Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Amartus válasza DBAtti (#8000) üzenetére


Amartus
senior tag

Köszönöm, így rendben lesz :R

Istenem, tele van csillagokkal...

(#8002) szakibá... válasza Amartus (#7996) üzenetére


szakibá...
senior tag

Én nem problémáztam vele, bő vízzel, folyékony mosószerrel kézzel kimostam, jól kiöblítettem és törölközőrétegek közt kinyomkodtam. Aztán a szivacsot visszaegyengetve hagytam megszáradni. Ha csak felszínesen tisztítod, a büdösség nem jön ki belőle.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#8003) krisztian7


krisztian7
tag

Akg k401-ről mi a véleményetek? 20ezer körüli áron megy. sokan a kedvelt k501-hez hasonlítják. Ezt néztem ki a shure srh440 mellé amit szívesen meghallgatnék rock,jazz zenén. Mindenképp a kényelem ami kicsit az Akg felé húz, mert a a saját akg k518-ból kiindulva ez is fontos számomra.

(#8004) ntomka


ntomka
nagyúr

Már megint túl sok fejhallgatóm van. :U

ツ Headphones on - World off

(#8005) Vasinger! válasza ntomka (#8004) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én közülük a legrosszabbat is szívesen elfogadom :D

[ Szerkesztve ]

(#8006) vzsryl válasza ntomka (#8004) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Most dicsekedsz vagy panaszkodsz? :DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#8007) ntomka válasza vzsryl (#8006) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mindkettő! Most jött meg a múltkori reklámáras SRH440. Megmentettem az apróhirdetések enyészetétől. :D

(#8005) Vasinger!: Az most pont ez. :D

Erősen filózom rajta, hogy SRH1840, SRH440, K551 huss és beboltolok egy HE-500-at helyettük. :D

Úton van franciahonból egy Grado L párna pár is a HF2-höz, meg majd meglesz a kábel is valamikor, és azt is szépen kipofozom kicsit. Megérdemli, asszem az eddigi legjobb fejhallgatóm minden hibájával együtt. :U

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#8008) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Bp-i fejes találkozó időpont!

Észrevételek a céltopikba mehetnek. :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8009) Eagle16


Eagle16
addikt

Nos ilyet ne rendeljetek innen, mert nincs :N

Én szerettem volna egyet, de állítólag nincs az egész országban...ki is veszik majd a kínálatból.

Úgyhogy most nem tudom mi legyen, itthonra kéne egy jó fejes zenehallgatásra (mindenféle), filmnézésre.
Circumaural kellene, nagyon fontos hogy kényelmes legyen és jól szigeteljen. A használttól sem ódzkodom, max. 15k körül...Audigy 4 van hozzá a gépben.

Most egy HP200-as Philips van, ennél szerintem akármi jobb hangminőséget adna. Kényelmes, csak épp el van törve és egyáltalán nem szigetel.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#8010) Killer01


Killer01
őstag

Sziasztok,
15 k-ig keresnék elfogadható hangminőségű zárt és kényelmes sztereo fülest otthoni használatra. Jobbára keményebb zene a favorit akár némi klasszikus beütéssel (Nightwish, Tiamat, Evanescence; + folk metal). Ezek közül van számomra megfelelő?:
SENNHEISER HD 201
MAXELL Audio Wild
GENIUS GHP-04DJ
HERCULES HDP DJ M 40.1
MAXELL Pro Studio HP6000
SENNHEISER HD 202 II
SENNHEISER HD 205
SENNHEISER HD 219

Vagy más javaslat?

(#8011) fi:zi'k válasza ntomka (#8007) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szerintem nem tartana sokáig vevőt találnod. :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8012) Zoli133 válasza Killer01 (#8010) üzenetére


Zoli133
őstag

Beyer DT235-t nézd meg, igen korrekt ebben az árkategóriában.
Milyen forrásról használnád?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#8013) ntomka válasza fi:zi'k (#8011) üzenetére


ntomka
nagyúr

Melyikre gondolsz? :P

ツ Headphones on - World off

(#8014) fi:zi'k válasza ntomka (#8013) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Abban a sorrendben. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8015) Bodz válasza Eagle16 (#8009) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#8016) Killer01 válasza Zoli133 (#8012) üzenetére


Killer01
őstag

Jobbára PC-ről használnám, egy komolyabb hangkártya beszerzése is tervben van az alaplapi köszörű helyett...
A Beyer-t nem találtam az itteni boltokban, sajna vidéki vagyok...ennyire nemm jók a listámon lévő fülesek?

(#8017) Zoli133 válasza Killer01 (#8016) üzenetére


Zoli133
őstag

A maxell audio wild az a maga árában jó, de ha 15k a keret akkor használjuk ki. Vannak megbízható boltok amik postáznak, viszont fejhallgatót nem árt kipróbálni vásárlás előtt.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#8018) guppy válasza ntomka (#8007) üzenetére


guppy
őstag

gondolom a srh440-et és a k551-et kb ugyan arra a célra használod, azokból add el amelyik kevésbé tetszik, és annak helyére a HE-500 :))

(#8019) Eagle16 válasza Bodz (#8015) üzenetére


Eagle16
addikt

Valóban, el is felejtettem hogy ez is ugyanaz csak más néven, pedig múltkor is írtad :)

10k-ért nem nagyon van jobb ugye? Pl. valamelyik Superlux...

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#8020) ntomka válasza guppy (#8018) üzenetére


ntomka
nagyúr

A 440 árán elég sok HE-500 kijönne. :D

ツ Headphones on - World off

(#8021) guppy válasza ntomka (#8020) üzenetére


guppy
őstag

épp ezért fogalmaztam úgy h a helyére :))

(#8022) ntomka


ntomka
nagyúr

Egész magasorientált az 1840 párnájával a 440. :D

ツ Headphones on - World off

(#8023) Bodz válasza Eagle16 (#8019) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jobb szerintem, mint a 10 alatti Superluxok. :) És nem is visít, mint a HD681 és HD668. Remélem tényleg van is a linkelt boltban... :)

[ Szerkesztve ]

(#8024) Eagle16 válasza Bodz (#8023) üzenetére


Eagle16
addikt

Majd kiderül, mert már megrendeltem. Azt írja hogy van raktáron...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#8025) Bodz válasza Eagle16 (#8024) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha megkapod majd el ne felejts beszámolni róla! Legyen már az enyémen kívül is valami vélemény a fülesről. :)

(#8007) ntomka: Valami nagyobbat, az kevés lesz neked. :D

[ Szerkesztve ]

(#8026) Eagle16 válasza Bodz (#8025) üzenetére


Eagle16
addikt

Oké. Az a baj hogy nincs referenciám hozzá, ezt a mostani Philips-et használom már vagy 8-9 éve...előtte meg nem is volt semmim :) Szóval nem tudom mi a jó. A fülhallgatóm meg a hangfalaim egészen jó darabok, de azokat ugye nem tudom egy fejhallgatóhoz hasonlítani.

Amúgy még itt is meg lehet rendelni: [link]

Ha a mostani helyről nem hozzák ki, akkor itt még megpróbálom majd.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#8027) donpe válasza Ear001 (#7980) üzenetére


donpe
aktív tag

:R :C Gratula az íráshoz!

"szigoró napirend szerint zárkóztam volna be egy szobába, hogy ne zavarjam a családot és viszont, és rettentő elmélyült kucorodások közepette fedeztem volna fel újra a zenéim." - nah velem pont ez van mióta megvan az Audeze. :D

(#8028) #71562240 válasza Killer01 (#8016) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én is a Beyert javasolnám, azzal elégedettebb lennél. A listádon levők közül a Sennheiser HD219-cel foglalkoznék, annak illene legjobban az igényeidhez, és egyébként is elég jó ár-érték arányú. A tónusa nagyon jól illik a rockzenéhez, ráadásul úgy, hogy eközben puha marad a hangja. Kellemes és ügyes a HD 219, egy kicsit torz(ított)abbnak érzem az átlagosnál a hangját.

(#8029) Killer01 válasza #71562240 (#8028) üzenetére


Killer01
őstag

hmm...az kb egy árban van a Beyer-el (illetve Beyer-nél + postaköltség)...és most látom ,hogy fi:zi'k kolléga árul belőle itt. Megrendelem tőle a DT 235-öt :D

(#8030) ntomka válasza Bodz (#8025) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mire gondolsz? :D

ツ Headphones on - World off

(#8031) DBAtti válasza szakibá... (#8002) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Igen, mondjuk állapotfüggő. Láttam már olyat, hogy fekete retek volt a szürke Beyer párnán. Lehet azt már nem is mosnám... :U
Ha csak szivacsa van benne -és mi más lenne még?- akkor valóban nem károsodik, nem tudom készül-e olyan spéci anyagból tömés, ami érzékeny a nedvességre, de elképzelhetőnek tartom, előtte nem árt megnézni közelebbről, hátha mondjuk karton és papírmasé az egész.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8032) #56474624


#56474624
törölt tag

Asszem pityu írta annak idején, hogy nem tetszik neki a dt235 magasa. Most hogy hosszú idő után újra meghallgattam (apámé egyébként), tényleg van valami fura benne. Jó, annyi pénzért az lenne a megdöbbentő, ha semmi baja nem lenne, de most határozottan jobban feltűnt, most már elhiszem, hogy valakinek ez hosszú távon fárasztó tud lenni. :U

(#8033) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ausztriából érdemes fejhallgatót venni? Megy ki ismerősöm oda, aztán ha netalántán van valami jó bolt mondjuk Bécsben, ahol olcsón lehet kapni, akkor lehet megkérem, hogy nézzen be oda.

(#8034) bajnokpityu válasza #56474624 (#8032) üzenetére


bajnokpityu
félisten

1 perc hosszú táv? :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8035) PuMbA válasza #56474624 (#8032) üzenetére


PuMbA
titán

Hát ez lehetséges. Én amikor próbáltam a DT235-öt azt hittem, hogy sokkal jobb lesz, de ahogy feltettem és benyomtam valamit egyből azt gondoltam, hogy jézus mária :) Nagyon agresszív, nem pihentető hangja van szerintem. Ennél már csak a Grado SR225 volt agresszívabb nálam, de azzal ölni lehet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8036) #56474624 válasza PuMbA (#8035) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én nem nevezném agresszívnak a hangját összességében, de a cinek tartományában fura, nem tudnék megbékélni vele. :N

(#8037) contaxg


contaxg
veterán

Panasonic RP-HTX7-nak ajánlott plecsni!!
Kellemes V-karakter enyhén zárt(dobozos) karakterrel. Elsőre azt mondtam, hogy ez még a DT1350-nél is jobb...de aztán mégsem :D Ezeken az árakon nagyon jó!! Ami nem tetszett: egy picit lehetne vastagabb a fülpárna és talán ez a retro külső már egy picit necces.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8038) Segesdy


Segesdy
tag

Üdv mindenkinek! Érdeklődnék fejhallgató ügyben, leirom a kritériumokat.

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
- Itthon.
Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zene, játék, esetleg film
Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Nem akarok sokat költeni, de 5000ft körül.
Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Mindegy.
Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Nem fontos a mikrofon.
Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Ne recsegjen ropogjon, szép basszus legyen benne, nem kell olyan ami lerázza a fejemet, de azért legyen benne szépen mély.
Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Laptop

(#8039) schawo válasza Segesdy (#8038) üzenetére


schawo
titán

Maxell Retro DJ
Maxell Audio Wild

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8040) vzsryl válasza schawo (#8039) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Mindig ezt ajánljátok, pedig circumra lenne szükség. Én is befürödtem az Audio Wild-dal, mert nagyon kényelmetlen, és fájdalmat tud okozni akár 20-30perc viselés után is. Szerintem egy olcsó Philips SHP-val jobban járna.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#8041) #71562240 válasza vzsryl (#8040) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szerintem is. De szerintem érdemes/fontos az SHP6000 szintjéig elmenni, (kényelem, anyagösszetétel...), az meg már kicsit drágább a kereténél.

(#8042) DBAtti válasza contaxg (#8037) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Találkozón jó lenne összevetni egy 235-el, ha már egy árban vannak.
A fülpárna vastagság hol hiányzik? Ha jól látom merevek a kagylók. Felül gyanítom, hogy engem nyomna, de majd valamikor kiderül. :U
Azért sokkal stílusosabb, mint egy bícc kópia... szintén a 235-el vannak (szépség)versenyben :D

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8043) contaxg válasza DBAtti (#8042) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem jobb mint a DT235 kényeleme, de a fene tudja...a lényeg, hogy egy nagyon kellemes jó sávszélleségű fejhallgató. Meglepően nagy hely van a fülnek a kosárban!!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8044) seederking


seederking
őstag

Üdv

Nem tudjátok ilyet hol lehet beszerezni?Tecskóban elfogyott Media-ban csak kábeles hosszabító van és irreális áron.
Még egy kérdés,nagyon romlani fog a jel amiért nem aranyozott az elosztó?

(#8045) Deadzone41 válasza seederking (#8044) üzenetére


Deadzone41
őstag

[link] én innen rendeltem annó egyet, válasz nélkül küldtek egyet ingyen :DDD. nem tudom véletlenül-e, vagy csak jó napjuk volt. ^^

[ Szerkesztve ]

(#8046) vodkaboy22 válasza seederking (#8044) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Azért mert nem aranyozott miért romlana??? Az a kb 50-100nm vastag arany ami ezeken van aztán nem szól bele a hangzásba... Azért van rajtuk, hogy ne oxidálódjanak és így ne változzon a kontakt ellenállás. Elméletileg a nikkel ötvözet bevonatok ugyanúgy megfelelnek a célnak nem ezért fogsz hallani különbséget... Hanem a hulladék csatlakozó és hulladék kivitel miatt...
Ha tudsz forrasztani vegyél inkább 2 db jack female csatit és 1 sima male csatit azt megfelelő 10 centis vezetékkel és zsugorcsővel csinálj egy szépet :K
Ha nem tudsz akkor ajánlom egy jobb rendszerhez egy értelmes osztó vételét lehet, hogy az a horribilis ár nem is olyan rossz vétel ebből a szemszögből :DD
Sima mobil mpthree+ olcóbb fejes/füles mellé jó ez is csak félévente kell egy darab ha gyakrabban használod. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8047) tikshow válasza seederking (#8044) üzenetére


tikshow
addikt

Teljesen mindegy, hogy milyen az elosztó vége, a lényeg, hogy halkabb lesz sokkal, ha egyszerre kettő van belekötve.

(#8048) vodkaboy22 válasza tikshow (#8047) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Azért ez nem ennyire egyértelmű... Sőt!
Van olyan eset amikor ha egy nagyobb impedancia mellé raksz egy kisebbet és az erősítés le tud adni elegendő áramot akkor a frissen bedugott kisebb (persze ha nem nagyon rossz érzékenységű) hirtelen nagyon hangosan fog szólni a másik viszont változatlanul!
:R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8049) Ribi válasza vodkaboy22 (#8048) üzenetére


Ribi
nagyúr

Egy 600-as mellé beraksz mondjuk egy 16-ost, lehet csak nem veszed észre, de elvileg halkulnia kell.

(#8050) krichd1


krichd1
addikt

Ha vki Sennheiser HD25-1 II fejest keres, ez most elég jó vételnek tűnik.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.