Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) Gomisan


Gomisan
tag

Hali!

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Csak otthon, a PC előtt.

Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
1. zene 2. játék 3. film, ebben a fontossági sorrendben. Nagyon sokféle zenét szeretek, főleg hangszeres zenéket, leginkább rockot, abból is elsősorban funkba hajló hard rockokat pl. Rollins Band, Rage Against the Machine, Red Hot Chili Peppers. Ill. másodlagosan szimfónikus zene, főleg játékokban, pl. Jeremy Soule.

Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30ezer Ft környéke.

Circumaural vagy supraaural?
Mindegy.

Zárt vagy nyitott?
Zárt, a kiscsaládot ne zavarjam éjjel.

Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Kiegyensúlyozott hangzást, túl sok magas vagy mély ne legyen. Zenében a hangszereket lehessen kihallani, elkülöníteni.

Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Asus Xonar DGX hangkártya (fejhallgató erősítős).

Vezetékes, mikrofon nélküli legyen. Évek óta Sennheiser HD202-t használok, végülis meg vagyok elégedve a hangjával, de szeretnék egy olyan fejest, aminek kiegyensúlyozottabb a hangszíne, ennek nagyon durva a basszusa és így muszály equalizerrel állítani rajta. A HD205-ön gondolkodtam, mint olcsó megoldáson, de ezt mindenhol keverésre ajánlják, nem tudom, zenehallgatásra milyen, ill. lehet hogy inkább rászánok egy kicsit többet valami remélhetőleg jobbra.

(#28002) vodkaboy22 válasza farkas11 (#27998) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Pedig szükséged lesz rá ha azt akarod hogy egy drágább fejes ne úgy szóljon az iphone-ról mint egy átlagos 15ezres fejes... :R
De amit én ajánlottam ott pont jó az egyensúly. Mivel a fejes 50k az erősítő 80k. Hidd el sokkal jobb hangot kapsz ha veszel egy 20ezres normális fejest (pl takstar pro 80) és mellé egy ilyen erősítőt a typhone-hoz, mint ha csak egy 100k-s fejest vennél. (ugye ez nem csak erősítő ez a beyer A200p, hanem dac is tehát ő a jelet digitálisan kapja az iphone-ból nem az amúgy is hulladék iphone analog jelét erősíti tovább, illetve használhatod PC/MAC mellé is mint külső hangkártya. ) :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#28003) farkas11 válasza contaxg (#28000) üzenetére


farkas11
újonc

Azt nem tudom de szerintem egy hordozható fejhallgató erősítő nem ér ennyit.

(#28004) vodkaboy22 válasza Dorien (#27999) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Azta a fiio-t nagyon gyorsan elfelejteném az ajánlott listáról... :(
Az iphone mellé komoly fejeshez távolról se elég egy erősítő oda dac/amp kell hogy jó hangot kapj.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#28005) vodkaboy22 válasza farkas11 (#28003) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Pedig ér... És nem csak hordozható erősítő hanem dac/amp. (Hogy értsd külső hangkártya az iphone-nak, ami kikerüli az iphone hangkeltő részeit és ő adja a digit jelből a hangot. :R )

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#28006) Nigér válasza Nigér (#27997) üzenetére


Nigér
őstag

Bocs hogy beledumáltam

(#28007) kemcso válasza contaxg (#28000) üzenetére


kemcso
Ármester

AK100 :P

(#28003) farkas11 vodkaboy22-nak tök igaza van, egy bizonyos szint felett a fejeshez kell a forrás is, és az ajánlott nem lehet rossz (kiindulván abból, hogy az az AK10 Beyeresített változata :) )

(#28008) vodkaboy22 válasza kemcso (#28007) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Szerintem belsőre ugyanaz mint az AK10 szimplán megvették a dizájnt és a terméket. :R (Amit jól tettek! :C )

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#28009) kemcso válasza vodkaboy22 (#28008) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem is ugyanaz, és jól tették :C

(#28010) contaxg válasza kemcso (#28007) üzenetére


contaxg
veterán

Magyarán egy iPhonehoz teljesen felesleges 90k-ért fejest venni.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#28011) Dorien válasza vodkaboy22 (#28004) üzenetére


Dorien
veterán

Itt azt írják, hogy megy az E07k és az E17 is iPhone-okkal DAC-ként: [link]

Biztosan jobb a Beyer, de 2-3x annyiba kerül, mint az E07k.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#28012) vodkaboy22 válasza Dorien (#28011) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Sajnos semmire se tartoma fiio termékeket... :( Azokat amiket hallottam mindnél könnyen lehet jobbat találni...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#28013) Dorien válasza vodkaboy22 (#28012) üzenetére


Dorien
veterán

Jó, ez a személyes véleményed, de attól még működik mobil DAC-ként és töredék áron van a Beyer A200p-hez képest.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#28014) Demertin


Demertin
tag

Játékhoz szeretnék venni a kövi hónapban egy mikrofonos fejhallgatót. Elsődleges szempont a minőségi mikrofon, több órás kényelmes viselet és értelemszerűen a szép hangzás. Külön hangkártyám nincs, de ha ajánlott akkor beszerzek egyet. 3 kiszemelt darabom van, de a tapasztaltabbak ajánlására ez változhat:
Corsair Vengeance 1500 v2
Razer Kraken Pro
SteelSeries - Siberia V2 Pro Gaming Headset

Ha esetleg más is szóba jöhet, akkor hasonló árban, mint az imént felsoroltak. (25k körül)

(#28015) farkas11 válasza contaxg (#28010) üzenetére


farkas11
újonc

Miért nincs olyan fejhallgató amihez nem szükséges erősítő ebben az árkategóriában.

(#28016) Dorien válasza Demertin (#28014) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp:
AKG K551

farkas11:
Nem szükséges, csak a képességeihez mérten szarul fog szólni. Fejhallgató alá hasonló árú DAC/AMP illik. Én a helyedben beülnék hallgatózni a Nomono-ba, Hangbarlangba és csak utána döntenék.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#28017) vodkaboy22 válasza Dorien (#28013) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem tudok ezért nem is ajánlok jobbat. Én inkább azt mondom ha pénzszüke van akkor egy jobb DAP (mp3 hordozható lejátszót kell venni pl clip+) kell, ha van rá pénz akkor lehet mobil mellé dac/amp is de akkor már olyat ami tényleg megéri az árát. (nem fiio szerintem.)

Az hogy valami működik sajnos nem jelenti azt is hogy jó is. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#28018) vodkaboy22 válasza farkas11 (#28015) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Egyikhez se szükséges, de nem leszel előrébb egy 90k-s fejessel mint egy 20k-ssal ha nem veszel hozzá megfelelő forrást. És nem erősítő szükséges ezt értsd meg! Nem erősíteni kell! Hanem jobb hangot kihozni az iphone-ból amit csak úgy lehet hogy az iphone egész hangkeltő részét kikerülőd! :R Sajnos ez van. Egy csuda több száz ezres iphone nem tud olyan hangminőséget adni mint egy kb 10ezres sansa clip+ :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#28019) #16820480 válasza contaxg (#28010) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pont ezt akartam én is beleszúrni a beszélgetésbe, hogy ha drága, akkor akár azzal is lehet spórolni, hogy nem vesz olyan drága fejest, úgyis minek.

Demertin: Rosszul látod. Bár nincs róla olyan lenyúló izé, hanem a kábelen van a mikrofon.

[ Szerkesztve ]

(#28020) Demertin válasza Dorien (#28016) üzenetére


Demertin
tag

Ha jól látom ez nem mikrofonos.

My bad akkor.

[ Szerkesztve ]

(#28021) vodkaboy22 válasza Demertin (#28014) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Más forum ez a forum csak stereo, mikrofon nélküli, minőségi zenehallgatásra teremtett fejhallgatókkal foglalkozik!

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#28022) Dorien válasza vodkaboy22 (#28017) üzenetére


Dorien
veterán

Azzal egyetértek, hogy egy Sansa vagy más DAP jobb megoldás mobil zenehallgatásra. Ezek ez okostelefonok amúgy is k**** gyorsan lemerülnek...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#28023) kemcso válasza Demertin (#28020) üzenetére


kemcso
Ármester

AKG K551 mikrofonos szerintem

(#28015) farkas11 veszel egy 20-25e fejest, ahhoz nem kell még Vagy veszel egy bícet, ahhoz se kell, mert nem javít a szar hangján ;]

(#28024) .DLL válasza farkas11 (#28015) üzenetére


.DLL
veterán

Nem csak az erősítő megléte a lényeg, de szerinted egy 90 ezres fejes miért kerül 90 ezerbe? (nem Bícc!) Egy normális fejes nyilván a hangja miatt, amit addig fejlesztgetett, finomított a gyártó, hogy részletes, transzparens, gyors, torzításoktól mentes, fázishelyes hangot adjon, ami kihozza a kategóriájában* a legapróbb részleteket is zenéből (*pl. DT770 és T70 más kategória, de a sajátjában mindkettő nyújtja az adott szintet)
Most térjünk át a forrásokra, amit te kérdésesnek tartasz. Egy 90 ezres forrás miért kerül 90 ezerbe? (nem iPhone (érdekességképp az Apple megvette a Bícc-t) ) Ugyan azok okokból, mint fent, finomtottak csiszoltak rajtuk, hogy az elvárt hangminőséget ki tudják adni. Ha a fenti fejesek nem kapják meg ezt a hangminőséget, akkor csak annyira fognak jól szólni amennyit még éppen megkapnak, de semmiképp sem jön ki az, hogy miért adtál ki 90 rugót. Ha a szűk keresztmetszet a telefon, oké, de akkor bőven elég egy olcsóbb fejes is, vannak ott is elég jó darabok.

Középút: veszel egy fejest 50k körül, és később még gyűjtesz hozzá, és veszel egy komolyabb dedikált forrást alá.

(P.H.)

(#28025) .DLL válasza Demertin (#28014) üzenetére


.DLL
veterán

Benézted a topikot (fent jobbra nagy pirosas ikon), de ha nem zákózol el külön mikrofon használatától, akkor például egy Takstar Pro 80-nal olyan fejesed lehet ami kenterbe veri a gémer csodákat, a "tere" is sokkal jobb, tehát jobban hallod majd honnan jönnek a hangok, léptek, a mélye is kellőképp erős. Ha fel- levehető mikrofon kell akkor: www.modmic.com, vagy olcsóbban itthonról egy csíptetős. És ezzel zenét lehet már hallgatni (sőt ez alá nem árt már egy jobb DAC vagy hangkártya)

(P.H.)

(#28026) vzsryl válasza vodkaboy22 (#28018) üzenetére


vzsryl
nagyúr

De, előrébb lehet, mert vannak olyan fejesek, amik gyenge forrásról is jobban szólnak, mint egy olcsóbb fejes. A különbség kijön ígyis, de valószínűleg az olcsó és a drága fejes is sz@rabbul fog szólni, mint amit valójában tudna.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#28027) Demertin válasza .DLL (#28025) üzenetére


Demertin
tag

Eléggé felcsigáztál, szóval valószínűleg egy ilyen lesz, csak akkor ugye mindenképpen szükségem lesz egy mikrofonra és természetesen egy hangkártyára. Nekem egy asus xonart ajánlottak ilyen célra, nem tudom, h ehhez a füleshez is megfelelő lenne-e, h konkrétan melyiket azt viszont még nem tudom. Esetleg 1 mikrofon ajánlás is jól jönne, mivel az erre vonatkozó topic konkrétan kihalt. Csíptetős és asztali jöhet szóba, lehetőleg szépen adja át a hangot.

(#28028) vodkaboy22 válasza vzsryl (#28026) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hallottál már jó fejest sz..r forrásról úgy, a fejes annyival jobb volt, hogy a forrás minden hibáját sokkal komolyabban az arcodba nyomta mintha egy rosszabb fejest választottál volna? Na most egy jó 90k-s fejes nagyon képes erre egy iphone-ról, nem akarsz majd vele zenét hallgatni mert hirtelen minden torzítást, és valósághűség teljes hiányát fogod hallani. :R
Dugj egy T70-et vagy Shure940-et vagy DT770-et vagy DT1350-et vagy HD600-at egy iphone-ra és megtapasztalod miről beszélek... :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#28029) csƵ válasza csƵ (#27940) üzenetére


csƵ
őstag

Up.

(#28030) vzsryl válasza vodkaboy22 (#28028) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem érzékeltem ilyet. DT990-et próbáltam Lumia 610-ről, és sokkal jobb volt, mint sok más, olcsóbb fejes.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#28031) vodkaboy22 válasza vzsryl (#28030) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Akkor éppen a dt990 nem volt háklis a 610-esre... De sajnos a jelenség nagyon is működik gyakran. Az hogy ez 1 fejessel 1 forrással nem volt érzékelhető sajnos még nem jelent semmit. :R

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#28032) capulet75


capulet75
addikt

Höhö. ;]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#28033) deathtania válasza Dorien (#27968) üzenetére


deathtania
senior tag

köszönöm a tippeket!

(#27968) Dorien: a maxell nekem kicsit nagy lenne, így is széles a fejem, még durvábban néznék ki egy olyanban, a Trakstart nem is tudom, hol lehet beszerezni, semmint meghallgatni, hogyan szólna nekem (bár egy 1200ft-os phillips füles után bármi jobban szól...)

(#27969) .DLL és (#27973) SsPL711: fülhallgatókból elegem van, mivel mindegyik nyomja valamennyire a fülkagylómat egy fél óra használat után, és így kényelmetlenek akár még munkába menet is...

A Sony szimpatikusnak tűnik így első körben, amint lesz lehetőségem meghallgatom. :)

esetleg fület körülölelő megoldásokban volna valami az 5k-s kategóriában, ami ajánlottabb?

www.brczart.hu

(#28034) deathtania


deathtania
senior tag

csak viszonyítási pontnak: most van egy phillips shp 2000 fejhallgatóm otthonra, legalább egy olyan hangzásnak örülnék a borzalmas fülesek után, csak valami hordhatóbb méretben és rövidebb zsinórral. :)

én pl kíváncsi lennék az edifier-ekre is. volt egy hangrendszerem tőlük, és maximálisan meg voltam elégedve vele. :)

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#28035) #71562240 válasza capulet75 (#28032) üzenetére


#71562240
törölt tag

Tegnap az uruguayi válogatotak szépen sorban kék színű Beatsekkel a fejükön szálltak le a buszról az angol meccs előtt. Nem véletlen, hogy nyertek.

(#28036) Exodius válasza #71562240 (#28035) üzenetére


Exodius
őstag

Nem csak ők....mindenki ebben nyomul szinte aki futballista meg az úszok is. Sok gazdag barom. Egyszer lenne köztük valaki aki mondjuk trollkodásból felvenne egy HD 800-ast, ami oylan mint egy korona. :D No mindegy. Nyilván egyik sem nagyon audiophile. :)

(#28037) Dorien válasza deathtania (#28033) üzenetére


Dorien
veterán

Google, 2. találat

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#28038) deathtania válasza Dorien (#28037) üzenetére


deathtania
senior tag

és esetleg valakinél meghallgatni? :)
az ok, hogy kínából rendelek, de ezektől az oldalaktól azért félek egy kicsit... :F

www.brczart.hu

(#28039) Dorien válasza deathtania (#28038) üzenetére


Dorien
veterán

BP: [link]
Győr: [link]
Ugyanaz a kettő.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#28040) deathtania válasza Dorien (#28039) üzenetére


deathtania
senior tag

hohó! akkor kapok is a dolgon, szerintem jövő héten elszaladok egy hallgatásra :)
köszönöm! :R

www.brczart.hu

(#28041) Areturus


Areturus
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Boldog tulajdonosa vagyok egy Shure SRH-440 és Xonar D1 kombónak már egy éve, azonban mostanság elkapott a láz, s szeretnék picit tovább lépni egy nagyságrenddel feljebb hangminőség terén. Ezért gondolkodom első körben egy fejhallgató vásárlásán, majd egy (talán egy hordozható, Fiio Alpen E17-ben?) DAC/AMP párosban is. Első nekifutásnak pár népszerű, itt a fórumon, s az audofil fórumokon szintén agyon dícsért darabot néztem ki magamnak, mint például:

Sennheiser HD600, 650
AT AD900X
AKG Q 701
Beyerdynamic DT 880, T 70 (p)
Denon AH-D400, AH-D600

Tudom, ez egy kicsit tág így elsőre de majd igyekszem szűkíteni a kört idővel, nem hajt a tatár. Pár egyéb: a pénztárca olyan 100k környékéig ér, többet nem szándékoznék költeni fejhallgatóra. Az erősítőre (és/vagy digitál analóg converterre) nem szánnék ennyit, de őt még nem is firtatnám. Zenei ízlésemet tekintve szeretem a pörgős, dinamikus muzsikákat, mind a modern, mind a régebbi stílusok közül. Szeretek minden zenét a fejhallgatón élvezni, kivételt képez a komolyzene amit barátom 2.0-ás rendszerén járatok. Ezért is a 440-et vettem, s nem a 840-et.

Kérésem felétek az, hogy az említett fejhallgatók közül melyik/melyikek a legjobban ajánlható példányok? Akár fogalmazhatnánk úgy, hogy ezen árkategória legjobbját keresem. Ha elsiklott a figyelmem egy olyan fejesen ami még szintén megérdemelné, hogy bekerüljön a jelöltek közé, akkor kérem mondjátok és hozzátok tudtomra.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#28042) Ati1979 válasza Areturus (#28041) üzenetére


Ati1979
veterán

Ad900x az ebay-ről. Nem Mo-ról mert itt nagyon drága.

Fiio e17 felejtős.
A fejes erősítős topicban kérdezz rá, hogy ebben az árkategóriában mit ajánlanak.

(#28043) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Gyerekek jó párnával ez a kis orosz smela TDS16-40 hihetetlen. 3 napja hallgatom kis sony pha-1-el és note8-al, hát mit mondjak nem tudok hibát felhozni neki. Főleg nem ennyi pénzért. Jó párnával meg ez az első supra ami kényelmes is és akár 1-2 órán át fejemen van. Hihetetlen. (Pedig háklis vagyok a supra-kra. ) Borzasztóan jó dolog ez az ortodinamikus. Nem értem miért nem az ortok terjedtek el!
Komolyan ha az oroszok vacak kemény ferrittel hulladék anyagokkal mindenféle véges elem szimuláció nélkül csak rakjunk össze alapon tudtak csinálni ilyen jó kis fejest akkor nem értem hogy a világ nagy része miért erőlteti még mindig ennyire a dinamikust...
Pont fordítva kéne lenni. Ortho-nak kéne elterjedtebbnek lennie, mivel könnyen lehet vele jót alkotni. Azon kevés gyártó akik meg tényleg jót tudnak alkotni dinamikussal is azok meg fejlődhetnének azzal. (Beyer T1 Senn HD800 )
Tényleg megint meg kell hallgatnom egy LCD-2-t saját rendszerről.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#28044) vodkaboy22 válasza Areturus (#28041) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én egy T70 vagy T90-el szemezgetnék ha letudsz rájuk csapni jó állapotban 100k alatt vagy újonnan. Mind2 magasan jobb és többet tud mint a többi felsoroltad szerintem :R

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#28045) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#28044) üzenetére


Ati1979
veterán

Kivétel az ad900x. Bár ebben tudom, hogy nem értünk egyet. Meg kell hallgati. Ez a kulcs.

(#28046) fattyu válasza Areturus (#28041) üzenetére


fattyu
veterán

t70

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#28047) Gordon32


Gordon32
tag

Sziasztok!
Véleményetek kérném az Asus Rog cerebus fejhallgatórol
Megeri a pénzét? Esetleg hasonló árfekvésűt tudtok ami jobb választás lenne?
Csak gépen lenne használva game , film, ts....
Előre is köszönöm!!!

Üdv! Gordon

(#28048) lezso6 válasza Gordon32 (#28047) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez nem a mikrofonos fejhallgatók topikja, lásd témainfó. ;)

Egyébként a gémer fülesek egyike sem éri meg a pénzét, kivéve ha a piros szín a fő szempont.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#28049) #71562240 válasza vodkaboy22 (#28043) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hogy miért nem az ortodinamikusok az elterjedtebbek, ez olyan kérdés, amin szivesen elelméletieskednék egy kicsit.

A gyártási költség eleve magasabbról indul a planár technológiák esetében, és a hangjuk is speciálisabb, a nagyközönség nem ezt a hangot keresi. Így kereskedelmileg jobban megérte/megéri a dinamikust tömegesíteni, a planár pedig maradt az exkluzív szférákban - kivéve, hogy a "KGST-piac" termékeinek sajátosabb árviszonyaik is tudtak/tudnak lenni, de ez nem mérvadó általánosságban. A hangdobozok esetében is az exkluzív szférák világában maradtak a planár technológiák, amelyek bonyolultabbak, kényesebbek, korlátozottabb felhasználásúak.
Kicsit hasonló a szerepe az agybadugós fülhallgatók esetében a BA technológiának, ott most érdekes küzdelem folyik a hagyományos dinamikus és a BA fülhallgatók között. A felhasználók köreiben folyik a küzdelem, különösen, ha az egyarmatúrás BA-kat nézzük. Az fontos, hogy a fülhallgatóknál a felhasználók egy jelentős része ráharapott a BA-technológiára, lehet rájuk bazírozni tömegtermelést, csak az egyarmatúrás BA-k maradnak felemás ("pária") szerepben a dinamikusakhoz képest szokatlan hangjuk miatt. Az egyarmatúrás BA fülhallgatóknak van a planár fejhallgatókra általában jellemző lineáris mélyátvitele, azonban a mezei felhasználók zöme azt mondja ezekre, hogy mélyhiányosak, mert a mezei felhasználók a dinamikusak általában kiemelt felsőmélyeihez vannak szokva, és nem hajlandóak észrevenni, hogy a planárok, BA-k alkalmasint rendesen lemennek a szubmélyekig is - lásd, még az Audeze-k, Staxok... mélyei is vitatottak. Ezért fülhallgatóban is a többarmatúrásakat használja a döntő többség, mert azoktól megkapják a dinamikusakhoz hasonló mélykiemelést a woofer armatúra révén.
Ha nem magyaráztatik félre, akkor kissé leegyszerűsítve, metaforaként azt mondanám, hogy a planár fejhallgatók (és az egyarmatúrás BA fülhallgatók) jellemzően afféle "audiofil" karakterek, míg a dinamikusak inkább "hifi" karakterek, legalábbis az alsóbb árszegmensekben. A mezei felhasználók zöme pedig a "hifi" karaktert keresi. Megint kissé leegyszerűsítve és sarkítva: középsávorientált versus. V karakter - ez is persze csak metafora, aki akarja, érti.

Szerk.: Trollok megelőzése végett: nem idekeverendő a D1100 tematika, az egy másik téma természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#28050) Areturus


Areturus
tag

Köszönöm a válaszokat! Egyedül azt csodálom, hogy a méltán hírhedt Sennheiserekből nem jött HD650-es javaslat :B

(#28042) Ati1979: Elképesztő, Japán importtal 43k, hazai boltban 105k az AD900X. Ezzel az aduval már eléggé vonzónak tűnik ez a fejes, így láttatlanban is de bekerült a top3-ba.

(#28044) vodkaboy22 & (#28046) fattyu: Néztem T70-eseket is, nekik 96k körül van az alja e-bayen. Van annyi különbség az AD900X és a T70 között, hogy megérjen több mint kétszer annyi felárat? Tudtok olyat itt a fórumon aki a kettőt meg tudta esetleg hallgatni? Hallgatózni pedig lehet még a Hangbarlangban, üzemel még a kis helyiség nem tudjátok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.