Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99001) Ba cy lus válasza Remus389 (#98999) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Már bocsánat, de 1997 az 25 éve volt. Nem hinném, hogy ma, a mai termékeknél ez túlságosan releváns. Nekem is van egy 70-es évek végi Beyerem, amin valószínűleg csak a párnáját kellett cserélni.

Általában amúgy a planárok nem olyan hosszú életűek mint a dinamikusok.

Ezt nem tudom, de az tény, hogy árulnak 70-es, 80-as évekbeli orthodinamikusokat is, tehát maga a technológia nem zárja ki, hogy hosszú ideig működőképes legyen egy ortho/planár.

Ez attól függ, nem minden esetben igaz.

Például? Amelyiknél ugyanazon az áron van olyan Beyer vagy Sennheiser, ami technikailag - tehát nem tetszés/ízlés - jobb hangot ad.

[ Szerkesztve ]

(#99002) Ba cy lus válasza HUNNIA1920 (#99000) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nekem ellenben már garanciaidőn belül meggyűlt a bajom a DT770 Editionnel: egyrészt a pántot összefogó kis műanyag pöcök elrepedése mindkét oldalon, másrészt a pánton már akkor elkezdett gyűrődni a műbőr, ami azóta teljesen le is kopott, a szivacs pedig eltűnt belőle. És ugye másoktól is hallani a Beyer kapcsán elszaporodó driver hibákról.

Különben is akkor lenne érdekes erről beszélni, ha lenne másik gyártó, aki hozza a Hifimanek hangzásvilágát. De én ilyenről nem tudok. Pláne azonos árkategóriában nem. Akinek a Hifiman tetszik adott időszakban, nemigen fog akkor Beyert venni, sem Sennheisert.

[ Szerkesztve ]

(#99003) Remus389 válasza Ba cy lus (#99001) üzenetére


Remus389
veterán

Például? Amelyiknél ugyanazon az áron van olyan Beyer vagy Sennheiser, ami technikailag - tehát nem tetszés/ízlés - jobb hangot ad.

Példának mondanám a HD800-zast és a Hifiman Arya-t. A Sennheiser több részletet ad, és teresebb. Basszusa talán kissé visszafogottabb, az a hátránya.

Tehát technikailag is jobb, és hasonló árban vannak, de sokan a Sennheisert preferálják, tehát nem igaz hogy ár/értékben jobb az Arya.

Vagy a Drop HD6XX \ HD58X, ennyi pénzért milyen Hifiman-t kapsz?

Beyerből is ütős a T1 az áráért.

Nem olyan egyértelmű azért az hogy jobb a Hifiman ár/értéke, pláne hogy nagyobb eséllyel megy tönkre és akkor el sem tudod adni.

Ezt nem tudom, de az tény, hogy árulnak 70-es, 80-as évekbeli orthodinamikusokat is, tehát maga a technológia nem zárja ki, hogy hosszú ideig működőképes legyen egy ortho/planár.

Ez lehet, viszont azok nem Hifiman gyártmányú planárok voltak, talán félre is lettek téve sokáig porosodtak valahol, ki tudja. ;)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#99004) Ba cy lus válasza Remus389 (#99003) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ez lehet, viszont azok nem Hifiman gyártmányú planárok voltak, talán félre is lettek téve sokáig porosodtak valahol, ki tudja.

Miután általában planárokról írtál, a Yamaha is játszik. ;) Nyilván csak az ortho fejeseket tehetik félre, a többi típust nem. :P Tehát továbbra sem látom alátámasztva, hogy általában egy orthodinamikus/planár ne bírhatná jól.


Példának mondanám a HD800-zast és a Hifiman Arya-t. A Sennheiser több részletet ad, és teresebb. Basszusa talán kissé visszafogottabb, az a hátránya.
Tehát technikailag is jobb, és hasonló árban vannak, de sokan a Sennheisert preferálják, tehát nem igaz hogy ár/értékben jobb az Arya.

Mikor kijött a HE560, ezt is gyakran hasoníltgatták a HD800-zal, aminek általában csak a magastartományát tartották részletesebbnek - ezzel együtt kevésbé természetesnek, különösen a zene egészét, a hangszerek tónusát nézve -, középben egál, basszusban pedig jobb a HE560. Tehát még ennél a kettőnél sem igaz, hogy a HD800 jobb lenne technikailag, az Arya pedig eggyel magasabb kategória, mint a HE560. ;)

[ Szerkesztve ]

(#99005) Remus389 válasza Ba cy lus (#99004) üzenetére


Remus389
veterán

Mikor kijött a HE560, ezt is gyakran hasoníltgatták a HD800-zal, aminek általában csak a magastartományát tartották részletesebbnek - ezzel együtt kevésbé természetesnek -, középben egál, basszusban pedig jobb a HE560. Tehát még ennél a kettőnél sem igaz, hogy a HD800 jobb lenne technikailag, az Arya pedig eggyel magasabb kategória, mint a HE560.

Ez megmosolyogtató, én hallottam mindkettőt és megvan erről a magam véleménye, de ott a bónusz vélemény legalul, ha az én véleményem nem lenne mérvadó számodra. [link]

De a legtöbb youtube tesztelő is hasonlókat mond, vagy Head Fi-on sem egyértelmű a dolog, inkább ízlés kérdése.

A Drop-on is sokkal jobban fogynak a jóárasított Sennheiserek, mint a hasonló Hifiman (és Focal) próbálkozások.

Tehát legalábbis vitatható a korábbi állításod, miszerint a Hifiman-eknek jobb az ár/értékük.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#99006) Ba cy lus válasza Remus389 (#99005) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Anno már épp elegen leírták a véleményüket a HE560 vs HD800-ról, aligha vicceltek. Ez van. :R


Tehát legalábbis vitatható a korábbi állításod, miszerint a Hifiman-eknek jobb az ár/értékük.


Attól függ, mit tekintesz értéknek. Technikai tudásban HD800 alatt a Sennheisereket már a Sundara is veri, és a HE400SE is több dologban szorongatja.
Másrészt a Sennheiser név eleve nagyobb marketingértékkel bír.

[ Szerkesztve ]

(#99007) Remus389 válasza Ba cy lus (#99006) üzenetére


Remus389
veterán

Nyugodtan linkeld ide az ilyen jellegű teszteket/véleményeket.

Elhiszem, hogy jó az HE560, de kétlem hogy a Hifiman olyan fejhallgatót tervezne, ami az egyik csúcsragadozójuk pozicióját veszélyeztetné. ;)

Talán elragadtatták maguk az újdonság varázsától.

#99006:

Attól függ, mit tekintesz értéknek. Technikai tudásban HD800 alatt a Sennheisereket már a Sundara is veri, és a HE400SE is több dologban szorongatja.
Másrészt a Sennheiser név eleve nagyobb marketingértékkel bír.

Nézd, az emberek döntenek, már leírtam, hogy a Dropon a Sennheiserek tarolnak, tehát jobb az ár/értékük, az embereknek a német cucc kell. Tartósabbak is valószínűleg, és jobban szólnak abból a szempontból hogy élvezetesebbek. Népszerűbbek. Akkor hol van a legendás Hifiman ár/érték?

Én is döntöttem, ha megkeresne valaki hogy odaadná a hasonló korú és állapotú Hifiman Arya-t a Sennheiseremért cserébe, 1:1-ben, a válaszom egy udvarias de határozott nem lenne.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#99008) btraven válasza HUNNIA1920 (#99000) üzenetére


btraven
őstag

Én is 15 éve gyilkolok egy HD555-öt. Mindennapos állandó nyúzás.
Nem mint a HD6XX meg Grado SR60e amik szépen a dobozukban pihiznek, és csak odaülős zenehallgatásra vannak előszedve.

(#99009) Ba cy lus válasza Remus389 (#99007) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Magad is megtalálhatod, ha keresel, nagyon sok van. Persze, ahogy ismerlek, te úgyis kiragadod a neked tetszőeket. :P De általában tényleg ez a helyzet, amit írtam. Meg azt is vedd figyelembe, mikor véleményeket olvasol, hogy sokan - tévesen - csak a magasak részletességéről beszélnek, mikor részletességről írnak.Pedig a többi tartománynak épp úgy van felbontása.

Elhiszem, hogy jó az HE560, de kétlem hogy a Hifiman olyan fejhallgatót tervezne, ami az egyik csúcsragadozójuk pozicióját veszélyeztetné.

Mert nem is veszélyezteti. :N Na meg, ahogy megfigyeltem, már Sundarától kezdve a lánc milyensége, szinergia elég nagy hatással van rá, ki mikor melyiket hallja jobbnak a Hifimaneken belül. Ordító különbségek itt már azért nincsenek. Árban inkább.

(#99010) -NoVa- válasza Remus389 (#98999) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hát, akad a 90-es évekből HD580, az lassan tényleg párnacserés megint. A 2002-es Koss-ban szivacsokat cseréltem már, a Bose QC35 is a 2. adag párnáját kezdi, de az is mahdnem egy évtized után normális. Ennyi a merítésem drágább nyugati vonalom, chifit olcsó szerencsejátékként kezelem.

(#99011) Ba cy lus válasza Remus389 (#99007) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nézd, az emberek döntenek, már leírtam, hogy a Dropon a Sennheiserek tarolnak, tehát jobb az ár/értékük

Dropról eleve meghallgatás nélkül vásárolnak, az nem egy hagyományos bolt, ahová betérsz, és tényleg a saját hallásod alapján összeveted őket adott láncokon. Tehát neten a Sennheiser márka maga, hogy ismert, rengeteget nyom a latba. Ár-értékről ez nem sokat mond. Meg ugye aki dropról vásárol, az jó eséllyel vesz ugyanonnét egy tipikus chi-fi hangú dac-ot, erősítőt, amihez egész véletlen sokkal jobban passzolnak a Sennheiserek a laid-back hangzásvilágukkal.

[ Szerkesztve ]

(#99012) Remus389 válasza Ba cy lus (#99011) üzenetére


Remus389
veterán

Idézet avx-ről:

"Klisés lehet de fejhallgatózásban végállomás is lehet egy jó minőségű DAC al, én elértem a maximumot fejhallgatózásban úgy érzem (próbáltam Focal Utopiat, Hifiman Aryat, Meze Empyreant, De a HD800 ot nekem egyik se múlta felül) de hajt a hifibogár betegség, ki szeretnék próbálni hangfalakat azok meg nagyon drágák ezért adom el szeretett szettem."

Korai még temetned a Sennheisert. ;)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#99013) Ba cy lus válasza Remus389 (#99012) üzenetére


Ba cy lus
őstag

...írta ezt egy olyan ember, aki eladja. :DDD

(#99014) Remus389 válasza Ba cy lus (#99013) üzenetére


Remus389
veterán

Persze mert kategóriát vált, ki szeretné próbálni a hangfalakat.

Ettől még a fejhallgatóknál, nála a HD800 nyert.

Azóta kipróbálta a HE1000SE-t is, szerinte jobb a HD800 attól is.

Én erre azt mondanám, mert én is hallottam, technikailag szerintem egyértelműen a HE1000SE a jobb, de lehet neki már az "too much", így a HD800-at preferálja, rendesen ampolva persze. A hasonló árú Arya viszont nem jobb technikailag a HD800-tól, ott inkább az ízlés miatt döntenek az Arya mellett.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#99015) Gzula[HUN] válasza John D'oh (#98998) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Teljesen jó választás 18 ezerért. Ahogy elszálltak az árak, ennyiért szinte legális lopás.

#98999Remus389: "Általában amúgy a planárok nem olyan hosszú életűek mint a dinamikusok." - Azt, hogy általában nem olyan hosszú életűek, azt nem tudom, de nekem van egy 40 év pluszos Technics EAH-820-asom. Első tulaj adta oda, emlékezete szerint '81-ben vette. Párnát kellett rajta cserélni, meg a dugó volt repedt.

Mai fejeseket nem úgy tervezték, hogy ennyit kibírjanak. Mindegyiknek van gyenge pontja.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#99016) Remus389 válasza Remus389 (#99014) üzenetére


Remus389
veterán

Amúgy elvileg majd megyek az emberhez, meghívott tesztelni, ha megérkezik neki a sima HD800-asa.

A sima HD800 és HD800S közötti különbségeket vizsgáljuk majd és különböző amp-jai vannak, köztük HDV 820 is. Viszem az ezüst kábelt. Meg talán a Lake people-t is, véleményezze. Talán ennek hatására én is beinvesztálok valami drágább amp-ba, persze nem a HDV 820-ba. ;] Ami szimpatikus nekem így meghallgatás nélkül, a Feliks Audio Echo lenne, lehetőleg használtan, nem olyan túl drágán, mondjuk 150K belefér és akkor a Lake People menne (kb 50-70K).

Írok róla majd a logout-ba beszámolót.

Gzula[HUN] Inkább a mai Hifimanekre és Audeze-kre gondoltam, hogy ne évtizedekben, hanem inkább években gondolkodjuk.

Mai fejeseket nem úgy tervezték, hogy ennyit kibírjanak. Mindegyiknek van gyenge pontja.

Típusfüggő, ma is tudnak tarósat gyártani, ha akarnak. Pláne ha egy klasszikus model, pl HD600

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#99017) Ba cy lus válasza Remus389 (#99014) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Na jó, de egy eladó mégis mit írjon az árult portékájáról? Nyilván eladni akarja elsősorban, és másodsorban csak őszintén véleményezni. Szóval szerintem ennél hitelesebb körülmények közt megírt véleményt is hozhattál volna, ha kicsit utánanézel. :R

De hogy írjak valami hízelgőt: a hivoxos Szabó Zolinak is bejött a HD800, volt vagy van is neki. Bár azt nem tudom, miket próbált azóta, tudtommal ő inkább hangfalos láncban utazik.

(#99018) HUNNIA1920 válasza Ba cy lus (#99002) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Pl. Sivga Audio, Sendy Audio, ami most hirtelen eszembe jut, mint hasonló a Hifiman-hez.

Nincs nekem bajom a Hifiman-el, csak tudni kell a helyén kezelni. Egyébként onnan indult az egész, hogy nem egy életbiztosítás pl. egy Susvara és nem arról volt szó, hogy meddig fogja bírni pl. egy 60 ezres HE400-as. De láttam már pár éves Hifiman HEKSE-t ebay-en, aminek szanaszét málott-foszlott mindene. Remélhetőleg csak a gazdája volt hitvány, hogy ennyire becsülte meg.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#99019) bitrograde válasza Ba cy lus (#98997) üzenetére


bitrograde
senior tag

Èn egy/kèt Sennheiser HD540-et hallgatok. Ha hazaérek, egy HD250 Linear I vár. Ezek nem mai csirkék.

(#99020) Remus389 válasza Ba cy lus (#99017) üzenetére


Remus389
veterán

Jó, de most megint vesz HD800-ast, mert az újabb cucca, kevésbé tetszik neki. Hosszabb távon rájött, hogy mi az ami igazán neki való. Talán elmúlt az új cucc varázsa.

Mindenesetre, privát üzenetváltásainkban is ugyanezt mondja, hogy a HD800. És nincs üzleti érdek köztünk. Bár ki tudja, lehet rám akar sózni valami amp-ot majd. Viszont én megfontolt ember vagyok, rögtön biztos nem fogom megvenni.

Amúgy erre én is gondoltam, hogy ha lecserélném pl a HE1000SE-re, lehet hosszabb távon visszatérnék, mert lehet egyszerűen túl sok a jóból.

Szóval az ízlés mindenképp árnyalja a dolgokat.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#99021) Ba cy lus válasza HUNNIA1920 (#99018) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hasonlóak hangzásvilágukban? Nekem ez új.

(#99022) Gzula[HUN] válasza Remus389 (#99016) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Sennheisernél is előfordul driver hiba. Nagyon korábban (lehet már pár éve is) már volt róla szó, hogy a driverből kijövő vékony szálak szoktak elpattanni. Videót is találtam hozzá, mire gondoltam. Lehet csak egy széria volt, már nem emlékszem.

Félre értés ne essék, ettől még nem tartom megbízhatatlannak, sőt. Jobban is bíznék benne, mint akármelyik kínaiban, de sajnos ha nem romlik el, akkor nem veszel másikat...

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#99023) Remus389 válasza Gzula[HUN] (#99022) üzenetére


Remus389
veterán

Mindegyik el tud romlani, ezért fogalmaztam úgy hogy nagyobb eséllyel vagy kisebb eséllyel.

Dinamikusokból, a Focal-oknak van rossz hírük úgy általában ebből a szempontból. Valószínűleg mert fém és gumi felfüggesztés kombinációját alkalmazzák, ami kevésbé megbízható/tartós mint a hagyományos membrán. Innovatív, mert merev lesz a membrán és ez bizonyos akusztikai előnyökkel jár, cserébe itt se évtizedekben kell gondolkodni, hanem inkább években. Jellemzően az egyik oldal adja meg magát, ami igen idegesítő lehet. A másik is megadná magát, de persze akkor már nem hallgatod.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#99024) -NoVa- válasza HUNNIA1920 (#99018) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem megbecsülésen múlik, kémia. Egyesek bőre oldja a tárgyakat, foszlik a kezük alatt a kormány, váltó, mások meg nem. Nem egységes, nem bánásmódfüggő. 10 év alatt meg egy fiókban is bomlik a műbőr, az olajipari kémiai kötőanyagok lebomlanak és komponensekre esik szét az anyag. Ahogy a foszló kábelburkolatok, stb. Sokszor ez az ára az olcsóságnak.

(#99025) szaki58


szaki58
aktív tag

Egy rövid észrevételt muszáj leírnom. Volt alkalmam a HEK SE-t és a HD 800S-t Dabason a 800s gazdájánál össze vetni (Violetric erősító). Egyformán ítéltük meg, a 800-as gazdájával: a 800S (ami ugye teres, meg szép magas meg...) egy függöny mögül szólt a HEK SE után. Tudom, hogy nem egy árkategória, de nem is egy kategória. Aztán lehet magyarázni, de a fül nem hazudik. Ezt tényszerűen próbálom leírni, nem akarok hajlani ez vagy az felé, ezek csak száraz tények.
Hárman voltunk ott, egyöntetű véleménnyel.
Életteartam. Bizakodó vagyok, vettem tartalék párnát hozzá. Az egy év nem látszik meg rajta, karcmentes, de térjünk vissza 15 év múlva rá :)
A chifiért nem haragszom, írjuk a tudatlanság számára,de páran vagyunk, akik (nem mindenki) ha lenne Susvarájuk a seggüket a földhöz vernék, örömükben. Chifi, mi?

[ Szerkesztve ]

(#99026) Dorien


Dorien
veterán

Bodz! Olvass privátot, ha erre jársz. Kemcso keres. Üdv. :R

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#99027) szaki58 válasza szaki58 (#99025) üzenetére


szaki58
aktív tag

Az a függöny egy nagyon átlátszó , éppen csak volt, egyáltalán nem drasztikus. Lehet még sokminden más, ami a 800S-ben jó, és éppen az tetszik valakinek, más tulajdonsága, pl a kelleténél kevesebb basszus meg nem oszt, nem szoroz neki. Ez érthető, el kell fogadni.

(#99028) Ba cy lus válasza Remus389 (#99016) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Annak a klasszikus HD600-nak még a lelke, a driver is változott az idők során, nem mindenki szerint előnyére. Gondolod, más nem változott? Szóval azért a 20-25 évvel ezelőtti kiadás nem mérvadó, más is változhatott, még ha nem is szembetűnő. Pl. a Beyernél: a DT770 Editionnél kicserélték a kis műanyag alkatrészt még garanciálisan, mindkettő oldalon. A kicserélttel sokszor annyi idő alatt sem volt gond. Látszatra viszont teljesen ugyanolyan.

(#99029) fattyu válasza Remus389 (#98999) üzenetére


fattyu
veterán

Általában amúgy a planárok nem olyan hosszú életűek mint a dinamikusok.

gratulálok :D

a planargyűjteményem már akkor nagykorú volt amikor a hd600 még tervezőasztalon se volt.... egy se romlott el pedig van amit 10 éve nyúzok

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#99030) Ba cy lus válasza bala6120 (#98995) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Most nézem, hogy ennek mindkét oldalán van mágnes. A nyitott Sundara viszont egyoldalas. Gyanítom ezek alapján, a választott név csak marketingfogás, és nincs sok köze a két fejhallgatónak egymáshoz. Azért meghallgatnám, mit tud, mert zárt planárhoz még nem volt szerencsém.

Különben érdekes, hogy visszatért a Hifiman a kétoldalas kialakításhoz, de még a legolcsóbb fejhallgatójánál is (HE400i vs HE400SE).

[ Szerkesztve ]

(#99031) HUNNIA1920 válasza Ba cy lus (#99021) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Miért, hasonló ár kategóriában nem egy szinten vannak?

Kérdezem, mert én még nem hallottam őket, de a Hifiman-hez hasonlítják őket. Annyi, hogy Susvara, HE1000 szintű fejeseket nem csinálnak, ha jól tévedek. Elvileg mind2 feltörekvő kínai cég, még csak pár fejesuk van.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#99032) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Nincs véletlenül valakinek ilyen fejpant védő huzata, amit rá lehet húzni a fejhallgató pántra, hogy ne piszkolódjon?

A jó múltkor valaki rendelt Kínából, a szín mindegy lenne.

Köszönöm!

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#99033) Remus389 válasza szaki58 (#99027) üzenetére


Remus389
veterán

Az a függöny egy nagyon átlátszó , éppen csak volt, egyáltalán nem drasztikus. Lehet még sokminden más, ami a 800S-ben jó, és éppen az tetszik valakinek, más tulajdonsága, pl a kelleténél kevesebb basszus meg nem oszt, nem szoroz neki. Ez érthető, el kell fogadni.

Igen, ezzel én is egyetértettem, amikor ott voltam, hogy volt egy kis fátyla, de azóta vettem ezüst kábelt [link] és szerintem ezáltal javult a Sennheiser, csökkentek a hátrányai, ezt a mini beszámolót azóta is tartom: [link] Bár biztos vagyok abban hogy a HE1000SE nyerne ismét egy újabb meghallgatás alkalmával, az Audio-Technikát ezzel a kábellal azért megszorongatná szerintem, sőt, bár emlékezetből nehezebb összevetni.

Amúgy érdekes, azt írja van neki HDV 820-a is, kiváncsiságból rákerestem mégis, kábé mennyibe kerül most egy olyan, hát majdnem kiestem a székből. Ebből kiindulva neki nem okozna gondot a HE1000SE megvétele, mégis most a sima HD800-at veszi.

Még azt is mondta hogy kismértékben jobb a régi HD800, mint az HD800S, ezt olvastam máshol is, mondjuk átlagembernek inkább a HD800S való, de aki nagyon penge, többet ki tud hozni a sima HD800-ból, ha minimálisan is.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#99034) Remus389 válasza fattyu (#99029) üzenetére


Remus389
veterán

Rendben:

Általában amúgy a Hifiman planárok nem olyan hosszú életűek mint a dinamikusok.

Ezt arra alapozom, hogy nincs jó hírük megbízhatóság szempontjából. Bebotlottam reddit topikba is, ahol ment a sírás kinek hogy ment tönkre a Hifiman-je. De youtube commentek között is előfordul ilyen, vagy a head fi-n. Sennheiserre ez nem igazán jellemző, ott inkább olyanokat olvasok hogy a 25 éve vett HD600, olyan mint az új, meg hasonlókat.

Ba cy lus:

Elhiszem, hogy csökkentették a minőséget itt-ott, bár ez nem 100%, de azért szerintem, így is tartósak. 25 év múlva kiderül, hány % ment tönkre.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#99035) Dorien válasza HUNNIA1920 (#99032) üzenetére


Dorien
veterán

eBay [link] [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#99036) Ba cy lus válasza HUNNIA1920 (#99031) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Én hangzásvilágról írtam. Legtöbb gyártónak van egy sajátos hangzása.

(#99037) HUNNIA1920 válasza Dorien (#99035) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ebay-ről még mindig nem tudom rendelni, mert a paypal szerint terrorista gyanús személy vagyok és mivel 6 hónapnál régebbi a személyi igazolványom és lakcím kártyám, így nem vagyok jogosult a használatára. Nagyobb baj, hogy így törölni se tudom, amíg nem azonosítanak, de a regisztrációt engedték. Ott is sok "okos" ember "dolgozik".

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#99038) Gzula[HUN] válasza HUNNIA1920 (#99037) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Alihoz elég lesz egy bankkártya. Revolutos is jó. Nekem ILYEN-ből van fekete meg egy barna is. Előbbit használom rendszeresen, az jól bírja. Mosást is. A Dorien által linkelt első is jó minőségű, de abból a kisebb még a Sony MDR-1A is szűk volt. A nagy lett volna rá jó, de pl. M40X-re már nem kockáztatnám meg, arra lehet kicsi lenne.
A mintásakat nem ismerem.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#99039) Sinesol válasza fattyu (#99029) üzenetére


Sinesol
veterán

Règen mèg vastag, tartosabb membranokat hasznaltak, ma meg az egyre vekonyabb membranok felè mennek a planàrok, raadasul több gyartonal hatàron is vannak feszites szempontjabol, ezert is kevesbe tartosak. A règi darabjaid mèg sokaig jok lesznek, a mai daraboknal viszont azt mondjàk a 10 èv se biztos.

[ Szerkesztve ]

(#99040) Remus389 válasza Sinesol (#99039) üzenetére


Remus389
veterán

A vékonyabb, könnyebb membrán jobb hangminőséget produkál.
Részletesebb, tisztább és élénkebb lesz a hang.

A mérnököknek meg kell találni azt a pontot, ahol még jól szól, de azért még kellően tartós is marad, a garanciaidőt mindenképp túl kell élje.

Valószínűleg, ha vékonyabb, érzékenyebb a membrán, a leejtést is nehezebben viseli.
A hagyományos dinamikusnak más a felépítése, ezért jellemzően tartósabbak.

Bár ott meg az lehet, hogy a membrán anyagául szolgáló plasztikot, környezetvédelmi előírások miatt, lecserélik kevésbé ellenálló plasztikra. Mindenesetre a német fejhallgatókhoz kapható pótdriver ha szükséges, ha még jó állapotú a keret, ki lehet cserélni.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#99041) Ba cy lus válasza Remus389 (#99040) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A vékonyabb, könnyebb membrán jobb hangminőséget produkál.

Az lehet, de ugyanígy az erősebb mágnes is javít. Gondolom, olcsóbb a membránt keskenyíteni, mint az erősebb mágnes. :F

(#99042) Remus389 válasza Ba cy lus (#99041) üzenetére


Remus389
veterán

Az lehet, de ugyanígy az erősebb mágnes is javít. Gondolom, olcsóbb a membránt keskenyíteni, mint az erősebb mágnes.

Nem olyan biztos az, hogy teljes mértékben kompenzál egy erősebb mágnes.
Nem az anyagon spórolnak elsősorban.

Amúgy az erős mágnes nehéz, tehát akkor meg nehezebb lesz a fejhallgató, ezáltal kényelmetlenebb. Talán a Focal Utopiában van állati erős mágnes mellé állati könnyű driver, nem is egy könnyű darab, cserébe állati részletes a hangja. Mondjuk én a HE1000SE-t venném annyi pénzért, de nem hiszem hogy ez meg fog történni. Hallottam, jó az, de talán túl élénk lenne nekem hosszabb távon. :)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#99043) bitrograde


bitrograde
senior tag

Mindennek gondolom semmi köze a tervezett elévüléshez.

(#99044) Ba cy lus válasza Remus389 (#99042) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ugye a = F/m, innentől szerintem nem kérdés, hogy egyformán fontos.

Ráadásul a "minél vékonyabb, annál jobb"-elv sincs kőbe vésve, pl.: [link].

[ Szerkesztve ]

(#99045) Remus389 válasza bitrograde (#99043) üzenetére


Remus389
veterán

Szerintem gondolnak már erre is, hogy azért igenis menjen tönkre, ne működjön az örökkévalóságig. Ez-az meg van bennük gyengítve szándékosan, de nem feltűnően. Mondjuk anyagminőség szempontjából. Pár fillérrel olcsóbb minőségű plasztikból gyártják. Főleg az olcsóbbaknál. Vegyél újat majd, az a cél, nem az hogy pár eurocentet spórolnak azon a pár száz grammnyi műanyagon. Az majd hamarabb elöregszik és elreped, jobban karcolódik. Hamarabb veszel újat. A kifogás pedig az hogy környezetvédőbb, zöldebb, hamarabb lebomlik a természetben, ha elhajítanád az erdőben. :)

Talán a high-end-nél nincs ilyen, ott lehet tényleg ezt nem rakják bele, de alaposan megkérik az árát cserébe. Azért egy flagship-nél számít a cég hírneve is. Félmilliós vagy egymilliós fejhallgató ne menjen tönkre 3-5 év után. Bár olyan gyártó is van. Az Focal Utopiánál olvastam néhányszor driver meghibásodásról, azért az elég ütős, ha megtörténik veled. Bár szerintem nem szándékos, olyan a hangszórója, hogy hajlamos erre.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#99046) -NoVa- válasza Remus389 (#99045) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nen kifogás, tény. Meg az is, hogy ha ötödannyiba kerül harmadannyi élettartammal azonos hangminőséggel, akkor annyira nem járunk rosszul.

(#99047) bitrograde válasza -NoVa- (#99046) üzenetére


bitrograde
senior tag

Csak a környezet, de az meg kit érdekel.

(#99048) Remus389 válasza bitrograde (#99047) üzenetére


Remus389
veterán

Nem ezen múlik, ez elenyésző.

Ha látnád egyszerre az összes hulladékot, amit életed során kidobtál. Egy kisebb dombot is kitenne, a Napot is kitakarná.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#99049) bajnokpityu válasza Remus389 (#99034) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Úgy pontositanek, hogy vagy az első két hétben kimondottan a baja,vagy utána sose. De a gyári úgy működik, hogy fizetik az angol postát, és küldenek újat. Nem véletlen nem kereskednek vele.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#99050) Sinesol válasza bitrograde (#99043) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem igazán hiszek az ilyesmiben, ahol olcsóbb, gyengébb anyagokat használnak, az azért van, mert olcsónak kell lennie a terméknek, a mérnököknek elég gyakran kell kompromisszumot kötni, lehet, hogy lenne jobb minőségű anyag, de abból nem lehet a kért összegű fejest gyártani. Ahogy megyünk fel árban, úgy lesz anyagminőség terén egyre kevesebb a kompromisszum, bár ez sem teljesen arányos, ugyebár nem tudjuk, hogy hol mennyi a haszonkulcs, lehet egy józa ésszel készitett 500 dolcsis darab minőségibb kivitelezésű, mint egy 1000 dolcsis, ahol amin tudtak spóroltak. Hibákat nem kell feltétlen bele tenni, az a helyzet, hogy ha akarnának sem tudnának hibátlan darabokat gyártani, egyszer minden elromlik. Igencsak kockázatos direkt hibákat tervezni valamibe, ami amugy sem tökéletes. Emberek tervezik ugye a dolgokat, aztán ami papiron megfelelő minőségű alkatrész, az nem biztos, hogy a valóságban is az, ebből jönnek aztán a tipushibák.

Létezik persze az is, hogy a várható élettartam szerint választják az adott anyagokat, alkatrészeket, de az inkább a gyorsan fejlődő iparágak esetében hangsúlyosabb.
Pl. egy tévénél felesleges olyan alkatrészeket, megoldsáokat használni, amivel akár 20 évig is megbizhatóan megy, mivel sokan még fele ennyi ideig sem használják majd, lecserélik valami modernebbre. Egyrészt jóval drágább is lenne, másrészt meg az lenne csak igazán környezetszennyezés, ha extra erőforrásokat vesztegetnének olyasmire, ami ugyanugy a szemétdombon végzi, mint a fele akkora ráforditassal készülő termék.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.