Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107001) -NoVa- válasza HELLAFLUSH (#106999) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pedig de. Posta is drágult (főleg mióta konténerkapacitás válság volt), vámügyintézés is, és mióta Kína megingott gazdaságilag, kissé szorítottak a csomagküldés árának a támogatási feltételein. Eddig ott az állami támogatás elfedte a valós postai árakat, így pörgetve fel a kiskereskedők által a rendszerbe beöntött nyugati aprópénzekkel a gazdaságukat, ez most fokozatosan kifut, és egyre kevesebb free shipping lesz.

(#107002) HELLAFLUSH válasza stellaz (#107000) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Az is EU-ból jön? Mert akkor az is horror szállítási költség. :Y

#107001 -NoVA-:
-Na de EU raktárból erős túlzás az 52$-os szállítási költség.

[ Szerkesztve ]

(#107003) -NoVa- válasza HELLAFLUSH (#107002) üzenetére


-NoVa-
őstag

Küldtél már nagy dobozt bárhová? Expressz Németországba egy akkora doboz neked is annyi biztosítással.

(#107004) s4tch válasza -NoVa- (#107003) üzenetére


s4tch
veterán

Nem annyira nagy a gyári Hifiman doboz, és túl nehéznek sem mondanám. Küldtem mostanában 3, hasonló méretű dobozt EU-n belülre (Ausztria, Németország, Hollandia), 3 munkanapon belül odaért a leglassabb csomag is, és 8000 Ft körül volt a szállítás.

52 dollár elég erős, pláne, ha szerződésük is van a szállító céggel, és úgy még olcsóbb nekik a szállítás, mintha az utcáról esnének be. Biztos vagyok benne, hogy ezen próbálják behozni a nyomott árak egy részét. Persze így is jó vétel egy csomó termék náluk, de ne tegyünk úgy, mintha önmagában az 52 $ elfogadható lenne.

(#107005) HELLAFLUSH válasza -NoVa- (#107003) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Nem, viszont akármelyik EU-s országból rendeltem hasonló vagy nagyobb méretű dobozos terméket, a szállítási költség nem haladta meg a 30€-t, de néha még a 20€-t sem. :F

(#107006) stellaz válasza HELLAFLUSH (#107002) üzenetére


stellaz
addikt

Nem tudom, hogy honnan jön konkrétan, de egy borítékba simán befér. Egyszer küldtem ki egy KOSS fülest az usákokhoz borítékban és az valami párszáz forint volt, majd ingyen küldték az újat.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#107007) stellaz válasza -NoVa- (#107003) üzenetére


stellaz
addikt

Sennheiser 12 ezer felett ingyenesen szállít mérettől függetlenül és ha jól tudom, az sem itthonról jön.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#107008) -NoVa- válasza stellaz (#107007) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor kb elkönyvelhetjük, hogy az import kenőpénzeket, büntetéseket, meg a raktárköltséget is itt árazzák be. Akkor már a ritkásabb szűrő meg a két csík szigszalag, ami tüskementessé teszi a felsőbb régiót is beleférhetne, vagy az 50 centes kábel helyett egy 2 dolláros mondjuk.

(#107009) stellaz válasza -NoVa- (#107008) üzenetére


stellaz
addikt

+1

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#107010) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Szagértő urak! ;]

Létezhet, hogy egy ilyen, filléres műbőr fülpárnával ki tudom egyengetni a DT990 kissé túlzó magastartományát? [link] :F

(Ha két párat rendelek, akkor már ingyen van a szállítás....) :))

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#107011) btraven válasza Bogyó bá' (#107010) üzenetére


btraven
őstag

Fülpárna mellett van ilyen "dampening" mod is. [link] [link]

(#107012) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#107010) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Már meg is van a válasz: az öreg Sennheiseremhez (HD480) tavaly vett ugyanilyen (csak kicsit kisebb méretű) fülpárnákat oda szorítva a gyári helyére - a magastartomány szinte elviselhetőre szelídült, viszont olyan randa zsíros döngés lett alul, hogy az valami rettenet.... :W

#107011btraven: Azt próbáltam tavasszal: nekem nem jött be. Viszont találtam egy másikat, ami a driver mögé helyez csillapító szivacslapot. Esetleg majd azt is megpróbálom egyszer. Ilyesmi, de nem ennyire cifrázva, csak sima lap, lukkal a közepén a drivernek: [link]

#107013HELLAFLUSH: Nekem a basszusa rendben van a gyári párnával - hanem azzal a 10 dB-es kiemeléssel kell valamit kezdjek 6-8kHz körül...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#107013) HELLAFLUSH válasza Bogyó bá' (#107010) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Itt szó esik a DT990-ről is, érdemes elolvasni a fórumtárs írásait. [link]

(#107014) Bogyó bá' válasza HELLAFLUSH (#107013) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kösz, elolvastam: ki fogom próbálni! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#107015) Dorien válasza HELLAFLUSH (#106999) üzenetére


Dorien
veterán

Azé' a 99 USD árat a kezdetben 599 USD árú fejesre én nem nevezném lehúzásnak... :U Ez eléggé magyar mentalitás: "Mit engecc a felének a feléből és persze még a szállítás is legyen ingyen."

Én is elgondolkodtam rajta, de nálam az ilyan basshead cuccok (Sony Z7, Meze 99 C) általában elég rövid ideig húzzák. A Denon D5200 üdítő kivétel, az valahogy frankón csinálja a mélykiemelést.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#107016) stellaz


stellaz
addikt

Olvasom a Beyereket itt a fórumon, de nekem az a kép alakult ki róla, hogy gyakorlatilag mindegyik modell bántóan visítós felül, és vagy nincs mély, vagy erősen V. Ez most így van, vagy csak rossz következtetést vontam le?

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#107017) HELLAFLUSH válasza Dorien (#107015) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Inkább az a magyar mentalitás, hogy kiforgassuk egymás szavát nem? :)
Ha vissza olvasol akkor láthatod, hogy nem a fejhallgató összegét sokalltam.:U

Számomra még mindig nagyon érdekes, hogy típusonként változik a csomagküldés ára ugyan attól a gyártótól és ugyan abból a raktárból, hol ott semmi sem indokolja mert kb az összes Hifiman doboza ugyan akkora.
Ez kb olyan mintha Foodoráról rendelnék egy Sajtos-Sonkás Pizzát 500Ft-os kiszállítási díjjal, de ha már Szalámisat rendelnék azt már 3000Ft-ért hoznák csak ki. :DDD

(#107018) bitrograde


bitrograde
senior tag

Péntek este, a legjobb alkalom egy kis zenehallgatásra.

(#107019) Bogyó bá' válasza bitrograde (#107018) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Jó! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#107020) Ba cy lus válasza Bogyó bá' (#107010) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ki kell próbálni. Ennyiért simán megéri. :K Ha jól emlékszem, nekem a DT770 ezzel a fajta párnával volt a legkiegyenlítettebb. Tényleg, lehet ki is próbálom a DT880-nal. :)

[ Szerkesztve ]

(#107021) Gzula[HUN] válasza Bogyó bá' (#107010) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Őszi szünetben (jövő hétfő-csütörtök) lesz egy kis szabadidőn, át tudok ugrani. Bala6120 szintén, bár egyeztetni kéne (mondjuk priviben). Egy pár Superlux HD681 EVO műbőr párna van itthon, az nagyjából olyan, mint amit linkeltél. SZVSZ nem lenne sokkal jobb tőle. Magasat a műbőr oldalú vastag plüss párnával tudod esetleg csökkenteni, vagy a driver előtti szivacsot vastagítani. Elvileg. Aztán vagy bejön, vagy nem.

Tudok vinni esetleg olyan fejest is próbára, amiben nincs annyi magas.

#107015Dorien: A D5200-as szerintem nem egy basshead cucc, sőt. Nekem az összes zártam sötétebb nála.
Ma volt szerencsém kipróbálni egy (már sok mindent látott) Denon D600-ast. Na, az basshead. Bazi sok mély (középmély), és bazi sok, de nagyon részletes magas. Még telefonról is. Csak pár szám erejéig volt lehetőségem, de nekem is túl sok volt benne a mélyből meg a magasakból is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#107022) Bogyó bá' válasza Gzula[HUN] (#107021) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi a felajánlást - esetleg majd valamikor, jóval később (télen?) élnék vele. majd ha lesz kisohmos, masszív fejes erősítőm (A csövi vackom csak 600 ohmra képes értékelhetően dolgozni). A hozzá valók egy-két hét múlva kezdenek becsordogálni, de van ami csak december elejére fog megjönni. :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#107023) Gzula[HUN] válasza Bogyó bá' (#107022) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Úgy is jó. Addig megjön az X2HR-re az új párna is. Bala is jelezte, hogy ő se menne "üres kézzel".

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#107024) btraven válasza Dorien (#107015) üzenetére


btraven
őstag

Már Black Friday van Hifiman-nél? [link]

(#107025) Dorien válasza HELLAFLUSH (#107017) üzenetére


Dorien
veterán

A végösszeg így is nevetséges, ezért felesleges sírni-ríni... :U
Ha van NEM lehúzós fejhallgató gyártó, az pont a HiFiMan.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#107026) Goxi


Goxi
tag

Sennheiser hd599 44-ért van magyar oldalon (Palfker). Szerintetek Black Fridaykor várható jobb ár ennél magyar oldalakon vagy Amazonon?

(#107027) aldebaran válasza Goxi (#107026) üzenetére


aldebaran
őstag

Ha rákattintasz, akkor page not found, a Palfker oldalon sincs ilyen termék... just sayin...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#107028) Gzula[HUN] válasza Goxi (#107026) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Tavaly ilyen 85-90€ volt francia meg német amazonon. Mondjuk SE verzió volt mind. De ITT most is van felújított.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#107029) Goxi válasza aldebaran (#107027) üzenetére


Goxi
tag

És igen. Köszi. Délelőtt még elérhető volt a termékoldal. Bár lehet hogy írták már ott is h out csak benéztem.

Gzula[HUN]
Köszi, de ha 100€ körül be lehet majd csípni az újat BF-en, akkor inkább várok még.
Arra jutottam hogy a 599 lesz vagy a Fidelio X2HR (amiket ajánlottál), amelyik jobb árban lesz majd.
Bár az X2 mély tartományától kicsit félek.

(#107030) szakibá... válasza Bogyó bá' (#107010) üzenetére


szakibá...
senior tag

A műbőr biztosan nem jó. Én úgy oldottam meg, hogy a párna első felét laposra varrtam, így a membrán kicsit döntve van, de a lényeg, hogy közelebb kerül a fülhöz. Minél messzebb van, annál jobban fókuszálódik a magas, tehát közel kell tartani a fülhöz. Ha nem válik be, a levarrás visszacsinálható, de nálam működik.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#107031) stellaz válasza Goxi (#107026) üzenetére


stellaz
addikt

Sennheiser oldalán van az outletben 40 alatt refurbished, regisztrációval lejön még 10 százalék és ingyenes a szállítás.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#107032) Gzula[HUN] válasza Goxi (#107029) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Valamiért úgy érztem, hogy idén az X3-as lesz leakciózva. Kíváncsi vagyok, bejön-e a jóslatom. Amazonról használtat kapsz már 100-110€ körüli áron. Abban sincs annyi bass, mint az X2HR-ben. De ha csak az ár számít, Hifiman HE400SE (non stelth magnet) már jó ideje 9X$ körül van Aliexpressen. A topikgazdának pl. EZ a véleménye.

Nem beszéllek rá egyikre se, csak felhívom a figyelmed, hogy egyre szélesebb a paletta ebben a 100$ körüli ár sávban is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#107033) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#107034) Bogyó bá' válasza Gzula[HUN] (#107033) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A nyitott verziója miért sokkal drágább a Sundarának? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#107035) bala6120 válasza Gzula[HUN] (#107033) üzenetére


bala6120
senior tag

Nagyon erős a kísértés :D

(#107036) btraven válasza Bogyó bá' (#107034) üzenetére


btraven
őstag

A nyitott 349$ a zárt meg 399$. Csak most nagyon akciós a zárt.
Egyébként teljesen eltérően szólnak. Szóval ha valaki Sundara hangot akar csak zártban, az jól pofára esik. :)

(#107037) s4tch válasza bala6120 (#107035) üzenetére


s4tch
veterán

Akkor semmiképp ne nézd meg a teljes Hifiman akciós kínálatot. ;] Nyitott Sundara 200, vezetékes Deva Pro 120, Edition XS 330, HE6se 510 dollár, és a többi. Postával együtt is jó ajánlatok.

(#107038) Bogyó bá' válasza s4tch (#107037) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Érdekes, még Ali-n, a hivatalos Hifiman Official store-ban is drágább a mazzagos Deva: [link] Amúgy milyen, megér ez ennyit? Biztosan nem könnyű hajtani, mert kis ohmos ez is.... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#107039) Ba cy lus válasza Bogyó bá' (#107034) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Valószínűleg jobb is a nyitott. Bár akkor már inkább a HE560, mint a Sundara.

(#107040) Bogyó bá' válasza Ba cy lus (#107039) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kösz, de 900 dollárért nem nagyon izgat fel.... :DDD Kéccázér' :B kellene találnom valamit, amivel jobb szinergiában tudnék élni, mint a DT990-nel.... Az utóbbinak érzem az erényeit, de egyszerűen "túl sok" nekem. De majd csak akkor lesz időszerű a dolog, ha elkészülök a "kisohmos" fejes erősítőmmel.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#107041) Gzula[HUN] válasza Bogyó bá' (#107040) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem olcsóbb a Deva Aliról (a linkedről), mert a 196$-ra még megy majd 23$ posta költség. Hifiman store-ból meg nekem 211$-t dob ki (52$ postával). Esetleg érdemes volna priviben egyeztetned Bala-val, ő is gondolkodik egy zárt Sündarán. Hátha tudtok alkudni a postán. Én a HE-R9-en gondolkodom, de az a decemberi fizu előtt semmifélképp nem fog menni. A 35-36$-os posta meg nem vágna földhöz. (Inkább az, ha idő közben felmegy az ára. Akkor se tudok most rendelni.)
Eddigi matekom alapján egyedül a HE400SE olcsóbb aliról, de ott is csak a non stealth verzió. A stealt már kb. egy árban van valamelyik EU-s amazonról, mondjuk ott az olcsóbban nem is találtam.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#107042) Bogyó bá' válasza Gzula[HUN] (#107041) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De a Store az +ÁFA, Alin meg az az árban van, nem? :F

Nekem csak nagyon távlati gondolkodás - ha a Beyerrel nem tudok zöldágra vergődni.
Amúgy mivel soha semmilyen HiFiman-t nem hallottam még szólni, így lövésem nincs, hogy hogyan arányulnak a DT990-hez. Anno arról is nagyon jókat olvastam, ezért is mertem megvenni (szerencsére használtan, "féláron"), aztán nekem mégsem vált be, nem szeretem.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#107043) fehér_ember válasza Gzula[HUN] (#107032) üzenetére


fehér_ember
addikt

A fejpánt + fülpárna drágább mint az egész fejes. :)

#107037 s4tch
Ahogy számítottam, az open-boxok továbbra is változatlan áron. Viszont az meglepő, hogy a legolcsóbb (felújított) kategóriában tényleg van ami most tovább csökkent.

#107040 Bogyó bá
Szerintem jó lenne neked egy ilyen HE400i 2020 is.
Amúgy én "open-box"-ot szoktam figyelni (HE560 V4)
De van pl. az aprón Budapesten is, amit elmehetnél megfülelni a saját erősítőddel. Ennek állítólag ugyanis különösen kell a kraft ahhoz hogy jól szóljon.
A 2020-as HE400i-t hallottam is; már nincs meg, de lehet itt a fórumon annak a meghallgatását is fel tudják neked ajánlani.
Vagy bevárod amíg eladó nem lesz a non-stealth anandám az új fülpána szettel. :)

[ Szerkesztve ]

(#107044) -NoVa- válasza fehér_ember (#107043) üzenetére


-NoVa-
őstag

Annyit teszek hozzá, hogy az olcsó HiFiMan cuccok sem váltják meg a világot, karakterben, hangban nem hibátlanok, csak más erősségeik vannak, mint az átlag dinamikus cuccoknak.aki nem fél szétszedni, változtatni rajta, és a meghajtásán, az nagyon sokat ki tud hozni egy 400-asból is.
Nálam a 400SE szellősebb ráccsal, lezárt hátsó 2. és 4. mágnes közti légréssel 2x3W -al hajtva impresszív. Annyira, hogy csak úgy elővegyem néha, amikor épp nem a Hemp-et akasztom le a fejhallgatóállványról.

(#107045) fehér_ember válasza -NoVa- (#107044) üzenetére


fehér_ember
addikt

Egy magasban bántó fejest kell leváltani, viszonylag olcsón és jó ár/hang arányban. Arra írtam a 2020-as változatot. Illetve Bacylus is ajánlott egyet. Elhiszem hogy a 400SE is jó.

[ Szerkesztve ]

(#107046) Ba cy lus válasza -NoVa- (#107044) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Kérdés, mi számít átlag dinamikus fejhallgatónak. Mert szerintem egy HD600/650, DT880 is bőven átlag feletti dinamikus cucc, nem véletlenül voltak ezek 15-20 éve zászlóshajók. Az pedig nem kérdés, hogy nem az átlag dinamikus fejhallgatók fejlődtek ezekhez képest, hanem a csúcs fejesek. Másrészt fel lehetne tenni azt a kérdést is, hogy meddig számít dinamikusnak egy fejhallgató. A HD800 még az, mármint egy továbbfejlesztett dinamikus, de a planár/ortodinamikus már nem?

(#107047) btraven


btraven
őstag

Ez [link] jó lehet?
57mm composite film horn speaker
Ez olyan lehet mint az audiophile horn hangsugárzók? [link]

(#107048) Gzula[HUN] válasza btraven (#107047) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Én nem merném megrendelni, mert hang helyett füst vagy gőz jön a driverből! :DD :C ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#107049) Lizard0828 válasza Gzula[HUN] (#107033) üzenetére


Lizard0828
tag

Én is az imént rendeltem meg a HE-R9-et,ezt nem lehet kihagyni :C

"All The Best And Fuck The Rest"

(#107050) -NoVa- válasza Ba cy lus (#107046) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem kérdés, körmágneses az dinamikus, vagy több, párhuzamos síkmágneses, az planar, a technológia neve.

Aztán a Beyer túlzó 5-8KHz és 10KHz fárasztóságára nekem egy HE400i 2020 nem megoldás, pont ugyanott túloznak. Ezen javítoty a 400SE Stealth 5-8KHz között javított, két darab szigszalag megoldja a 10K-s emelését, a ritkás rács meg segít lineárissá húzni az amúgy lyukas 2KHz-es régiót. A HD650 ezeket eleve jól csinálja ezer éve, de nem is annyiért adják. És akkor a planar gyors, könnyű driveréből eredő karakter, amiért lehet rajongani, fintorogni, vagy láncot igazítani. Akad pár planarom, meg hasonló részletességre képes Beyer Tesla dinamikus, nem csak a frekvenciaválaszból jön az általános hangzás jelleg.

Szóval HiFiMan-t ajánlani az (is) mindig kétesélyes. Én szeretem, N-edik fejesnek, de én a középen lyukas dóm nélküli, külvilágot semennyire nem kizáró apró gyűrűdriver hangjáért is tudok lelkesedni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.