Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95001) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Amúgy most Kácsáéknál -20%
Ez meg egy akciós MrSpeakers AEON Flow.

[ Szerkesztve ]

(#95002) bajnokpityu válasza Hauptmann (#94998) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem jobb. sztem egyáltalán nem jobb..
a sonynak van egy beyerhez képes kifejezetten jó, és ahhoz képest szinezetlen közepe, és nem bántó magasa...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#95003) mcs válasza Hauptmann (#94998) üzenetére


mcs
veterán

Nem szól jobban a DT770el, csak kicsit másképpen. :)
Ha nagyobb hangerőn is hallgatnád, akkor a Sony visszább fojtott magasa kíméletesebb lesz hosszabb távon, illetve sokkal könnyebben is hajtható. Nekem Galaxy A72vel iszonyat halk a DT 770 és Sound Blaster Z-vel is majdhogynem fele annyira hangos az MDR-1AM2höz viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

(#95004) bajnokpityu válasza mcs (#95003) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A forrásaid magasa visazafogott..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#95005) Tragger válasza :AMF: (#95000) üzenetére


Tragger
tag

Pont azt szeretném elkerülni amit az ezüstözöttről írsz. Akkor nekem a fonott Neotech lenne célszerű, mert kétoldalas bekötés kell.

(#95006) Tragger válasza Tragger (#95005) üzenetére


Tragger
tag

Teljesen noob kérdés, de a kétoldalas bekötésnél mono vagy stereo jack dugó kell a fejhallgató felől?

(#95007) Polllen válasza Tragger (#95006) üzenetére


Polllen
nagyúr

Fejhallgató függő, h milyen csatlakozót használ. Nem tudom, mi a logika abban, h nem szabvány egy fajta csatlakozóval.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#95008) Tragger válasza Polllen (#95007) üzenetére


Tragger
tag

A Sundara honlapján csak annyi derül ki, hogy 3.5 mm-es jack van a fejhallgató felől, gyanítom akkor stereo.

(#95009) contaxg válasza Tragger (#95006) üzenetére


contaxg
veterán

Elég a mono per oldal elméletileg de a Hifimannnél vmiért sztereo van oldalanként. A bekötését nem ismerem. :U

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#95010) contaxg válasza Tragger (#95008) üzenetére


contaxg
veterán

Itt elég jól körbejárják a témát

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#95011) Tragger válasza contaxg (#95010) üzenetére


Tragger
tag

Köszönöm!

(#95012) Gzula[HUN] válasza Tragger (#95006) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Teljesen fejhallgató függő. Általában ahol stereo dugó van hozzá, az is jó mono dugóval, ha az alsó és a felső pinhez van forrasztva a vezeték, de pl. Fidelio X3-nál az egyik oldal így van, a másik oldalon meg a két alsó pinhez van forrasztva a vezeték, így azt a felét mono dugóval csak rövidre zárod. Remélem legalább nagyjából érthetően írtam le, mert szakszerűen nem tudom :))

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#95013) Tragger válasza Gzula[HUN] (#95012) üzenetére


Tragger
tag

Egyre bonyolultabb ez a téma, azt hittem ennél egyszerűbb lesz. Mennyire kell nekem feltalálnom a spanyolviaszt Kácsa helyett? Vagy elég nekik ha elmondom mit szeretnék, a részleteket megoldják ők?

(#95014) Gzula[HUN] válasza Tragger (#95013) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Lehet lesz néhány kérdésük, azért érdemes valamennyire felkészülni. Neked kell tudni, mit szeretnél. Ha meg valamit nem tudsz a fejhallgatódról, valószínűleg ők is hallottak már arról, mire jó a gugli.

Pontos részleteket nem tudok, mert én magamnak szoktam kókányolni a kanócokat.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#95015) bajnokpityu válasza Tragger (#95006) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Érdemes sztereót venni, mert markankent változik melyik két pólus hasznos. Sony és hifiman pl másik.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#95016) contaxg válasza Tragger (#95013) üzenetére


contaxg
veterán

Dehogy bonyolult!
A küldött linken van egy ábra ahol gyönyörűen látható a megoldás!!
Sztereo jacken a balhoz a bal, jobbhoz a jobb van bekötve.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#95017) Dorien válasza bajnokpityu (#95015) üzenetére


Dorien
veterán

Igen, nálam a Sony Z7 nem adott hangot a Hifiman-hez készített Triton Audio kábellel. Ahogy látható, ez 2 x 3,5mm sztereó jack:

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#95018) Zoliee válasza fehér_ember (#95001) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ez az AEON felbontott, visszaküldött, és valamiért már több mint 1 éve nem tudják eladni.
Most novemberben csökkentették még egy tízessel az amúgy is akciós 199ezres korábbi árát.

(#95019) sarajhvh válasza Gzula[HUN] (#94990) üzenetére


sarajhvh
tag

Szia! Köszönöm hogy reagáltál, de nem értem a kérdést. Ne haragudj!

(#95020) sarajhvh válasza Sinesol (#94991) üzenetére


sarajhvh
tag

Szia! Köszönöm az ajánlásod, meg fogom nézni! :)

(#95021) mcs válasza bajnokpityu (#95004) üzenetére


mcs
veterán

Az lehet, de így is hallani, hogy a DT 770 a 10 Khz feletti tartományt tisztábban szólaltatja meg. :)

(#95022) Gzula[HUN] válasza sarajhvh (#95019) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Pont ezért kellett volna az összefoglaló szerint kérdezni.

"Kíváncsi vagy, remek. :R Akkor hozzászólásodban az alábbi 9 kérdésre adj választ! Mindegyik fontos, tehát egyet se hagyj ki!
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
4.) Új vagy használt?
5.) Circumaural vagy supraaural?
6.) Zárt vagy nyitott?
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
8.) Honnan vásárolnál?
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?"

Hogy monjak is valamint:
Zártban: AT M40X, AVC-500; Yamaha MT-5, Beyerdynamic 240pro, AKG361, Shure SRH440. Utóbbi 2-re van panasz anyag felhasználás ügyében.
Nyitottban: AT AVA400, omikron Omnitronic SHP-600, Sennheiser 559, Philips SHP9500.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#95023) :AMF: válasza contaxg (#95016) üzenetére


:AMF:
senior tag

Az egyik hozzászóló leírta, hogy kimérte a kábelt és a bekötés nem az ábra szerinti. A + a jobb és bal jacknél is a tip-re van kötve, a ring nincs bekötve, föld a sleeve-en. Tehát ugyanaz, mint a 400i, illetve Ananda esetében.

Tragger: Ha a Kácsával akarod csináltatni, akkor az a legegyszerűbb, ha felhívod őket, vagy írsz nekik. Gondolom már készítettek kábelt Sundarához, nem egy elveszett bagázs. :)

(#95024) contaxg válasza :AMF: (#95023) üzenetére


contaxg
veterán

Köszi. Való igaz, hogy nem olvastam el. :B

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#95025) Tragger válasza :AMF: (#95023) üzenetére


Tragger
tag

Igen, már írtam azóta nekik. Várom a válaszukat. 🙂

(#95026) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Kicsit megszaladt az ára. Annyira már nem kici óccó (b@ssz@ +)...

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#95027) Sinesol válasza Gzula[HUN] (#95026) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem olyan draga ez, ugy tünik jobb lett az anyagminoseg is, hátha hangban is feljebb léptek. Egyreszt nem is igazan van tul sok jo fejes ebben az ársávban, miközben kereslet az van böven, masreszt meg egy feltörekvö cégröl van szó, szoval szerintem logikus lepes volt a következö szintre lepni.

[ Szerkesztve ]

(#95028) Gzula[HUN] válasza Sinesol (#95027) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nyilván örülök, hogy van egyáltalán nagyjából ebben az ársávban még egy nyitott. Szerintem lesz olcsóbb is, ha nem is sokkal. Anyagminőség szerintem nagyjából ugyanaz lesz, mint a Monitor 60-nál, a fejpánt legalábbis tök ugyanaz. Ez jó hír. Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan sikerült a 250Ω-os driver, de ennyi pénzért amazonon már akciós X2HR is van, onnan a Sennheiser 599SE olcsóbb is, de akció nélkül az 559-es is olcsóbb. És ezek a nevek azért még jobban csengenek.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#95029) sarajhvh válasza Gzula[HUN] (#95022) üzenetére


sarajhvh
tag

OK. Értem!
Nem vagyok profi felhasználó, csupán szeretnék egy jó minőségű fejhallgatót.
-otthon használnám
-zene hallgatásra
-Max 35-40 000 ft
-mindenképp újat szeretnék
-Nem értem a circumaural-supraaural jelentését
-Nem ismerem a zárt-nyitott előnyeit hátrányait
-Az általam elvárt hangzás minőségét nem tudom leírni, de az equalizer kép az úgy néz ki,
hogy a két vége maxon felül, és fokozatosan V-alakban jönnek lefelé, közép felé a beállítások.
-Hazai forgalmazótól vásárolnék
-Laptop, CD-lejátszó, Hifi
Elnézést a laikusságomért, és köszönöm a profi segítséget! :)

(#95030) Gzula[HUN] válasza sarajhvh (#95029) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Akkor neked egy OneOdio Pro-50 kell. Az elég duLván V hangzású, de amúgy egy jó ár/érték arányú fejes. A circumaural-supraaural konyha nyelven a fül körüli, vagy fülre ráfekvő. Nyitott ilyen durva V beállítás mellett nem fog játszani nálad.
Árban kicsit feljebb még ott lesz a Pioneer MST5 esetleg, de ilyen extrém V hangzás igénynél szerintem nem érdemes költeni többet.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#95031) sarajhvh válasza Gzula[HUN] (#95030) üzenetére


sarajhvh
tag

Köszönöm! Az AKG 361nem tudja ezt az extrém V hangzást, és miben tér el a kívánalmaimtól?

(#95032) Gzula[HUN] válasza sarajhvh (#95031) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A Pro-50-esnél minden korábban felsorolt fejhallgató kiegyenlítettebb. Ez nem azt jelenti, hogy kiegyenlített, csak nem annyira erős V hangzás. Az AKG 361-et nagyon nem ismerem, de van egy tartós teszt videó a "fél testvéréről", amiben az 5. pár volt, amit már tudott is a tesztelő használni. Az első 3 fejpántja volt gagyi, a 4.-nél meg a két driver eltért.
A Pro-50-es se egy non plusz ultra, de egy 10-15 ezres fejhallgatónak hamarabb megbocsátod, ha 2 év után lesz valami anyaghiba vele. Szerintem.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#95033) sarajhvh válasza Gzula[HUN] (#95032) üzenetére


sarajhvh
tag

Értem, és köszönöm! :)
Esetleg tudnál a Pro-50-es en kívül ajánlani még, amit érdemes megvenni, és tartósabbnak
ígérkezne?

(#95034) btraven


btraven
őstag

Sony MDR-1AM2 tulajok! Csak 4pólusú mikrofonos 3.5mm kábele van. Ez működik rendesen a fejhallgató erősítők szokásos 3 pólusú aljzatával? Unbalanced-et kérdezem.

(#95035) Ba cy lus válasza Gzula[HUN] (#95032) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Kérdés, mennyire megbízható egy ilyen youtube-os pasas. Ha a reklám belefér nekik, akkor a szándékos és megtévesztő lehúzás is. Nem nagyon hiszem, hogy általánosságban tényleg ez a helyzet ezekkel az AKG-kkal. :N
Aki jó példányt fogott ki és például stúdiós munkára vette, az sokkal kisebb eséllyel szólal meg, hogy neki mennyi ideje és milyen igénybevétel mellett nincs semmi problémája, szóval netes véleményekből eleve nehéz a valós helyzetet közelíteni. Persze nyilván előnyösebb, ha nincs semmilyen rossz vélemény adott termékről, de ilyen és ennyiért soha nem lesz. :N

[ Szerkesztve ]

(#95036) bajnokpityu válasza btraven (#95034) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Persze mert a Miki az a földön van:)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#95037) Gzula[HUN] válasza sarajhvh (#95033) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Fogyasztói társadalomban élünk. Már minden úgy van megcsinálva, hogy legyen gyenge pontja.

#95034btraven: A "sima" 1A vonatkozásában tudok úgy nyilatkozni, hogy a TAD-500-ashoz kapott 3,5 -> 6,3-as adapterrel működik, az X2HR-hez kapottal nem. Valamikor nagyon régen már ez is volt téma, lehet évekkel ez előtt. Akkor Darvinya nyilatkozott valamit az adapterekkel kapcsolatban, de már nem emlékszem pontosan mit. (Most meg nem találom.)

Szerk.: Megvan!!!4!4

#95035Ba cy lus: Annyiból következetes a manus, hogy amit láttam tesztjét, abban az éppen tesztelt fejhallgatót a sárga földig alázta. Pont azért nem volt gyomrom sokat nézni, csak ha az adott típusról le akartam magam beszélni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#95038) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Lehet, hogy egy kép erről: , szöveg, amely így szól: „HAPPY NATIONAL SOUND CHECK DAY BSINE SHURE 12 1 12”

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#95039) Sinesol válasza sarajhvh (#95031) üzenetére


Sinesol
veterán

Az AKG K361 inkabb kiegyenlitett, enyhén mélykiemelt hang.

Ha kicsivel többet is tudsz költeni, akkor a DT770 80ohm-os verzioja ajanlott, amellé EQ sem fog kelleni. Alapbol V karakter, nem kell mellé EQ sem, plusz tartós, szinte elpusztithatatlan darab, sok éven át kiszolgál. [link]

[ Szerkesztve ]

(#95040) btraven válasza Gzula[HUN] (#95037) üzenetére


btraven
őstag

Akkor csak tudok hozzá egy olcsó átalakítót venni. Most van 2 db itthon, de azok márkásak.
Még megvárom amíg akciós lesz a Sony. Látom amazon.fr-en sokszor van leárazás.

(#95041) Gzula[HUN] válasza btraven (#95040) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Úgy is működik, hogy egy hosszabbítóval toldom meg a 4 pines Sony kábelt, és a hosszabbító csatlakozik az egyébként alapban nem kompatibilis adapterrel. Szóval nem egy megoldhatatlan probléma.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#95042) btraven válasza Gzula[HUN] (#95041) üzenetére


btraven
őstag

Köszönöm.
[link] itt jól megnézhető a Sony 1AM2 munka közben.

(#95043) sarajhvh válasza Gzula[HUN] (#95037) üzenetére


sarajhvh
tag

Értem, köszönöm! Sajnos ez egy ilyen világ, tudnának nagyon jó dolgokat gyártani,
de nem érdekük. Vegyél újat, költsd a pénzed.
Megrágom a dolgot, majd választok egyet!

(#95044) sarajhvh válasza Sinesol (#95039) üzenetére


sarajhvh
tag

Köszönöm az ajánlásod, megnéztem, tetszik a nyugati technika.
Az OHM mértékegység, az mennyire szól bele a hangzás minőségébe?
Mennyire számít hogy 80 OHM, vagy 250 OHM?

(#95045) Gzula[HUN] válasza btraven (#95042) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az egy MDR-1A. Ilyen az enyém is. Az am2-ben már műanyag a fejpánt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#95046) contaxg válasza sarajhvh (#95044) üzenetére


contaxg
veterán

Beyereknél az a szóbeszéd járja, hogy azonos modell esetén a magasabb impedanciájú fejesek hangminősége jobb.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#95047) Sinesol válasza sarajhvh (#95044) üzenetére


Sinesol
veterán

A nagyobb impedanciás Beyerek valamelyest jobbak technikailag, legalabbis a DT880 különböző verzióinak összehasonlitasa során erre jutottak egy tesztben. Viszont a DT770 esetében akkora különbségek vannak a különböző tipusok hangzása közt, hogy nem sokat számit a nagyobb impedanciából fakadó minimalis különbség.

Ami lényeges, hogy bár a 80 ohm-os verzió is V karakter, a hangzása ennek leginkább kiegyensúlyozott, plusz sokkal könnyebben is hajtható, mint a 250-es, vagy a 600 ohm-os verzió. Szóval akár laptopról is elégedett lehetsz vele, nem feltétlen kell külön erősítőt venned, ha nem érzed szükségét.

[ Szerkesztve ]

(#95048) :AMF: válasza sarajhvh (#95044) üzenetére


:AMF:
senior tag

Ha pedig van időd sokat olvasni Beyer + impedancia témában, akkor pedig: [link] :)

(#95049) darvinya


darvinya
titán

OneAudio Pro 50-es fejpántja elkezdett hámlani, s meguntam, hogy állandóan teli vagyok fekete morzsával.
Ezért, itthoni maradékok elkészítettem ezt.
Nem vagyok nagy varró, szabó, stb.
Persze belső kábelt leragasztották, hogy még véletlenül se lehesen könnyen javítani, s új kábelre kell cserélni.


Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#95050) Gzula[HUN] válasza darvinya (#95049) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Kellett emlegetni :)) Pro-30-on még a színe se ütne el (esetleg egy kicsit).

Érdekes, nekem az egyetlen része pont a fejpánt, aminek semmi baja. Kb. 2 év után tört el jobb oldalon a határolója, azóta azt a felét körbe tudom forgatni. A párnákon is látszik már az idő, de még nem kezdett el hámlani, csak 1-2 repedés van lájtosabb helyen. 4 alkalommal szedtem ki belőle már ilyen 1-2mm-es kis műanyag darabkát. Hónapok óta várom, hogy szétessen már, hogy lehessen helyette valami, de nem adja magát. Azóta már kikeményedett egy műbőr 681EVO műbőr párna (pedig alig használtam, lehet azért), berepedezett az MDR-1A párnája (már egyszer cseréltem), meg a másik dugója tövénél is megtört egy Ugreen vezetékem (az elsőt még cseréltem). De a Pro-50 nem hagyja magát. (Pedig az a 2. legtöbbet használt fejesem.)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.