Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66251) attiss66 válasza Samtya (#66242) üzenetére


attiss66
senior tag

Húha, olvastam a negítív kommenteket is. Sok az egyes. Akkor a hifiman hm-101 megbukott?! :)

(#66252) Greg204538 válasza sirdond (#66236) üzenetére


Greg204538
tag

Kaptam egy csilivili csúcs Customcans (ezüst, teflonozott stb.) kábelt Sennheiser hd 25-höz. A fejest már eladtam, a kábelért -nyilván- senki nem kínálta a beszerár felét sem. Szóval, ha már nálam van, szeretném a jelenlegi Focalhoz kipróbálni, ehhez pedig egy igen keskeny és hosszú jack dugó kell. /Mindezt az előzte meg, hogy az akkori fejesemet -Seni hd 25- moddoltam a Customcans "mass loading, damping" kitjükkel - ami 10 ojróért abszolút megérte. A kábel már más kérdés - a végén potom pénzért lesz egy forumlakóé - ezzel a kérdés megválaszolásra is kerül =}/

(#66253) attiss66 válasza Bib (#66244) üzenetére


attiss66
senior tag

Alaplapi. Nem csak zene, nem is zene főleg, hanem filmek. A villám kiütötte az előző pc-met. A biztosító kifizette, saját szerelőt küldött és egy annál sokkal profibb gépet kaptam, bár az is használt. Na én a villámúlytotta pc-met leadtam csak úgy egy számítógépes üzletben. utána jutott eszembe, hogy benne maradt a sound blaster live hangkártya. hm. :) az is jobban szólt gondolom, mint ez az alaplapi, ami most van rajta ezen a profibb gépen. a hifiman hm-101-el kapcsolatban, a sok kommentet olvasva, az az észrevételem, hogy vagy egy jól szervezett összeesküvés folyik ellene, vagy egy xar szegény. :D most így első körben. :) De olvastam jó véleményt is, akinek bevált. Mindenesetre bemegyek az üzletbe, lehet tesztelni és pont azt, amit megvennék, mert a tesztest veszem, azért adják olcsóbban. Meg egyéb zenheisereket is hallgatózok. a soundblaster z-t a senhd599-el együtt tervezem venni. Na most ez attól függ, hogy mennyire leszek elégedett a tesztnél, ahogy meghajtja a senhd435-ömet, mert ugyanis azt is beviszem, azzal lesz tesztelve.

(#66254) attiss66 válasza Bib (#66244) üzenetére


attiss66
senior tag

https://www.pcx.hu/asus-xonar-dg-pci-5-1-hangkartya-067552?gclid=Cj0KCQiAoY7VBRDtARIsAHWoO-J_QBVWmQyIvyZO-giQIYVEEuTHR8862AUROxwPG9N75kBWr9Q7eFMaAjQPEALw_wcB

erre gondoltál?az asus xonar-ra?
9 ezren alul van, olcsóbb, mint hifiman 101
ha a teszt után nem leszek elégedett a hifiman 101-el, meglehet, hogy veszek egy ilyen asus sonar dg-t.

vagy ehhez mit szólsz 6900 használtan a jófogáson

https://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Creative_Sound_Blaster_Audigy_2_ZS_SB0350___minosegi_hangkartya_74763309.htm

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#66256) Bib válasza attiss66 (#66255) üzenetére


Bib
őstag

Linkelni nem így kell, arra ott a link gomb. :) Ismerem az audigy zs-t mert előtte az volt, nagyon jó kártya THX minősítéssel, csak az újabb Windowsok nem nagyon támogatják,(Windows xp volt az igazán jó helye Eax1,2,3-al) meg én inkább pci-e foglaltút akartam.

[ Szerkesztve ]

(#66257) Bib válasza attiss66 (#66254) üzenetére


Bib
őstag

Erre, mert 10k ársávban ezt gondolom alaplapihoz képest előrelépésnek, de hallgasd meg a hifimant.

(#66258) sirdond válasza Greg204538 (#66252) üzenetére


sirdond
őstag

ahh, így már ok :)

(#66259) attiss66 válasza Bib (#66256) üzenetére


attiss66
senior tag

win7-el nem menne a sound blaster audigy? mert nekem az van, pedig jó árban lett volna 6900-ért gondolom. az újabb widows-ok nem támogatják a thx-es hangkártyát? azért ez eléggé meglepő.

(#66260) attiss66 válasza Bib (#66257) üzenetére


attiss66
senior tag

aha, tényleg van ott egy link gomb, elhatároztam, hogy ezentúl használni fogom, ha linkelni akarok :D

(#66261) emiki6 válasza attiss66 (#66260) üzenetére


emiki6
veterán

Képzeld hozzászólást ís lehet szerkeszteni. :)) :Y

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66262) attiss66 válasza emiki6 (#66261) üzenetére


attiss66
senior tag

lehet, de nem kötelező :)

(#66263) attiss66


attiss66
senior tag

Amúgy lenne hozzászólásom a Denon AH-D7200 fejhallgatóhoz. Ez egy meglátás. Diófából faragták ki a szélét/lehetett volna akár akácból is, az erősebb :D /. Ha a hangjavítás miatt készült fából, akkor rendben, nem szólok egy szót se, de ha modernebb anyagból is el tudták volna érni a jó hangzást/mint a sennheiser/, akkor semmi sem indokolja a fa jelenlétét a fejesen. Az nem hangfal/a hangfalon jól mutat és ott a hangzás miatt is van /, "nem áll jól" enyhén szólva a fa, azon a fejesen.

(#66264) Bib válasza attiss66 (#66259) üzenetére


Bib
őstag

Win 7-el még használtam, csak az eax harveres támogatása szűnt meg de alchemy driverrel ment. De az csak a Cod2 -höz kellett . :)
Driver még van hozzá Win7-hez itt
Ebbe viszont nincs fejhallgató erősítő de egy 32ohmos fülest meghajt

(#66265) Bodz válasza attiss66 (#66263) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Fejhallgatók esetében is a hangzás miatt használnak fát. Persze betölthet csak dekorációs szerepet is, de a D7200-nál nem ez a helyzet.

A HM101 nem nagy durranás, SMSL X4/Sabaj Da1 körbe röhögi.

Sennheiser HD599 egy túlárazott valami, csak akkor érdemes vele foglalkozni, ha a hasonló árú értelmesebb fejeseket is meghallgattad, tehát biztos vagy a dolgodban.

Ha ugyanarra a hozzászólásra válaszolsz többször is, akkor bizony indokolt lenne a szerkesztés gomb használata. Ha kevésnek érzed az 5 perc szerkesztési időt, akkor vásárolhatsz prémium tagságot és máris 15 áll rendelkezésedre.

[ Szerkesztve ]

(#66266) attiss66 válasza Bib (#66264) üzenetére


attiss66
senior tag

Ha nincs benne fejhallgató erősítő, akkor nem olyan spé. Inkább akkor a sound blaster z. Lehet nem lenne elég hangos a youtube-os hang. Most is ez az egyik problem ezzel az alaplapi csodával.

(#66267) attiss66 válasza Bodz (#66265) üzenetére


attiss66
senior tag

A sennheiser hangzás nálam okés, de ott is a nyílt hangzás, levegős, teres. MaJd teszthangszórón belehallgatok egyikbe másikba és kiderül, hogy mi az ami passzol az ízlésemhez. A hm 101-re már kíváncsi vagyok, hogy mégis mit tud. Felhívtam az eladót, érdeklődtem, hogy mit tud a hifiman 101. Azt mondta, príma hangzás. Én err azt mondtam neki, hogy a fórumokon azt írják róla , hogy xar. :D Na erre berágott és azt mondta, hogy a fórumozó "okosok" nem értenek hozzá. :) Mondtam, majd meghallgatom és kiderül, ha kiderül. Mert végülis ebben a környzetben kéne kipróbálni ezzel a hanganyaggal és ezzel a fülessel. A füles rendben, mert viszem magammal. Sokat nem várok azért egy ilyen olcsóságtól, de remélem jobb, mint a mostani alaplapi. Ha majd lesz manim rá, veszek majd komolyabb cuccokat. Amúgy a Denon D7200-nál oké, hogy a hang miatt tettek rá fát, de véleményem szerint esztétikailag nem előnyös neki. Olyan "egyszerű", de rossz értelemben.
Székelyvicc:
-Mit farag ídesapám abbúl a dijófábúl?
-Hát Denon fejhallgatót idesfijam.
:D :D hihi

(#66268) attiss66 válasza Bib (#66264) üzenetére


attiss66
senior tag

Amúgy egyre jobban hajlok afelé, hogy a creativ sound blaster z-t fogom megvenni, millió előnnyel. Mert, ha nem kőtöm el a hifiman-re/de azért már csak meghallgatom mit tud :)/, már megvan a fele, következő hónapban a másik fele. Az nem is kérdés, hogy többet tud jóval, a másik meg, hogy a egy pc-hez praktikusabb egy belső hangkártya, mint egy külső.

(#66269) fericske válasza attiss66 (#66268) üzenetére


fericske
addikt

Kircsi lesz a Blaster Z. Az úgy lenne fájin a Youtube-hoz, hogy a Blaster Z-re rácuppantasz egy HM101-et és arra csattintod rá egyik famentes fejesed, mer úgy már tolná neki becsülettel. Genyajó lesz az majd 2 hónap múlva, addig legfeljebb csak nézed a Youtube videókat.

(#66270) sirdond


sirdond
őstag

a Meze 99 Classic-ot elkezdték hamisítani, vagy volt valami akció nemrég?
gyanúsan sok hirdetés kerül fel mostanában ...

(#66271) attiss66 válasza fericske (#66269) üzenetére


attiss66
senior tag

A blaster z az jó, pipa. Csakhogy a hifiman hm-101 kikerüli a hangkártyákat, a saját hangkártyája üzemel, és ha az xar, akkor a hang xar, hiába van benne a gépben a blaster z. :) Nem értem minek kell hm101, ha már van benne blaster z, amiben van fejhallgatóerősítő , he? :D Amúgy a blaster z-n van usb csatlakozó?

(#66272) emiki6 válasza sirdond (#66270) üzenetére


emiki6
veterán

Mi itt arra jutottunk, hogy leesett a kamionról egy pár. Ha nincs számla, ilyenek, akkor lehet, hogy nem a meze adta el ilyen olcsón. ;)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66273) #56474624 válasza emiki6 (#66272) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem csak erről lehet szó. Velem egy időben árult SAP-8-at itt hardveraprón egy újonc, a végén már mindössze 15k-ért, azóta kitiltásra került (akinek eladtam az általam hirdetett sap-8-at, hívta fel rá a figyelmem). És nem ez az első ilyen eset ([link], [link], [link]). Rákerestem jobban, AVX-en is jelen volt/van, nem csak SAP-8-at árul:
[link].

[ Szerkesztve ]

(#66274) emiki6 válasza #56474624 (#66273) üzenetére


emiki6
veterán

Ja, őt ismerem, shurmanline, thormanfa-ként irogatott nekem meg még sokaknak nemrég.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66275) kromatika válasza #56474624 (#66273) üzenetére


kromatika
veterán

Huhh még szerencse hogy nem irtam rá.Érdekelt engem is volna a Sap 8.Igen előzőkhöz hozzá szólva,fontos meg nézni vásárlás előtt a hirdető rangját,mennyi pozitívja van,mikor reggelt stb...Én is árulók 99 classicot,de az számlás és garis. :K Nem fars,

[ Szerkesztve ]

(#66276) ribizly válasza emiki6 (#66272) üzenetére


ribizly
veterán

A számla, garancia nélküli darabok valószínűleg leesettek. A számlás, garis példányok meg simán olcsók.

@Ba cy lus
Hát igen. Azt a "kollégát" ismerjük már... ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66277) sirdond válasza ribizly (#66276) üzenetére


sirdond
őstag

&& #66272 emiki6

a számlás+garis olcsó darabokkal nincs gond, mindig is lesznek ilyenek. csak szerintem feltűnően sok lett az eladó meze az utóbbi 2-3 hónapban.persze az is lehet,hogy csak nekem tűnik így.

na mindegy, nyitott szemmel kell járni és hallgatózni kell minden vásárlás előtt, az a biztos :)

(#66278) emiki6 válasza sirdond (#66277) üzenetére


emiki6
veterán

November végén kezdődött, akkor még nem tudtuk, hogy viszonylag sok ködös eredetű, olcsó meze fog a piacra kerülni. Természetesen ezek hatással voltak az árakra is.

És amúgy semmi bajuk a "kamionról esett" mezéknek, csak, hát na.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66279) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Nemrég linkelve lett egy ezüstkábeleket gyártó cég honlapja, a Lavricables-é. [link] Átbogarásztam az oldalát, a Google fordító segedelmével ;], és nagyjából tiszta is, hogy mi, merre, de arra viszont nem találtam utalást, hogy ez egy európai cég-e, vagy azon kívüli. Akinek a link alapján, erre a kérdésre a válasz megvan, megköszönném, ha megosztaná velem. :)

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#66280) sirdond válasza emiki6 (#66278) üzenetére


sirdond
őstag

aha, köszi, ez kimaradt nekem. ez sok mindent megmagyaráz akkor.

#66279 pendre54
igen, európai cég, ha jól emlékszem lengyel a srác,aki csinálja? :F

head-fi-n is fent, ha ott rákeresel a nevére biztos gyorsan megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#66281) kleinguru válasza fericske (#66245) üzenetére


kleinguru
addikt

Esélytelen kipróbálnom, megbízom bennetek. A superlux is egy jó választás volt még működött.

Ez is jó lesz és nem is sokkal drágább:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#66282) emiki6 válasza pendre54 (#66279) üzenetére


emiki6
veterán

A szállításnál azt írja, hogy a csomagok az EU-ból indulnak ki, EU-n belülre 1 hét, USÁ-ba, ázsiába 2-3, szóval EU-s kábel. :D :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66283) pendre54 válasza sirdond (#66280) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, majd megpróbálok rákeresni, ugyanis a Beyer Amiron Home-hoz gyártanak fejest kábeleket, és egy-két visszajelzés igen csak pozitív volt, persze lehet tömény marketing is, ebben azért nem árt, ha az ember óvatos duhaj.
Viszont még mindig nem tettem le, a fejes gyári kábelének az esetleges cseréjéről, volt is tavaly egy hamvába holt kísérletem [link] , de gyakorlatilag kivitelezhetetlen. Annyira egyedi kialakítású, vékony, a Beyer sülyesztett jack foglalata, hogy esélytelen ilyet beszerezni. Sikerült ugyan beszereznem, a fellelhető legvékonyabb házú jack csatlakozót, aminek az átmérője jó lenne, de annak meg a váll kialakítása olyan, hogy nem lehet emiatt a foglalatba dugni.
Felvettem a kapcsolatot a hazai Beyer képviselővel, a Basys Kft-vel, előbb telefonon, majd emailba is, hogy nem-e tudnának ilyen jack csatlakozót beszerezni a gyártól, de kb. két hónapja csesznek válaszolni, így ez az út is bedugult.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#66284) s4tch válasza pendre54 (#66283) üzenetére


s4tch
veterán

https://m.tokopedia.com/amp/herzhz/eidolic-e35gt1-mini-35mm-trs-gold-beyerdynamic-t1-beyer-t5-connector

Eidolic E3.5GT1 csatit nézd meg. Más Beyerhez, pl a T1-hez jó, hátha passzol a tiédbe is.

(#66285) pendre54 válasza s4tch (#66284) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, de amennyiben az általad linkelt oldalon, lévő fotó a hivatkozott jack-ről készült, akkor tuti, hogy ez se jó. Ezt a képet most találtam a neten, az Amiron Home csatlakozójáról, gondolom, hogy más is szembesült már ezzel a problémával. A pirossal bekarikázott váll rész a probléma, nem én karikáztam be, és összehasonlítva a linken található fotó alapján tuti, hogy nem lesz jó.

Egyébként ez milyen nyelvű honlap, török, afgán, pastu,, stb. :D ?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#66286) s4tch válasza pendre54 (#66285) üzenetére


s4tch
veterán

[link]

Úgy látom, hasonló a T1-é is. Amennyiben nem menetes, szerintem jó lesz ez az Eidolic csatlakozó.

Az előbb mobilról nehéz volt linkelni, az egyik első gugli találatot beillesztettem, amin kép van, sorry, alig látszik belőle valami. (Amúgy a pénznemből kiindulva vélhetően hindi az oldal.) Itt a csati:

Nem drága, a darabára 11 dollár körül van: [link]

(#66287) kromatika válasza ribizly (#66276) üzenetére


kromatika
veterán

:R

(#66288) darvinya válasza pendre54 (#66283) üzenetére


darvinya
titán

Neked ilyen jack.kell. [link]

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#66289) milkabrams válasza sirdond (#66270) üzenetére


milkabrams
őstag

Avx-en és jófogáson Kellner Zsolt hirdetett.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#66290) #56474624 válasza milkabrams (#66289) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ő a csaló.

(#66291) milkabrams válasza #56474624 (#66290) üzenetére


milkabrams
őstag

Képtelen vagyok felfogni, hogy lehet ehhez bárkinek gerince.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#66292) jippa


jippa
aktív tag

így vasárnap délután egy pillanatra ismét eltéríteném a topikot vintage ortho irányba ezzel a képpel itt, csak azért, mert nagyon-nagyon sokáig, úgy 5 évig vadásztam erre a fejesre, és ennyi idő alatt 5nél több példány nem került piacra belőle a világon és most első tudtam lenni egy dobozos példánynál, és szerdán végre megérkezett az asztalomra, és hát muszáj valakinek megmutatnom, hogy milyen fantasztikus fényképalany a lassan-lassan 50 éves japán technika

szerintem nehezen lehet ennél szebb fejhallgatót elképzelni és egyszerűen szakít rajta a Metallica

üdv

(#66293) sirdond válasza jippa (#66292) üzenetére


sirdond
őstag

wow, ez tényleg gyönyörű szép! grat hozzá.
el tudnám képzelni az asztalomon én is :)

szabad tudni,hogy mennyi volt?

[ Szerkesztve ]

(#66294) binatone válasza jippa (#66292) üzenetére


binatone
tag

Nagyon szép ! :C

(#66295) ribizly válasza jippa (#66292) üzenetére


ribizly
veterán

Komoly darabnak tűnik.
Gratula! :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66296) attiss66


attiss66
senior tag

Dikksennhdikk, már nem újonc vagyok, hanem ki lettem nevezve lelkes újonccá. :D

Na ennek megünneplésére feltöltöm a senhd435-öm fotóját a legújabb átalakításban. Közelít a tökéletes hangzáshoz. :D

Alsó szivacs/15 mm vastag/, középen 32 mm-re kivágva, lefeszítve 8mm-re 0.2 mm vastag levegős kabátvászonnal. Következő 15 mm-es szivacs, közepén 32 mm kivágva, arra még egy 15 mm vastag szivacs 25 mm-re kivágva középen, erre 5 mm vastag szivacs, középen kivágva 15 mm. Ez a 35 mm magasság leszorítva a kabátvászonnal annyira, hogy az egész összesen 25 mm magas a peremtől. Ragasztva csak a peremen és az első réteg szivacs ragasztva a műanyaghoz, szivacsok mindenütt szabadon átengedik a hangot. A fejpánt beborítva hasított bőrrel/ bőrkabát szétvágva :D /, felül 5mm szivacs a bőr alatt. Kétszer olyan messze van a fül a hangszórótól, mint az eredetinél, így sokkal szebb a hang. Hát ez nagyon tutti. Ez a hang, hm! :D

[ Szerkesztve ]

(#66297) attiss66 válasza jippa (#66292) üzenetére


attiss66
senior tag

ez tényleg szép cucc, profi fejeshez méltó kinézet

(#66298) Bodz válasza attiss66 (#66267) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nyilván, mi mást is mondhatna? :)

A poénon még dolgoznod kell. ;]

(#66299) attiss66 válasza Bodz (#66298) üzenetére


attiss66
senior tag

Az a poén nem is poén volt, hanem inkább kritika, a Denon D7200-as gagyi diófamegoldására. :)

(#66300) ribizly válasza attiss66 (#66299) üzenetére


ribizly
veterán

Sokmindent el lehet mondani a D7200-ról és annak a megépítéséről, de az pont nem jutna róla eszembe, hogy "gagyi"... :N

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.