Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67101) niof válasza p_adam (#67096) üzenetére


niof
addikt

Hát igen, és arról se feledkezzünk meg, hogy a koncertek túlnyomó többsége nem 2 mikrofonról van rögzítve, hanem elég sokról. Így kb. azon is múlik minden, hogy aki a felvételt keveri, éppen mennyire ért hozzá, mennyire tudja, hogy mi a dolga, milyen a lelki állapota, mennyire jóllakott, másnapos stb... Így viszont nincs is értelme az élő hanghoz hasonlítani, hiszen az ember egy koncerten főleg a színpad irányából hallja a hangokat a két fülével, plusz a terem akusztikája. A felvételen pedig egy közvetlenül mikrofonozott hangzás van, ami nagyban a fentiektől függ.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#67103) #84735232 válasza #71562240 (#67092) üzenetére


#84735232
törölt tag

Egyetértek 100℅-ban. :)

(#67104) #71562240 válasza #56474624 (#67100) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem járulékos a szobád, hanem helyettes. Tér. Valós tér. A hangszer közege. A szobád tere, azaz hangszerközege helyettesíti az eredeti helyszín terét, azaz hangszerközegét. Nem járulékos, hanem maga az elengedhetetlen közeg. Analóg, azaz hasonló a szobád az eredeti helyszínnel, azaz, a szobád az eredeti helyszínt helyettesíti, pótolja. Elengedhetetlen a szobád, mint az eredeti helyszín dublőrje.
Ezzel szemben a fejhallgató tere, tehát hangszerközege nem valós, az eredeti helyszínnel nem analóg, hanem virtuális vetülete annak. Nincs teste a hangszernek és hangjának, mert az csak valós térben tud lenni.

(#67105) #56474624 válasza #71562240 (#67104) üzenetére


#56474624
törölt tag

De, járulékos, mert ha odahelyezem a mikrofont, ahol én egy koncerten ülök, a teremakusztikát is rögzítem. A felvétel tartalmazza. Ha meg nem így csinálják a felvételnél, hanem közelmikrofonoznak, tudtommal akkor is kevernek hozzá akusztikát, csinálnak neki teret, tehát a felvétel megint csak tartalmaz akusztikai információkat. Az én szobám járulékos, és eleve teljesen más akusztikája van egy átlagos lakószobának, mint egy koncertteremnek.

[ Szerkesztve ]

(#67106) Bodz


Bodz
Topikgazda

Mondjuk az emberek többsége nem nagyon jár hangversenyre, olyan jellegű koncertekre, amikről az ilyen beszélgetések során szó van. A divatos pop, rock, metál, akármi koncert meg hangminőség és valóságosság szempontjából nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#67107) #71562240 válasza #56474624 (#67105) üzenetére


#71562240
törölt tag

No jó, ha most nem általánosítva beszélünk a szobádról, mint az otthoni zeneszoba absztrakciójáról, akkor persze, megállapíthatjuk, hogy a szobád, és általában az otthoni zeneszobák akusztikája belerondít abba az eredeti helyszínbe, amit a hangmérnök a hangfelvételbe próbált belerögzíteni. Ez nyilvánvaló. De mit akarsz ezzel mondani ahhoz képest, amit én mondtam? A konkrét zeneszobádnak a süketszobától való eltéréseiből adódó akusztikai járulékai se eliminálják azt az alapvető és megkerülhetetlen különbséget, amiről én beszéltem, miszerint az otthoni zeneszobánk egy valós tér, a hangszereinek, hangszerhangjainak van teste, a fejhallgatónk meg nem valós tér, a hangszereinek, hangszerhangjainak nincs teste. Ez a különbség alapvető különbség a hangdoboz/hangpanel versus fejhallgató értelmezhetőségében. Ezt a különbséget nem tudod eliminálni a szobai hangdobozos zenehallgatás tökéletlenségeinek a felhozatalával. Elbeszélünk egymás mellett.

Egyébként, a hifitopikból közismert, hogy én az otthoni zeneszobát tekintve a süketszoba híve vagyok. Ha egyszer lesz olyan egzisztenciális helyzetem, hogy módomban álljon a zeneszobámat teljesen a saját szempontjaim szerint berendezni, akkor ott minden azt a célt fogja szolgálni, hogy annak a szobának ne legyenek akusztikai járulékai, hanem süketszoba legyen. Hogy a hangfelvételbe rögzült helyszínt halljam.

[ Szerkesztve ]

(#67108) emiki6 válasza #71562240 (#67107) üzenetére


emiki6
veterán

"Ha egyszer lesz olyan egzisztenciális helyzetem, hogy módomban álljon a zeneszobámat teljesen a saját szempontjaim szerint berendezni(...)"

Na ezért használok én inkább fejhallgatókat. :)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#67109) #71562240 válasza emiki6 (#67108) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hifistának kín az élte,
Reszket, ha szekrény zörög...

(#67110) #61600768


#61600768
törölt tag

Üdv! Tudnátok ajánlani egy fejhallgatót max 60 ezer forintig..
Telefonnal (Galaxy S9+) szeretném használni zenére és filmre egyaránt. Szokásos elvárasok.. legyen nagyon hangos, basszust ne sajnálja és szóljon szépen illetve legyen rajta mikrofon.
Sennheiser 599-est nézegettem eddig illetve a Focal Listen-t csak azt nem tudom megfelelőek e telóhoz, kihajtja e.
Köszönöm!

(#67111) Ear001 válasza #56474624 (#67105) üzenetére


Ear001
addikt

Bonyolítom még egy kicsit tovább. A mikrofonok nem úgy hallanak, ahogy a fülünk. Esélyes, hogy egy ,csak egy pár mikrofonnal elkészített felvétel is valósághűbben tud megszólalni hangdobozról, a szoba akusztikájával kiegészülve, mint fejhallgatóval.

(#67112) #95462144 válasza Ear001 (#67111) üzenetére


#95462144
törölt tag

Feltéve, ha egyáltalán el van végezve rajtuk a reciprok kalibráció.

(#67113) fehér_ember válasza salytmasztor (#67102) üzenetére


fehér_ember
addikt

Hát ebbe jó nagyot csalódtam, semmivel sem vitte előbbre a térérzetet; ugyanott hallani "gumifüllel" is.
Most már értem hogy miért nem kínlódnak ezzel.

(#67114) samui


samui
csendes tag

Sziasztok!

Új fejhallgatót szeretnék! 100.000 Ft.-ig bezárólag milyen zárt fülest ajánlanátok!
Eddig egy sennheiser HD590 prestige szolgált, amit szerettem, de a nyitottsága miatt az esti zenehallgatást mindig korlátozta! A legtöbbet laptopról hallgatok főként jazzt...

(#67115) Bodz válasza samui (#67114) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Van dac, erősítő? Vagy csak az integrált hang? Egyéb igény a zártságon kívül?

(#67116) Jhonny


Jhonny
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi fejhallgatóban kérném a segítségetelet.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Repülőgép
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Film nézés
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? Max 20e HUF
4.) Új vagy használt? Új
5.) Circumaural vagy supraaural? Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Minnél jobban kizárja a repülő zaját
8.) Honnan vásárolnál? Magyarország, bolt vagy web.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Ipad

Köszönöm.

(#67117) samui válasza Bodz (#67115) üzenetére


samui
csendes tag

Szia!

A integrált hangkártya van a laptopomon, a legtöbbet itt hallgatnám!
( van egy Marantz NA6005 hálózati lejátszóm és egy luxman -230 erősítőm mindkettőnek jó kis fejhallgató része van, eddig nem használtam, mert nagyon közel van az ágyhoz, de zárt fülesnél lehet átszoknék a laptopról )

- Fontos a kényelem
- szeretem, részletező energikus hangzást
- kedvelem, ha jól elkülönülve testesen szólalnak meg a hangszerek!
- szerettem a dögös mélyeket, de ha rá ül a zenére és összemos mindent, akkor a kevesebbel is beérem!
- nem zavar ha használt, de szívesebben vennék újat(mihamarabb)
- 100.000 ft.- felső határ
-mindenképpen zárt(legtöbbször este hallgatok zenét, ha véletlenül néha nappal lenne rá mód akkor a fiam hangja mindent visz :) )

[ Szerkesztve ]

(#67118) lowzor


lowzor
veterán

Sajnos nekem kényelmetlen a DT 990 Edition, mert nem férnek el a füleim a párnáiban. Pedig 6,4cm-es füleim vannak, ami átlagosnak mondható és egyáltalán nem elállóak. Akármekkorára állítom be a méretét, mindig elmozdul vagy lejjebb csúszik úgy, hogy hozzáérjen a párna a fülemhez és ez nagyon idegesít. Plusz amikor mozgatom a fejem, akkor össze-vissza mozog rajta, ami szintén idegesít, állandóan igazgatni kell.

Tudnátok nyitott fejest ajánlani, ami hasonló karakterű, mint a 990 és nagyobb hely van benne a fülnek? Valamint álljon sokkal stabilabban a fejemen.
Egyik fórumtárs, akinek szintén hasonló okok miatt kényelmetlen volt a 990 a Fostex T20rp mk3-at ajánlotta HM5 angled párnával. Ez jó választás lenne?

(#67119) Linde válasza #71562240 (#67107) üzenetére


Linde
junior tag

Szerintem a fórumozók 99% a nem tudja mi az az élő hang ,színpad ,tér, és akusztika, és nem járnak Heti két alkalommal mindenfelé élő koncertekre, előadások ra. De még ha így is lenne , nagyon kevés az a heti kétszer pár óra élőzenével való eltöltés ,mikor otthon hangfalakkal és fejhallgatóval hallgat az ember zenét 99 százalékban ,teljesen megszokja azt a füle ,és az agya is .ezért ha vesznek bármilyen hangfalat vagy fejhallgatót nem tudják az élő höz, úgymond az eredetihez hasonlítani ,csak azt tudják mérlegelni hogy tetszik e nekik amit hallanak vagy sem. És így ebből a szempontból nincs is baj ezzel a téma kialakulásával , állításával.

[ Szerkesztve ]

(#67120) hm74


hm74
aktív tag

Beyerdynamic DT770 fejesből van 32, 80, 250 meg talán még 600 ohmos is.
Úgy emlékszem, ezen a fórumon olvastam évekkel ezelőtt, hogy karakterben különböznek. Erősítési igényben persze egyértelműen különböznek, ami nekem teljesen mindegy, mert erősítővel hajtanám Arra lennék kíváncsi, hogy karakterben mi a különbség köztük. Melyik az, amelyik nem annyira V, tehát egy kicsit lineárisabb, univerzálisabb hangú? Ki tud erről hiteles infót adni? Egy témába vágó linket is megköszönnék.

(#67121) gaborka8x8 válasza Linde (#67119) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Szerencsére, a "hallási memóriánk" ennél sokkal jobb. Ha nem így lenne, akkor nem tudnánk hangra pontosan elénekelni egy dalt, amit mondjuk 10 éve hallottunk utoljára. De szerencsére eltudunk, mert emlékszünk rá, bevésődött az agyunkba. Ugyanúgy meg tudjuk különböztetni -akkor is ha csak úgy véletlenül bekapcsoljuk a rádiót, és azt sem tudjuk, hogy ki játszik-, hogy Kocsis zongorázza-e éppen Chopint, vagy Szilasi Alex, és még sorolhatnám a végtelenségig. Mert emlékszünk a hangokra, de még arra is, hogy Kocsis mennyivel keményebben billent, mint Szilasi.
Ugyanígy meg tudjuk különböztetni, hogy egy élő közvetítés a Rádió Márványterméből történik-e, vagy a Zene Akadémiáról, akkor is -ha úgy mint az előbb- nem tudjuk, hogy éppen honnan történik a rádió közvetítés, mert csak úgy belecsöppentünk. Pedig mind a kettőt ugyanazzal a korlátozott akusztikai képességű fejhallgatóval halljuk. És azért tudjuk megkülönböztetni, mert emlékszünk, mert ott van az agyunkban, hogy az egyiknél milyen az akusztika, és milyen a másiknál.
Tehát szerencsére nem úgy működik a fülünk és az agyunk, ahogy ön leírta, és szintén szerencsére nem kell még hetente kétszer sem koncertre járni ahhoz, hogy emlékezzünk, milyen az élő hang, a színpad, a tér és az akusztika, és hogy mennyivel szól másként egy Stainway, mint egy Bösendorfer vagy egy Yamaha. (Még akkor is, ha most már a Yamaha tulajdonában van a Bösendorfer is.)

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67122) gaborka8x8 válasza hm74 (#67120) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Én csak a 250 és a 600 Ohmos változatot ismerem. A kettő közül egyértelműen a 600 Ohmos a kiegyenlítettebb, finomabb hangú, főleg a magas hangok terén.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67123) #56474624 válasza gaborka8x8 (#67121) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azért ez így nem egészen igaz. Eleve abszolút hallása nincs mindenkinek, tehát a dalokra sem emlékszik a többség eredeti hangnemében. Másrészt, a kedvenc dalainkra emlékezéskor az ember a belső hallását hívja segítségül.

A külső hallás meg ugye olyan, hogy még egy színvonalas hangú cucchoz szokott ember füle is előbb-utóbb, ha csak azt a rosszabb hangminőségűt hallgatja, és hetek-hónapok alatt hozzászokik, elfelejti, hogy milyen jól szólt az a másik cucca. Az ember nem igen emlékszik magára a hangzásra, nem tudja azt felidézni, a hangzáshoz társított verbális fogalmakra, érzésekre emlékszik leginkább.

Én egyébként pont fordítva tudom, hogy az ember hallási memóriájának ez a része, tehát ami tényleg magát a hangzást (nem pedig a hozzá társított tulajdonságokat, benyomásokat) akarja felidézni teljes pontosságában, nagyon rossz, néhány másodperces.

[ Szerkesztve ]

(#67124) Linde válasza gaborka8x8 (#67121) üzenetére


Linde
junior tag

Hangminőséget hasonlítasz megtanult,berögzült dalok szövegéhez, nem is értem ezt.

Ba cy lus : ezt írtam le neki én is,kicsit részletesebben, gondolom egyet a értesz vele akkor.

[ Szerkesztve ]

(#67125) gaborka8x8 válasza Linde (#67124) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

"berögzült dalok szövegéhez"

Szövegéhez?????????? :Y

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67126) gaborka8x8 válasza #56474624 (#67123) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Ne tréfáljon már!

Ugye nem azt akarja mondani, hogy az általános iskolában tanult "A csitári hegyek alatt" kezdetű dalt nem tudná leszolmizálni. Na ugye, hogy le tudná!

A belső hallásunk pedig a külső hallásunk alapján alakul ki. Azaz, hallottuk a dalt, majd a belső hallásunk alapján reprodukáljuk.
Pont így van ez a hangminőség tekintetében. Legalábbis, szerény véleményem, és főleg a saját tapasztalataim szerint.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67127) #56474624 válasza gaborka8x8 (#67126) üzenetére


#56474624
törölt tag

A szolmizáció relatív, nem abszolút. Az abszolút hallás pedig nem annyira gyakori. Ha tényleg emlékezne az ember az eredeti hangnemre, akkor legalább részleges abszolút hallása lenne. De az sem túl gyakori.
A belső hallás az nem azt jelenti, hogy a külsőt belül pontosan felidézve. Sokkal lényegre törőbb.
Ha igaz lenne, amit állítasz, nem fordulna elő az, hogy pont egy-egy kiváló zenész szarik a minőségi megszólalásra, képes a gagyiról is élvezni a zenét, hogy gagyi hangcuccai vannak. Pedig nem olyan ritka ám ez.

(#67128) #71562240 válasza #56474624 (#67127) üzenetére


#71562240
törölt tag

Egészen plasztikusan emlékszem harminc évvel ezelőtt hallott hangminőségekre-karakterekre is, ha meg akartam jegyezni. Szerintem, más is tudja ezt, ha akarja.

(#67129) Samtya válasza hm74 (#67120) üzenetére


Samtya
senior tag

Nem tudom mennyire hiteles, de van itt egy nagy topik, amely részeként a DT770-ekről is szó van, csak sajnos szemezgetni kell.

(#67130) #56474624 válasza #71562240 (#67128) üzenetére


#56474624
törölt tag

Te sem tudod, csak hiszed, hogy tudod.

(#67131) szakibá... válasza #71562240 (#67107) üzenetére


szakibá...
senior tag

Voltál már süketszobában? Ne akarj olyanban élni, borzalmas élmény! Ott a hangszórós hangzás nagyon közel kerül a fejhallgatóshoz (crossfeed-del), amit csak pótléknak tekintesz.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#67132) Bodz válasza hm74 (#67120) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Amit gaborka8x8 már leírt + én még hozzátenném, hogy a 600-as mélye a legjobb.

(#67133) gaborka8x8 válasza #56474624 (#67127) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Értem.
Tehát ön szerint vannak olyan emberek, akiknek ha az eredeti H fríg hangnem helyett D mollba transzponálva énekelnék el az említett dalt, akkor nem vennék észre, hogy valami nem passzol.
Nem azt állítom, hogy mindenki meg tudná mondani, milyen hangnemek közötti transzponálás történt, csak azt, hogy szerintem mindenki hallaná, "valami nem stimmel", azaz, nem úgy szól, ahogy ő azt mondjuk 10 évvel ezelőtt hallotta.

Abban tökéletesen igaza van, hogy a zenészek nagy részét nem nagyon érdekli, hogy otthon milyen minőségben szólal meg a gépzene. Számtalan ilyen zenész van az ismerőseim körében is. De ez nem azért van, mert nem hallják a különbséget, hanem azért, mert nem érdekli őket. A zene lényegét nem a hangminőség adja. Ha ez így lenne, akkor senki nem tudná élvezni a gramofon felvételeket, miközben még a Hi-Fi-sek között is vannak sokan, akik túl tudják tenni magukat azok csapnivaló hangminőségén, mert a felvétel zenei értéke jobban érdekli őket.
És azért, mert a gépzene minősége nem izgatja a zenészek többségét, nem jelenti azt, hogy ennél sokkal nüansznyibb hangminőségbeli, sőt hangzásbeli különbségekkel ne törődnének. Csak hallgassa meg egyszer a hegedűsöket, amikor a különböző húrok hangzása közötti különbséget ecsetelgetik ugyanazon a hangszeren.

De azt hiszem, ez már az off topiknál is off topikabb téma, ezért a magam részéről a továbbiakban visszatérnék a fejhallgatókkal kapcsolatos disputára.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67134) #56474624 válasza gaborka8x8 (#67133) üzenetére


#56474624
törölt tag

Tehát ön szerint vannak olyan emberek, akiknek ha az eredeti H fríg hangnem helyett D mollba transzponálva énekelnék el az említett dalt, akkor nem vennék észre, hogy valami nem passzol.

Az, hogy kívülről hallja a dalt, és azt érzi, hogy valami nem stimmel, eléggé más, mint az, hogy magától, külső segítség nélkül eredeti hangnemében képes felidézni (és visszaadni). Márpedig itt erről van szó. Csak éppen a dal felidézése nagyon nem egyenrangú egy adott hangzás teljesen pontos felidézésével. A dalok felidézése, az improvizáció, dallamok kitalálása, az mind belső hallás. A zenészség és az átlag feletti belső hallás együtt jár, ellenben a minőségibb hangzás szeretete (hifisták, audiofilek) és a jó belső hallás már nem feltétlen. Teljesen más dolog pl. kábelek közti hangkülönbséget elemezni, mint dalokra emlékezni. Teljesen.

Ami pedig a zenészt és igényesség hiányát jelenti, az nem feltétlen csak a gépzenészekre jellemző. Rengeteg, valódi hangszereken játszó zenész rokonom van, híres, nagyon profi jazz gitáros is; otthon képesek alsó kategóriás cuccon zenét hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#67135) Pew


Pew
tag

Sziasztok!

Fejhallgatót keresek elektromos dobhoz, zenehallgatáshoz. Remélem jó topicban járok. Max 30 ezer forintban gondolkozom. Olyan kellene aminek nincs kifejezett karaktere(lapos), ne torzítsa a hangokat. Fontosabb még a kényelem és a viszonylag jó hangszigetelés, a jó hangminőség. Természetesen az árkategóriát figyelembe véve. Amennyire utánna jártam ezek a stúdió fejhallgatók. Egyelőre egy Yamaha HPH-MT5 el szemezgetek. Ezzel van valakinek tapasztalata? Van esetleg olyan ami jobb ennyiért?

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#67136) #71562240 válasza szakibá... (#67131) üzenetére


#71562240
törölt tag

Van tapasztalatom néhány fokozatával. A tapasztalatom is azt mutatta, hogy minél süketebb, annál jobban szeretem hangilag - és szervezetileg is könnyen bírom, megszokás után szervezetileg is élvezem. Hamar meg tudom szokni - gondolom, a magas vérnyomásúaknak nehezebb, de az én vérnyomásom alacsony. Tudom, hogy sokaknak "borzalmas" élmény, de valószínűsítem, hogy kis türelemmel ők is megszoknák - én lubickolok benne.
A felvetett téma (hangtest) szempontjából szerintem értelmezhetetlen, hogy közel kerülne a fejhallgatós hangzáshoz a süketszobában a hangdoboz hangzása. De egyéb szempontból se kerül közel. Sőt, inkább még távolabb kerül.
Az elvi-elméleti megfontolásokon túl, a magam részéről a gyakorlatban is csak előnyeit éreztem a süketszobának, az abban való zenehallgatásnak. Kb. két óra alatt sem untam meg, hosszabb időt még nem voltam.

(#67137) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Shure 440 fejpántjával, amiről lepereg a műbőr borítás, lehet kezdeni valamit? Mire lehetne kicserélni?
Illetve milyen méretű párna való erre? A Brainwavz szerintem nagy lenne, a gyári annyira nem kényelmes. At hittem ehhez olyan párna való, mint a Fostex T50-re, rá is megy, de kicsit nagyobb, mint a gyári, lötyög. Mondjuk csak tartalékba/melóba vettem.
Ugyanígy valami olcsó csíptetős mikrofonra van ajánlat?

Minimálisan hallgattam bele, mekell mondjam, hogy kicsit jobbra számítottam. Igaz drága cuccaim vannak, de még a fülhallgatóm is sokkal jobb nála szerintem. Family Guyt nézni azért jó lesz. :)

Köszi!
:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#67138) Spíler


Spíler
őstag

Valakinek?Bár lehet,hogy lemaradt egy nulla.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67139) Spíler válasza Spíler (#67138) üzenetére


Spíler
őstag

OK,már javították az árat :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67140) #13056512


#13056512
törölt tag

Sziasztok tanácsot szeretnék kérni fejhallgató választásban, egy Sennheiser HD 589 -t váltanék le.
Kizárólag otthon használnám.
Zenére és játékra használnám a kényelem lenne az elsődleges.
150 ezer forint körüli érték lenne a maximum.
Csak is újonnan szeretnék vásárolni.
Circumaural kialakításút, állítható magasságú fejpánttal.
Nyitott fejhallgatót.
Meleg részletes hangzást szeretnék, utálom a magas hangokat.
Külföldi, hazai vásárlás is játszik.
Játékra egy Soundblaster Z hangkártya hajtaná, zenére pedig egy Sony STR-DB840 erősítőről szólna.
Köszönöm előre is segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#67141) pulutodurumo válasza #13056512 (#67140) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Első tipp: Audio Technika R70X.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#67142) woldy válasza woldy (#66541) üzenetére


woldy
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget, és a visszajelzéseket.
Ami számomra a legnagyobb segítséget jelentette, hogy vissza tudtam olvasni, és ez több mint hasznos volt.
Ami lejött (naiv kezdőként): rendszerben gondolkodjak, próba nélkül egy árkategória felett badarság lenne fejhallgatót vásárolni. Innentől erősen kompromisszumos lett a dolog. Végül egy beyerdyinamic custom pro mellett tettem le a voksomat (akciósan, 2év magyar garival, a korábbi kereten belül).
Kb két hete barátkozunk, egész szépen összeszoktunk, szépen lecsitult a brutális v hangzása. Valószínűleg a kommerszebb fejesek közé tartozhat, de szerethető, nem bántam meg a választást.

(#67143) Bodz válasza Pew (#67135) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Azt a Yamahát szerintem még pont nem hallotta senki. MT7 jó, lehet ez is. HM5 esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#67144) zsocy válasza #13056512 (#67140) üzenetére


zsocy
őstag

második tipp : Ne költsd el az egész keretet fejesre, jusson pénz a forrásra is. Sem a Sony erősítő sem a Sound Blaster Z nem fog teljesen kihajtani egy 150 ezres fejest...
Van most aprón egy Hifiman HE4XX 80-ért, én arra csapnék le, és néznék hozzá egy odaillő erősítőt. A Blaster Z meg maradhatna DAC-nak amíg el nem kap a gépszíj és lecseréled azt is :)

(#67145) #84735232


#84735232
törölt tag

Samsung mobil készülékeken így lehet némiképp a túl lapos hangzást korrigálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#67146) zsocy válasza #84735232 (#67145) üzenetére


zsocy
őstag

Ezt most ide miért kellett?

(#67147) #56474624 válasza zsocy (#67146) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hátha még valaki rosszul választott fejhallgatót. ;]

[ Szerkesztve ]

(#67148) attiss66


attiss66
senior tag

Leírom a tapasztalatomat , ahogy tuningolom a 60-70-es korabeli stereo papirmembrános 400 ohm-os univerzumomatt. :) Állítólag Veritas, német alkatrészek vannak benne, gaborka8x8 szerint/ az is jó márka/utánaolvastam/, de én azért azt se vetem el, hogy microseiki, ugyanis japán gyártmányok benne a hangszórók, de nem is lényeges, ami a lényeg, hogy minőségi hangzást tud produkálni. Van egy olyan érzésem, hogy kihoztam belőle a maximumot. Mint azt már leírtam, beborítottam az egész gagyi műanyagot/az elektronikája és a membránok nagyon rendben vannak, bár a csilingelő, sziszegős magasakat nem tudja, de a komolyzenéhez nem is hiányzik, teljesen természetes a hangzás/ 1mm-es igazi hasított bőrrel rezgéscsillapítás miatt. Na az kevésnek bizonyult. A Paganini hegedűversenynél az üstdob és a csellók berezonáltatták. Először arra gondoltam fadarabkákat ragasztok az egészre egymás mellé, de ez túl nagy munkának bizonyult volna és lehet nem is szigetelt volna hatásosan. És akkor eszembe jutott a csónaklakk/rugalmas lakk, lényeges/, azzal lekentem sok réteggel, a hasított bőr szívta be a lakkot, mint a szivacs, matt volt sokáig a felület. Amikor telitődött fényes lett a felület. Még meg sem száradt kipróbáltam. Jól hallható volt a zajcsillapítás, de a tetőpontot akkor érte el amikor "húzni kezdett a lakk", ahogy megszáradt. A hang kb 20 db-el halkult, tehát 20 db zaj volt rajta. A mélyek hihetetlenül előjöttek, tisztán, testesem erőteljesen, lágyan és a magasak közepek is tisztultak, testesedtek. A négy kis lyuk szublyukat, ami 1.5 m átmérőjüek kifúrtam 4 milliméteresre mindet, háromra bőrt ragasztottam/nyomáskiegyenlítőnek a zenekar erőteljes hangzásához/, a 4. maradt szubcsőnek. A zajcsillapítás után érdekes módon a hangerő lecsökkent, 20 decibel-el felhangosíthattam, hogy ugyanazt a hangerőt halljam, tehát 20 db zaj volt rajta és amiatt a zaj miatt nem lehetett rákoncentrálni a valódi hangra, annyira zavaró volt. A rétegelt lemez merevítések/2 rétegben 4mm-es , az egyik, hogy a műanyagperemet túlérje, hogy a következő rétegelt lemezt szélesebbre tudjam hagyni, hogy körülérje a fület, tehát a másikra ráfeszítettem a szivacsokat és a 0.5 mm vastag igazi bőrt/a bőr a használattól sokat puhult, beráncosodott/. Persze a 3x10 órás zajtesztet is megcsináltam rajta. Tisztán, erőteljesen, testesen, lágyan/simogatja a dobhártyát/ a hangszerek eredeti hangszínében szólalnak meg, meg kell mondjam, lenyűgöző hangzás, bár lehet furán hangzik egy ilyen 40-50 éves fejesről. Ha találok még ugyanilyen fejhallgatót megveszem és feltuningolom azt is. A zajcsillapítás maximumon van, úgy ellenőrzöm, hogy körbefogom tenyérrel mindkettőt és nem hallok semmi változást. Amikor a nyers műanyag volt csak rajta, tenyérrel beborítottam tisztán hallottam, hogy csillapodik a zaj. Külsőleg beborítom még 1mm-es hasított bőrrel, csak esztétikai szempontból. Az igazi bőr párnák is hozzájárulnak a jó hangzáshoz, mert jobban lezárják a hangot, mint a sprőd műbőr, továbbá a bőrről visszaverődő hang is természetesebb, lágyabb/minden kis pici hagjavulás számít. Nem is értem, hogy a komolyabb fejhallgatónál a párnákat miért nem igazi bőrrel borítják, amennyivel drágább a bőr, hozzáadnák az árhoz, ennyi. 0.5 mm, vagy akár 0.3 mm vastagságban. Na persze ez nem zárja ki, hogy szert akarok majd tenni egy modern felsőkategóriás fejhallgatóra is. :)

Ja, még annyi, hogy a sennheiser 435-ömmel összehasonlítva, hogy a sen435 műhang ehhez képest, túl van szinezve, túl cicomás, a valóságban nem létező hangszínek vannak hozzákeverve. Mivelhogy nagyon jól ismerem a vonós hangszerek hangját, így ezt pontosan meg tudom állapítani.

Így hajnalban írom le, mivel hosszúra sikeredett az írás, így ha off is, nem zavarom a társalgást. :)

[ Szerkesztve ]

(#67149) #84735232 válasza #56474624 (#67147) üzenetére


#84735232
törölt tag

Pontosan így van. :)

(#67150) #56474624 válasza attiss66 (#67148) üzenetére


#56474624
törölt tag

A műbőrrel az a fő bökkenő szerintem, hogy általában kevésbé tartós. A K550-nel is ez a fő gondom a megtartsam/ne tartsam kérdést feltéve, hogy mi lesz, miután a párnáról elkezd leválni a műbőr borítás, ami a tapasztalatok szerint alig 2-3 év? Egyáltalán nem biztos, hogy kapok rá eredeti párnát, olyat meg nem akarok, ami a mélyeket megnyomja; ha arra vágynék, nem a K550-et vettem volna. Gondolom, azért nem minden műbőr anyag ilyen, létezik tartósabb is. Meg nem értem, az AKG miért nem tud úgy gondoskodni alkatrész ellátásról, mint a Beyer. Lehet ilyet egyáltalán törvényesen csinálni egy EU-n belül vásárolt termékkel? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.