Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67551) hm74 válasza Sefter (#67542) üzenetére


hm74
aktív tag

Nekem nem volt meg több évig a 840, de a pántja nálam is jól bírta. Ellenben az új 940-esnek már kb. 2 hónap(!) után kezdett repedni a pántja.

(#67552) #56474624 válasza Tim82 (#67546) üzenetére


#56474624
törölt tag

Arra azért kíváncsi lennék, milyen alapon dől el a Beyernél, hogy hol a határ nyitott és félnyitott fejhallgató között. A vintage DT880-nak gyárilag műbőr párnája van, ott még talán rá lehet fogni arra a félnyitottságot, de a maiaknál milyen alapon van a különbség?

(#67553) Egzee


Egzee
őstag

Sziasztok!
Mióta rainbow six sieget játszok minden fejhallgatóm megpusztul. Jellemzően a bal oldal kezdi és ha mélyet kap sistereg, torzít. Mely fejhallgatókban használt membrántípus a legerősebb, vagy az erősítőmben lehet a hiba? (Denon házimozi erősítő) Megevett már 3db beyerdinamicot és most egy olyan sonyt ölt meg amit kb 20 éve használtam, de recsegni csak most kezdett...

[ Szerkesztve ]

(#67554) attiss66 válasza #56474624 (#67547) üzenetére


attiss66
senior tag

Akkor az amit én belinkeltem, az micsoda? Az is régi cucc, de nem vintage, vagy már egy újabb verzió? Amúgy már úgy látom el is kelt, mert nem találom a linken.

Köszi Tim82

[ Szerkesztve ]

(#67555) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Ezek a jack/ mikrofon splitter kábelek (audio jack megy DAC-ba, mikronon meg hosszabítón kátul be a gépbe), mennyit rontanak audio minőségén? Esetleg van valami ajánlott típus?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67556) attiss66 válasza Egzee (#67553) üzenetére


attiss66
senior tag

"Mely fejhallgatókban használt membrántípus a legerősebb..."

Az enyém, a 70-es évekből, az univerzum/veritas 400ohm-os hi-fi kétutas 7cm-es membránját az 5 órás autós subteszt nagy hangerőn se tudta kicsinálni, na az erős... :D

(#67557) #56474624 válasza attiss66 (#67554) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az a most is forgalmazott DT990 (premium edition, nem a PRO), de amúgy az is már viszonylag régóta van forgalomban, azt hiszem, 2005 óta. A neven kívül nem sok köze van a vintage verzióhoz. Kívül szebb az újabb, erősebbnek is tűnik, ennek ellenére nem feltétlen tartósabb (hiába műanyag a vintage), hangban a mostani V-karakterű, a középtartomány eléggé háttérbe van szorítva, míg a vintage semleges, kiegyenlített.
Ja amúgy az a jó hírem, hogy nyugodtan bővítheted a kinézett fejhallgatók körét a vintage DT440-nel is. :P

(#67558) Egzee válasza #56474624 (#67557) üzenetére


Egzee
őstag

volt a 3 beyerben egy dt860-as is, az már azért normálisnak mondható, de egyébként soha többet nem veszek beyert... a kábeleik egy vicc.

(#67559) #56474624 válasza Egzee (#67558) üzenetére


#56474624
törölt tag

A DTX710/DTX910 kábelével egy terminátort meg lehetne fojtani, amúgy nekem nem volt gondom velük. :N :R

(#67560) gaborka8x8 válasza #56474624 (#67552) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

"gyárilag műbőr párnája van, ott még talán rá lehet fogni arra a félnyitottságot, de a maiaknál milyen alapon van a különbség?"

Hát nem a párna anyaga alapján, az biztos. :)
Az én ismereteim alapján soha nem is ez alapján dőlt el, hogy egy fejhallgató nyitott, vagy félnyitott.
A zárt az gondolom, teljesen egyértelmű, hogy mitől zárt. Mert nincsenek "szellőző" nyílások a "fültok" részen. Ld. pl. DT770. Ha vannak "szellőzőnyílások" de van benne valami "csillapító" anyag a levegő teljesen szabad áramlásának megakadályozására a membrán fül felé eső és a fültől távolabbi (kifelé eső) része között, akkor félnyitott. Ld. pl. DT880. És ahol nincs ilyen "csillapító" anyag, azaz, a levegő kvázi szabadon áramlik a membrán fül felé eső és a fültől távolabbi része között, az a nyitott. Ld. pl. DT990.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67561) emiki6 válasza gaborka8x8 (#67560) üzenetére


emiki6
veterán

A DT770 pro csészéjén van luk. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#67562) gaborka8x8 válasza emiki6 (#67561) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Igaza van!
Tudtam, hogy nem sikerül úgy megfogalmaznom, hogy valaki bele ne kössön (Ettől függetlenül szerintem aki akarja, megérti.), ezért javaslom, írja le ön szabatosabban, mi a különbség, mi határozza meg, hogy egy fejhallgató zárt, nyitott, vagy félnyitott.
Előre is köszönöm!

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67563) #56474624 válasza gaborka8x8 (#67560) üzenetére


#56474624
törölt tag

A párna anyagának, kialakításának elég nagy szerepe van a hangszigetelésben. Az emberek nem azért vesznek zárt fejhallgatót, mert olyan szép, hogy a hátulja zárt, hanem épp ezen tulajdonsága miatt, hogy szigetelje a hangot. Megfelelő párna nélkül egy zárt fejhallgató nem látná el a funkcióját, használhatatlan lenne stúdióban, meg bármilyen más környezetben, ahol fontos a hangszigetelés.

Persze tudom, hogy definíció szerint mitől zárt a zárt, angolul closed back az elnevezés, de némi tapasztalattal az ember tudja, hogy nem megfelelő párnával egy definíció szerint zárt is úgy kihallatszik, mint egy definíció szerint félnyitott/nyitott. Zártnál elengedhetetlen, hogy a párna is zárjon, félnyitottnál/nyitottnál ez nem szempont. De hogy egy gyártó a félnyitottságot a nyitottsággal szemben mi alapján állapítja meg, főleg a Beyer, az továbbra is kérdés. Elvileg a félnyitottnak kevésbé kellene kihallatszania, mint a nyitottnak. A mai DT880 és DT990 között ez teljesül?

[ Szerkesztve ]

(#67564) gaborka8x8 válasza #56474624 (#67563) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Valóban, de mégsem ettől lesz félnyitott, az ön kérdése pedig arra vonatkozott.

De tudja mit? Önnek is igaza van! :C

Én meg megérdemlem! :W

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67565) emiki6 válasza gaborka8x8 (#67562) üzenetére


emiki6
veterán

Nem kötekedni akartam. :N

Zárt: zárt csésze, esetleg kis nyilással + zárt párna
Nyitott: nyitott csésze nagy vagy sok nyílással, nincs a driver egyik oldalán sem szamottevő csillapítás. + nyitott párna
Félnyitott: hasonló mint a nyitott, csak van a driver egyik vagy mindkét oldalán csillapítás, a párna lehet zárt is, nyitott is. (Beyertől függetlenül, az is ide tartozik, ahol nem csillapítás van, hanem a fejhallgató zártnak néz ki, de a kialakítás és a "rejtett" rések miatt nyitottabb, mint egy zárt)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#67566) gaborka8x8 válasza emiki6 (#67565) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

"Zárt: zárt csésze, esetleg kis nyilással + zárt párna"

Tehát akkor a DT770 a gyári plüss párnával nem zárt és a Beyer ezt tévesen sorolja ebbe a kategóriába?

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67567) #56474624 válasza gaborka8x8 (#67566) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azért az a gyári plüss elég jól szigetel, ellentétben a DT880/DT990 plüss párnájával. Volt szerencsém a közelmúltban megtapasztalni, mekkora különbséget jelent, ha EDT990V kerül fel egy DT770-re. :)

[ Szerkesztve ]

(#67568) gaborka8x8 válasza #56474624 (#67567) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Értem.
Akkor miként lehet eldönteni, hogy egy párna "nyitott", vagy "zárt"? Mert ugyan valóban jobban szigetel a 770 plüsse, mint a 880/990-es plüss párnája, de közel sem szigetel annyira, mint a Custom One Pro műbőr párnája.

A nem lyukacsos bőr és műbőr párnák zártnak számítanak?

Ha igen, akkor az Audeze LCD-2; -3; -4 esetében tévesen állítják azt, hogy nyitott fejhallgató lenne?

"(#67565) emiki6: Nyitott: nyitott csésze nagy vagy sok nyílással, nincs a driver egyik oldalán sem szamottevő csillapítás. + nyitott párna "

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67569) emiki6 válasza gaborka8x8 (#67568) üzenetére


emiki6
veterán

A lyukacsos és hibrid párnák félnyitottak igazából.

Akkor pontosítok. Nem feltétlen kel nyitottnak nyitott párnája legyen (de a beyer asszem nyitott párnat tesz a nyitottjaira, elsősorban a beyer zártsági kategöriáihoz írtam). A hifimannél pl hibrid párna van, de ott van egy vékony rés a párna és a ház között.
Audeze-kkel még nem volt dolgom, ott nem tudom hogy oldották meg.

Zárt fejesre viszont csak zárt párna mehet, mint Bacy is írta. A 770 párnája meglepő módon zárt és sokkal kevésbé kényelmes, puha és bársonyos, mint a 880-990 párna.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#67570) #56474624 válasza gaborka8x8 (#67568) üzenetére


#56474624
törölt tag

Akkor miként lehet eldönteni, hogy egy párna "nyitott", vagy "zárt"?

Próba alapján biztosan. Nyitott fejhallgató zárt párnával (amennyiben eredetileg nyitott a párnája) erősen mély-orientált lesz, zárt fejhallgató nyitott párnával meg kb. úgy szól, mint egy RIAA-korrekció nélkül hallgatott hanglemez + zavaró mértékben kihallatszik.

Nyilván nyitott és zárt fejhallgatók között nincs olyan éles határvonal, meg szerintem a gyártók sokszor elég önkényesen sorolják be.

[ Szerkesztve ]

(#67571) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziszatok!
Sennheiser HD380 Pro-ra szeretnek az elvasott fulparna helyett masikat venni, de nem nagyon tudom, hogy hol kaphatnek korrekt minoseget, nem tul dragan. Esetleg kiprobalnek valamilyen mas anyagbol keszultet, mint a gyari. (Mi ez amugy? Mubor?)Tudnatok ebben segiteni?
(Bocs, ha ez a kedes off-topic!)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#67572) Spíler válasza tvamos (#67571) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67573) attiss66 válasza #56474624 (#67557) üzenetére


attiss66
senior tag

Ezt a vintage DT440-et miért ajánlod? Mit tud ez? Miben jó? És milyen árakon futnak ezek mostanság.

találtam egyet, ez pl 30 eu [link]

pl itt van egy új, ez miben más?/na nem mintha az újat akarnám venni, csak kiváncsi vagyok, hogy az újabb verziókban mit változtattak hangban, miben tér el a vintage-től/ [link]

[ Szerkesztve ]

(#67574) Tim82 válasza attiss66 (#67573) üzenetére


Tim82
nagyúr

A vintage és az új DT440 közötti hasonlóságok kb. kimerülnek a névadásban.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#67575) fehér_ember válasza #56474624 (#67471) üzenetére


fehér_ember
addikt

Emlékezetből nem szeretek viszonyítani és mivel a DT880 pro már nincs meg, nem tudok részletesebb elemzést adni. Amikor pl. az ADL H128-assal együtt voltak, akkor a Beyert egyáltalán nem is volt kedvem hallgatni, amikor meg már a Hifimannal váltogattam, akkor meg teljesen jó volt.
Az AKG K550 mk3-at is inkább a H128-assal volna jó összevetni; de azt sem tudom már megtenni.

Egy biztos, jó fejhallgató a K550-es. A fejhallgatósok által emlegetett térábrázolásban biztos hogy elmarad a DT880-tól, de nekem ez amúgy sem szempont (mivel úgysem előttem képződik). A Beyer plüss párnája is biztos kevésbé "melegít" hosszabb távon, de az AKG sem rossz.
Másban meg valószínűleg mindenben jobb számomra a K550; közelebb áll egy hangfalas hifi rendszer hangzásához. A könnyen hajthatósága külön kiemelendő. Ráadást annyira "bevon" a zenébe, hogy igen nehéz elemezgetésre koncentrálni vagy részletekre figyelni :); minden számnál azon veszed magad észre hogy jár a fejed és a lábad, nem tudod nem élvezni; ezért is mondtam hogy "nagyon zenei". Persze megmutat azért mindent, úgyhogy a részletek kedvelőinek sem kell aggódniuk; de úgyse tudnak majd ezekre figyelni ;]
60000 forintból biztos nem lenne könnyű jobbat venni újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#67576) attiss66 válasza Tim82 (#67574) üzenetére


attiss66
senior tag

Aha, és gondolom a vintage javára van a különbség, így gyanítom. :) És gondolom, jól gondolom. :) .

A belinkelt vintage DT440-nél nem jól írtam az árat, nem 30 euró, hanem 30 font.

(#67577) Tim82 válasza attiss66 (#67576) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem hallottam egyiket sem (a vintage változatot előbb-utóbb beszerzem, de eBay-en amúgy bőven 20k JMF-tól felfelé kel el, amikor van, állapottól függően), de ha megnézed, két teljesen más kialakítású fejes a két DT440. Nagyjából még annyi a közös, hogy mindkettő "nyitott" és mindkettő Beyerdynamic termék.

A vintage linked amúgy bőven több, mint két éve lejárt hirdetés, annál az eladónál inkább ne érdeklődj majd. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#67578) fericske válasza #56474624 (#67570) üzenetére


fericske
addikt

Az azért megvan ugye, hogy ez a nyitott meg zárt párna belemagyarázásokkal új fogalmakat alkottok? Értem mit szeretnétek kifejezni vele, csak már annyira véditek ezeket a kifejezéseket mintha léteznének.
Mivel pl. a nyitott rendszerű fejesek sem egyformán hallatszódnak kifelé, párnától függetlenül, akkor lehetnének nagyony nyitott fejesek, nem annyira nyitottak stb.

(#67579) fehér_ember válasza fehér_ember (#67575) üzenetére


fehér_ember
addikt

Úgy látom a K550-hez is be lehet szerezni velúr párnát, és a fejpárna csere is megoldható házilag. Bár az, hogy a szivacs külön van, biztos nem könnyíti a felhelyezést.

[ Szerkesztve ]

(#67580) #56474624 válasza fericske (#67578) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem nyilvánvaló, hogyha nem kielégítőek a "hivatalosan" létező definíciók, amivel a valóságot próbálják leírni, akkor újakat kell alkotni. Ezt tapasztaljuk, valahogy le kell írni. Különben nagyon mellé lehetne nyúlni egy rossz párnaválasztással, ha azt mondanánk, hogy ugyan léteznek jobban és rosszabbul záró párnák, de erről nem veszünk tudomást, mert "hivatalosan" ilyen nincs. Elég szűklátókörű hozzáállás lenne, aminek meglenne az ára.

(#67581) fericske


fericske
addikt

Azzal van csak a baj, hogy létező definícióként állítod(játok) be, szinte tudatlannak állítva be azokat akik nem értik mire gondolsz, pedig csak maga az, hogy zárt meg nyitott párna nincs.
Persze kreálhatsz belőle hivatalosan, szabványosan elfogadott meghatározást, ha szánsz rá időt és energiát, de addig csak zsargon marad.

(#67582) #56474624 válasza attiss66 (#67573) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem ajánlanám, ha rosszakat írnának róla. Állítólag egy liga a vintage DT880/DT990-nel, csak ennek a kinézete is vállalható, akinek ez szempont, talán bizalomgerjesztőbb is az anyaghasználat sokak szemében.
Ezek a vintage Beyerek elég kiegyenlítettek, nincs hatásvadász középmagas-magaskiemelésük sem. Természetes, könnyed, nyílt, levegős a hangzásuk. Legjobb persze meghallgatni. De ezért írtam, hogy ha megveszed, véletlen nem tetszik, normál esetben el tudod adni.

(#67583) #56474624 válasza fericske (#67581) üzenetére


#56474624
törölt tag

pedig csak maga az, hogy zárt meg nyitott párna nincs.

Hogyne lenne. Erről beszélünk, hogy van. Aki egyszer is tapasztalta, nem fog elfelejteni különbséget tenni, akár jelölik hivatalosan a specifikációk között a párna zárt/nyitott jellegét, akár nem. Tapasztalni kell. :R

Tulajdonképpen ezzel az erővel azt is mondhatnád, hogy a specifikációban általában megjelölt paramétereken meg a hivatalosan létező definíciókon felül a többi fogalom használatának sincs létjogosultsága. Pl. mit jelent az, hogy egy hangzás levegős? Le van ez írva pontosan, precízen definiálva van? Aki csak olvassa, nem tudja, egészen addig, míg nem tapasztalta.

[ Szerkesztve ]

(#67584) fericske válasza #56474624 (#67583) üzenetére


fericske
addikt

Van tapasztalatom fülpárnával nem kevés, épp ezért mondom amit.
Ugyanaz a párna nem ugyanazt a hanghatást fogja elérni különböző fejeseken, de még a zajszigetelés sem lesz ugyanaz. Önmagában ezért nincs jelentősége olyan különbséget tenni párnák között, hogy nyitott vagy zárt és szerintem ezért nincsenek is így kategorizálva már eleve.

(#67585) Bodz válasza fericske (#67584) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egyetértek.
Teljesen felesleges bonyolítás ez a nyitott, zárt párna téma. A következtetések is tévesek, félrevezetőek. Már maga a megfogalmazás is elég szerencsétlen amúgy.

(#67573) attiss66: A vintage és az új DT 440-nek csak a neve ugyanaz, semmi másban nincs közük egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#67586) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

A magam részéről valóban soha nem találkoztam eddig ezekkel a kifejezésekkel, hogy "zárt" és "nyitott" párna, és nem véletlenül tettem idézőjelbe korábban is őket, mint ahogy nem véletlenül írtam azt korábban, hogy:

" (#67539) gaborka8x8: Egyre viccesebb dolgokat olvasok itt. :Y :W :C

Régebben mintha valamivel "szakmaibb" lett volna ez a topik.
Vagy csak az idő szépíti meg a régmúlt idők beszélgetéseit, és csak a nosztalgia teszi olybá, hogy akkoriban mintha többen lettek volna tisztában legalább az alapfogalmakkal?
"

De mint tudjuk: "Tempora mutantur et nos mutamur in illis.".
(Vagy az is lehet, hogy én már nem változom, nem akarok változni vele. :R )

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67587) attiss66 válasza #56474624 (#67582) üzenetére


attiss66
senior tag

Csak arra voltam kiváncsi, hogy hogyan jellemzed azt a vintage DT440-et. Ez elég meggyőző.

Az AKG 260 prof.-ot már fel is postázták, úgy néz ki holnap érkezik. Most akkor rá fogok állni erre a vintage Beyer DT 440 vadászatára a net-en. Jövő hónapban, úgy néz ki egy Steiner-es violin-t elpasszolok 26 E-ért, és be tudnám szerezni a DT440-et, na persze még nem is tudom mennyiért futnak ezek a Beyer-ek. SAcc/kb mennyiért lehet ezekre szert tenni, vagy ezt írtad már? :)

Tim82: Hm, ez fura, mert amit belinkeltem, azt láttam, mintha a licit még 9 órát tartott volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#67588) Spíler


Spíler
őstag

Van egy kis akció a Muzikernél. :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67589) #56474624 válasza fericske (#67584) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én le merem fogadni veled, hogy a vintage DT990 eredeti párnáját (mint az egyik legrosszabbul hangszigetelő, ha úgy tetszik, "legnyitottabb" :P párna, amivel eddig találkoztam) akármelyik zárt fejhallgatóra felteszed, nem fog sokat hangszigetelni. Igen, nem minden fejhallgatón ugyanolyan, mert máshogy vannak hangolva, esetleg nem pontos az illeszkedés, ettől még lehet kategorizálni ezeket is. Hogy hivatalosan nem teszik meg, az érthető, hiszen fülpárnát úgyis a fejhallgatóhoz passzolót vesz az ember, normál esetben gyárit. Hol van mégis szerepe? Valahol ott, mikor a kínai párnát ebayen úgy hirdetik, hogy az épp úgy jó a zárt, mint a nyitott fejhallgatóra is.

Nyilván a zárt és zárt, illetve a nyitott és nyitott fejhallgatók között is van különbség, nem az egyedüli, ami meghatározza a hangot, illetve vannak nyitottabb, illetve zártabb fejhallgatók, létezik átmenet, akkor most az sem lényeges/kategorizálható, mert nem fekete vagy fehér a dolog?

Személy szerint örülök, ha vannak nyitott, nem vaskalapos emberek, akik a tapasztalataikat képesek valamiképp megjeleníteni, akkor is, ha hivatalosan nincs arra megnevezés (hol tartana a világ, ha nem így tennének?). Megjegyzem, nem én vezettem be ezt a fogalmat, én is csak olvastam valakitől itt, aztán mikor magam is megtapasztaltam, akkor jöttem rá, hogy mennyire, hogy van létjogosultsága a párnák ilyen kategorizálásának is. Persze a zárt/nyitott jelleg önmagában nem mond el mindent a párnáról, ezt senki nem is állította, de ez igaz a fejhallgatók valamennyi specifikációban megjelenített adatára is, melyek "hivatalosan" bevezetett fogalmak.

[ Szerkesztve ]

(#67590) #56474624 válasza attiss66 (#67587) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ebay-en most van egy 25k-ért, illetve 32k-ért. Szerintem ekörüli áron hozzá lehet jutni általában. Ha csak itthonról vásárolsz, ebayről/külföldről nem, akkor azért jóval időigényesebb lehet beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#67591) attiss66 válasza #56474624 (#67590) üzenetére


attiss66
senior tag

Ha megveszik az ígéret szerint jövő hónap 15.-e után a Steiner-es bazsevámat, akkor meg is tudnám venni a 25 E-est, ha addig még meglesz. De arra tesznek vámot is, nem? Mennyit vajon, hogy számolják azt?

(#67592) #56474624 válasza attiss66 (#67591) üzenetére


#56474624
törölt tag

EU-n belüli terméket is vámolhatnak?

De eleve nem vennék olyat, amihez nem adják a gyári párnát (ehhez itt konkrétan semmit). Tudom, hogy van tapasztalatod már párnakészítésben/javítgatásban (szivaccsal kitömni az más, de gondolom, ott is oda kell figyelni, milyen szivacsot használ az ember), de az teljesen lutri, lehetetlen kb., hogy úgy azt a hangot, hangminőséget kihozd belőle, amit tud, akkor már jobban jársz egy új fejhallgatóval (pl. egy K612 nem sokkal drágább, mint amennyibe kerülne az egész cakkumpakk). Persze ha találsz gyári párnásat, akkor jó vétel, de erre mindenképp oda kell figyelni, ha a hangja miatt veszed.

[ Szerkesztve ]

(#67593) Tim82 válasza #56474624 (#67592) üzenetére


Tim82
nagyúr

A DT440 gyári szivacspárnája konkrétan beszerezhető a Beyer-től. [link] Mivel azt a párnát tudtommal más, újabb fejhallgató nem használja, ezért az (ha jól tudom) ugyanaz évtizedek óta.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#67594) #56474624 válasza Tim82 (#67593) üzenetére


#56474624
törölt tag

70-es évek óta? :Y Te jó ég, ezt nem gondoltam volna. :)

(#67595) #56474624 válasza fehér_ember (#67575) üzenetére


#56474624
törölt tag

Na engem ennyire azért nem nyűgözött le a saját K550 mk2-m, de tudomásul vettem, hogy újak között 50-60 ezerért (hát még 30-ért, amennyiért én vettem) jobban tetsző zártat nem igen fogok találni. A DT770-hez képest mindenképp komoly előrelépés volt.
Ha nem lenne a vintage DT990, talán teljesen elégedett lennék, bár pont ez a plusz/varázs, ami nálad megvan, hogy "hallgattatja magát", ez akkor sem lenne meg, ez előbbinél van meg.
Szóval olyan racionális a viszonyom a K550-nel, mondhatni "munkakapcsolat". :)

(#67596) attiss66 válasza #56474624 (#67592) üzenetére


attiss66
senior tag

Hoppszlá, akkor így lehet fülpárna nélkül is venni, mert a Tom82 linkje alapján lehet hozzá venni eredeti szivacsokat. Ez jó hír. :)

Egy ilyen Beyerféle szivacsot nem valószínű, hogy le tudtam volna gyártani, gondolom a szivacs sűrűsége meghatározott és a kárpitosnál nem biztos, hogy van olyan sűrűségü aztán azt a formát se lehet házilag kivágni. Főleg olyan fejesnél, aminél komoly hang várható, nem kísérletezgetek. :)

Amúgy olyan már eszembe jutott, hogy egy régi pl sony hi-fi vintage-t/vagy egy olyan univerzum/veritast, amit már vettem/ megveszek a műanyag vázában, abból kioperálok mindent és fából esztergálok neki házat/mint pl a Denon-nál :)/, leszigetelem és megnézem mennyit változik a hangja. :)

(#67597) tvamos válasza Spíler (#67572) üzenetére


tvamos
nagyúr

Amire azt írják, hogy PC350, az jó lesz nekem? Hasonlóan néz ki.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#67598) Spíler válasza tvamos (#67597) üzenetére


Spíler
őstag

A leírás szerint igen.
PXC350,PXC450,PC350,HD380/ PRO,ezekre jó.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67599) tvamos válasza Spíler (#67598) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mi a velemenyed mondjuk errol? [link]
Kiprobalnek egy velurt...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#67600) Spíler válasza tvamos (#67599) üzenetére


Spíler
őstag

Fogalmam sincs,rendelsz több darabot és próbálgatod aztán majd kiderül,amelyik nem jön be azt meg eladod :)
Nagy általánosságban az a helyzet,ha lecseréled a bőrpárnát plüssre akkor a megszokott hangképed változni fog, világosabb hangot kapsz(mélyszegény),viszont kellemesebb,szellősebb viselet,főleg nyáron.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.