Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67401) fehér_ember válasza Bodz (#67398) üzenetére


fehér_ember
addikt

Meg persze azt se feledjük hogy hiába van sok minden azon a falon, azért rengeteg olyan dolog hiányzott róla, amiről itt nap mint nap említést tesztek.
Úgyhogy bizonyára számomra is lennének bejövősebbek. De néhányat azért így is kiszűrtem.

[ Szerkesztve ]

(#67402) Dorien válasza Próteusz (#67400) üzenetére


Dorien
veterán

Mindegyik használható, max. ha nem vagy elégedett a hanggal, akkor veszel hozzá egy dedikált DAC-ot ill. fejhallgató erősítőt.

DT770 Pro 32 ohm - 1,6m egyenes kábel, műbőr párna
DT770 Pro 80 ohm - 3m egyenes kábel, plüss párna
DT770 Pro 250 ohm - 3m csavart kábel, plüss párna

Én a 80 ohmos verziót ajánlom.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67403) DamianB válasza Próteusz (#67400) üzenetére


DamianB
őstag

Azért én ezt is hozzátettem volna ez is rajta van a lapon ha jól látom bár nem tudom menyit oszt vagy szoroz de jó tudni.
[link]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#67404) Sinesol válasza DamianB (#67403) üzenetére


Sinesol
veterán

Pár hete frissitettem a konfigomat és egészen meglepett, mennyire vállalható az alaplapi Supreme FX az átlag alaplapi megoldásokhoz képest.

Persze az asztali rendszerrel összevetve eléggé nyilvánvalóan elvérzik, viszont ennek ellenére egészen szórakoztató, fun hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#67405) mcs válasza AMDFan (#67387) üzenetére


mcs
veterán

Attól nem hulladék valami, hogy a basszusra helyezi a fő hangsúlyt. Sokaknál nem a minőség, hanem a szórakoztatás az elsődleges szempont, és a mélyorientáltság ehhez nagyon sokat hozzátesz, pláne elektronikus zenéknél, amit semleges hangképpel unalmas hallgatni. De kinek a papné, kinek a pap. :)

[ Szerkesztve ]

(#67406) #56474624 válasza mcs (#67405) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem nagyon hiszem, hogy semlegesen unalmas hallgatni, inkább az van, hogy az embereknek sosem elég a jóból. Aztán már ahhoz szokik a hallásuk, illetve úgy szokják meg azt a zenét, utána laposnak hat a semleges. De egyébként nem az.

(#67398) Bodz:

K550-nek nálam az volt a titka, hogy a gyári átalakítót lecseréljem, jobb láncba kerüljön, illetve most már nem fáraszt akkor sem, ha lazábbra veszem (kell is amúgy, így kényelmes, meg a fejtérfogatom is nőtt utóbbi időben a hajam miatt), így nyíltabb, levegősebb, izgalmasabb a hangzása, a basszus mennyisége is így lett számomra pont jó.

Nekem ugye az MK2 van, MK3-on cserélhető a kábel is, amivel valószínűleg szépen lehet még javítani a hangján, vagy legalábbis jobban saját ízlésre hangolni, ha már az átalakító cseréje is sokat jelentett.

[ Szerkesztve ]

(#67407) AMDFan válasza mcs (#67405) üzenetére


AMDFan
addikt

Elnézést, akkor hívjuk "nem minőségi" terméknek.

(#67408) mcs válasza #56474624 (#67406) üzenetére


mcs
veterán

Sony MDR-XD150el nem sikerült megszoknom az EDM-et. Minden más finomabb zenei műfaj kellemes vele, mert viszonylag kiegyenlített, de a basszusban gazdag dance számok egyszerűen nem brillíroznak úgy, mint az XB950el vagy a Superlux HD 681 Evoval. Számomra hiányzott az a plusz löket, ami igazán szórakoztatóvá teszi.

[ Szerkesztve ]

(#67409) #56474624 válasza mcs (#67408) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igen, mert te úgy szoktad meg azokat a számokat. Én viszont nem hallgatok ilyen zenéket, belehallgattam a basszushiányosnak tartott fejhallgatóimmal pl. régebbi eurodance zenékbe, egyáltalán nem tartottam mélyhiányosnak a hangzást. Százszor előbb mondanám, hogy metálon mélyhiánnyal küzdenek, minthogy dance, disco zenéken.

(#67410) NandorHUN válasza Dorien (#66711) üzenetére


NandorHUN
addikt

"Ha zárt, akkor ATH-M40x, M50x vagy az említett 2. generációs Meze 99 Classic. "

Meze-ből 2 generáció van? Mi a különbség a kettő között? :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67411) AMDFan válasza mcs (#67408) üzenetére


AMDFan
addikt

Ez attól függ, hogy te mit hallgatsz. A zenét, vagy inkább a feelinget keresed? Értékeled-e a basszusmeneteken kívüli hangzást, a finomabb részleteket? És részlet alatt nem a csilingelős magasakat értem, mert azt egy basshead fülessel is megtalálod. Főleg a mélyközép-alsóközéptartomány az amire nagyon rá tud ülni a basszustúlsúly és tompává,kásássá egyhangúvá teszi a közepeket.

(#67412) AMDFan válasza #56474624 (#67409) üzenetére


AMDFan
addikt

Na ezt én sem értettem soha. A legtöbb elektronikus zenén már alapból rajta van az eléggé meghúzott mélyhangzás, hova toljuk még azt tovább? Épp emiatt van az, hogy sok metal felvételen is elvárnánk ugyanazt az ütős hangot, de azt nem tudjuk annyira "büntetlenül" hangosítani :)

(#67413) niof válasza AMDFan (#67412) üzenetére


niof
addikt

Inkább úgy fogalmaznék, hogy a sz@rul kevert/masterelt elektronikus zenéken van túl sok mély (és/vagy magas). Azoknál, akik csak azért csinálnak ilyen zenét, hogy pénzük legyen belőle. Ezek azok a tipikus zenék, amik miatt a műfaj sokak szemében általánosan kapja meg a tuc-tuc jelzőt. Sajnos ilyenből viszont több van, mint akik az elektronikus zenei számokat művészi szinten készítik, mert ez kb. az életük, nem pedig a "szakmájuk"...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#67414) s4tch válasza NandorHUN (#67410) üzenetére


s4tch
veterán

Fülpárna mérete.

Nézd meg a 99 Neót is, nagyon hasonló karakter az is.

(#67415) Dorien


Dorien
veterán

Elkapott a nosztalgialáz, megvettem apróról a Superlux HD668B-t. :) Kíváncsi vagyok, hogy fog szólni a 10x annyiba kerülő ATH-R70X és HE-4XX után. :) A magas EQ-ra felkészültem...

NandorHUN: Igen a 2. generációs Meze 99 Classic-on nagyobb a párna és sokkal több benne a mély. Tudtommal sehol sem jelölik, hogy 1. vagy 2. generációs az adott darab.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67416) hm74


hm74
aktív tag

K550 fejeseknél miben érhető tetten a változás? Az immár mk3 miben jobb vagy másabb az elődöknél?

(#67415) Dorien
A 668B-ről fájdalmas emlékeim vannak. Szúrós élmény volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#67417) mcs válasza AMDFan (#67411) üzenetére


mcs
veterán

Nagyon feelinges vagyok. :)
Szoktam hallgatni finomabb számokat is, de néhány kivétellel azoknál se érzem hátrányosnak az erős mélykiemelést. A kivételek közé például régebbi Pink Floyd számok tartoznak, ahol előnyösebb lenne a részletes hangzás.

[ Szerkesztve ]

(#67418) Próteusz válasza Dorien (#67402) üzenetére


Próteusz
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget, az volt a tippem...
:K :C ;)

(#67419) Bodz válasza Sinesol (#67404) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nemrég egy ilyet hallottam. Teljesen vállalható, jó hangja van, bár kissé világosra sikeredett. A gazdája szereti MDR-1A-val.

(#67420) NandorHUN válasza Dorien (#67415) üzenetére


NandorHUN
addikt

Több benne a mely jó vagy rossz értelemben? Többi tulajdonsága a hangjának ugyanaz?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67421) TirGael


TirGael
tag

Hali!

Bevallom idáig a füles topikban vartyogtam, de egy kérdést megér itt is.
Fiio X5 II + E12-re kötve hallgattam zenét idáig egy Shure SE215-ről. Ebből a sorból az utolsó darab meghalt és keresem utódját.
Az SE215 volt az allrounder, mindenhol ezt használtam, viszont az irodában többször kényelmetlenné vált hosszú használat után és nem szigetelt annyira mint amennyire hangosak a kollegák szóval felmerült bennem, hogy lehet munka közben fejhallgatózni kéne.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Iroda, otthon.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Kizárni a többiek hangját és egyértelműen jelezni, hogy nem akarok szociális életet élni. Zenehallgatás, a popshit minden fejhallgatónak megy, nálam azthiszem a jazz / swing lehet talán a kihívás.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Mondjuk legyen 50, de nem bánom ha kevesebb, mert utcai használatra költenem kell majd fülesre is.
4.) Új vagy használt?
Minden jó, de ha használt nem fogom tudni, hogy mit kell nézni ahhoz hogy minden ok legyen.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circum - lehető legkevesebb hang ki és be.
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Az SE215 a referenciám, évekig használtam, szerettem. A mélykiemelés addig érdekel amíg szépen csinálja, nagyon erős magashangoktól kiszaladok a világból, de szólaljon meg a helyén azért a cin.
8.) Honnan vásárolnál?
Ahol találni olyan fejhallgatót amiről meggyőztök. (Mo. , külföld, minden játszik)
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
X5 II + E12 Mont Blanc

Néztem idáig shure fejhallgatókat (mert aki nem ért hozzá megy a márka után), és ránézésre szerelmes lettem néhány Meze-be, de itt tartok. Meg olvasok head fit, csak nem értem a szakzsargont.

(#67422) kromatika válasza Próteusz (#67400) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.A három változat közül ,alap lapi kártyához a 250Omh nem igazán jó.Nem hajtja ki. A 32 Omh jó ,de azon mű bőr párna van,jobban be fülled,és nem is annyira kényelmes mint a plüss.Én egy értelműen a 80 Omh-os plüss párnást venném. Ba cy lus. V karakterű fülesen,amin van mély ki emelés,szerintem szórakoztatóbb hallgatni PoP műfajt.Úgy ahogy van az egészre értem.Pedig nem vagyok egy túlzott basszus párti,általában nagyon fontosnak tartom a közepeket. PL K702 ön unalmas volt,K712 ön már sokkal jobb.Ill HD 600 tól is jobban szólt a divat műfaj mint a 650-en. Természetesen a klasszikus műfaj az már más.Ott pont fordított volt a helyzet számomra.

(#67423) karmaresz válasza DamianB (#67395) üzenetére


karmaresz
senior tag

Nekem ugyan DT-990 Pro van, így nem lehet közvetlen következtetést levonni, de míg az első napokban párom 2-3 perc után levette, mert neki túl erős volt a szorítása, mára már simán végighallgat egy teljes albumot bármiféle panaszkodás nélkül. Magam is tapasztalom, higy a kezdeti kényelmetlenség teljesen megszűnt és sokkal tovább észrevétlen marad a fejemen, mint a Sennheiser HD598 cs, pedig az sem egy kényelmetlen darab.
Így bejáratva a kezdeti éles, 7-10kHz körüli magasak is szinte teljesen eltűntek.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#67424) emiki6 válasza TirGael (#67421) üzenetére


emiki6
veterán

Shure SRH840-et próbáld ki.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#67425) #56474624 válasza hm74 (#67416) üzenetére


#56474624
törölt tag

MK3 és MK2 között állítólag csak a kábel cserélhetősége a differencia. MK2 és MK1 között? Van olyan mérés, ami szerint van különbség, nyilván olyan is van, ami szerint nincs, aztán vannak olyan emberek, akik szerint van, és vannak olyan emberek, akik szerint nincs különbség. :DDD

Na én személyes tapasztalat alapján nem tudok állást foglalni ez ügyben, mert sima K550-et kb. akkor hallgattam utoljára, mikor kijött, az már jó néhány éve volt. Most már arra sem mernék megesküdni, hogy akkor tényleg kevés volt a basszus rossz szigetelés folytán, vagy csak én voltam fejhallgatóknál (hangdoboznál biztosan nem, ugyanez a vékony, feszes basszusú volt nekem) a basszus mennyiségére háklisabb.

[ Szerkesztve ]

(#67426) hm74 válasza #56474624 (#67425) üzenetére


hm74
aktív tag

Köszi, rögtön okosabb lettem! :DDD
Bár még egyik verziót se próbáltam, ahány beszámoló, annyi vélemény található már az első szériáról is. Van mélye, nincs mélye, fejforma függő, stb ... ritka az ennyire megosztó és különbözően értékelt fejes ebben a kategóriában.
Most pl. vettem egy K612-t, arról mindenhol hasonló tapsztalatokat olvasni, és én is olyannak hallom.

(#67427) DamianB válasza karmaresz (#67423) üzenetére


DamianB
őstag

Sennheisert csak azért emeltem ki kényelembe mert kitünt de a 990 is kényelmes volt . Még mindenképp tesztelgettem őket mi a lenne a legjobb . GSP 600 szerezném még nagyon meghallgatni és hozzá hasonlítani ezekhez a fülesekhez.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#67428) Dorien válasza hm74 (#67416) üzenetére


Dorien
veterán

K550 MkII és MkIII között csak a lecsatolható kábel a különbség. (Az AKG írta a honlapján.)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67429) Spíler


Spíler
őstag

Annak aki most akar venni Meze99 C-t.
Meze 99 C dömping. :)
Na ne már.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67430) hm74 válasza Spíler (#67429) üzenetére


hm74
aktív tag

Nekem is feltűnt, hogy sok helyen hirdetik.
Miért akarnak ennyien szabadulni tőle?

(#67431) s4tch válasza hm74 (#67430) üzenetére


s4tch
veterán

Van egy olyan gyanú, hogy ezek nem épp tiszta eredetű holmik. A fejes egyébként nagyon jó, semmi nem indokolja, hogy tömegesen adják el a tulajok.

(#67432) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Mivel tegnap egy bontatlan AKG K550 mk3-mast hozhattam haza, gondoltam hogy egy kis járatás nem fog ártani se a jó hosszú kábelének se a drivernek. Ezidáig ment kb. 19 órát az isotek lemezzel + zenét is hallgattam róla vagy két órát és már ennyi idő eltelte után is mosolyt csal az arcomra :K . Nagyon jó, nagyon zenei hangú! És nem mélyhiányos; teljesen rendben vannak az arányok. "Boogie faktor"-ból pedig jeles.
Könnyen hajtható, már egy telefonról is élvezetes a zenehallgatás. Igaz, én sokszor úgy észlelem ha gond van pl. a forrás vagy valamely komponens minőségével, hogy hosszabb távon (akár már pár zeneszám után is) kicsit fárasztónak találom. Ez azért telefonról érződik is, az ADL GT40 alphához képest; de szerintem erre nem mindenki azonos mértékben fogékony, mármint azokra a torzításokra amiket pl. egy "váltogatós vaktesztnél" nem hallunk, de azért jelen vannak. Ezért aztán mégse telefonról fogom használni. ;)
Egyébként ha valakinek gond lenne a hordozhatóság miatt a 3m-es kábel, az szerintem vegyen egy szerelhető 3,5-es jack-et és szabja kedvére; inkább mint hogy kiadjon jó sok pénzt egy minőségi rövid kábelért.
Szerencsére 1 óra alatt még nem izzadtam bele, ez nálam jó hír. A fülpárnák nagyon kényelmesek. A csúcsos fejemet viszont már kicsit nyomta a fejpánt egy pontban, úgy 40 perc elteltével; de nem akkora gond, legfeljebb néha mozdítok rajta kicsit előbbre vagy hátrább.
Ha valaki fejesen gondolkodik én mindenképp ajánlom figyelmébe. De persze az a legjobb ha vásárlás előtt meghallgatja.

Ha valaki meg pl. egy "kezeletlen" pincében elhelyezett személyes lábdobra vágyik (mindenféle zeneszámnál, még olyannál is ahol nincs is lábdob :Y ), az vegyen egy sennheiser momentumot. Nekem ennyi jött le belőle az alatt a pár másodperc alatt, amíg hajlandó voltam hallgatni. Persze volt aminél a belehallgatásig sem jutottam el pl. Grado sr 225, mivel nem tudtam úgy felhelyezni hogy felfeküdjön a fülemre (és nem csak ez az egy volt ilyen). Viszont 100k körüli fejesektől azért már nem ennyit várnék; de legalább a "momentum" névadást megértettem :D

[ Szerkesztve ]

(#67433) Spíler válasza Spíler (#67429) üzenetére


Spíler
őstag

Talán ennyit megér ez is.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67434) fehér_ember válasza fehér_ember (#67432) üzenetére


fehér_ember
addikt

És még annyit, hogy annak ellenére hogy alapból elég neutrális hangú, lehet mégsem a legszerencsésebb választás pl. monitorozásra, mert ugyan részletes a hangkép de abszolút nem részletező ;] sokkal de sokkal inkább "zenei". Lehet hogy még a hifisek is jobban el lennének vele mint a stúdiósok.

(#67435) emiki6


emiki6
veterán

4xx első benyomások (tudom, az 560-nál is azt írtam, hogy első benyomások, ami későbbi folytatást sejtet, ami elmaradt, valószínű ennél is így lesz... :D)

Van szerencsém összehallgatni a 400s-sel és az 560-nal és a mélyek mennyisége így alakul: 400s > 560 > 4xx. A 400i-t emlékezetből az xx elé vagy után tenném.

A build klasszik hifiman build. A pánt a fej ívébe van hajtva, a méret szabályzása csúsztató és nem kattogtatós, így pontosabban beállítható. A kinézet kicsit rétrósabb az új hifiman buildekhez képest. a pánt műbőr borítása kissé fura, gagyinak hat. :D Amúgy teljesen rendben van. A kábel nem nagy cucc, de legalább nem merev mint a franc, ennek a legjobb a kábele. :K

Hangban nem lehet rá panasz. Nekem ugyan a 400s és az 560 jobban tetszik, de az csak az én véleményem, szerintem ez is tök jó! Ez is hifimanes hang. :K

Szerk: Ja, igen, érzékenységre a 4xx közelebb áll az 560-hoz, mint a 400s-hez (és i-hez).

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#67436) DamianB válasza Spíler (#67429) üzenetére


DamianB
őstag

Elég csak feljönni ide a fórumba és mindjárt kapsz egy Meze 99 ajánlatot. Nem tudom mi van azzal fejessel ilyen sok lenne még a lopott szállítmányból?

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#67437) Dorien válasza emiki6 (#67435) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem sokkal jobb a HE-4XX fejpántja, meg az egész design, mint a HE350 / 400i / 400s / 560 -féle. Ezt a legutóbbi ~6300 db-ot pár nap alatt elkapkodták belőle.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67438) Dorien válasza Dorien (#67437) üzenetére


Dorien
veterán

Viszont a HiFiMAN-féle "legendás" QC ismét a toppon van, érdemes kapásból a szimmetriát csekkolni:

Sajna vannak driverhibás darabok is. Ott csak kipróbálás után tűnik fel, hogy valami nem OK.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67439) gianni85 válasza Dorien (#67437) üzenetére


gianni85
veterán

csak a félreértések elkerülése végett... mostanában úgy nyitnak újra massdrop made cuccokat, hogy az összeladást mutatják és növelik a rendelkezésre álló darabszámmal. Legutóbb talán 1-200 kerülhetett hozzá, de tény, azt is elkapkodták gyorsan. ;)
Nekem is hiányzik picit a 4XX :(

(#67438) Dorien
háhá, kettő darab bal, vagy kettő jobb egység kerülhetett felszerelésre. Priceless

[ Szerkesztve ]

(#67440) s4tch válasza Dorien (#67438) üzenetére


s4tch
veterán

Ilyen képeket már láttam a head-fin. Arról lehet szó, hogy megtervezték a fejest úgy, hogy kicsit elfordítva kerüljenek rögzítésre a párnát és a drivert tartalmazó foglalatok abba a villaszerű izébe, majd leadták a megrendelést, kizárólag balos (vagy jobbos) foglalatokra. :DDD

(#67441) Bodz


Bodz
Topikgazda

Denon D5200. Vótmá? Nincs valami nagy külünbség árban a 7200-hoz képest.

(#67442) Spíler válasza DamianB (#67436) üzenetére


Spíler
őstag

Nem tudom,nem akarok feltételezésekbe bocsátkozni.A háromból kettő garanciális lehet,hogy a harmadiknak is vannak papírjai,de ha nincs papírja attól még lehet teljesen legális cucc,nekem is van itt jó pár fejes aminek nem tudom megvan-e még a papírja,pedig üzletből rendeltem őket.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67443) s4tch válasza Bodz (#67441) üzenetére


s4tch
veterán

Ez se csúnya éppen. <3

(#67444) attiss66


attiss66
senior tag

Sziasztok!
Lenne itt 3 delikvens, amit össze akarnék hasonlítani. Meg akarom venni az egyiket, de lehet 2-őt, ha összejön, hogy egy használt violin-t el tudok sózni 30 E-ért. Ez 3 db AKG, egy 240 vintage, 260 prof. és egy 340. Vajon mélyben melyik a legjobb, meg alapvetően számottevő különbség van e a 3 fejes között? Árban hasonlóként vannak hírdetve.

AKG 340 [link]
AKG 260 [link]
AKG 240 [link]

Kinézetre a 3 közül a 260/erről semmit nem tudok, hogy milyen, hogy szólnak az ilyesmik/ tetszik a legjobban. 240/vintage 600 ohm, többet nem tudok róla/-est már hallgattam, tetszett a hangja. A 340/400 ohm/-ről már olvastam fórumot, meg itt is olvastam róla hozzászólásokat. Persze az lenne az optimális, ha mindhármat meghallgatnám, csak ezek jó messze vannak, úgyhogy marad a morfondírozás.:) Valaki csesztette egy fórumon a 340 mélyét, valaki meg védte és azt írta neki, hogy "...közepes hangerőn a 340 mélye lezagyujja a zagyadat. :D /

[ Szerkesztve ]

(#67445) D0zeR


D0zeR
tag

Sziasztok! Tegnap meghozta a futár az Omnitronic SHP-600 fejhallgatót. Jelenleg 1 creativ sound blasterről üzemel, de mintha picikét kevés volna neki....Milyen dac vagy erősítő illene hozzá kb, ugyan ilyen árban mint a fejes? (egyébként nagyon tetszik azt hiszem jó vétel volt)

(#67446) Spíler válasza D0zeR (#67445) üzenetére


Spíler
őstag

Talán ez?
Az SHP600 magasait kicsit vágni kell lehet,hogy azért hallod nem túl jónak.Attól függetlenül a SAP-8-at ajánlom,esetleg a megjelölt árban az SMSL X4-et.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67447) Tomi_Sci válasza attiss66 (#67444) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

260-at még nem hallottam, nem néztem utána mi van benne. A 340-ek ennél drágábban szoktak menni, azt mindenképp húzd be. Sín alatt nem tudom pontosan mit ért, mi van elferdülve, de eléggé túlépítettek ezek a fejhallgatók, nehéz kinyírni.

Az én személyes kedvencem a Sextett, a képen egy EP/MP darab van a pánt és a baffle szín alapján. A "hibátlan" amúgy jó nagy kamu, ha látszik a baffle, akkor a cup mögötti szivacs már rég szétrohadt, így eléggé hordhatatlan. Meg a dezintegrálódott ragadós maszlagot kitakarítani is öröm. Szóval venned kell majd hozzá alkatrészeket, így első blikkre szivacsot meg gumis pánt függesztőt, mert az is lóg. A gyári kábele is elég hurka szerintem, én kétoldalasítva egy HD650 kábellel használom.

A fejpánt nagyon szépnek tűnik, és a párnák is. Párnából nem érdemes újat (gyári) venni, mert embertelen kemények, inkább megfelelő kézügyesség igénybevételével érdemes a régit hátulról felvágni és újratömni. Mondjuk én egy varratott bőr fejpánttal használom, de kacsintgatok egy lyukacsos felé :)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#67448) D0zeR válasza Spíler (#67446) üzenetére


D0zeR
tag

Azt tudom hogy meg kell vágni. Azt elfelejtettem írni hogy creative sound blaster play 1.

(#67449) Dorien válasza gianni85 (#67439) üzenetére


Dorien
veterán

Ja OK, ezt nem tudtam. :B Mindenesetre elég félrevezető...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67450) #56474624 válasza attiss66 (#67444) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem mintha pont én vintage fejhallgatók ellen lennék, de azért ne vesd el az újakat sem. Amit én kipróbálnék nyitottak közül, az az AKG K612, még inkább a K712, illetve ha már használt, akkor felvenném a listára a K501-et, K500-at is. Utóbbiakban nem buzog túl a basszus, de klasszikus, akusztikus zenékre nagyon-nagyon kedvelik őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.