Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) csƵ


csƵ
őstag

Ma kipróbáltam az M40x-et meg az MSR7-et, igaz, hogy csak telefonról volt módom, de mondja már meg valaki, hogy mi kerül az utóbbiban annyi pénzbe? Kis fejű vagyok, de nekem is szorít, a hangjától meg egyáltalán nem dobtam hasra magam.

(#60002) Bodz válasza csƵ (#60001) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ezt én is régóta szeretném tudni...

(#60003) s4tch válasza csƵ (#60001) üzenetére


s4tch
veterán

Dizájn...

(#60004) kromatika válasza vitezlejszlo (#59993) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Igen én is csináltam.Nem nehéz ne aggódj,és meg éri.

(#60005) sunnyi válasza Samtya (#59866) üzenetére


sunnyi
csendes tag

Sziasztok, fejhallgatót szeretnék venni kérném a segítségeteket.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Elsősorban melóban, irodában.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zene
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
50k vagy 75k
4.) Új vagy használt?
Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.
6.) Zárt vagy nyitott?
passz, kollégáknak nem hiszem hogy zavarná nyitott sem.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
középtartományban erős, lehetőleg egyenes hangképpel
8.) Honnan vásárolnál?
elsősorban hazai boltból, de külföld is szóbajöhet.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
HP/Lenovo PC-k dedikált hangkártya(Realtek ALC221), Xiaomi/Nexus mobiltelefon.

azért írtam két összeget, kíváncsi lennék mind két ár kategóriában mi lehet jó, egyáltalán megéri-e nekem 75k körül vásárolnom ha csak normáls pc-s hangkártyáról hallgatom. Eddig Bose-t néztem az tudom még drágábbak. de reménykedem hasonló tudással jobb ár/érték aránnyal találok hasonlót, ha nem akkor maradok annál.

a Bose qc25 egyébként telóról egészen korrektül szólt

Nyugalom, a hosszú élet RITKA!

(#60006) Sinesol válasza sunnyi (#60005) üzenetére


Sinesol
veterán

Talán a Shure SRH 840 megfelelne, középtartományban erős, nagyon kellemes a hangja és emellett gyengébb forrásról is hozza a tudása nagy részét.
Esetleg a fennmaradó pénzből meg veszel valami olcsóbb forrást, ami bőven elég lesz a fejes mellé és igy mindenképpen jobban jársz, mintha a 75k-t elköltenéd jobb fejesre, de laptop integralt hangjával hallgatnad.

De ha már drágábbra is kell tipp, akkor esetleg a Nad Viso hp50, ha nem túl nagyok a füleid. Talán az is elvan gyengébb forrásról, ha már hordozhatónak is készült és teló mellé is kényelmesebb lehet utcán.

[ Szerkesztve ]

(#60007) Dorien válasza sunnyi (#60005) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem ilyen árkategóriájú fejest ne hajts alaplapiról és irodába, kollégák mellé ne akarj nyitottat.

Tipp: Beyerdynamic DT770 Pro 32 [link] vagy 80 ohm [link] + Logilink UA0211 DAC/AMP [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#60008) Dorien válasza sunnyi (#60005) üzenetére


Dorien
veterán

Ez is egy jó DAC/AMP, bár poti nincs rajta: Musiland 01 US Mk2

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#60009) Sinesol válasza Dorien (#60007) üzenetére


Sinesol
veterán

A DT770-nél nem épp a középtartomány kicsit visszafogottabb?

(#60010) Dorien válasza Sinesol (#60009) üzenetére


Dorien
veterán

Nem igazán, nagyon enyhe V karakter csak, legalábbis az Edition 32 ohm, ami nekem van. A magaskiemelése hasonló a DT880 Edition 250 ohm-hoz, de annál a zárt kialakítás miatt ütősebb a basszusa. DT990 Pro-m is volt (kb. 2-3 hétig), na az durva V karakter, ott tényleg háttérbe szorul a középtartomány.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#60011) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Szétbontottam a 770-et, halott a jobb oldali driver (nem látszik rajta semmi, de a kábelt kimértem, az jó), és a balos is sérült picit (a vékony fehér borításán van egy gombostűfejnyi szakadás - ez vajon hogy a pékbe történhetett?).
Beyer oldalán találtam drivert, szállítással együtt 110 eur a két darab...

Same rules apply!

(#60012) Samtya válasza EQMontoya (#60011) üzenetére


Samtya
senior tag

Készülék bekapcsolás (vagy áramkimaradás, amit nem vettél észre) miatti nagy kilengés illetve driver torzulás? [link]
Vagy csak egyszerűen leesett pl polcról, asztalról?
Amelyiken nem látsz semmit, ott a lengőtekercshez menő szál szakadhatott el :F

(#60013) EQMontoya válasza Samtya (#60012) üzenetére


EQMontoya
veterán

Amelyiken nem látsz semmit, ott a lengőtekercshez menő szál szakadhatott el

Ez elképzelhető, de azzal nem nagyon tudok mit kezdeni, úgy sejtem.

Same rules apply!

(#60014) Samtya válasza EQMontoya (#60013) üzenetére


Samtya
senior tag

Szerintem sem, nagyon vékony és nem hiszem, hogy hozzáférhető.
Ha már szét van szedve, megvizsgálnám, hogy tutira teljesen néma-e.

[ Szerkesztve ]

(#60015) EQMontoya válasza Samtya (#60014) üzenetére


EQMontoya
veterán

Annak tűnt eléggé, szétszedve sem tűnt úgy, hogy jönne hang abból a driverből.
Pl. a jack dugót egy fém érmével izélgetve is csak a másik oldal serceg/recseg, ez nem.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#60016) Samtya válasza EQMontoya (#60015) üzenetére


Samtya
senior tag

Arra gondoltam, hogy ha már látod a membránt, tehát eddig eljutottál, akkor mondjuk a kivezetésekre vékony drótot (pl kis kötöződrótot, aminek csak a végeit blankolod) rátekerve próbálod valamivel meghajtani. Esetleg kimerült ceruzaelemet hozzáérinteni egy pillanatra és nézni, hogy mozog-e vagy serceg.

(#60017) EQMontoya válasza Samtya (#60016) üzenetére


EQMontoya
veterán

Multiméterrel mérve a balos sercegett egy picit, mert ugye minimális fesz kell, hogy a kábelszakadást ki tudjam mérni. A jobbos tök néma maradt.

Same rules apply!

(#60018) Samtya válasza EQMontoya (#60017) üzenetére


Samtya
senior tag

Ha mindezt közvetlenül a hangszóró kivezetésein mérted, akkor valóban gond van vele. :(
Multimétert használva nem is kell annyira szétszedni, elég ha csak ellenállást mérsz a kivezetéseken.

[ Szerkesztve ]

(#60019) EQMontoya válasza Samtya (#60018) üzenetére


EQMontoya
veterán

A következőképp néz ki a dolog ugye:
Jacken három pont van, bal, jobb, nulla
Balos driveren három pin van beforrasztva, a sajátja, középen a jobbos (igazából csak rögzítési célokat szolgál), illetve a nulla.
Ebből az utóbbi kettőre rá van forrasztva a kábel, ami átviszi a pánton a jelet a jobbos drivernek.

Mértem gyakorlatilag az összes értelmes kombinációt (ahol ugye közvetve vagy közvetlenül összeköttetésnek kell lennie), és van.

Same rules apply!

(#60020) szakibá... válasza EQMontoya (#60017) üzenetére


szakibá...
senior tag

Nem egyértelmű nekem, ellenállást tudsz mérni a drájveren, csak nem szól? Ha így van, akkor a mágneskör ragasztása adta fel és elcsúszott a pólusvas, az fogia meg a csévét. Bár ciceregnie akkor is kellene.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#60021) Samtya válasza EQMontoya (#60019) üzenetére


Samtya
senior tag

Közvetlenül a jobb oldali hangszórón mérj ellenállást az egyszerűség kedvéért. Milyen idős a fejhallgató, sok strapát kibírt már?

(#60022) EQMontoya válasza Samtya (#60021) üzenetére


EQMontoya
veterán

OKok, este teszek vele egy próbát.
Milyen feszen mérjem az ellenállást?
Sok kárt már nyilván nem okozok, de nem akarom elpukkantani a valamennyire még működő balos drivert.

4 éves amúgy, de irodai használat, szóval napi több óra, olykor azért sikerült leverni az asztalról, ilyenek. Kapott az élettől...
Igazából majdnem gazdasági totálkár, de ha már rajta van az a 10/22 felirat, csak rendberakom. :)

Same rules apply!

(#60023) Samtya válasza EQMontoya (#60022) üzenetére


Samtya
senior tag

A jobbossal foglalkozz, azt az oldalt szedd szét. Ne feszen mérd, hanem ohmon. A multimétert az Ω jelhez tekerd. 2kΩ-hoz, ha van ilyen. Attól függ, ha csak 32-es a fejhallgató, akkor leviheted 200Ω-ra is.

(#60024) Vagany


Vagany
őstag

Nem tudom, hogy hol olvastam már és kitől, de nagyon köszönöm az ajánlást :C :R : [link]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#60025) Samtya válasza Vagany (#60024) üzenetére


Samtya
senior tag

A Cloudot bárkitől olvashattad, a Core meg ugye ugyanaz, csak fapados felszereltségű.

(#60026) Vagany válasza Samtya (#60025) üzenetére


Vagany
őstag

Ez igaz, de valaki írta a Gearbest-es rendelést, nekem meg sem fordult a fejemben, hogy megnézzem ott, pedig sokat vásárolok onnan és azért itthonról nem biztos, hogy megvettem volna, mert húzosabb áron van sokkal.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#60027) EQMontoya válasza Samtya (#60023) üzenetére


EQMontoya
veterán

600as a fejes.

Szét van már szedve teljesen. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#60028) egzo672


egzo672
csendes tag

Sziasztok, tanácsot, tapasztalatot szeretnék kérni tőletek így fejhallgató vásárlás előtt. Egy M50x-et használtam most 2-3 hétig, nagyon tetszett de #1 el tudnék viselni még több basszust #2 szó szerint deformálta a fülemet ennyi idő alatt. Beyer DT 770 Pro-t szemeltem ki végül, amazon.de-n 90 €-ért van elvileg jó állapotban lévő darab, szóval ha valaki esetleg hallotta mind a két fülest, legyen szíves megosztani velem, hogy basszus mennyiségre, minőségre felveszi-e a harcot az M50x-el, vagy rakjak rá egy pár forintot és keressek valami drágább fejhallgatót? Olvastam mindenhol, hogy jó basszusa van, de személyes tapasztalatot nem találtam :R

(#60029) Bodz válasza egzo672 (#60028) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kevesebb, de jobb minőségű a 770 Pro mélye.

(#60006) Sinesol: Utcára meggondolandó azért a HP50, elég érdekesen tud kinézni fejen.

[ Szerkesztve ]

(#60030) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire ide tartozik:

Nem rég vettem egy Superlux HD662 Evo-t. Ahol a kábel belemegy a fejhallgatóba, ott elég csúnyán megtört a kábel. Pont ott, ahol már nem cserélhető. Jól sejtem, hogy ilyenre nem szokott lenni garancia?

(#60031) Bodz válasza yusukee (#60030) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Nem szokott, de azért megkérdezheted a bolttól, hátha valami csoda történik.

(#60032) kromatika válasza egzo672 (#60028) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Ha tõbb basszust szeretnél akkor a 770pro nem jó választás neked.M50 nek több basszusa van.

(#60033) egzo672


egzo672
csendes tag

Ha már nagyjából egy szinten vannak, már örülni fogok, köszi a segítséget a privát üzis embernek is :R :R

(#60034) Bodz


Bodz
Topikgazda

Csak 17 a BlasterX H5. Most vegyen, aki gondolkozott eddig rajta. Én jobban csípem a Pro80-nál, Pio MS5T-nél, Superluxoknál.

[ Szerkesztve ]

(#60035) emiki6 válasza Bodz (#60034) üzenetére


emiki6
veterán

Spíler, itt az alkalom... :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#60036) Spíler válasza Bodz (#60034) üzenetére


Spíler
őstag

Ez most megint egy új változat? :Y "Tournament Edition"
Eddig "Creative Sound BlasterX H5" volt ,vagy nem??

emiki6

Más farkával a csalánt... ,erre van eszetek :D

Megmondom őszintén,nem nagyon hat meg a dolog,még ha nyitott lenne talán.Tántoríthatatlan vagyok,mint mindig(még meggondolom) :C

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#60037) s4tch


s4tch
veterán

Saját tapasztalat jön, méréssel nem tudom alátámasztani, ezért tessék megfelelő szkepticizmussal kezelni.

Kb. egy éve fülhallgatózom, azóta nem is volt nálam a Nad Viso HP50. Vasárnap vettem újra birtokba, és egyből el is kezdtem hallgatni. A fülesekhez képest feltűnt a hatalmas, már-már szédítő, "hangfalas" tér, viszont úgy éreztem, picit csapottabbak, visszafogottabbak a magasak, mint amire emlékeztem. Az egy év alatt kicseréltem a fejhallgatós forrásokat (telefon, dac/amp), az is megfordult a fejemben, hogy egyszerűen becsapnak az emlékek. Jeleztem az észrevételt Bodznak privátban, ő azt mondta, hogy az AKG N40 magaskiemelése szoktatott hozzá egy más hanghoz. Biztos mindben van valami, de brahiból, illetve jobb ötlet híján azért rátoltam éjszakára a HP50-et a Benjie S5-re, és ment egész éjszaka az isotek cd.

Reggelre, olyan 8-9 óra után visszajöttek a hiányzó magasak a HP50-be. Ha nem hallom, nem hiszem el: mintha a kb. egy év pihenő után újra be kellett volna járatni a fejest. Tapasztaltatok már hasonlót?

(#60038) Samtya válasza s4tch (#60037) üzenetére


Samtya
senior tag

Tehát ha jól értem, a HP50 egy évig valóban nem üzemelt? Nálam is előfordul, hogy kb fél évig nem nyúlok egy fejhallgatóhoz, mert másikat hallgatok. Volt már ilyen érzésem, hogy újra hadrendbe állítottnál változott valami. Én nem isotekeztem, csak hallgattam, ezért nem voltam biztos benne. Az biztos, hogy a megszokás a legjelentősebb tényező. Nálam már egy óra alatt is kialakul, lényegében emiatt tudom élvezettel hallgatni az összes fejhallgatómat. Szerintem az A-B-zés is szükséges egy adott típusról alkotott vélemény kialakításához. Az ilyen esetben is, amit leírtál, csak viszonyítással tudnám eldönteni, hogy volt-e változás. Amit még megfigyeltem, az a napszakoktól és/vagy nyugodtságtól függő hallás.
Mindezek mellett a sokáig nem használt membrán újrajáratódása is valós jelenség lehet, lévén mozgó alkatrészről van szó. Az összes hi-fi mágia közül ez tűnik a legmegalapozottabbnak.

(#60039) zsocy válasza s4tch (#60037) üzenetére


zsocy
őstag

Én is tapasztaltam hogy a komolyabb cuccokat újra be kell járatnom ha sokáig nem használtam.
Nagyon sokat számít a hozzászokás is, de volt hogy én is csak otthagytam pár órára spotify-al és utána felvéve már jobbnak hallottam a hangját. Sennheiser HD 580 Jubilee és egy régi AKG K240 ahol ez előjött, a DT770-nél nem, mert amióta az megvan, mindennap megy :)

(#60040) Bodz válasza Spíler (#60036) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tán a mikrofonon reszeltek, mert nem volt az igazi.

Igazából nem teljesen zárt. :D

[ Szerkesztve ]

(#60041) Samtya válasza Spíler (#60036) üzenetére


Samtya
senior tag

Ki lehet azt nyitni! Flex vagy fúrógép csak akad otthon. ;]

(#60042) Spíler válasza Samtya (#60041) üzenetére


Spíler
őstag

és Bodz

A "kibicnek semmi sem drága" ,kezdem megérteni e szólás valós mivoltát. :D
Látom nem lesz nyugtom az akció végéig ;]

"Flex vagy fúrógép csak akad otthon."
Már semmi nincs itthon,csak fejhallgatók. :Y

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#60043) Samtya


Samtya
senior tag

Focal Spirit One S jelenleg 30 ezerért.

(#60044) #71562240 válasza s4tch (#60037) üzenetére


#71562240
törölt tag

Tapasztalatod természetes - még ha kisebb mértékben is, mint a teljesen szűz darab bejáródásánál.

(#60045) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! [link] ebben leírtam mindent, és a hd 2000-lett a választott a javasoltak közül. 8k alatt bestbuynak tűnik. Kérdés: a feltételekkel van-e jobb most, illetve honnan rendeljem? Aktuális. Köszönöm!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#60046) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Van egy Sen HD 555-öm amit szeretek, főleg mert nem nagyon hallok mást :) Nem azért választottam, mert 10 másikból ez tetszett a legjobban, hanem mert a lanparty-n ahova jártam mindenkinek ez volt, hát akkor jó lesz nekem is.. de aszem megszerettem.

Namost. Úgy adta ki az élet, hogy vehetnék valami mást. Akkor az lenne az itthon, ez az 555 meg bemenne a melóba zenét hallgatni. Itthonra tehát mit vegyek az a kérdés, ami ettől jobb... Nem veltétlen Sen vonalon, de nekem szerintem megfelelne... jól illeszkedik a nagy fejemre, és nem nyomja a fülem se (nemrég volt rajta Superlux 681evo,hát azt nem birtam 10 percnél tovább, mert nyomott is, meg a basszusa nekem sok).

Jellemzően vagy jazz-t, akusztikus zenét hallgatok, vagy metált.. semmi tucc tucc és társai... ja meg FPS játék :)
Szóval amit magamtól találtam (nem próbáltam csak olvasgattam) az a HD600 meg a 650. Utóbbit használtan találtam is, de nem tudom értelmezni azt, hogy annak melegebb a hangja meg megbocsájtóbb meg ilyenek... tisztára mint valami bor leírás, meleg bársonyos néha kacér ízvilág... öcsém :) Szóval nekem ez nem mond semmit...

A HD 555 alatt egy Xonar U7 van itthon, bent a melóban meg egy K1-es FIIO. De fura, mert néha úgy érzem az U7 csutka hangerőn is csak hangos az 555, nem rántom le a fejemről merthogy annyira fáj a hangerő... kellene egy erősitő? :)

Szóval a kérdés, hogy ilyen 80-90-ig akár használtan is merre tovább....jó lesz-e nekem a 650 vagy 600 kellhet vagy igy vakon mit gondotok? :D

Köszcsike.... :)

(#60047) Samtya válasza vitezlejszlo (#60046) üzenetére


Samtya
senior tag

Jah, olyanok vagyunk mint a borászok, vagy mint a pálinkasznobok. :)

(#60048) Dorien válasza chopin42 (#59894) üzenetére


Dorien
veterán

Takstar Pro 80 + koffer - 16k [link]

Ha nem fér bele a keretbe, akkor jó lesz a HD2000 is.

vitezlejszlo: Ha a HD681 EVO basszusa sok volt, akkor a HD650 nem lesz a te világod, inkább a HD600 vagy pl. Beyer DT880 Edition, AKG K612 Pro, ATH-AD900X külföldről.

Itt van egy szép Presenter erősítő is olcsón: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#60049) domewalk3r


domewalk3r
csendes tag

Sziasztok!

Rég jártam erre, jó látni hogy megy a topik :)

Szóval, ismét szeretnék venni valami jóféle fejest, és ehhez kérném a tanácsaitokat.

- Keret úgy 50e (nagyon max 60e)
- Circum; Főleg zárt, de nem zárkózom el a nyitottaktól sem ha van értelmes a kategóriában, ami passzol az igényekhez
- Laptophoz (tervben van valamilyen DAC/AMP combo, esetleg olyan 25e-ig akár erre is jöhet tipp - fiio e10k-t néztem), vagy fiio x1-hez
- Olyat keresek ami zenéhez és játékhoz (CS:GO, BF) egyaránt jó
- Hangkép: Az előd egy szintén itt ajánlott SRH440 volt, annak a hangját szerettem, bár nem volt túl kényelmes de megszoktam. Szeretnék viszont picit feljebb lépni, elsősorban basszus terén. Nehezen tudom körülírni, nem basshead füles kell, csak valami amiben mennyiségileg több van, ugyanakkor feszes marad és részletes, nem túlzó magasakkal és decens középpel. (a 440-et EQ-val használtam, 31hz és 60hz között nagyobbat, 125hz-en leheletnyit emeltem, minden más frekit békén hagyva)
Zeneileg főként atmoszférikus+liquid funk dnb-t hallgatok, esetleg néha rockot/punk rockot meg egy kis metált.

Eddig SRH840-et és ATH-M50x-et néztem. Előbbit egyáltalán nem, utóbbit egyszer nagyon rövid ideig volt lehetőségem meghallgatni :S.

A válaszokat előre is köszönöm

(#60050) emiki6 válasza domewalk3r (#60049) üzenetére


emiki6
veterán

Az SRH840 az jó lehet. Több basszus, előrelépés a 440-hez képest, kényelemben is.
Illetve (játékra) jó lehet még a DT770 pro 80ohm, mert azt mondják jó a basszusa és zárthoz képest jó a tere.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.