Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) reelc


reelc
veterán

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni.
Fejhallgatót szeretnék vásárolni, vagy ha az elvárásaim alapján úgy gondoljátok, hogy inkább fülhallgatóval próbálkozzak, akkor azt. Nem vagyok otthon ebben a témában.

Az 1.hsz alapján:

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Csak otthon használnám.

Milyen célra szeretnéd használni?
Elsősorban relaxációs zenét hallgatnék.

Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Maximum 8e, az sem baj, ha kevesebb. De ha 10-ből még kijön egy sokkal jobb, akkor 10e. Itt szeretném megjegyezni, hogy nincs módom külföldről vásárolni, ezért mindenképpen itthon szeretném megvenni.

Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékest szeretnék.

Circumaural vagy supraaural?
Circumaural legyen, ha az kényelmesebb.

Zárt vagy nyitott?
Zártat szeretnék.

Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Nem kell mikrofon.

Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Milyen hangzást várok: szóljon normálisan a relaxációs zene. Eddig max. 2-3e Ft-os fülhallgatóim voltak. Telefonról, vagy egy régebbi notebookról lenne megszólaltatva. A hangkártya is régebbi fajta. Szóval nincs hi-fim, és erősítőm sincs. Ezek miatt nincsenek nagy elvárásaim.

Márkához nem ragaszkodom, de jó lenne 2 év garanciával.

Előre is köszönöm!

Sziasztok!

(#6002) tikshow válasza ntomka (#6000) üzenetére


tikshow
addikt

Hol lehet egy ilyet 20-30K-ért kapni? 81K árgépen...

(#6003) bkercso válasza reelc (#6001) üzenetére


bkercso
nagyúr

Maxell Retro DJ (ha belefér a füled). MM-ban ki van állítva, ára 6k. Teszt itt.

ntomka: :R Olcsóbb esetleg?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6004) dudika10 válasza bkercso (#6003) üzenetére


dudika10
veterán

Volt a fejemen ez és még pár ehhez hasonló is.
Nem az a "nem szorító, plüss párnás" fejhallgató, de nekem tényleg nagyon jól szigetelt és a szigeteléséhez képest nem mondanám egyáltalán kényelmetlennek, mivel elég nagy felületen fekszik fel.
A kisebb tesója kevésbé szigetel és olcsóbb is.
Nem tudom honnan lehetne beszerezni ezeket, az az egyetlen egy probléma. :B

szerk.: természetesen nem a hangja a fontos. :D

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#6005) ntomka válasza tikshow (#6002) üzenetére


ntomka
nagyúr

Kényelmes, jól szigetel (egyik legjobb) és jól is szól. Ennek a kérdésnek meg megfelel: "Vagy feljebb kellene árban?" :)

(#6003) bkercso: Esetleg megnézheted a T50p-t, a kistesót. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#6006) schawo válasza reelc (#6001) üzenetére


schawo
titán

Maxell Retro DJ, Maxell Audio Wild

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6007) krichd1 válasza bkercso (#6003) üzenetére


krichd1
addikt

Olcsóbban [link], vagy elvileg a DT 770 Pro M-nek van jó szigetelése.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#6008) ntomka válasza krichd1 (#6007) üzenetére


ntomka
nagyúr

A K550 is elég jól szigetel és könnyen is hajtható. :)

ツ Headphones on - World off

(#6009) bkercso válasza krichd1 (#6007) üzenetére


bkercso
nagyúr

Zajkioltós! Aktív! ;) És nem kell drága, nem zenehallgatásra kell. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6010) ntomka válasza bkercso (#6009) üzenetére


ntomka
nagyúr

[link]

ツ Headphones on - World off

(#6011) reelc válasza bkercso (#6003) üzenetére


reelc
veterán

(#6003) bkercso, és (#6006) schawo:

Köszönöm a gyors válaszokat.

A Maxell Retro DJ tesztet, és a hozzá tartozó bejegyzéseket el is olvastam. Meggyőző.
A fülem nagy, de ahogy olvastam lehet alakítgatni. Nem tudom, a helyi (vidéki) MM-ben van-e, ill. van-e kibontva? Megnézem. Ha más nem, netes rendelés lesz, de jó lenne egyet látni előtte élőben.

Én még azt hittem, a Maxell még mindíg lemezeket gyárt. :-)

(#6012) schawo válasza bkercso (#6009) üzenetére


schawo
titán

A zajkioltósok csak monoton hanggal birkóznak meg. Dinamikus, változó hanggal, mint az emberi beszéd, semmit nem tudnak kezdeni.

(#6011) reelc
Sajnos a Retro DJ elég kényelmetlen. A magasságán kívül más nem állítható rajta, így nekem egyáltalán nem illik a fejemre, a fülem alsó részénél nyom, felül meg eláll... :(

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6013) dudika10 válasza bkercso (#6009) üzenetére


dudika10
veterán

De neked miért aktív kéne? Repülőre, az egyféle zajt bocsájt ki órákon keresztül. De beszéd ellen nem igazán hatékonyak (meg úgy általában nem igazán hatékonyak). Az olcsóbbak meg még annál is kevésbé hatékonyak.

schawo: a RetroDJ-t fejre kell hajlítani. :P
És ha van az embernek hozzá másmilyen párnája, mint például nekem, akkor megint sokat lehet dobni a kényelmen. :K

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#6014) Bodz válasza bkercso (#6009) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Valamelyik Peltor, ha mar nem akarsz zenet hallgatni. :) Vagy fulhallgatot nezzel, konnyebb egy nagyon jol szigetelo darabot talalni. Ha ez nem jarhato ut szamodra, akkor fejhallgatok kozul a Renkforce CD-340, Philips SHP6000 (ha jol emlekszem ez se rossz ilyen teren).

(#6015) reelc válasza schawo (#6012) üzenetére


reelc
veterán

Hirtelen nem sok mindent találok az Audio Wild-ról, de ott is megemlítik a kényelmetlenséget. Ez lenne az olcsóbb Maxell "gyerekbetegsége"?
Nem hiszem, hogy egyhuzamban 1 óránál többet használnám majd.

Amúgy - ha jobban belegondolok - valószínüleg egy ideig bármelyik kényelmetlen lenne nekem. Eddig csak fülhallgatóm volt. Hozzá kell szoknom.

[ Szerkesztve ]

(#6016) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nicsak mit hozott ma a postás :) Kép1 Kép2

Arról, hogy hogyan került ez hozzám és miért, majd később írok, amikor a fejesről is írok pár szót. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6017) Zoli133 válasza krichd1 (#5998) üzenetére


Zoli133
őstag

Igen, tudom, de chAMP-en halottam legjobbnak a mélyeit és arról is jobb volt a 440, szerinem.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#6018) bkercso válasza schawo (#6012) üzenetére


bkercso
nagyúr

Köszi mindenkinek! A Philips SHP6000-t megnézem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6019) bkercso válasza DBAtti (#3486) üzenetére


bkercso
nagyúr

Régebbi hsz-ed, de hogy érted, hogy hallatszik? Milyen a hangja? Hogy szigeteli a külvilágot? Kényelmes?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6020) dudika10 válasza bkercso (#6019) üzenetére


dudika10
veterán

Jó az anyagminőség -> adott keretből nem jutott pénz a normális hangra.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#6021) contaxg válasza bkercso (#6019) üzenetére


contaxg
veterán

Egy sima noise cancelling fülessel még zene nélkül is tudsz jelentősen zajt szűrni. Legalább is nekem az Audio-technika QuietPoint fülessel ez volt a tapasztalatom. Most minden viccet félretéve.. egy füldugó nem segít?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6022) Vasinger! válasza contaxg (#6021) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem tudom mit meg a vita, egyértelmű, ha olyan fejest akartok venni, ami úgy zár mint egy atombunker, akkor AKG K518 DJ. Mikor zenét hallgatsz benne ordíthatnak melletted, semmit nem fogsz meghallani, erre a szavamat adom. :D

Persze ha nem akar közben zenét hallgatni, akkor tényleg egy füldugó a legjobb, vagy repülőgépeken/építkezéseken szokott lenni ilyen biztonsági fülvédő...

[ Szerkesztve ]

(#6023) dudika10 válasza Vasinger! (#6022) üzenetére


dudika10
veterán

Messze nem a legjobban szigetelő fejhallgató.
Kifejezetten kényelmesnek sem nevezném, ha egész nap használni akarja az ember, supraaural kialakítású.
Ha kellő hangerővel hallgat az ember zenét (és/vagy már nincs minden rendben a hallásával), akkor bármit is használ, kiabálhatnak mellette.

Szóval van értelme annak a "vitának".

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#6024) Vasinger! válasza dudika10 (#6023) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Teljes mértékben igazad, van, nem gondoltam teljesen komolyan, ezért is van ott a végén a smiley, lehet nem jött le :)

Amúgy meg valóban hihetetlen kényelmetlen hosszútávon :D

(#6025) baluka26


baluka26
veterán

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6026) ntomka válasza baluka26 (#6025) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez a grafikon egy vicc. :D

ツ Headphones on - World off

(#6027) baluka26 válasza ntomka (#6026) üzenetére


baluka26
veterán

Warum? ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6028) schawo válasza ntomka (#6026) üzenetére


schawo
titán

Valószínűleg a tervezett frekimenettől való eltérést mutatja.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6029) Ribi válasza baluka26 (#6027) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ennyire simított freki menetet megadva szerintem bármelyik füles szép sima "görbét" adna.

(#6030) bkercso válasza contaxg (#6021) üzenetére


bkercso
nagyúr

noise cancelling nélkül az igaz, hogy ami kényelmes, az neö szigetel... beszédre ezek tényleg nem jók? kár!... :(

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6031) krichd1 válasza bkercso (#6030) üzenetére


krichd1
addikt

A Digitech Pro Monitor elég jó kényelem/szigetelés arányban, már linkeltem is fentebb.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#6032) DBAtti válasza bkercso (#6019) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Szia!

Az SHP6000 egy DT235 után nagyon satnyán szól. De még máshoz képest is. Én úgy éreztem nem is szigetel rendesen, és ilyen sávokból áll össze valami torz hangkép, brummog, nem kéne egyáltalán. Kicsi felbontás, kicsi tér, sötét.
Kívülről szép, azt nem vitatom, dísztárgynak megfelel.

összefoglalva:
+ kényelmes
+ szép
- gyengén szigetel
-- gyenge hang
Nagy csalódás volt.

(#6020) dudika10
Pontosan így értettem.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#6033) ntomka válasza schawo (#6028) üzenetére


ntomka
nagyúr

Lehetséges, úgy még van is benne ráció.

ツ Headphones on - World off

(#6034) Ear001 válasza contaxg (#5997) üzenetére


Ear001
addikt

Hát hívj.

(#6035) bkercso válasza DBAtti (#6032) üzenetére


bkercso
nagyúr

Értem, köszi!

ntomka: Lehet, hogy hosszú távon a csend akár 50-80k-t is megér majd. Beszédre az ilyen drágák sem jók?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6036) Ribi válasza Ribi (#6029) üzenetére


Ribi
nagyúr

It is egy átmenet ami simítva jóval kisebb dB értékeket mutat. Meg a többi hupli sincs benne. És ez mégsem úgy néz ki, hogy 3k felett 1 lépcső 1kHz-t jelent.

[ Szerkesztve ]

(#6037) Klepti válasza DBAtti (#5994) üzenetére


Klepti
tag

Ez az AKG egészen megtetszett, meg a Panasonic is, bár az kicsit törékenyebbnek tűnik..

(#5995) kolosanyi:
Valahogy én sem csipázom a csili-vili dolgokat, mondjuk élőben lehet másabb, mint a vakus, Photoshoppos képeknél..

Igaz, hogy utcán is használom, de a hordozhatóság nálam nem előny :D
Onnantól, hogy nem fér bele a zsebembe, nekem már marhára mindegy, hogy mekkora, és mennyire lehet hajtogatni. Ha nem használom, akkor vagy nyakon van egy kicsit, vagy elrakom a laptop mellé, szóval a kényelem elsőrangú nekem a kompakt kialakítással szemben.

(#6038) bkercso válasza baluka26 (#6025) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez 80Hz-től kezdődik. Szerintem átvitelnek is hihető.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6039) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok. Lehet fogok venni egy fejhallgatót. Amire kéne az filmek játékok és zene. Lehetőleg egyenletes hangja legyen, ne emeljen ki semmiből. Szeretném ha részletező hangja lenne és kényelmes. Amilyen zenéket hallgatok: Nightwish, Skillet, System of down, meg mai pop zenéket.
Én Beyer DT235-öt és egy DTX 710-eset néztem ki. Van ezektől jobb? Ezek közül melyiket vegyem? Egy xonar D1 hangkártya elég lenne a meghajtásához?

(#6040) Deadzone41 válasza baluka26 (#6025) üzenetére


Deadzone41
őstag

erre megérte várni :DDD

ilyen szögletes frekimenettel már értem miért nem tetszett, gondolom nem íveltek szépen a hangszerek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6041) contaxg válasza bkercso (#6030) üzenetére


contaxg
veterán

A DT1350 az tényleg olyan, hogy amikor hozzám szólnak akkor fejes félrehúz és utána jön egy "Bocsánat, nem hallottam", de annak is elég beteg ára van. annyiért már talán van a top AT zajcsökkentős, ami elég durva...2 mikrofonos, állítható a külsőzaj fajtájához.

Elsőre olyat keresnék, ami zárt és nagy és puha fülpárnája van.

(#6040) Deadzone41 100Hz-12kHz :F

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6042) Deadzone41 válasza contaxg (#6041) üzenetére


Deadzone41
őstag

(#6043) bkercso válasza contaxg (#6041) üzenetére


bkercso
nagyúr

Néztem az AT-t én is. Lehet az lesz belőle, majd meglátom hosszabb távon, hogy tényleg kell-e. Olcsóbb lenne megszokni a dolgot... :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6044) reelc


reelc
veterán

A helyi MM-ben a Retro DJ 7500Ft, az Audio Wild 8000Ft. Eltekintve az 500Ft-tól, melyik jobb vétel?
A retro 1 percig volt a fülemen (siettem), ment is benne valami zene, de szinte semmit nem hallottam, mert valamilyen hi-fi cucc ott bömbölt mellettem. A Wild meg csak dobozban volt, kirakva nem, viszont volt 3 színben is. Úgy látszik másmilyen anyagból van... valaki mintha gumírozottat említett volna.

(#6045) baluka26 válasza reelc (#6044) üzenetére


baluka26
veterán

Nézd meg helyi Tesco-t is.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6046) contaxg válasza bkercso (#6043) üzenetére


contaxg
veterán

Egy jól izoláló fülhallgató is jó lehet arra, hogy a hülyeséget kizárd magad körül és akár a rádió is elcicereghet közben a fejedben.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6047) bkercso válasza contaxg (#6046) üzenetére


bkercso
nagyúr

Retro DJ van, a zene meg elvonja a figyelmem. Ez van...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6048) reelc válasza baluka26 (#6045) üzenetére


reelc
veterán

A Tescoban tegnap voltam, elég nokedli a kínálat. Volt vagy 3 féle fejhallgató. Sony, Phillips.

MobilX nincs nyitva hétvégén (itt jóval olcsóbb lenne), az Edigital honlapján nincs.

Jónak tűnik a Maxell, és árban is ok. Melyik járnék jobban? DJ vs Wild?

(#6049) kolosanyi válasza Klepti (#6037) üzenetére


kolosanyi
veterán

Akkor jó lehet egy nagyobb darab is, de a Yoga CD-880 tényleg nehezebben hajtható, kell hozzá a jó forrás, laptop alaplapija nem biztos, hogy elég lesz hozzá. Ha árban feljebb mennél egy kicsit, akkor a Shure SRH440 lenne a legjobb választás, kényelmes, könnyen hajtható, összecsukható, és a hangja is nagyon jó. De szem előtt tartva a 15 ezres limitet, én még mindig a Beyert mondanám az egyik legjobb választásnak, illetve az említett AKG is jó lehet, azt nem hallotam még. Tényleg a legjobb az lenne, ha ki tudnád próbálni, akkor fény derülne arra, hogy mennyire találod kényelmesnek/kényelmetlennek. A Yoga (Digitech Pro Monitor) csak akkor ajánlott, ha tervezel hozzá egy jobb forrást, illetve azt külföldről tudod rendelni, nem tudom ez mennyire gond. Viszont tényleg a Shure SRH240 lehetne még a te darabod, ha itthon beszerezhető, nagy, circum kell, de a hangját kevesen szeretik, nekem se az igazi.

(#6050) lipido


lipido
senior tag

Köszönöm a segítséget srácok! :O :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.