Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) SunMount3r válasza Dorien (#44999) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És Coxer...

Hello!

A felsorolt Sennheiser-ek közül egy sem ajánlott? :F Nézegettem én az ajánlót, de külsőre nem igazán találok nekem tetszőt közöttük és nekem ez a Sennheiser design jön be a legjobban. (Esetleg még az általam beírt AGK-k).

(#45002) Gubicaj válasza Dorien (#44999) üzenetére


Gubicaj
csendes tag

Igen, kb 15%-on van az erősítő hangerőpoti. Ugy tudom a csöveseket érdemes jobban hajtani hogy kijöjjön a hangjuk.

(#45003) gabor_h91


gabor_h91
csendes tag

Sziasztok egy fejhalgótot szeretnék venni :D milyen meglepő ...

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Főleg játékoknál használnám + néha filmnézés
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Hát kb olyan ~ 30k Ft de ez mehet 4-5 k val pluszba ha épp úgy van
4.) Új vagy használt?
mindenképp új
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Szerintem inkább zárt.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Ehhez nem értek :N Eddig elég gagyi headsetet használtam és most karácsonyra szeretnék egy jobb fejes beújítani.
8.) Honnan vásárolnál?
Mindenképp az itthoni főbb/ismertebb webshopokból
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Csak Pc re kötve használnám. Jelenleg a gépemben egy asus H97M-plusz alaplap van [link]
Ez fogalmam sincs, hogy mire elég. Esetleg szükséges lenne egy hangáratya is? És ha igen milyen? erre talán egy ~20k Ft tudnék szánni.Ha nagyon kell akkor most ha nem akkor mondjuk pár hónap múlva. Persze csak akkor ha addig a fejhallgató használható lenne a kártya nélkül is :)

Előre is köszönöm a segítségetek :)

G

[ Szerkesztve ]

Asus H97M-PLUS | GTX 970 Gaming G1 | i7-4790 | Corsair 16 GB 1600mhz | Corsair 550d | Samsung Galaxy s6 Edge

(#45004) .DLL válasza gabor_h91 (#45003) üzenetére


.DLL
veterán

Kingston Hyprx Coud, ATH M40X

NLPK: Sennheiserek dráágáák... de te tudod.
Superlux HD661 fekete?
Creative Aurvana Live?
ATH M30x? Ez is "ronda"?
Magnat LZR-580?

(P.H.)

(#45005) Dorien válasza SunMount3r (#45001) üzenetére


Dorien
veterán

Ezeknél a HD4xx Sennheisereknél vannak sokkal jobb hangminőségű fejesek az árkategóriában. (lásd DLL ajánlása) Ha a hangminőség másodlagos, akkor vedd őket nyugodtan, pár évig biztosan bírják a strapát.

Gubicaj: De mi a probléma a hanggal? Sziszeg, túl sok a mély, túl sok a magas, rossz a felbontás, nem elég dinamikus bizonyos zenékkel, nem jó a tér? Mi az ami zavar benne? Az hogy 15%-on áll a hangerőpoti az szerintem nem valós probléma.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó audiofil sztereó fejhallgatók --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#45006) Pete55555 válasza Pete55555 (#44646) üzenetére


Pete55555
addikt

Voltam ma az MM-ben kipróbáltam a HP6000-et. Mélyben kicsit kevésnek tűnt, ez járatással még javulni fog? Amúgy jónak tűnik - bár nem készültem komoly tracklisttel.

...Szeretem leracsniztatni...

(#45007) Bodz válasza gabor_h91 (#45003) üzenetére


Bodz
Topikgazda

M40X.

(#44980) zolka95: Egyszerűbb mostani tokot lecserélni, vagy farigcsálni rajta a füles kimenet körül.

[ Szerkesztve ]

(#45008) SunMount3r válasza .DLL (#45004) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezek közül az ATH M30x teszik igazán (ráhibáztál :D), ezt nem látom az ajánlóban, de feltételezem azért írtad mert minőségileg is sokkal jobb füles mint az általam írt Sennheiser-ek (ez részben kérdés lenne...)...??? :F

De ez a Superlux HD661 is tetszik egy kicsit, csak kissé furának tűnik a fejpántja, biztos, hogy kényelmes hosszabb távon is az ilyen kialakítás? Ill., hogy a kettő közül melyik szól jobban. És akkor már talán írhatnátok némi infót a karakterisztikájukról is, meleg, semleges, "bejövős", magas, mély vagy inkább közép kiemelős stb..? (Pl. úgy érzem, hogy a magas túlsúlyos füleseket kerülném inkább...)

#45005) Dorien: Ha a hangminőség másodlagos, akkor vedd őket nyugodtan, pár évig biztosan bírják a strapát. Hát ebben érzek némi malíciát, akkor inkább leírom, hogy a külső szempontjából is hajlandó vagyok a kompromisszumra, a lényeg hogy kényelmes is legyen és persze az első, még mindig a hangminőség. De pl. a vékony, vagy kemény fejpántos, kis kagylós, "egybeöntött" érzetű fülesek nem igazán tetszenek. Ha nem lenne fontos a hangminőség, nyilván nem írtam volna be ide a kérdésemet és berendelném a legolcsóbb Sennheisert...

És minden további válaszért és ajánlásért (jöhet még ha van), THX! :)

(#45009) SunMount3r válasza SunMount3r (#45008) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Közben látom, hogy az ATH M30x is van az ajánlóban, csak ezt nem néztem meg képeken, mert eleve azt írjátok hozzá kicsik a fülpárnái...

(#45010) Dorien válasza SunMount3r (#45008) üzenetére


Dorien
veterán

Mindkét fejes benn van az ajánlóban. Ha nem szereted a sok magast, akkor inkább az M30X-et válaszd. Én is azt venném, ha utazgatós zárt fejest keresnék 20k körül. Otthonra meg csakis valami nyitottat. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó audiofil sztereó fejhallgatók --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#45011) .DLL válasza SunMount3r (#45008) üzenetére


.DLL
veterán

Minimálisan kisebb csak az M30x fülpárnája, mint az említett Senniké, de pl. építési minőségre is sokkal jobb és a hangja is korrekt, most 22,5e Ft az egyik üzletben, simán megéri. M40X ha lehet mégjobb, és a fülpárnája is már eléri a Senni 4## sorozat méretét.

A Szupi HD661 sajnos inkább a világos hangú oldalhoz tartozik, de nem vészes, mélye is van, feszes, de ha zavar a sok maga lehet hogy nem ez a te fejesed.

Egyébként mennyi is a keretösszeg?

(P.H.)

(#45012) SunMount3r válasza .DLL (#45011) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Eredetileg max 22K-t gondoltam, hogy lesz ebben az árban is megfelelő ajánlat. De ez még változhat, egyelőre csupán puhatolózok, mert nemsokára jön a 2i2 beszerzése és lépni szeretnék majd füles terén is.

Az M40X árát már tényleg kicsit sokallom, a M30x még éppen beleférne, de ez még változhat, hogy bővül e majd rá a keret. Nézegetném a képeken a méretét, de csak csupa ázsiaiak fején van fotó róla, az is elvétve.
Amúgy nincsenek nagy füleim, de persze ezt a fejem méretéhez képest mondom, mert amúgy meg 191cm vagyok, és ritkán szoktam odamérni másokéhoz a füleimet a tükör előtt, úgyhogy ez elég kérdőjel a számomra...

(#45010) Dorien: Én is csak otthonra keresem, utazáshoz megvagyok a fülbedugós Sennheiser CX400-ammal. Szóval lehet tőlem akár nyitott is, de fura, hogy az ajánlóban se nagyon találok ilyet, a túlnyomó többsége zárt füles.

(#45013) Tin válasza SunMount3r (#45009) üzenetére


Tin
veterán

ha nagy a füled, akkor nem fog belemenni az m30x fülkagylójába, ami 56x40 mm-es, az m50x-e legalábbis ekkora, és elvileg ugyanaz az m30x-nél is.

az ideális körülfogós az a klasszikus 70x40-es, de a 60x60-as is egész jó már.

amúgy mindegy, felül a fülre az 55x40 is, ha felpuhul, nem kényelmetlen. a superlux 662b-mnek 52x52-es, és kemény is, mégsincs vele különösebb gond. de azért ezt circumnak nevezni elég merész:D

[ Szerkesztve ]

(#45014) Dorien válasza SunMount3r (#45012) üzenetére


Dorien
veterán

Otthonra én a keretedből egy Superlux HD681 EVO-t vennék a plüss párnák és a jó tere miatt. Ennek a magasai sem szúrósak, inkább finoman mélyorientált a hangképe. Viszont ez egy qrvanagy fejes: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó audiofil sztereó fejhallgatók --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#45015) Asrach


Asrach
tag

Sziasztok!
Barátomnak van egy HyperX cloud fejhallgatója és van hozzá egy ASUS Xonar U5 kártyálya.
Azt tapasztaltuk hogy a hangkártyával lényegesen halkabb a fejhallgató illetve ahangzás is szegényes, hiába állítottuk impedanciát nem változott túl sokat.

Alaplapi hangkártyával sokkal jobban szól, vagy az usb-s megoldással ami a fejhallgatóhoz van.

Lehetséges az hogy ez a hangkártya ennyire kevés?

(#45016) Gubicaj válasza Dorien (#45005) üzenetére


Gubicaj
csendes tag

Szeretem a HI-2050et, nincs vele semmi baj, a HD660+xonarDG párossal se volt még nem hallottam mást.
Próbálom alacsony költségvetésből kihozni a legtöbbet. Az erősítő elvileg jobban érzi magát nagyobb impedenciás fejessel, azért néztem ezeket.
Hangzásra nemsokat tudok mondani hogy mit várok, a hi-2050 tere pl jobb a hd660énál, de ha összeségében jobban tetszik az új akkor már megéri lecserélni.
Jobb lenne valameik a takstarnál?

(#45017) helltp válasza helltp (#44958) üzenetére


helltp
aktív tag

Úgy látom lehetetlent kívánok. :)

Egyszerűsítsük a képletet, milyen fejhallgatót ajánlotok utcai használatra, 20k alatt, ami az akg k518-nál "jobban" szól. Amit eddig néztem: Sony MDR-V55, meg is hallgattam tegnap, jónak tűnt de sokra nem mentem vele, mert a fejes pulttól 2 méterre demóztak max hangerőn egy házimozirendszert... Akinek kevés az infó, előző hsz-emben talál még.

(#45015) Egyetlen<> : Mióta tönkrement az alaplapi kimenetem a laptopon azóta egy Xonar U3-at nyúzok, HD662-vel (32Ohm) és HD668B-vel (56Ohm). Érezhetően jobban kihajtja a fejeseket és már a középső állásban (32~64Ohm) is kellemetlenül hangos tud lenni. Szerintem hibás a példányod.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#45018) Bodz válasza helltp (#45017) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Beyer DTX 501p.

(#45019) Dorien válasza Gubicaj (#45016) üzenetére


Dorien
veterán

Én vadásznék egy Beyer DT880 / DT990 600 ohm-ra, attól függően, hogy mennyire szereted a V karaktert. A DT880 enyhébb V, a DT990 erősebb. A múltkor volt egy eladó 40k-ért, de inkább 50-60k körül mennek ezek használtban. Sennheiser HD600 / HD650 is jó fejes (utóbbi erősebb mélyben), ezek 300 ohmosak és szintén 50-60k körül mennek használtban. Ezek egyértelmű előrelépések lennének szerintem, a 30k-s használt kategória viszont nem biztos. Használt DT990 Pro (250 ohm) szokott lenni 30k körül, ki kellene próbálni vele az erősítőt.

Mindenesetre ha meghallgatsz valamit, akkor plz. írd be ide a véleményed tapasztalatnak. Köszi. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó audiofil sztereó fejhallgatók --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#45020) Dorien válasza Asrach (#45015) üzenetére


Dorien
veterán

Szia. Te itt write-only módban vagy?
Írtam már, hogy hibás lesz az az U5. Kipróbáltátok már másik fejhallgatóval?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó audiofil sztereó fejhallgatók --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#45021) nagy.laurent


nagy.laurent
tag

Sziasztok,

Noverem ferjenek szeretne ajandekba egy fejjhalgatot otthonra, 3 gyerek melle, hogy tudja hallgatni (foleg) a sportkozvetiteseket, amikor alszanak a gyerekek. Meglehetosen hosszu kabel kellene neki, 4-5 meter, maximum 30 ezer forint ertekben, zart, hogy minel kevesebb hang szurodjon ki. Az uriember meglehetosen vajt fulu, de mivel foleg tevehez lesz a fejhallgato, ezert nincsenek a hangzassal szemben nagy elvarasok. Itthonrol vasarolnek megbizhato boltbol.

A fent leirtakat figyelembe veve, tekintve, hogy tevehez lesz, erdemes vezetekest venni, vagy a tavolsagot figyelembe veve job otlet lenne egy vezetek nelkuli inkabb?

(#45022) Falconer


Falconer
aktív tag

Sziasztok,

havernak kéne valami. Én az utóbbi egy év eseményeit, árait nem követem, addig kb képben voltam :)
Szóval itt lennének a követelmények, mit ajánlotok? Normális forrása sincsen, szerintem arra is kéne neki valami...

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Főleg otthon, a zajszűrés nem fontos kellék

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás kizárólag

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Max.: 100K HuF

4.) Új vagy használt?
Új

5.) Circumaural vagy supraaural?
Hangzás után a kényelem a legfontosabb szempont, szóval talán circumaural

6.) Zárt vagy nyitott?
Mindegy, mivel főleg otthon használnám

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Kicsit erősebb mélyeket várok, de az összes tartományban legyen szép, tiszta hangzás

8.) Honnan vásárolnál?
Ahol olcóbb, de inkább itthoni boltból

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
PC hangkártya, DENON AVR-1708-as erősítő és talán leggyakrabban HTC ONE M7-ről használnám

Plusz komment:
Audio-Technica ATH-MSR7 vagy Audio-Technica ATH-M50X jó választásnak tűnik, melyik inkább? Ahogy olvastam az M50Xnek kicsit a mélyei erősebbek, az MSR7 meg kiegyensúlyozottabb minden tartományban.

Köszi
G

(#45023) #16820480 válasza Falconer (#45022) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az MSR7-nek a felső pántja nam annyira kényelmes huzamosabb használattal, az inkább hordozható fejes, hogy mondjuk fél órát-egy órát felteszed valahol út közben, de nem ülsz benne egész este otthon. Az M50X-hez kellene valami jó forrás szerintem, mert amúgy elfolyik a mélye.

Ha nem szempont a zajszűrés, akkor miért nem nyitott? Bár azt akkor nem tudná út közben vinni, de azért megfontolni lehet. Esetleg a fentiek mellé/helyett K545, A(D)500-700-900X (ártól függően, bár ezek külföldről rendelősek), vagy valami Beyer?

(#45024) Tin válasza Falconer (#45022) üzenetére


Tin
veterán

az M50x-nek elég sok a mélye, azzal nem lesz gond. a magasait viszont nem vitték túlzásba, ami nem feltétlenül hátrány, mert sehol sem cincog zavaróan. viszont, tényleg a mélyek vannak túlsúlyban. az más kérdés, hogy alaplapi kártyáról, mobilról hallgatva máris nincs túlzásban a mély. tere viszont nem akkora.

a fülpárnái kényelmesek, de ez csak kisebb fülűeknek circum: 56x40-es a belméret, tehát nem a fején fekszik fel a nagyobb fülűeknek.

hordozható, strapabíró, kényelmes is, rajtam egész nap rajtam van, úgy egy kicsit néha sok, de ha néha leveszed 5 percre, kényelmes.

a dt770 pro, amit még próbáltam, nagyobb térrel rendelkezik, kiegyensúlyozottabb a hangzása, viszont több benne a magas is, a közepe meg annak sem túl erős.

ha otthonra kell, és nem zavar a ki/bejövő hang, inkább egy félnyitott vagy nyitott, nagy plüss fülpárnásat, szerintem is.

(#45025) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok.Erdeklodnek hogy a JVC HA-rx500 as fulest erdemes e venni?12 fontert be tudnak szerezni egyet

[ Szerkesztve ]

(#45026) Skizz


Skizz
addikt

Hello

Hangszeres zenére szeretnék valami elfogadható fejest. Legtöbbször zongora szólna rajta. Mivel külön erősítőt nem tervezek, ezért valami olyan kategóriát kéne belőni, ami mondjuk egy iphone 4s-ből kihozza a maximumot, de nem maradnak benne felesleges tartalékok. Semmilyen egyéb megkötés nincs, max. az ár, jó volna 30e alatt maradni.

Köszi.

(#45027) Tin válasza Skizz (#45026) üzenetére


Tin
veterán

az összefoglalóban van egy kérdéssor, azt azért töltsd ki, van benne pár sarkalatos kérdés, ami alapján pontosabban lehetne ajánlani valamit.

meg írd már le a fülméreted is légyszi :) a kényelem miatt.

(#45028) Skizz válasza Tin (#45027) üzenetére


Skizz
addikt

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? - otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? - zenehallgatás, a többi nem számít
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? - 30k
4.) Új vagy használt? - új
5.) Circumaural vagy supraaural? - Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? - nem tudom, amelyik jobb ilyen felhasználási területre
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? - szép, sallangmentes hangzást, semmi kidomborított mélytartománnyal, szóval nem diszkófüles kéne. Zongorajáték szépen szóljon rajta.
8.) Honnan vásárolnál? - ahol árulják
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? - telefon, laptop, öreg mp3 lejátszó, semmi komoly.

Fülméret? :D Nem tudom, jelenleg nincs eszköz amivel lemérhetném. Átlagos méretű, nem elálló és nagyon szép.

(#45029) Gubicaj válasza Dorien (#45019) üzenetére


Gubicaj
csendes tag

Köszönöm az ötleteket, meghallgatom őket valahol minél előbb és irok majd hogy tetszettek, bár árban eléggé a keret fölött vannak.
AKG k240 sextett 20ezer körül menyire számít jó vételnek? és hogy szól a hi-2050-hez képest?

(#45030) demars válasza Skizz (#45028) üzenetére


demars
addikt

"Fülméret? :D Nem tudom, jelenleg nincs eszköz amivel lemérhetném. Átlagos méretű, nem elálló és nagyon szép."

:DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#45031) Tin válasza Skizz (#45028) üzenetére


Tin
veterán

a fülméretes válaszod tetszett :D azért kell, mert vannak circum fülesek, amikbe a nagy fülek nem férnek bele, és esetleg kényelmetlenek lehetnek.

a nyitottal szellősebb, nagyobb terű lesz a zene, de kihallatszik belőle, és befelé is behallatszik a külső zaj. a zártnál ez nincs, viszont kisebb a tér.

zongoraszólóhoz pedig... az azért elég szűk tartomány. ahhoz az sem túl zavaró, ha mélyerős a füles, de az sem, ha magasra hangolt.

zártban audio-technika m30x ~ 22K? félzártban superlux hd 681 evo ~ 12K?

[ Szerkesztve ]

(#45032) Skizz


Skizz
addikt

Köszönöm szépen! Utánuk nézek.

(#45033) Tin válasza Skizz (#45032) üzenetére


Tin
veterán

nézd, én nem vagyok egy nagy szaki a témában, szóval biztos lesznek majd, akik sokkal "hallgatottabbak" fejesek terén, és tudnak neked jobbakat is ajánlani.

a korábbiakat leszámítva én is csak pár hete használok "rendes" dac-ot, és ez is az alsó kategória. de azt mondhatom, hogy az alaplapi vagy a telefonos zenehallgatás után ez sokkal jobban "szétszedi" a fejesek hangját, és lényegesen hallhatóbbak lesznek a különbségek hangzásban. olcsó forrásról a drágább fejesből sem jön ki, ami benne van.

értsd: vegyél olcsóbb fejhallgatót, akár a 681 evot, és a maradékon egy olcsóbb erősítős dacot. szerintem többet fog jelenteni hangzásban, mint a drágább fejes olcsóbb forrásról.

(#45034) zolka95


zolka95
őstag

Kipróbáltam az üzletben az M30X-et. A telefon tokja miatt nem megy bele a jack. Lesz@rtam. Megvettem. :D

gagyi skull candy után ezen zenét hallgatni eszméletlenül jó! :))

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#45035) Tin válasza zolka95 (#45034) üzenetére


Tin
veterán

:C

akkor járasd be, és oszd meg a tapasztalataidat Skizz kollégával :)

(#45036) zolka95


zolka95
őstag

Még egy kérdésem lenne:
Ha nagyon hangosan hallgatok rajta zenét az árt a fülesnek?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#45037) PuMbA válasza zolka95 (#45036) üzenetére


PuMbA
titán

"Csak" a fülednek :)

[ Szerkesztve ]

(#45038) Tin válasza zolka95 (#45036) üzenetére


Tin
veterán

az elején ne! csak fél hangerőn.

bírd ki legalább 10 órán keresztül. a cikkek szerint a hangszórók nem szeretik, ha az elején nagyon megküldik őket.

demars: nem-e? a mélyeket nem is hallja annyira, simán meg lehet küldeni durván, úgy, hogy nem is érzékeled.

[ Szerkesztve ]

(#45039) demars válasza zolka95 (#45036) üzenetére


demars
addikt

Annyira hangosan úgy sem tudod hallgatni... Lerepül a fejed... :DDD

zolka95: Miről hajtod? (erősítő, DAC... )

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#45040) zolka95 válasza demars (#45039) üzenetére


zolka95
őstag

Közben már észrevettem. :D

Telón és laptopon is kipróbáltam.
Hát laptopon sokkal jobban szólt. Youtube-on hallgattam zenét.
Erősítő, dac nincs.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#45041) Falconer válasza #16820480 (#45023) üzenetére


Falconer
aktív tag

Nyitott is jo, csak ezeket latta hirtelen neten... Nyitottbol mi jut eszedbe ami oda teszi a melyet telorol is?

ATH A szeriat en nem ajanlanam, szep melyben meg preciz, de nem combos, az alja vissza van húzva kicsit.

(#45042) Skizz válasza Tin (#45033) üzenetére


Skizz
addikt

Hm, azt mondod? Van benne ráció, nem vagyok abszolút hülye a témához, csak így elsőre egyszerűbbnek tűnt ez a megoldás. De itthonra megfontolandó, igazad van.

(#45043) Tin válasza Skizz (#45042) üzenetére


Tin
veterán

a dac nagyon sokat dob, és már 20 körül is vannak ajánlottak, erre is van topik itt. pl az sb x-fi hd usb-t is ajánlották többen, az kb annyiba kerül. de már ez is az ajánlottak között van, 4000 forint. bár kérdés, tud-e többet, mint egy jobb alaplapi, vagy egy mobil.

a superlux 681 evo-t én nem hallgattam, de van egy superlux fejesem, a 662b, az akkor volt hétezer(!), amikor vettem 2 éve, és röhejesen jó fejes az árához képest.

csak otthonra én biztos, hogy félzártat vennék, vagy valami tényleg jó basszusos nyitottat. mondjuk ennek ellentmond, hogy zártat vettem, de okkal: hogy tudjak éjszaka is dolgozni, és nappal se hallatszódjanak bele a hangok. viszont nekem van nyitott fejesem, és tény, hogy jelentős különbség van (térben és mélyben).

szerintem - de ez csak egy vélemény! - akkor vegyél dac-ot, ha tovább akarsz majd lépni, és a minőségi otthoni zenehallgatás a cél. ha több helyen, több forrásból, többféleképpen akarsz zenét hallgatni, akkor meg inkább egy jó fejest vegyél, és majd utána vehetsz dac-ot. egyébként használtan is vannak jó fejesek.

bízom benne, hogy kapsz ajánlatokat a hozzáértő mesterektől is itt. (ez célzás volt:D)

[ Szerkesztve ]

(#45044) Tin válasza Skizz (#45042) üzenetére


Tin
veterán

emagon pont akciós a fiio q1 + superlux 681 evo: 32990,-

nekem ilyen fejes erősítőm van, akkus, hordozható, telefonról, de gépről is használható usb-n. én gépről használom, szeretem. ezért az árért ez a kombó meg elég jó áron van. és ha nem jön be, max visszaküldöd...

azért ezen behalok: emagon dt770pro 51200,-, oda van írva, hogy ki a forgalmazó, akinél viszont 46500,- :D

[ Szerkesztve ]

(#45045) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Aki már hallgatott Beyer DT 1770 Pro-t mi volt róla a benyomása? K702-ről váltanék zártra.

[ Szerkesztve ]

(#45046) Bodz válasza Falconer (#45022) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Elsőre a Hifiman HE400-at akartam írni, de hát arra még költeni kellene (forrás oldalon), így inkább legyen a NAD Viso HP50. Toleránsabb ilyen téren.

(#45025) motown5l: Annyit megér.

(#45028) Skizz: Nézz Hardveraprón, AVX-en AD500X-et, próbáld ki, és ha tetszik, akkor vedd is meg! :)

(#45036) zolka95: A fülesnek nem, a fülednek annál inkább. Grat egyébként!

[ Szerkesztve ]

(#45047) fericske válasza Poplacsek (#45045) üzenetére


fericske
addikt

"1770 PRO
Ez lett nálam a kedvenc a Beyerek közül, mert ez olyan mindenevőnek tűnik. Jó, kiegyenlített dinamikus hangzás, semmi mesterkélés, amit adsz azt kapsz hangú füles. Igaz, ez első sorban stúdió munkára szánt fejhallgató.
Nagyon tetszett"

A "Beyerek közül" azt jelenti, hogy a T70, T90, T1 1st gen. és a T1 2nd gen. volt meghallgatva mellette.

A K702-őt nem tudom - bár sejtem, több más AKG-ból kiindulva - , de a Q701-nél és a K812-nél nekem jobb a 1770 pro.
Szerintem nem fogod megbánni az 1770 pro-t.
(Szerintem senki nem bánná meg, ha komolyabb fülese van akkor sem.)

(#45048) #16820480 válasza Falconer (#45041) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hmm, ízlés kérdése, nekem már az AD900X-ben is elég mély volt :) Egyébként elvileg a DT880 és 990-ben nyitottként is jó mélyek vannak, de akkor lehet, hogy az is kevés lesz neki. Zártban könnyebb ilyet találni, de ha tényleg mélyláda kell, akkor még esetleg ott a Denon D1100 is, vagy drágábban a D600. Egyébként a K545 is elég erős mélyben. Illetve az Onkyo HF300 is, bár az nem igazán circum.

fericske: Hát, a "többi Beyernél" nekem sokkal jobban bejön a Q701. Egyedül a 600Ohm-os Edition verziókat hallottam úgy szólni, amire azt modnom, hogy az már szép, a többit még sajnos nem. Az 1770-re kíváncsi vagyok, a T1 már egész szépen szólt, de amennyibe kerül, ezer más választás ven, ami simán van olyan jó, akár olcsóbban is.

[ Szerkesztve ]

(#45049) schawo válasza Poplacsek (#45045) üzenetére


schawo
titán

Mindenképpen meghallgatás után. Tuti ajánlások alapján nem érdemes vásárolni, annyira különbözőek a fül fizikai jellemzői, hogy ami nálam jól szól, az nálad lehet borzasztó is. A Beyereknek mindig van egy határozott kiemelése a magas tartományban (a 701/702-nek is van), de mindegyik típusnak máshol. Ha ez pont egyezik a füled rezonanciafrekvenciájával, akkor szörnyűnek éled meg az adott típust. Ha meg pont az vágási frekin van, akkor nagyon tetszeni fog.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45050) zoltanz válasza #16820480 (#42165) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Egyébként impedancia és érzékenység együtt számít, de az impedancia változik a frekvenciával, amit már nem közöl a gyártó jellemzően."

Ez nem úgy van, hogy egy bizonyos frekvenciára megadott az impedancia? Pl 32 ohm az impedanciája 1000 Herz frekvenciájú áram esetén.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.