Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67651) NandorHUN válasza attiss66 (#67648) üzenetére


NandorHUN
addikt

Már bocs, de ez totál hülyeség. Fejeseknél pont a hangra fognak rámenni, ha nem ilyen noname kínai vagy skullcandy kategóriás fejest akarsz venni.

Cégek nem úgy nyomják ki a füleseket, hogy "na ez is elkészült, az a lényeg". Minden gyártónak van saját laborja ahol igen sokat költenek fejlesztésre és hogy jobb hangminőséget érjenek el minél kisebb gyártási költségekkel. Magyarol otthon a kisasztal mellett nem fogsz "ráérezni" és jobb eredményt kihozni, mint ők a sokmillás laboros fejlesztgetések után.

Amit max el fogsz érni, annyi, hogy egy nagyon olcsó fejes nagyon olcsó driveréből tudsz építeni egy relatíve jobb hangú fejest mint az eredeti készülék volt. Kérdéses végeremény hangban, esztétika, kényelem, stabilitás és még sorolhatnám.
Magyarul sokkal jobban jársz ha kicsit hozzáteszel és veszel egy használt fejest.

De persze rád van bízva, ahogy érzed.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67652) attiss66 válasza NandorHUN (#67651) üzenetére


attiss66
senior tag

Én szeretek vele "pepecselni" :) A Veritas tuningolásánál jöttem rá, hogy a műanyagháza nem tökéletes, kellőképpen leszigeteltem és sok zajt eltüntettem róla.

"a nemkívánatos hangsugárzás nagy"-jó minőségű fejeseknél olvasom jellemzésnél, ez voltaképpen mit jelent?

(#67653) NandorHUN válasza attiss66 (#67652) üzenetére


NandorHUN
addikt

Mondjuk az, hogy kevesebb a beszűrődő zaj az nem jelenti, hogy fejesnek jobb lett a hangja. Simán lehet, hogy tényleg jobb a szigetelés, de a soundstage rengeteget csökken és dobozhangja lesz a fejesnek, vagy mélyek felmennek emiatt.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67654) attiss66 válasza #56474624 (#67650) üzenetére


attiss66
senior tag

Én eddig amúgy hangfalakban gondolkodtam, de rájöttem a fejhallgató más világ, hangfalakkal nem lehet elérni azt a hangzást, mint egy fejesnél, az megteremt egy teret. Hangfalaknál durván drága lenne, ha azt a hangzást és teret akarná valaki létrehozni , mint a fejesben. Valószínű, hogy venni fogok előbb-utóbb egy erősítő+Dac-ot is, de még nem jutottam oda tudatilag, lentről kezdem és úgy lépegetek felfelé, van, hogy lefelé/K260 han gszóró kinyiffantás :)/ . :)

NandorHun: nem a beszűrődő zajról beszélek, hanem a műanyag önrezgéséről

[ Szerkesztve ]

(#67655) Dorien válasza #56474624 (#67643) üzenetére


Dorien
veterán

Milyen erősítőnél volt 2-3 kategóriával gyengébb a Presenter2 ?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67656) #56474624 válasza Dorien (#67655) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez így nem teljesen pontos. A vintage DT990 szól 2-3 árkategóriával rosszabb fejesként a Presenter2-ről, mint a Dynaco erősítőmről (mindkét esetben a hivox dac a forrás). A K550-nél csak 1 kategóriányi különbséget jelent. Emlékeim szerint egyébként a Presenter2-ről és Prodigy HD2-ről élvezetesebb volt a 990-es (mint a Presenter2+hivox dac-ról), ott is jó volt a szinergia. SAP-8 + Prodigy HD2 megint nem volt megfelelő a DT990 elé. Legjobb eddig az, ami most van.
Az eddigiek alapján jóval kényesebb természetű, mint a K550. A K550-nek nincs annyi arca, nincs benne annyi mozgástér.

[ Szerkesztve ]

(#67657) fehér_ember válasza #56474624 (#67656) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ez a Dynaco valami fejes erősítő, vagy egy normál erősítő, aminek a fejeskimenetét használod?

(#67658) #56474624 válasza fehér_ember (#67657) üzenetére


#56474624
törölt tag

Normál erősítő. De most megmondom, nem fogom itt magyarázni, hogy aminek elméletileg nem kéne jól szólnia fejhallgatóval, az a gyakorlatban miért szól mégis b*szott jól.

[ Szerkesztve ]

(#67659) fehér_ember válasza #56474624 (#67658) üzenetére


fehér_ember
addikt

Pontos típus? :) És tovább nem vallatlak. Csak ha már szóba került; kíváncsi vagyok.
Amúgy én is azok közé tartozom akik még nem találkoztak minőségibb fejes kimenetekkel erősítőkön.

(#67660) Ba cy lus
Jó béna voltam, hogy az adatlapodon nem kerestem. Megspóroltam volna egy felesleges bejegyzést. Máskor megpróbálok okosabb lenni. Amúgy köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#67660) #56474624 válasza fehér_ember (#67659) üzenetére


#56474624
törölt tag

SCA-80q. Adatlapomon ott van. De az a baj, hogy ezt az erősítőt anno nagyon rég olyan formában (is) árulták, hogy az embereknek maguknak kellett összerakni. Ez valamikor jobban, valamikor kevésbé jól sikerült. Én már úgy vettem meg, hogy rendbe hozták, pl. hátul is csatlakozókat cseréltek ki, meg belül vezetékeket, szóval nem tudom, hogy szól egy olyan példány, amit valaki nem teljesen jól eszkábált össze, de állítólag lehet kiábrándító az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#67661) Dorien válasza #56474624 (#67656) üzenetére


Dorien
veterán

Te írtad: "A hangszerek szétválasztása, a felbontás, a részletek, a dinamika terén kb. 2-3 kategóriával lejjebb vitte a fejhallgatót. Nem viccelek. Ennyit számít egy jobb erősítő."

Inkább ennyit számít a jó szinergia. Számomra HD650-nel volt valami rohadt unalmas a P2 (OPA2134), az ATH-R70X meg piszokul passzolt hozzá.

Tegnap próbálgattam a HD668B-t a K612 Pro ellenében a Musiland 01 US + Sense V1 láncról. Szó se róla a K612 Pro sokkal jobb fejhallgató minden tekintetben, leszámítva a könnyen hajthatóságot. A HD668B enyhe V karaktere, brummogósabb basszusa, háttérben lévő közepe és erősebb magasa eléggé szembeötlő közvetlenül utána hallgatva. Bizonyos zenékhez, hangulatokhoz mégis inkább ez a nyersebb, koszosabb előadásmód passzol.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67662) #56474624 válasza Dorien (#67661) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igen, a szinergia is megvan, de a tónus Presenter2+Prodigy HD2-ről még jobb volt, kicsit jobban előtérben volt a középtartomány, akár a hangdobozomnál (csak az a Dynacóról tudja ezt). Itt az van, hogy ez egy technikailag ennyivel jobb erősítő, nincs ebben nagy hókuszpókusz. A Dynaco nem egy kutyaütő cég volt, az 50-es, 60-as években készült csöves erősítőik mai napig a legjobbak mellé tehetők.

[ Szerkesztve ]

(#67663) Tulku


Tulku
veterán

Keresőben nem találtam...tán nem is volt szó róla...
Audeze mobius tapasztalatok valakinek?
Tudom nem teljesen vezetékes, de audeze és vezeték nélküli fórumon gondolom néznének nagyokat...már ha él az a topik...

(#67664) LW


LW
őstag

Sziasztok!

Érdemes külföldről rendelni komolyabb fejhallgatókat, mint AT ATH-AD1000X, vagy nagyon kell vigyázni a hamisítás miatt?
Nekem ez a hirdető korrektnek tűnik és közel féláron hozzá lehet jutni a kiskereskedéshez képest.

Ha valakinek van ezzel tapasztalata, kérem ossza meg.

(#67665) Tulku válasza LW (#67664) üzenetére


Tulku
veterán

+30% vám és áfa...

(#67666) hm74 válasza Dorien (#67661) üzenetére


hm74
aktív tag

Hát nem lepődök meg a 668B vs K612 összevetéseden.
Tényleg nagyon mások és nem csak technikai, minőségi szint tekintetében, hanem tonalitásban is. A 668B egy populársra hangolt, ezért élvezetesnek ható karakterű, a K612 pedig az egyik leginkább kiegyensúlyozott tonusú fejes a középkategóriában.
Már 100 óra feletti bejáratásmál jár a K612 fejesem. Állandóan mosolyt csal az arcomra, amilyen szépen, letisztultan muzsikál. Az a gondolatom vele kapcsolatban, hogy megtiszeli a zenét azzal, hogy annak a valódiságát akarja megmutatni, mindeféle kiemelés, elrejtés, színezés, keménykedés vagy fátyolosítás nélkül. Arany középút minden tekintetben. Igaz, hogy ehhez a produkcióhoz nálam egy Composite Amp segíti hozzá.

(#67667) gianni85 válasza LW (#67664) üzenetére


gianni85
veterán

akkor már inkább amazon. 408$-ra jön ki minden extra költséggel, és nem kell a NAV-val bíbelődnöd.

(#67668) LW válasza gianni85 (#67667) üzenetére


LW
őstag

Köszi, ezt az utat választom ha elhatározom magam.
Arcam Irdac + Project Head-Box Mk2 társaságában lesz másodrendszer, inkább a hangsugárzókat használom.
Efölé is érdemes lehet rugaszkodni a headbox-szal?

(#67669) Bodz válasza LW (#67668) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szabadulj meg a Headboxtól és vegyél valami értelmesebb fejes erősítőt. Nem lesz túl nehéz... :) Megérdemli az AD1000.

[ Szerkesztve ]

(#67670) LW válasza Bodz (#67669) üzenetére


LW
őstag

Kifejezetten negatív vélemény ez. Ma jutott el hozzám. Audinst Hud-MX2 után kötve sima hangú, kellemes hallgatni. Dinamikában nem tűnik bajnoknak. Otthon megpróbálom jobb forrással, jobb kábellal, de nem tűnik nagyon rossznak. Párosításon sok múlhat.

(#67671) Ear001 válasza LW (#67670) üzenetére


Ear001
addikt

Negatív, de igaz.

[ Szerkesztve ]

(#67672) Bodz válasza LW (#67670) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Negetív, persze. Mivel egy hulladék szerintem az az erősítő. De ne foglalkozz velem, ha tetszik, akkor minden rendben, az a lényeg. :)

[ Szerkesztve ]

(#67673) LW válasza Bodz (#67672) üzenetére


LW
őstag

Kis idő és tapasztalat útján elválik, tizenezerért elfogadhatónak tűnik munkahelyi első hallgatásra. Indulatosnak és túlzásnak találtam az értékelését, de igyekszem mellé keríteni egy becsületes összehasonlítási alapot.

(#67674) karmaresz


karmaresz
senior tag

Pár hónappal ezelőtti posztom kérdőjelei helyére úgy tűnik pont fog kerülni.
Ugyan a házfelújítás terheit még most is nyögjük, de a keresést nem adtam fel. A Sundara egyelőre még elég sok QC problémával küzd a beszámolók szerint, valamint továbbra is a kényelem nálam a top prioritás. Ezek alapján nézegettem a 400-600 USD/EUR fejhallgatók között.
Egyik külföldi fórumon találtam egy megbízható fórumtag által hirdetett, alig bejáratott Beyerdynamic Amiron Home-ot, amire kicsit alkudva, végül megálltunk valamivel 300 USD alatt. Igaz, erre még várhatóan rá jön a vám és az Áfa, de erre már nem tudtam nemet mondani, belevetettem magam a mély vízbe és berendeltem. A csomag már úton van hozzám.
Bízva abban, hogy mennyire kedvelem a DT990 PRO-t, remélem, nem lesz nagy a csalódás, de ha mégis, azért árában talán el tudom majd adni.
Köszi az eddigi segítséget, ha megismertem, majd beszámolok, hogy miként teljesít az AUDIO-GD R2R-11 társaságában. :R

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#67675) Dorien válasza hm74 (#67666) üzenetére


Dorien
veterán

Igen, nekem is nagy kedvencem a DT880 Edition 600 ohm + ATH-AD900X-szel egyetemben. :) A Sense V1 tökéletesen passzol hozzájuk.

LW: ATH-AD900X nem jó? Ezt 48k-ért apróról is meg lehet venni: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67676) fericske válasza karmaresz (#67674) üzenetére


fericske
addikt

Bár nem olyan mint a 990 pro, nem fog csalódást okozni. Nyugis, relaxálós élményre számíts. Ha nem vagy kemény rocker akkor tetszeni fog.

(#67677) Dalzarus


Dalzarus
tag

Sziasztok,

Megesett az eset, hogy kaptam egy telefont (P20), amin nincsen jack.
Egy sennheiser urbanite xl-t nyúzok 3 éve és nagyon szeretem, de az adapteres usb-c - jack átalakítós megoldás nem túl kényelmes és könnyen szétjön napi használat közben.
A kérdésem az lenne, hogy van-e értékelhető minőségű fejhallgató a piacon usb-c csatlakozással, napi használatra főleg utcai zenehallgatásra vagy felejtsem el és marad a wireless?

Kb 30-35k-m lenne a dologra.

Üdv,
Dávid

(#67678) tvamos


tvamos
nagyúr

Előre is elnézést kérek az OT-ért!
Szeretnék egy jó rendszert építeni. Ha lehet, akkor egy BT DAC + fejhallgató erősítőből (nem csöves) állna a dolog, és amit lehet, én magam szeretném összeforrasztani. Tudnátok ebben segíteni? Valami kit lenne jó...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#67679) s4tch válasza Dalzarus (#67677) üzenetére


s4tch
veterán

Átalakító vagy wireless lesz ebből. Utóbbi esetén ezt javaslom: AK XB10.

(#67680) Bodz válasza Dalzarus (#67677) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha jól emlékszem az MDR-1ADAC mellé van type-c kábel. Amazonról majdnem belefér a keretedbe. Azt viszont nem tudom, hogy az MDR-1A-hoz (ez jó) képest milyen, nem hallottam még.

[ Szerkesztve ]

(#67681) karmaresz válasza fericske (#67676) üzenetére


karmaresz
senior tag

Ha nem analitikus módon de részletezőbb, valamivel nagyobb a tere és jobb a középtartománya, valamint tényleg hozza azt a kényelmi faktort amiről a legtöbben ódákat zengenek, akkor már meg leszek elégedve az Amiron Home-mal.
Ezt a karaktert keresem az általában késő esti, nyugodt zenehallgatásokhoz, ami elsősorban klasszikus zenére és progresszív rockra van kihegyezve. Metálból egy kis Opeth, Burzum. Talán ezeket még kiszolgálja. :)

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#67682) fericske válasza karmaresz (#67681) üzenetére


fericske
addikt

Az első bekezdésed az pont az lesz amit szeretnél :K
Én nem vagyok metál zene rajongó, nem ismerem a stílusait, de pl. a Nightwish jellegű muzsikákkal jól jön ki, és szerintem a Rage féle agresszív melódiákhoz nem elég kemény a prezentációja.
Nekem személy szerint bejövős az Amiron Home.

[ Szerkesztve ]

(#67683) pendre54 válasza karmaresz (#67674) üzenetére


pendre54
addikt

Tuti, hogy nem fogsz benne csalódni. Én lassan egy éve használom, jelenleg egy TEAC UD-503 társaságában, és azt kell mondjam, hogy ideálisan passzol, a DAC meleg tónusához. A 3 m-es gyári kábele helyett beszereztem egy ilyen kábelt, 1,2 m-es kiszerelésben[link], oszt részemről letudva a nyitott fejes + DAC kérdés jó pár évre(legalább is nagyon remélem ;] ).

Ja, és jövőre nézve az alcantara párna tisztítására ezt a módszert használom, tökéletesen bevált.[link]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#67684) nagybá


nagybá
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Erősen gondolkozom végre egy normális fejhallgató vételén. Mindenekelőtt az érdekelne, hogy amennyiben integrált hangkártyáról (alaplap: GIGABYTE G970A-UD3) hallgatok zenét, mi a maximum ellenállású fejes amit ki tud még hajtani?

Köszi előre is a választ!

(#67685) LW válasza nagybá (#67684) üzenetére


LW
őstag

Szia!

Az erősítésen felül a D/A konverzió is korlát lesz hamar.
Szerintem 50 Ohm vagy felett keresgélj.

Angol nyelvű fórumról:
Having your output with lower impedance than your headphones is almost always better than having an output impedance exceeds your headphone impedance. Read up "damping factor" on wikipedia. No, it will not destroy your headphone, what it might do to your headphone is make it losses control in term of sound quality, especially bass. So instead of improving the sound quality, it could make it worse.

Rövden a jó eset: Kimenet impedanciája < Fejhallgató impedanciája.

Milyen kategóriában gondolkodsz? (Forintálisan)

(#67686) fericske válasza nagybá (#67684) üzenetére


fericske
addikt

32 ohm körüliek között keresgélj, magas 90dB< érzékenységgel.
Majd jön, hogy egyiket sem hajtja ki, stb...stb.

(#67687) Bodz válasza nagybá (#67684) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Értelmetlen a kérdés, a fejes impedanciája csak egy dolog.

(#67685) LW: Inkább az a jó, elméletileg tökéletes eset, ha a kimeneti impedancia minél alacsonyabb, lehetőleg 0 közeli.

[ Szerkesztve ]

(#67688) nagybá válasza LW (#67685) üzenetére


nagybá
senior tag

és többiek: Remélem meg tudtok egyezni, hogy akkor most milyen impedancia a megfelelő :D
Árat azért nem írtam, mert még nem döntöttem el teljesen. 25k-t simán rááldozok, de amennyiben megéri 35-40k-t is.
Az a gondom, hogy nem tudom milyen árkategória az, ami már kiszolgálja az igényeimet. Azért kérdeztem az impedanciát, mert tudom, hogy magasabb esetében az azonos teljesítményhez nagyobb feszültség is kell, azt pedig korlátolja, hogy mi adja a bemenetemet.
Hosszú távra tervezek, ezért akár hajlandó vagyok a 35-40k-s irányba menni, viszont nem akarom, hogy felesleges legyen a költekezés, ha egy alaplapi hangkártya nem hajtja ki a fejest. (Egyébként tervben van, hogy építek egy erősítőt erre a célra, tehát végül is ez sem lesz később akadály)
Az, hogy mennyire tud valami kihajtani valamit - fejes esetében - nem világos teljesen. Ha hangerőről van szó, akkor probléma nincs igazán, mert a mostani 32ohmos fejesemet (Takstar HD200) alapjáraton 14-25-35-ös hangerőn hallgatom a 100-as skálán. Igazából bele van dugva a hangfalom fejhallgató kimenetére, ha rögtön az alaplapiba dugom akkor még hangosabb a fejhallgató. Ami nem világos, hogy az mitől függ, hogy az egyes frekvenciákat milyen hangerőn hallom. Mármint a fül adott frekvenciákra adott érzékenységét mutató függvényt ismerem, ha csak annyi, akkor máris választ kaptam. (szerk.: Arra a jelenségre gondolok, hogy magasabb hangerőn több komponenst is hallok, amit kisebb hangerőn nem)
Egyébként ami fontos nekem és ez a füles nem adja meg: nem elég részletes (olyan mintha összefolyna minden, amúgy ár/érték arányban egy remek vásárlás volt, de az igényeim növekedtek), nem elég dinamikus, nagyobb hangerőn (~35) torzít.
Illetve van egy konkrét zeneszám (ha érdekel: [link]) ahol legmélyebb vonalat nem is lehet hallani. Egyébként ezt akkor vettem észre mikor élőben volt szerencsém hallgatni és úristen mit nem mutat meg ez a fejhallgató...
Ez mit jelent?: "D/A konverzió is korlát lesz hamar", mármint a D/A konverziót ismerem, a korlát részét nem értem
"a fejes impedanciája csak egy dolog", oké, valahonnan el kell indulni nem? Itt PH!-n is sok ezzel kapcsolatos írást elolvastam (pl.: [link]) és amennyiben a kihajtásról volt szó, ott az impedancia játszott szerepet. Értem, hogy az impedanciától függetlenül minden fejhallgatónak más a karaktere, de a kérdésem elsősorban nem erre irányult.
Mivel nem vagyok biztos abban, hogy mennyit kell költenem az igényeim kielégítésére, ezért a közeljövőben megpróbálok eljutni valahova az összefoglalóban felsorolt helyek közül és pár fejest meghallgatok, így talán közelebb kerülök a megoldáshoz.

szerk_#2: //Jó hosszú lesz a poszt :D
Csak hogy egyben legyen:
1. Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?

Otthon, kollégiumban

2. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

Zenehallgatás, filmezés, játék, de a zenehallgatás az abszolút prioritás.
Írd le azt is, hogy milyen zenéket hallgatsz!: Ez sajnos elég széles skála, talán a legtöbb zene amit hallgatok az valamilyen elektronikus, techno, psytrance, ambient, de hallgatok space rock-ot, psychedelic rock-ot, szóval a gitártémára összpontosuló zenéket is. Fontos a mély, de a lényeg az, hogy legyen, nem az, hogy túl legyen tolva. A magas és középsáv éppúgy olyan fontos, nem lenne jó, ha a mély kárára lennének.
Nem kell mikrofon

3. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

25k-40k (remélem nem kell több :D)

4. Új vagy használt?

Inkább új, de ha tudtok egy jó használt vételt, akkor szóljatok!

5. Circumaural vagy supraaural?

Circumaural

6. Zárt vagy nyitott?

Még nem hallottam nyitott fejest, szóval nem tudom mennyire lehet zavaró kívülről, sajnos még 2 évig kolis leszek, így lehet hanyagolni kellene...
Úgy tudom van félnyitott is, nekem az is jó. Ha tudtok nyitottat ettől függetlenül megpróbálom valahol meghallgatni, hogy mennyire hangos és ha még belefér akkor azt fogom választani.

7. Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?

Kell mély, de lényeg, hogy legyen, nem az, hogy széterősítve legyen. Fontos a többi sáv is. A részletgazdaság, a tér, a dinamikusság. Ezekből a legtöbb amit ez a kategória nyújtani tud.

8. Honnan vásárolnál?

Néztem, hogy a német amazon-ról elég jó áron lehet venni fejhallgatókat, egyáltalán nem zárkózom el a gondolattól, hogy külföldről rendeljek.

9. Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?

Integrált hangkártya.

[ Szerkesztve ]

(#67689) s4tch válasza nagybá (#67684) üzenetére


s4tch
veterán

A témaösszefoglalóban van egy rövid kérdőív, mindenekelőtt azt töltsd ki, aztán kitalálunk valamit.

(#67688) nagybá: "nem elég részletes (olyan mintha összefolyna minden, amúgy ár/érték arányban egy remek vásárlás volt, de az igényeim növekedtek), nem elég dinamikus, nagyobb hangerőn (~35) torzít"

Simán lehet, hogy a forrásod pocsék. Hol laksz? Van elérhető közelségben valaki, akinek van normális fejhallgató erősítője?

[ Szerkesztve ]

(#67690) nagybá válasza s4tch (#67689) üzenetére


nagybá
senior tag

Budapesten. Sajnos nincs. Egyébként az idézett mondatomat visszaolvasva azért ez rosszabbul hangzik, mint ami. Csak ezt árnyaltabban nem tudtam megfogalmazni.
A 35-ös hangerőt pedig elrontottam. A hsz írásakor hallgatott zenét hangosítottam fel, és kiderült, hogy az volt iszonyat szar. FLAC Pink Floyd nem mutat torzítást! :) Bocsi...

[ Szerkesztve ]

(#67691) LW válasza nagybá (#67690) üzenetére


LW
őstag

Egy opció:
Ha asztali gépen vagy, és nem mozgatod a fejhallgatót eszközök között, akkor egy Xonar D1/DX hangkártya (10k) + 20-30k körüli hangzásban neked tetsző fejhallgató megfelelő lehet kezdésnek. Ajánlom a fejhallgató plázát, nekem szerencsét hozott, mert Audio Technica M50X-et akartam megvenni, de nagyon nem tetszett, MSR7-el viszont boldogan jöttem el. Teszthez egy prémium (Samsung S6-S7-S8, iphone) telefon már kellő felbontást ad Spotify 320kbps-al. (premium előfizetés).

Kollégium: Kizárólag zártat vennék, de a kényelemre figyelj.
Pl. az MSR7 túl szoros. Munkához jó, de állandó használatra kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#67692) Bodz válasza nagybá (#67688) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem a karakterre gondoltam. Impedancia is szerepet játszik, az érzékenység is, meg sok egyéb. Ezért is van az, hogy létzeik olyan alacsony impedanciás, magas érzékenységű fejes, ami sok erősítőt felzabál. Olyan szintén, ami a magas impedancia ellenére szuper könnyen hajtható. De hogy haladjunk is, szóval 40k-ból mondjuk már az integrált hangod is kiváltható a fejes mellett. Szerencsére budapesti vagy, így nem lehet gond fejesek meghallgatása. Forrást meg majd nézünk hozzá, ha sikerült választani valamit. :)

[ Szerkesztve ]

(#67693) nagybá válasza LW (#67691) üzenetére


nagybá
senior tag

Egyébként ott miről lehet hallgatni? Vagy nekem kell vinnem forrást? Utóbbi esetben csak telefont tudok vinni, ami közelsem felső kategóriás...:/
Meg most ránéztem és látom van akcióban Sennheiser HD 559. Ez mennyire jó ár érte? ([link])

(#67694) s4tch válasza nagybá (#67693) üzenetére


s4tch
veterán

A mostani fejesed zárt, könnyen hajtható, ez meg nyitott, nagyon színezett hangú, 50 ohmos, vaskos-hosszú kábellel szerelt, kifejezetten otthoni használatra kitalált fejes, amihez egyrészt kéne egy erősítő, másrészt nem ártana, ha pont beletrafálna az ízlésedbe a hangja.

A plázában tudtommal szokott kint lenni fejes erősítő.

(Töltsd ki lécci a témaösszefoglaló kérdőívét, úgy talán sikerül pontosítani, mit keresel.)

(#67695) Spíler válasza s4tch (#67694) üzenetére


Spíler
őstag

Már kitöltötte. :)

nagybá

Megfelelő lehet számodra az ATH M40X,hallgasd meg valahol.Aztán később áldozni kéne egy DAC/AMP-ra. Pld.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67696) #56474624 válasza nagybá (#67688) üzenetére


#56474624
törölt tag

Shure SRH-840-et hallgasd meg szerintem, az még talán pont belefér árban (42k).

(#67697) Sinesol


Sinesol
veterán

Kíváncsiságból vettem egy HD650-est, van valakinek tippje, hogy mennyi bejáratás kell ennek?
Így elsőre egész érdekes a hangja, annyi biztos, hogy totál másra számítottam a beszámolók alapján. Na igen, elég fontos a meghallgatás. :DDD

Amugy nem tudom hol, de azt olvastam hogy a kábel elég gyenge anyagminőségű...hát nem tudom ez új revízió -e, de ezzel ki tudnék mászni az ablakon, ha a szükség úgy hozná.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67698) Sefter válasza Sinesol (#67697) üzenetére


Sefter
veterán

A vontatókötél szilárdság nem befolyásolja a minőséget...:DDD

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#67699) Sinesol válasza Sefter (#67698) üzenetére


Sinesol
veterán

Mármint úgy értettem a minőséget, hogy mintha valahol azt írták volna, hogy elég gyenge, vékony kábele van/volt valamely tipusnak. Ehhez képest viszont a kétszálas kábel szálanként majd olyan vastag mint a K712 kábele önmagában, pedig az is egész erős darab.

[ Szerkesztve ]

(#67700) emiki6 válasza Sinesol (#67699) üzenetére


emiki6
veterán

Ha nem csal az emlékezetem kábelügyileg, akkor szerintem a 600 kábeléről olvastad, hogy vékonka.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.