Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) Rhino666 válasza Ba cy lus (#97000) üzenetére


Rhino666
őstag

Képzeld, én is hallottam 32 Ohm-osat telefonról, laptopról, USB DAC-ról, keverőről, csöves erősítőről stb. Tudom, hogy sokkal részletesebbem szól normális forrásról "önmagához" képest. A 80 Ohm-os meg még kevésbé részletgazdag és halkabb is, ha alul van táplálva.

Nem tudom miből gondolod hogy a világon csak neked van DT 770-ed...

És itt most az azonos típusokról beszélek továbbra is, nem általánosságban.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97002) Ba cy lus válasza Rhino666 (#97001) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hát a 32 ohmos dt770 premium edition valóban nem sok embernek van itt (feltételezem, neked sem az van, különben nem lepődtél volna meg a 600 ohmos verzió létezésén). Amiről te írsz, az eleve a gyári műbőrpárnás dt770, ez az, amit most is árulnak. A 80 ohmos viszont a gyári plüssel szerelt. A két párna annyira más hangot eredményez, hogy itt már nem teljesül, hogy azonos típus két különböző impedanciás változata, hiába azonos típus névlegesen, a két párna már önmagában teljesen más szubjektív benyomásokat képes kelteni. :R

[ Szerkesztve ]

(#97003) Ba cy lus válasza Ba cy lus (#97002) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Na és természetesen abban sem lehetünk biztosak, hogy a driverek közti eltérés csak az impedancia. Beyeréknél nem sokat jelent az azonos típusba tartozás, vintage dt990-ből is van vagy 2-3-féle, de kívülről szemre köztük semmi eltérés. A beszámolókból ítélve nekem legalábbis gyanús, hogy az aktuális dt770-verzióknál is valamivel többről lehet szó.

(#97004) Rhino666 válasza Ba cy lus (#97002) üzenetére


Rhino666
őstag

Rendben, akkor nincs dinamikai különbség a 32 és 80 Ohm-os között ugyanarról a (gyenge) forrásról, legyen ahogy te akarod. :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97005) Mardel válasza Ba cy lus (#97003) üzenetére


Mardel
őstag

Ebben a videóban [link] a commentek alatt megkérdezik, hogy mi a különbség a 880 premium 250 ohm és a 600 ohm között.
Azt mondja hogy különböző a driverük tehát a hangjuk sem lehet egyforma.

Egyébként ez Sennheisernél is megfigyelhető.
Pl Sennheiser HD 600-650 párosnál. [link]

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#97006) Ba cy lus válasza Rhino666 (#97004) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem ezt írtam, hanem hogy az a benyomás nem feltétlenül a különböző impedanciákon múlik, tekintve a legnyilvánvalóbbat, hogy a párna is más. Próbáltam anno mindkét párnával a dt770-t, és még többel is. Arról nem is szólva, hogy a leírtak mégis épp fordított relációt írnak le a két fejhallgató között, mint ami a különböző párnákból következne, ami csak megerősíti, hogy a driverek eltérése nem csak az eltérő impedanciákban merül ki.

[ Szerkesztve ]

(#97007) Rhino666 válasza Ba cy lus (#97006) üzenetére


Rhino666
őstag

Itt van karnyújtásnyira tőlem vagy 10db különböző fejhallgató, a stúdióban még vagy fél tucat, de biztos jobban tudod hogy az én benyomásomat mi befolyásolja mert 5 évig használtál egy 32 Ohm-os DT 770-est. :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97008) Ba cy lus válasza Rhino666 (#97007) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ettől még hülyeség, amit írtál.

(#97009) Rhino666 válasza Ba cy lus (#97008) üzenetére


Rhino666
őstag

Szerinted.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97010) Ba cy lus válasza Rhino666 (#97009) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Meg fattyu szerint. Plusz add ezt elő a dac-os topikban, megnézzük, ott mit szólnak hozzá. De felőlem nyugodtan lehet próbálkozni mobilról meg alaplapiról Hifiman HE560-nal, HE6-tal, és megannyi régi, alacsony impedanciás ortodinamikust lehetne említeni, könnyebb falatok-e, mint a magas impedanciás fejesek. Egyébként dinamikusból is vannak ilyenek, pl. AKG k701, K702.

(#97011) #11083776 válasza Rhino666 (#96954) üzenetére


#11083776
törölt tag

a beyerek nem tetszenek ,mert a fuleim nem kerekek hamem olyan fulalakuak :)
a Sennheiser 560s tetszik utanna olvasgatok, van nekem egy sennheiser gsp500 kristalytiszta gamer mindent hallok (mar tobbszor mondtak,hogy csalok) csak mivel nyitott basszus szinte 0,meg mivel gamer-nem is lenne jo ha egy raketa robbana es minden mas egyeb zajt elnyomna,na ez az ami nem kell zenere hiaba dicserik arra is ,semmi elet nincs benne.....

Zene hallgatasra kene, mehet a studio is akkor ?
viszont errol a Shure srh-840a rol (valaki ajanlotta valakinek es emlitette a karakterisztikajat
is es bejovos nekem csak mondom keves teszt van pl ez nem egy ismert figura (legalabbis szamomra)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#97012) #11083776 válasza Sinesol (#96962) üzenetére


#11083776
törölt tag

igen ha fem akkor hajlik ha muanyag akkor nem hajlik,vagy torik vagy nem a sennheiserem golyoallo muanyag igazabol a shure muanyagtol felek mivel az elozo A nelkuli verzio torott soknak,igaz javitottak..sot kimondottan a toresek miatt..

(#97013) Rhino666 válasza Ba cy lus (#97010) üzenetére


Rhino666
őstag

Hogy a f@szba jön ide a HE560 és társai vagy akár a DAC topik? :F

Annyit állítottam leegyszerűsítve, hogy a beyerdynamic DT xx0 32 Ohm vs 250 Ohm vs 600 Ohm közül melyiket érdemes választani, ha mobil/alaplap, fejhallgató erősítő vagy hifi erősítő áll rendelkezésre.

- mobilról/alaplapról a 32 Ohm-os verzió szól legjobban* ugyanabból a szériából
- fejhallgató erősítőről a 250 Ohm-os verzió szól legjobban* ugyanabból a szériából
- hifi erősítőről 600 Ohm-os verzió szól legjobban* ugyanabból a szériából

* alias legkevésbé sz@rul, leghangosabban és legnagyobb dinamikai tartománnyal

Ezeket hívják tényeknek. A tények teljesen függetlenek attól, hogy te 5 évig használtál 32 Ohm-os DT 770-et, hogy ide kevered a különböző párnák akusztikai tulajdonságait, attól hogy fattyunak mi a véleménye és attól sem változnak meg, ha egy napon keresztül vitatkozol. Nem lesz igazad csak azért mert hülyeségnek állítod be amit írtam és kitartó vagy és olyan vitapontokat cáfolsz meg, amiket soha nem is állítottam. Soha nem állítottam, hogy általánosságban közvetlenül az impedanciától függ az, hogy mi képes kihajtani egy adott fejhallgatót és mi nem, mert ez így nettó hülyeség volna. És azt sem állítottam, hogy a 32 Ohm-os verziók mobilról/alaplapról szólnak a legjobban. Ezeket az álláspontokat felőlem támadhatod, csak akkor engem hagyj ki a dologból, mert ilyeneket nem állítottam (és szerintem senki más sem BTW).

Ha tényeket tartasz hülyeségnek, azt meg téveszmének nevezik.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97014) Ba cy lus válasza Rhino666 (#97013) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Úgy jön ide, hogy különböző a párna, valószínűleg a driver is, akkor meg miről írtál? Tisztán az eltérő impedanciák okozta eltérésről? Aligha és legkevésbé.

(#97015) Polllen válasza Rhino666 (#97013) üzenetére


Polllen
nagyúr

- fejhallgató erősítőről a 250 Ohm-os verzió szól legjobban* ugyanabból a szériából

Soha se próbáltam, de akkor ez azt jelenti, hogy a 32 Ohm-os verziónál azonos hangerőn a 250 Ohm-os verzió jobb lesz?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#97016) Rhino666 válasza Polllen (#97015) üzenetére


Rhino666
őstag

Ha ugyanarra a hangerőre (dB SPL) erősíted őket, akkor a 250 Ohm-osnak részletgazdagabbnak kellene lennie, mert valamivel nagyobb a dinamikai mozgástere.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97017) #11083776 válasza Rhino666 (#97013) üzenetére


#11083776
törölt tag

Akkoe egy dac+ füles erősítőhözhőz (tehát nem hifi) ami 600 ohmost meghajtha beyer 770pro vagy 990pro ból melyik ohmost?

(#97018) Mardel válasza #11083776 (#97017) üzenetére


Mardel
őstag

A 770 Pro 32, 80, 250 ohm, a 990 Pro 250, a 990 Black Edition 80, 250 ohm variánsokban létezik.
Csak a 880, 990 Edition modellekből van 600 ohmos egyenes kábellel, viszont a Pro változatoknak meg erősebb a fejpánt szorító ereje amitől jobb lehet a mély tartomány ezekben, ezek spirál kábelekkel vannak felszerelve.

Viszont több forrás is említi, hogy a 770 Pro 80 ohm változatban több a mély mint a 250 ohmosban, tehát ha jobban szereted a több basszust akkor a 80 ohmosat érdemes választani, ha kevesebb kell belőle akkor meg a 250 ohmosat.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#97019) Rhino666 válasza #11083776 (#97017) üzenetére


Rhino666
őstag

Milyen füles erősítő? Láttam már olyat, ami papíron "meghajt 600 Ohm-ost", a gyakorlatban meg a 32 Ohm is sok volt neki... :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97020) Greg204538


Greg204538
tag

Ez egy nagyon jó kis forum...csak hát besz@rt :D

(#97021) wexford881 válasza BaziJoe00 (#96996) üzenetére


wexford881
csendes tag

Szia
Ha az a lényeg hogy tartós legyen akkor a Superlux kizárva. A hangja oké de az anyagminőség silány kínai, külföldi fórumokon sokan panaszkodnak hogy rengeteg probléma van velük hogy eltörik (leginkább a pántjánál), vagy megtörik a kábel (olykor a belső átvezető kábel) .
Én inkább a Cooler Master MH-752 ajánlanám vagy esetleg a HyperX Cloud II vagy Cloud Alpha.

[ Szerkesztve ]

(#97022) Ba cy lus válasza Mardel (#96987) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Igaz hogy azóta eltelt némi idő és vannak olyan erősítők amik 0.1 vagy jobb kimeneti impedanciával rendelkeznek.

Ennek a dampingban van szerepe. Másrészt egy alacsonyabb, illetve magasabb impedanciás fejhallgató mást igényel: előbbi több áramot, utóbbi több feszültséget ugyanannál a teljesítményfelvételnél. A magas impedancia kisebb terhelés az erősítőnek. Illetve a magasabb impedancia kisebb tömegű tekercselést tesz lehetővé, így kisebb a membrán mozgó tömege, ez megint előny. Hátránya igazából tehát nincs a magas impedanciának, legalábbis hifi szinten, otthoni zenehallgatásnál elvileg és gyakorlatilag csak előnye van ugyanannál a fejhallgatónál.

[ Szerkesztve ]

(#97023) #11083776 válasza Rhino666 (#97019) üzenetére


#11083776
törölt tag

Creative g6. ( játékos Sennheiser gsp 500-el-zenére unalmas,basszus szinte 0,nyitott) ,de most nézek Cambridge Audio Azure-éket -használtat,mert 550k ről indulnak az ujjak.De mondhatsz egy 2 jót.Tesztek alapján eddig a Marantz-ok hangja tetszik-Azure még nem halottam de fillérekért lennének.
(Füleseknél a Sennheiser 660,600 meg jobb volt mint az 500 asok-de kezdetnek ilyen drága nem kell)
Kàbel már megvan :) Qed performance.

[ Szerkesztve ]

(#97024) Ba cy lus válasza Ba cy lus (#97022) üzenetére


Ba cy lus
őstag

*A magas impedancia kisebb terhelés az erősítőnek.

Ez nem úgy értendő, ahogy sokan értik, hogyha jobban feltekerjük a hangerő potit, az a nagyobb terhelés. Egyszerűen a kisimpedanciások nagyobb áramigénye miatt náluk több lesz a torzítás. Valójában tehát nemhogy kevésbé igényesek az erősítésre a kisimpedanciás fejesek, hanem kényesebbek rá. Az egy dolog, hogy - amennyiben kellően érzékeny -megszólal kellő hangerővel egy káposztáról is. :R

[ Szerkesztve ]

(#97025) Mardel válasza wexford881 (#97021) üzenetére


Mardel
őstag

Azoknak nem önbeállító a fejpántja és nem cserélhető a kábele. Én olyat ajánlottam amilyet keresett.
Árukereső vélemények között meg írják hogy több éve használják és elég strapabíró ez a modell.
Viszont pont annyival olcsóbb hogy 20 ezer Ft-ból vesz kettőt aztán ha 5 év alatt tönkremegy az egyik, akkor 10 évre le van tudva a fejhallgató.

válasz Ba cy lus #97024 üzenetére:

Tudom, többnyire az IEM-ek jobban megterhelik az erősítőt.

válasz msiman #97023 üzenetére:
A BlasterX G6 kb 300 ohmig biztos elbír a fejhallgatóval, direct modeban meg zenehallgatáshoz is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#97026) wexford881 válasza Mardel (#97025) üzenetére


wexford881
csendes tag

Ez az önbeállítós fejpánt nem valami tartós megoldás (legalábbis az olcsóbb kategóriában). Amúgy az állíthatóst is csak egyszer kell beállítani. A kábel cserélhető mint az Mh752, mind a Cloud Alpha esetében. Nem mondom hogy a Superlux rossz de az inkább akkor ajánlott ha szűk az árkeret. Egy olyan embernél aki akár 100k-t is rááldozna a minőség érdekében annak már ne 10k-s kínai budget fülest ajánljunk mikor egy kicsivel többért sokkal jobb fejest is találni.

[ Szerkesztve ]

(#97027) Mardel válasza wexford881 (#97026) üzenetére


Mardel
őstag

Rááldozna mert kábelcsere miatt venne új fejest.
A drága fejesnek sem gyémántból van a kábele.
Lehet fejhallgató kábelt kéne ajánlani neki 100k-ért amiben jitter mentesen zötyög a hang. :D

Én nem tudom garantálni hogy a Superlux tartós lesz de azt tudja amit keres.
Te se tudod garantálni hogy a 47k fejes majd nem megy tönkre.
Nem Beethovent fog hallgatni róla és nem CW bajnokságon indul, viszont a 10k egy próbát csak megér mielőtt súlyos tízezreket kiadna valamire.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#97028) Ba cy lus válasza Mardel (#97027) üzenetére


Ba cy lus
őstag

+1, a Superlux az árát bőven éri. :K

[ Szerkesztve ]

(#97029) Gzula[HUN] válasza Mardel (#97027) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

100ezerért keres fejhallgatót, ezért vegyen Superluxot, mert a drága is elromlik... Másik oldalról, hogy ha valaki 100ezerért keres fejest, majd rácuppan az első 10ezresre... maradjunk annyiban, hogy hááát nem is tudom.

Egyébként meg a drágább fejeseken (legalábbis az enyémeken) bírják a vezetékek, legalább 5 évig tuti. Superluxnál se a vezetékkel van a gond, hanem a kilógó csöcs töve törik meg. Meg a Meg az egész telfölös dobozból van. A 681EVO-m párna cserekor kis hííján elvágta az ujjam, annyira volt csak sorjás. Szóval ha van keret drágábbra, akkor már ne a minimumot toljuk az arcába.

Ár/érték arányban elismerem, hogy jó a Superlux, de ennyi. Ezt tudja az OneOdio, az ISK meg a Takstar. (Utóbbiak jellemzően 1 fogkkal jobb anyagból készültek.) Ettől még nem biztos, hogy jól fog skálázódni.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97030) Mardel válasza Gzula[HUN] (#97029) üzenetére


Mardel
őstag

Ahogy olvastam eddig csili vili gamer fejeseket vett Razer és hasonlók, amik szintén nem 2 filléresek és mindnek tönkrement a kábele.
Az ha rámutatok hogy van az olcsóbb szegmensben cserélhető kábeles szinte mindenben nyújtja azt amit keres szerintem nem probléma.
A drágább termékek sem mindig vannak egyenes arányban a minőségi, tartós elemekkel mert a drága gamer fejes sem volt valami tartós. Többnyire ugyanabból a kínai alkatrészekből építkeznek és a márkanév, dizájn, ami miatt többe kerül.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#97031) Gzula[HUN] válasza Mardel (#97030) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem gamer fejesekre gondoltam. Én is szoktam szemezgetni alsó polcos fejesekból, egy időben kifejezetten vadásztam rájuk, ha hozzám kerül javításra 1-1, azonnal letesztelem. Vagy írok róla, vagy nem. 1-2 alsó polcos így is rajta van még a bakancs listámom, főleg Takstarok, pl. a Pro82-es hangjára nagyon kíváncsi vagyok.
Ettől még nem nézem le ezeket a fejhallgatókat. Sőt, elégedetten csettintek, ha valami jó ár/érték arányban van. De! mindnek megvan a korlátja. Nem feltétlenül hangban. Ettől még használhatóak, jó ár/érték arányúak, de ha egy 40-50ezres nevesebb fejhallgató ugyanúgy szól, mint egy 10ezres Superlux, ott az esetek 90%-ban a forrással komoly problémák vannak.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97032) Rhino666 válasza Gzula[HUN] (#97029) üzenetére


Rhino666
őstag

A kettő közt van az igazság, mert ha 100k a keret, akkor kisebbik fele az erősítő, nagyobbik fele a fejhallgató lesz. :K

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97033) Gzula[HUN] válasza Rhino666 (#97032) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Igen, erről az esetről beszéltem. Ekkor lesz az 50ezres fejhallgatónak 10ezres hangja. És fordítva. Persze van kivétel.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97034) Rhino666 válasza #11083776 (#97023) üzenetére


Rhino666
őstag

Jó kérdés, nem ismerem ezt az erősítőt. A mellé szánt fejhallgató impedanciája meg érzékenysége alapján itt ki lehet számolni a szükséges feszültséget (Vrms) és áramerősséget (mA), aztán megpróbálni utána járni, hogy a G6 teljesíti-e mindkettőt és reménykedni, hogy ami papíron működik, az a gyakorlatban is fog (ugyanis elég sok minden máson is múlik a végeredmény, pl. kimeneti impedancia és fejhallgató impedancia aránya, tényleges érzékenység más frekvenciatartományokban, THD, SINAD stb.).

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97035) Gzula[HUN] válasza Rhino666 (#97034) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ennél a résznél Ba cy lus tegnapi eszmefuttatását tudnám csak folytatni, mivel a fejhallgatóim zöme könnyen hajtható. Pl. egy X2HR-nél ha nem raksz alá valami normálisabb erőlködőt, akkor a magasait cseszheted, csak olyan magasakat hallasz, mintha a disznó kaparna a jégen. Sony MDR 1A brummogni fog normálisabb forrás nélkül, semmi magassal. Pedig mindkettőt lepkefing is meghajtja. Utóbbi pl. alaplapi hangkártyáról gagyibban szól, mint egy 10-15ezres OneOdio.

Lehet számháborúzni, de jellemzően a rá fordított idő lesz, amit meg fog fizetődni. Itt tudunk segíteni, DAC/AMP tocsikban meg akik már láttak fényképen DAC-ot vagy AMP-ot.
Vannak kifejezetten jó ár értékű, jellemzően chi-fi cuccok, amire érdemes befejtetni. Persze lesz, aki egy 60-80ezer Ft-ot DAC/AMP kombót is savazni fog, de azért sorok közt kis utána olvasással (előtte meg rohadt sok pofára eséssel) össze lehet hozni fasza szinergiával egy láncot.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97036) Mardel válasza Gzula[HUN] (#97031) üzenetére


Mardel
őstag

A Superlux másol, többnyire AKG és Beyerdynamic fejhallgatóit.
Nekem van egy 668B-m és jobban szól mint az AKG K240 MKII vagy vagy K240 Studio.
Mivel kínában gyártat az AKG kb a K712 Pro és a felette lévőket kivéve mert azokat Romániában készítik.
Csak a driverek készülnek Ausztriában pl.
Kínában meg mindent másolnak szétszedik atomjaira, és megnézik hogy épül fel, egy fejhallgató meg nem rakéta tudomány felépítésben.
Plusz Kínában vannak olyan gyártósorok ahol napközben még az eredeti márkás eszközt készítik éjszaka meg a kínai másolatát.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#97037) Rhino666 válasza Mardel (#97036) üzenetére


Rhino666
őstag

De a Superlux csak külsőleg másol, hangkarakterisztikában teljesen más, pl. 681-ből van 3 féle kiadás is, külsőre mindegyik kiköpött AKG K 240 Mk II, de egyiknek sem hasonló a hangzása. :)

Belsőleg olyan szinten eltérnek, hogy a 681-ekben 50mm-es driver van, a K 240-ekben meg csak 30mm-es, nem egy kategória a kettő.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97038) Gzula[HUN] válasza Mardel (#97036) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

"Creative XFI XtremeMusic van kb. 2006-ból" <- Erről a hangkeltőről szól jobban/szebben?

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97039) Mardel válasza Gzula[HUN] (#97038) üzenetére


Mardel
őstag

Ifi Zen One Signature + Topping L30, de igen arról is meg NX4 DSD, meg Creative BlasterX G6, meg iBasso DC03.
Szerintem most mindet felsoroltam amivel próbáltam.
Jobban tetszik a 668B karakterisztikája mint a k240 mkII.
De van otthon Sennheiser 555, 600, AKG k240 MKII K701, Beyerdynamic DT770 Pro, DT 990, Audio-Technica M30x, M50x, Marshall Monitor.

Még mit szeretnél tudni? :)

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#97040) Rhino666 válasza Gzula[HUN] (#97038) üzenetére


Rhino666
őstag

Gyakorlatilag szinte bármiről jobban fog szólni, az alacsonyabb impedanciájával és magasabb érzékenységével.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97041) chrisnagy13 válasza Rhino666 (#97040) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Vajon hol vannak a kammerer-félék, mikor erről az oldalról linkeltek összehasonlításokat? :U

#97036Mardel
"Plusz Kínában vannak olyan gyártósorok ahol napközben még az eredeti márkás eszközt készítik éjszaka meg a kínai másolatát."

Mik vannak! :O

(#97042) Rhino666 válasza chrisnagy13 (#97041) üzenetére


Rhino666
őstag

Ismersz jobb oldalt a rtings.com-nál? Mert én sajnos nem.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97043) Gzula[HUN] válasza Rhino666 (#97040) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A ratings alapján a Hifiman HE 400i is szarabb , mint a HD681. Azt hiszem én itt hagytam abba mára.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97044) Gabbbb válasza Gzula[HUN] (#97043) üzenetére


Gabbbb
senior tag

"bass accuracy" :C

(#97045) Rhino666 válasza Gzula[HUN] (#97043) üzenetére


Rhino666
őstag

Itt jön be a különbség az objektivitás és a szubjektivitás között. Az rtings.com a flat karakterisztikát veszi ideálisnak és aszerint pontoz, hogy mennyire tér el tőle a mérés. Más kérdés, hogy kb. senkinek nem a kedvenc karakterisztikája a flat, mert totál élettelen. Ettől függetlenül nem igazán lehet másképp dB SPL pontosságot mérni frekvencia térben karakterisztikától függetlenül. A HD 681 kegyetlenül pontos, főleg az árához képest, ezért budget studio monitornak tökéletes. Más kérdés, hogy bármelyik V-shaped vagy bright fejes szebben fog szólni, mert kellemesebb/emészthetőbb/emberközelibb hangzást nyújt. Nincs itt semmi sumákolás, csak tudni kell értelmezni a diagramokat, ismerni a cél karakterisztikát és nem a pontszámokat alapul venni (feltéve hogy nem a totál flat hangzás a cél).

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97046) Gabbbb válasza Rhino666 (#97045) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Azt érzem nagyon nem vagy képben. Basszus pontosság az egy minimum háromkomponensű dolog és a frekvenciamenet nem feltétlen a legfontosabb ebben az egyenletben.

A "V" izgalmas, az egyenes meg stúdiómonitor gondolatmenetről az a bevallottan szubjektív véleményem, hogy ez marhaság.

(#97047) Gzula[HUN] válasza Rhino666 (#97045) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

"Az rtings.com a flat karakterisztikát veszi ideálisnak és aszerint pontoz, hogy mennyire tér el tőle a mérés."

Nos ebben az esetben érthető, hogy a Sennheiser HD600 miért 0,2-el pontatlanabb, mint a HD681. Ja, nem.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97048) Rhino666 válasza Gabbbb (#97046) üzenetére


Rhino666
őstag

Szerinted marhaság az, hogy a monitorozáshoz, mixeléshez, mastereléshez a flat karakterisztika az ideális? Mi lehet annál jobb egy hangmérnök szempontjából mintha egy fejhallgató a lehető legsemlegesebb módon adja vissza a rögzített hanghullámokat? Van annál pontosabb módja a rögzített hangok visszhallgatásánál mint az ha egy hangsávot újra felvennének a fejhallgatóból visszajátszva és az eredetivel közel megegyező hangsáv lenne az eredmény? Szerinted a 99% sRGB is marhaság amiért túl pontosan adja vissza a színeket? :F

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97049) Rhino666 válasza Gzula[HUN] (#97047) üzenetére


Rhino666
őstag

Basszusban elvérzik és ez vesz el az értékelésből, szerintem te is látod a diagramokat. De ha a basszustól elvonatkoztatunk, akkor sokkal pontosabb a HD 600, ami szintén egyértelműen látszik a diagramokon (és a pontszámokon is egyébként).

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97050) Mardel válasza Gzula[HUN] (#97038) üzenetére


Mardel
őstag

Egyébként jól beállítva még a mai napig ez is tökéletes. [link]
Lehet ma 5000 Ft-ért az ember után dobják de az akkori ára 40 000 Ft volt, és ez volt a XFI modellek közül a legalapabb ami nem a gamer vonalat erősítette.
Szerintem a mai alaplapi integrált kártyáktól még mindig fényévnyire előrébb van hangzásban.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.