Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66451) Bodz válasza s4tch (#66435) üzenetére


Bodz
Topikgazda

1000%-ig biztos vagyok benne, hogy az 560 más utódot kap. Azt a hatalmas rést be kell tömni valamivel, ami árban a Sundara meg az Edition X közt van. :)

(#66447) SunMount3r: Inkább világos. A Winben le tudod tiltani a miki bemenetet.

(#66440) Rick3D: HD330-at venném.

[ Szerkesztve ]

(#66452) Rick3D válasza Bodz (#66451) üzenetére


Rick3D
senior tag

HD681 EVO WH rendeltem meg pár perce ....

(#66453) #71562240 válasza Bodz (#66428) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szerintem nagyon jó ötlet, és elég reális is a táblázat. Azzal a kitétellel nagyon is be kéne rakni, hogy ez a diagram a fejhallgató valós frekvenciamenetéről szól, nem a méréseken látható frekvenciagörbékről. Mert a valós frekvenciamenetek valóban kb. úgy szólnak, ahogy lezso megjegyzésekkel látta el - és egy más dolog, hogy adott mérések mennyire sikerültek reálisközelire, milyen súlyozási módszerekkel.

(#66454) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Még két napig 140 dodó helyett, ingyen beszerezhető az EQ550 equalizer progi. [link] Kíváncsiságból én is telepítettem, de megmondom őszintén, rajtam kifogott, egyszerűen túl macerás nekem, hogy mi merre. ;] Azért hátha, hozzáértőbb kezekben hasznos lehet.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#66455) fericske válasza #71562240 (#66453) üzenetére


fericske
addikt

Ennek még mindig csak akkor látnám értelmét, ha a frekvenciagörbék mindig helyesek és valósak volnának.
Ez bekerül, mint referenciagörbe. Az alany összehasonlítja vele a kiszemeltjének a diagramját és az alapján dönt. Aztán meg majd csodálkozik, közben meg itt le van oltva, hogy ne foglalkozzon a frekigörbékkel, mert teljesen más is lehet a valóság mint amit mutat, aminek 25 különböző oka lehet. Akkor ő azt mondja, jól van, majd csak eladom kis bukóval, de akkor miért van az összefoglalóban az az ábra? Mert szép színes?
Nem Lezso munkáját kicsinylem le, nem erről van szó.
Oda lehet az ábra mellé írni egy magyarázót ahhoz, milyen fenntartásokkal kezelje azt az ember, de akkor megint ott tartunk, hogy minek van, mert gyakorlati haszna nem lenne.

(#66456) #56474624 válasza fericske (#66455) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem lenne, segítene pl. EQ-zni. :DDD

(#66457) Dorien válasza pendre54 (#66454) üzenetére


Dorien
veterán

Köszi!
Telepítettem "standalone"-ként, de nálam semmi hatása nincs a hangra JRiver lejátszás közben hiába kapcsolgatom meg tekergetem a gombjait...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66458) emiki6


emiki6
veterán

Do non audiophiles recognize great sound when they hear it?

Na, igen, ezért nem szabad high-enddel kezdeni.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66459) pendre54 válasza Dorien (#66457) üzenetére


pendre54
addikt

Pont ez volt a gondom nekem is, hogy tekergettem a gombokat, meg kapcsolgattam ki/be a piros/sárga gombokat, meg úgy általában mindent ami elérhető a vezérlő panelen :D , de én se tapasztaltam semmit.
És bár ideológiailag nem vagyok túl képzett, de gyanítom, hogy valami úton-módon össze kellene kapcsolni a progit a zenelejátszókkal. Esetleg a telepítéskor, nem itt kellett volna pl. a Foobar helyét megadva hozzárendelni?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#66460) Dorien válasza pendre54 (#66459) üzenetére


Dorien
veterán

How to use VST plugins in Foobar2000 [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66461) #84735232


#84735232
törölt tag

Sziasztok! :) Végső elkeseredésemben írok ide, mivel egy fejhallgatóm sem szól jól szerintem. :( Több hónapja vásárolom a különböző ajánlott fülhallgatókat, próbálgatok, de semmi. Mindegyik valamin elvérzik. :((( Lehet velem van a gond, vagy túl sok felső kategóriás terméket hallgatok, (Mindig eljárok Hi-Fi bemutatótermekbe, de az nem az én pénztárcámnak való :F ) de sajnos nem tudom élvezni a zenét. Nagyon szeretem a mély basszust, V alakot preferálom. A középhangoktól falra mászok, hiába lineáris a görbe. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna nekem ajánlani egy nagyon szuper fejhallgatót maximum 30 ezerig. ;) Elsősorban utazásra használnám. :))

(#66462) Samtya


Samtya
senior tag

Hallgatott már valaki Focal Listen Professionalt? [link]

Urbano03: miket vettél, amik nem váltak be?

(#66463) #84735232 válasza Samtya (#66462) üzenetére


#84735232
törölt tag

Razer Kraken Pro (Ezt nem zenére találták ki, az biztos. Ezt nem vettem, családban volt.), JBL T450 (Abszolút selejt hangja van szerintem :o :N ) Koss Porta Pro (Aránylag jó, de még mindig tele van középhangokkal, nem tetszik. :U :( ), Maxell Retro DJ (Ő lenne a legmegfelelőbb ezek közül, mivel nem túlzó a középtartomány, de a basszusai gyenge, puffogó hatást keltenek sajnos. :((( ), Sony MDR-ZX110 (Csak kipróbáltam, de végképp nem tetszett a hangja. :F ) Ezek közül csak a Maxell-t hallgatom néha-néha, de azt sem sokszor... Telefonhoz kellene, utazás közben használnám. (A mobil jó DAC-cal rendelkezik.) :R Köszönöm előre is a segítséget! :R

(#66464) emiki6 válasza #84735232 (#66463) üzenetére


emiki6
veterán

Olcsón a Creative Aurvana Live! jó lehet.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66465) fericske válasza #84735232 (#66461) üzenetére


fericske
addikt

(#66466) Bodz válasza Samtya (#66462) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem, de kíváncsi vagyok rá. Bár a Clear sokkal jobban izgat.

[ Szerkesztve ]

(#66467) #84735232 válasza fericske (#66465) üzenetére


#84735232
törölt tag

Köszönöm a válaszokat. :) Fogok majd Pestre menni március végén, ha még meglesz, lehet, hogy érdekel. :K

(#66468) Bodz válasza #84735232 (#66463) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Beyer Custom Street is megérhet egy meghallgatást.

(#66469) Samtya válasza #84735232 (#66463) üzenetére


Samtya
senior tag

A Retro DJ-n moddolj egy kicsit. Körkörösen a párnái alá kell betömködni valamilyen szövetnyagot. Pl összegöngyölt vékony törlőkendőt, de legegyszerűbb esetben papírzsepi is megteszi. A lényeg, hogy legalább fél centivel megemeld a párnáit. A középhangok háttérbe szorulnak, a mély erősebbé, szinte döngővé válik. Főleg ha valami gumiszerű anyagot (pl ablaktömítést) teszel be szövet helyett.

(#66470) #84735232


#84735232
törölt tag

Köszönöm szépen mindenkinek a választ! :) Nagyon sokat segítettetek. :R

(#66471) lethos


lethos
tag

Sziasztok!

Egy fejhalgatót szeretnék vásárolni a következő kritérimokkal:
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
konditerem

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
tv- illetve film nézés

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
40.000-

4.) Új vagy használt?
új

5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural

6.) Zárt vagy nyitott?
ezt rátok bízom (nekem mndegy)

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
tiszta hanzást várok (ne legyen túl magas ne legyen túl mély)

8.) Honnan vásárolnál?
a muziker eddig bevált, de ha van jobb előnyösebb itt is nyitott vagyok.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
set top box, media box

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#66472) #71562240 válasza fericske (#66455) üzenetére


#71562240
törölt tag

" mert gyakorlati haszna nem lenne."

Szerintem lenne gyakorlati haszna is, de ha nem, az se baj, én bőven megelégszem egy kis elvi haszonnal is.

(#66473) Sinesol válasza #84735232 (#66461) üzenetére


Sinesol
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#66474) alphamooncam válasza pendre54 (#66454) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszi tippet letöltöttem, jöhet még ha lesz! Egyébként Foobarral tökéletesen működik.

Az a két MID csatorna elvileg egy keverési technika miatt van duplán, és k#rva jó, azonnal abszolút érthető mi mit csinál.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#66475) alphamooncam válasza alphamooncam (#66474) üzenetére


alphamooncam
őstag

Reaperrel is tökéletesen működik.

Foobarhoz 32bites, Reaperhez 64bitest célszerű használni.

Telepítés során ugye Programfiles és Programfiles (x86) mappákba -ha még nincs létre kell hozni-

egy VSTplugins mappát, és oda kell telepíteni értelemszerűen a GEM EQ550-t.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#66476) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!
Az egyik felebarátom most készül fejhallgatót vásárolni kábé 55-65 ezer forintot szeretne rá szánni.Felhasználási területe főként az utca lenne, szereti a jó basszust és a masszív minőségi anyaghasználatot, lehetőleg cserélhető kábelest szeretne, de ha tok vagy kis szütyő van hozzá az se nagy hátrány.
Válaszotokat előre is köszönöm :)

(#66477) fericske válasza SECTORnooB (#66476) üzenetére


fericske
addikt

(#66478) SECTORnooB válasza fericske (#66477) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Sajnos egy magyar bolt kínálatában sem találom.

(#66479) zsocy válasza SECTORnooB (#66478) üzenetére


zsocy
őstag

Amazonról tudsz rendelni, az már szinte magyar bolt. Itt PH-n is sokszor van eladó. A maradék pénzt meg költheted forrásra :)

(#66480) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Érdekes, és számomra nagyon elgondolkodtató dolgot olvastam alább:

" de sajnos nem tudom élvezni a zenét "

Vannak egészen jó fejhallgatóim [Beyer T1, Sennheiser HD650, stb.,stb.] egészen jó fejhallgató-erősítőkkel [Beyer A20, Rega Earphone, Beresford Capella, stb., stb.], van négy egészen jó hangsugárzós rendszerem [1.) Swans M6 + Quad 99 pre, Quad 909 power, 2. KEF XQ20 + Sony TA-5650 V-FET, 3.) Jungson LS3/5 + Jungson 88E, 4.) Tannoy DC6 + Arcam Alpha 10], de ennek ellenére bármivel hallgatva tudom élvezni a zenét. A legócskább fejhallgatómmal, a PC-k mellé tervezett csörgő, zörgő "tejfölös dobozokkal", vagy akár a TV saját fülhallgatónyi hangszóróin hallgatva.

Mindezt nem azért írtam le, mert azt gondolom, bárkit is érdekelnének a zenehallgatási szokásaim, vagy, hogy milyen eszközzel mennyi élvezethez jutok a zene által, hanem azért, mert hajt a kíváncsiság, érdekel, hogy az ittlévők közül mások hogyan vannak ezzel.
Mindenkinek feltétlen szüksége van a zene élvezetéhez jobbnak számító eszközökre, vagy vannak olyanok is, akik a fentiekhez hasonlóan viszonyulnak a zenéhez, akinek ugyan valamivel nagyobb élvezetet nyújt a zenehallgatás, ha jobb eszközökön történik, de a zene nyújtotta élményt nem befolyásolja döntően?

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#66481) Dave™ válasza gaborka8x8 (#66480) üzenetére


Dave™
nagyúr

Értem mire gondolsz, és már bennem is megfogalmazódott hasonló korábban. Azt figyeltem meg, hogy a szárazabb, "analitikus" prezentáció hiába borzasztó jó technikai szempontból, nem ragad magával. Ugyanez igaz a hatásvadász V karakterű fejhallgatókra, maximum pár percig tetszik, de utána nagyon természetellenesnek hat és zavar. Sőt, minél jobb valami, annál inkább zavaróvá válnak a hibái. Az olcsóbb/egyszerűbb eszközöknél sokszor annyira mosott és elnagyolt a prezentáció, hogy pont ettől válik egységessé, ahol nem a részletek érdekelnek, hanem az egész. El lehet érni ezt normális minőségben is persze, de nehéz megtalálni a megfelelő alanyt.

Ha már fejhallgató, van egy másik aspektus, amit számomra az AT képvisel. Első AT fejesem az AD700 volt, erősen mélyhiányos, térben mélységben nagyon széthúzott, magasaiban kicsit kásás stb. szóval technikai szempontból nem nehéz belekötni, főleg ha a valósághűséget keressük. Imádtam a hangját, borzasztóan nehezen váltam meg tőle, minden hibája ellenére. Az oka pedig az volt, hogy borzasztóan jól közvetítette az érzelmeket, legalábbis azoknál a zenéknél, amiket hallgattam vele. Ez hellyel-közzel igaz majdnem minden AT-ra, még akkor is, ha összességében nagyon különbözőek, ugyanis a közös pont többnyire ez az "érzelmi csalás". A legpontosabb hangú (leginkább valósághű) amit eddig hallottam valószínűleg az R70x volt, de egyben a legunalmasabb is. Amik jól "csalnak", azok maradtak eddig a legtovább, a rekorder még mindig az AD700 (azt az időt alapul véve, amit együtt töltöttünk), de úgy érzem most le lesz taszítva a trónról :D

(#66482) SECTORnooB válasza zsocy (#66479) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Értelek, de ő egyrészt az esetleges garanciáztatás miatt sem rendelne külföldi shopból. Nézegetem a fórumot, de nem nagyon ajánlotok itthon is populárisnak számító gyártókat gondolok itt pl Sony, Pioneer ennek a szar minőség és vagy a rosz ár /érték arány az oka?Szakmailag a Bang & Olufsenről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#66483) attiss66 válasza gaborka8x8 (#66480) üzenetére


attiss66
senior tag

Én a fejhallgatózásban pár hónapja vagyok benne aktívabban. Eddig házimozirendszeren néztem a filmeket/elég jó kis rendszerem van benne, Wharfedale hangfalrendszer, pioneer lejátszó, házimozierősítő stb. saját készítésű sub, bandpass izobar 8 Hz min. Egy senhd435-öm van, amin szivacsot is cseréltem , mert lemállott. :) Végülis az igaz, hogy a tartalom a legfontosabb. Hiába a minőség. na, de azért ha jó a tartalom és a minőség, az az optimális . Rossz minőségben nem lehet igazán élvezni a zenét, az is biztos, egy szint azért kell. Ha választani kéne hogy szar zebét hallgatok e a legjobb fejhallgatóval, vagy a legjobb zenét a legszarabb fejhallgatóval, azt választanám, hogy a legszarabb fejhallgatóval a legjobb zenét. Ezzel csak érzékeltettem a fontossági sorrendet. De a vájt fülüségnek ez a "hátránya", hogy egyre tökéletesebbet akar és/főleg, ha sokat hallgat teszteket, profi hangrendszeren, aztán hazamegy és a gyengus hangrendszerén már nem élvezi a zenét, de a magasabb kategóriát nem tudja megfizetni. Ezért nem kell nagyon elmerülni a profi hangrendszerek teszthallgatásában, ha otthon egy sokkal gyengébben tudja hallgatni.

(#66484) #71562240 válasza gaborka8x8 (#66480) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én úgy vagyok vele, hogy már elért hangminőségi szint alá nem vagyok hajlandó visszamenni, a legjobb zenével se. Hallgatom azon a szinten, ami az adott anyagi lehetőségeim között megvalósítható, de onnan visszalépni (korábbi szintre) nem vagyok hajlandó, akkor inkább nem hallgatom egyáltalán.

Szerk.: Félreértés ne essék, a hifibe a zene mérhetetlen szeretete miatt kezdtem bele anno, és ma is azért csinálom. A zene szeretete miatt nem tudok visszalépni már elért hangminőségről. És persze emiatt nehéz a saját rendszeremre visszaállni, miután másutt hallgattam egy sokkal jobb hangminőségűt. Olyankor napokig tart a visszaállás a sajátomra, illetve újra elkezdem a rendszeremet buherálni, hogy hogyan tudnék belőle többet kihozni készülékvásárlás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#66485) emiki6 válasza gaborka8x8 (#66480) üzenetére


emiki6
veterán

Amit Dave az elején írt, azzal egyet kell értsek. A jobb nem élvezetesebb, de lehet az természetesen.

Nekem hangzásban egy fontos: legyen jó a mély. Ne legyen kevés és természetesen ne legyen túl sok. Ha emellett a magasak sem karcosak, akkor én már boldog vagyok az arányokkal.

Az elménnyel kapcsolatos részt úgy kezdeném, hogy mielőtt elkezdtem vola ezt a hobbit sosem hallgattam rendszeresen zenét. Nem volt zene, ami megfogott volna. Nem voltak kedvenc számaim, zenekaraim, előadóim, nem voltak kedvenc zenei stílusaim. Nem hallgattam rádiót, mert miutan 3 végigtekerés után sem találtam élvezetes zenét feladtam.
Arra jöttem rá, hogy nem élvezem úgy a zenét, mint mások. A komolyzene számomra érdektelen, a mainstream könnyűzene semilyen, a metál hörgése undorít, stb. Máig nagyon ritkán hallok olyan zenét, ami megfog (a C2C és caravan palace pl jó volt, de a d7200-al valahogy nem aggya). A legtöbb zene által nyújtott élmény nekem kevés.

Mi a megoldás? A megoldás a nosztalgia, de nem úgy nosztalgia, hogy retro, hanem:
Megnézek egy filmet, amit -ha jó- élményként élek meg. Ha meghallgatom a filmzenéjét, akkor ezt az élmény részben felidézem, így a zene hallgatásának élménye és a felidézésből származó élmény összeadódik és kifejezetten élvezetessé válik a zenehallgatás. Ugyanez igaz videojátékokra és azok betédalaira és aláfestő zenéire. Ha valaki megnézi a könyvtáram szinte csak film és játékzenéket talál. (Szinte)

Ennek a fajta zenehallgatásnak a velejárói: ha jó a zene, jó volt az film/játék által nyútott élmény és annak átélése után hallgatom, akkor az első néhány nap az élményfaktor igen magas. Minél többször hallgatom meg és minél több idő telik el a bázisul szolgáló élmény óta, annál gyengébb a zenehallgatással kapott élmény is. (Érdemes inkább akkor többször meghallgatni mint ritkábban, mert az idő ígyis úgyis telik). Ha nem arról hallgatom a zenét, amiről hallgattam a filmet/játékot, akkor nem az igazi... Sajnos egy idő után megunom ezeket a zenéket és mivel mostanában nem láttam igazán jó filmet és nem játszottam igazán jó játékkal, alig hallgatok valamit. :DDD (juteszembe a shadow of the colossus az jó volt és a zenéje is kiváló 👌)

Uhh, ez hosszú lett...
Nekem ezek a szokásaim.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66486) #56474624 válasza gaborka8x8 (#66480) üzenetére


#56474624
törölt tag

Kell, hogy befolyásolja. Eleve a hangszerek "végső" formája/hangszíne nem egyik napról másikra valósult meg, másrészt a hangszerelés sem véletlen olyan, amilyen. Aztán ott van a zenész játékmódja, a terem akusztikája. Ezeket mind befolyásolja az eszköz, amin a zenét hallgatjuk, tehát úgymond újraírja a zeneművet. Ezt sokféleképpen lehet csinálni. A K550-ről most például megint az a benyomásom, hogy 5 percnél tovább hallgatva már vakarózom meg venném le, van valami nagyon zavaró a hangjában, ami akármilyen rendszerben átjön. Valahogy olyan steril, kiveszi a zene lelkét. Nem tudom, hogy csinálja. :U

(#66487) Nortonor


Nortonor
csendes tag

Sziasztok

Játékhoz és egyéb multimédiához keresek minőségi térhatású fejhallgatót. Nem kell brutál basszus meg csilli-villi ledes kivitel sem, hanem inkább egy minőségi és tiszta középtartomány.
Mikrofon nem kell hogy legyen rajta, egy jó minőségű asztali mikrofont használok.
A hangkártyám 5.1 illetve 7.1 képes tehát az USB csatlakozó nem feltétel, a jack-es is megfelel.

A keretem 25.000 Ft

Ezidáig a Sennheiser volt az a márka amiben nem csalódtam. Jelenleg egy HD-201-esem van, de szegényke már igencsak ütött-kopott, szóval őt cserélném a fenti feltételek és költségkeret mentén.

(#66488) Dorien válasza Nortonor (#66487) üzenetére


Dorien
veterán

ATH-AD500X [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66489) emiki6


emiki6
veterán

Bodz, ha ez hirdetésnek számít akkor bocs :D

Akinek kell annak tudok adni (ingyen természetesen) ultrakemény hifiman plüss párnát és egy kivágott szivacsos lehasznált, repedezett 840 párnát. :) [kép] [kép]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66490) Samtya válasza gaborka8x8 (#66480) üzenetére


Samtya
senior tag

A zene szeretete és élvezete miatt hallgatok zenét és szerencsére abszolút tudom élvezni. Egy bizonyos szint felett (ami egy jó forrásról táplált Retro DJ szintje, tehát még az alsóbb kategória) bármivel maximálisan elégedett tudok lenni. Persze hallom a jobbak javára a különbségeket, de az élvezet kialakulását végső soron alig befolyásolja.
Sokkal inkább számít, hogy jó legyen a zene, szerencsére folyamatosan találok jókat. A jó zenék értéke számomra az idő múlásával egyáltalán nem csökken, persze tudatosan nem kell agyonhallgatni őket. Ha rosszat hallok az szinte felidegesít, hogy egyesek pusztán pénzszerzés céljából miféle okádék szarokat képesek kreálni. Van amikor muszáj hallgatni, pl. boltban szól.
Tehát az alsó- és középkategóriás fejhallgatóimmal jól elvagyok, nem a legjobbakat hallgatom a legtöbbet, inkább jellemzően sűrűn váltogatok. Nem alakult ki egy bizonyos hangszín, amit keresnék és tudatosan nem is akarok csak egy irányba haladni. Csak az a biztos, hogy a tompa hangzást nem szeretem. A felvétel minőségére is háklis vagyok bizonyos mértékig, tehát itt is van egy minimum, de nem alacsony szint, és afelett már jó elvagyok.

emiki6: áájj, nekem elküldhetted volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#66491) emiki6 válasza Samtya (#66490) üzenetére


emiki6
veterán

Amit leírtál, az nagyon igaz! Én most inkább az 1 max 2 kifejezetten jó fejhallgató irányába akarok elmenni, azért szórók ki most mindent.

Jó, hát most raktam itthon rendet, átgondoltam az "életem" azért tettem most e felajánlást. :D Ha kell elküldhetem levélként. :)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66492) Samtya válasza emiki6 (#66491) üzenetére


Samtya
senior tag

A te utad is nagyon jó és valid, sőt nemesebb is mert nagyobb mértékű önmegtartóztatást és átgondoltságot igényel. Ha ajánlani kellene inkább ezt (tehát a kevés de jó fejhallgatót) ajánlanám másoknak.

(#66493) emiki6 válasza Samtya (#66492) üzenetére


emiki6
veterán

Igazából tökmindegy melyik utat ajánljuk, egyénfüggő ki melyiken tud járni. :D

Nekem egyszerűbb, ha van egy jó az asztali rendszerhez és mondjuk mellette egy iem utazáshoz vagy ilyesmi. Nekem macera a cserélgetés és a denon ráébresztett, hogy jobban járok, ha a 100+k értékű kategóriában keresek egy testhezállót és maradok annál. Azért ez a cél, mert akkor ezt a hobbit le tudom zárni, eltenni későbbre és több idő lesz másra. Persze ehhez előbb meg kell találni az igazit, amely ugyan nem tökéletes, de kompromisszumokkal megfelelő hosszútávra. :K

Tulku mondogatta mindig milyen jó a a 840, pedig neki sincs otthon, gondolkoztam ezen és rájöttem, hogy a hobbira költhető keretet megemeltem annyira, hogy jobban járok, ha elengedem a választott kategóriám alatti kategóriákba tartozó fejeseket.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66494) fericske


fericske
addikt

Ma reggel megérkezett egy Forza kábel[link]€155 a Pandorához (mert megérdemli :D).
Most már tud mennydörögni is a Pandora, hehe.
Még testesebb közepek, nagyobb tisztaság és szeparáció a gyári kábelhez képest, és szinte végtelen hangerő kapacitás. Most már feltekerhetem a hangerőt ameddig koponyacsontokkal bírom, nem gyengül el, nem folyik szét a hangkép, mintha egy gyenge erősítőről egy masszívabbra váltottam volna. Nekem megérte.
Kösz a Forza tippet. Innen jött a fórumról, főleg Tulku bejegyzései alapján.

(#66486) Ba cy lus
Én is így voltam a K550-nel. :)

(#66495) korpicschess válasza fericske (#66494) üzenetére


korpicschess
veterán

Ilyen jó ez a kábel? Mert nekem van tőlük egy IEM-es, egy törött fülesen, de nem gondoltam volna, hogy ezért a kábelért önmagában pénzt fizetnének magyarok. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#66496) fericske válasza korpicschess (#66495) üzenetére


fericske
addikt

Ilyen jó. A Pandora gyári kábeléhez képest. Az sem annyira rossz, de nem kellet sok a különbségek észleléséhez, és főleg a hangerőnél jön ki nagy különbség. Atlas kábelt vettem volna szívesen, mert az már bizonyított nálam, de az 2x ennyibe lett volna a fejesemhez.
Te ingyen kaptad a Forza kábelt?

szerk. Nem jól ismered a magyarokat ;)

[ Szerkesztve ]

(#66497) korpicschess válasza fericske (#66496) üzenetére


korpicschess
veterán

Igen, de az IEM-en van. Mármint kontaktos lett a füles, és az előző tulaj ilyenre cserélte. Lehet újragondolom az árképzésem. Viszont nem akarok itt offolni, ha érdekel esetleg, keress privátban.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#66498) fericske válasza korpicschess (#66497) üzenetére


fericske
addikt

Nem off ez annyira.
Na látod, lehet nem véletlen tett rá egy ilyet az előző tulaj? Lehet ezért nem találod az új fülesed? ;)
Mentsd át azt a kábelt az új szerzeményedre, azt javallanám.

(#66499) attiss66 válasza emiki6 (#66485) üzenetére


attiss66
senior tag

"Az elménnyel kapcsolatos részt úgy kezdeném, hogy mielőtt elkezdtem vola ezt a hobbit sosem hallgattam rendszeresen zenét. Nem volt zene, ami megfogott volna. Nem voltak kedvenc számaim, zenekaraim, előadóim, nem voltak kedvenc zenei stílusaim. Nem hallgattam rádiót, mert miutan 3 végigtekerés után sem találtam élvezetes zenét feladtam.
Arra jöttem rá, hogy nem élvezem úgy a zenét, mint mások. A komolyzene számomra érdektelen, a mainstream könnyűzene semilyen, a metál hörgése undorít, stb. Máig nagyon ritkán hallok olyan zenét, ami megfog (a C2C és caravan palace pl jó volt, de a d7200-al valahogy nem aggya). A legtöbb zene által nyújtott élmény nekem kevés."

Azért rossz lehet már neked. :) Nem kötözködés, csak úgy megjegyzem, hogy nincs olyan zene, ami tetszene neked.

Hallgass pl. Bach-ot/na persze az komolyzene :)/
Én szinte minden zenei stílust csípek, kivéve a jazz-t, na azt nem nagyon. :)

(#66500) salytmasztor


salytmasztor
aktív tag

Philips SHP9500S fejhallgatóról mi a véleményetek?

Z reviews / Zeos szerint (és sok head-fi fórumos szerint is) az egyik, vagy talán A legjobb "bestbuy" füles és mostanában ilyesmiket keresgélek.
Ha van hasonló, "óriás-verő" fejesre tippetek, arra még kíváncsi lennék.
Játékra + zenére használnám fele-fele arányban. (Játéknál főleg kompetitív, mint fun kategóriában..)
USA-ból jó áron, 14000 Ft körül lehet rendelni, csak ugye +10k a posta sajnos és nem tudom lesz-e rajta plusz vám (+áfa).
Ebay-ről ugyanez mindennel együtt legolcsóbban kb 32ezer Ft.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.