Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67701) UserX válasza Spíler (#66957) üzenetére


UserX
őstag

Kicsin későn reagálok :) , de végül is most vettem a fiamnak a javaslatodra egy Invotone HD2000-et. Hát mit mondjak, ennyi pénzért, WOW! :Y
Kényelmes a viselete, a hangzása nekem nagyon kellemes és kiegyenlített. Ahogy vártam a RAZER-hez szokott fiam hiányolja a teltebb, dominánsabb basszusokat, de majd megszokja! :) Nekem elég lenne ennyi is, bár én keveset játszom.
Még egyszer köszönöm a tippet! :R Én is bátran ajánlom azoknak, akik olcsón szeretnének elfogadható minőséget venni.
Már csak az élettartamára vagyok kíváncsi...

[ Szerkesztve ]

(#67702) nagybá válasza UserX (#67701) üzenetére


nagybá
senior tag

Nekem ugyanaz van (csak az enyémnek Takstar HD2000 a neve, de elméletileg ugyanaz a kettő) már lassan 4. éve és működik :D A felső pánt "bőr" bevonata teljesen szétment, most a füleket körülölelő bőr kezd szétszakadni. Egyébként mindegyik oldalon a fül csontosabb részénél (ahol sok a porc az arcodhoz közelebbik felén lent) levő anyag szakadt el és válik le szép lassan.
Viszont fontos megjegyezni, hogy az egész egyről a kettőre történt. Kb. karácsony előtt még semmi baja nem volt. Gondolom most öregedett el igazán, hogy szét tudjon menni.

(#67703) kromatika válasza Sinesol (#67697) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Minimum 50 óra bejáratás kell neki :K A 650 kábele jó minőségű,a 600-as nak van vékonyabb kábele.

(#67704) Sinesol válasza kromatika (#67703) üzenetére


Sinesol
veterán

Köszönöm az infót, akkor pár napig még nem veszem annyira komolyan a hangját. :R

[ Szerkesztve ]

(#67705) domewalk3r


domewalk3r
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy nyitott (circum) fejhallgatót venni, amit zenehallgatásra és játékra egyaránt használnék. Zene szempontjából DnB/Punk-Rock a preferencia, de alkalmanként más is becsúszik a klasszikustól a metálig. Ami fontos lenne az a tér nagysága és az egyes hangok elhelyezése ebben a térben (játék miatt), illetve a felsorolt zenei stilusokhoz ne legyen "túl kevés" a basszus.

Árban kb 70-80e lenne a határ, használt is játszik (feltéve ha itteni fórumozóról van szó). Adalék, hogy normálisabb kinai fejes is jöhet, perpill Vietnámban vagyok szóval könnyen be tudnám szerezni.

Tudom, hogy nyitotthoz kellene egy normális dac/amp, tehát ha valakinek lenne javaslata az adott fejeshez passzoló dac/amp-ra, azt nagyon szivesen venném (persze, a dac/ampnak megvan a saját topicja, de ahogy elnézem a komoly az átfedés :)) ) - dac/amp-al együtt max 140-150e lenne a keret.

Ha ez segit, az eddigi fejeseim/IEM-ek amiket szerettem: SRH-440, SE215, RHA MA750, RHA t20, Sony MDR1-ADAC - utóbbi kettőt ma is használom.

A válaszokat elöre is köszönöm. :R

(#67706) s4tch válasza nagybá (#67688) üzenetére


s4tch
veterán

Van egy használt Nad Viso HP50 38e-s irányáron az avx-en...

(#67707) nagybá válasza s4tch (#67706) üzenetére


nagybá
senior tag

Köszönöm szépen az ajánlást! Te hallgattad már? Nem hasonlít esetleg valamelyik olyan modell hangjához, ami van a fejhallgatóplázában? Jövőhét szerdára terveztem odamenni hallgatózni kicsit. Azért látatlanban nem biztos, hogy szeretnék dönteni.

(#67708) Spíler válasza UserX (#67701) üzenetére


Spíler
őstag

Szívesen. :)

Élettartam?
Hmmm,nekem másfél éve áll a másik szobába és még mindig olyan mint az új. :D

nagybá

Kaptál egy M40X és egy SRH 840 ajánlást is amikre nem reagáltál,gondoltam szólok hátha nem vetted észre.

Kellemes hétvégét mindenkinek. ;)

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67709) s4tch válasza nagybá (#67707) üzenetére


s4tch
veterán

Ilyet használok. Nagyjából minden műfajt szeret, nagyon jól szigetel, jó a tere, kiegyenlített hangja van, és bármiről legalább korrektül szól. (Bár szerintem egy fejes erősítő/dac nagyon kéne neked, az az alaplapi izé nem lehet nagy durranás... Azzal kéne meghallgatni a fejeseket, különben otthon érhet csúnya meglepetés.)

SRH840, M40x szintén jók lehetnek, bár a Shure kicsit mélyszegény, az elektro műfaj annyira nem fekszik neki. Arra mondjuk a Pioneer MS5T is remek. A próba sokat fog jelenteni.

(#67710) #56474624 válasza s4tch (#67709) üzenetére


#56474624
törölt tag

Bírom ezt a fogalomhasználatot sokaknál, hogy ami nem tolja túl nagyon a mélyeket, az már mélyszegény. Ami pedig még mélyszegényebb (valójában pedig csak lineáris a basszusa), annak nincs is mélye.
Pedig még a K550 mk2 sem mélyszegény, a lineárisnál valójában picit még több is a mélye.

(#67711) nagybá válasza Spíler (#67708) üzenetére


nagybá
senior tag

Jogos! Köszönöm neked is és (#67696) Ba cy lus neked is! :)
Várom már a szerdát! :D
(#67709) s4tch: Az a bajom, hogy félek az ilyentől. Ha nem Pécsen lenne és meg tudnám hallgatni probléma nélkül vinném (nyilván a ha jól alakul a hallgatás).
És igen, mint korábban említettem erősítőt szeretnék tervezni majd, így azt nem hiszem, hogy venni fogok, a DAC már más kérdés.
Illetve az még mindig nem derült ki, hogy most akkor milyen a megfelelő impedancia :D (sok, kevés, erősítő kimenetijével egyenlő).
Kicsit varázslatnak tűnik nekem emiatt a dolog. Amennyiben mondjuk egy 50ohm-osról beszélünk (itt már biztos van olyan aki azt mondja, hogy nem hajtja ki és olyan is biztos van aki szerint meg igen), akkor nem lehet, hogy csak a fejhallgató átviteli karakterisztikája szól bele a dologba? Egyszerűen mást emel ki? És ezért lesz "jobb"? (És akkor ez azt is megmagyarázná, hogy néhány fejhallgatóval miért jobb, néhánnyal meg miért rosszabb egy adott erősítő)
És azért gondolom ezt, mert a fizikán túl más nem tudom, hogy mi szólna bele. Mármint arra gondolok, hogy képes-e azt a teljesítményt nyújtani ami a fejhallgatónak kell, vagy nem.

szerk.: Mivel úgy sincs más választásom telefonról fogom hallgatni, talán annál rosszabbat nem fogok tapasztalni.

szerk_#2.: Szóval észrevettem, hogy mintha szarabbul szólna a fejesem egy ideje. Mikor nagy basszus van. Mondjuk elég csak egy sima dob is hozzá, akkor olyan mintha minden eltompulna. Ha a hangfalam fejhallgatókimenetéről hallgatok zenét, akkor nagyon durva, ha a hangkártyáról, akkor csak simán észrevehető, ha pedig a szobatársam laptopjáról hallgatom ugyanazt, akkor pedig tökéletes a hangzás. Mármint ami elvárható. Szerintetek ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#67712) nagybá válasza nagybá (#67711) üzenetére


nagybá
senior tag

Megint szerkeszteni akartam, de lejárt az idő. Bocsi, hogy járatom a számat, de gondoltam gyorsan megosztom a megoldást: Fiziológia hangerőkiegyensúlyozás be volt pipálva...

(#67713) Dorien


Dorien
veterán

Apróról vettem egy használt AD500X-et, ami nem tudom, hogy mitől, de eszméletlen sok méllyel van megáldva. :) Sokkal több van benne, mint abban a példányban, amit kb. 4 éve Bodz-tól vettem. Ez egy jó nagyságrenddel a DT880/600 / K612 Pro / AD900X felett tolja a basszust. Kb. mint az R70X, csak nagyobb, szellősebb térrel. A párna minimálisan kopott, nem lapult, így nem az okozza. Kíváncsi vagyok, hogy a Starting Point DAC 3 a Musiland 01 US helyett még mennyit fog erre rátenni. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67714) Dorien válasza Dorien (#67713) üzenetére


Dorien
veterán

Amúgy meg megvan az új FUN fejhallgatóm, a DT770, DT990, HE350 + Focuspad A, HE4XX elmehet a 'csába... :C És ezt bármi meghajtja.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67715) Spíler válasza Dorien (#67713) üzenetére


Spíler
őstag

Gondolom ekkora a szórás a gyártási minőségben,vagy a fene se tudja. :U

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67716) emiki6 válasza Dorien (#67714) üzenetére


emiki6
veterán

Nyugi, majd megunod. ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#67717) s4tch válasza #56474624 (#67710) üzenetére


s4tch
veterán

Az SRH840 mélye hiányos 50 Hz alatt, ez nagyjából tényszerű megállapítás. Tegyél mellé egy lineáris mélyekkel rendelkező fejest, aztán vitatkozhatsz kedvedre a nyilvánvalón.

(#67718) s4tch válasza nagybá (#67711) üzenetére


s4tch
veterán

Nincs ökölszabály arra, hogy mi a tökéletes impedancia, és azt sem tudja senki megmondani, a hangkártyád mit tud. Vakon lövöldözünk, leginkább neked kellene összehallgatni a gépet egy fejessel.

(#67719) #56474624 válasza s4tch (#67717) üzenetére


#56474624
törölt tag

Tehát, ami nem megy le elég mélyre, arra te azt a szót használod, hogy mélyhiányos. Nem megtévesztő. :DDD

Idéznék egy korrekt jellemzést:

[link]

Shure SRH-840: korrekt, nagyon részletes hangzás, jó térábrázolás, bár nem túl nagy a tere, de sokan pont ezt kedvelik, nem széthúzott, hanem minden konkrétan a helyén. Kiegyenlített hangja van, jó dinamikával. A szub tartomány hiányos, de amúgy jó a mélye is..

[ Szerkesztve ]

(#67720) TheKresh válasza Spíler (#67708) üzenetére


TheKresh
csendes tag

Neked is és nagyon bejön amit belinkeltél, film se utolsó :DD

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Kresh

(#67721) karmaresz válasza pendre54 (#67683) üzenetére


karmaresz
senior tag

Nagyon bízom benne hogy igazatok lesz. :)
Néztem ezt a kábelt, de nem mernék látatlanban alsó hangon is 50-60e Ft-ot kiadni egy ilyenért, legyen az akármilyen kívánatos. Ha eljön az idő, lehet hogy megkeresnélek egy meghallgatás erejéig.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#67722) pendre54 válasza karmaresz (#67721) üzenetére


pendre54
addikt

Ennek a kábelnak az 1,2 m-es változata, ami nekem bőven elég hosszúság, tokkal-vonóval együtt is bőven 50 e Ft alatt maradt. A választás egyébként nem annyira ad-hoc jellegű volt részemről, mert olvasgatva a PH-s fórumokat, meg egyéb anyagokat, az a kép állt össze bennem, hogy az ezüst kábeleknek van egyfajta magas kiemelése, pont az amire nekem szükségem van. Sajnos így hatvansokévesen ;] , már van némi idegi hallásvesztésem a magas hangtartományokban, tehát még jól is jöhet, meg egyébként is azokban a zenékben, amiket kedvelek, nagyítóval is nehéz lenne, dörgő, mély basszusokat találni.
Egyszóval röviden, nekem bejött a kábel.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#67723) kromatika válasza #56474624 (#67719) üzenetére


kromatika
veterán

+1.SRH840 szerintem sem mély hiányos.

(#67724) Bodz válasza Sinesol (#67697) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mi a gond vele? Nem annyira sötét, sima, vagy fantasztikus, mint írták? Vagy pont az ellenkezője? :)

[ Szerkesztve ]

(#67725) #56474624


#56474624
törölt tag

Nem akarom, hogy úgy tűnjön, megint a K550-re panaszkodom, de az létezik, hogy a Superlux HD330 tisztességesebben visszaadja a cineket? :F

(#67726) Sinesol válasza Bodz (#67724) üzenetére


Sinesol
veterán

Nincs konkrétan gond vele, csak elsőre tényleg kicsit mosottabb, sötétebb hangra számítottam, ehhez képest viszont nincs akkora óriási különbség a K712-höz képest, sőt igazából tisztábban is szól.
A tere viszont elég összenyomott, konkrétan mintha valami zárt lenne, viszont minőségre talán jobb, mint az AKG, jobban egyben van az egész, azt mondanám ez olyan valóságos, az AKG meg olyan fun surroundos. A közepek tényleg nem véletlenül hypoltak, nagyon valóságosnak hatnak az emberi hangok és valahogy nagyon sok érzelmet ad át, ez tényleg csillagos ötös.
A magasak érdekesek, néhol még túl sok is, ami fura így kimondva, viszont nem olyan részletes, konrétan amik az AKG-n épp csak ott vannak, azok itt éppen csak hallatszanak, emellett az elektromos gitárok is valahogy unalmasak, nincs meg az élük, energiájuk. A mélyek kellemesek, nem rossz ez a meleg hangzás, viszont az Akg sokkal feszesebb és mélyebbre megy jobban...valahol a kettő keveréke lenne ideális, de ha választanom kell akkor az AKG jobb.
A háttér is érdekes, emlékszem valaki azt irta egy fórumon, hogy a HD650 és általában az egyéb fejesek háttere normális, mivel pl. koncerten is mindig van valami, talán nem is hallható, inkább csak érezhető alapzaj és hogy az AKG vákumszerű csendje az természetellenes. Hát nekem viszont sokkal jobban tetszik az AKG tökéletes fekete háttere, bár a HD650-nél sincs semmi hallható zaj, de valahogy mégsem tökéletes, nehéz ezt megfogalmazni.

Na még várok pár napot hallgatom, járatódik, aztán majd kiderül marad-e...jó kérdés, hogy vajon az említett hiányosságok mennyire javulnának, ha vennék hozzá másik erősítőt, nem tudom érdemes -e belevágni.

[ Szerkesztve ]

(#67727) gaborka8x8 válasza Sinesol (#67726) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

"A tere viszont elég összenyomott", ........ "A magasak érdekesek, néhol még túl sok is"

Milyen DAC-al, erősítővel sikerült kihozni a HD650-ből ezt a hangot?

(Mert nekem most már több, mint 4 éve megvan az én HD-650-esem, és legalább 8-féle erősítővel próbálgattam, köztük a meglehetősen világos hangú Beyer A20-al is, de még csak hasonló hangot sem sikerült belőle kicsalnom.)

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67728) #56474624 válasza Sinesol (#67726) üzenetére


#56474624
törölt tag

valahol a kettő keveréke lenne ideális

Az nem a HD600 lenne? Van itt ezzel kapcsolatban egy régi hozzászólás:

The HD600 is more neutral, the HD650 more colored.
The HD600 is more forward, the HD650 is more laid back.
The HD650 is darker, while the HD600 has more lower treble and upper midrange presence.
The HD600 has a more balanced frequency response (one of the best, in fact), the HD650 is more low-end heavy.
The HD600 can maintain a faster pace, the HD650 is generally slower.

[ Szerkesztve ]

(#67729) Dorien válasza Sinesol (#67726) üzenetére


Dorien
veterán

HD650-ben túl sok magas? :Y
Szerintem meg olyan magasvágása van, mint ide Lacháza... Kb. minden normális fejesben több magas van, mint a HD650-ben. (Beats, Marley és hasonló rettenetektől eltekintve.)

A tere sem összenyomott, teljesen korrekt méretű, az imaging, pozicionálás, szeparáció meg kifejezetten jó. (Legalábbis a miénkben.)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67730) Sinesol válasza gaborka8x8 (#67727) üzenetére


Sinesol
veterán

Resonessence Labs Concero HD + MYryad z40.
Egyébként mint mondtam, csak néhol tűnt túl soknak, általában véve éppen csak kicsit, de kevés, elvesznek emiatt a részletek is kicsit, annak ellenére hogy overall tisztább hangzású a fejes. Vagy lehet mondhatnám úgy is, hogy bizonyos felvételeknél csak textúra nélkül visít, ami a visszafogott jelleg ellenére is talán kicsit irritálóbb, mint egy kicsit több, de kifinomultabb magas megjelenítés.

Persze csak találgatok, még bőven bejáratás alatt van a dolog.

Dorien: Lehet szerencsésebb megfogalmazás, ha azt mondom bizonyos felvételeknél irritálóbb számomra a magastartománya, mint az AKG-nek.

[ Szerkesztve ]

(#67731) gaborka8x8 válasza Sinesol (#67730) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Fogalmam sincs, hogy mit adhattak el önnek Sennheiser HD 650 néven, de valami egészen másfajta fejhallgatót, mint nekünk többieknek.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67732) kromatika válasza #56474624 (#67728) üzenetére


kromatika
veterán

"valahol a kettő keveréke lenne ideális" Az inkább a HD660S lenne :K

[ Szerkesztve ]

(#67733) Sinesol válasza gaborka8x8 (#67731) üzenetére


Sinesol
veterán

Azt azért hozzátenném, hogy nincs szó hatalmas problémákról, a teljes képhez képest csak apróságok, maga a fejes meglepően kellemes darab. Ha azt mondom hogy visít néhol, az csak annyit jelent, hogy önmaga általános hangképéhez képest, néhol meglepően kemények, kellemetlenek a magasak.

[ Szerkesztve ]

(#67734) fehér_ember válasza pendre54 (#67722) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én nem tapasztaltam ezüstnél magas kiemelést (csak ezüstözöttnél), inkább azt mondanám hogy egyértelműen élethűbbnek tűnik vele az ének és pl. a zongora hangja, ráadást a mélytartomány is részletesebb. De el lehet lenni nélküle, nekem is csak az iterkonnektbe vannak ezüst erek. Viszont gondolkodom bővítésben ilyen téren, "maszek" megoldásban (de ilyen vastagságban természetesen nem fejeskábelnek), mert a gyáriak még használtan is elég húzósak árban; viszont bizonyára jobbak is mint az ilyen fapados ebay-es megoldások. Úgyhogy végülis megérné az egyébként nem olcsó, használt gyári kábel...

Viszont, szerencsére, ha a jó kábel egyszer "megrendszabályozza" az elektronokat, akkor azok megfelelőbb "formációját" már nem is annyira könnyű lerontani ;) :D

(#67725) Ba cy lus
Ne is panaszkodj :) , az egy jó fejes! Számomra a fejhallgatóplázában történő meghallgatáskor, verte többek közt az AKG K845 BT; Sennheiser HD600; Sennheiser Momentum Wireless; Audio Technika ATH-DSR7 BT, ATH-MSR7, MSR 7 SE; BOSE SOUNDLINK; BOSE QuietComfort, fejeseket; és ezek csak a tőle drágábbak voltak. Lefele meg persze nem nagy kunszt.

[ Szerkesztve ]

(#67735) kromatika válasza Sinesol (#67733) üzenetére


kromatika
veterán

Szerintem ez még fog változni a bejáratás során. :K

(#67736) #56474624 válasza fehér_ember (#67734) üzenetére


#56474624
törölt tag

Jó, hát én csak 30 ezerért vettem BF akció keretében, lehet ezért panaszkodom többet. :DDD

(#67737) fehér_ember:

Sőt, lehet még nyerhetnék is rajta. ;] Mondjuk itt az a baj, hogy ha egyszer mégis visszasírnám a K550-et, 30 ezerért már aligha kapnék újat.

[ Szerkesztve ]

(#67737) fehér_ember válasza #56474624 (#67736) üzenetére


fehér_ember
addikt

Akkor el kell adni ;], sokat nem buksz rajta :P

(#67738) Sinesol válasza Dorien (#67729) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem feltétlenül mennyiségre értettem, inkább csak néhol nekem "too much", irritálóbb a magas, mint az AKG-n, ahol elvileg pedig több van. De amúgy lehet az erősítő a hibás, mivel bőven jobban fel kell tekernem a hangerőt, mint az AKG-nél, lehet nincs benne elég tartalék azért esik szét a dolog, aztán azt is hallottam már több helyen, hogy adott tartomány hiánya keményebb hangzásban nyilvánulhat meg...bár szerintem nincs itt akkora vágás, kb. a normális környéke lenne ez a magasfrekvencia görbe.
Viszont ott van az a tény is, hogy az erősítő is kicsit visszafogottabb hangzású és lehet ez együtt már túl sok...SBAf-on is világosabb, agresszívebb erősítőket ajánlanak alá. Persze továbbra is csak találgatok, lehet javul járatással.

A tere meg egyértelműen nem túl nagy, főleg hogy az AKG-hez viszonyítva, persze mint mondtam, szerintem jobban egyben van az egész, ez is kellemes élmény. Egyébként úgy tudnám megfogalmazni, hogy az AKG-vel sokszor szinte el felejti az ember hogy fejest használ, pl. van hogy megesik, hogy azt hiszem a szobában történik valami, szólt/bejött valaki, míg a HD 650 esetében egy pillanatra sem felejti el az ember hogy fejes van a fején. Legalábbis az eddigi bejáratottság nélküli tapasztalatok alapján.

[ Szerkesztve ]

(#67739) #56474624 válasza fehér_ember (#67737) üzenetére


#56474624
törölt tag

Amúgy valószínűleg egy vintage (a műanyag, 1985-ös) DT770 jelentené számomra a megoldást. Bár még soha nem hallottam, csak olvastam róla, de fogadni mernék rá a vintage 990-esemhez fűződő viszonyom alapján, hogy az is szerelem lenne. Csak épp nem nagyon akarnak tőle megszabadulni az emberek, ami szerintem a zártságának köszönhető a vintage DT880-assal és 990-essel (vagy akár a DT440-essel) szemben, amiket az elmúlt hónapok alapján könnyebb beszerezni. Zárt és nagyon jól, kiegyenlítetten szól (ebből a K550-re csak a kiegyenlítettség igaz, és nagyon jól helyett csak jól), az ritkább madár, mint nyitottból hasonló kvalitások.
Még a párna miatt sem fogok jobban aggódni, mert az gond lesz a K550-nél is, szóval nem hátrány relatíve. Csak egyszer szerezzek egyet...

[ Szerkesztve ]

(#67740) karmaresz válasza pendre54 (#67722) üzenetére


karmaresz
senior tag

Ahogy láttam, az alap modell 175USD+szállítás+vám+Áfa.Szóval 60e ft alatt nemigen állna meg. Nem vagyok semmi jó dolog ellen, de azért kábelnél meggondolom ezt az összeget. Ha aktuális lesz majd, jelentkezem, hátha meg tudom hallgatni valahol. :)

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#67741) Bodz válasza Sinesol (#67726) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hát a frissen dobozból kivett HD650 az nem pont olyan, mint amit a fekete driveres, már lapos párnás változatról olvasgatsz a neten. :)
Meg ugye továbbra is kényes jószág. Meghajtja ugyan a Z40, de egész biztos nincs szinergia, nem való hozzá.

(#67742) pendre54 válasza karmaresz (#67740) üzenetére


pendre54
addikt

"175USD+szállítás+vám+Áfa." Milyen vám, milyen ÁFA? Ez a Lavriks Konstantins nevű jó ember, aki bele van bolondulva az ezüstbe ;], és gyártja ezeket a kábeleket, ennek a cége Rigában van, tehát EU-s szállítás.
Abban igazad van, hogy a kábel kérdést nem érdemes elkapkodni, meg túl misztifikálni. Ráér az ember akkor foglalkozni vele komolyabban, amikor már olyan cuccai vannak, amivel már tényleg hosszabb távon számol.
A TEAC UD-503 + Amiron Home beszerzésével így vagyok most. Nos, ha már döntöttem ezüst mellett, akkor úgy voltam vele, hogy a tápkábel is illeszkedjen a sorban. Megkerestem a ValhallA kábelek gyártóját valamikor az év elején, aki megígérte, hogy előjegyzésbe vesz, és ha visznek neki vissza beszámolásra, egy ilyen karakterű kábelt, akkor szól majd. Nos, így jutottam hozzá nem rég, egy ilyen AG VIII MK2-es, anakonda vastagságú :D kábelhez, és ezzel pontot is téve a kábeltörténet végére.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#67743) Sinesol válasza Bodz (#67741) üzenetére


Sinesol
veterán

Igen, ahogy nézem ez már silver/white driveres, legalábbis igy nevezik.
Neten olvasgatva annyit találtam a témában, hogy nagyrészt a régi driveres verziókra jellemző a "veil" és hogy az újabb revízió balanszosabb, kevésbé sötét, tisztábban szól. Mondjuk ehhez sokat nem tudok hozzászólni, én csak ezt az egy verziót ismerem, de annyi biztos, hogy nem érzem annyira csapottnak a magasakat, bár az igaz, hogy a kelleténél kicsivel visszafogottabbak.

[ Szerkesztve ]

(#67744) zabu


zabu
tag

Sziasztok.
Szeretnék venni egy fülhallgató, az elképzelés egy vezetékes megoldás főleg, de az lenne a Jolly joker ha Bluetoothtal is lehetne használni néha. Köszönöm ha tudtok segíteni :R

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Elsősorban irodában használnám, viszonylag sok a zaj, de eddig egy fülhallgatóval elvoltam, szóval nem hiszem, hogy baj lesz.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatas, főleg elektronikus és rock. (ha van benne mikrofon nem hátrány, de nem főszempont)

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
maximálisan 40ezer, inkább lejjebb ha lehet

4.) Új vagy használt?
Ez mindegy, de nyilván a preferált az az új konstrukció

5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural

6.) Zárt vagy nyitott?
zárt vagy félnyitott (nem akarom zavarni a kollégákat)

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Nem vagyok gyakorlott vagy értő fülű, szeretem a mélyeket, nagyjából kiegyensúlyozott hangzást szeretnék.

8.) Honnan vásárolnál?
Ez mindegy, ha ki lehet próbálni előtte az pozitívum

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Laptop jack, néha telefon (HP elitebook és egy Huawei Mate 9)

(#67745) emiki6 válasza zabu (#67744) üzenetére


emiki6
veterán

Srh840 kiegyensúlyozott, jó mélyekkel, de hiányzik a mély legalja. (Fejhallgatóplázaban biztos kipróbálható)
DT770 pro, ha kényelmesebb kellene, viszont az V karakterű.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#67746) Spíler válasza zabu (#67744) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
Pioneer BT,ugyanaz BT nélkül.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67747) Bodz


Bodz
Topikgazda

Igen olcsón osztogatják az MMX300-at. Gyerünk! ;)

[ Szerkesztve ]

(#67748) emiki6 válasza Bodz (#67747) üzenetére


emiki6
veterán

:Y
Ha valaki venne szóljon, engem is érdekelne és akkor feleznénk a postát, ami lesz vagy 10k pluszban. :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#67749) s4tch válasza emiki6 (#67748) üzenetére


s4tch
veterán

6 angol font a posta. Szerintem rendelj, amíg van mit...

(#67750) gianni85 válasza emiki6 (#67748) üzenetére


gianni85
veterán

áh... a very good GBP 64.39-re jön ki checkoutnál, a postázás meg csak +GBP 5.95 (2db-nál felmegy kemény GBP 6.40-re) :)

Egyébként ez lényegében egy dt770-32 mikrofonnal?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.