Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) #71562240 válasza fi:zi'k (#16000) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sajnos semennyi. Az alvás kárára ügybuzgóskodom. :B

(#15999) schawo Tudom, ritkán vagyok "eccerű", inkább modoros... Ez már így marad. :B

[ Szerkesztve ]

(#16002) Xaels válasza Ati1979 (#15996) üzenetére


Xaels
félisten

Olyan "sokathallottaknak" mint itt a többség valószínűleg nem nagy eresztés a hangja meg még nincs igazán bejáratva. Nekem a K450 után majdhogynem megváltás. Majd elkérem páromtól a Clip+-ot amikor komolyabban tesztelek, de most The Game Has Changed és Tarja: Lucid Dreamer-je nagyon kiegyenlítetten szólt a One-al is.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#16003) paler


paler
aktív tag

Halli !

Szeretnék zenehallgatáshoz venni majd egy jó fejhallgatót. Ennek a kiválasztásában kérném ki a ti segítségeteket.
Kb. 40-45eFt-ot szánnék a fülesre és a erősítőre összesen.
Az erősítő valószínűleg egy Presenter2 lenne, és ehhez kellene egy hozzá passzoló füles, ami lehet akár használt is, csak minél jobban megfeleljen az ízlésemnek.

Megpróbálom összeszedni a szempontjaimat, hogy mik számítanak nekem:
- minél kényelmesebb legyen
- fül körül zárjon (ne nyomja a fülemet)
- ne zavarjam a páromat, ha mellette ülve hallgatok zenét
- Zenébe megpróbálok segítséget adni, hogy melyek szóljanak igazán jól rajta:
Piorítás 1. pl. Enya, Vangelis, Michael Bublé,
Piorítás 2. de hallgatnék még rajta pl.Depeche Mode-ot, Guns and Roses-t, vagy akár mai slágerzenéket is. De ezek lennének a másodlagosak számomra.

Köszönöm előre is a segítségeteket. :R

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#16004) Dorien válasza RetepNyaraB (#15973) üzenetére


Dorien
veterán

Köszi, meg is van az esti hallgatnivalóm... :)

[link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#16005) schawo válasza paler (#16003) üzenetére


schawo
titán

Shure SRH440 (de unom leírni, mindig ez a válaszom :B)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16006) pedrő válasza Xaels (#15991) üzenetére


pedrő
aktív tag

Pazarul fest, használd egészséggel!
Mennyi lett a vége, mire kézhez kaptad?

(#15997) adammkaa
Annó 30k körül mentek ezek használtan és volt pár garos példány is köztük. :U

(#16007) Ati1979 válasza Xaels (#16002) üzenetére


Ati1979
veterán

Akkor jól választottál. :)
Kis kockázati elem azért volt benne, hogy meghallgatás nélkül vetted...

Igazából akkor is lejátszó lesz a gyenge pont. Kell hozzá egy komolyabb majd szerintem...

(#16008) paler válasza schawo (#16005) üzenetére


paler
aktív tag

Köszi a tippet :R Ennek a fülesnek egyébként milyen a hangkarakter ?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#16009) Xaels válasza pedrő (#16006) üzenetére


Xaels
félisten

Thomanntól jött 61k-ért fi:zi'k közreműködésével. :R

(#16007) Ati1979: volt bőven benne kockázat, mert fi:zi'k is megmondhatja elég törpe fejem van és ezt is legkisebb méreten használom. WS55 például nagy a fejemre :DDD Volt is emiatt para kicsit, de nagyon bejön a fém és a bőr/műbőr párosa. Ha nem lett volna jó azért még ott lett volna a lehetősége, hogy továbbadom és keresek mást helyette.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#16010) Alan[HUN] válasza DEJVID (#15979) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

És azt röhögve tapossa a porba az M50-em... (Mondjuk az Aviatoron valami youtube-ról kovertált shit ment, de hát akkor is...:DD)

(#16011) pedrő válasza schawo (#16005) üzenetére


pedrő
aktív tag

+1
Pont ma hallgattam meg újra a régi srh440-emet. Még mindig tetszik a hangja. :)

(#16012) Ati1979 válasza Xaels (#16009) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerencsés ember vagy akkor. :)

Méretre meg hangra is jó lett. :))

(#16013) pedrő válasza Ati1979 (#16012) üzenetére


pedrő
aktív tag

A számból vetted ki a szót. :)

(#16014) truefx


truefx
aktív tag

Tanács kéne: http://goo.gl/bX7gio : lehet hogy ez hamisított? Túl olcsónak tűnik. A következő műfajokhoz ajánlott egyébként a K540? technó/ambient/acid/elektrótechno/manuchao/goatrance/klasszikus? Vagy azt írjátok meg hogy mihez nem ajánlott, köszönöm!

(#16015) #71562240 válasza paler (#16008) üzenetére


#71562240
törölt tag

Azt is unja már leírni. Amúgy szerepel a témaösszefoglalóban, és a fórumkeresővel is találsz róla rengeteget.

(#16016) vodkaboy22 válasza #71562240 (#15998) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Erre nem tudok sokat mondani maximum azt, hogy köszönöm, illetve bevallom, hogy igen a vajmi keveset írok magyarul és lehet, hogy anyanyelvem, de mégis angolul értelmesebben tudok kommunikálni...
Mindazonáltal fejlődik az ember.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#16017) Xaels válasza Ati1979 (#16012) üzenetére


Xaels
félisten

A mérettel van nagyobb szerencsém :DDD . Hangra az az igazság, hogy mivel nem ismerem még milyenek az igazán komoly darabok így nem állítottam valószínűleg túl magas elvárást ilyen téren így könnyű volt pozitívan csalódni. Amiket tudtam azért meghallgattam erre-arra, de nem igazán volt ennél magasabb kategória a kezemben. A saját mércémmel tekintve elégedett vagyok vele, de nem kizárt hogy az itteniek akik komolyabban foglalkoznak a témával nem lennének azok vele.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#16018) Ati1979 válasza Xaels (#16017) üzenetére


Ati1979
veterán

Utcára jó ez szerintem. Persze lehet komolyabbakat is kapni, de azért az igazán jó utcai fejesekből (szerintem) nem nagy a választék.

T5p-t és társait ne hallgasd meg inkább. :)

Azért ha van a közeledben valami jobb forrás próbáld ki arról is.
Itt igazából az a következő kérdés, hogy mennyit szánsz lejátszóra. :)

(#16019) RetepNyaraB válasza Ati1979 (#16018) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

utcára kb semmit :U Nem elég egy telefon, még egy lejátszó is húzza a zsebem? Mondom ezt úgy, hogy nem tudtam együttműködésre bírni a telefonom, meg az E17-et :W

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#16020) Ati1979 válasza RetepNyaraB (#16019) üzenetére


Ati1979
veterán

Én használtam utcára a t70p-t. Ki lehet bírni, de fülessel azért jobb mozogni.

Telefonnal én nem vagyok hajladó zenét hallgatni. Inkább húzza valami a zsebem, de szóljon rendesen.
Az E17 az nagyon nem utcára való szerintem.

(#16021) Alan[HUN] válasza RetepNyaraB (#16019) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

És budget megoldásnak ott a Clip+!:DDD Persze nyilván jobb egy E17-el...:U

(#16022) Ati1979 válasza Alan[HUN] (#16021) üzenetére


Ati1979
veterán

De utcára nem jó az e17. :N Túl nagy...

(#16023) szakibá... válasza truefx (#16014) üzenetére


szakibá...
senior tag

A kérdésed így (hogy fogalmazzak finoman?) nem túl ésszerű. Ha nem akarnám visszafogni magam egy ideje, akkor megvenném előled, a szokásos árához képest ez jó ár érte, ha tényleg újszerű az állapota. Bár valamiért az E-digitálnál most meglepően olcsó újan is, de ez még így is jó vétel szerintem. Legközelebb csak a típusról kérj véleményt, az árat eldöntheted magad is. Ahogy én tapasztaltam, a használt piac nem hajlandó az új ár kb. 40%-ánál többet adni semmiért akkor se, ha alig használt a cucc.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#16024) Alan[HUN] válasza Ati1979 (#16022) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Szerintem határeset, ha nem sok kompromisszumot kötsz a minőségért.:) Ugyanakkor tény, hogy sok lenne vele a macera (még jó, hogy csak Clip+-om van, az elfér...:D), szóval csak egy szűk rértegnek lehet érdekes, de itt meg ugye a fejhallgatózás szépsége köszön vissza: kinek a pap...:))

(#16025) Ati1979 válasza Alan[HUN] (#16024) üzenetére


Ati1979
veterán

Értelmetlenség utcára olyat használni. Már rengeteg féle és árú lejátszót lehet kapni. Fölöslegesenek tartom ezeket a portable rig-eket.
Csakhogy mást ne mondjak, hogy fiio termékplakettáján is ott van már pl. az x3.
Esetleg akkor van értelme, hogyha valami komolyabb fejessel akarja valaki használni és azért köt a lejátszóra erősítőt.

(#16026) fi:zi'k válasza truefx (#16014) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egyértelműen mélyorientált darab, nem hiszem hogy gondod lenne vele.
Viszont ez a fehér-fekete összeállítás nekem gyanús. Tudtommal csak fekete létezik, de ha van fehér is, akkor miért nem fehér az egész, mint a K520 esetén? :U

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16027) Alan[HUN] válasza Ati1979 (#16025) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Ja, egy M50 alá tényleg overkill, tényleg csak NAGYOn szűk rétegnek éri meg a szopást...:R

(#16028) Ati1979 válasza Alan[HUN] (#16027) üzenetére


Ati1979
veterán

Én nem tudnám magam elképzelni úgy, hogy kis fejeserősítővel szaladgáljak az utcán.

Az m50-hez pont jó az x3. Olyan éles magas kiemelése van, hogy szerintem elnyomná a basszusát. :))

(#16029) #71562240 válasza fi:zi'k (#16026) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha már K520... Ha tudsz erre valamit, köszi. (#15844) kammerer és (#15849) kammerer

(#16030) spiritex


spiritex
veterán

Nagyon érdekes dolog az, hogy mennyire nem mindegy mibe dugja az ember a ... fejhallgatóját! Mert hogy dícsértem itt nem olyan régen a Maxell Retro DJ fejhallgatót. Na most vettem egy köztudottan és híresen jó hangú Sansa Clip+ -ot, és hát ebben nagyon nincs jó hangja, tompa lett és részlettelen! (A Denon AH-C260-as fülesemből viszont a jót hozta ki, nem is tudtam, hogy ilyen mélyei vannak!)

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16031) margithid válasza Ati1979 (#16020) üzenetére


margithid
veterán

Miért nem jó telefonon zenét hallgatni?

(#16032) szakibá... válasza fi:zi'k (#16026) üzenetére


szakibá...
senior tag

Az eladó profi, úgy tűnik, hogy felújított darabokat árul. Van neki másik 540-ese is olcsóbban, de annak a pántja sem az eredeti.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#16033) Ati1979 válasza margithid (#16031) üzenetére


Ati1979
veterán

Mert nagyon gyenge hangminőséget produkálnak. A mai telefonok nem (jó minőségű) zenehallgatásra vannak kitalálva.

A fejeseket meg meg sem hajtják rendesen...
A legtöbbet legalábbis.

(#16034) Xaels válasza Ati1979 (#16018) üzenetére


Xaels
félisten

Kifejezetten kicsire összecsukható utcai fejesekből tényleg nincs komoly választék. Nincs a közelben komolyabb forrás sajnos és venni sem fogok tudni a közeljövőben mert úgy néz ki rövidesen költözni kényszerülünk.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#16035) margithid válasza Ati1979 (#16033) üzenetére


margithid
veterán

Azért a wolfson DAC-kal ellátott telefonok és pl a HTC One igencsak alkalmas minőségi zenehallgatásra.
Szeritnem ezek a telók egy 40-50k-s fejhallgatót is gond nélkül kihajtanak.

(#16036) adammkaa válasza margithid (#16035) üzenetére


adammkaa
senior tag

Igen wolfson dac van benne, csak az a baj, hogy nincs kihasználva a tudásuk, csak buherálásokkal lehet. Boeffla kernel stb, ami tartalmaz valami audiot.

Nexus 5 Black

(#16037) Ati1979 válasza Xaels (#16034) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem nem kell ahhoz megvenned a komoly forrást, hogy kipróbáld. Biztos vagyok benne, hogy egyéb lehetőség is van.

(#16035) margithid

Gyakorlati tapasztalataim a témával kapcsolatban:

Hát én először a wolfson dac-os wave1 kezdetem hajtani a shure se425-öt. A részleteket elmosta, és a tere is kicsi volt. De azért szólt valahogy.

Aztán jött a sony F series walkman. Elképesztően jól passzolt a füles és a lejátszó egymáshoz.
Szép részletes hang, nem színezett nem mosott. Elég jó tér.

Aztán jött, az ak120. A füles kevés hozzá. Kicsi a tere és felbontása. Képtelen visszadni a lejátszó tudását.
Kell vennem egy új fülest...

Szóval szerintem próbálj ki valami jobb forrást. A füles / fejes nem is kell, hogy drága legyen.
15k ért olyan fülest kapsz már, ami készen van...

Amúgy,az hogy wolfson dac magában nem sokat jelent.

[ Szerkesztve ]

(#16038) krbC


krbC
tag

Sziasztok!

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
-Otthon

Milyen célra szeretnéd használni?
-elsősorban zene hallgatás, ez után játék etc.

Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
-25.000 (steelseries 5Hv3 al szemezgetek, de nem tudom hogy a SS márka megfelelő lenne zene hallgatásra is)

-mikrofonos
-zárt

Köszönöm
Üdv.

-gl hf-

(#16039) fattyu válasza krbC (#16038) üzenetére


fattyu
veterán

Kérdés előtt olvasd el a Téma összefoglalót!

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16040) Zoli133 válasza krbC (#16038) üzenetére


Zoli133
őstag

Szia!
Shure srh-440, meg hozzá külön egy asztali vagy csiptetős mikorofon a legjobb konstrukció.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#16041) Ati1979 válasza fattyu (#16039) üzenetére


Ati1979
veterán

Mentségére szóljon, hogy legalább valamennyire beleolvasott. :)

Kivétel a mikrofonra vonatkozó részt. :))

[ Szerkesztve ]

(#16042) #71562240 válasza margithid (#16035) üzenetére


#71562240
törölt tag

Minőségi zenehallgatásra éppenséggel egyáltalán nem alkalmasak. Kihajtják a fej-/fülhallgatót, de nem minőségi módon, hanem csak praktikusan.
A DAC csak egy dolog, egy lejátszónak még nagyon sok eleme van, amely elemekből az igazán "minőségiek" nem tudnak belekerülni egy mobiltelefonba, részben mert nem is férnek bele, másrészt mert egyelőre nem is akarják a telefongyártók megfizetni ezeket a drága alkatrészeket - a telefonok terén éles az árverseny, és érthető okokból egyelőre egyik telefongyártó se vállalja fel, hogy a készülék költségének-árának a felét a médialejátszó hardver képezze. A minőségnek ára van. Persze a technológia fejlődik, a mobiltelefonok hangja is javul, de egyelőre erősen behatároltak a képességeik - természetszerűleg. No persze mihez képest...

(#16039) fattyu Olvasni a jelek szerint olvasta, csak esetleg nem értette, vagy inkább nem hitte el, hogy komolyan veendő a tartalma.

(#16043) krbC válasza fattyu (#16039) üzenetére


krbC
tag

+1, Ne haragudj, kommentek alapján kérdeztem csak. jogos. törölnéd?
Üdv.

-gl hf-

(#16044) krbC válasza Zoli133 (#16040) üzenetére


krbC
tag

Köszönöm a segítséget a szinte OFF-olás ellenére :)
ui.: sry még egyszer. töröljük ne hogy más rólam vegyen példát :DDD

-gl hf-

(#16045) margithid válasza Ati1979 (#16037) üzenetére


margithid
veterán

Valóban magában sokat nem jelent, de pl nexus s-nél is rootolni kell és feltenni a voodoo soundot és utána meghallgatni a dolgokat:)
Nekem teljesen jó, igazából nincs is kedvem egy külön mp3 lejátszót használni.

(#16046) Ati1979 válasza margithid (#16045) üzenetére


Ati1979
veterán

Persze bizonyos szintig jó, de a felett érdemes külön lejátszót venni. :))

(#16047) Xaels válasza Ati1979 (#16037) üzenetére


Xaels
félisten

Kérdés az, hogy mit nevezünk vagy inkább mikortól beszélünk komoly forrásról. Sajnos a környezetemben 1 valakinek van audiofil beállítottsága, de neki is jelenleg csak egy S3-a van mert az iAudio X5-ösével nem volt a telefon mellett megelégedve és jelenleg fejhallgató és lejátszó párost keres.

(#16045) margithid: én is sok évig Cowon D2-est használtam és a One előtt semmi nem ütötte meg a szintjét, de most a One-al PowerAmp-ot használva semmivel sem éreztem jobbnak a D2-est. Persze lehet egy másik komponenssel a láncban kijönne a különbség.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#16048) RetepNyaraB válasza margithid (#16045) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Most mit is nézzük egymás köldökét :U
Gyalogolok a Kálvin téren a Kossuth Lajos u. fele, meg lehet bolondulni a zajban. Aztán felszállok a buszra, 347 másik hónaljszagú és lökdösődő ember társaságában, fél órát zötykölődöm rajta; meg lehet bolondulni a zajban. Ide egy két dolog kell: jó zárt fejes és hangerő. Valamint nem Pat Metheny What's it all about c. lemeze, sem pedig Enya. Hanem pl James LaBrie, amit valaki itt mutogatott két hete; örök hála neki :R
Utcán lötyögve sem baj, ha igazán jó a cucc, de azért nem itt fogom semmibe révedve csodálni a pontos térleképzés kristályos magasakkal megtámogatott basszus magmáit... :N Teljesen megfelel egy telefon, persze valami moddolt audioval (és nem a wave; az mindig is fos volt Wolfson ide, vagy oda) .
Főleg, mivel így hallom is, ha csörög és fel tudom venni. Különben hívhatok mindenkit egyesével vissza miután kikapcsoltam a lejátszót :(
Mivel azonban én otthon is telefonról hallgatok pl elalvás előtt, vagy takarítás közben zenét, ezért szerettem volna az e17-et beüzemelni rá, de nem hagyja a kernel; ez van

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#16049) Ati1979 válasza Xaels (#16047) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem itt a fórumon van pár embernek komolyabb rendszere. Nem hiszem, hogy ne lenne valamilyen lehetőséged kipróbálni az új fejesed valami értelmesebb cuccal.

Kár, hogy nem jöttél a fejes találkozóra. Ott volt minden földi jó.

(#16048) RetepNyaraB

Olyan fülest kell venni ami jól izolál. Pl. az se425-tel kb. azt sem hallod ha ráddudál az autó. :)

Ennyi a titka.
Szóval szerintem arra így 2013-ban nem nagyon lehet hivatkozni, hogy azért nem kell jó füles meg lejátszó az utcára mert a zajok miatt nem lehet rendesen zenét hallgatni. :)

Más dolgokra lehet hivatkozni, de erre szerintem nem érdemes. :)

Nem telefonként említettem a wave-t, hanem a zenehallgatási képességeire próbáltam felhívni a figyelmet.

Persze 4-5 éves telefon, nincs partiban a mostani csodákkal...

[ Szerkesztve ]

(#16050) Xaels válasza RetepNyaraB (#16048) üzenetére


Xaels
félisten

Ott a pont. Amúgy én mutogattam James LaBrie-t :B Stratovarius - Soul Of A Vagabond évek óta az egyik kedvencem és mindig elsők között próbálgatom vele az "új" cuccokat.

(#16049) Ati1979: dolgoztam délután 4-ig. Örültem, hogy hazaértem nyugiba. A zajokkal kapcsolatban annyit hozzátennék, hogy mint olyan nem csak a levegő lehet közvetítő közeg.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.