Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93001) stefi81 válasza Ba cy lus (#93000) üzenetére


stefi81
tag

Raspberry Pi 4 is egy mini pc. Én a laptopon szintén linuxot használok szóval, akkor az is egy Pi4 csak erősebb procival. Szerintem inkább a szoftver és a lejátszó lényegesebb.

(#93002) Ba cy lus válasza stefi81 (#93001) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hát nem. Pont hogy a hardver. A hangsúly itt azon van, hogy az egy mini pc. ;)
Persze lehet tenni "nagy" PC-re is linuxot, vagy Fidelizert stb., de önmagában a szoftver soha nem fog annyit jelenteni, kell a hardveren is változtatni. Viszont egy "audiophile" PC egyszerűen rohadt drágára jön ki mindennel együtt, ár-érték arányban szar.

[ Szerkesztve ]

(#93003) HUNNIA1920 válasza Ba cy lus (#93002) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nem feltétlenül olyan drága az Audio PC. 100-150e körül már kapni használtan. Újonnan nem igazán éri meg, mert aki ezzel foglalkozik, egy 150 ezres gép árából tud csinálni 400-500 ezret is, ami valóban túlzás, bár egy komolyabb streamer is ott van 1 milla körül.

Szerintem egy mezei PC és egy Gold vagy Platinum táp, mellê mondjuk Volumio vagy lecsupaszított Win10+Fidelizer tud valamennyit segíteni.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#93004) Polllen válasza Ba cy lus (#93000) üzenetére


Polllen
nagyúr

[link] Zenelejátszó építése, a kiváló hangzásért

;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#93005) chrisnagy13 válasza Ba cy lus (#93000) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Sokat ittál?

(#93006) Exodius válasza chrisnagy13 (#93005) üzenetére


Exodius
őstag

Flow-ba került és tapasztalt, nincs ebben semmi új! :B ;)

(#93007) Gzula[HUN] válasza emiki6 (#92993) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Abszolut nem tűnt fel, amikor írtam. De annyira őszinte, és saját, hogy innentől fogva meg lesz az aláírásom! Köszönöm! :))

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93008) contaxg válasza Ba cy lus (#93002) üzenetére


contaxg
veterán

Esetleg a kettő együtt fontos?? :K
Egy audiophile (sicc) hálózati lejátszó hangja úgy arányul egy Pi4-hez képest mint egy KIA családi kocsi egy S class Mercihez. Egyébként Pi4-et mindenképpen szerezzél, be, mert remek induló darab. :R Elsőként adj neki egy jó lineáris tápot!!

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#93009) Ba cy lus válasza contaxg (#93008) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ja igen, most simán csak a mobil töltőjéről kapta az áramot. De még így is... :)

(#93010) :AMF: válasza Ba cy lus (#93009) üzenetére


:AMF:
senior tag

Szerintem a pc usb-jétől is függ a végeredmény. Nálam a Pi3 lineáris táppal, usb-ről ugyanazt tudja hangra, mint a laptop->D10s->coax->dac. Szóval lehet a Pi-vel összemérhető hangot kicsikarni pc-ből is.

[ Szerkesztve ]

(#93011) Ba cy lus válasza :AMF: (#93010) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Azért a laptop sem asztali PC. :N

(#93012) chrisnagy13 válasza Ba cy lus (#93011) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Ennek az egésznek max addig van értelme, amíg valaki nem vesz olyan DAC-ot amin már értlemesen meg vannak építve a digit bemenetek. Tök mindegy, hogy USB, Firewire vagy épp Thunderbolt. És az is mindegy, hogy PC, laptop vagy Mac a forrás. Persze, ha valaki kütyüzni akar, akkor csinálja, de értelmetlen. Inkább tegye el a pénzt - amit ezekbe beleölne - és költse D/A-ra, erősítőre, fehallgatóra.

(#93013) contaxg válasza chrisnagy13 (#93012) üzenetére


contaxg
veterán

Az egyik ismerősöm ugyanebben hitegette magát. Volt egy 1.2 milliós laptopja aztán kipróbált egy hálózati játszót hasonló áron. Eléggé megdöbbent a különbségen. Azóta nem gyárt elméleteket amivel hitegetheti magát.

A telefonnál sem mindegy milyen a telefon USB kimenete. Elég nagy szórás van közöttük hangban.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#93014) Ba cy lus válasza chrisnagy13 (#93012) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Lehet, de a pc zenehallgatásra nekem eleve ágyúval verébre. És 20k szerintem nem volt sok egy olyan eszközért, ami azért elég sokoldalúan használható. :R

[ Szerkesztve ]

(#93015) dragon11


dragon11
aktív tag

Srácok!

Eddig ezek vannak, ebből kellene a legtutibbat kiválasztani, ami kb. úgy szól, mint az Apple AirPods Max.. (talán kicsit több basszus jöhetne még, de amúgy okés) :

Vmoda crossfade m100
Meze 99 Classics
Shure 1540
Denon AH-D5200
Denon AH-D7200
beyerdynamic MMX 300
Sony MDR-1am2
Bose QuietComfort 35 II Gaming Headset

Veszek egy FiiO K5 Pro -t mellé, természetesen.

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#93016) Gzula[HUN] válasza dragon11 (#93015) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Amúgy minek az AirPods Max mellé másik? Ha az jó, használd azt. Kicsit olyan, mintha egy üveg rum mellé kérnél valami erőset is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93017) dragon11 válasza Gzula[HUN] (#93016) üzenetére


dragon11
aktív tag

Vezetékest szeretnék, PChez. pl gaminghez nem az igazi a bluetotohos csatlakozás..

azt csak iPad, iPhone hoz használom. :)

[ Szerkesztve ]

(#93018) Yodamest válasza dragon11 (#93017) üzenetére


Yodamest
addikt

Mindenképp zártakban gondolkodsz?

(#93019) dragon11 válasza Yodamest (#93018) üzenetére


dragon11
aktív tag

igen! csak az.. minél zártabb:d

a lista alapján te mire szavaznál?

(#93020) Yodamest válasza dragon11 (#93019) üzenetére


Yodamest
addikt

Hát én ezekben nem vagyok jártas, hangzásban nem tudom milyenek, de a kényelem is lehet egy döntő faktor, bár ezek azért mind jól párnázottnak tűnnek. Illetve én még szeretem ha leszedhető a kábel és tudok hozzá alkalom adtán valamilyen customot rendelni.

(#93021) s4tch válasza dragon11 (#93015) üzenetére


s4tch
veterán

Ennek így nincs sok értelme... Menj el hallgatózni.

Egyébként a két Denon, a Sony és a Shure semmiképp nem basszusbomba, a Bose meg két kategóriával gyengébben szól a többiekhez képest. A Beyert nem ismerem. Én a két Denon közül választanék, de nem játszok, csak zenét hallgatok, és nem vagyok basshead. Viszont egyik sem szigetel túl jól, sem kifelé, sem befelé.

(#93022) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Valakinek egy "Sextett hangú" osztrák Philips N 6330/02 kici-óccóé?

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93023) dragon11 válasza s4tch (#93021) üzenetére


dragon11
aktív tag

A Sony ra mondták itt sokan h pont az lenne a basszusbomba ..... most akkor mivan :F

(#93024) omfgk


omfgk
addikt

A sima Superlux 681-es fejhallgatóra ugyanolyan méretű párnák kellenek mint a 681 Evo-ra?

Kell a családba 10k alatti fejhallgató, nekem van pár Evo-ra való párnám a fiókban, ha ezek rámennek majd a sima 681-esre is akkor 681-est rendelek (mert ezek a műbőr vackok mifelénk gyorsan szétmennek úgyis).

[ Szerkesztve ]

(#93025) kromatika válasza paler (#92968) üzenetére


kromatika
veterán

Szia. X2HR és X2 kötött nem halottam különbséget. Hifiman Sundara és X2HR teljesen más.Más kategóriába is tartoznak. HR egy V karakter. Hiába van jobb forrás akkor is V marad./hajtottam Toping E30 L30 ról,K5 Pro ról,Red ről , Liquid Spark. Sundara közepei igen jók,a basszus sincs túl tolva, bár egyeseknek kevés lehet./ én használtam bőr párnával, úgy már testesebb volt a hangja HE 400i 2020 at is úgy használom most./ A Sundara magasai is kiválók,HR el ellentétben. Hogy melyik felel meg mindenesnek, nagyon igény függő. Sundara szerintem akusztikus hangszeres zenékkel üt a gyári párnájával, HR meg a modernebb műfajokkal. De számomra akusztikus zenékhez nem az igazi. Nincs meg a hangszerek természetes tónusa.

(#93026) paler válasza kromatika (#93025) üzenetére


paler
aktív tag

Köszi, hála Istennek már elvitték a kiszemelt fejest, így a téma tárgytalan. Én egyébként mindegyik fejsesemnèl használom az Oratory fèle Eq-at, én úgy hallom hogy elég jól segített korrigálni a fejesek hangkèpèt.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#93027) mcs válasza dragon11 (#93023) üzenetére


mcs
veterán

Van egy határozott kiemelése, de nem bomba.

(#93028) Dorien válasza s4tch (#93021) üzenetére


Dorien
veterán

A Shure SRH1540 az bizony eléggé basshead, szerintem Sony MDR-Z7 szint. Jóval több mély van benne, mint a Denon D5200-ban, ami viszonylag kiegyenlített fejes.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#93029) s4tch válasza Dorien (#93028) üzenetére


s4tch
veterán

Nálam a basszusbomba a régi Sony XB fejesek után nem a Shure, de ezen nem veszünk össze.

Már kicsit bánom is a témában eleresztett hozzászólásaim, ugyanis teljes képtelenség megmondani, hogy a kollégának pont mi lenne elegendő mély. A kolléga szerintem mindent tud ahhoz, hogy jó irányba induljon el hallgatózni. Még tippeket is kapott, hogy mit melyik üzletben talál meg. Szerintem a fórum megtette, amit megtehetett.

(#93030) Dorien válasza s4tch (#93029) üzenetére


Dorien
veterán

Valamelyiket abból a Sony XB szériából hallottam néhány mp erejéig, szörnyű volt... :O
Az MDR-Z7 meg az SRH1540 azért audiofil magasságokban basshead fejesek. Szerencsére van részletes közép- és magastartományuk is. Nálam jóval magasabb szinten vannak, mint a 2. gen. párnás brummogós Meze 99 Classics.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#93031) s4tch válasza Dorien (#93030) üzenetére


s4tch
veterán

Igen, szarok voltak, de a basshead közösség a mai napig keresi őket. Nekem az a világ nem jön be, ezért nem is tudom, mit keresnek egy fejesben. A kolléga ízlését sem ismerem (és szerintem ő maga sem nagyon), elhangzott egy csomó javaslat, szerintem nincs mit hozzátenni.

(#93032) Capt.Obvius válasza Capt.Obvius (#92995) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Nekem is tudtok segíteni? :O

(#93033) fericske válasza Capt.Obvius (#93032) üzenetére


fericske
addikt

Milyen hangzást keresel?
Kennerton Magni egy jó zárt fejes, viszonylag nagy térérzettel. Gyors, kissé közvetlen, nem Sony jellegű nyugis, besüppedős, mélymeleg hangzás. A 660s sem, ha az tetszik, akkor a Magni is tetszene.
Denon 5200 még ami eszembe jut, illetve a DT1770.

(#93034) dragon11 válasza s4tch (#93031) üzenetére


dragon11
aktív tag

Anno irtam, hogy van egy Apple AirPods Max -om, és ahhoz hasonló teljesítmény már jó lenne, talán kicsit több baszussal...

(#93035) Gzula[HUN] válasza dragon11 (#93034) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Úgy érzem, elég jó iránymutatást kaptál. Idő közben eszembe jutott, hogy a Nad Viso HP50 (meg a Shure 1540 is, de azt más már felvetette) lemaradt a listáról. Ezek mind többé-kevésbé mély orientált vagy V hangzású feljhallgatók. Arról lehet vita, hogy mélybomba, vagy mély kiemet-e, de arról nem, hogy semleges-e a hangzásuk.
Nem egy M40X-ed dobtam be, aminek egy audiofilnek sok a mélye, egy bassheadnek meg kevés. Pedig az is V hangzású. Szódával el is megy.
Venni kell a fáradságot, és kipróbálni valahol vagy így, vagy úgy.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93036) Capt.Obvius válasza fericske (#93033) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

uuuuuu, ez a Kennerton Magni bitang jól néz ki és még jókat is írnak róla.
Amit mindenképp próbálnék elérni, hogy az a azárt fejes amit választok, az legalább azt tudja hangzás tekintetében mint a HD660s. :R :R

(#93037) s4tch válasza Gzula[HUN] (#93035) üzenetére


s4tch
veterán

A HP50 mélyorientált vagy V? Ha kiegyenlített hangú, zárt fejest keres valaki 100e alatt, akkor vagy ezt, vagy a Shure SRH840-et szoktuk ajánlani, sok év tapasztalatára alapozva. Most meg hirtelen mélyorientált lett az a szegény HP50? Mindig tanul az ember.

[ Szerkesztve ]

(#93038) Dorien válasza Gzula[HUN] (#93035) üzenetére


Dorien
veterán

Pedig a NAD Viso HP50 az elég lineáris, mint a Focal Spirit Professional. Mélykiemeltnek semmiképp nem mondanám egyiket sem.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#93039) Gzula[HUN] válasza Dorien (#93038) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

És #93037s4tch Akkor ezt benéztem. :O Köszönöm a helyreigazítást.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93040) Pierre75


Pierre75
senior tag

Aki velúr párna mellett fém szemüvegkeretet hord:
a két anyag találkozása másnak is "nyekergő" hangot ad arcizom-mozgásra?
hd58x gyári párna titán és műanyag kerettel hangtalan, de a fémmel zajos "siker".
Az ad900x gyári párnája bármelyik szemüvegszárral hangtalan.

(#93041) Sinesol válasza Pierre75 (#93040) üzenetére


Sinesol
veterán

Igen, nekem is előfordult néha nyiszegő-nyekergő hang, ahogy csúszott a fémen a velúr, de nem volt azert annyira gyakori.

[ Szerkesztve ]

(#93042) boogie84


boogie84
veterán

Sziasztok!
Jelenleg Hyperx Cloud Pro-t használok. Elkezdtek a műbőr felületek lehámlani, konkrétan a fejemnél és a füleim körül fekete darabkák hullanak... Újat keresek helyette.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthoni felhasználás
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Játékokhoz használom
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
40K
4.) Új vagy használt?
Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Hyperxhez hasonló hangzás szerintem jó, nem kell stúdióhangzás, de jobb legyen egy kezdő headsetnél
8.) Honnan vásárolnál?
Belföld a gari miatt
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Alaplapi hangkártya. Próbáltam USB-s Asus Xonar U7 MKII-t, vissza kellett küldenem mert szar volt! Talán később lesz USB-s másik hangkártya.

Az általam kinézett típus a SteelSeries Arctis 5.
Egyik kitétel a választás során az, hogy műbőr anyaghasználat kizárt! Fülpárna plüss, fejfedő támasz szövet, mint Arctis 5 esetében!

Előre is köszönöm a segítséget! :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#93043) dragon11 válasza Gzula[HUN] (#93035) üzenetére


dragon11
aktív tag

bocsi, de most akkor mi is van :F

mki mást mond...

(#93044) Gzula[HUN] válasza boogie84 (#93042) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Én megjavítanám. Van minden hozzá, mint a búcsúban. Egyébként ITT van a pontos fórum, amit keresel ;)

#93043dragon11: EZ VAN!

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93045) boogie84 válasza Gzula[HUN] (#93044) üzenetére


boogie84
veterán

Upsz, most látom, h nem PC headset topik. Sorry! :B

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#93046) Ba cy lus válasza dragon11 (#93043) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Én csak annyit tennék hozzá az elmúlt évek tapasztalatai alapján, hogy a mélytartomány mennyiségének megítélésénél szubjektívabb téma nincs. Valahol érthető is, mert a valóságban az egész testünkben érezzük a basszust, ehhez képest a fejhallgató óriási hátrányban van. És itt igazából tényleg nincs egyetlen jó megoldás, mert ha lineáris a fejhallgató mélye (és itt most ne a Harman-görbe legyen a cél), az biztosan elmarad egy lineáris mélyű hangdoboztól, ha meg nem lineáris, hanem kiemelt, az arányok akkor is felborulnak a hallásunk számára.

[ Szerkesztve ]

(#93047) Pierre75 válasza Sinesol (#93041) üzenetére


Pierre75
senior tag

Köszi a választ!
Úgy látom nem a szárvég a probléma, hanem a szár oldala mikor hozzádörzsölődik a párnához. A sennh. erősebben szorít mint az ath.

(#93048) Yodamest


Yodamest
addikt

Sziasztok, fontos kérdésem lenne, mert nem vagyok otthon a témában:

Vettem 2db HD559 fülest otthoni közös filmehéshez, vennék hozzájuk egy Mackie HM-4 erősítőt, hogy külön lehessen állítani a hangerőket. Az erősítő a jelet egy evga nu1 hangkariból kapná.

A kérdésem az, hogy ha már 4 kimenettel rendelkezik lehet rákötném a HD600-at is a Mackie-re, viszont ez nem okozna-e hangminőségben romlást? Ezek az erősítők átengedik az eredeti source hangzást vagy rontanak a minőségen? Így nézne ki:
A: NU1---->HD600 (jelenlegi)
B: NU1-->Mackie HM4--->HD600

(#93049) Capt.Obvius válasza Capt.Obvius (#93036) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Audio-Technica ATH-AP2000Ti -t hallgattatok már? Ha igen mi volt a benyomásotok/véleményetek róla?

(#93050) Dorien válasza Capt.Obvius (#93049) üzenetére


Dorien
veterán

Én nem, de ~400k-ért elég nagyot kell villantania zártban. :)
A teakfa kupakos W1000Z nagyon szépen szólt.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.