Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) borix válasza Bodz (#80999) üzenetére


borix
őstag

58x azokra a zenékre nen lenne jobb a több mély miatt?

(#81002) verybigboy válasza Dorien (#81000) üzenetére


verybigboy
senior tag

Kemény, feszes, dögös zenékre ... ez alatt érthetem a hardrock-ot ... így érted Te is?

(#81003) DEJVID válasza Bodz (#80999) üzenetére


DEJVID
őstag

Köszi! Dorien neked is!

Februárig Behringer Uac202 és Bravo V2. Februárban talán egy Fulla géphez, később egy Asgard a nappaliba. :)

(#81004) bkercso válasza Dorien (#80994) üzenetére


bkercso
nagyúr

A teljes nyitottság miatt tök jól szellőzik
:F Miért, lyukas a membránja?

Amúgy 13 napra nekem is kiérkezett a HE4XX. Tűkön ülök! :DD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81005) Dorien válasza bkercso (#81004) üzenetére


Dorien
veterán

Eléggé másképp adja le a hőt a fül felé egy nyitott és egy zárt fejes. A hangszigetelés általában hőszigetelést is jelent.

verybigboy: Persze, a hard rock-ot is. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó audiofil sztereó fejhallgatók --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81006) Exodius válasza Dorien (#81000) üzenetére


Exodius
őstag

Legjobb mindenes meg a 660S? :)

(#81007) Dorien válasza Dorien (#81005) üzenetére


Dorien
veterán

(Mármint másképp veri vissza a hőt.) :)
A másik tényező a párna anyaga, ebben a plüss a jobb, a műbőr az izzasztóbb, a hibrid meg valahol a kettő között van.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó audiofil sztereó fejhallgatók --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81008) verybigboy válasza Dorien (#81005) üzenetére


verybigboy
senior tag

Az jó ...

Na akkor még "piszkállak" ... mert izgatja a fantáziám :D

A Yamaha füles ugye nyomja (még nem múlt időben, mert még itt van az asztalomon) a fülem, ilyen tekintetben a HE4XX milyen?

A másik versenyzőm (már nyitott versenyző) a Philips Fidelio X2HR ... ehhez képest milyen irányba helyezkedik el a HE4XX ... mit lehetne tőle többet, kevesebbet vagy mást várni/elvárni?

(#81009) Dorien válasza verybigboy (#81008) üzenetére


Dorien
veterán

Nekem nem nyomja a fülem a HE4XX. :)
Fidelio X2-m nem volt. Állítólag elég V karakter, míg a HE4XX kiegyenlítettebb darab. Az Innerfidelity-n a rokon Hifiman HE400s taszította le a "wall of fame"-ről a Fidelio X2-t. [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó audiofil sztereó fejhallgatók --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81010) Gzula[HUN] válasza Dorien (#81009) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az X2 meg az X2HR elvileg elvileg nem ugyanaz, de mégis. :F Túl sok infó nincs, talán itt (oldal alja)"solderdude" teszteléseiből lehet kikövetkeztetni, hogy vsz. egy "gyengébb minőség ellenőrzésen" átesett cucc az X2HR, mert 3-at próbált, és a 3.-nak volt ugyanaz a frekvencia rajza, illetőleg a hangzása, mint az X2-nek. Ha jól értelmeztem, az első kettő X2HR amúgy kevésbé volt "basszusos", mint a régi verzió.
Én nem tudom, hogy a "régi verzió" mennyire bass, de a mostaniból én nem hiányolom :DD Amúgy még ismerkedünk, mert elvileg a saját Jézuskám hozta, de tegnap este már megint nem bírtam magammal, és felvettem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#81011) verybigboy válasza Gzula[HUN] (#81010) üzenetére


verybigboy
senior tag

X2HR egy teljesen más kategória sajnos a Yamaha-val szemben (nagyon Yamaha párti lettem volna, de nem megy ... Philips sokkal használhatóbb hangot ad, hallok én, Yamaha nálam sajnos továbbra is csőszerű, szűk, talán picit részletesebb mint a Philips, de ez a csőhang nálam nagyon elviszi az egészet).
Yamaha 85% hogy megy vissza a boltba, nálam sajnos egy csalódás :(

...

HE4XX-re kacsingatok, mint új "áldozat" ... meglátjuk ... még spannolom magam :)

... bkercso első benyomására lennék kiváncsi, mit hall Ő???

(#81012) Gzula[HUN] válasza verybigboy (#81011) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A Pro 80 után lehet, hogy egy másik V hangzásúval jobban járnál, mondjuk ettől még a planár lehet, hogy be fog jönni. Az alapvető elvárásaid szerintem nem változtak, lehet a körítésből szertnél egy kicsit mást. De te tudod.

Én most úgy vagyok, hogy van 2 erős V hangzású (a Studio Pro meg az X2HR) meg egy mély orientált, az MDR-1A, és egyinek mennie kell. Valószínűleg az MDR lesz az. Röhej, de úgy néz ki, hogy egy 25 dolláros kínai fejhallgató egy 4 dolláros párnával szebben szól, mint az MDR. Ok, az MDR-nek teltebbek a mélyei, de az OneOdio alacsonyabb frekvencián sem brummog be, és a párna moddal több magasat hoztam ki belőle. És kényelmesebb is szemüvegeseknek.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#81013) verybigboy válasza Gzula[HUN] (#81012) üzenetére


verybigboy
senior tag

82 Pro-m van ... s nem rég óta, idei beszerzés :)

Előzőekben írtam, hogy a Philips-nél a mélyek egy hangyányit sokak ... hmm. lehet nem is fejest kéne cserélnem, hanem EQ-t venni hozzá ... pl. schiit Loki mini ... sokan ajánlják ezt a felállást is külföldi fórumokon?!?!

Planár-om nem volt, igazán azt sem tudom mit lehet várni ...

(#81014) mrzed válasza mrzed (#80919) üzenetére


mrzed
senior tag

Lehet, hogy olyan feltétel adtam meg, ami megnehezíti a dolgot...
Bogarászok a neten, talán a BD DT 770 pro -ba beleférnének a füleim. Melyiket érdemes ebből választani, a 80 vagy a 250 Ohm-osat? Elméletileg 600 Ohm-ig meg tudja hajtani a hangkártyám.

(#81015) Gzula[HUN] válasza verybigboy (#81013) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nekem tuti marad a Fidelio. A mélyekkel nincs gondom, de több tényleg nem kell már. A magasakkal van problémám, de még nem jöttem rá, hogy pontosan mi. Pár hét/hónap biztos lesz, mire összeáll, de úgy érzem jó lesz. Komolyabb DAC-ot is akarok a Tempotec Sonata HD után, de egyelőre csóróság van, így is többet költöttem idén fejhallgatóra, mint amennyit terveztem.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#81016) gianni85 válasza DEJVID (#81003) üzenetére


gianni85
veterán

Három különböző erősítővel próbáltam a 6XX-et, egy hordozhatóhoz képest bika Headamp Pico Power-rel, egy Burson Soloist MK2-vel, és egy Feliks Espressivo-val. Mindhárommal meg tudtam volna békélni, de a csöves Feliks volt a legjobb, és eggyikkel se volt semmi andalító a prezentációban. Szerintem jól döntöttél, és az Asgard jó partner lesz. Nagyon jó mindenes az a Senni. Néha visszasírom, de aztán bedugom a fülesemet, és megnyugszom :)

(#81017) OPiiPO válasza Exodius (#81006) üzenetére


OPiiPO
addikt

Az az Amiron :P

( régen volt már 660S vs Amiron cicaharc, csak jelzem )

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81018) fehér_ember válasza borix (#81001) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szerintem nem több.
Annyi hogy az 58x egy kicsit világosabb a 6xx-hez képest vagy a másik enyhén sötétebb (nézőpont kérdése). Amúgy mindkettő hasonlít a hd660s-re is, (szerintem a 6xx mégjobban).

Amúgymeg elhiszem hogy nagyon megéri a 4xx, de ennek ellenére nagyon nem merném ezt ajánlgatni, mert nagyon kell neki az erősítés. Sokszor még többszörös árú készülékek is nagy nullák hozzá; pl. a sajátom is (és a többi hifimanhoz is).

[ Szerkesztve ]

(#81019) verybigboy válasza fehér_ember (#81018) üzenetére


verybigboy
senior tag

Hogy kell ezt érteni hogy 4XX-hez kevés az erősítés???

Maga a fejhallgató erősítő gyenge, nincs ereje, vagy minőségben nem tudja kihajtani, vagy hogy értendő ez?

(#81020) gianni85 válasza fehér_ember (#81018) üzenetére


gianni85
veterán

4XX-et Z40-nel és egy Xduoo XD-05-tel hallgattam. Kíváncsi vagyok mi maradhatott még benne. De HD650-et meg a megvilágosultak 1000$+ cuccokkal hajtják...

(#81021) fehér_ember válasza verybigboy (#81019) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem tudom hogy mitől jó egy hifimanokból majdnem mindent kihozó erősítő. Minden bizonnyal teljesítményben is sokat kívánnak, de valószínűleg annyi önmagában még nem elég.

(#81020) gianni85
Nem tudom mi lehet még a pl. 660s-emben. De az biztos hogy a furutech adl gt40 alpha-val nem csak annyi baja volt a hifimanoknak hogy semmi mélyük nem volt; egyszerűen mindenben alulmaradtak ezzel a dacamp-pal a senimtől.
Bezzeg egy ősrégi sansui ss-100-as meg már több dologban is jobb volt. Igazán jöhetne egy drop-os :D

[ Szerkesztve ]

(#81022) gianni85 válasza verybigboy (#81019) üzenetére


gianni85
veterán

4XX esetében nem tudom a választ, nekem tetszett a Myryad Z40-nel, de anno bodz szerint se hozhatta ki a maximumot belőle. Amit viszont a 6XX-emnél észrevettem, hogy a csöves erősítő alacsony hangerőn is hozta azt a dinamikus megszólalást, amit a tranyós csak magasabb hangerőn. Nekem valahogy ezzel forrt össze a "kihajccsa" kifejezés.

(#81023) verybigboy válasza gianni85 (#81022) üzenetére


verybigboy
senior tag

Akkor Bodz-ot kérdezzük ... mit kell pontosan érteni a kihajtja vagy a nem tudja kihajtani fogalmak alatt ... kérlek tisztázd hogy érthető legyen számunkra is mit értünk ez alatt. Köszi!

(#81024) Hack3er


Hack3er
őstag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy kérdésem, csöves otl erősítőhöz melyik lenne a jobb választás?
Vintage dt880 vagy a szintén vintage 990 mind kettő 600 ohmos változat.

(#81025) Hack3er válasza Hack3er (#81024) üzenetére


Hack3er
őstag

Vodkaboy22 "tollából": "DT880 sokkal természetesebb egyenletesebb reprodukcióval bír mint a DT990-es"

Ez igaz a vintage fejesekre is vajon?

(#81026) #56474624 válasza Hack3er (#81025) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem feltétlen, a vintage DT990 elég természetes hangú fejhallgató, kb. annyira, mint ma a HD600.

Hogy csöveshez melyik a jobb választás, az passz, mert a DT880-ról nem tudok nyilatkozni, másrészt nem próbáltam ilyen erősítővel a DT990-et sem. Szerintem inkább az döntsön, hogy a vintage DT990-hez tudsz-e eredeti párnát szerezni/úgy kapod-e meg, mert az csak azzal brillírozik, bármi mással elhangolódik, illetve max. középszer. Vigyázni kell, mert az olcsó kínai fekete plüss külsőre hasonlít az eredeti párnára, és ebayen nem ritka, hogy "elfelejtik" megemlíteni ezt az "apróságot".

A vintage DT880 állítólag nem ennyire problémás, ott az EDT770V-vel is elég jó, persze valószínűleg az is jobb valamelyest az eredetivel.

[ Szerkesztve ]

(#81027) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Most jutottam el oda, hogy hallgatózzak a kiszemelt fejhallgatók között. De nem vettem még semmit, kell egy újabb kört futnom, vagy talán tudtok még ajánlani valamit, amit meghallgathatok.

A forrás minden esetben a telefonom volt (Spotify Premium), mert aztán amúgy is sokat lesz hajtva róla (meg PC-ről is).

Audio-Technika M30x

Ő volt az elsőszámú kiszemeltem. Öcsém javasolta, aki nagy AT fanatikus. A felsoroltak között talán ő volt a legkényelmesebb nekem, jól felfeküdt és nem nehéz. A hangja meglepett igazából, de inkább vegyesek az érzéseim. A közepek nagyon szépek, a vokálokat szépen kihozza a dalokból, magasak is úgy aránylag jól elvannak. Viszont a mélyekkel nem tudok dűlőre jutni, oda tud csapni, de olyan mintha a hangjában jelen lenne egy kis (tök felesleges) mélykiemelés, mintha lenne rajta egy filter ami rátelepít egy mélyről jövő bőgést, ami mindig ott van, ha kell ha nem. Ez azért lepett meg, mert a tesztek alapján nem erre számítottam. Nem tudom rá tudna-e állni a fülem vagy EQ-val kicsit megigazítanám az alsó tartományt. Versenyben maradt.

Shure SRH440

Második számú kiszemelt. Kényelemben a nagyobb tömeg ellenére ez is rendben van, de huzamosabb fejen viselésnél már lehet mást mondanék. Na ennek a hangjában nem hallottam semmi nem odaillőt, alapvetően szerethető volt, de ezt már inkább mondanám mélyekben kicsit erőtlennek. Egy komolyabb forrással vagy fejhallgató erősítővel már lehet mást mondanék, csak én nem feltétlenül így fogom hajtani. Versenyben maradt.

Sennheiser HD 280 Pro

Nem tudom miként került a kezem ügyébe, nem is ez az árkategória, csak oda lett adva. Könnyen hallgatható, de semmi truváj. Jól kizárja a környezetet, de ez nekem amúgy sem a legfontosabb tényező, cserébe olyan erővel szorítja a kagylókat, hogy ez nem olyan, amit 1-2-3 órára a fejemen hagynék. Kiesett, de nem is volt versenyben.

AKG K92

Nem. Nem és kész. Felraktam és levettem. Egyáltalán nem jött be, nem is akart normálisan felfeküdni és ez a hangján is érződött, szerintem én sem tetszettem neki, olyan volt mint aki menekülni akar a fejemről. Kiesett teljes kiütéssel.

Audio-Technika M20x

Ha már ott volt, kíváncsi voltam rá, hogy milyen az M30x-hez képest és meglepetésemre eltűnt belőle az a folyamatos bőgés ami a nagyobb tesó hangjában ott volt, a basszusok inkább feszesebbek, kevésbé rátelepedősek. Cserébe a közepek is kevésbé hatásosak. Viszont ennek kisebb a fülkagylója, éppen csak belefértek a füleim, ez méretben sajnos kicsi lesz. Kiesett a versenyből.

Hát nekem az ideális valami az M30x és az SRH440 között lenne félúton... :D

(#81028) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Sziasztok!

Összekapcsolandó eszközök: Meze 99 Classics, Chord Mojo, iPhone 11 Pro Max + megfelelő adapter

Úgy döntöttem, hogy 2 male véggel rendelkező micro usb kábelt fogok használni és ebbe akadtam bele.

A kérdésem az, hogy befolyásolja-e az usb kábel bármiben a fejhallgató hangzását, vagyis megéri-e kifizetni 85$+50$ szállítást egy ilyen kábelért. Vagy szaladjak be egy random boltba és kérjek egy 900 Ft-os pure micro usb kábelt.

A Meze-hez is megrendeltem egyébként a legjobb elérhető kábelüket.

:R

(#81029) Exodius válasza OPiiPO (#81017) üzenetére


Exodius
őstag

Amiron-t mivel nem küldték még össze? DT1770 Pro, DT1990 Pro, ATH-A1000Z, Sundara. :D

(#81030) Exodius válasza muszurkefal (#81028) üzenetére


Exodius
őstag

Megéri a jobb kábel. :K

(#81031) Sinesol


Sinesol
veterán

Na megjött a HD600 és az ujabb, 2019 Edition-t kaptam. :D

Nemcsak a szín más, ami matt sötétszürke/fekete lett, hanem a kagylókat fogó villa is szögletes lett, plusz a fejpánt belső oldalára került az alig észrevehető L/R felirat, bár mondjuk nem emlékszem korábbi modelleken hol volt, de talán nem ott. Szvsz elég designosan néz ki, modern az egész feelingje. A jackdugónál a megtörésgátló sem olyan merev, kemény, mint a 6xx/650-nél, hanem olyan puha, gumis érzetű.


[ Szerkesztve ]

(#81032) muszurkefal válasza Exodius (#81030) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Nagyszerű.

Azt esetleg tudod hogy a black dragon és a silver dragon között mennyi különbség van?

Azt írják, hogy:
Our best selling Silver Dragon cables focus on detail and clarity creating an intimate yet broad sound stage.

A close second, Black Dragon cables warm bass and mid-range tones creating an "I'm there" feeling.

Ez olyan, mintha 2 külön dologra fókuszálna a két kábel és ami benne van az egyikben, az nincs a másikban.

Hajlanék a Silverre, mert a Meze-nek alapból is meleg basszusa van, de akkor már vámot meg áfát is kellene fizetnem (150€<) :P Annyi lenne egy usb kábel, mint a fejhallgató maga.

(#81033) Exodius válasza muszurkefal (#81032) üzenetére


Exodius
őstag

Nem ismerem őket sajnos. És nem tudom, hogy a leírásuk mennyire fedi a valósságot. Egy már meglévő láncba kapcsolódnak bele, szóval ki tudja, hogy a leírt tulajdonságaikat előhozzák-e.
Többiek? :U

(#81034) -Skylake- válasza muszurkefal (#81028) üzenetére


-Skylake-
addikt

Azert szerintem az 50ezer es a 900 ft-s usb kabel kozott van meg nehany lehetoseg.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#81035) lenox válasza Stauffenberg (#81027) üzenetére


lenox
veterán

Van valami oka, hogy nem hallgattad vegig az ath-kat ebbol a fajtabol? Ha mar 20 es 30 en a 40-50-70-et is meghallgatnam (en meg is hallgattam), gondolom a 40-50-nel sok lesz a mely, a 70 meg tetszeni fog. Nyilvan dragabb, nem kell megvenni, csak ismeretterjeszto jelleggel.

(#81036) kromatika válasza Sinesol (#81031) üzenetére


kromatika
veterán

Gratulálok.Nagyon baba. :K

(#81037) AMG2007


AMG2007
újonc

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy vezetékes USB-s Rampage Rivia G40-es 7.1 fejhallgató. Ez az első USB-s fejhallgatóm eddig csak jack-es volt. Az lenne a problémám, hogy ha a füles hangerőszabályzóján állítom a hangot akkor az a rendszerhangot is állítja. Eddig a jack-es füleseket úgy használtam, hogy a rendszer hangerő 100%-on volt és a füles hangerőszabályzóján állítottam a füles hangját de a rendszerhang maradt 100-on. Valahogy meg lehet oldani, hogy az USB-s füles hangerőszabályzója csak a füles hangerejét állítsa és a rendszerét nem? Driver feltelepítése nem segített. Előre is köszi a segítséget.

(#81038) ribizly válasza verybigboy (#81019) üzenetére


ribizly
veterán

Minőségben, hangkarakterben.
A HD6xx/650-re mondják, hogy jól skálázódik, mert minél jobb erősítőt rak az ember alá, annál jobb hangot kap. Kinyílik a tere, már nem annyira sötét a karaktere, több részlet bukkan elő, stb. Ráadásul, ha.már megvan az az erősítő, amivel vaan hangerő, akkor azzal helyből jól szól, csak sok tartalék marad még benne. A HD6xx/650 pl még a csöves erősítőktől kap valahogy plusz életet is, ezért fordulhat elő az a fura dolog, hogy egy P20-al le tud zenélni bizonyos számoknál akár százezres kategóriában játszó erősítőket. Fontos még azt is tudni, hogy az is ismérve a jobb erősítőknek, hogy minden hangerőn ugyanazt kapod. Nincs olyan, hogy mondjuk a mély a magasabb hangerőn elfogy.
Nekem minden egyes váltáskor új fejesem lett. :U

Na a Hifiman-ekkel meg az van, hogy ott a belépő erősítőkkel csak a hangerő van meg, de pl a mélyek nem olyan formában és mértékben.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#81039) Stauffenberg válasza lenox (#81035) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, az egyre közelgő záróra. :DDD

(#81040) muszurkefal válasza -Skylake- (#81034) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Persze, csak az minimum 2 kábellal jár együtt. Most a Mojo gyárit használom Apple Camera Adapterrel. Kényelmetlen.
Nem találtam sehol ígéretes pure micro usb kábelt. :(

(#81041) DEJVID válasza gianni85 (#81016) üzenetére


DEJVID
őstag

Köszi!

(#81042) madmaxhu válasza Stauffenberg (#81027) üzenetére


madmaxhu
csendes tag

Szia!
Nekem van egy régi Shure SRH440 fülesem. Hosszútávon nagyon szoros és kényelmetlen. Ha szemüveg is van rajtad akkor még gázabb.

(#81043) Stauffenberg válasza madmaxhu (#81042) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem is kb ez volt a megérzésem, hogy nem egy több órán át is viselhető fejhallgató. Az M30x volt a legkényelmesebb (nekem), csak annak a hangjába tudok kicsit belekötni. Nem a világvége, de ha tudok még a kategóriában valamit meghallgatni, akkor megtenném.

Az meg az M30x és az SRH440 kapcsán is negatívum (tartósság szempontjából), hogy a fejpánton átvezető kábel szabadon fityeg. Ahogy rákerestem a topikban az M30x-re, több kontakthiba panasz is volt.

(#81044) RetepNyaraB válasza muszurkefal (#81040) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha megvan a felesleges lé és nem sajnálod, vedd a drágát. Én mindig az ezüst és lehetőleg tömör kábeleket preferálom, de elég rossz a magas hallásom. Cserébe szeretem, hogy tiszta, kemény és csengő hangjuk van (ha ki lehet ilyet jelenteni általánosságban). Mindazonáltal digitális adatátvitelben én soha nem hallottam hangzás különbséget (süket is vagyok) és így kezdetnek zsírbiztosan nem fizetnék 150 dodót/eurót egy usb kábelért. Akkor sem, ha talán objektíven megindokolható, miért jobb, mint a 900Ft-os budget hama. Utóbbi esetleg pattoghat, mert nem bírja a dsd-t ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#81045) Savage2k


Savage2k
csendes tag

Üdv!
Az alábbi paraméterek szerint kérnék ajánlást:

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Otthon (PC - SB Audigy RX)
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? (Zene: Elektronikus tuc tuc és néha ASMR)
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? (~20e)
4.) Új vagy használt? Új
5.) Circumaural vagy supraaural? (Circumaural)
6.) Zárt vagy nyitott? (Zárt)
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? (Elsősorban kicsit basszus orientált legyen, ha nagyon letisztult kiegyensúlyozott? kicsit zavar.)
8.) Honnan vásárolnál? (PCX vagy ahol a fent említett hangkártya is kapható.)
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? (hangkártyán - Dedikált fejhallgató kimenet )

köszönöm

3Dfx, ATi, nVidia, Matrox, PowerVR, S3, Intel, Rendition, 3Dlabs,Trident, Cirrus Logic, Aureal ;-)

(#81046) OPiiPO válasza Sinesol (#81031) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nagyon jól néz ki ez a változat! :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81047) Dorien válasza Savage2k (#81045) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp:
HyperX Cloud [link] (Takstar Pro 80)
Creative Aurvana Live! (CAL!)
Pioneer SE-MS5T

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó audiofil sztereó fejhallgatók --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#81048) s4tch válasza Savage2k (#81045) üzenetére


s4tch
veterán

A Dorien által írtak közül a CAL! kifejezetten erős basszusban, nekem kapásból az jutott eszembe a feltételrendszeredről. A Pioneer szerintem ezek közül a legjobb fejes, de az inkább enyhe V/U karakter, elég távol áll a basszusbombától. A Takstart régen hallottam, de úgy rémlik, a magasak körül volt vele elsősorban a bajom: mesterséges, sziszegős hangra emlékszem.

(#81049) Sinesol válasza s4tch (#81048) üzenetére


Sinesol
veterán

+1

Én is a Cal-t tudom erősen ajánlani, szvsz a másik kettő szerintem a közelébe sem ér. Esetleg ha kicsit más design jön be, akkor van belőle Drop-os verzió fa fülkagylókkal, valamivel drágábban. Mondjuk ugy latom az épp nincs raktáron.

[ Szerkesztve ]

(#81050) Gzula[HUN] válasza Savage2k (#81045) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A PCX honlapján lévő fejhallgatók közül a Cooler Master MH751-752 vagy a Pioneer SE-MS5T ami ajánlható, de egyik se mély kiemelt.
A Dorien által ajánlott másik kettőben inkább, de azokat meg a PCX-en nem láttam.
Ha máshonnan is szóba jöhet a rendelés, akkor Superlux HD685 külföldről meg az OneOdio Studio Pro-t hozzá dobnám a listához.

A felállított szempontoknak Pioneer SE-MS5T felel meg leginkább, szerintem. Kell hozzá egy hosszabbító kábel, mert a gyári rövid.

(#81027) Stauffenberg: Audio-Technika AVA400? Kényelmes, strapabíró, szellős. Nem lesz benne sok basszus. Nekem a "bátyja" 5 és fél után került a jászós kategóriába, de még bírja. 5 évig napi 3-5 órában volt használva.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.