki6
veterán

Kis off, érdekesség, ami hasznos:

Biztos nem vagyok egyedül azzal, hogy ha gép előtt vagyok beteszem a zenét és aztán elkezdek böngészni, stb...
Talán érdemes lenne ezt a rossz szokást elhagyni és csak a zenére figyelni:
Unwavering Focus | Dandapani | TEDxReno
Ha csak egy dologra figyel az ember, avagy koncentrál, az felfogható meditálásnak is, aminek elég sok jótékony hatása van:
Why Meditate? | Change your Brain's Default Mode
De ehhez az kell, hogy az ember csak a zenére figyeljen. Nem elég az, ha nem csinál közben mást, elkalandozni sem szabad, illetve elkerülhetetlen az elkalandozás, de észre kell venni és a figyelmet újra a zenére összpontosítani. :)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#62046) emiki6 válasza emiki6 (#62045) üzenetére


emiki6
veterán

Lehet mégsem olyan jó ötlet, mert ha nem jó a master, akkor hiába lenne jó a zene, elég zavaró tud lenni, pont úgy, ahogy a fejes hiányosságai... :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#62047) Bodz


Bodz
Topikgazda

A gyártó füleseiből van már egy pár (AF100, 140, 1120), amikkel végtelenül elégedett vagyok, így egy életem... Nem tudtam ennyiért kihagyni az egyetlen fejhallgatójukat, az AF240-et.

[ Szerkesztve ]

(#62048) Frogged válasza Bodz (#61993) üzenetére


Frogged
aktív tag

Megjött a Z40 télleg kiváló páros a HE400I-vel minden zeném remekűl szól vele nem fogja meg bánni szerintem senki aki ezt a fejest rendelte amazonról.
De sajnos hibás darabot kaptam a Z40-ből 10-15 percenként elmegy a hangja és ki be kell kapcsolni hogy újra szóljon így egy darabig pihenni fog a fejhallgató téma.

(#62049) Bodz válasza Bodz (#62047) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mikor írtam (vettem) csak 60 euróba került. Jókor voltam jó helyen. :D

(#62048) Frogged: :( Lejátszás közben kapcsol ki?

[ Szerkesztve ]

(#62050) fericske válasza Bodz (#62049) üzenetére


fericske
addikt

Széria hiba lesz. Úgy tűnik mi még kifogtuk a hibátlanokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.