Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66151) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Egyik barátomnak keresünk egy jó kis fejhallgatót, ebben kérném tisztelettel a segítségeteket :)

1.) Utcai használat
2.) Zenehallgatás
3.) Ha van jó ajánlat 10-15 k inkább, maximum 20k
4.) Új
5.) Supraaural
6.) Inkább zárt
7.) Inkább mély orientált
8.) Mindegy, honnan
9.) Sony NWZ-E435F / mobiltelefon

Köszönjük szépen előre is!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#66152) Boudicca


Boudicca
csendes tag

Sziasztok!

Sansa Clip+ -hoz szeretnék egy, a CAL!-hoz hasonló hangzású, max. 15e Ft-os, összehajtható, tokkal együtt árult supra fejest. A hang mellett a fő szempont most a hordozhatóság:
1) legyen strapabíró, mivel további sorsa a hátizsákba bevág-hátizsákból kivesz-hallgat-hátizsákba bevág körben képzelendő el :D , és
2) legyen kényelmes (nem bánnám, ha a CAL!-énál puhább lenne a fejpántja, mert az egy idő után rendesen tud nyomni).

Jelöltjeim a SoundMAGIC p21s és p30s lennének. Előbbi mellett a PH-n is többször méltatott ár-érték aránya, jó hangzása, míg utóbbi mellett elsősorban a kemény tok és a lecsatolható kábel szól.

Ezért elsősorban azokat a SoundMAGIC tulajokat kérdezem, akik mindkettőt próbálták: melyik érné meg jobban? Szól olyan jól a p30 is mint a p21? Melyik kényelmesebb ?

(Persze egyéb javaslatokat is szívesen fogadok.)

(#66153) emiki6 válasza default. (#66151) üzenetére


emiki6
veterán

Creative aurvana live!

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66154) dgyuri0123 válasza emiki6 (#66153) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

+1

"csak a zene van"

(#66155) sirdond


sirdond
őstag

Helló!

Tudtok ajánlani olyan 3,5-es, szerelhető, sztereo jack csatlakozót, aminek extra vékony külső háza van (max 5-6mm átmérő)? Vagy esetleg szerelt kábelt ilyen csatlakozóval? és itthon is beszerezhető?
Néztem az itthoni nagyobb üzletek kínálatát, de ilyen extra vékony szerelhető csatlakozót nem találtam, kábelből meg csak elég gagyit,azt inkább kihagynám, meg hama aluline-t, de azt meg nem tudom mit képvisel. És amúgy is inkább sajátot csinálnék, csak az a fránya csatlakozó...

csak,hogy mire gondolok: link

[ Szerkesztve ]

(#66156) attiss66


attiss66
senior tag

Leírom, ha valakit pont érdekelne/ha pl van egy ilyen fejese, ilyesmi lemállott szivaccsal/ miként javítottam fel a több, mint 10 éves sennheiser hd435 fejhallgatómat, amiről már lemállott a szivacs. Első körben leszedtem a szövetet, letakarítottam a hangszóróra és a köré lerakodott, szétmállott szivacsot. Aztán 5mm vastag szivacsból kivágtam a fülpárnaformát, középen is, hogy a hangszórót ne takarja/az eredeti megoldásban nincs a hangszóró körül kivágva a szivacs, a hangszóró felett is szivacs van/. Erre feszítettem rá a szövetanyagot, egy fekete kabátból, puha 0.2 mm vastag szövet, puhább valamivel, mint ami eredetileg volt rajta, így kényelmesebb is. A szivacsot ráragasztottam bőrragasztóval/Danalim( kontactlim), pálmatexszerű ragasztó/, ami egy rugalmas erős ragasztó. Rápattintottam a műanyagot, kipróbáltam. Túl közel volt a fülemhez, túl hangos volt és a magas is metszőbb volt, mint kéne és a mélyek nem voltak elég mélyek. Tettem rá még 2 réteg 5mm-es szivacsot, középen a hangszórókörben kivágva/32 mm átmérő/ , a szivacsokat összeragasztottam és az alatta lévő szövethez is hozzáragasztottam. Erre megint ráfeszítettem egy újabb szövetet és a belső peremen hozzáragasztottam körben. Így már jobb volt a távolság. A két réteg szövet a magasakat kellőképpen megszűrte, már nem volt metsző, pont jó volt. A ragasztó még meg sem száradt felvettem hallgatózni. Ért egy kis meglepetés. A mély hangok betorzultak. Na, gondoltam, ezt elb.xtam. De mit szúrtam vajon el. Belefolyt véletlenül a ragasztó a membránba? Vagy véletlenül kiszúrtam? Leellenőriztem, semmi ilyen nem volt. Aztán erős ragasztószagra gondoltam, hogy az nyírta ki a mélyeket. Ezt jól is tippeltem. Az első ragasztásnál több óráig száradt, nem vettem fel a fülemre. A második ragasztásnál szinte rögtön felvettem és hallottam hogy torzít a mély. Na gondoltam, mindegy ez így maradt, majd úgy is veszek egy hd599-et/amire gyűjtögetek/, addig hallgatom ezzel, oszt szól ahogy szól. A ragasztószag/ahogy utánaolvastam, az aceton benne a legtöbb, meg más egyéb oldószer is van benne/ kezdett csökkenni az idő múlásával és azt vettem észre, hogy a mélyek is a szagok csökkenésével javulást mutatnak. Néhány óra múlva, mire már alig volt érezhető az acetonos szag, szinte teljesen eltűnt a torz mélyhang. És nem csak hogy eltünt, jobb lett, mint előtte, és a közép is és a magasak is. Minden sokkal részletesebb lett, tisztább, a mélyek teltebbek, dinamikusabbak. Mintha az acetongőz kimosta volna a hibákat. Na így hallgattam egy ideig. De csak nem voltam megelégedve a hangjával még mindig túl közel volt a fülemhez, pedig már jobb volt, mint újkorában. :) Gondoltam lehet ezen még javítani. Tettem még rá 3 réteg 5 mm-es szivacsot. Az első réteget 32 mm-es körben vágtam ki belül, a második réteget 25 mm-esre, a fülemnél lévő felső réteget 15 mm-re. Ezzel a fűlhöz vezetem jobban a hangot, bezárom jobban a mélyet/de mégsem zárt döngő, hanem levegős (merthogy nem bőrös zárt, hanem levegős szövetes). A felső 3 réteget már nem huzattam úgy le a szövettel, mint az alsó 3 réteget. Az alsókat lehuzattam, hogy ne hagyják úgy kiszökni oldalra a mélyeket. Felül már szökhetnek, mert a fülhöz van irányítva a hang. Amikor az egészet rátettem a fejhallgatóra, frissen összeragasztva, az első észrevétel az volt, hogy megint torzítanak a mély hangok. Még 3 óra múlva is torzított/merthogy több ragasztó volt rajta/, amíg el nem illant a ragasztószag. A mélyhangtorzulás viszont folyamatosan csökkent a ragasztószag csökkenésével. Aztán amikor már minimálisra csökkent a torzulás rájöttem, hogy a közepek is tisztultak és a magasak is. Még sokkal részletesebb lett a hangzás és a térhatás is javult/ez szerintem a szivacs által bezárt térnek köszönhető. Végeredmény: sokkal jobb a hangja, mint új korában. Hogy az acetongőz mit csinálhatott a membránban, vagy az elektronikus részekben, passz. De hogy az volt, az tutti. Úgy tudom elképzelni, mintha kimosta volna a rendszert és persze ez károsodás nélkül, mertcsak gőz/és még így is torzított, amíg a szag megvolt/. Teljesen elégedett vagyok most a hangjával. Persze majd, ha megveszem a hd 599-et kíváncsi vagyok, hogy az mit tud. :) Lehet, hogy ez a 12 éves acetongőzös, kabátszövetes, 6 réteg 5mm-es szivacs/ami 18mm-re van ráfeszítve jobb. Komolyan mondom, hihetetlen, hogy milyen jó hangja lett.

(#66157) zsocy válasza attiss66 (#66156) üzenetére


zsocy
őstag

Na, erről kérünk képet is :)

(#66158) #56474624 válasza attiss66 (#66156) üzenetére


#56474624
törölt tag

A mélyhangtorzulás viszont folyamatosan csökkent a ragasztószag csökkenésével.

És/vagy az újonnan fabrikált párna fülhöz formálódásával és/vagy a füled hozzászoktatásával.
Hogy valóban javult-e az egész hangkép, vagy csak másképp rossz, azt lehet teljesen másképp ítélnéd meg egy jó referencia fejhallgató és tapasztalat birtokában. Ha az ember már évek óta un kicsit egy jól megszokott hangot, hajlamos lehet bármi irányú változást pozitívnak megítélni; új színt ad a zenéinek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#66159) Bodz


Bodz
Topikgazda

Beyer Custom Street olcsón érdekes a supra fejest keresőknek? 56,31 euró az Amazonos szállítással együtt.

(#66155) sirdond: Az aluline nem rossz. Inakustik Star is vékony dugós. Mihez kell?

[ Szerkesztve ]

(#66160) sirdond válasza Bodz (#66159) üzenetére


sirdond
őstag

valahogy ez az inakustik star sem tűnik egy meggyőző kábelnek. :)
de azért köszi a tippet, fejben tartom.

egyébként b&o h6-hoz lenne, a gyári kábele kritikán aluli, ráadásul még valami hangerőszabályzó is van benne.

(#66161) Bodz válasza sirdond (#66160) üzenetére


Bodz
Topikgazda

PG-303 nem jó?

(#66162) attiss66 válasza zsocy (#66157) üzenetére


attiss66
senior tag

Itt a feljavított Sennheiser HD 435. Műtöttem már a kábelt is rajta pár helyen, pl közvetlenül a fejhallgatóba becsatlakozásnál, mert eltört, sebtapasszal van betekerve, mert ugyebár sebet kötöztem be. :)

(#66163) sirdond válasza Bodz (#66161) üzenetére


sirdond
őstag

hmm, lehet. holnap rákérdezek telefonon, hogy pontosan mekkora.
ismét csak köszi :R

(#66164) attiss66 válasza #56474624 (#66158) üzenetére


attiss66
senior tag

Szerintem nagyon jó lett a hangja. Ez a fejhallgató hangszórója és a fül távolságának a pontos beállításától is függ. Emiatt lett jobb egyben a térhangzása is. Na meg amiatt is, hogy nem rá tettem a szivacsot, hanem körbevágtam a hangszóró körül, tehát egy 32 mm átmérőjű üregen keresztül megy a hang a fülbe. Viszont a fülhöz közelítve levettem 25 mm-re az üregátmérőt és a fül előtt közvetlenül 15 mm-re az 5mm vastag szivacsot. 6 szivacs van egymáson, összesen 30mm lenne, de ez össze van préselve, le van huzatva a szövetekkel 18 mm-re. A hangszóróhoz közeli 3 réteg szivacsot jobban összepréseltem, minta fülhöz közelieket, azokat lazábbra hagytam. A mély hangok döngenek/jó értelemben/, a magasak ciripelnek most, minden részlet sokkal jobban hallható, mint új korában. Meglepődök filmnézésnél, hogy miket meghallok, újranézem pl a mátrix első részét és olyanokat is hallok, amit előtte ezzel a fejessel nem. Eredetileg szivacsot tettek a hangszóró felé, nem igazán jó ötlet, a szövetek egymástól távol ráfeszítve a szivacsokra jobbnak bizonyult. És kettő elég volt, a 3-at már soknak találtam, ki is nyírtam ollóval a legbelső ráfeszített szövetet.

(#66165) #56474624 válasza attiss66 (#66164) üzenetére


#56474624
törölt tag

Na meg amiatt is, hogy nem rá tettem a szivacsot, hanem körbevágtam a hangszóró körül, tehát egy 32 mm átmérőjű üregen keresztül megy a hang a fülbe.

Ne értsd félre, nem akarom elvenni a lelkesedésed a kísérletezéstől, de ettől önmagában azért nem feltétlen lesz "objektíve" jobb a hang. Attól függ, hogy hangolták az adott fejhallgatót, mi volt a tervező célja vele. Én is sokat kísérleteztem a DT770-emmel, de ott például eleve nem a kiegyenlített hangzás volt a tervező célja. A mostani fejhallgatómmal már nem kísérleteznék más párnával, mert itt meg egyértelműen a kiegyenlítettség volt a cél, bármely másik párnával elmozdulok ettől, mert ennek a párnája nagyon nyitott, ha egy zártabbat teszek rá (elég, ha csak a párna füllel nem érintkező, hangszóró felé néző része lyukacsos bőr borítású a mostani "szúnyogháló" helyett), a basszus már kiemelt lesz.

[ Szerkesztve ]

(#66166) Dave™


Dave™
nagyúr

Megérkezett az audio-technica ATH-A1000z a Massdropról, természetesen megvámolták (egy hét alatt ért Magyarországra, a Postának két hétig tartott kihozni úgy, hogy proaktívan előre elküldtem a vámoláshoz mindent amikor már látszott hogy fennakadt), a vége 80+25=105 ezer Ft lett. Most csak egy Teac HA-P50 van nálam, ez azért kevéske neki, de még így is kiválóan hallani, ahogyan folyamatosan nyílik ki: a dobozból kivéve eléggé finomkodó és "zárt" volt, tökéletesen érezni ahogyan ez változik. Majd beszámolok róla rendesebb forrásról, bejáratás után.

(#66167) attiss66 válasza #56474624 (#66165) üzenetére


attiss66
senior tag

Persze, értem én. Itt azon múlik, hogy van e amivel nem számoltak tervezésnél, hogy mennyire lehet változtatgatni esetleg javítani a hangzáson. Amúgy már elszúrtam, mert egy paraméter elkerülte a figyelmem, a bőrragasztó felkeményedése, vastagon beragasztóztam a szivacsok közt, így nem egy puha rendszer, mert a nyílt hangzást akartam elérni, hogy az megmaradjon. Jó is volt amig meg nem száradt a ragasztó. Újra csinálom, a kárpítostól próbálok szerezni szivacsokat különböző vastagságban és puhaságban és a ragasztásra mostmár nagyon odaügyelek, csak néhány ponttal rögzítem elmozdulás ellen. Így felkeményedve a szivacsok, nagyon bent tartják a basszust, zavaróan bent. Tehát amikor azt hittem, hogy készen van, a ragasztó tovább melózott a száradásával és elcseszte a hangzást. Leírom, mert ha valaki így akarná javítgatni, a túl sok ragasztózással el elehet szúrni az egészet. Szól ez így is, de zavaróan be van szorulva a mély és egyáltalán nem levegős és a térhatás javulás is eltűnt. És ennek mind a ragasztófelkeményedés az oka.

(#66168) #56474624 válasza attiss66 (#66167) üzenetére


#56474624
törölt tag

Varrni nem lehet?

(#66169) Spíler válasza attiss66 (#66167) üzenetére


Spíler
őstag

A gyári párnákkal amiket kapni lehet azokkal mi a baj?

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66170) sirdond


sirdond
őstag

Helló!

Lenne még egy jó kérdésem :D

Ilyen, vagy ehhez hasonló, fejhallgató pántra szerelhető külső borítónak mi a magyar neve? Láttatok már itthon ilyet?

Egy fejhallgatót kellene kicsit megemelni valakinek és arra gondoltam,hogy a fejhallgató pántra rakok egy ilyen borítót, bele meg valami puha memóriahabos szivacsot és talán így lehetne a legolcsóbban és "leggányolásmentesebben" megúszni a dolgot. De, ha valakinek van jobb ötlete, arra is nyitott vagyok!

(#66171) Samtya válasza sirdond (#66170) üzenetére


Samtya
senior tag

Nekem a Beyer-stílusúak jobban tetszenek, mint a kötött: [link] [link] [link]

A magyar nevük talán: fejhallgató pántra szerelhető külső borító. ;]

(#66172) sirdond válasza Samtya (#66171) üzenetére


sirdond
őstag

igen, a (mű)bőr nekem is jobban tetszik, csak olyat nem találtam.

köszi a tippeket!

(#66173) Samtya válasza sirdond (#66172) üzenetére


Samtya
senior tag

Szívesen, nem tudom pontosan mi a szitu, de vannak ráragasztható pántszivacsok is: [link] [link]

(#66174) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Megjött és a teszt is megvolt. Bátran ajánlom!
[link]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#66175) Zs0lt


Zs0lt
csendes tag

Sziasztok!

Egészen mostanáig nem érdekelt a minőségi zenehallgatás. Persze hallgatok én is zenét, de nem érdekeltek különösebben a részletek. Nemrég történt viszont, hogy elmentem az audiofil főnökömhöz, kipróbáltam a hangcuccát és bizony rá kellett jönnöm, hogy eddig életem egy szar... :D Szóval szeretnék fejlődni egy lépcsőfokot. Hangsúlyozom, hogy egyszerre csak egyet! Van egy Sennheiser HD 407 fejhallgatóm, zenét pedig csak és kizárólag fejhallgatóval hallgatok otthon egy régi MacBook-ról Spotify-ról streamelve. Kérdés: Mi okozna nagyobb fejlődést a hangminőségben? Ha vennék egy jobb fejhallgatót VAGY vennék egy fejhallgató erősítőt? A forrás (Spotify) marad. Tudom, a FLAC jobb lenne meg a 320kbps fos, de ez konstans.

Előre is köszi a véleményeket!

(#66176) Sinesol válasza Zs0lt (#66175) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem első körben egy jobb fejest lenne érdemes venni.
Elég sok könnyen hajtható darab van, ami jobb teljesítményt nyújt Macbookról hallgatva is, mint a jelenlegi fejesed bármilyen erősítővel.

[ Szerkesztve ]

(#66177) J.C.G. válasza Zs0lt (#66175) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Én a helyedben mindenképpen egy fejessel kezdeném. Ha nem akarsz egyből DAC/AMP kombóra is költeni, akkor egy könnyen hajthatót vennék.
Lassan írok. :)

[ Szerkesztve ]

(#66178) Samtya válasza Zs0lt (#66175) üzenetére


Samtya
senior tag

Mi volt a főnök cucca? Hangdobozos rendszer vagy fejhallgatós?
Ahogy mondták, fejhallgatót vegyél, ne a HD407-hez erősítőt, azon nem sokat lehet segíteni.
Önmagában az, hogy 320kbps nem rossz, csak akkor fos ha szarul van masterelve vagy konvertálva.

(#66179) kromatika válasza Zs0lt (#66175) üzenetére


kromatika
veterán

+1.Első körben egy jobb hangú füles kellene.HD 407 nem alkalmas minőségi zene hallgatásra.Először azt kellene el dönteni hogy nyitott vagy zárt?de gondolom csendes környezetben hallgatsz zenét,ha eddig a nyitott HD 407 meg felelt.

(#66180) Zs0lt


Zs0lt
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásokat! Ezek szerint elég egyértelmű a dolog, egy jobb fejhallgató lesz a következő lépcső. Az nyitott vagy zárt még nem tudom. Majd kipróbálgatom őket. Szerencsére Debrecenben lakom és itt van Media Markt, meg Fejhallgatopláza is, ahol ki lehet próbálgatni őket. Használni meg csak itthon fogom nyugis környezetben.

(#66181) Zs0lt válasza Samtya (#66178) üzenetére


Zs0lt
csendes tag

Van neki hangfalas hangrendszere is mindenféle lejátszóval meg erősítővel, de én a fejhallgatóját próbáltam, ami talán egy Sennheiser Momentum volt. (A mostanin kívül volt már nekem korábban egy másik zárt over-the-ear Sennheiser fejhallgatóm is, amit szintén nagyon szerettem, úgyhogy első körben lehet, hogy ennél a márkánál tapogatózok.)

(#66182) attiss66 válasza #56474624 (#66168) üzenetére


attiss66
senior tag

Megoldottam. Nem kell varrni, ragasztom, de csak a műanyag peremekre kentem most a ragasztót és az első szivacsréteget ragasztottam a műanyaghoz, úgy, hogy ott is csak a műanyagra kentem ragasztót/nem szívódott be vagy csak 1 mm-t a szivacsba/. Az elv ugyanaz, mint amit először leírtam, már meg is csináltam, prímán működik, a szivacs sehol sincs felkeményedve, be tudom nyomni a szivacsot a hangszóróig, teljesen jó lett. A hang, meg amit először írtam. A kárpitostól kaptam szivacsot :), nekem már elfogyott. :) A mátrix első részével próbálom ki mindig, ami blu ray-ben van letöltve. Emlékszem a hangzásokra, tudom mit kell figyelni.

(#66183) attiss66 válasza #56474624 (#66168) üzenetére


attiss66
senior tag

Teljesen levegős a hangzás, semmi zárt érzet.

(#66184) attiss66 válasza #56474624 (#66168) üzenetére


attiss66
senior tag

találtam egy jó kis hangszórótesztzenét :) , magasakat, mélyeket jól lehet ellenőrizni vele, jól vizsgázik a füles :)

Legjobb Minimal Coronita 2018 Február
https://www.youtube.com/watch?v=ZbnNrMKLpNQ

nem nagyon szoktam ilyen zenét hallgatni/amúgy nem is rossz/, de füles tesztnek elég jó. Régebben amikor a házimozimhozhoz készítettem egy subwofer-t ilyenek voltak hozzá a tesztzenék :) , amivel figyeltem hány Hz hogy szól, milyen kiegyenlített. bandpass láda/zárt és reflexrész(subcsővel), izobárikus hangszóróbekötéssel. 8 Hz-et tudja, egy okleveles mérnök találmánya.

(#66185) attiss66 válasza Spíler (#66169) üzenetére


attiss66
senior tag

Mert jobbat akartam hangzásban, mint a gyári és szerintem jobb is lett. :) Más megoldást alkalmaztam, mint a gyárinál, ahogy gondoltam, hogy jobb hangzást érhetnék el, és szerintem ez megvalósult. Az utángyártott/2000 Ft egy pár a senhd435-höz/ meg eleve nem jó, mert zárt fülest csináltak hozzá.

(#66186) #56474624 válasza attiss66 (#66183) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem akarom kétségbe vonni a hallásod, de még évtizedes tapasztalatot a hátuk, vagy inkább fülük mögött tudó emberek hallása is visszafejlődik (nem orvosi hallásteszt alapján), ha huzamosabb ideig valami alsóbb kategóriás hangcuccal kényeztetik a fülüket. Nagyon el lehet ám felejteni, milyen jól szólt egy jobb fejhallgató/hangfal/rendszer. :R

Ezzel a Sennheiser HD435-tel nem fogsz csodát művelni, igazán levegős hangzást kapni, akárhogy fabrikálsz a párnán, legfeljebb levegősebbet az addiginál. Illetve a lánc többi elemének is meg kellene ütnie egy szintet.
Szarból nem lehet várat építeni, amit ne szó szerint érts, hanem hogy erősen korlátozottak a lehetőségeid ilyen párnatuninggal. Nem véletlen léptem túl a dt770-en, pedig az egy sokkal jobb fejhallgató. A referencia újbóli beüzemelése adta meg a kezdőlökést a váltáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#66187) sirdond válasza Samtya (#66173) üzenetére


sirdond
őstag

ragasztani nem akarok, azért köszi :)

(#66188) zsocy válasza Zs0lt (#66181) üzenetére


zsocy
őstag

Melyik Momentum volt az, az on-ear vagy a nagyobb over-ear?
Milyen hangot keresel, milyen zenéhez?
Mekkora a kereted erre a kalandra?

Sennheiserek között is vannak nagyon jók, de ott azért az ár-érték arány nem igazán jó, fizeted a nevet is rendesen. Plusz egy jobb fejeshez jobb forrás is kell, azt sem fogod "megúszni" hogy fejlessz rajta.

Persze mindent csak szépen lépésenként, mi szívesen lelökünk a lejtőn ;]

(#66189) attiss66 válasza #56474624 (#66186) üzenetére


attiss66
senior tag

Tervben van a Sennheiser HD 599, gyűjtögetek rá/ 59.900/, de amig azt nem veszem meg, ezt most elég jól teljesít, mondhatni elégedett vagyok a hangzással. Persze, ha egy még profibbat hallgatnék meg el tudom képzelni, hogy az jobban szólhat .:) Vajon azt engednék, hogy amikor a senhd599-et akarom majd venni és olyan helyen, ahol lehet tesztelni, be lehet e vinni ezt az átalakított senhd435-öt, hogy ugyanazt a teszthangot közvetlenül ott össze tudjam hasonlítani a két fejessel?

(#66190) attiss66 válasza #56474624 (#66186) üzenetére


attiss66
senior tag

Van tapasztalatod a senhd599-el? Azért kérdem, mert írod a dt770-et és érdekelne, hogy a kettő minőségileg milyen szinten van egymáshoz képest/előnyök, hátrányok/. Csak mert én általában sennheiser-ben gondolkozok, az volt a minőségi fejes amire váltottam, a többit nem igazán ismerem. Nyílt hangzás előnyben, a zárt fejeseket nem igazán csípom.

(#66191) afoyem


afoyem
tag

- Bluetooth-os legyen
- Rock,metál,elektronikus,techno

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zene,film,játék,
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
50-60k.
4.) Új vagy használt?
Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt lehetőleg NC-vel
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Mindegy csak jól szóljón, ami zavar az a dobhártya szaggató magas hangok, durva kiemelések.
8.) Honnan vásárolnál?
Ahol a legolcsóbb
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Laptopról: Creative SB Play 3 USB DAC Telefonnal: maxra felhúzótt Snapdragon DAC-al. ( Audio DAC booster apk )

(#66192) Boudicca válasza Bodz (#66159) üzenetére


Boudicca
csendes tag

Van rá esély, h a Custom Streetre rámegy pl. ez?

(#66193) #56474624 válasza attiss66 (#66190) üzenetére


#56474624
törölt tag

Van tapasztalatod a senhd599-el?

Nincs.

Nyílt hangzás előnyben, a zárt fejeseket nem igazán csípom.

A DT770 zárt. De ezt így nem lehet, meg kell hallgatni. A zárt fejhallgatókat is egészen nyugodtan, nem harapnak. Vannak nagyon jó zártak, és ez egy rohadtul szubjektív témakör, ahogy az egész fejhallgatózás, részben mert sok benne a kompromisszum, főleg épp a mély hangok terén, amit másképp ad vissza egy nyitott és egy zárt fejhallgató. Filmnézéshez nem biztos, hogy a nyitott lesz a jobb, na meg személy szerint neked.
És a Sennheiseren kívül is van élet, főleg, hogy említed, hogy nyílt, világos hangzást szeretnél, miközben a Sennheiserek általában inkább sötétebb karakterűek.

[ Szerkesztve ]

(#66194) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Üdv!
Nemrégiben vásároltam egy Audio-Technika ATH-WS99 típusú fejhallgatót. Valakinek esetleg volt alkalma meghallgatni ezt a típust? Sajnos úgy vettem meg, hogy nem volt alkalmam meghallgatni előtte...és hát siralmasnak találom a minőségét az árához képest.

(#66195) attiss66 válasza _ATi_1 (#66194) üzenetére


attiss66
senior tag

Ez ebből a tanulság, hogy meghallgatás előtt nem szabad megvenni. Vidd vissza! Még a meghallgatást is úgy kell, hogy a régi fejesedet beviszed és azzal összehasonlítod, mert más zene, más film, más minőség ott pl, más hangzást eredményezhet, mint neked otthon pl. Én már lebeszéltem a bolttal ahol a senhd599-et venném, hogy bevihetem a saját senhd435 fejesemet összehasonlítani. Összehasonlítás nélkül biztos , hogy nem veszem meg egyiket se.

(#66196) _ATi_1 válasza attiss66 (#66195) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Igen, ez volt a tanulópénz. Használtan vettem meg, tesztek alapján be mertem vállalni. A mostani fülesemet már úgy vettem, hogy előtte kipróbáltam azt a típust és pár másikat is, saját eszközről.

(#66197) sirdond válasza Bodz (#66161) üzenetére


sirdond
őstag

csak az utókor kedvéért:
beszaladtam ma MM-be vettem egy ilyen Hama aluline kábelt, kár volt, ne vegyetek és is gondolkozzatok benne. Egy rakás vicc. Én is csak azért vettem meg végül, hogy hátha meg tudom róla menteni a csatlakozót,de az sem jött össze.

A PG-303 -ra is rákérdeztem, ha valakit érdekelne még:
"A legszélesebb pontján a csatlakozó 8 mm. A törésgátlóval együtt 66mm hosszú, anélkül: 42 mm."

(#66198) Bodz válasza sirdond (#66197) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mi bajod vele azért a 2000 forintért?

(#66199) attiss66 válasza _ATi_1 (#66194) üzenetére


attiss66
senior tag

Én amikor a bandpass izobar subwofer-emet készítettem rendeltem 2 db 30 cm-es hangszórót. Amikor kibontottam a csomagot leellenőriztem a membránokat. Az egyik tökéletes volt,feszes volt, de a másikon volt egy pici horpadás. Felhívtam a gyár boltját, hogy mi a helyzet. Azt mondja nekem az eladó, hogy az úgy jó, nem befolyásolja a hangzást. Én mondtam neki, hogy ha 30 horpadás lenne rajta az se befolyásolná a hangzást? Azt mondta, hogy na jó, az már igen. Erre azt mondtam neki, hogy azt ossza le 30 felé és a harmincadával szól rosszabbul. :D Azt mondta, hogy küldenek akkor egy másikat. Mondtam neki, hogy mielőtt elküldik ellenőrizze le, hogy az tökéletes e. Azt mondta kiválasztja a legjobbat. :D Amit utána küldtek az már teljesen rendben volt. :)

(#66200) sirdond válasza Bodz (#66198) üzenetére


sirdond
őstag

az "alu" külső borítás,amiről egyébként a nevét kapta az nem is alu, hanem vékony műanyag háló :)
kábel nincs normálisan szigetelve.
a csatlakozó külső borítása nem menetes, hanem ragasztva van egy belső gumi borításhoz. bár a ragasztás is túlzás, jó ha egy pöttyöt nyomtak,hogy épphogy ne jöjjön le a külső szigetelés. szerintem napi használat mellett pár hetet bírna ki max. így elsőre csak ennyi,bedobtam a többi a tyúkbél mellé :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.