Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) Apollo17hu válasza fattyu (#50991) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Te eljutottál a hozzászólásom 3. mondatáig?

(#51002) #16820480 válasza Apollo17hu (#50990) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem arra gondolt, hogy ez a topik nem vezeték nélküli cuccokra van.

Amúgy a szerintem akkor mehet mp3 lejátszóval együtt, ha a lejátszó és a fejes is BT szabvánnyal kommunikál, máshogy nem nagyon. 10 ezer környékén fülhallgatót még lehet venni értelmeset talán, de fejest még vezetékesből is alig, nem hogy vezeték nélküliből.

(#51003) Apollo17hu válasza #16820480 (#51002) üzenetére


Apollo17hu
őstag

köszönöm a segítséget (a másik topik elég kihaltnak tűnik)

(#51004) .DLL válasza Sonja (#50998) üzenetére


.DLL
veterán

Jaa, hogy ez már eleve jack-es? :D Akkor az a kép amit linkeltem nem is átalakítás, hanem gyárilag ilyen.
Amúgy ha feladsz egy hirdetést HA-n, hogy kábelt készíttetnél, szerintem lesz rá jelentkező, csak rendeld meg a csatlakozókat, kábelt, és add oda az illetőnek.

(P.H.)

(#51005) Bodz válasza zulufaka (#51000) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pár napon (talán 3) belül a Muziker küldi a futárt a cuccért ingyen. Írd le nekik a problémád, kíváncsi vagyok a reakcióra.

(#50996) Kálmi2: Akár. Ezt az 50 körüli összeget szánod akkor fülesre?

(#51004) .DLL: Az. Egy ideje átállt a Hifiman is a régi (borzalmas) smc csatiról.

Témához kapcsolódóan. Ez hátha hasznos lesz valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#51006) Kovbob válasza Bodz (#51005) üzenetére


Kovbob
senior tag

Igen egy 50k. Nyitottak közül pedig ezt szúrtam még ki. Meg eddig végül mégis inkább ezt választanám, mert a másikról találtam logoutos cikket, abba pedig az volt, hogy hiányos a közép azt meg nem szeretném. Főleg rockot hallgatok ott meg szerintem az hátrány. Egyébként ha még tud valaki ajánlani megköszönöm :) A hangkártya egyébként egyenlőre egy Asus Xonar DS, gondolom ennek is megkéne majd oldanom a cseréjét, vagy esetleg ez megfelelne egy darabig, egy jobb fejhalgatóhoz, ha nem olyan magas az impedanciája?

[ Szerkesztve ]

(#51007) lugosi válasza zulufaka (#51000) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez egyértelműen visszaküldés szerintem. A visszaküldés díját meg majd el kell kérni tőlük.

(#51008) .DLL válasza Kovbob (#51006) üzenetére


.DLL
veterán

Hasonló a DT770 és DT990 karaktere, de utóbbihoz fogható nyitott fejest nem tudok mondani ebben az árkategóriában... Részletes, jó tere van, és még a basszus is ütős. Ha valakinek sok a magas azt szerintem egész hatékonyan lehet csökkenteni 1-1 félbevágott filc korong behelyezésével és boldogság.

Rockra amúgy a Shure SRH-840-nél jobbat nem tudok elképzelni (szintén +/- pár ezren belül) s bár zárt, műbőr párnás, de a tere is egész jó, csak hát ez már nem 45k hanem 60.

(P.H.)

(#51009) Kovbob válasza .DLL (#51008) üzenetére


Kovbob
senior tag

Akkor az sajnos kiesett, mert megtoldani nem szeretném, meg nem is nagyon tudnám, ha váltok akkor tényleg csak eladnám a hangfalakat és abból a pénzből venném, hogy meglássam milyen a fejhallgatók világa, későbbiekben meg majd döntök melyik is a nekem való :) Köszönöm a segítséget. Egy kérdésem még, hogy a DT990 250Ohmjával megbírkozna a Xonar Ds, azért mégsem egy fejhallgató erősítő, vagy van abból is 80ohm-os változat, mert nem találtam?

[ Szerkesztve ]

(#51010) .DLL válasza Kovbob (#51009) üzenetére


.DLL
veterán

Pro-ból csak 250Ohm-os van, amit nemhiszem, hogy kellően meghajt a DS, mert nincs benne fejes erősítő csak Line Out. :(

(P.H.)

(#51011) Kovbob válasza .DLL (#51010) üzenetére


Kovbob
senior tag

Azért ideiglenes jó lenne neki és utólag venni hozzá erősítőt, vagy akkor inkább válasszam a zártat? Persze még eleve nem sürgős ez az egész még néleződök is mi van még nem akarom elkapkodni.

[ Szerkesztve ]

(#51012) Nigér


Nigér
őstag

Hali, akit esetleg érdekel, a fejhallgatóplázában a fehér AKG K545 mindösszesen 30k, hátha valakinek épp jól jön.
:R

(#51013) Samtya válasza Sonja (#50998) üzenetére


Samtya
senior tag

Mi a francnak terjed ez a 2,5 mm-es csati. 3,5 mm-essel meg lehetne oldani mindent. Nézem Bodz linkjét, még TRRS is van 2,5-ből... Dzsízösz.

(#51014) Tulku válasza Samtya (#51013) üzenetére


Tulku
veterán

2,5 mm-es trrs van az AK240-en is...balanced kimenet...vannak is gondok a csatlakozással....fogalmam sincs miért nem 3,5 mm-es trrs-t alkalmaztak....

Van egy bevált valami, és nem nyugszanak, amíg nem zúzzák szét más, sokkal több meghibásodást okozó valamivel :F

(#51015) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Gearbest Kingston HYPERX Cloud Core
Eredeti lehet, érdemes belevágni? Itthoni árához képest a felébe kerül csak. :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#51016) s4tch válasza tupacamaru (#51015) üzenetére


s4tch
veterán

Áfával, vámkezelési díjjal ~17e körül lesz az ára. Ennyiért szerintem nem rossz vétel.

(#51017) Maxximus válasza zulufaka (#51000) üzenetére


Maxximus
őstag

Nem fordult elő. Ha nem akarod eladni 1 éven belül (de ha igen,akkor is max 1-2 ezres bukta ;) ) akkor ne foglalkozz vele. Én nem tenném. a festék pár nap alatt megszárad annyira, hogy nem maszatolod tovább. az a lényeg, hogy jól szóljon.
De nem fogod eladni ennyiért ez "örök darab".

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#51018) Vasinger! válasza s4tch (#51016) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szabad tudni, hogyan jött ki ez az összeg? Nem csak 27% áfa jön rá? VÁM elvileg csak 150 euró felett jön, de ha jönne akkor is csak 2.5%. Vagy rosszul tudom?

Maxximus:
Mivel nem magánszemélytől vesz, így 22 euró felett ÁFA köteles.

[ Szerkesztve ]

(#51019) Maxximus válasza s4tch (#51016) üzenetére


Maxximus
őstag

ezt miért áfáznák,meg vámolnák? alatta van a 100 eurónak (asszem ez a limit).

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#51020) BigBlackDog válasza Maxximus (#51019) üzenetére


BigBlackDog
veterán

(#51021) Sonja válasza Vasinger! (#51018) üzenetére


Sonja
veterán

Félig jól tudod. 150 euróig vámmentes, de áfa köteles. Felette kereskedelmi vám van, mivel cégtől rendelsz, nem magánszemélytől. Ezt a dokumentumot kell nézni. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#51022) darvinya válasza Sonja (#50998) üzenetére


darvinya
titán

Ja, nehéz beszerezni 2.5 Mono jack dugót. [link]

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51023) Samtya válasza tupacamaru (#51015) üzenetére


Samtya
senior tag

A core-hoz nem adják a plüss párnákat, ettől azért sírásra görbül a szájam széle.

(#51024) s4tch válasza Vasinger! (#51018) üzenetére


s4tch
veterán

Dollár ár forintra számolva * 1,27 + 2eFt vámkezelési díj.

(#51025) Dorien válasza zulufaka (#51000) üzenetére


Dorien
veterán

Supralux EVO :)

Ilyenről most hallok először. :Y
Azért remélem az én occsó Takstar-klónom nem ilyen lesz. Elvileg holnap reggel hozza a futár...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#51026) zsocy válasza Dorien (#51025) üzenetére


zsocy
őstag

Ezután mindjárt más színben látod majd a világot :D

(#51027) xtro válasza zsocy (#51026) üzenetére


xtro
aktív tag

Sziasztok!
Fejhallgató vásárlás előtt állok a keret olyan 8k maximum. Magyarországon venném.
Amire használnám:
-videószerkesztés ebből kifolyólag zeneszerkesztés is
-zene
-játék,így mikrofonnak is örülnék (beépitett :DDD )
-filmek
-zárt
-otthon használnám
-veztékes vagy vezeték nélküli az mind1
-Circumaural

Szerk.:látom zsocy-nak válszoltam nem igy akartam :N

Minden segítséget előre is köszönök :R

xtro

[ Szerkesztve ]

(#51028) Tomacko válasza Samtya (#51013) üzenetére


Tomacko
senior tag

A válasz roppant egyszerű. Ezt kívánja a mobil piac, a mobilok napról napra vékonyabbak. Tudom, hogy a két paicnak nem sok a köze egymáshoz, de úgy tűnik, hogy ezt sok gyártó másképpen gondolja :(

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#51029) Dorien válasza xtro (#51027) üzenetére


Dorien
veterán

Takstar / Invotone HD2000
mikrofont meg külön hozzá

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#51030) .DLL válasza Tomacko (#51028) üzenetére


.DLL
veterán

Mondjuk most nem a telefonokéról volt szó, hanem a fejhallgató cserélhető kábeleinél nagyon gyakori a 2,5mm-es TRS, sokszor még valami egyedi rögzítés is társul hozzájuk, de ez ugye üzlet... :\
Telefonoknál meg pont azt fontolgatják, hogy teljesen eltüntetik a 3,5mm-es kimenetet és marad a bluetyúk meg az USB konnektor analóg hangkimenetre is... :(

(#51029) Dorien: +1 :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#51031) Tulku válasza .DLL (#51030) üzenetére


Tulku
veterán

Na azok az usb konnektorok...azok majd bírják a hirtelen rángatásokat fülessel...lesz dolguk a szerelőknek...meg persze biztosan majd új usb szabvány is lesz...a régi telőkat dobhatja ki mindenki..meg a fülesekhez majd a toldók...szép új világ :)

(#51032) zulufaka


zulufaka
csendes tag

Visszatérve a hibás EVOmhoz, írtam a muzikernek és kb 10 perc után jött is a válasz, küldtem nekik fotót és mondták, hogy rendben, ma már jött is a futár érte (amit ők álltak) és amint beérkezik hozzájuk küldik a másikat. Viszont elkezdtem egy kicsit gondolkozni, hogy egy picivel drágábbra cseréljék ki (persze kifizetem a különbözetet), mivel nekem pár óra után kényelmetlennek bizonyult. Ha már nálam volt, használtam egy jó pár órát, de egy idő után fájt tőle a fülkagylóm még a másik fülpárnával is. Lehet csak megszokás, a régi szaromnál azért kényelmesebb. A HD 685öt nézegettem. Olvastam, hogy Bodz már írt róla, és nem volt a kedvence, de ha kényelmesebb és nem sokkal rosszabb a hangja akkor lehet ráfizetnék 5-6 ezret. Nektek mi a véleményetek?

(#51033) steroiddroid


steroiddroid
csendes újonc

Sziasztok!

Előre is köszönöm a segítségetek!

1.) Hol szeretném használni a fejhallgatót?
Az utcán esetleg még a konditeremben.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Csak zenehallgatásra.

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20 000 Ft

4.) Új vagy használt?
Mindenképpen új legyen.

5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.

6.) Zárt vagy nyitott?
Nem tudom. (Nem igazán értek hozzá)

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Elsősorban a bass hangok de szeretném ha hangzás téren mindenhogy megállná a helyét és jól átadja a zenét.Szeretnék tartós és minőségi anyaghasználatot(Amennyire csak lehetséges ebben az árkategóriában ) és jó lenne ha a vezetéket is lehetne rajta cserélni.

8.) Honnan vásárolnál?
EU-n belül.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Model: Sennheiser 451( A tesztvideóban nem nagyon dicsérték ). Telefonról hallgatnám.

Az élet nehéz, de élni tudni kell. :)

(#51034) .DLL válasza steroiddroid (#51033) üzenetére


.DLL
veterán

ársorrendben: AKG K92, ATH M30X, LD Systems HP800 Pro, vagy Takstar Pro-80 egyéb alteregói, ezt inkább már csak külföldről lehet kifogni, de úgy akár 15e-ből is meglehet.

(P.H.)

(#51035) Dorien


Dorien
veterán

Omnitronic SHP-600 [link]

Különbségek a Takstar HI2050-hez képest:
- nincs damping anyag a driverek előtt, így még nyitottabb, tisztább, közvetlenebb a hangja
- 3m kábel
- be van számozva a fejpánt, de úgyis max. állásban lesz a legtöbb embernél
- adnak hozzá egy kellemes, plüss hordozózsákot
- feliratok, rács színe, ennyi

Nyugodtan megveheti bárki, aki 10900Ft-ért keres egy szép, masszív, nyitott fejest otthonra qrvajó hanggal. :) A cég viszont nem a gyorsaságáról, kommunikációjáról híres, én rendeléstől számítva 11 nap után kaptam meg, szóval Bp-i személyes átvétel előnyben.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#51036) .DLL válasza Dorien (#51035) üzenetére


.DLL
veterán

Magas kiemelése is erősebb? Mély aránya?

(P.H.)

(#51037) Tacsi18


Tacsi18
csendes tag

Sziasztok ti milyen fejhallgatót ajánlatok 5000ft környékén !
Játékra használnám kényelmes legyen jó legyen a hangzása !
Vagy esetleg kettő közül melyiket ? A4-Tech MHS-5.1-001 fekete headset vs. Sharkoon Rush Core fehér-fekete mikrofonos fejhallgató ?
Köszi előre is !

(#51038) Saccco válasza Tacsi18 (#51037) üzenetére


Saccco
nagyúr

Összefoglalóban van ajánló.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#51039) Dorien válasza .DLL (#51036) üzenetére


Dorien
veterán

Hasonló(an sok a magas). :) Sokat most nem volt időm próbálgatni, csak egy Musi 01 US-re kötöttem rá. Az viszont pozitív, hogy a Musi szoftverével egyből tudom vágni a 7kHz-es tüskét és így hatalmasat javul a hangkép játékokban, videókban is.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#51040) .DLL válasza Dorien (#51039) üzenetére


.DLL
veterán

Gratula a Musihoz is, ez már a Mark2?

(P.H.)

(#51041) Dorien válasza .DLL (#51040) üzenetére


Dorien
veterán

Nem, 2012-es verzió. De 15k-t bőven megért. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#51042) Azurooandrew válasza .DLL (#51036) üzenetére


Azurooandrew
tag

Mély aránya/minősége engem is nagyon érdekelne :R , de már azt is örömmel olvastam, hogy térben többet nyújt mint az amúgy sem rossz terű Hi-2050-es :B .

[ Szerkesztve ]

(#51043) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Egy Takstar HI2050-et használok zenehallgatásra (elég vegyes az ízlésem) elsősorban iPhonemról, iPademről hajtanám. (Volt egy Fiio E10K-m, de nem rég megváltam tőle mert már csak ritkán használtam)
Nagyrészt elégedett vagyok ezzel a fejessel, de e mellé, vagy e helyett (ártól függ) szeretnék egy zárt fülest, mert van, hogy otthon is zavaróak a beszűrődő zajok, vagy éppen a páromat zavarják a kiszűrődők :D.
A most éppen akciós Kingston Hyperx Cloud Coren gondolkoztam mint egy lehetőség, vagy megválnék a HI2050-től és beszereznék egy ATH-M40X-el

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#51044) xtro


xtro
aktív tag

Üdv

Köszönöm az ajánlásokat.Egy kicsit átgondoltam illetve nézelődtem végül úgy dontöttem egy kicsit megnövelem a keretet illetve nyitottab leszek más országok felé
Igy ezeket találtam.

Audio-Technica ATH-M30x

Sony MDR7506

Valakinek van ezekről tapasztalata/megéri?

(#51045) Samtya válasza xtro (#51044) üzenetére


Samtya
senior tag

Láttam, már olyan véleményt, mely szerint a Sony középtartománya nem tetszetős, ebből a szempontból az M40x jobb, viszont az meg szorít és izzasztó. Az M30x meg egyesek szerint jóval gyengébb hangú, mint az M40x, mások szerint csak kicsit. :F

(#51046) mAtThEw0319


mAtThEw0319
aktív tag

Sziasztok!

Sennheiser HD 598 típusú fejhallgatót nem tudjátok hol találok fekete vagy sötét szürke színben? Legtöbb helyen csak ezt a vaj színűt találom, ami nem tetszik... :/
Köszönöm előre is a segítséget! :)

(#51047) strynox válasza mAtThEw0319 (#51046) üzenetére


strynox
tag

Sennheiser HD 598 SE (Special Edition) néven találod meg.

(#51048) EQMontoya válasza mAtThEw0319 (#51046) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jobban jársz, ha sehol, vagy vegyél egy hd600at, vagy mondjuk egy DT880-at, bármelyikkel jobban jársz.

Same rules apply!

(#51049) mAtThEw0319 válasza EQMontoya (#51048) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

[moderálva]

(#51047) strynox Köszi a segítséget! Sajnos így nem találok hazai boltot.. :/ Linkelni esetleg tudnál? :)

[ Módosította: radi8tor ]

(#51050) strynox válasza mAtThEw0319 (#51049) üzenetére


strynox
tag

Néhány külföldi boltban és német v angol amazonon lehet megtalálni. Nyilván az amerikain éri meg a legjobban, de az nem opció az EU-ban élőknek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.