Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) fi:zi'k válasza Land (#18990) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Esetleg Philips SHP 5401? :U

(#18998) szakibá...
Meglátjuk mennyire szalad el az ára. Szerkezetileg úgy tűnik rendben van, de a párna és a fejpánt itt is kuka.

(#18999) pupuka76
Utazáshoz nem praktikusabb egy fülhallgató?

(#19000) sting2
Az Invertory talán kicsit puhább mint a Presi2, ami jót tehet a 660 magasainak.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19002) sting2 válasza fi:zi'k (#19001) üzenetére


sting2
addikt

Sajnos a kettő közül kell döntenem, nincs harmadik lehetőség. :N
Ezek szerint ha jól értelmezem, a Headbuffer túl csillogósra hangolná a 660E-t..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#19003) contaxg válasza pupuka76 (#18999) üzenetére


contaxg
veterán

Tapasztalatból mondom hogy nagyjából teljesen mindegy, csak jól nézzen ki. :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#19004) vodkaboy22 válasza sting2 (#19000) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Presi :) (Szerintem igaz külön külön hallottam őket de így ajánlanám őket.)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#19005) general válasza matyi94 (#18995) üzenetére


general
addikt

meg hát..! :-D
persze, hogy felírtam, az összecsukhatósága nagy előny utazásnál!

(#19006) mcs válasza pupuka76 (#18999) üzenetére


mcs
veterán

Szia!

Ha valamilyen komolyabb Sony XPeria, Samsung Galaxy vagy IPhone telefonja van, amikben jó a DAC, és a lányod odavan a dübörgő basszusért, akkor nyugodtan ajánlom az XB600at. Ahhoz képest, hogy az ajánlott fejesek között könnyen hajthatónak vélik, én épp ellenkezőleg vettem észre. Feltétlenül kell neki a jó forrás, hogy kijöjjön belőle az állat basszus terén. :)

(#19007) Zoli133 válasza mcs (#19006) üzenetére


Zoli133
őstag

Xperiaban komolyabb DAC? Mégis melyikben?
Galaxy-t meg iphonet se lehet általánosítani az S2 például az egyik létező legroszabb hangú cucc.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#19008) mcs válasza sputyi70 (#18991) üzenetére


mcs
veterán

Sikerült kinézned kettő tűz és víz fejest. :D Az AKG K512 sokkal letisztultabb, természetesebb hangzású a Sony MDR-XB600nál, ami szó szerint úgy dübörög, mint egy mélynyomó. A választást az ismerősöd ízlésére bízom, akinek veszed.

(#19009) general válasza Zoli133 (#19007) üzenetére


general
addikt

tényleg, hol lehetne megtudni, melyikben milyen dac van? tudom, hogy az első galaxyban wolfson van, a másodikban yamaha, ezért nem olyan jó, a többit nem tudom. mellesleg nekem még egy kis galaxy s 5.0 tabletem van, amiben szintén "csak" a yamaha chip van, de poweramp-pal egyáltalán nem olyan rossz más telókkal összehasonlítva!

(#19010) mcs válasza Zoli133 (#19007) üzenetére


mcs
veterán

Azt hiszem SP-vel néztem a saját XB600asomat, és azzal pont úgy szólt, ahogyan illik. Egy picivel volt talán szűkebb a tere, mint például S4el, amiben Wolfson dac van ugyebár. Mivel nem túlzottan színes az XB600 hangzása, így leginkább a kimeneti teljesítményre éhes, amit az általam felsorolt telefonok könnyedén nyújtanak neki.

(#19011) sting2 válasza vodkaboy22 (#19004) üzenetére


sting2
addikt

Meggyőztetek, nem szeretek várni.

Cselekszem, a hozzáértők tanácsára!.. :)

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#19012) fi:zi'k válasza sting2 (#19011) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És ki győzött meg? :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19013) sting2 válasza fi:zi'k (#19012) üzenetére


sting2
addikt

A józan ész.. ;]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#19014) .DLL válasza fi:zi'k (#19001) üzenetére


.DLL
veterán

Utazás közben nagyon hamar elfogy a hangja, főleg a mély. Amilyen jó egy csendes szobában, annyira semmilyen, ha nagy a morajlás körülöttünk. Persze legalább nem zúznak el az úton, de a jó szigetelés és az SHP5401 két külön fogalom. Otthonra, esetleg irodába viszont kiváló lehet.

(#19013) sting2:
Nincs ilyen nevű felhasználónk (még) :P

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19015) Falconer válasza general (#19009) üzenetére


Falconer
aktív tag

Nem kizarolag a dac szamit. Google-ben nezz teszteket, meg forum velemenyeket. Galaxy S2-t pl szidja mindenki, barmi is legyen benne.

(#19016) vodkaboy22 válasza Falconer (#19015) üzenetére


vodkaboy22
addikt

de galaxy s2 pl már megy nagyon sok usb-s daccal. Pl HRT istreamer, headstreamer, fioo e17, sony pha-1, xonar essence one, PCM270x - 290x alapúval mind, míg az S3-mas erre FUNCTION-re még nemet mond...
Most már ahogy a gyártók kezdik ezt is felfedezni egyre jobban működik ez és teret hódít.
Gondolj bele lassan már telón van a zene hallgatás nagy része a consumer rétegnél.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#19017) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
Nagy zene rajongó vagyok, és mióta laptopot használok felmerült, hogy kellene valami normálisabb fejhallgató. Vannak kiszemeltjeim, de kíváncsi lennék, hogy ti mit ajánlanátok megtekintésre meghallgatásra.
1. Csak otthon használnám
2. kb. 80% zene, 20% filmezés lenne. Kedvenc stílusok: Akusztikus zene, Jazzy, Hard rock, Metál, Latin
3. Max. összeg: most azt mondanám, hogy olyan 50k, de ez legyen csak egy támpont. Hallottam már 30k-s fejhallgatót is, ami nagyon tetszett, de extráért valamivel 50 felé is mehetünk. Külföldi rendelés is szóba jöhet, ha egy hónapon belül megjön.
4. Vezetékest szeretnék (megj. a családban van két sennheiser rs120 vezeték nélküli is, és ha jól van beállítva elég stabil és tiszta a jel, persze nem annyira, mint a vezetékesnél (ezt csak így zárójelben az első hsz miatt)).
5. Én a Circumauralra szavaznék kényelmi okok miatt.
6. Mikrofon nem kell.
7. Hangzásilag... nos igen... erről nem könnyű beszélni. A részletességet szeretem, azt, amikor a hangszerek szépen elkülönülnek. Basszusból egyáltalán nem kell sok, inkább legyen pontos. Szeretem továbbá, amikor az énekesek hangja tisztán jön, főleg a női jazz énekeseké, de nem vagyok benne biztos, hogy ez mit produkálna a többi stílussal.
8. Mondjuk 80%-ban laptopról menne. Ad abszurdum veszek hozzá valami jobbféle külső hangkártyát, de lehet nem lesz rá szükség, ezt nem tudom. A maradék 20%-ban egy régi, de elég jó Denon AV erősítő lenne.

Előre is köszönöm a tippeket!

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#19018) Sub-ZeRo válasza Seraph 16 (#19017) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha laptopon akarsz zenéthallgatni, egy linuxot tegyél fel dual boot-ban. Ég és fold a különbség windows és Linux között. Én sem gondoltam volna, de mikor kipróbáltam meglepődtem mennyire jobb Linux alatt a hangzás. Egy G580-at próbáltam ubuntuval meg egy creative gamer fatality-vel.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19019) contaxg válasza Sub-ZeRo (#19018) üzenetére


contaxg
veterán

Talan egyszerubb es jobb is egy pendrajvrol futtatni a rendszert.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#19020) sputyi70 válasza mcs (#19008) üzenetére


sputyi70
aktív tag

:D Úgylátszik sikerült beleválasztani. Akkor meggyőztél az AKG -ról. Mint kiderült Chill Out-ot (pl.Schiller ) hallgat leginkább. Arra talán megfelelőbb az AKG. Köszi. ;)

(#19021) Ati1979 válasza Seraph 16 (#19017) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem fejhallgató vásárlás előtt el kéne különítned valamennyi pénzt, valami normálisabb hangkártyára vagy valamilyen más megoldást kellene találnod arra, (esetleg külön dac+amp) hogy kiktasd az alaplapi hangkártyát.

A Denon AV kimenete se fejhallgatózásra van kitalálva.

Szóval szerintem oszd meg az 50k-s kereted. 25k körül kapsz egy shure srh440-et ami elég jó vétel.
A többit meg a fentebb említett dolgok valamelyikére költsd.

(#19022) Sub-ZeRo válasza contaxg (#19019) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az is egy megoldás. Bár, ahogy írta, hogy 80% zene lenne, szerintem nem örülne neki, ha mindig ki-be kellene a dugni/húzogatni a pent. Én dual bootban használtam a laptopon.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19023) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Köszönöm a gyors válaszokat! Ezzel egy csomó kérdés is felmerült :D
Először is ez a linux dolog elég durván hangzik, nem lehet, hogy csak beállítás kérdése?
Másodszor: nem először hallom, hogy az AV-k "fejhallgató kimenete nem is igazán fejhallgató kimenet :F
És valóban érdemes már azonnal beruházni egy jó hangkártyára. Az mp3 lejátszónál pont az volt az észrevételem, hogy hibába vesz az ember profi lejátszót, egy jó fülhallgató legalább annyit számít.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#19024) Bodz válasza pupuka76 (#18999) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Ha csak a sok mely a fontos es semmi mas, akkor mehet az XB600. De azert vannak alternativak, amik jobban is szolnak. Superlux HD661, Sennheiser HD229, Philips SHP8000, Sony MDR-V55 pl.

[ Szerkesztve ]

(#19025) pupuka76 válasza fi:zi'k (#19001) üzenetére


pupuka76
tag

Sziasztok!

(#19001)fi:zi'k
De... Ugyanezt mondtam neki, de szerinte a fejhallgató menőbb :))

(#19003) contaxg
:D (persze kikérem magamnak a lányom nevében :) )

(#19006) mcs
Sony Xperia S-e van, nem csúcs, de nem is vacak, zenehallgatásra neki eddig is megfelelt, gondolom/remélemt az XB600-zal még jobban be fog jönni neki, pláne, hogy a basszusért meg tényleg odavan :)

Urak, köszönöm a válaszokat!

P.

(#19026) fi:zi'k válasza pupuka76 (#19025) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha arra van igénye, akkor nem kérdés.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19027) contaxg válasza pupuka76 (#19025) üzenetére


contaxg
veterán

Ha tudsz titkot tartani akkor elárulom, hogy az én csemetém ilyennel rohangál az utcán... Sajnos ezt a modellt Európában nem forgalmazzák.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#19028) dudika10 válasza contaxg (#19027) üzenetére


dudika10
veterán

Nalam jart ennek (illetve valoszinuleg nem ennek de egy nagyon hasonlo valaminek) a Hello Kitty-s kiadasa... :(

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#19029) pupuka76 válasza Bodz (#19024) üzenetére


pupuka76
tag

Szia!

Valóban a sok (és kellemes) mély a lényeg.
A másik fő szempontot alig merem leírni: a külső :) Ez a Sonynál szerintem eléggé rendben van.

Köszönettel,

P.

(#19030) contaxg válasza dudika10 (#19028) üzenetére


contaxg
veterán

Audio Technica és Hello Kitty együtt? Nem rossz! :D
Ez nem olyan gáz ahhoz képest, hogy mekkora szőrtengeren keresztül jön át a hang. Nem hiszem, hogy van ennél melegebb fejhallgató.

(#19029) pupuka76
Ha nem a szőrpamacsot hallgatja akkor egy ATH-WS55 van a fején. Ebben aztán van rendesen mély :D

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#19031) DEJVID válasza contaxg (#19027) üzenetére


DEJVID
őstag

Még mindig zseniális.

(#19032) pupuka76 válasza contaxg (#19027) üzenetére


pupuka76
tag

Ez a kemény, nem a beton :D
(Csak a lányom meg ne lássa :DD )

(#19033) pupuka76 válasza contaxg (#19030) üzenetére


pupuka76
tag

Ez valószínűleg komolyabb cucc, mint az XB600. Felteszem az ára is. A lányom esetében bele kell kalkulálnom azt is, hogy mennyire fog fájni, ha elhagyja a buszon :DDD

(#19034) schawo válasza pupuka76 (#19032) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19035) contaxg válasza pupuka76 (#19033) üzenetére


contaxg
veterán

Én futnek még egy kört ezen mert lehet, hogy egy earbud jobb lenne, mert nem fogja a hajat osszekócolni.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#19036) Rics87


Rics87
csendes tag

Hali mindenkinek mostanában vettem egy sony mdr1r fejhallgatót tudtam hogy vennem kell majd valamit hogy jól szóljon de egyszerre nem volt rá pénzem.
Ezt találtam jó lehet e nekem:http://www.asus.com/hu/ROG_ROG/ROG_Xonar_Phoebus/
ez gondolom segít majd az2300-amnak is kicsit de a füles a fontosabb.
Köszi a választ előre is.

(#19037) D1Rect


D1Rect
félisten

Van nekem egy HD202 aminek kontaktos lett a kábele. Hol találok jó és tartós kábelt amivel pótolni lehetne?
Plusz pontért a jack csati rajta is lehet.
Egy sima jack átalakítónak kapta meg a kábeltét, de ~1 hónap alatt tönkre is ment...

(#19038) gelbelex válasza contaxg (#19027) üzenetére


gelbelex
őstag

Khm, fülmuff...? :))
(De divatcikknek jópofa.)

(#19039) vargapdavid


vargapdavid
tag

Sziasztok!

Ajándékba szeretnék bátyámnak egy fejhallgatót körülbelül 100-150 eurós árkerettel. Általában iphoneról, számítógépről, nem profi hangkártyáról hallgat zenét, néz filmet. Zárt lenne a legjobb, mert sokat tömegközlekedik. Elektronikus zenéket hallgat, szereti a mélyet, de nem túlzottan.
Mit vagy miket tudnátok ajánlani? :)

Köszönettel:
Dávid

[ Szerkesztve ]

(#19040) schawo válasza vargapdavid (#19039) üzenetére


schawo
titán

Beyedynamic DT770 Pro
Audio Technica M50
Ezek mindketten elég mélytúlsúlyos darabok.

Helyettünk inkább ajánlanám a
Shure SRH840
füleseket, de azok sajnos az eurós régióban 200 EUR-ba kerülnek.

A keretbe még beleférne az
AKG K550
de annak lehet kevés volna a mély tartomány, kicsit vékonyabb hangú füles.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19041) matyi94 válasza sting2 (#19000) üzenetére


matyi94
senior tag

Probald ki, csak ugy tudhatod meg!

Legyen szép napod!

(#19042) Krisszer


Krisszer
aktív tag

Helló evribádi!
Fejest szeretnék kb 20k-ig(+-4-5k),főleg zenehallgatásra.
Meghajtásáról most egy TrekStor i.Beat swap gondoskodna,később valőszínűleg egy ipod touch vagy ipod classic.
Zenékből dubstep,rock,pop,techno,egyszóval mindenféle.
Fontos hogy kényelmes legyen és mindenképpen CIRCUMAURAL fejest szeretnék
Már van 3 versenyző:
Razer Electra
Sennheiser PX360
Sennheiser HD419
Segítségeteket előre is köszönöm.
Tenk juh,gudbáj.

[ Szerkesztve ]

- küldve az Atari Portfoliomról

(#19043) schawo válasza Krisszer (#19042) üzenetére


schawo
titán

Zenékből dubstep,rock,pop,techno,egyszóval mindenféle. :)) mindenféle :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19044) Krisszer válasza schawo (#19043) üzenetére


Krisszer
aktív tag

Mit nevetelsz?
Ne neveteljé!

[ Szerkesztve ]

- küldve az Atari Portfoliomról

(#19045) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

ÉÉÉSSS kezeim közé került a T90 !! :DD Bövebben 1-2 hét múlva egy következő cikkben ;]
Addig is aki olvasta az előzőt: 10-20 perc után azt mondanám nagyon közel van a hangzása a DT770LE-hez és tényleg! :K

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#19046) vodkaboy22 válasza Krisszer (#19042) üzenetére


vodkaboy22
addikt

20k elektronikus? superlux hd660 - hd330 + egy jó beyer párna :R
Most már az én HD330-asomon is új beyer párna csücsül elektronikushoz remek fejes olcsón.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#19047) Krisszer válasza vodkaboy22 (#19046) üzenetére


Krisszer
aktív tag

Ja és ezt karácsonyi ajándkéknak gondoltam(magamnak :D )
És a válaszért Danke sün

[ Szerkesztve ]

- küldve az Atari Portfoliomról

(#19048) vodkaboy22 válasza Krisszer (#19047) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Superlux HD330-as meg van hmm 7-10k-ból + 1 beyer párna 7-8k. 15-18k-ból meg vagy és elektronikusra nagyon jóóóó. ;)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#19049) schawo válasza Krisszer (#19047) üzenetére


schawo
titán

HD330, HD660 jó ajánlás, karácsonyra is.

(#19044) Krisszer
Ha ez mindenféle, akkor én semmiféle zenét nem hallgatok :P

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19050) Krisszer válasza schawo (#19049) üzenetére


Krisszer
aktív tag

És ezt a párnát honnan a mákospacalból szerzem be?
(#19049) schawo
Jóvanna,nemkő má mingyá beleémkötni

[ Szerkesztve ]

- küldve az Atari Portfoliomról

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.