Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) vzsryl válasza adammkaa (#15000) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem hallottam még ezt a típust, de ez a legújabb, igen.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15002) contaxg válasza adammkaa (#14998) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem csak Edition és PRO van. Edition 250 Ohmos lesz a talin.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15003) jippa válasza adammkaa (#14998) üzenetére


jippa
aktív tag

A "sima" változat a kihívó, ez itt:

Elég sok fejhallgatóm van, de a mai napig ez a Beyer a kedvencem. Szerintem a DT990-ek közül ez a legjobb változat, ez már ízig-vérig hi-fi fejhallgató.

Üdv:

jippa

(#15004) Audison válasza adammkaa (#15000) üzenetére


Audison
senior tag

Kinek melyik a legjobb, és milyen zenéhez, milyen forrásról...ez elég szubjektív.

(#15005) contaxg válasza adammkaa (#15000) üzenetére


contaxg
veterán

A legjobb hangó az öreg DT990 PRO Az új PRO-nak van egy kis kiemelése amitől fárasztó hallgatni.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15006) vzsryl válasza jippa (#15003) üzenetére


vzsryl
nagyúr

bla-bla... Mennyit kérsz érte? :DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15007) jippa válasza vzsryl (#15006) üzenetére


jippa
aktív tag

Hamarabb vonom meg a kenyeret magamtól, mint hogy eladjam. :D

(#15008) adammkaa válasza contaxg (#15005) üzenetére


adammkaa
senior tag

Akkor amilyen képet beillesztett jippa kolléga az a régebbi fajta 990 PRO 600OHM? Az új fajtának alul van emelve?

Nexus 5 Black

(#15009) matyi012345 válasza schawo (#14995) üzenetére


matyi012345
őstag

Jah ez is igaz :) Bár nehéz elképzelni, hogy a Beats után nem tetszik valakinek egy Shure, de kinek a pap, kinek a paplan.

(#15010) jippa válasza adammkaa (#15008) üzenetére


jippa
aktív tag

Szia!

Amit beillesztettem, az nem PRO. A Pro-ra mindig rá van írva, hogy Pro. Az "Edition" megnevezést - én így tudom - csak újabban adja a Beyer a fejhallgatóinak. Mikor az enyém készült, akkor még csak sima DT 990 600ohm volt. Az enyém ilyen. Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a típust, aki tényleg kíváncsi rá, hogy hol állhatott - milyen térbeli elrendezésben - a zenekar, amikor feljátszotta a számot.

Üdv:

jippa

[ Szerkesztve ]

(#15011) adammkaa válasza matyi012345 (#15009) üzenetére


adammkaa
senior tag

Inkább azt nehéz elképzelni szerintem hogy bármelyik shure tetszene beats után. Ne felejtsd el mindenkinek más az igénye és más zenét hallgat. Beats után minden fejes szinte kevés, vékony, dinamikátlan mélynek tűnik. Másra van, nem klasszikus zenére meg mindenre, hanem kifejezetten techno, hip-hop, house zenékre, de abban a legjobbak. Én is pl kipróbálnék egy beats mixr-t. Mert én pontosan ilyen zenéket hallgatok, itt a kérdés az lenne hogy a közepe mennyire van elnyomva, bár a mixr kifejezetten jó a közepe is, a többihez képest és itt megint nem a nagy térre gondolok, és részletekre, hanem az adott műfajban.

jippa Olyan sok fajta van már követni sem lehet, meg mindegyiknek más a hangja, nem tudom a beyer miért nem különbözteti meg inkább őket másik sorszámozással. Pl: 881 , 991.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#15012) schawo válasza adammkaa (#15011) üzenetére


schawo
titán

A mixr nem egy tragédia, a beatsek között az egyik hallgatható típus.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15013) contaxg válasza jippa (#15010) üzenetére


contaxg
veterán

Ahhh remek! Akkor már tudom, hogy keressem! :)
Nekem is van egy vintage 600Ohm-os Beyerem és elég jó a hasonló korból származó Grundig C9000 rádiómagnóval

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15014) Ati1979 válasza jippa (#14997) üzenetére


Ati1979
veterán

De durva. :Y

Ez aztán egy igazi gyűjtői darab.

Itt van egy az ebay-en. 600 USD. :Y

Várjuk az első benyomásokat.

Esetleg nem jössz a fejes találkozóra jövő szombaton? :B

(#15015) jippa válasza Ati1979 (#15014) üzenetére


jippa
aktív tag

Sajnos nem.

(#15016) Ati1979 válasza jippa (#15015) üzenetére


Ati1979
veterán

Nagy kár. :(

Pedig lesz ott egy pár konkurens darab.

(#15017) Blackhole13 válasza jippa (#15015) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Egyébként a HD540 Ref II-höz képest hangban is annyival jobb, mint az ára mutatja, vagy ez csak ilyen gyűjtői darabnak készült? Gondolom utána jártál vásárlás előtt.

(#15018) adammkaa válasza schawo (#15012) üzenetére


adammkaa
senior tag

Igen én is olyanokat olvastam róla. Meg ugye hordózható, olyan mint az Amperior, de szerintem annál jobban néz ki sokkal, és utcára is jobb. Azt mondják ez nagyon jóra sikeredett David mester "kérésére", sok dj használja egyébként. A másik amiről jókat írnak és még jobb mély van benne, de sokkal jobb lett a közép az a beats wirelles. (lehet kábelesen is persze).

Nexus 5 Black

(#15019) Hv21


Hv21
csendes tag

Nézegetem ezt az akg k550 fejhallgatót.
Próbálok teszteket kutatni a neten dehát ez is véges forrás. Az lenne a nagy kérdésem, hogy bárkinek bármi véleménye vagy ismerete van-e a fejhallgatóról (legyen az a hang, vagy a felhasznált anyagok minőségéről).

(#15020) vzsryl válasza Hv21 (#15019) üzenetére


vzsryl
nagyúr

[link], [link]

Röviden, tömören: Jó minőségű, kényelmes, kiegyenlített hangú darab, de ha nem illik hozzá a kobakod, akkor nincs benne mély.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15021) RetepNyaraB válasza Hv21 (#15019) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

menj be egy MM-ba, Mamut pl. Budán

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#15022) AMDFan válasza adammkaa (#15011) üzenetére


AMDFan
addikt

Össze vagyok zavarodva, szerinted most akkor a beats az jó vagy egy trágya?

[ Szerkesztve ]

(#15023) contaxg válasza AMDFan (#15022) üzenetére


contaxg
veterán

mixr beats jó, az új wireless ok (talán), a többi nem ok. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15024) donpe válasza adammkaa (#15000) üzenetére


donpe
aktív tag

Mivel privátban is kérdezted, inkább ide írom le.
Ha jól tudom, beyer vonalon a DT770/880/990-ekből a két fő csapás az Edition és a PRO. Az Edition a csilli-villibb otthoni felhasználásra készült, a PRO pedig stúdiózásra, professzionális felhasználásra. Általában a PRO olcsóbb, egyszerűbb, olcsóbban csomagolt, spirál kábeles.

Számomra DT sorozat Edition tagjai az ismertebbek. Editionből van 32/250/600 Ohmos. Nagy általánosságban elmondható, hogy a 32-es mobil eszközökhöz való, a 250 egy allrounder, a 600 pedig otthoni, asztali erősítős fejhallgatásra. Nagyrészt a 600 Ohmot szokták ajánlani megvételre (ha van erősítőd), mert (szerintem) ennek van a legkiegyenlítettebb hangja (bár nagy difi nincs a 250 és 600 között).

A legtöbbet a beyer közül nálam a DT880 Edition 600Ohm volt a fejemen. Akkor is elsősorban csöves erősítőkkel. A Laconic LB II tökre passzol hozzá, én ezzel szerettem a legjobban. A DT880 egy jó allrounder, aminek nincs nagy hibája. Beyeres magasa van, szépen csilingel :B , közepesen szellős, közepes felbontás, semmi nagy extra. Egyszerűen jó. :)

A másik sokat hallgatott darab a DT990 Edition 600 Ohm beyer volt, amire én azt szoktam mondani, hogy "bulifejes". Inkább V alakú, szintén csilingelős beyer, aminek ugyanolyan jól áll metal, mint a pop. :D Nekem nem fárasztó, inkább szórakoztató volt hallgatni. Viszont messze nem olyan kiegyensúlyozott, mint a DT880 Edition.

Egy kicsit kilóg a sorból DT770 Edition 32Ohm, amit a páromnak vettem ipadről zenézéshez (ha én épp bömböltetem az LCD2-t, akkor ne zavarjam ;] ). Hangban egyértelmű visszalépés a 880-hoz és 990-hez képest. Inkább a 990-re hasonlít, de nekem nem elég tiszta és zárt :O :D .

Amivel még megismerkedtem az elmúlt két fejestalin, az Bodz 990PRO-ja. Mivel kb fél órát volt összesen a fejemen, nem írnék róla sokat, csak annyit, hogy egy "dögös" darab. Inkább Bodz tudna róla nyilatkozni. Nekem nagyon izgalmas volt a hangképe. Úgy jellemeztük, hogy a "szegény ember Audezeje". :D (Egyébként számomra külön pozitív a kinézete, a "retró" stílus különösen bejön... :K )

[ Szerkesztve ]

(#15025) adammkaa válasza donpe (#15024) üzenetére


adammkaa
senior tag

Rendben, köszönöm az összehasonlítást így már látom hogy állunk :K

AMDFan 2 fajta beats jó, az egyik a mixr típus, (elvileg DÉVID GETTÁ, kérte fel a beats et hogy csináljanak egy jó fejhallgatót , és az lett a vége), hangjáról annyit hogy nincs meg neki a szokásos beats es komoly mélykiemelése, hanem kiegyenlített fejes, viszont a mélye ha kell odavág.

A másik amit érdemes venni az a beats wirelles. Ezt lehet természetesen kábellel is használni. A hangja mixr he képest nem annyirakiegyenlített, a mélye jobb, ütősebb mint a mixr-nek, viszont a közepe pedig gyengébb, de ez a szint amit képvisel már nem tragédia, és szerintem utcára ez néz ki a legjobban.

Ha beats et szeretnél e kettő közül válassz mindenképp, aszerint mire van jobban szükséged.

Nexus 5 Black

(#15026) vodkaboy22 válasza adammkaa (#15025) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Khm hallgattad bármelyiket is? :)
Nekem konkrétan a te általad említet wireless 1 hete volt a fejemen barátnál koliban. Egy vacak family guy-t nem tudtam vele végig nézni annyira szar volt a hangja, hogy az már nem mulis hanem örületes... :W
De a kossuth radio is szebben szól egy tablet hangszóróról mint arról... :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#15027) adammkaa válasza vodkaboy22 (#15026) üzenetére


adammkaa
senior tag

Itt kezdődnek a bajos sajnos, az NEM arra lett tervezve hogy family guyt nézzen vele az embert TV-n.

Nexus 5 Black

(#15028) Zoli133 válasza adammkaa (#15027) üzenetére


Zoli133
őstag

Akkor mire? Mert egy sorozat nézése sokkal kisebb igényeket támaszt általában mint a zene hallgatása. Tehát ha egy sorozatot nem tudsz vele végignézni, hogy hallgatsz rajta zenét?

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#15029) adammkaa válasza Zoli133 (#15028) üzenetére


adammkaa
senior tag

Itt már berögzött véleményről van szó, nagy túlzásokkal szerintem, kettő meg tényleg nem arra van,hanem amire kitalálták.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#15030) Ribi válasza adammkaa (#15027) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha egy fülesen szarul szól a beszéd (pl family guy) akkor mégis mit várunk zenétől?
Hogy lehet valamit nem family guy-ra tervezni? Valaki a gyártónak mondta, hogy a family guynak szarul kell rajta szólnia?
Amúgy a baj itt kezdődik: "szerintem utcára ez néz ki a legjobban" Nem a kinézet a fontos. :U (vagyis nem annak kellene, de hát... :O )

[ Szerkesztve ]

(#15031) adammkaa válasza Ribi (#15030) üzenetére


adammkaa
senior tag

Az csak egy mellékinformáció volt már ne is haragudj nem tudom milyen következtetés vonsz le abból nem is ismersz. Tudod ez a family guy os "nem tudom vele hallgatni" amit egy nem hiszek el, kettő meg most a fejemen shure 840 van még se jó arra amit hallgatok, mert nem arra találták ki . Ízlés és stb kérdése az egész.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#15032) vodkaboy22 válasza adammkaa (#15031) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Szerintem egy fejhallgató hangjától való elvárások:
1. Lehetőleg minél valóságközelibb hangzás középtartományban (nem akarok egy szoprán énekest baritonnak hallani...)
2. Tiszta, csilingelő de nem éles magasok (Az üvegtörésnek legyen olyan hangja, hogyha becsukod a szemed és hallod a fejesből akkor akár hirtelen megijedve kapd fel a fejed, hogy kitörte be az ablakot.)
3. Meleg közepet nem elnyomó szép mélyek.

Ha mind3mat nézzük akkor teljesen nem egyezik a "valós" hangzással de megközelíti amennyire az ízlés engedi, de inkább a pénztárca.
És nem hiszek abban, hogy egy fejhallgató erre a zenére vagy arra lett tervezve... Baromság
Szóljon rajta minden zene közel úgy ahogy valóságban is szólna és kész. Egy tuctuc zene se kell, hogy még tuctucosabb legyen csak azért mert a fejes alsó sávban baromira emel és ezért tuctucon kívül stewiebaba beszéde olyan mintha egy dagadthortyogódisznó szólna a "babából", mert akkor az a fejes csak tuctucra "való" (inkább arra se mer az meg semmire se való csak agyfárasztásra...). Ha ilyen igénye van valakinek akkor simán EQ mélyhangok felteker azt kész úgyse fogja hallani/érdekelni, hogy az EQzás máshol kicsit ronnt.

De nem kell velem egyetérteni. Viszont abban el lehet fogadni a véleményem, hogy a hosszan hallgatható kényelmes és jó zenehallgatáshoz nem mindig kell (sőt) a sziklaszilárdan pontos hangzású fejes mert az fárasztó lehet, viszont amennyire egyesek füle engedi közelítse meg legjobban a valós hangzást.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#15033) fattyu válasza adammkaa (#15025) üzenetére


fattyu
veterán

hallottál bármit azok közül amikről eszet osztol/ajánlgatsz az elmult héten/hetekben? fejezd már be. :W :W :W

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15034) vodkaboy22 válasza fattyu (#15033) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Sajnos maximálsan egyet kell értsek fattyu-val még ha ezzel én is csak indulatot szíthatok... :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#15035) #71562240 válasza adammkaa (#15031) üzenetére


#71562240
törölt tag

No én akkor csak azt kérdezném, hogy a kiszera mibéva hidárány égami, ha lehet, lehet - hát belemegy így, visszajöhet?

(#15036) fattyu


fattyu
veterán

Indulatok ellen:

Otthon hagytam a kulcscsomómat. vagyis nem jutottam a fiókom őrizte kincsekhez ma.

eredmény: headstreamer t70 helyett alaplapi hangkari és kölcsön hd215

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15037) fi:zi'k válasza fattyu (#15036) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor hogy zártad be a lakást? :Y

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15038) adammkaa válasza vodkaboy22 (#15032) üzenetére


adammkaa
senior tag

Az a te véleményed ez meg az enyém. Mint tudjuk az ízlés és fül dönt el mindent. Neked az a jó másnak nem. Képzeld ez a fejes pont olyan amit egy bizonyos célcsoportnak készít. És az pont nem a csillengelő magasad. Ezt fogd fel. Ja hogy te azt mondod ilyen nem létezik? Más területen sem? Pl ruházkodás? AKkor vegyél fel egy csőnadrágot, neonzöld felsővel, mert ugye szerinted "nincs célcsoport" a termékeknek, miért ne vehetnéd fel? Remélem már megérted miről beszéltem.

fattyu Valamit félreolvastál ez nem ajánlás hanem vélemény.

kamerer Nem tudok azon a világszinvonalú nyelven :C

Felesleges erről többet beszélni, ha meg vagytok elgégedve az otthoni fejhallgatóval meg mindennel örülni kell neki, nem bebizonyítani hogy az pedig jobb a szaros beats nél.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#15039) fattyu válasza adammkaa (#15038) üzenetére


fattyu
veterán

hogy lehet véleményed valamiről amit max képen láttál?

fi:zi'k: Én előbb megyek el mint aszony.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15040) #71562240 válasza fattyu (#15039) üzenetére


#71562240
törölt tag

Pedig egyszerre sokkal jobb...

(#15041) fi:zi'k válasza fattyu (#15039) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Véleménye éppen bárkinek lehet bármiről és bármi alapján, csak hát...
---
A medve megelőzött. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15042) pucz válasza #71562240 (#15040) üzenetére


pucz
senior tag

Haha! ;] :DDD

(#15043) adammkaa válasza fi:zi'k (#15041) üzenetére


adammkaa
senior tag

Ment egy privát neked még tegnap egébként :K

Nexus 5 Black

(#15044) fattyu válasza #71562240 (#15040) üzenetére


fattyu
veterán

azt hiszem ennyire még nem bántam az 5 perces szerk limitet. :D:D:D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15045) #71562240 válasza fattyu (#15044) üzenetére


#71562240
törölt tag

Vannak moderátorok... :D

(#15046) Ati1979 válasza #71562240 (#15040) üzenetére


Ati1979
veterán

:DD

(#15047) adammkaa válasza fattyu (#15044) üzenetére


adammkaa
senior tag

Print Screen gyerünk ;]

Nexus 5 Black

(#15048) matyi012345


matyi012345
őstag

Bash.hu-t ismeritek? ;] ;]

(#15049) szakibá... válasza jippa (#15003) üzenetére


szakibá...
senior tag

Sajnos ebből a változatból is többféle van, eltérő hanggal, az azonos adatok ellenére. Számít az évjárat, mint a bornál.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#15050) pucz válasza matyi012345 (#15048) üzenetére


pucz
senior tag

Yep. De nem teszik ki... :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.