Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) szakibá... válasza #71562240 (#16995) üzenetére


szakibá...
senior tag

A Martin Logan kivétel, csak rosszat olvastam a Mikros90-ről.

Azért kérdeztem korábban, hogy hallottad-e mindet, mert az érdekel, hogy mi a különbség a Fostex T20RP és a T50RP között. Azonos a konstrukció és olvastam olyat a Head-Fi-n, hogy szemre ugyanaz a driver van bennük, a műszaki adatok szerint viszont nem. Az árkülönbség a Muzikernél egy tizes, ha nincs jelentős különbség köztük, akkor a T20RP bőven megéri az árát. A szükséges modifikáció ugyanaz mindkettőnél.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#17002) vodkaboy22 válasza DEJVID (#17000) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ma is felső kategóriás mikrofongyártó is egyben. A vezetők között ráadásul.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#17003) DEJVID


DEJVID
őstag

Tegnap délben szálltam le a Wesselényinél a villamosról és jött szembe egy srác slux hd330 dobozzal a kezében. Jó mi? :D

(#17004) #71562240 válasza contaxg (#16999) üzenetére


#71562240
törölt tag

Erre ki fogok térni P7 kapcsán.

(#17005) contaxg válasza #71562240 (#17004) üzenetére


contaxg
veterán

Műfaját tekintve novella vagy kisregény lesz? :DDD

(#17003) DEJVID
Kb 90 éve :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#17006) #71562240 válasza szakibá... (#17001) üzenetére


#71562240
törölt tag

Perdöntő nem tudok lenni, és kifejezett, egyidejű összehasonlítást én sem tudtam tenni, de hallgattam őket azonos forrásról, és vannak érzéseim erről. Ahhoz tudnám hasonlítani, hogy nekem az a sejtésem-véleményem, hogy gyárilag a HD555/595-ben (és az alsó Shure SRH-kban) sem teljesen azonos a driver, hanem valamennyi modifikációs eltérés netán van köztük (hangsúlyozom, gyárilag, mert mint tudjuk, pótalkatrészként ugyanazt adják mindkettőbe). Azt vélem, hogy a HD595-mod végrehajtásával nem kaptam meg teljesen a gyári HD595 hangját, és a különbséget esetleges driverkülönbségben valószínűsítem. Ugyanígy, a két Fostex között is érezni véltem valamennyi kifinomultság-különbséget, amiről azt vélném, hogy egy kis drivermodifikációs okból ered. De mint mondtam, ez csak érzés, lehet, hogy semmi alapja - ráadásul felerészt emlékképen alapszik. Mindazonáltal a zubehőr, azaz párna, szivacs, hasonlók változtatásával nekem még nem sikerült ilyen jellegű kifinomultságkülönbséget elérnem fejhallgatón.

(#17007) #71562240 válasza contaxg (#17005) üzenetére


#71562240
törölt tag

Műfaját tekintve egy nagyregény és egy történelemtudományi szakmonográfia keveréke, terjedelmét tekintve a kettő összeadva - hacsak egeret nem vajúdnak a hegyek...

(#17008) Ear001 válasza contaxg (#17005) üzenetére


Ear001
addikt

Talán szócséplés? ;]

(#17009) #71562240 válasza Ear001 (#17008) üzenetére


#71562240
törölt tag

Vagy blog.

(#17010) contaxg válasza #71562240 (#17009) üzenetére


contaxg
veterán

Komolyan gondoltam rá, hogy valahogy kamatoztathatnád képességeidet.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#17011) #71562240 válasza contaxg (#17010) üzenetére


#71562240
törölt tag

Régóta az írás a fő munkám.

(#17012) contaxg válasza #71562240 (#17011) üzenetére


contaxg
veterán

OK, örömmel biztosítok hátteret, hogy a hobbid is az legyen.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#17013) #71562240 válasza contaxg (#17012) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sajnos nem szeretek írni. (Mellesleg beszélni sem.)

(#17014) contaxg válasza #71562240 (#17013) üzenetére


contaxg
veterán

Én az olvasással vagyok így. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#17015) thepityu


thepityu
csendes tag

Sziasztok!
Van egy problémám,az hogy TeamSpeakezni szeretnénk,én mindent tökéletesen hallok,de a haverok ha mondanak nekem valamit,a saját hangjukat hallják a a fülesen.Rajtam valami 1500ftos tescos füles van mikrofonnal.A vicc az,hogy kihúzom a mikrofont,akkor is azt hallják ami a gépemen szól,vagy amit ők mondanak nekem.
Előre is köszönöm ha segít valaki :R

(#17016) adammkaa válasza #71562240 (#17013) üzenetére


adammkaa
senior tag

Azért aki nem szeret írni nem készít négy darab a4 es terjedelmű beszámolókat :B ;]

Nexus 5 Black

(#17017) #71562240 válasza adammkaa (#17016) üzenetére


#71562240
törölt tag

De.

contaxg Én meg azt nagyon szeretek. Cseréljünk, te írod a Kammerer-monológokat, én meg olvasom.

[ Szerkesztve ]

(#17018) contaxg válasza #71562240 (#17017) üzenetére


contaxg
veterán

Megbeszéltük!! :C

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#17019) 1Laci


1Laci
tag

Megvettem a Superlux hd681B-t, feltem a marka miatt, de pozitivan csalodtam, fantasztikus hangja van, teljesen megert minden centet! Koszi meg1x a tanacsot :-)

(#17020) moklys1


moklys1
aktív tag

Sziasztok. A DT 770 Edition-ommal kapcsolatban. Most így jó pár órányi zenehallgatás után észrevettem, hogy magas hangokban erőlködik :( Mivel a rendszerhang maximumon van vagy majdnem maxon. lehet, h emiatt. Ilyenkor olyan érzésem van mintha egy olcsó fülhalfató lenne a fejemen. Bár lehet, h a forrás fájl nem tökéletes (iTunes Store)

[ Szerkesztve ]

(#17021) adammkaa válasza moklys1 (#17020) üzenetére


adammkaa
senior tag

Hohóó végre valaki aki ugyan azt tapasztalta mint én . Nálam három napig volt a 770Edition 32ohm, és pontosan ezért utáltam meg az első pillanatokban hogy annyira gagyi műanyag hangja van kicsit hangosabbra véve mint egy bowli 100FT os fülesnek. Ilyen a fejes, nem a forrással van a baj, nekem volt alatta rendszerem. :K

Nexus 5 Black

(#17022) contaxg válasza moklys1 (#17020) üzenetére


contaxg
veterán

Valószínűleg a veszteségesen tömörített zenék magasait hallod.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#17023) bmakszim válasza contaxg (#17022) üzenetére


bmakszim
senior tag

Az kizárt, ennyire nem rossz az iTunes tömörítése. Azt viszont el tudom képzelni, hogy még nincs "bejáratva" és kissé nyers a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#17024) Bodz válasza moklys1 (#17020) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha forrás oldalon minden rendben van, akkor ez elég valószínűtlen. Miről hallgatod?

(#17025) moklys1 válasza Bodz (#17024) üzenetére


moklys1
aktív tag

PC realtek hangkártya.

Halhassátok meg ti is légyszi lehet h a zene van rossz minőségben: https://itunes.apple.com/hu/album/burn-single/id670205427

[ Szerkesztve ]

(#17026) vzsryl válasza moklys1 (#17025) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Alaplapi hangkártyával lesz a baj. Kösd rá telefonra, még az is jobban fog szólni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17027) RetepNyaraB válasza moklys1 (#17020) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mellesleg mit jelent az, hogy erőlködik?
Basszusban még érteném...
Egy laptop Realtek kártyája arra jó, hogy halld a szkájpot-semmi másra.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17028) schawo válasza moklys1 (#17025) üzenetére


schawo
titán

Az alaplapi hangkártyák minden fülessel borzalmasan szólnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17029) moklys1 válasza schawo (#17028) üzenetére


moklys1
aktív tag

Remelem :U mert sajnalni fogom hogy ennyi penzt dobtam ki ilyen minosegert.

(#17030) gelbelex


gelbelex
őstag

Urak, hogyan lehetséges ekkora (62e-119e) szórás az AKG K701 árában..? EIK!

(#17031) fi:zi'k válasza gelbelex (#17030) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Itthon?
Régen 60-70E között volt az ára, aztán a nagyker felvitte. Vagy beragadt készlet van még vhol vagy nem módosították az árat. Esetleg külföldi beszerzés.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17032) gelbelex válasza fi:zi'k (#17031) üzenetére


gelbelex
őstag

Igen, itthon. (Bocs, az előbb lehagytam a linket.)
:R

(#17033) adammkaa válasza gelbelex (#17032) üzenetére


adammkaa
senior tag

Teljesen mindegy ha úgyis a legolcsóbbat veszed meg nem? :B

Nexus 5 Black

(#17034) tvamos válasza #71562240 (#16464) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom a segitseget!
Megvettem a Sennheiser HD380 Pro-t. Nagyon jo kis darab, kenyelmes, es szepen szol, ahogy en meg tudom itelni. Ez mar a 4. Sennheiser cuccom, nem bantam meg, hogy kitartottam marka mellett. Persze, meg mindig erzem neha ugy, hogy elfogult vagyok, es jo lett volna kiprobalni valami mast...
Udv, Tomi
U.i.: Nekem teljesen jol szol vele az ACDC is.
U.i.2: Bocs, hogy feltartottam a topicot, tulajdonkeppen...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#17035) contaxg válasza adammkaa (#17033) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem a Gari Nuku távol-keleti nagykerben a legolcsóbb :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#17036) Xalderon


Xalderon
tag

Sziasztok!

Fejhallgato vasarlasa elott allok es erdekelne ti mit ajanlanatok.

Kizarolag csak itthon, csendes kornyezetben hasznalnam.
65 %-ban jatekra, 25%-ban filmezesre es a maradek reszben zenehallgatasra lenne hasznalva.

Egyik fontos szempont lenne, hogy jatekra es filmezesre virtual terhangzassal (dolby headphone) szeretnem hasznalni, valami ertelmesebb hangkartyaval asztali PC-hez.

Zeneben foleg a metal es rock stilusokat favorizalom.
Nem nagyon ertek a dologhoz, de magamat ismerve inkabb a kiegyensulyozott hangzast reszesitem elonyben a "mely-hangsulyossal" szemben.

Kizarolag nyitott/felig nyitott, vezetekes es circumaural fejesben gondolkozom.

A zart fejesekbe mindig beleizzadok a hosszu ideig tarto folyamatos hasznalat alatt.
A tartos egyhuzamban torteno hasznalat miatt a kenyelmes mivolta is elegge hangsulyos lenne.

60-65e Ft-ot szannek ra es inkabb ujat szeretnek, mintsem hasznaltat.
(Mikrofon nem kell.)

Eddig egy jeloltem van: Sennheiser HD 598.

Az eddig olvasottak alapjan jatekra tobben dicsertek, nagyon kenyelmes, nyitott, es allitolag eleg jol is szol, szoval a fenti kivanalmaimnak szerintem megfelelne.

Az itteni korabbi hsz-eket atbogarasztam, es tudom, hogy alapvetoen a tobbseg inkabb HD 600-at ajanlana helyette, de hasznaltat nem szeretnek, ujonnan pedig kis hazankban masfelszeres kulonbseg van arban (63e es 93e neten gyorskeresve).

Meg annyit, hogy a hangkartya melle egy olcsobb (20-30e) kis AMP is beleferhet, ha a valasztott fejes ezt megkivanja, avagy lehet egybol olyan hangkartyaban is gondolkodni, amiben van ilyen erosito.

Valaszaitokat elore is koszonom!

(#17037) decoati


decoati
aktív tag

Sziasztok srácok, én is fülest keresek otthoni zenehallgatásra, elsősorban jazz és rock zenékhez, főként mobilról (jelenleg sgs voodooval). Circum kivitel (törött a porc a fülemben), nem zárt. Jelenleg egy régi Sennheiser HD-480 II-m van, szeretem a hangját (bár az erős középsúlyos, hangos gitárzenék sehogy sem szólnak rajta), de a törött fülem miatt hosszú távon fáj. Kiegyensúlyozott, érzékeny hangot szeretnék, száraz, pontos basszusokkal. Nagyobb impedancia a javuló stereo crosstalk miatt talán nem lenne hátrány. 20.000 fölé nem nagyon mennék. Mit tudnátok ajánlani? Köszi!

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#17038) adammkaa válasza contaxg (#17035) üzenetére


adammkaa
senior tag

Én azt az árgépes linkjére írtam. :K

Nexus 5 Black

(#17039) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Sziasztok!

Megtaláltam egy dobozban a Sony MDR-IF230 infrás fejhallgatómat. :)

Sajnos a szivacsa már szétmállott. Már egyszre próbálkoztam korábban a Sony-nál a szivaccsal, de széttették a kezüket. :((

Szerintetek lehet valahol kapni "univerzális" szivacsot? Kb. 60 mm körül lehet az átmérője.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#17040) Dorien válasza decoati (#17037) üzenetére


Dorien
veterán

Superlux 681 EVO innen: [link]
Nyitottban, félnyitottban nincs nagyon alternatívája 20k alatt. Amiket szoktak még ajánlani (Beyer 235, Creative Aurvana Live, Shure 240), azok mind zártak.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#17041) Bodz válasza Dorien (#17040) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mar hogyne lenne alternativa... :) DTX 910, ATH-TAD400 pl.

(#17042) Dorien válasza Bodz (#17041) üzenetére


Dorien
veterán

És ezek jól is szólnak? :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#17043) RetepNyaraB válasza Dorien (#17042) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Bodz mindig is egy sunyi varjú volt, nézz rá Persze, hogy szarul szólnak. Ezért okoz külön örömet az ajánlásuk :C :R

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17044) decoati válasza RetepNyaraB (#17043) üzenetére


decoati
aktív tag

ne szívassatok már :D

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#17045) Dorien válasza RetepNyaraB (#17043) üzenetére


Dorien
veterán

Látom, ott van a kalapács is a kezében. :))

decoati: Vegyél egy EVO-t, azzal biztosan nem nyúlsz mellé. Negatív véleményt én még nem olvastam róla. Nekem 2 db van itthon. :) A fejedet sem fogja szorítani, könnyen hajtható, nagyon tisztán, szépen szól, otthonra ideális.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#17046) Dorien válasza Dorien (#17045) üzenetére


Dorien
veterán

Ja és újabban már extra plüss párnát is adnak hozzá a műbőr mellé.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#17047) Bodz válasza Dorien (#17042) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem. Az a mai tervem, hogy mindenkinek szar fejhallgatokat fogok ajanlani. A kovetkezo kerdezonek SRH440-et, kicsit kesobb befigyel majd egy HD330, a napot pedig a HD600 zarja.

Persze, jol szolnak. Ez termeszetes. :Y

[ Szerkesztve ]

(#17048) Dorien


Dorien
veterán

Sennheiser 598 - 25k alatt

Az egyik legszebb fejes szerintem. Ennyiért jó vétel lehet, ha valaki nem fél az előre utalástól és attól, hogy hamisítványt kap.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#17049) DEJVID válasza Dorien (#17048) üzenetére


DEJVID
őstag

Nekem valahogy sosem tetszett igazán. Ha lenne egy, kapásból kapna egy Oyaide kábelt. Huszonvalahanyadik fejhallgatónak azért elfogadnám. :)

(#17050) schawo válasza Dorien (#17048) üzenetére


schawo
titán

Kínai hamisítvány.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.