Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) thesound


thesound
őstag

Segítsetek helyretenni a fejemben :)

A Beyer honlapján frankón le van írva, hogy a 'DT770 Pro' és a 'DT770 M' között mi a különbség. Ezt értem.
A 'DT770 Edition' (vagy Limited Edition?; amelyiken kék sáv van) az miben tér el a 'DT770 Pro'-tól/'DT770 M'-től)

(meg eleve ezekkel az edition-kel kapcsolatban eléggé hanyag infokat találtam)

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#9002) Zoli133


Zoli133
őstag

Komolyan mondom, időnként kell egy kis pihenő a fejhallgatózásban, pár napig nem volt időm a 440-re, csak a hangfalak, meg az IEM és most tűnik fel mennyire más élmény a fejhallgató, teljesen elszoktam a hangjától, főleg a mély túlsúlyos se215 után, a szövet párnás 440-em szinte zavaróan magasba húzónak tűnik, pedig imádom csak kicsit elvitt a fülhallgató más irányba és szokatlan. Elég alkalmazkodó dolog ez a fül, de ez most jó, olyan mintha valami teljesen új dolgot hallgatnék. :D

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#9003) Deadzone41 válasza Zoli133 (#9002) üzenetére


Deadzone41
őstag

ezért kell mindig úgy hallgatni valami új dolgot is, hogy mellette ott egy referencia amihez tudsz viszonyítani. tehát a legjobb ha A-B-zed a saját fejhallgatóddal. fejestalikon szokott velem az lenni, hogy kipróbálok 20 dolgot, és a végén már azt se tudom a saját fejhallgatómnak milyen hangja van.

(#9004) Stepo


Stepo
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy jó fejhallgatót venni,de nem nagyon értek hozzá.
Buszon,otthon használnám mobilról,alaplapi hangkártyáról(egyenlőre),PSP-ről.
Főként rock-ot hallgatok,(néha mást is)pl.:Tankcsapda,G'N'R,Metallica,AC-DC stb...
vezetékest,mikrofon nélkül,zárt,circumaural.
Nem tudom ez mennyire kivitelezhető ~10K-ből :F

(#9005) Bodz válasza thesound (#9001) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A kék a DT 770 Edition 32 ohmos változata. Ez egy nagyszerű összehasonlítása a különböző impedanciás, illetve az Edition és Pro változatoknak.

[ Szerkesztve ]

(#9006) thesound válasza Bodz (#9005) üzenetére


thesound
őstag

áhh ezt elolvasom, thx

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#9007) bigmasterg válasza bigmasterg (#9000) üzenetére


bigmasterg
addikt

Legnagyobb baja, hogy hosszú távon nem egy kényelem bajnok.
(De a hd25 lényegesen kényelmetlenebb volt.)

(#9008) fi:zi'k válasza bigmasterg (#9007) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mennyivel jobb mint a 440, illetve mennyivel kényelmesebb annál?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9009) bigmasterg válasza fi:zi'k (#9008) üzenetére


bigmasterg
addikt

Kényelmetlenebb.
Főleg, hogy az srh440-en 840 párna van nekem. Így sokáig-sokáig tudom hallgatni.

(#9010) Bodz válasza Stepo (#9004) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A Tankcsapdától eltekintve vállalható dolgokat hallgatsz. :D 10-ből simán megoldható.

(#9011) guppy válasza Bodz (#9010) üzenetére


guppy
őstag

Nah !!! , azért a régi felállás elég jó volt, ráadásul még a koncertjeik is igencsak jók voltak, főleg azok amiken inkább a slágereiket jászozták :DDD

(#9012) Bodz válasza guppy (#9011) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egyszer próbálkoztam Tankcsapda koncerttel, de nem igazán jól sült el. Az már komoly gond, ha egy magyar bandánál nem értem a szöveget. :D Lovarda, Debrecen, jó régen, nem tudom azóta mennyit javult.

(#9013) matyi94 válasza Bodz (#9010) üzenetére


matyi94
senior tag

Meg rateszel 2ezret es vehetsz Digitech pro monitort. En is rendelek magamnak egyet nemsokara.

Legyen szép napod!

(#9014) Bodz válasza matyi94 (#9013) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem veszek még egyet, nem, meg se próbálj meggyőzni! Az LD Takstar HD2000 (nehogy elfelejtse valaki!!!) amúgy sokkal meggyőzőbb elsőre, bármire is dugod, a Digi azért elég válogatós.

[ Szerkesztve ]

(#9015) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Ez milyen lehet ?
Yamaha HP1 Ortho.
(Faterom ~80 éves nagybátyjánál láttam.)

(#9016) krichd1 válasza Bodz (#9014) üzenetére


krichd1
addikt

Digitech még mindig megvan ? Ezen most csodálkozom, hogy még nem szabadultál meg tőle. :D

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9017) schawo válasza bigmasterg (#9015) üzenetére


schawo
titán

Pont ilyenem van. Magasban kevés, alján lomha. De két éve nem volt a fülemen. Olyan igazi hetvenes évekbeli hangja van.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9018) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Senki nem bír aludni? :D

Az M50-nel kapcsolatban: a nagyker sem tud két revízióról. :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9019) vodkaboy22 válasza fi:zi'k (#9018) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Fizik-től tegnap este elhoztuk barátnőm új shure-440-ét és meglepődve tapasztaltam, hogy bejáratás nélkül is nagyon kellemes közepe van a fejesnek! Nem az én ízlésem, de jó volt látni barátnőmet, ahogy minden egyes kedvenc zenéjével mosolygott.
Köszi Fizik még1szer, hogy tegnap este meghallgathattunk párt, de ahogy tippeltem a shure440 vitte a el nála a legjobb címet másik 6 mellett :DD
Nem baj ebbe a hónapba kevesebb bort fogok inni, hogy a költségvetés "rendeződjön" :))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#9020) attika89 válasza fi:zi'k (#9018) üzenetére


attika89
senior tag

Nincs hivatalos infó róla, csak egybehangzó tulajdonosi tapasztalatok.

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#9021) Mi5i


Mi5i
aktív tag

Sziasztok,

Nem meglepő módon, füles szeretnék újítani a közeli jövőben. Kinéztem első hsz, és topikjavaslatok alapján számomra szimpatikus M40fs/D40fs fejhallgatókat, de lehetőségem lenne egy kicsit még rátéve egy Pioneer HJD-1500K-ra, mit mondanátok, megérné a Pioneer-t választani? Árban nem épp egy kategória, meg tudás alapján is sok az utóbbi mellett szól, de azért megkérdezném, hátha van valakinek tapasztalata pont ezekkel.

Köszönöm! :R

(#9022) Mi5i válasza Mi5i (#9021) üzenetére


Mi5i
aktív tag

* Fülest, HDJ :)

Valamint, amit kifelejtettem, hogy otthoni körülmények között lenne leginkább használva.

(#9023) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Szasztok!

Lenne két kérdésem a szakikhoz.
1. érdekelne, hogy mennyi időt bír ki egy fejhallgató belseje? Tehát a hangszóró (vagy nemtom, hogy fejhallgató esetében minek hívják). Btw egy HD 555-ről lenne szó.

2. létezik olyan hely Mo-on ahol HD 555-höz lehet kapni "fülpárnát"?

Köszi!

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9024) guppy válasza fLeSs (#9023) üzenetére


guppy
őstag

1. évtizedeket normál használat mellett
2. igen, audiopartnernél [link]

3. - a HD555 és a vele azonos kialakítású fejeseknél szériahiba, h megreped a fejpánt, de ez csak esztétikai hibát jelent, ettől még nem fog leesni a fejedről (bővebben a régi fejestopikban tudsz erről olvasni)

(#9025) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Érdekes lehet a most vasárnap készülő Allee vasárnap akció, még nem kerestem rá, de állítólag minden/ nagyon sok termék 20%-al olcsóbb lesz az üzletekben (végösszeg). A Bestbyte-ban érdeklődtem, és a Panasonic TVkre és Sennheiser fej és fülhallgatókra lesz érvényes. Olyan Extra jó vételeket nem láttam, de mondjuk a HD 229 18-19 körül van, akkor el lehet hozni 14-15-ből, ami nem rossz.

Az akció a többi üzletre is vonatkozik, de úgy láttam mindenki annyit "vállal" belőle, amennyit akar, érdemes érdeklődni.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#9026) bmakszim válasza DBAtti (#9025) üzenetére


bmakszim
senior tag

Itt is 20% kedvezmény van 21-ig minden Sennheiserre.

(#9027) fLeSs válasza guppy (#9024) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Köszi az infót.
Namost ez biztos hülye kérdés, de mi az a kengyelpárna/pánt és mi az az egész kengyel? :D (előttem van az audiopartner árlistája).
A kengyelpárna az a szivacs, ami a fejem búbjával érintkezik? (1180 Ft) És melyik az a pánt?
Az egész kengyel pedig az a műanyag ami összeköti a két fülest? (9150 Ft)

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9028) bakter24 válasza bmakszim (#9026) üzenetére


bakter24
őstag

Ezer köszi, pont ezt néztem valamelyik nap, de a kupot nem vettem észre :W Még jó, hogy nem rendeltem meg...

A kérdésem: a HD 419 és a HD 429 között van akkora különbség, hogy megéri az árkülönbséget? Van aki egekbe magasztalja, van aki lehúzza nagyon. Ebben az árkategóriában jónak mondható?

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#9029) Bodz válasza krichd1 (#9016) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Meg hát. Buddha Bar albumokat szoktam vele éjjel hallgatni. :)

[ Szerkesztve ]

(#9030) guppy válasza fLeSs (#9027) üzenetére


guppy
őstag

igen, jó helyen kapirgálsz, jelen esetben a kengyelpárna/pánt sztem azt a szivacsot jelenti ami a fejed búbjával érintkezni, persze ha venni/rendelni akarsz majd tőlük azért előtte hívd fel őket, és majd biztosra :))

(#9031) Stepo válasza Bodz (#9010) üzenetére


Stepo
aktív tag

Ez jó lenne,csak nálunk ez beszerezhetetlen :O (Szlovákia).
Erről mik a vélemények/tapasztalatok? Panasonic RP-HTF600E

(#9032) ntomka válasza bigmasterg (#9007) üzenetére


ntomka
nagyúr

Még infót, vagy megyek és elhozom. :))

ツ Headphones on - World off

(#9033) schawo


schawo
titán

Ezt ismeri valaki?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9034) baluka26 válasza schawo (#9033) üzenetére


baluka26
veterán

eBayen állítólag pártíz dolcsiért megy.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9035) Zoli133


Zoli133
őstag

Nem tudom ki látta: [LINK]
De megpróbáltam kicsit összeszedni az srh440es párnacserés történetet, saját tapasztalatok alapján.

(#9033) schawo: Talán fi:zi'k linkelte ugyanezt egy hete nagyjából, akkor esett róla pár szó, de tapasztalat nem igen volt.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#9036) donpe


donpe
aktív tag

Sikerült ma a szófai partnerem lebeszélni egy Beatsről! :DD Sennheiser HD380 Pro lett a vége. Ez volt a boltban és ez is tetszett neki. Egyébként nem rossz darab. iPodról elég jól produkált, bár az én dinnye fejemet szorította. Meg a párnája nem tűnik valami tartósnak.

(#9037) bigmasterg válasza ntomka (#9032) üzenetére


bigmasterg
addikt

Szerintem te egy kicsit sötétnek,
nem is sötétnek, hanem
kicsit soknak találnád a mélyeit. (ahogyan a D7000ét is soknak találtad).

(#9038) baluka26 válasza bigmasterg (#9037) üzenetére


baluka26
veterán

Kíváncsi lennék mod nélkül milyen lenne.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9039) ntomka válasza bigmasterg (#9037) üzenetére


ntomka
nagyúr

A900-hoz képest is? :)

ツ Headphones on - World off

(#9040) bigmasterg válasza ntomka (#9039) üzenetére


bigmasterg
addikt

hüü
az jó régen volt már.
Nem tudom megmondani ennyi idő elteltével.
Azóta sok mindent hallgattam, meg nagyon nem mindegy, hogy hallgatás előtt és után mi mást hallgatott az ember.
Viszont nekem akkor az A900 nem jött be túlságosan (asszem' a magasaival volt bajom), a w1000x-nek viszont megtaláltam anno a szépségét. (De annak is idő kellett, lehet, hogy az A900nak is több idő kellett volna anno.)

De ha ennyire érdekel, akkor majd kölcsön adhatom valamikor egy pár napra. ;) De ez már pü.téma

(#9041) Bodz válasza Stepo (#9031) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mélyorientált (jók is ezek a mélyek, nem az olcsó puffogásra kell gondolni), puha hangja van. Szerintem kellemes, könnyen hallgatható.

[ Szerkesztve ]

(#9042) ntomka válasza bigmasterg (#9040) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mindenképp meghallgatnám. :K

ツ Headphones on - World off

(#9043) Stepo válasza Bodz (#9041) üzenetére


Stepo
aktív tag

Most nézem,hogy a Superlux HD660 papíron jobb és olcsóbb mint a Panasonic RP-HTF600E most akkor melyik a jobb :F és képes lenne a mobil is meghajtani a hd660-at?
Nem is gondoltam volna,hogy ilyen nehéz fejest választani :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9044) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Random kérdés:
Miért van kb. minden DJ-nek Sennheiser HD 25-ös fejhallgatója? Ennyire brutál jó lenne DJ-zésre?

[ Szerkesztve ]

(#9045) vodkaboy22 válasza Stepo (#9043) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Mit értesz azon hogy papíron? :F :Y
Papíron tok jól mutat 20 000Ft azt elhiszem, de papíron egy mig21 csak egy kép...
Papíron egy tok vacak dolog az az elektroncső fűteni kell világít fölösen rosszak az adatai biztos nem lehet belőle jó elektronikát csinálni :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#9046) vodkaboy22 válasza Vasinger! (#9044) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én még egy DJ-t se láttam ilyen fülessel :DD Pedig személyesen ismerek párat :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#9047) Vasinger! válasza vodkaboy22 (#9046) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem magyar "DJ"-kről beszélek, hanem külföldiekről akiknek nevük is van: Bingo Players, Avicii, Calvin Harris stb.

(#9048) vodkaboy22 válasza Vasinger! (#9047) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Avicii-t én pio fejessel láttam :DD
Morgan page-et szintén
Arno Cost -Beyer
Armin Van - Beyer
Fedde le Grand Shure
Morgan Page Last light at night partyn voltam is és láttam a mestert alkotni :DD A többi csak album fotokról mondom.

De szerintem nekik annyi fejesük van mint neked könyved :) és mikor mit használnak mihez és persze milyen partyn milyen sponzor van ezt se felejtsd !!! És pont ezért szerintem nem mérvadó, hogy mi van nekik kb az amit a sponzor mond/ad. :R

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#9049) Vasinger! válasza vodkaboy22 (#9048) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, szokták váltogatni is ahogy észrevettem, de ez a Sennheiser szemet szúrt nekem annyiszor de annyiszor láttam, hogy vicc.

És elvileg DJ-k igényei alapján készítették: katt

(#9050) vodkaboy22 válasza Vasinger! (#9049) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Na látod tudja a fene nem vagyok DJ !
Barátom véleménye szerint (Balaton light / night / white party hasonlókon volt dj) mondta, hogy beyernél nincs jobb pultja és sok minden más felszerelése is beyer!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.