Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66751) dik válasza pulutodurumo (#66745) üzenetére


dik
őstag

Ez annyira nem volt ütős azért ennél eredetibbet is ki lehetett volna találni. Az élet is káros mi... :DDD :D ;)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#66752) Demizson92 válasza Bodz (#66743) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Köszönöm a segítséged, megrendeltem az AKG fejhallgatót, ha megjön írok róla véleményt :) köszi még1x

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#66753) Dave™ válasza Bodz (#66743) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez nagyon jó ajánlatnak tűnik, főleg hogy gyakorlatilag újak szoktak lenni. Ha nem lett volna a drop, most le is csapnék rá.

(#66754) Bodz válasza dik (#66744) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Zárt értelemszerűen kevésbé hallatszik ki meg be is. Nyitott/félnyitott előnye pedig, hogy nem rohad bele annyira a füled, természetesebb érzés (lehet). Esetleg a 681 mellett szólhat még a hosszabb kábel, 3 méter, a Pio tán csak 1.2. Amúgy a sima és a B között annyi a különbség, hogy utóbbi valamennyivel kiegyensúlyozottabb.

(#66750) asdxv: Többet vállalhatnak. Inkább örülnél a 3 évnek. :D

[ Szerkesztve ]

(#66755) s4tch válasza Bodz (#66743) üzenetére


s4tch
veterán

A1000Z esetében a legolcsóbb használt ajánlat elég gyanús. Olyan amazonos boltból, amelyiknél a leírásban van egy email cím, ahol elvileg jelentkezni kellene rendelés előtt, nem vásárolnék.

(#66756) Dave™ válasza s4tch (#66755) üzenetére


Dave™
nagyúr

Így van, amikor én néztem csak a legdrágább volt, ami warehouse deal, fulfilled by amazon. De ilyen emailes eladóval már jó párszor találkoztam, nem tudom mivel ügyeskednek, de valamivel biztosan.

(#66757) krisz242 válasza geza844 (#66748) üzenetére


krisz242
tag

Nekem a 2. rendelésekor 39$ alatt volt kicsit az ára, viszont akkor gyengébb volt a Forint. Ráadásul azt már nem is magamnak rendeltem... de már megszoktam, hogy mindig mások járnak jól!
Veszélyes hobbi az Alizás!
A HP2011-gyel, és a HF2010-zel(valamiért ennél kevésbé) az volt az egyetlen problémám, hogy a kis fejméretem miatt nem kell túlságosan kihúzni a "síneket", ezért nincs meg a megfelelő ív ahhoz, hogy felfeküdjön a fülem aljánál is a párna. (Ez azért vicces, mert emlékeim szerint a nagyfejűeknek szokott godjuk lenni ezekkel a fejesekkel!) Ezt először úgy orvosoltam, hogy szivacsot tettem a pánt aljára a fejem tetejéhez, így szimuláltam a nagyobb fejet. Ez elég hülyén is nézett ki, úgyhogy összeszedtem a bátorságomat, és a sín aljánál, a szétágazás fölött kicsit meghajlítottam. Ezt addig ismételtem, amíg annyira befordult a párna, hogy alul is felfeküdt a fejemen. Arra figyeltem, hogy nehogy túlhajlítsam, mert nem hiszem, hogy egy visszahajlítást kibírna az az alu lemez.
Remélem nagyjából érthető voltam, ha egyáltalán rajtam kívül bárkinek is volt/van ilyen problémája!

[ Szerkesztve ]

(#66758) Bodz válasza s4tch (#66755) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mikor linkeltem nem volt még ott a gyanús. Nyilván nagy fiú már mindenki, tudja hogy az Amazontól kell venni (remélem legalábbis).
Beleírtam az összefoglalóba egy figyelmeztetést az ilyenekről.

(#66752) Demizson92: Szívesen. Remélem tetszeni is fog! Ha mégse, akkor visszaküldöd, elmondod mi volt a baj, aztán keresünk valami mást.

[ Szerkesztve ]

(#66759) lowzor válasza Bodz (#66754) üzenetére


lowzor
veterán

Így utánaolvasva már annyira nem tetszik a dolog, hogy Szlovákiába kell visszaküldeni.
Nomono-ból 2k-val drágább lenne, de ott hivatalos gari van rá (igaz csak 2 év) és magyar bolt.
Nehéz döntés ez is. :D

(#66760) Bodz válasza lowzor (#66759) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Innen is nyugodtan veheted, bontott akad olcsóbban az Alzánál. Nomono is oké. Ahonnan szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#66761) emiki6 válasza Bodz (#66760) üzenetére


emiki6
veterán

Az alza szerintem a bontottat kb beszerzési áron adja. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66762) lowzor válasza Bodz (#66760) üzenetére


lowzor
veterán

Felbontottat passzolom, lehet hogy hetekig használta valaki. :)
Szerintem marad a Nomono.

(#66763) dik válasza Bodz (#66754) üzenetére


dik
őstag

Aha köszönöm az infót. Az nem rossz ha nem rohad bele... :) Igen azt néztem nekem az semmi féleképpen nem jó az 1,2m hosszabító kellhet hozzá. De ha emez jobb lehet akkor inkább az...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#66764) fericske válasza s4tch (#66755) üzenetére


fericske
addikt

Igen, az mind kamu. Az Amazon hadakozik velük folyamatosan, de visszaregelnek mindig mint Batyulda.

(#66765) DEJVID válasza Bodz (#66743) üzenetére


DEJVID
őstag

Talán egy valamivel "dögösebb" hang tetszene. Filmezni meg játszani kéne leginkább.

(#66766) freeapro


freeapro
senior tag

Sziasztok, shure 440-re vettem 840-es fülpárnát. Tényleg SOKKAL kényelmesebb, de kicsit sok lett a mély és a magas mintha jóval kevesebb lenne (bár lehet csak halkabban hallgatom?). Más is ezt tapasztalta?

(#66767) #56474624 válasza gaborka8x8 (#66719) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azért azt nem árt hozzátenni, hogy amit én írtam, az a K550 MK2-es verziójára vonatkozik (még akkor is, ha elfelejtem hozzátenni). Mérések alapján van különbség a kettő között:

K550
K550 MKII

Utóbbi frekvenciamenete a középmagas-magas régióban sokkal jobban hasonlít a K612 pro-éra (ami pedig nagyon hasonlít a K601-re).

Mondjuk nem értem az AKG logikáját, hogy USA-ba K553 pro néven ment, Európába meg K550 MK2 néven, talán jobb lett volna itt is hangsúlyozni, hogy egy másik fejhallgatóról van szó. Bár az is lehet, hogy az eredeti K550-nek Európában ennyivel nagyobb sikere volt, mint az USA-ban, ezért. Mindegy, lényeg, hogy hangzásra egy javított verzió a K550 MK2 (MK3 is)/K553 pro, ezt sok helyen, fórumon is lehet olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#66768) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Ajándékba tervezünk adni egy fejhallgatót, max. 10-20k-ért. Mobilról és laptopról lesz hajtva, főleg pop, rap, kevés rock zenével. Zárt kellene, de ne legyen nagy bumszli, talán supra lenne jobb. Egy héten belül ide kell érnie, így külföldi rendelés most nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#66769) Dorien válasza Ereshkigal (#66768) üzenetére


Dorien
veterán

A Pioneer SE-MS5T szerintem teljesen vállalható circum:

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66770) Spíler válasza Ereshkigal (#66768) üzenetére


Spíler
őstag

Suprába jó lehet a Marshall Major MKII.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66771) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Köszi a tippeket. Nehéz döntés, mindkettőhöz jár nő. :C
A párom az elsőt kizárta, túl nagy lenne szerinte, a másodiktól meg én félek, hogy két hét után szétesik. :U De egyelőre az utóbbi felé hajlunk, az vállalhatóbb, ha utcára is felvenné.

(#66772) ikszKoMa


ikszKoMa
csendes tag

Szervusztok,

Egy kérdést már feltettem az 5.1/7.1 füles topic-ba is, azonban felmerült bennem, hogy érdemes megvizsgálni a nem szigorúan gamer irányt.
A cél szinte csak játék lenne (minden másra van külön eszköz jelenleg), a mikrofont simán meg lehet oldani külön, szóval az nem feltétlen izgat.

A Superlux fülesekről sok jót olvastam, de nem jártasság hiányában nemismerem a jó ár/értékes gyártókat ebben a szegmensben, sokan dícsérik a Cloud 1-est, de azt még nem tudtam kipróbálni a 2-es eléggé fura volt.

A fenti kérdőívet kitöltve:
1 - Otthon, nagyritkán LAN, utca teljesen off.
2 - Játék.
3 - 20.000 forint környéke, kicsivel fölé megyek, ha ott a sweetspot.
4 - lehetőleg új, de nem leharcolt használt is lehet végül is.
5 - Circumaural tűnik célravezetőnek.
6 - Ezt passzolom, mi jobb játszódni vajon?
7 - A túl sok mély vagy magas egyaránt zavar, a legtöbb gamer fülest súlyosan mélyorientáltnak éreztem, túl sok részlet veszik el.
8 - Ahol van normális ár és hazai gari, vagy hardverapró.
9 - ASUS Xonar DG (https://www.asus.com/us/Sound-Cards/Xonar_DG/specifications/) --> ez a kártya tűnik ésszerű megoldásnak, füles erősítővel és Dolby Headphone-nal, minden más számomra felesleges ficsőr nélkül. A komolyabb típusokhoz úgyis nagyon komoly füles dukálna.

Köszi előre is és bocsi, hogy valamelyest offtopic vagyok!

(#66773) Dorien válasza Ereshkigal (#66771) üzenetére


Dorien
veterán

Mitől esne szét 2 hét után egy Marshall fejhallgató? :F Amikor anno a Media Marktban végighallgattam a mezőnyt kb. ez volt a legjobban összerakott fejes. A hangja is vállalható, főleg supraként.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66774) dik válasza Dorien (#66769) üzenetére


dik
őstag

Dehát ha belerohad at ember füle könyebben akkor talán nem épp a legjobb választás... :) Persze igaz ha nem sokat van használva... :) Nem tudok dönteni mind a két fajta bejön. Legjobb lenne mindkettőt megvenni, de az úgy sok lenne... :) Nem tudom már mi legyen...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#66775) Spíler válasza Ereshkigal (#66771) üzenetére


Spíler
őstag

Ezt így első ránézésre találtad ki,hogy szétesik,vagy szántál rá időt és utána olvastál/érdeklődtél?
Gondolod,hogy olyan ajánlatot kapsz ami szétesik 2 hét alatt?
Nem ajánlottam neked a Soundmagic P21S-t,a Beyerdynamic DTX 350-et pedig suprák és jó hangú fejesek,csak az anyagminőségre volt pár panasz,hogy reped,törik.Az én P21S-em közel 1 éves és semmi baja nincs,igaz vigyázok rá.

(#66772) ikszKoMa

Játékra inkább nyitott kéne a térábrázolás miatt.Esetleg egy OMNITRONIC SHP-600-at kéne kipróbálnod.Kicsit sok a magas benne,azt EQ-val vágni lehet,ha zavar,bár játékra nem használtam lehet,hogy oda pont jó.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66776) ikszKoMa válasza Spíler (#66775) üzenetére


ikszKoMa
csendes tag

Köszi, észben tartom!

Ilyen jellegű hangzással tuti nem volt még dolgom és szerintem a múltkori MediaMarkt-os köröm során sem találkozhattam vele. Budapesten belül meglehet ilyet valahol hallgatni vajon?

(#66777) Spíler válasza ikszKoMa (#66776) üzenetére


Spíler
őstag

Egyeztetés után ITT biztosan.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66778) Dorien válasza dik (#66774) üzenetére


Dorien
veterán

Ha most az a kérdés, hogy 6k-ért Superlux HD681 vagy 13k-ért Omnitronic SHP-600, akkor az utóbbit vedd. Szerintem EQ nélkül is tönkreveri minden szempontból a Superluxot. A HD681 is kiemeli a magasokat, kényelemben, anyaghasználatban meg a fasorban sincs az SHP-600-hoz képest. Nyáron pedig hálás leszel a plüss párnák miatt...

Ha valamiért mégsem válna be magánszemélyként 14 napon belül el tudsz állni a netes vásárlástól minden indok nélkül.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66779) dik válasza Dorien (#66778) üzenetére


dik
őstag

Ő a pio és a superlux között vacillálok, de az a plüs téma vonzó nem kicsit na meg a kényelem hajjaj egyre jobb. :) És olyat amúgy hol tudok beszerezni(sph)? Fejméretben ez nagyobb fejre is kényelmes? Ami most van az műbőrös és nem kényelmes az biztos... :)

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#66780) Dorien válasza dik (#66779) üzenetére


Dorien
veterán

Én innen venném a 2 év gari miatt: [link]

A nagy fejméret problémás lehet, bár ez valamivel tovább kihúzható, mint a Takstar HI 2050. De mivel van elállási jogod, így nem kockáztatsz semmit, csak a postaköltséget.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66781) dik válasza Dorien (#66780) üzenetére


dik
őstag

Ez egy megbízható bolt lenne amúgy? Anyagát tekintven meg remélem tartós valami lehet ez mert a plüs tisztítása nem tudom kivitelezhető-e ezen.?
Ja hogy bajos lehet. Ez nem valami jó hír! Nerm szabványok ezek egyik kisebb a másik meg nagyobb? A másikok közül melyik ami nagyobb lehet ennél?

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#66782) Dorien válasza dik (#66781) üzenetére


Dorien
veterán

99%, hogy korrektebb, mint a Best Showtechnika. Náluk kb. 2 hétig tartott a kiszállítás... :U
Meg a Nomono is korrekt bolt.

A plüss párna lehúzható és kimosható. Könnyebb tisztítani, mint a műbőrt.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66783) geza844 válasza Dorien (#66780) üzenetére


geza844
aktív tag

Azért ez a fejes kínából 5000 Ft-al olcsóbb, és valamilyen szintű gari arra is van, pl. ha nem működik mikor megkapod, visszaadják a teljes árat. Azért ez meggondolandó szerintem.

(#66784) dik válasza Dorien (#66782) üzenetére


dik
őstag

egyre több a jó pont mellette. :) És amúgy olyan plüs kapható hozzá esetleg ha elkopna?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#66785) geza844


geza844
aktív tag

ISK HP2011 helyett ISK HD9999 milyen lehet? Elvileg ez az ISK csúcs fejese ~6500 Ft-al többért, nem igazán találok róla infót.

[ Szerkesztve ]

(#66786) Dorien válasza geza844 (#66783) üzenetére


Dorien
veterán

Lehet, de Kínából nincs 14 nap elállási idő, ha pl. kicsi a fejére.
Az ISK HD9999-ről szerintem a Head-Fi topikban írtak beszámolót.

dik: Kb. 10 USD hozzá egy pár plüss fülpárna Kínából ingyenes szállítással.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66787) dik válasza Dorien (#66786) üzenetére


dik
őstag

Ha kicsi lenne a fejemre akkor ideges lennék nem kicsit ez az ellállst témát meg nem vágom. A másikok is ekkorák méretben amúgy?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#66788) emiki6 válasza freeapro (#66766) üzenetére


emiki6
veterán

A megfigyeléseid elméletileg helytállóak. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66789) geza844 válasza Dorien (#66786) üzenetére


geza844
aktív tag

Igaz, elállási jog nincs Kínából.

Olvasgattam a HD9999-ről, és elég jókat írnak róla. Elég jól is néz ki. YouTube-on sok videó van róla. 2 fajta fülpárnával, 2 fajta lecsatolható kábellel adják. Lehet bevállalom.

(#66790) Dorien válasza geza844 (#66789) üzenetére


Dorien
veterán

Hajrá. :)

Nálam egy HiFiMAN HE4XX lesz 1-2 héten belül...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66791) dik


dik
őstag

A kutya fáját vagy én nem látok már vagy nem tudom, de a pánt méreteit nem találom nekik sehol... :(

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#66792) s4tch válasza Dorien (#66790) üzenetére


s4tch
veterán

Mai ebay aukció?

(#66793) Dorien válasza s4tch (#66792) üzenetére


Dorien
veterán

Nem, azt újralistázták valamiért. Az enyém USÁ-ból jön.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66794) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Ne húzzátok fel magatokat. :) Nekem képről nem tűnik strapabírónak, de akkor tévedtem. Peace.
(Ettől függetlenül a név nem jelent semmit, hallottam már elég gyenge hangú Marshall erősítőt, mint ahogy pl. a Sennheiser is gyárt fost.)

(#66795) attiss66


attiss66
senior tag

Érdeklődök, hogy van e erről a két fejhallgatóról valakinek véleménye.

Használt mind a kettő.
Egyik MB Quart 30 12 ezer
Másik Studio AKG260 13 ezer,
filmnézéshez, melyik a jobb? mindkettő jó?vagy mindkettő rossz?

(#66796) Dorien válasza Ereshkigal (#66794) üzenetére


Dorien
veterán

A Major-t felépítésben, anyaghasználatban össze nem lehet hasonlítani pl. ezzel a Sennheiser HD229 műanyag csodával:

Mondjuk én a Marshall-tól inkább a circum Monitort venném utcára is. [link] Ez azért hangban sokkal jobb, mint a Major. Többe is kerül, persze. (Ja igen, ehhez is adnak nőt... :)) )

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66797) Bodz válasza DEJVID (#66765) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Célozd meg a 1770 Prot! :K

(#66796) Dorien: Hármat is.

Vagy pasit.

Sőt még pezsgőt is.

Esetleg gitárt. Nővel, nyilván.

[ Szerkesztve ]

(#66798) Bib válasza Dorien (#66796) üzenetére


Bib
őstag

Jah nekem sem tetszik a Sennheiser HD 569 tiszta műanyag felépítése, ám lehet mégis tartósabb lesz a shure-nál. Az biztos hogy felvéve viszont minőségi már az érzés és nem is recseg ,ropog.

(#66799) dik


dik
őstag

Amint látom képek alapján a lényeg egyértlenűen méretben a superlux visz a prímet az a lényeg majjd talán a pio követi. :) El tudom képzelni lassan mit írnak többen a méretet illetően...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#66800) #71562240 válasza Ereshkigal (#66794) üzenetére


#71562240
törölt tag

A név azért se jelent semmit, mert jelen esetben szó szerint nem jelent semmit, ugyanis a Marshall Headphones nem Marshall, hanem Zound.
Egyébként a Major II (is) kifejezetten stabil és tartós szerkezet, kivéve, hogy a műbőr fülpárnája viszonylag foszlékony.

Szerk.: Egyébként érdemes tudni, a nő mindegyikhez feláras extra, a listaár nem tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.