Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110001) Ba cy lus válasza Remus389 (#109996) üzenetére


Ba cy lus
őstag

(#110002) stellaz válasza -NoVa- (#109990) üzenetére


stellaz
addikt

Korrekt.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#110003) stellaz válasza bitrograde (#109989) üzenetére


stellaz
addikt

Nálam a Phoenix mellett nagyjából az angolszász vonal maradt.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#110004) bolic válasza stellaz (#110003) üzenetére


bolic
őstag

Tegnap végighallgattam az RTL híradót, de a Topping MX5 el kezdett melegedni kézmelegre és a hangerő percről percre egyre erőteljesebben hangosabban szólalt meg, így kénytelen voltam lehalkítani, 100%-ről 85%-ra módosítani a hangerőt. :Y

Bocs nem neked szántam a válasz üzenetet. :D

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#110005) Jmcclane


Jmcclane
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Lewitz HP 8500 fejhallgatóm, amihez szeretnék párnát szerválni Aliról.A fejhallgató gyári párnája betöretlenül elnyeli kicsit a basszust, kb 4 hónap használat után lett ideális. Abban reménykedem hátha van valaki, aki rendelt valami utángyártott párnát, ami orvosolja ezt a problémát. :)

Egyébként kellemes meglepetés a fejes. Bő 2 éve nyúzom.A párnák még bírják, de már ideje cserélni őket. Napi 8-10 óra használat mellett abszolút nem rossz amit kibír. Még mindig hihetetlenül kényelmes. A vezeték is rendben van. A régi Superlux fejhallgatóimat ennyi idő alatt már többször is forrasztani kellett, a párnáikról meg ne is beszéljünk.

Ami még érdekelne az a OneOdio monitor 60. Van köztetek valaki, aki esetleg próbálta mindkét fejhallgatót ?

(#110006) nobela válasza -NoVa- (#109985) üzenetére


nobela
senior tag

"azzal érvelni, hogy 70-et ér max, mert annyit ért 20 éve is, az olyan távol áll a pénzügyi tudatosságtól, hogy nem álltam meg szó nélkül."

Ezt ne nekem címezd, ebben 100%-ig igazad van. És az az érvelés nekem is fájt.

Én a "2 nap egy átlagos multinál" kijelenésedre reagáltam, ami pontosan annyira komolytalan mint amire reflektáltál vele.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#110007) Xelo válasza nobela (#110006) üzenetére


Xelo
addikt

túlzott de van benne realitás, ha nem is 2napra értendően. én egy multinál melózok lassan 2 éve, oktatás/tech területen kezdő szintű pozícióban, gyakorlatilag semmi nem kell hozzá (hiába van egyetemi végzettségem) csak angoltudás és havi 460-500 nettó a fizu. egyel magasabb pozícióban ez már 800+.. ja, és mindenki otthonról melózik. :))

(#110008) Remus389 válasza Ba cy lus (#110001) üzenetére


Remus389
veterán

Nem csalódtam, jó metál, ez pár napja jött ki: [link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#110009) stellaz válasza Xelo (#110007) üzenetére


stellaz
addikt

Friss diplomás gépész mérnök ismerősöm meg azért nem maradt a B@scnál, mert 4-500-nál nem igen lehet többet keresni.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#110010) Gzula[HUN] válasza Jmcclane (#110005) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ha típusra nem kapsz, érdemes lehet HyperX Cloud párnákra rákeresni mondjuk aliexpressen.
Szerintem pont ez a páros nem volt a fórumban senkinél, de korábban már bass hiánya miatt cseréltek le 8500-ast Oneodio Pro-50-esre. És bár annál kiegyenlítettebb a Monitor 60-as, de azért nem annyira.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110011) bitrograde válasza Remus389 (#109994) üzenetére


bitrograde
senior tag

HA már metál, nem állom meg, pedig még nincs is péntek. (7:30-nál fejhallgató.)

[ Szerkesztve ]

(#110012) Tyrel


Tyrel
őstag

Mennyire elfogadott a magyar webshopoknál egy fejhallgató 14 napon belüli visszaküldése?... Nem kötnek bele higiéniai okokból? Nem találok más módot a kipróbálásra... :(

Turenkarn

(#110013) Xelo válasza Tyrel (#110012) üzenetére


Xelo
addikt

bolttól függ, sajnos egyre többen belekötnek de általában az elállás oldalon leszokták írni hogy mikre vonatkoznak korlátozások. ha van alzán onnan rendelheted, több fejest küldtem már vissza nekik.

(#110014) BPali83 válasza Gzula[HUN] (#110010) üzenetére


BPali83
csendes tag

Cloud párnákat nézegettem.Eredetileg ISK MDH 8500-ra kerestem, mert ugye azt rebrandelte a Muziker Lewitzre,de nem volt nagy választék.Cloudhoz akad rendesen, túl sok is. :) Mindegy rendelek abból ami jónak tűnik.Nincs gondom a basszussal ,talán egy leheletnyit lehetne több.Jobb szeretem a kiegyenlített hangzású fejhallgatókat, esetleg az enyhén V tetszik még, ezért is kérdezősködtem az OneOdio monitor 60 felől. Közben tájékozódtam, olvasgattam a hozzászólásaidat. Bírja még a tiéd ? Azt láttam, hogy a pro 50 hamar el kezd törni.

(#110015) BadPitt


BadPitt
csendes tag

Sziasztok!

Most, hogy megadta magát az Oneodio pro 50-em zsanérja, gondoltam itt az ideje szintet lépni. Tipikus egy fejhallgatós user vagyok, úgyhogy próbáltam egy aranyközéputat belőni, és több órás google nyomozás+fórum visszaolvasás után arra jutottam, hogy a 40-60-as ársávban a Philips Fidelio X2HR vagy az AKG 361/371 valamelyike lenne a legjobb választás, habár különböző karakterisztikájúak.

DE:
Papíron a X2HR baromi jónak tűnik, és többnyire szét is van dícsérve, azért elbizonytalanított pár hozzászólás, miszerint alaplapról halk, illetve mindent elemésztő a basszusa, és ezenkívul csak a hangtér az, amiben kiemelkedik. Szóval az általános minőségétől eltekintve, a hangzás nem egy nagy szám.

Az AKG-k anyagminőségre kicsit gagyibbak, a 371 nem tudom mennyire éri meg a felárat, illetve sokan lapos, unalmas hangzásúként írják le őket.

Viszonyításképp az Oenodio előtt én is a feljebb említett Lewitz 8500-at használtam, és azt elég laposnak, baromi basszus hiányosnak találtam, illetve a magasakat karcosnak éreztem. A még elég népszerű Beyer DT 770-t pont a sok helyen említett állítólagos karcos magasai miatt vettem el.

Szeretem a baszzust, de nem igénylem, hogy lerobbanjon a fejem, illetve azt sem szeretném, hogy mindent elnyeljen, viszont a Lewitz által nyújtottnál azért többre vágyom. Ugyanokkar az erős V karakterisztika helyett gondoltam elmennék egy természetesebb irányba, ami még nem túl steril és basszus hiányos.

Tudom, hogy ez erősen izlés dolga, de ezek alapján az AKG 361 vagy X2HR lehet megfelelőbb, esetleg az plusz basszus miatt a 371 is megérheti az extrát?
Vagy egyik sem és emeljek a téten? (persze az Oneodion keresztül hallgatva, tehát nem tudom mennyire hiteles, de itt a 361 hangzása jobban bejön: https://www.youtube.com/watch?v=fV0NLLmx8kQ, a 371 valahogy dobozosabb)

Kicsit olyan, mintha 100 alatt elég nagy kompromisszumot kellene kötni, bármit is választ az ember. Kérdés, hogy ennek mennyi értelme lenne alaplapi hangkártya mellett.

(#110016) lowzor válasza Dorien (#109988) üzenetére


lowzor
veterán

Fura, de én inkább kiegyenlítettnek hallottam az R9-et, és annak is ez a véleménye, aki megvette tőlem, és ő valami drága erősítővel hajtja. Basszust nekem még adnom is kellett rá EQ-val, hogy elég legyen, bár úgy sem volt túl jó.

(#110015) BadPitt:

"miszerint alaplapról halk, illetve mindent elemésztő a basszusa, és ezenkívul csak a hangtér az, amiben kiemelkedik. Szóval az általános minőségétől eltekintve, a hangzás nem egy nagy szám."

A hangteres állításon kívül egyik sem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#110017) Gzula[HUN] válasza BPali83 (#110014) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Már több mint 1 éve, hogy kitört belőle egy darab. Azt először ragasztottam, most vezetékkötegelővel fogtam oda az eredeti helyére, de igen, működik. Minden nap használom lényegében a munkahelyemen.
Zsanérját azért bezsíroztam. Más rendszerű, bonyolultabb, de masszívabb, mint a Pro-50-esé. Az bírja.

#110015BadPitt: Szerintem nyugodtan választhatod az X2HR-t. Nagyjából ugyanaz a hangzás, talán egy kicsit világosabb, de azt a nagyobb tér miatt is érzeheted. A közép hangok tisztábbak az X2HR-en a Pro-50-eshez képest.
Akg 361-371-est nem hallottam még, Akg K550mk2 van, az egy tök jó fejes, de nekem kell hozzá az Ifi Zen Dac V2 truebass "gombja", anélkül zenére túl világos.

Pro-50-es után jobban járnál zárban egy AT M40X / M50X-el, de jobb választás lenne azoknál az X2HR.

Annyi, hogy ne fejetsd el, hogy a Fidelio nyitott, annak minden hátrányával és előnyével. Ja, és simán elvan alaplapin, csak a magasainak nem árt valami normális erőlködő.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110018) Ba cy lus válasza lowzor (#110016) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Akkor derül ki igazán, milyen basszustúlsúlyos hangzáshoz szokott az ember, mikor elmegy egy rendes (kihangosítatlan) hangversenyre, és ott keményen hiányolja a mélyet, kb. mintha nem is lenne. Nekem még a DT770-hez szokott fülem után is ilyen élményem volt, pedig az lájtosan basshead. :)

[ Szerkesztve ]

(#110019) krono.


krono.
tag

Sziasztok!

Meglévő HyperX Cloud Alpha-m helyére szeretnék valami kicsit komolyabb fejhallgatót venni.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthoni felhasználás lenne a cél, nem utaznék vele.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás és gaming. (Lehető legideálisabb esetben rendelkezne mikrofonnal is, de mivel az a kínálat 95%-át kilövi, nem elvárás.)
Zene tekintetében elég vegyes a felhozatal, de leginkább dnb, jazz, bossa nova, rap megy, így ha van egy kis basszus azt nem bánom, de nem szeretném lerobbantani a fejem vele.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Csak a fejhallgatóra nem tudnék konkrétumot mondani, kb 100ezerbe szeretnék beleférni mindennel együtt, ha kell DAC, akkor az is, mikrofont talán nem számolnám bele mondjuk.
4.) Új vagy használt?
DAC-ból mindkettő játszik, fejhallgatónál már inkább az új felé hajlanék, de friss párnával rávehető vagyok a használtra is, ha annyival jobban megérné azt venni.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Mindenképpen fül körülit szeretnék.
6.) Zárt vagy nyitott?
Ebben a kérdésben nem tudok választ adni, olvastam a nyitott előnyeit és hátrányait, előfordul, hogy beszélnek/léteznek emberek a háttérben, nem tudom mennyire zavarnának ők engem és fordítva, szeretem azért ha egyrészt izolál kicsit, másrészt én sem bömbölök kifelé, de semmi tapasztalatom nincs nyitottal.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Fentebb említettem miket hallgatok, némi V karakterisztika jöhet, de kiegyensúlyozottabb karakterisztikát várok inkább. A HyperXnél van 8700nál egy ugrás, ami pl. a DT 770 PRO-nál sokkal prominensebb. Előbbinél is kis szokást igényel (bár már egyáltalán nem zavar), de attól félek kicsit.
8.) Honnan vásárolnál?
Ahonnan megéri, és van lehetőség visszaküldeni.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Perpill alaplap, illetve Macbook Pro. Igény esetén vehetek egy DAC-ot mint említettem.

Amiket eddig néztem:
ATH-M50X-STS - ideális, mert lenne mikrofonja, viszont fix kábeles, ami negatívum, illetve a mikrofon is fix rajta, ami nem túl esztétikus amikor nem használom, illetve a hangolása miatt elvileg basszus van, csak túl magasan.
DT 770 PRO - az említett magasok miatt kérdéses, illetve hogy a 32/80/250 között hangban van különbség?
AKG K371 - kifejezetten jónak tűnik a hangzás leírások alapján, de a build quality elég gagyinak tűnik
Hifiman HE400SE - nyitottsága miatt kérdéses

(#110020) Gzula[HUN] válasza krono. (#110019) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Fidelio X2HR + V-moda boompro, vagy egyéb másik mikrofonos vezeték. Korábban ITT párat összegyűjtöttem. Én a Sony MDR-1A/am2 gyári mikrofonos vezetékét tartottam meg erre a célra.
Alpha után szerintem az M50X STS volna, ami nem tér el tőle nagyon, de szerintem kényelmetlenebb lenne hosszú távon.

Esetleg bevállalsz egy SHP9600MB-t, ami vsz. a 9600-as gyári headset kialakítású cucca, de arra még megy még áfa meg vámkezelés, mert én csak az amazon.com-on láttem. Már, ha egyáltalán találsz egyet, amit el is postáznak. IMO nincs értelme, inkább az X2HR + másik kanóc.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110021) Ba cy lus válasza krono. (#110019) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Távolról nem lehet megállapítani egy fejhallgató építési minőségét. :N

[ Szerkesztve ]

(#110022) BPali83 válasza Gzula[HUN] (#110017) üzenetére


BPali83
csendes tag

Nagyszerű, köszi szépen a segítséget. :)

(#110023) insyde5 válasza BadPitt (#110015) üzenetére


insyde5
aktív tag

Szia, Nekem volt AKG, számomra sok-sok mély volt benne. Van X2HR, ahogy már egy másik postomban írtam ez az egyik ha nem legjobb allroudner fejes kategóriáját tekintve. Játszok, filmezek, zenélek ha kell a fidelioval. Nyiott, szóval valamennyi zene a külvilágnak is jut. De hozzá kell tegyem a Denon D5200-am sokkal többet enged ki mint az X2HR.

(#110024) Morris


Morris
veterán

Tegnap meghallgattam két corsair gamer és a korábban említett sennheiser HD569 fejhallgatót a Media Marktban.
A konklúzió: Mindegyik halk. Telefonnal próbáltam USB-C - jack átalakítóval. Nem értem...
A telefonomhoz egy AKG headset-et használok. Ez 32 Ohm impedanciával rendelkezik. Max hangerőn rendesen üvölt és kellemetlen. Ellenben nagyon jó hangzása van.
A Sennheiser HD569 23 Ohm-os, mégis sokkal halkabb. Mit nem veszek figyelembe?

[ Szerkesztve ]

(#110025) btraven válasza Morris (#110024) üzenetére


btraven
őstag

Nincs ilyen általános szabály hogy hány Ohm milyen hangos.
A sok ohmos fejesnek több feszültség kell, a kevés ohmosnak meg több áram. Az erősítőtől függ miből mennyit tud neki adni.
Plusz még a fejhallgatónak is van egy érzékenysége (sensitivity).

(#110026) bitrograde válasza Morris (#110024) üzenetére


bitrograde
senior tag

Ha vannak adataid, akkor azért lehet számolgatni.

(#110027) :AMF: válasza BadPitt (#110015) üzenetére


:AMF:
senior tag

Ha a természetesebb irányba mozdulnál, akkor szerintem az X2HR-t kerüld el. Az V.
Alaplapról hajtva nem sok lehetőséged van, ha normális hangot akarsz. Én egy X driveres Gradot próbálnék ki. Ebben az árkategóriában SR60x vagy SR80x. Szigorúan csak próba után, mert a kényelemnél (említett típusoknál a fejpánt) elbukhat a dolog.

(#110028) btraven


btraven
őstag

Metál [link]

(#110029) BadPitt válasza Gzula[HUN] (#110017) üzenetére


BadPitt
csendes tag

@lowzor @insyde5 @:AMF:

Köszi szépen mindenkinek. Hát abból kiindulva, hogy egyébként Studio 50-et is szeretem, valószínűleg az X2HR is tetszene, és azért egy minőségbeli ugrás lenne.

De csak elmennék valahova kipróbálni végre, hogy valójában melyik hangzás való nekem, egyáltalán tetszik-e a kiegyenlített irány.

Szerintetek hova érdemes menni, ahol korrekt a választék? Pl. az említett Gradot vagy bármit (tudom X2HR nincs sehol). Hitspace-t olvastam valahol.

(#110030) btraven


btraven
őstag

Metál 2. [link]

(#110031) Gzula[HUN] válasza BadPitt (#110029) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Gradot 10 eberből 9 kényelmetlennek tartja. Nekem egy GW100-asom van, de párnát kellett cseréljek rajta, mert 1 óra után már nagyon nyomja a fülem. Kicsit tuningoltam is rajta, neked a közepe ismerős lesz ;) , de így se olyan kényelmes, mint a többi fejesem. Így legalább használható. Mélyek nagyjából ugyanott vannak, a közepei az X2HR-nek szebbek, a magasai meg a Gradonak. Új árban a Gradok többe is fájnak, főleg ha a Black Fridayes 80-99€-s árat vesszük figyelembe. Anyagfelhasználásban a 2 összehasonlíthatatlan, az X2HR mellett egy "olcsóbb" Grado olyan, mint egy játék fejhallgató, és még a vezetéke se cserélhető (érhetetlen módon).

Ettől függetlenül megértem, ha valakinek a Grado a Zisten (főleg magasabb árkategóriában, mert tényleg nagyon tudnak szólni.

Ha bevállalod a nyitottat, és 1 fejhallgatót akarsz, akkor csak az X2HR, Pro-50-es után aklalmasabb nyitottat nem fogsz taláni. X2HR-t elvileg vissza tudod küldeni amazonon, ha nem tetszik a hangja. De én olyat még nem csináltam.
Az a kérdés, hogy kell-e neked nyitott fejhallgató?

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110032) :AMF: válasza Gzula[HUN] (#110031) üzenetére


:AMF:
senior tag

Ne vedd sértésnek, de attól, hogy sületlenségeket hordasz össze a Grado-ról 1 db meghallgatott BT-s példány alapján, az X2HR még nem fogja hozni azt a hangzást, amit BadPitt keres. Plusz Te magad írtad, hogy alaplapiról a magasok sem okésak. Illetve a "tényszerű" összehasonlításból valamiért kimaradt az X2HR-nél előforduló channel imbalance, amire a Grado figyelni szokott.
Ettől függetlenül megértem, ha valakinek az X2HR a Zisten...

(#110033) Morris válasza btraven (#110025) üzenetére


Morris
veterán


(#110034) Gzula[HUN] válasza :AMF: (#110032) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Van Pro-50-esem is (a még nem Hi-res es, de Hi-res-est is hallottam már), tudom honnan akarna tovább lépni. Lebeszélni nem fogom egyikről se. Az én véleményem az, hogy a jobb válsztás Pro-50-es után az X2HR, ha feljebb akar lépni, mint monduk egy SR60X (leírások alapján a GW100-as hangja közel a SR60-80-as vonalhoz). Ettől függetlenül hallgassa meg más véleményét is, és döntse el saját maga, hogy melyik irányba menjen. Érveltem csupán a hasonló ízlés és tapasztalataim alapján.
És köszönöm, hogy kiegészítetted az X2HR-re vonatkozó további tulajdonságokkal, valóban így kerek.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110035) lowzor válasza Ba cy lus (#110018) üzenetére


lowzor
veterán

Igen, de basszustúlsúlyosnak nevezni az X2HR-t (és főleg a DT 990 Pro-t) elég félrevezető, mert nagyot koppanhat az, aki nem sokol rádiós basszushoz van hozzászokva.

(#110036) BadPitt válasza Gzula[HUN] (#110031) üzenetére


BadPitt
csendes tag

Sosem votl még nyitott fejesem, de mivel csak itthon tervezem használni, lakáson kívül meg fülessel szaladgálok, gondolom nem gond, hogy kihallatszik.
Ám baromi tapasztalatlan vagyok még a témában, úgyhogy tényleg az lenne a legjobb, ha rászánnám az időt, és kipróbálnék párat.

De a lényeg, hogy az összes említett darab jó lehet ebben a kategóriában, kérdés melyik fekszik.

Egyébként, ha nem is fejest ,de küldtem már vissza néhány dolgot amazonon, és volt, hogy a feladás napján vissza is kaptam a pénzt, szóval simán járható út lehet az X2HR kipróbáláshoz.

(#110037) Ba cy lus válasza lowzor (#110035) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nagyon el lehet hangolva a hallásod, ha neked a DT990 Pro sokol rádiós basszussal bír. :R Nyilván nem egymás mellett hallgattad őket, mert akkor biztosan feltűnne, hogy egy tipikus Sokol rádiónak sokkal kevesebb a mélye. A DT990 Pro valamennyire kiemeli a mélyközepet és a magast is, szóval V-karakter. Ha olyan zenét hallgat az ember, ahol fontos a közép, ez kapásból kitűnik.

[ Szerkesztve ]

(#110038) Gzula[HUN] válasza BadPitt (#110036) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A 117€-s ár többé kevésbé normál árnak számít. Black Fridaykor 80 és 99€ között szokott mozogni, illetve ilyen 3-4 havonta szokott 99€ környékére leárazódni (megnéztem, január első napjaiban volt 101-103€ körüli ára). Azután szokott ilyen lenni, miután irreálisan drága. Most a francia amazonon 210€, nos ennyit nagyon nem szabad érte adni. Nyilván nem beszellék arra rá, hogy november végéig várj egy 80€-s árra, de ha nem sürgős, vagy van másik fejhallgató, én megvárnék egy akciót. Úgyis fent van most az € árfolyam.

Esetleg addig heftelgetheted a Pro-50-est, arra is volt már példa.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110039) lowzor válasza Ba cy lus (#110037) üzenetére


lowzor
veterán

Nem Sokol rádiós, de egy Sokol rádióhoz szokott embernek lehet maximum basshead a 990 Pro.

(#110040) Dorien válasza insyde5 (#110023) üzenetére


Dorien
veterán

"De hozzá kell tegyem a Denon D5200-am sokkal többet enged ki mint az X2HR."

Kifordított kagylókkal...

lowzor: A DT990 Pro az nem basshead. hanem erős V karakter. Bár amikor rádugtam a Sense V1 erősítőre, akkor azé' volt rendesen mélye... a középtartományt nem nagyon lehetett hallani tőle.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#110041) Ba cy lus válasza lowzor (#110039) üzenetére


Ba cy lus
őstag

[link]

Nekem úgy tűnik, hogy a mérőmikrofon is érzékeli a mélytöbbletet:


Csakhát van neki magastöbblete is jócskán, így ha valaki ahhoz képest nézi, úgy akár még mélyhiányosnak is hathat. De nem ahhoz képest szokás viszonyítani, hanem 1000 Hz-hez, azt szokás a "0 dB"-hez igazítani. Meg persze ott van az is, hogy milyennek érzékeljük a hangzást, azt nem csak ez a frekigörbe határozza meg. :R

(#110042) Bogyó bá' válasza Dorien (#110040) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A HD6XX sokkal mélyebbre tud menni, mint a 990.....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#110043) Gzula[HUN] válasza Bogyó bá' (#110042) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Neked 990-es volt 600Ohm-al, a 990Pro meg 250Ohm-os. De a Beyer vonal nekem nagyon kiesik, már majdnem hallottam egyet, de inkább összetörte a gazdája. ;)

Amíg be nem jött "divatba" az X2HR, addig a 990pro volt ajánlott, első körben Bodz nekem is azt ajánlotta. Valahol ekkor kapott el a gépszíj, és nem csak raktam valamit a fejemre.

Jutottál eszembe, jól eltűntél, mióta megvan a 6XX!

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110044) Bogyó bá' válasza Gzula[HUN] (#110043) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

:P

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#110045) Brxx


Brxx
lelkes újonc

Sziasztok, szeretnék ajánlást kérni egy az alábbiaknak megfelelő fejhallgatóra:

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon, csendes szobában.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Elsősorban játékra, és zenehallgatásra YouTube-ról.

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Maximum ~40-45 ezer forint.

4.) Új vagy használt?
Újat szeretnék.

5.) Circumaural vagy supraaural?
Szerintem a Circumaural kényelmesebb lenne.

6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt legyen.

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Elektronikus zenére, illetve játékokra legyen jó. Különösebb preferencia nincsen, ez lenne az első fejhallgatóm.

8.) Honnan vásárolnál?
Hazai boltokból.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
PC alaplapi hangkártyáról menne, Realtek ALC1200.

[ Szerkesztve ]

(#110046) Dorien válasza Bogyó bá' (#110042) üzenetére


Dorien
veterán

OK, és ez hogy jön a mély mennyiségéhez? :)
A Sennheiser 6-os szériának hallható és szép a középtartománya, míg a DT990 Pro-nál ez a kiemelt mélyek és magasok miatt nagyon a háttérbe szorul. A fekete plüss párna tud érdemi javulást hozni ebben.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#110047) Gzula[HUN] válasza Brxx (#110045) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ha hosszabb időn keresztül magadon akarod hagyni pl. játék közben, szerintem egy HyperX Cloud Alpha. Kivételesen nem csak a gamer fejeses fórumban ajánlott. Első fejhallgatónak szerintem tök jó választás.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110048) Brxx válasza Gzula[HUN] (#110047) üzenetére


Brxx
lelkes újonc

És ez a HyperX már egy középkategóriának számít? Nem tudom hol kezdődnek a kategóriák árban..

(#110049) Gzula[HUN] válasza Brxx (#110048) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Inkább a belépő szint közepe - teteje, ki - hol húzza meg a határt. De drágább fejhallgató már csak akkor lesz jobb, ha még egyszer elköltesz annyit DAC/AMP-ra.
Ha ki akarod használni a keretet, akkor itt a fórumban, vagy bárhol az Audio Technica M40X, Yamaha MT5, AKG K361 vagy Beyerdynamic DT240 pro fejhallgatókra keresnék rá.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110050) stellaz


stellaz
addikt

Ma voltam Novánál és elhoztam pár csecsebecsét kipróbálásra :)
Amit meg is vettem, az a VE Supernova zárt fejes. Új ára 50 dodo, most is itt van a fejemen.
Képeken elég sprőd az egész, de élőben sokkal jobb az építési minősége. Sőt, kifejezetten jó. Egyszerű, de ránézésre, fogásra strapabíró, tartós anyagokból van, teljesen korrektül összeszerelve. A kábel cserélhető és rögtön kettő félét is adnak hozzá (sima és telefonzsinór). Az teljesen meglepett, hogy bár csak egy oldalon van kábel csatlakozó, a szabadon álló acél pálcák között nem fut összekötő kábel.
Gyárilag textil párnával jön, ami nagyon kényelmes. Nova adott hozzá egy bőr párnát is. Rövid hallgatás után én ez utóbbira cseréltem, ezzel jóval több mély lett benne.

A hangja: kiegyensúlyozott, kellemes, nyugis, jó az összkép, olyan sokáig hallgatható. Ha a Philips SHP9500 volt a megugrandó cél, akkor az mindenképpen sikerült lelépni. Ebben kellő mennyiségű mély van, semmi sibilance, sokkal jobb az összeszerelése is és lehet hozzá párnát kapni, meg nem olyan bazi nagy a mérete, hogy legkisebb állásban is leessen. Ez zárt, de, hogy őszinte legyek nekem a hangtér az ilyen nem létező dolog, szóval ebben nem én leszek a megmondó ember.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.