Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105001) stellaz válasza Ba cy lus (#105000) üzenetére


stellaz
addikt

"Mert különben ennek semmi jelentősége."

Anyagi jelentősége van :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#105002) :AMF: válasza RetepNyaraB (#104996) üzenetére


:AMF:
senior tag

A Grado-knak 8 eres kábele van. Szerintem csak a harisnyától merevebb, mint az első szériás Hemp-ek kábele. Emlékeztet a Kácsa által használt merev harisnyákra.

[ Szerkesztve ]

(#105003) Polllen válasza stellaz (#104999) üzenetére


Polllen
nagyúr

A párna is azért használódik el pár évente, mert olyan tud lenni, mint egy satu. :DDD Most nem volt vele szerencséd, mert az elmúlt pár hétben alig használtam. Inkább iem-t használtam és ilyenkor kicsit visszaáll a gyári formára.

Egyébként a Grado meglepően jó, szerintem is egy kategóriába kerülhetnek hangminőség alapján. Lehet placebo, de nekem a 650 részletesebbnek, precízebbnek tűnik a Topping DX3 pro+szal, de A/B-zni kellene, nincs akkora különbség.

Ami viszont biztos a 650-hez képest, hogy az SR225x kiemeli az énekhangot, így közvetlenebb a zenéből ez a rész, de nem bántóan teszi, uh a félelmem alaptalan volt. Közel sem annyira durva, mint a grafikonokon tűnik. (Persze jó, hogy pár napig itt lesz, hosszú távon még kiderülhet, hogy fárasztja a fülem.)
Illetve ahogy írod, nem megy le olyan mélyre, mint a 650, de cserébe több és energikus a basszus.

Ha lesz lehetőséged, a spartan-nal érdemes meghallgatni a Seni-t, mert nagyon hasonlóak lesznek a mélyek, de az alja is megmarad. Persze ez így máris plusz költség. A könnyen hajthatóság nem rossz anyagilag. :DDD

Ha nem lenne a Sennheiser, simán elgondolkodnék egy ilyen Grado-n, mert éppen csak annyira fun a 650-hez képesti kiemeléseivel, hogy tetszik, de nem bántó. Jó cucc. Kábel nélkül a kényelem 10/10, de ez a "sodort kötél" nálam elhúzza a fejest.
Kipróbáltam a lakásban mászkálva a Fiio BTR3K-ról, de a kábelt külön fogni kell, mert kényelmetlenül nehéz. Nem is értem. Összességében a kényelem miatt mást néznék, a hangja az jó.(Lehet még a moddingra is rávetemednék, hogy cserélhető legyen az a kábel.)

Meghajtani meg kb annyira nehéz, mint a Moondrop Aria-t.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#105004) fehér_ember válasza Dorien (#104986) üzenetére


fehér_ember
addikt

Igen ilyesmi.
Én ezt már hajlékonynak nevezem, ezenkívül könnyű kábel és a hangminőség is már elfogadható vele.
Nekem kifejezettem bejön hogy tefloncsőbe van. Nekem ez pont azt sugallja hogy odafigyeltek a hangminőségre.

Nekem a DT770 spirálkábele volt egy nehéz és nagyon körülményesen használható drót. Nem is bánom hogy olyan hamar megtört (habár lehet kicsinálhatta volna a hangszórót is). Legalább így kénytelen voltam megszabadítani tőle a fejest.
Illetve ami autós hifi interconnect kábelt használok az anandához, na az merev fejeskábelnek; azzal nem forgathatom a fejem oldalra, ha vigyázni akarok a fejes aljzataira (márpedig vigyázok).

(#105005) fehér_ember válasza bala6120 (#104997) üzenetére


fehér_ember
addikt

Úgy legyen. Lehet akkor még mást is kellett volna rendelnem :)
Amúgy csak fülhallgatót vettem + anandára fülpárnát.
A régi seni ie80-as fülesem már vagy 9 éves és itt lenne az ideje kicsit feljebb hozni ezt a komponenst is. 9 éve még az volt az etalon számomra, amit el kellett érnem hangdoboznál és fejesnél is.

[ Szerkesztve ]

(#105006) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Szerintetek megéri Sennheiser HD560S-hez ilyen kábelt beszerezni? Ha jelentősen dobna a hangminőségén, akkor az új fejes vsásrlását őszről kitolnám mondjuk karácsony környékére és egy kicsit talán még tudnék is rá többet költeni. Csak az új TMP stack-em nehogy olyan jól szóljon a tuning kábeles 560S-sel, hogy ne is akarjak új fejest venni... ;]

(#105007) bitrograde válasza CoroStar86 (#105006) üzenetére


bitrograde
senior tag

A Mogamiból készült kábelek remek textúrát adnak a Sennheisereknek, igencsak elfogadható áron. Azonban én mégis lebeszélnélek az 560ashoz történő kábelvásárlásról. Ha jól olvasom, akkor az 560 közel sem skálázódik olyan jól a Sennheiserek közül, mint patinásabb társai. Érdemes először fejest cserélni, s ha abban megállapodtál, akkor véglegesíteni a kábel kérdést. Mogamit amúgy olcsóbban is lehet hegeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#105008) CoroStar86 válasza CoroStar86 (#105006) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Kérdés törölve, 135 dollár lenne a szállítás... :W

bitrograde: vettem, akkor a pénzt a kövezkező fejesbe fektetem. Elég nehéz lesz a választás, már a DAC/AMP vásárlás sem volt könnyű, de valószínűleg nem lőttem mellé. :N

[ Szerkesztve ]

(#105009) Dorien válasza fehér_ember (#105004) üzenetére


Dorien
veterán

Maradjunk annyiban, hogy jelentősen eltér a véleményünk a jó kábelről. :)
Nem vagyok háklis az ilyesmire, de ez az Ananda kábel nálam most kib***ta a biztosítékot.

A Denon D2000 vastag vasalózsinórja pl. nem zavar. A HE400 gyári kábele nehéz volt, ahhoz csináltattam egy kellemes, könnyű kábelt Bordorral. Emlékeim szerint minden máshoz nekem OK volt a gyári, ha nem volt kontakthibás.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#105010) Ba cy lus válasza CoroStar86 (#105008) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Akkor szerencsésen megmenekültél. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#105011) Xelo válasza CoroStar86 (#105006) üzenetére


Xelo
addikt

nem, a kábel annyi mint sennheiser outletből a fejhallgató maga. :D nekem ez a "Mogamiból készült kábelek remek textúrát adnak" is humoros, de kinek mi. kábel csereberénél akkor hallhatsz valós változást ha az előző kábel hibás volt. nem azt mondom, én is szeretem a szép, igényes, tartós kábeleket, de nem a "hangzás" miatt. snake oil a köbön szerintem.

(#105012) CoroStar86 válasza Xelo (#105011) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

A kedvencem az AV-online ajánlása: Meze 109 Pro 800 euroért + 500-ért még spéci kábel. :D

(#105013) fehér_ember válasza Xelo (#105011) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én már készítem a rendes rézkábelt a rendelt cucchoz, mert ahhoz ezüstözöttet írnak :D
Mondjuk a fejesemhez még én sem szántam rá magam egy 3m-es forza kábelre. Pedig biztos jó kábel az a Noir Hybrid HPC.

#105012CoroStar86
Az igazán jó kábelek sajna nem olcsók.

#105015bitrograde
Akkor nekünk lehet azonos lenne a véleményünk a jó kábelekről. :)

[ Szerkesztve ]

(#105014) bitrograde válasza Xelo (#105011) üzenetére


bitrograde
senior tag

Ha hallottad, akkor beszélgethetünk róla. Ha gondolod, szívesen elmesélem, hogy a két vintage Sennheiseremhez való négyféle kábel mennyire szól másképp.

(#105015) bitrograde válasza fehér_ember (#105013) üzenetére


bitrograde
senior tag

...Pedig biztos jó kábel az a Noir Hybrid HPC.
Ha már így rákérdeztél: jó.

(#105016) stellaz válasza Polllen (#105003) üzenetére


stellaz
addikt

" ez a "sodort kötél" nálam elhúzza a fejest."
Szerintem nehezebb, mint a fejes maga és attól félek, hogy az erősítőt is lerántja, de alkalmasint vontatókötélként beválhat :D

A Seni kábele amúgy nekem teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#105017) Dorien


Dorien
veterán

Esti rock (grunge): 3rd Secret
Thayil-Novoselic-Cameron (ex-Soundgarden & Nirvana)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#105018) Ear001 válasza Xelo (#105011) üzenetére


Ear001
addikt

Jaj, ne kerüljön már megint elő ez az ezerszer cáfolt marhaság, hogy a kábeleknek nincs saját hangja.

(#105019) Zoliee válasza Ear001 (#105018) üzenetére


Zoliee
senior tag

"... ezerszer cáfolt marhaság, hogy a kábeleknek nincs saját hangja"

Pedig nincs, ha belépő szintű a láncod.
Sokan emiatt nem hallanak különbséget, már ha próbálták.
Minden más esetben meg a "szerintem" "úgy gondolom" stb játszik.

Szerk: és ez saját tapasztalat, mert amikor beszálltam ebbe a hobbiba, én sem hallottam különbséget mondjuk egy Audirvana, vagy egy Jriver media player között.
Persze már akkor is próbálkoztam a kábelek cseréjével, de nem voltam meggyőzve hatásukról.
Aztán ahogy egyre jobb láncom lett, akkor jöttek a difik.

[ Szerkesztve ]

(#105020) fehér_ember válasza Zoliee (#105019) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én is csak lestem amikor életemben először olvastam a hifiről általánosságban fórumon kábelek hangja közötti különbségről. De nincs is ezzel baj, hisz iskolában nem említik.
Mondjuk nekem könnyebb dolgom volt bizonyságot szerezni (kipróbálni hogy tényleg van-e különbség) mert ezüstözött készülékösszekötő kábelem volt és egy olyanhoz viszonyítva azért könnyebb észlelni a difit egy alap "nem ezüstözött réz"-zel összevetve.

(#105021) Ba cy lus válasza Zoliee (#105019) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Szerintem nem az a kérdés, van-e különbség, hanem hogy relatíve (készülékekhez képest) mennyi, illetve valójában hány "paraméter" mentén írhatók le.

(#105022) bitrograde válasza Ba cy lus (#105021) üzenetére


bitrograde
senior tag

A konkrét ellenvetésben a "snakeoil a köbön" kifejezés hangzott el. Nem kellene, de én harapok a tapasztalat hiányát nagyotmondással kompenzáló hozzászólásokra.

(#105023) szaki58 válasza fehér_ember (#105013) üzenetére


szaki58
aktív tag

Ugyanez a Noir kábel volt nekem. Ajánlom!

(#105024) Remus389 válasza Zoliee (#105019) üzenetére


Remus389
veterán

Szerintem is, belépő szint esetén nincs olyan túl sok jelentősége, nem éri meg egy 40 ezres fejhallgatóhoz, 30 ezerért venni új kábelt, kivéve ha a gyári kábel túl hosszú vagy nagyon rossz a tapintása, vagy nagyon rosszul néz ki, könnyen összegabalyodik, de szerintem akkor se éri meg belépő, közepes szintű fejhallgatóhoz kábelt venni.

Az olcsóbb fejhallgatók nem rendelkeznek azzal az érzékenységgel, hogy érdemes legyen beinvesztálni egy új kábelba, ebből a pénzből érdemesebb már egy drágább fejhallgatóra lecserélni a régit, aminek a hozzá adott kábelja is elfogadhatóbb, akkor lépsz szintet igazán.

Azonban minél drágább és érzékenyebb a fejhallgató láncod, úgy neked is érzékenyebb lesz a hallásod, úgy már hozhat valamit egy új kábel, de olyan nagyon sokat akkor se, nem lesz olyan drasztikus a különbség, mint egy fejhallgató csere esetén.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#105025) fehér_ember válasza Remus389 (#105024) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nálam pont az az említett ezüstözött készülék összekötő cseszte el (kicsit) a dacom hangját. És már dacot akartam cserélni mikor olvastam erről a kábelesdiről. Szóval ha nem cserélem le egy párezer forintos rézkábelre azt az ezüstözöttet, akkor jóval többe került volna a veszek és eladok játszma, és lehet nem is lett volna soha vége :) (amúgy az akkori dacom azóta is megvan és használom is a hangfalas rendszerben).
Persze ez egy szélsőséges eset volt. Azért általában el lehet lenni már egy párezer forintos készülék összekötő rézkábellel is, illetve pl. a fejesek gyári madzagjaival is.
Amúgy pl. a hibrid kábeleknél elfogadhatónak tartom pl. a réz + ezüstözött réz kombót is, illetve a csak ezüstözött rezekből is vannak rosszabbak és kevésbé olyanok, de általában a kevésbé rosszakat is igyekszem idővel leváltani/kiváltani.

[ Szerkesztve ]

(#105026) Remus389 válasza fehér_ember (#105025) üzenetére


Remus389
veterán

Igen, én is jártam már így, hogy lett különbség a kábelcsere hatására, csak éppen nem pozitív változás, hanem kellemetlenebb, rosszabb lett hallgatni. Ez is benne van a pakliban, ilyenkor visszateszed a régit.

Az ezüst, vagy ezüstözött általában talán lehet ad egy kicsit több részletet, de világosítja a hangot és elvesz a mélyekből, sok ember ezt nem szereti, én mondanám csúnya jelzővel hogy harsányabb lesz. A réz viszont nyugisabb, kiegyensúlyozottabb szerintem.

Szerintem az a jó, ha minél rövidebb, minél jobb minőségű a vezető anyag és szerintem ha fonott (ez az interferenciát szünteti meg a két párhuzamos drót esetén), de próbálgatni kell mi a jó, vagy legalább utánaolvasni, hátha a fórumban van valami jó tipp.

Olyan is volt, hogy ami a HD800S-nél bevált [link] Javult a hang és a részletek az érzésem szerint, pláne nem az a 3 méteres nehéz kábellel kellett harcolnom.

Ugyanez az érzésem szerint nem vált be az Audio Technikánál: [link] Harsány lett tőle, nem is értettem miért is nem hallgatok zenét rajta. A gyári kábelt visszatéve megnyugodtam és ismét hallgattam zenét rajta, de leginkább ez vált be: [link]

RCA kábelből pedig ez: [link] Elsőre elrontotta a dolgokat, de nem adtam el, később remekül passzolt a cuccaimhoz, miután az amp-ot és a fejest is cseréltem.

Tehát nem biztos hogy rossz kábel, csak olyan van ami nem passzol az aktuális láncodba, de lehet a későbbi fejlesztéseidbe remekül illik. Nem feltétlenül kell rögtön megszabadulni tőle, pláne ha tervbe van véve fejlesztés, érdemes az új cuccaiddal is kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#105027) fehér_ember válasza fehér_ember (#105025) üzenetére


fehér_ember
addikt

Bár ha tápkábelt nézem, ott pl. meg főleg ezüstözötteket használok :D

#105023 szaki58
Azt is néztem, hogyha valaki előtét kábelekkel univerzálisabbra akarná, akkor az a kis rövid kábel jó drága, illetve kell még az utána való. Vagy csak alapból 6,3-as jackkel szereltet venni. Azon azért meglepődtem hogy 2,5-es szimmetrikus jackkel is lehet kérni + olyan aljzatos előtétkábel is van.

#105026 Remus389
Régebben vettem kácsáéktól lessloss ic kábelt, nemtúlrég tettem rá csatikat és kezdtem el használni. Egyelőre fonott jellege és neve ellenére nem nagyon győzött meg.

Na jó; mostmár lehet elég lesz a kábelesdiből. :)

[ Szerkesztve ]

(#105028) Dorien válasza Ba cy lus (#105021) üzenetére


Dorien
veterán

Meg hogy megéri-e az adott kábel a hangminőség javulást (változást). Szerintem ezzel szokott a legtöbb bibi lenni, kábel téren nagyon durva túlárazások is vannak. Egy bizonyos szint felett nyilván alapvetés a kábelcsere, de én nem szeretnék arra a szintre eljutni. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#105029) emiki6 válasza Dorien (#105028) üzenetére


emiki6
veterán

de én nem szeretnék arra a szintre eljutni.

Amúgy igen, annyira én sem akarnék mélyre jutni a lejtőn, hogy már a kábel hangján fennakadjak...

Ha meg csak egy kevésbé kényelmetlen kábel kell, olyat kapni 5-10k-ért.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#105030) Remus389 válasza emiki6 (#105029) üzenetére


Remus389
veterán

De miért mélyre? Inkább magasra nem?
Ha a kábelek között kihallod a különbséget, akkor fejlett a hallásod.

Amúgy amiket én vettem, nem voltak olyan brutálisan drágák, az RCA volt 13, a rézkábel 23, az "ezüst" pedig 34 ezer. Szerintem ennyi még belefér és mutatós darabok, nekem tetszenek. De drága fejhallgatókhoz vettem, szóval végülis belefért, megérte kipróbálni.

Az ilyen 150-200.000 Ft-os, lengyel és amerikai gyártmányú kábeleket én is túlzásnak tartom, hogy ilyen jók meg olyan jók. Persze jók, de mi garantálja hogy jobbak a kínaiaknál. Ez meg mindennek a teteje: [link]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#105031) stellaz


stellaz
addikt

Kábelek kapcsán én azon gondolkozok, hogy a DAC/AMP és a füles belső kábelezései adottak. Ha van is az anyagoknak olyan tulajdonságuk, hogy befolyásolja a kapott hangot, akkor az itt mindenképpen megtörténik. A kettő közötti kábelszakaszon pedig ezen csak rontani lehet, hiszen az információtartalom már csak csökkenhet. Tehát szerintem nem az a kérdés, hogy melyik javít a kapott hangon, hanem, hogy melyik ront rajta kevesebbet.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#105032) emiki6 válasza Remus389 (#105030) üzenetére


emiki6
veterán

A lejtőncsak lefele vezet út. :K
Minél lejjebb mész annál drágább eszközöket vásárolsz.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#105033) Dorien válasza Remus389 (#105030) üzenetére


Dorien
veterán

Nem, ezt lejtőnek hívják. :))
Egy bizonyos szint után teljesen elviszi a zenéről a figyelmet a nüanszok hajszolása... A pénztárcádnak meg egyre jobban fáj.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#105034) Remus389 válasza Dorien (#105033) üzenetére


Remus389
veterán

Szerintem ez csak felfogás \ hozzáállás kérdése, hogy magaslatokba emelkedsz vagy mélyre süllyedsz ezáltal. :D

stellaz: A kábel soha nem fog tudni javítani a hangon, így van. Inkább azért vesznek az emberek minőségi kábelt, hogy minimalizálják a hangminőség rontást.

Ha úgy vesszük javíthat a hangminőségen az előzőhöz képest. De igazából, "kevésbé ront" a helyes megfogalmazás.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#105035) Dorien válasza Remus389 (#105034) üzenetére


Dorien
veterán

Ha egocentrikus / materialista / sznob vagy, akkor ezzel emelkedsz. :) De ez már OFF

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#105036) stellaz válasza Remus389 (#105034) üzenetére


stellaz
addikt

Innentől akkor csak az a kérdés, hogy mondjuk mennyi információ vész el a gyári kábelen. Ha ez mondjuk 2%, akkor a világ legjobb kábelével is maximum 2%-al több infót lehet kapni, ami szintén csak elméleti, mert nem szupravezetőkről van szó egyik kábel esetében sem.
Nem tudom mennyi a valós szám, de érzésre szerintem még vastagon is tippeltem.
Hogy ez a difi aztán mennyire markánsan jelentkezik a zenehallgatás során...? Ha jól értem ezen megy a vita.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#105037) Remus389 válasza stellaz (#105036) üzenetére


Remus389
veterán

Általában nem olyan nagy az eltérés, 2% reális.

Akkor van értelme, ha tényleg high end a lánc és vájtfülű vagy, ahol a 2% is számít.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#105038) bitrograde


bitrograde
senior tag

Minőséget próbáltok mennyiséggel kifejezni. Nehezen fog menni.
A jó kábel sanát tapasztalataim szerint ugyanolyan fontos eleme a rendszernek, mint a komponensek. Lehet vele minőségileg emelni a hangon,, ahogy elrontani is kõnnyű vele.
A többi megítélése (kell-e, mennyiért és hova) meg egyéni lehetőség, ízlés és preferencia kérdése.

(#105039) -NoVa- válasza stellaz (#105031) üzenetére


-NoVa-
őstag

A belső kábelezés hossza sem mindegy. 2 centin arányosan kevesebb múlik, mint 120-on vagy 200-on. Mivel a kábel nem csak közvetítő közeg, de egyben egy aktív frekvenciafüggő kapacitív ellenállásként is viselkedik többek közt, kicsit EQ, kicsit csillapítás, két komponens közti illesztés. Egy magasakat kiélesítő ezüstözött kábelt sokan fognak teltebb basszussal jellemezni, mert a dobok membránján pattanó ütő magas hangja ad egy feszesebb impulzust, de éles hangú komponensek között inkább tiszta réz kell, ami rendet tesz. Aztán a tiszta, mindig relatív. A kínai tiszta az kicsit olyan, mint a rádióadóvevőknél a kínai méter (~30cm), így egészen más egy ottani ŕézgyár 6N-nek nevezett kábelének a hangja, mint egy Japán kábelé, rá is kaptak a Furukawa draútok használatára a jobb nevű manufaktúrák.
És ezért van magas ára a 70+ éves európai cuccoknak, mer' abba még vót anyag.

(#105040) Zoliee válasza stellaz (#105036) üzenetére


Zoliee
senior tag

Távol álljon tőlem, hogy okoskodjak itt Neked, de nagyjából követem az itt folyó párbeszédet.
Ebből az jött le, hogy nem sok eszközt volt eddig lehetőséged meghallgatni. És még az a Hd650 se volt megfelelően meghajtva, szinergiáról már nem is beszélve.

Tiszta spekuláció amit írsz, bár Te is hangot adsz ennek: "... érzésre szerintem.."
Egyébként meg kb mindegy ki mit gondol, ki kell próbálni, és ha számodra, a Te láncodban nincs pozitív hozadéka, mehet az apróra... :D

(#105041) stellaz válasza Zoliee (#105040) üzenetére


stellaz
addikt

Én nem kérdőjelezem meg senki tapasztalatát, de ha én a Grado sr225x + iFi Zen DacV2 esetében az égegyadta világon semmit nem rontott a hangon a 790 forintos, 2m-es hama hosszabbító kábel, és ez teljesen fedi a korábbi tapasztalataimat is, akkora az én szűk kis világomban a kábelnek nincs túl nagy jelentősége a hangot tekintve. Nem elméletben, gyakorlatban :)

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#105042) stellaz válasza -NoVa- (#105039) üzenetére


stellaz
addikt

De információ nem kerülhet új a rendszerbe. Ha hangol valamit a cuccon és jobb lesz tőle, akkor az inkább a véletlen szinergiák eredménye, mint a kábel "jósága". Vagy nem jól értem?

Persze én azt se mindig veszem órákon keresztül észre, hogy a fejes helyett a hangfal szól, szóval az én véleményem nem feltétlenül mérvadó ilyen akkusztikai finomságok tekintetben :)

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#105043) Zoliee válasza stellaz (#105041) üzenetére


Zoliee
senior tag

Lassan egy hónapja vettem egy Chord Mojo2 dac/amp-ot. Volt/van időm/lehetőségem használni/hallgatni, akár napi több órát is, ezért 2 hét után úgy gondoltam kiismertem. Hát nagyon nem.
Eddig bármivel is használtam, mindenről másképp szólt.
Progik minőségi sorrendben: tidal, uapp, audirvana
Források szintén sorrendben: mobil, tablet, noti
És végül a kábelek: gyári, FAW
Meglepetésemre skálázódik ez a kis mobil cucc. Nem kicsit, hanem nagyon. Nekem is kényelmesebb (és főleg olcsóbb) lett volna egy mobilról tolni a zenét uapp-vel, de bődületes a különbség, ha mindezt notival, Audirvana player-el, és minőségi kábellel használva teszem.
Kérdezem akkor a "gyakorlatban", milyen is ez a bizonyos Mojo2?
Szerk: Szóval egy eszközről akár többféle véleményezés is születhet ugyanattól az illetőtől, a különféle láncba illesztésnek megfelelően.
És már az egyéni ízlést és halláskülönbséget nem is veszem figyelembe.

[ Szerkesztve ]

(#105044) Ba cy lus válasza stellaz (#105041) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Neked van igazad. Ha az egyszerű földi "halandó" nem hall különbséget két kábel között, míg fejhallgatók, erősítők, DAC-ok között igen, akkor a kábel igenis kevésbé számít. Hogy egy szűk réteg, akinek erre ráállt a hallása, ordító különbségekről beszél, az mit sem változtat ezen. Mindig is azt vallottam, hogyha a minőségi zenehallgatással nem foglalkozó emberek számára nincs elsőre nyilvánvaló különbség, akkor megkérdőjelezhető, valójában mennyivel is jobb adott készülék/termék. Azt nem hiszem, hogy "de mert mindenki süket" vagy "képzetlen" fülű; az ember hallása eleve nem csak a zenehallgatás idejére korlátozódik, és aztán ott vannak a zenesulisok, zenészek, akik általában szintén beérik low-fi cuccokkal, holott élőben hallgatnak hangszereket (evidens módon a létező leghájendebb minőségben) az átlagnál sokkal többet.

[ Szerkesztve ]

(#105045) stellaz válasza Zoliee (#105043) üzenetére


stellaz
addikt

Ezért mondom, hogy nem vagyunk egyformák. 20 éve még észrevettem a vacak mp3 és wma vagy flac közötti különbséget, vagy, hogy a winapm nagyon ergyán szólt a windows media playerhez képest. Legutóbb meg a Megatron esetében annyit vettem észre, hogy telefon esetén halkabb, ha nem direkt usb beállításon van, de amúgy hasonlóan szól, mint pc-ről. Direkt usb kapcsolásával (Neutron Player) meg tök ugyanúgy. Az go blu az mindenről tök ugyanúgy szól bluetooth vagy kábel esetén, tök mindegy. A Zen Dac esetében pedig konkrétan semmi különbség nincsen, mindegy miről megy., telefon vagy pc, milyen lejátszó, mit állítgatok a processzor feldolgozásnál.
De feltelepítettem a wtf playert is, ami egy kifejezetten minimalista zenei oprendszer és...... semmi, rohadtul ugyanúgy szólt számomra, pedig laptopról megvolt a kontroll minta.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#105046) Zoliee válasza Ba cy lus (#105044) üzenetére


Zoliee
senior tag

Azt kell tudomásul venni, hogy nagyon sokfélék vagyunk, más-más igényekkel, képességekkel, stb
És kb ennyi.
Talán a probléma a kategórikus, ellentmondást nem tűrő olyan "kinyilatkoztatásokból" fakad, amik mindenféle "úgy gondolom", meg "szerintem"-ből ered. Nélkülözve a hosszabb távú saját próbát (több láncba kombinálva), meg persze az itt leírt első mondatomat. :D

Szerk: stellaz "... Ezért mondom, hogy nem vagyunk egyformák..."
Látod ebben is egyetértünk.
A lényeg, hogy örömet okozzon a zene hallgatása. Ez mindenkinél más formában valósul meg. Nekem annak minősége is (mármint a zenének) egy hatalmas plussz élvezeti faktort jelent.

[ Szerkesztve ]

(#105047) stellaz válasza Ba cy lus (#105044) üzenetére


stellaz
addikt

Erről jut eszembe, hogy a kisfiam harmonikázik, de egész múlt héten zongorázott a táborban. Aztán rögtön vett egy alap yamaha digitális zongorát - kis kipótlással - a spórolt pénzéből. Szerintem baromi hangosan szól, de amikor ő leült, felcsavarta maxiumumra és közölte, hogy hát ez rohadt halk, a rendes zongora az ehhez képest sokkal hangosabb :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#105048) bitrograde válasza Ba cy lus (#105044) üzenetére


bitrograde
senior tag

Általánosságban nehéz beszélni a kábelekről (is). Ki nem hall mikor és milyen rendszerben kûlõnbséget? Ki számít minőségi zenehallgatással foglalkozó embernek? Sok buktatója van ezeknek a megállapításoknak. Ha nincs kábelprobléma, egyszerű az egyszeri hifista/zenehallgató élete. De a kábel hozzá tudja tenni azt a pluszt vagy mínuszt a rendszerhez. Egyszer eljutok a találkozóra, elviszem mind a 4-5 Sennheiserhez való kábelem. Hallgass majd rá.

(#105049) emiki6 válasza Zoliee (#105046) üzenetére


emiki6
veterán

Sokan ott hibáznak, hogy az érzékelés egy bizonyos síkjához nem férnek hozzá és ezért azt hiszik, hogy az nincs, azt aki pedig hozzáfér, azt hülyének nézik. Ez a modern materialista norma, amitől én próbálok tartózkodni. Az agnosztikusságot érdemes nem csak a hit/vallás terén gyakorolni, hanem pl a hifiben is.
Én hallom, amit hallok, van aki többet hall, van aki kevesebbet, mindenki a maga síkján alkosson véleményt. Akik hallják a kábelt, azok vitatkozhatnak a kábelek hangjáról, akik nem, azok "maradjanak csendben". Én csendben maradok.

Nekem a kábel, ha elér egy alap minőségi szintet, akkor már a hangját úgyse hallom, ami számít az a:
- Hossz: ne legyen túl hosszú
- Anyag: ne legyen merev, ne mikrofonozzon
- Kinézet: Nem árt, ha szép.

Alis fejeskábelek esetén a FAAEAL kábel pl 6k talán? Anyagra jó, kinézetre nem extra, kiváló budget kábel. Az openheart kábel már drágább, de cserébe stílusosabb.
Amit adsz a Phoenix-hez KBear kábel, az meg anyagra kiváló és emellett drip is, nagyon jól néz ki, stílus elemmé teszi a fülest, becsempészi az ékszeri szépséget az audioba. Ugyanez igaz a krómózott házra is, de hát nekem csak matt fekete jutott. :D

Mondjuk azért fejhallgatóknál se divat szépet csinálni, megelégedtünk a modern-nel, ilyen szempontból a Meze pl kitűnt a csecse 99 Classic-jával, ami eleinte nekem se tetszett, mert túl csicsa, de mostanában elkezdtem értékelni. Pont a napokban gondolkoztam azon, hogy mennyire kiveszett a világunkból a szépség, amikor megláttam egy Vespa-t és realizáltam, hogy robogó lehet szép is. :Y
Szürkeség, minimalizmus, ki nem tűnés, generic-ség, stb lett a norma.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#105050) Zoliee válasza emiki6 (#105049) üzenetére


Zoliee
senior tag

+1 (az első bekezdésre, kábel előtti részre)
Részemről a vita lezárva, nagyon jól rátapintottál a lényegre. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.