Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) Rick3D válasza Dorien (#54000) üzenetére


Rick3D
senior tag

Nos igen tudom hogy a kettö üti egymást de ennél pontosabban nem tudtam megfogalmazni :U .köszi az ajánlásokat. :R hazaérek és már csekkolom is öket.

(#54002) Rocky975


Rocky975
senior tag

Sziasztok!
Yamaha Mt120-at néztem ki otthoni zenehallgatásra. Samsung galaxy tab S2 és Iphone 6s hajtaná meg. A 65 ohm-mal megbírkóznak? Könnyen hajtható?
Köszi előre is!
:)

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#54003) Bodz válasza Rocky975 (#54002) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Viszonylag könnyen, de azt a fülest feltétlen hallgasd meg vásárlás elôtt! :)

(#54004) Samtya válasza Rocky975 (#54002) üzenetére


Samtya
senior tag

Jaja, azt mondják, hogy a mély- és magastartomány túlzottan visszafogott rajta, tehát a közepet helyezi előtérbe, vokálok, beszédhangok kifejezettebbek. Bassheadeknek nem bejövős.

(#54005) Rocky975 válasza Bodz (#54003) üzenetére


Rocky975
senior tag

Bodz és Samtya köszönöm a választ. Akkor tudtok olyat ajánlani max. 50 ezerig ami lineáris tehát nem emel ki sehol? Remélem jól írtam. :D
M30x és M40x is szimpatikus a tesztek alapján.

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#54006) Samtya válasza Rocky975 (#54005) üzenetére


Samtya
senior tag

Olcsó kategóriában ritka a tényleg lineáris, drágábbakból meg ami kiegyenlített, ott jönnek a guruk és azon vitatkoznak, hogy valóban az-e. :) Lásd Senn HD600.
AKG K92-t ajánlanék figyelmedbe, illetve Shure SRH840-et. Az M40X is jó, kicsi mély- és magaskiemelése van (annyi kell is), legalábbis úgy emlékszem.

(#54007) proci985 válasza vendingo (#53982) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hat nezd, nekem az egy hetes melo MSR7emben van legalabb 15-20 ora, a 3 ev koruli Beyeremben pedig ugy 3000+ra tippelek.

A VGA es a hangkari ket kulon hangeszkoz, elvileg a kettonek kulon EQjanak kell lennie (de passz, nalam be van kapcsolva az upsampling a xonaromon ha mar vettem hozza egy jobb DSD chipet es annyi).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#54008) Dorien válasza Rocky975 (#54005) üzenetére


Dorien
veterán

Az ATH-AD500X viszonylag lineáris, ha nyitott is játszik. Zártban az említett kettő közül inkább az M30x áll közelebb a lineárishoz. Az M40x inkább V karakter.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#54009) Rocky975 válasza Dorien (#54008) üzenetére


Rocky975
senior tag

A takstar 671 mennyire könnyen hajtható? Tablet és telefon meg tudja normálisan hajtani?
:)

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#54010) Samtya válasza Rocky975 (#54009) üzenetére


Samtya
senior tag

A nagy jack csatlakozójával ki vagy békülve? :)
Könnyen hajtható egyébként.

(#54011) PodMAN


PodMAN
senior tag

Zárt lineárisra én az AKG K550-et ajánlanám. Könnyen is hajtható.

(#54012) Samtya válasza PodMAN (#54011) üzenetére


Samtya
senior tag

Arra én is gondoltam, de annál meg a fejre illeszkedési problémák esetén a hangját érintő anomáliák lépnek fel, nem mindenkinél persze. Olyat is hallottam, hogy a különböző évjáratok másként szólnak.

(#54013) Rocky975 válasza Samtya (#54010) üzenetére


Rocky975
senior tag

Nem gond,csak otthoni zenehallgatásra kell.
Köszi a válaszokat!
;)

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#54014) bebe159


bebe159
aktív tag

Sziasztok! Kiborulok már a kábeltől otthon, szóval szeretnék egy vezeték nélküli mikrofonos cuccot.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Csak otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Skype, zene, játék, teamspeak
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? Ez attól függ, de kb 5-8k
4.) Új vagy használt? Jó a használt
5.) Circumaural vagy supraaural? Ez kb mindegy, most az utóbbi van.
6.) Zárt vagy nyitott? Ez is kb mindegy
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? A hangminőség most nem annyira mérvadó, mert van rendes fülhallgatóm és hifim is ha csak zenét akarok.
8.) Honnan vásárolnál? Ahol van jó áron ;] Többnyire itt, az aprón nézelődök.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Csak számítógép

Vannak tapasztalatok a Sharkoon X-Tatic Air -ről? (Van aprón 7,5-ért)

[ Szerkesztve ]

(#54015) korpicschess válasza bebe159 (#54014) üzenetére


korpicschess
veterán

Rossz topik.... :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#54016) bebe159 válasza korpicschess (#54015) üzenetére


bebe159
aktív tag

Értem, és akkor hova kellene mennem? :)

(#54017) Samtya válasza bebe159 (#54014) üzenetére


Samtya
senior tag

Aaaayeeaahh a másik topikba haver, a másik topikba gyere... :D

(#54018) zsocy válasza bebe159 (#54016) üzenetére


zsocy
őstag

Az ami elsőre erre beugrott... :DDD
Összefoglalóban minden info bent van.

(#54019) bebe159


bebe159
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, akkor megkérdezem máshol. :R

(#54020) printpro


printpro
csendes tag

Valakinek van tapasztalata akg k612 pro és Bkercsó féle presenter3-al?

Ismerőssel szeretnénk ilyen fejhallgatóra beruházni, viszont mindenhol azt írják hogy nehéz vezérelni. 80ohm-os DT770-et lazán meghajtja, hozzá képest ezt az összehasonlítást találtam, de nem tudom elég-e hozzá. Megrendelni vakon meg nem merjük. Nekem presenter3 már megvan, tetszik is nagyon DT770-hez, jó lenne ha akg k612 pro is elbírná.

Itt az összehasonlítás:

DT770 80 ohm.
Target: 110dB
Power required: 25,12mW
Voltage required: 1,4176 VRMS
Current required: 17,72 milliamps

K612
Target: 110dB
Power required: 66,19mW
Voltage required: 2,8184 VRMS
Current required: 23,49 milliamps

(#54021) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Nem tudja valaki véletlen, hogy DHL Global Mail (Massdrop) csomagot ki hozza ki itthon?
Trackelni itthon csak expresst lehet..

Same rules apply!

(#54022) Dorien válasza printpro (#54020) üzenetére


Dorien
veterán

Hangerő gond szerintem nem lesz, csak esetleg a mély lesz kevés. Ha magyar webshopból rendeled magánszemélyként, akkor 14 nap elállási jogod van rá. BKercsót megkérdezted már? Bodznak is volt K612 Pro-ja emlékeim szerint. Annyi rémlik, hogy nagyon válogatós az erősítőre, talán még a K701 / Q701-nél is jobban...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#54023) printpro válasza Dorien (#54022) üzenetére


printpro
csendes tag

Igen kérdeztem a mestert, azt mondta szerinte elég, de meg kell hallgatni.

(#54024) scream válasza EQMontoya (#54021) üzenetére


scream
veterán

Jelenleg imádkozz, hogy ne a Magyar Posta...

Nekem Massdrop-os cuccokat (2 rendelésem volt) a GLS hozta.

(#54025) #16820480 válasza EQMontoya (#54021) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem a hangfalakat Németországból az MPL hozta ki.

(#54026) Tim82 válasza Samtya (#53660) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még egyszer köszi a tippet, az eBay-es eladótól vettem két ilyen L alakú adaptert, ma jöttek meg. :R Mondjuk jó nagy randa bumszlik, de ez nem probléma, nem a szépségükért vettem meg őket. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#54027) Samtya válasza Tim82 (#54026) üzenetére


Samtya
senior tag

Nagyon szívesen, nincs mit. :) Szerencsére eBayről nem gond a posta.

#54021 EQMontoya: mit hiénáztál, ha szabad kérdezni? :B

(#54028) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Sziasztok!

Ezt az ISK HP2011-et szerintetek szállítják M.o-ra is? Ahhoz képest, hogy igen magas a dollár árfolyam, egész jó áron van 10k alatt. Meghallgatnám...

(#54029) strcpy


strcpy
tag

Sziasztok!

Segítsége szeretnék kérni, karácsonyi ajándéknak keresek fejhallgatót. :)
Kiegyensúlyozott vagy V-karakterisztikájú circumaural fülest keresek 7 000 Ft-ig. Kialakításban lehet zárt vagy félig nyitott. Jellemzően otthoni használatra, főleg tabletről való videónézéshez.
Tudom, hogy furcsa igény, de olyat keresek, amit akár oldalt fekve is lehet használni. Tehát az oldala lapos és nem olyan buci, mint például az ajánlóban található Superlux-ok.

(#54030) Samtya válasza ∂яσнυη (#54028) üzenetére


Samtya
senior tag

A postaköltségeiknél szerepel Magyarország a 8. csoportban, tehát esélyes. A helyedben itt rákérdeznék, hogy megbízható-e a webshop.

#54029 strcpy: 7k-ig nem tudom, hogy van-e olyan fejes ami kibírja a ráfekvést. A RetroDJ bírná, de az is kicsit kidudorodós.

(#54031) Nova_


Nova_
tag

Hali!

Segítséget kérnék fejhallgató választásban, ha lenne valakinek valami jó ötlete!
Kültérre kellene, főleg biciklizéshez (hátha van valaki aki használ valamit). Ha nem biciklizek, akkor a hangfalba bedugom és a munkahelyemen használnám. Legalábbis az előzővel így csináltam.
Sajnos azt kétszer is újravettem, de ugyan az a probléma lépet fel vele egy idő után (megtört a jobb zsinórja mind2-nek). Szóval most egy másik fajtát szeretnék kipróbálni ha van vkinek ötlete.
Az előző fejhallgatóm típusa:
http://www.hangszerdiszkont.hu/studio/fejhallgatok/invotone-hd2000-zart-dinamikus-fejhallgato-hatalmas-hang?search=invotone%20hd

Mindenképpen fület körülölelőt szeretnék - mert megszoktam és szeretem, továbbá a hidegtől is véd tekerés közben ;D
Zárt legyen, hogy másokat, ha pl tömegközeledésen megyek ne zavarjak (annyira), és jack csatlakozós.
Árban 10.000 alatt jó lenne, mert csak biciklizéshez használom egy gagyi mp3-ba dugva, de 15.000 körülig is el lehet menni, ha nincs olcsóbb.

Az Invotone HD2000-rel nem volt bajom, csak a zsinórja feladta mind a kettőnek, ahogy írtam... :(

Köszi előre is!

(#54032) Dorien válasza Nova_ (#54031) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp: A pár hsz-szel előbb linkelt ISK HP2011 - ez méretre ekkora: [link]
Itthonról meg Superlux HD661 - ez kisebb: [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#54033) D0zeR


D0zeR
tag

Sziasztok, melyik jobb a superlux HD681 EVO vagy a veho Z8?

(#54034) Bukk900 válasza D0zeR (#54033) üzenetére


Bukk900
őstag

Almát körtével... az első nyitott, circumaural, otthonra való, a másik zárt, supra, utcára... ez nem számít? Most a Veho olcsóbb, anyagminőségre is jobbnak tűnik, de én nem hallottam...

[ Szerkesztve ]

(#54035) strcpy válasza strcpy (#54029) üzenetére


strcpy
tag

Ma egész jó áron van a Shure SRH144 és az SRH145. Bár sem circumaural, sem kiegyensúlyozott, szerintetek megér egy próbát?
Tabletről való videónézésre szerintem megfelel.

(#54036) bendess7891


bendess7891
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek esetleg egy jó tippje, hogy SRH840-es fülpárnát honnan lehetne rendelni, ami tuti eredeti is?

Egy SRH440-re lenne cserének.

Üdv!

(#54037) Tim82 válasza bendess7891 (#54036) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

Sztornó, már nem kapható ott sem, más hazai(nak mondható) forrásról meg nem tudok. Mondjuk a Thomann-nál viszont igen.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#54038) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Hoppácska: Fostex T20RP MK3 és a teljes MK3 lineup a Muzikernél..

Elvileg az árkategóriában a legjobbak.. igaz, kell hozzá még egy rendes fülpárna. Szerintem le is cserélem a DT990 250-et.

[ Szerkesztve ]

(#54039) Tulku válasza -FreaK- (#54038) üzenetére


Tulku
veterán

Érdekes az árazása a 40,50,20 fostexnek...mindegyik azonos...árú....

(#54040) Tim82 válasza Tulku (#54039) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudomásom szerint a számozás leginkább a nyitott-félnyitott-zárt megkülönböztetést jelenti a Fostex fejeseknél (legalábbis a planárjaiknál), nem pedig árkategória szerinti szegmentálást.

Meg valami olyasmi is rémlik, hogy amúgy mintha a driverek közel azonosak is lennének.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#54041) vendingo válasza Dorien (#53991) üzenetére


vendingo
veterán

Shp-600 berendelve.
Ha mégse jön be ez a fejhallgatós téma, akkor nem bukok sokat az eladásán, illetve akkor se bukok sokat, ha belemélyülök a témába és azért adom el, hogy feljebb lépjek.
Köszi mindenkinek a segítséget.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#54042) #16820480 válasza Tim82 (#54040) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem is olyasmi rémlik, hogy a 20 nyitott, 40 zárt. Viszont az 50-re mintha azt olvastam volna, hogy igazából az is nyitott, de abba a jobban sikerült drivereket válogatják bele. Amúgy elvileg azonos drivert használ mindhárom.

(#54043) -FreaK- válasza #16820480 (#54042) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ez a 50RP= Jobb driver dolog mennyire tuti?

Árban egyébként van eltérés az amerikai Amazonon, ha jól rémlik (most nem tudom megnézni), szerintem ezért furcsállja Tulku.

Amúgy tényleg csak ház kialakításban térnek el, a T20 a nyitott, viszont fura nekem, hogy a nyitottsága ellenére ezt mondják a mély tartományban erősnek. Ezt nem is értem, hogyan.
Zeos tesztje a három verzióról

Másik párna viszont kötelező hozzá, a gyári kuka. HM5 padok, és a Shure 1540-es alcantara pad az ajánlott hozzá. Esetleg jó drágán ZMF báránybőr.

[ Szerkesztve ]

(#54044) #16820480 válasza -FreaK- (#54043) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem találok most sajna erre utaló infót, de úgy rémlik, mintha vodkaboy írta volna még valamikor régebben. De elehet, hogy rosszul emlékszem, mert a headfi tényleg úgy írja, hogy külsőleg is eltérőek a driverek :U

Mindegy, ha egy árban van főleg én inkább az 50-et venném :K Nem is drága, a németektől ebay-ről olyan 48-49 szokott lenni.

Én utángyártott kínai Shure párnákat tettem a T40rp-re, a HM5 párnák nekem nagyon puhák, nagyon elmossák a hangot (igaz, hogy azt a TH900-on próbáltam csak).

(#54045) -FreaK- válasza #16820480 (#54044) üzenetére


-FreaK-
veterán

Olvasgattam utána, de ezzel még nem találkoztam, hogy külsőleg is eltérnek a driverek, mondjuk ez magyarázatot adna a hangbeli eltérésre.

Miért a 50-es verziót választanád? Mondjuk azt a magas tartományban mondják erősnek, az csábító lehet.

Tudnál nekem linkelni olyan utángyártott Shure pad-ot (akár priviben is)?

(#54046) G4RWIN


G4RWIN
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy egy haverom, kb 5x használt AKG K67 fejhallgatója 10-15.000 Ft-ért megérné-e.

Otthoni zene hallgatásra, illetve játékra használnám, PC (Asrock b85m-gl alaplap integrált hangkártya) és Samsung s6 edge mobilról. Mindenféle zenét hallgatok, nem kell az a brutális mély.

Ha nem érdemes megvenni, akkor 10-20.000 Ft között melyik fejhallgató lenne a legjobb választás? Lényeg, hogy kényelmes és zene hallgatásra megfelelő legyen.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#54047) superg


superg
senior tag

Sziasztok!
Milyen fejhallgatót vegyek?Otthoni PC zenehallgatásra,főleg rock: lágytól a brutálig.Fület körül ölelő,azt hiszem inkább zárt,mert vékonyak a falak nem árt ha megszabadulok a szomszédoktól.Nem lenne rossz rá egy mirofon
de kizáró ok ha nincs.Olvasgattam itt és a Hyperx Cloud megfelelőnek tünik.Árban is kb ez 20-25K lenne rá.
Lenne más alternatíva?Vagy mivel csak alaplapi hangkártyával használnám lehet ez is felesleges és 10-15-ből is meg lehetne úszni?pl egy Superlux HD681 EVO?

[ Szerkesztve ]

(#54048) #16820480 válasza -FreaK- (#54045) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az egyik headfi topikban írja a srác, hogy szétszedte, és más színű, meg ránézésre más kicsit a két driver.

Azért 40-est (ugye ezt akartál írni?) használtam, mert irodába kellett, és nem akartam kockáztatni, hogy kihallatszik. Bár annyira nem hiszem, hogy kihallatszott volna, főleg hogy később egy K712-t is használtam ugyanott, és nem panaszkodtak a kollégák :D

Az a baj, hogy Kínában rendeltem egy ottani webshopból, és most elsőre nem találok pont ugyanolyat, de ehhez hasonló volt, csak műbőr, de ilyen fehér varrás van a hátsó részén (tök jól néz ki amúgy ezzel a fehér díszítéssel :K ). Az utángyártott velúr párnák Kínából nagyon vacak minőségűek, szúrós, műszálas anyagból, szóval olyat nem érdemes szerintem venni.

(#54049) -FreaK- válasza #16820480 (#54048) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi, olvasgatok majd még utána!

Nem arra gondoltam, hanem erre :)
"Mindegy, ha egy árban van főleg én inkább az 50-et venném."

Ah, értem. Lehet akkor az eredeti Shure pad lesz, az tuti minőség. Bár jó drága...
Bár még a fejes sem biztos, azért asszonynak még be kell adni, hogy miért is kell másik fejes, ahelyett amit tőle kaptam ajándékként.. :D

Ezt tetszik, headfi-n olvastam:
I'll probably get the T20RP mkIII first. They left the biggest grin on my face (BASS is full and strong)... The new mkIII's are like the poor mans LCD's.
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#54050) Tim82


Tim82
nagyúr

Félig-meddig off, de aki Veho Z8-at rendelt a MobilX-től a mostani akció keretében, mennyi idő múlva kapta meg, illetve mennyi idő múlva jeleztek egyáltalán vissza neki, hogy oké, teljesítik a rendelést?

-FreaK-: The new mkIII's are like the poor mans LCD's.

Én ugyanezt már hallottam a DT990-re is. ;]

Amúgy állítólag itt is a vintage Fostex-ek jobbak, főleg moddolás után, de ezt nem tudom megerősíteni - nekem csak vintage T20 és T40 van. :B

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.