Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67351) ucs


ucs
újonc

Üdvözlök mindenkit! Szükségem lenne egy új fejhallgatóra az alábbi szempontok alapján:
1. Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Zenész, énekes vagyok. Elsősorban otthon, esetleg néha a színpadon.

2. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
A zenéim keverésére esetleg monitorozásra, zenehallgatásra.

3. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Körülbelül 30000 forint/100 euró. Határon túli magyar vagyok. :)

4. Új vagy használt?
Az újat jobban preferálnám.

5. Circumaural vagy supraaural?
Kényelem szempontjából talán a circumaural jobb, de nem idegenkedem supraauraltól sem.

6. Zárt vagy nyitott?
Eddig egy Koss Porta Pro-t használtam, mely nyitott volt. Amelyik jobb az árkategóriában, nyitott vagyok mindkettőre. :)

7. Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Zenésztársaimnak Bose fejhallgatója van. Tetszik a hangjuk, bár nekem kicsit drágák. A hangja inkább kiegyensúlyozott legyen, hogy minél szebb munkákat adjak ki a kezeim közül. :)

8. Honnan vásárolnál?
Ha lehetséges, akkor a Muziker-től. Sokat vásároltam már náluk, megbízom bennük,

9. Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
A színpadon egy Allen & Heath ZED-14-ről muzsikálna. Itthon USB-s DAC-ról, a későbbiekben Focusrite Scarlett Solo 2nd Generation-t szeretnék vásárolni.

Előre is köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Köszönöm, hogy elolvastad! :)
Üdv. Urbán Csongor, zenész.

(#67352) Dorien válasza ForzaLoki (#67347) üzenetére


Dorien
veterán

Inkább Omnitronic SHP-600 + EQ, ha belefér a félig nyitott...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67353) camper007


camper007
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék fejhallgató ügyben, nézegettem a fórumot és próbáltam döntésre jutni, de eddig nem sikerült döntenem. Régi fejhallgatóm egy jvc rx300 volt.

1. otthon
2. játék, zene(mindenféle, Cserhátitól a speed metalig)
3. max 10k
4. új
5. circumaural
6. zárt
7. hangerőszabályzó jó lenne, de nem létkérdés, kifejezetten nem jut más eszembe itt
8. webáruház
9. pc

Köszi előre is a tippeket, ajánlásokat :D

(#67354) ForzaLoki válasza camper007 (#67353) üzenetére


ForzaLoki
csendes tag

Zártat szeretnék, elég nagy csend van a sok kocka között :-) nem akarnám a lelkivilágukat megkeverni, abból csak hülye kódok születnének. Az AKG K92 -ról mit tudtok ? soha nem fogtam a kezemben, fogalmam sincs milyen a karakterisztikája.

(#67355) s4tch


s4tch
veterán

Bő egy éves késéssel meghallgattam vasárnap a sokak által ajánlott Pioneer SE-MS5T-t. Hát ez tényleg piszok jó ennyi pénzért. Kényelmes, röhögve elmegy telefonról, van tere, és bár kicsit mélytúlsúlyos, tonálisan is rendben van. Alig bírtam otthagyni. Irodába lehet, hogy lövök belőle egyet...

(#67356) Spíler válasza camper007 (#67353) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
Invotone HD2000 jó lehet.

(#67354) ForzaLoki

A Pio-t el is felejtettem,az valóban jó lehet neked is.Négy színben forgalmazzák.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67357) Bodz válasza ucs (#67351) üzenetére


Bodz
Topikgazda

ATH-M30X esetleg?

(#67358) ucs válasza Bodz (#67357) üzenetére


ucs
újonc

Szia, Bodz! Az általad ajánlott fejhallgató nagyon megtetszett, korábban is hallottam róla, hogy nagyon jó ez a széria. Köszönöm a segítséget! :)
Üdv. Urbán Csongor

(#67359) Sefter válasza s4tch (#67355) üzenetére


Sefter
veterán

ha nem sürgős, szokták akciózni 12e körül (alza és auchan)

szerk: bár most nézem, az alap ára is már csak 15...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#67360) camper007 válasza Spíler (#67356) üzenetére


camper007
csendes tag

Köszi a választ! :R

Ha nem ragaszkodom a zárt kivitelhez, sok jót láttam a Superlux HD668B-ről, az mennyiben lenne jobb döntés, esetleg rosszabb?

(#67361) Samtya válasza camper007 (#67360) üzenetére


Samtya
senior tag

A 668B nyitott. A fejpántjának megoldása nem mindenkinek jön be. A zenei képességei egyébként meghaladják az árát, még úgy is, hogy kevesebb mélye van a kelleténél. Ami van az viszont szép.

#67349 NandorHUN: HyperX Cloudot vagy ATH-M40X-et.

[ Szerkesztve ]

(#67362) camper007 válasza Samtya (#67361) üzenetére


camper007
csendes tag

Köszönöm a választ :R , tehát szerinted az jobb döntés?

Esetleg info a HD669ről ahogy látom az zárt kivitel

[ Szerkesztve ]

(#67363) s4tch válasza Sefter (#67359) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi, majd figyelem. Amúgy ahogy elnézem, az amazonon is kb. bármikor lehet találni belőle 40 euró környékén használt (=bontott dobozos) példányt.

(#67364) Samtya válasza camper007 (#67362) üzenetére


Samtya
senior tag

Ja most vettem észre, hogy nem kell zárt. :B Akkor jobb a 668B, bár az Invotone kisebb, takarosabb kinézetű.
A HD669 a 668B zárt változata, nagyjából ugyanazt tudja.

[ Szerkesztve ]

(#67365) camper007 válasza Samtya (#67364) üzenetére


camper007
csendes tag

Köszönöm Szépen a segítséget! :R :R :R

(#67366) ForzaLoki válasza ForzaLoki (#67354) üzenetére


ForzaLoki
csendes tag

Köszi a segítséget Mindenkinek :R :R :R , végül a SRH440 mellett döntöttem.

(#67367) NandorHUN válasza Samtya (#67361) üzenetére


NandorHUN
addikt

HyperX Cloud, mint audiofil fejes? :U

Én tényleg nem értek hozzá, nem hallottam, de nem hiszem, hogy ennyiért megérné.

Amit nem ítam: jelenleg AKG K545-m van. Szép és jó, közép és magas tartományban nagyon szeretem, de 30-40 ezres tartományban keresek olyat, amire megéré cseréni, illetve amiben több a basszus és a mély.
Ennyiért pedig lehetőleg használt piacról vennék valamit - tekintve, hogy ott ár/értékben ennyiért sokkal jobb darabok vannak.Az se baj, ha most nincs, nem sürgős, csak tudjam, hogy mit keressek. :)

Esetleg erre valami ajánlat? Előre is köszönöm.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67368) s4tch válasza NandorHUN (#67367) üzenetére


s4tch
veterán

Használt Meze 99 Neót nézz, azt 150 euró körül el lehet csípni használtan. Garantáltan megkapod a kívánt mélymennyiséget.

Egyébként nem írta a kolléga, hogy audiofil lenne a Cloud. Ennek a kifejezésnek ilyen árkategóriában amúgy sincs sok értelme.

(#67369) Tomi_Sci válasza NandorHUN (#67367) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

HyperX Cloud a 20k-s kategóriában az egyik legjobb zárt. Fölötte is tartja magát azért :)

Kulcsszavak: Takstar Pro 80

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#67370) korpicschess válasza NandorHUN (#67367) üzenetére


korpicschess
veterán

Most lemaradtál már ahogy látom az aprón egy MSR7-ről, de szerintem az jó alternatíva lenne 40k alatt használtan. Bár nem hallottam, csak sokat olvastam róla.

Egyébként a HyperX Cloudot itt sokan szeretik, de engem egyáltalán nem győzött meg anno, mondjuk egy AKG K550 mellett, de az nem egy mélyben teli fejes.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#67371) NandorHUN válasza korpicschess (#67370) üzenetére


NandorHUN
addikt

Én AKG 550 helyett vettem anno 545-t, mert több benne a mély és szebbnek hallottam. Csak telefont is gyakran cserélgetek, gondoltam hátha van valami ami hasonlo árkategória, de mégis jobb. :)

Amúgy néztem MSR7t is. DAC-ot meg is vettem alóla a tagtól.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67372) Spíler válasza NandorHUN (#67367) üzenetére


Spíler
őstag

Vegyél M50X-et,abban van mély.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67373) fericske válasza Spíler (#67372) üzenetére


fericske
addikt

Gyanús, hogy az kell. Az 545 sem egy mélyhiányos darab...

(#67374) NandorHUN válasza fericske (#67373) üzenetére


NandorHUN
addikt

RHA T20i-mben a basszus drive-os szűrővel több basszust kapok - mondjuk cserébe a közép az nem olyan nyitott.

M50x-rol meg azt olvastam abban már túl sok a mély. Azért azt se szeretem ha ez nagyon a többi rovására megy.

Esetleg Meze 99C van ki rakva Budapesten hallgatásra valahol boltban?

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67375) Spíler válasza NandorHUN (#67374) üzenetére


Spíler
őstag

Beyer DT990?

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67376) Sinesol válasza NandorHUN (#67374) üzenetére


Sinesol
veterán

Esetleg kipróbálhatod ezt is: [link]

Ebben van bőven basszus és elvileg az MK2 verziónál a többi tartományon is javítottak, több fórumon is árkategóriájában az egyik legjobb basshead fejesként emlegetik. Érdemes lehet tenni vele egy próbát, amíg még kapható. /kifutó modell/

[ Szerkesztve ]

(#67377) NandorHUN válasza Sinesol (#67376) üzenetére


NandorHUN
addikt

Esetleg valaki hozzáértő / vagy aki hallotta őket tud egy sorrendet felállítani az ajánlottakból? :)

Meze 99C / Sennheiser MOMENTUM 2.0 Over-Ear / Beyer DT990 / MSR7 / M50X és ATH-PRO700MK2 közül ?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67378) NandorHUN válasza NandorHUN (#67377) üzenetére


NandorHUN
addikt

Illetve Meze milyen márka? Látom szeretnek fával dolgozni, de nekem anno Xears miatt elég rossz emlékeim vannak ezekkel a fa- füles/fejesekkel.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67379) Sinesol válasza NandorHUN (#67377) üzenetére


Sinesol
veterán

Az MSR7 mélyben nem túl erős, szóval azt ki is húzhatod a listáról, ahogy talán a DT990-et is, mivel az a felsoroltakkal ellentétben nyitott fejes, talán nem akkora a mély impactja emiatt.
A Momentum-ot nem ismerem, a másik 3 mind erősen basshead fejes, viszont szerintem a Meze kicsit túlárazott annyiért, szóval a két Audio Technika közül lenne érdemes választani.

Ja, majd elfelejtettem, ott van még a Nad Viso HP50 is, amiben bőven van elég mély, viszont sokkal kiegyensúlyozottabb hang és úgy általában véve ténylegesen magasabb kategória, mint a felsoroltak.

Szerk. Román márka a Meze.

[ Szerkesztve ]

(#67381) Dorien válasza Sinesol (#67379) üzenetére


Dorien
veterán

"...ahogy talán a DT990-et is, mivel az a felsoroltakkal ellentétben nyitott fejes, talán nem akkora a mély impactja emiatt."

Azért hallgass meg egyet, mielőtt ilyeneket írsz. :) Odabaszós mélye van a DT990-nek.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67382) s4tch válasza NandorHUN (#67377) üzenetére


s4tch
veterán

Nem vagyok szakértő. Utolsó kivételével hallottam őket.

- 99: erős mélykiemelés, kb. 200 Hz-ig tart, saccra legalább 6dB lehet a középtartományhoz képest. Sosem "eq-znék" így semmit, de kétségtelenül hatásos. A közép- és magas tartomány egész kiegyenlített. Egy combos bass boostra készülj, ezen kívül minden a helyén van. Kényelmes, jó terű, könnyen hajtható, minőségi fejes, én ezt venném a listából.
- Momentum 2.0: ezt csak rövid ideig hallottam, tetszett, kiegyenlítettebb, mint a 99, de ennek is erős az alja. Tulkunak van belőle, ha betér, kérjük meg, hogy írjon róla bővebben.
- DT990: ahogy Sinesol írja, ennél nem fogsz hasra esni a mélyektől, illetve nyitottsága miatt eleve más karakter, mint a többiek. Egyébként világosabb hang, mint amit keresel, és megvan a tipikus "Beyer tüske" néven emlegetett magas kiemelése is. Szerintem sem erre vágysz.
- MSR7: világosabb, kissé mélyszegény hang, nem ezt írtad körbe.
- M50x: hasonló karakter, mint a Meze 99, de a Meze szerintem élvezetesebb hang, az M50x nekem sosem jött be. Ettől még meg kell hallgatni, a Meze mellett szerintem ez jönne be neked leginkább.

A Nad HP50 ezekhez képest száraz hang (és nekem közelebb áll a szívemhez).

Amit még megnéznék a helyedben, az a Sony MDR-1a: van ennek is egy határozott mélykiemelése, de ez sem mocsaras, szétfolyós, béna hang. Emellett talán a legkényelmesebb zárt, hordozható fejes, kiválóan megépített cucc, és tök jól néz ki. Használtan 30 körül rendszeresen lehet belőle találni. Ha valaki hajlik a mélydús hangzás felé, annak szerintem érdemes meghallgatni.

Illetve sokkal olcsóbban ott van a Pioneer SE-MS5T, amit nemrég hallottam telefonról, és fél óra vigyorgás után alig bírtam letenni, annyira kellemes, nyugis, szintén mélydús, populárisra hangolt karaktere van, korrekt térrel, árához képest bőven jó megépítettséggel. Nem egy Meze semmilyen szempontból, lassúcska az alja, nem tökéletes, de nagyon szórakoztató. Szerencsés esetben pont telibe találhatja az ízlésed, és gombokért meg lehet kapni.

(#67383) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

A Meze99C-vel kapcsolatban -így pont egy hónapos együttélés után- megjegyezném, hogy aki rendesen túltolt mélyeket akar, az nyugodtan gondolkodhat ebben a fejhallgatóban, de arra ne számítson, hogy ezek a mélyek egyben feszesek és precízek is, mert nem azok. Pluszban ezért a mélytúltengésért el kell viselni, hogy a Meze99C-nek összességében is van egy sajátos színezete a hangjában, vagy ha finomabban akarom ezt megfogalmazni, akkor azt is írhatom, hogy van egy sajátos hangkaraktere, ami minden frekvencia tartományon jól érzékelhető. Tehát csal, de ezt sokak számára igen kellemes módon teszi.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67384) icp1970 válasza NandorHUN (#67377) üzenetére


icp1970
senior tag

Üdv. Általad felsoroltak közül Meze 99C / Sennheiser MOMENTUM 2.0 Over-Ear / Beyer DT990 / MSR7 / M50X is volt. Momentum szerintem felejtős.MSR7 jó füles,igen részletes,de ha szereted a mélyeket nem igazán nyerő.M50X ben meg csak mély van.és rá ér a közepekre,nem ajánlom.Beyer DT990 ben pedig sajnos ott a Beyer tüske a magasaknál,engem nagyon zavart pl női éneknél.A Meze szerintem jó lenne.Van egy mély kiemelése,de jól van meg oldva.Nem ér rá a közepekre,és ez a lényeg.Egyébként azért be járatás után,kb 50 óra után mérséklődik.Az egész füles igen jó zenei hangzás,és a tere is meglepően jó zárt hoz képest.Minden műfaj jól szól vele,és telóról is jól szól.Nem csak hangosan,ha nem jól is.Szórakoztató és zenei hang.Ezek közül egy értelműen ezt választanám.

[ Szerkesztve ]

(#67385) kromatika válasza icp1970 (#67384) üzenetére


kromatika
veterán

+1 a Meze-re. :K Én is észre vettem hogy mérséklődnek a mélyek bejáratás után.És a hang,főleg a közepek nagyon finomak. :K

(#67386) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Okés. Köszönöm mindenkinek a segítséget. :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67387) AMDFan


AMDFan
addikt

Az utóbbi időben egyre többször olvastam, hogy az MSR7 mint mélyszegény füles szerepel a leírásokban. Ez felvetette bennem a kérdést, hogy ha az MSR7 mélyszegénynek számít, akkor mégis melyik füles számít kiegyenlítettnek? Objektíven nézve az MSR7 is egy enyhén mélykiemelős fejhallgató. Csak azért írom ezt le, mert szerintem a mélyek túlzott hajhászása a zenehallgatási minőség rovására megy. Én nagyon háklis vagyok a mélyekre, szeretem ha ott van minden még 33Hz környékén, de szerintem általánosságban kezd eldurvulni a helyzet, veszik az emberek ezeket a hulladék Bose fejhallgatókat meg BT eszközöket aranyáron, és azt kezdik el referenciának tekinteni... Hogy ontopic is legyek, számomra az Audeze LCD3 volt a legnagyobb csalódás. Hihetlen, hogy ennyibe kerül és hogy mennyire mélytúlysúlyos hangja van. A Sony Z1R pedig a non-plus ultra, de a Sonytól nem is vártam annyit mint az Audezetől.

(#67388) NandorHUN válasza AMDFan (#67387) üzenetére


NandorHUN
addikt

Pesig LCD-3rol csupa jót olvastam. Nem lehet, hogy nem volt rendesen bejáratva vagy forrás hibája?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67389) AMDFan válasza NandorHUN (#67388) üzenetére


AMDFan
addikt

Én is sok jót olvastam. Nem a forrás hibája, egy Burson Audio Conductorról szólt.

(#67390) Bodz: számomra az volt meglepő, hogy az Audeze EL8C mennyivel kiegyenlítettebben és tisztábban szólt mint az LCD3. Amúgy a Hifiman HE6 (azt hiszem) amit a fejhallgatoplazaban próbáltam ki, ilyen szempontból köröket ver az LCD3-ra. Az tényleg egy komoly füles.

[ Szerkesztve ]

(#67390) Bodz válasza NandorHUN (#67388) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem. Tényleg vastag hangja van az LCD3-nak, a mélyei végtelenek, nagyot ütnek. Persze nem úgy, mint egy mélykiemelt dinamikus fejesnél. De ezt nehéz megfogalmazni, inkább hallani kell.

(#67392) Bodz válasza AMDFan (#67389) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Engem meg az lep meg, hogy a nálad lévő 2015-ös EL8 hangjában nem zavar az az óriási árok. :D Az új kevésbé depressziós, agresszívebb, azt már lehet nem szeretnéd annyira.
A HE6 tényleg egy nagyon jó fejes, mondjuk hanyatt nem vágtam magam tőle, ráadásul a legnehezebben hajthatók közt van.

(#67391) Karmko: Kérdezd meg a magyar AT-t, hogy meg lehet-e különböztetni! :) Párna passz.
Audio-Technica Central Europe Kft
1107 Budapest,
Fogadó u. 3.
Magyarország
+36 1 433 34 08
info-ce@audio-technica.eu
marketing-CE@audio-technica-europe.com

[ Szerkesztve ]

(#67393) AMDFan válasza Bodz (#67392) üzenetére


AMDFan
addikt

Engem az kevésbé zavart. Azért az egy elég magas tartomány, és egy oktávot ölel fel. Az LCD3 meg már kb 3Khz-en elindul a lejtőn és nem is jön vissza soha :)
De amúgy eladtam már.

(#67394) gaborka8x8 válasza AMDFan (#67387) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

"Én nagyon háklis vagyok a mélyekre, szeretem ha ott van minden még 33Hz környékén, de szerintem általánosságban kezd eldurvulni a helyzet"

Valahogy így látom én is.
Persze tudom, hogy akik ezeket az irtózatosan mélykiemelt fejeseket preferálják, azok nem elsősorban Haydn vonósnégyesekben utaznak, de azért a kapott hangnak mégiscsak kellene, hogy valami köze legyen a valósághoz, és az általam is emlegetett Meze99C pl. simán bőgőt csinál a csellóból. Akkor pedig szerény véleményem szerint erős túlzás azt mondani rá, hogy műfajfüggetlen, vagy azt hogy minden műfajon jól szól, mert pl. komolyzenén kimondottan gyengének bizonyul. És ezt bárki kipróbálhatja pl. egy Wagner nyitányon, amiből csak zúgás és brummogás lesz a mélykiemelés és az összemosódó hangszerek miatt.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67395) DamianB


DamianB
őstag

Sikerült hallgatni több fejest is Beyer, Sennheiser sajnos a DT 770 pro 80 ki maradt nem volt médiaba de a 990 Edition sikerült kipróbálni és kimagaslott számomra a többiek közül tér érzetben meg hangzásban. Sennheiserek meg viszont nagyon kényelmesek voltak.
Átmeneti megoldásként a RHA 750i met elcseréltem egy astro a10re sajnos 750 folyamatosan ki esett a fülemből el kellett válnom tőle.
sorry :W eszembe jutott közben , csak azért kérdeztem itt mert előbb rosszul kerestem rá és nem találtam egyet se azt hittem ez ritka dolog már találtam.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#67396) Bodz válasza AMDFan (#67393) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hangulatomtól függően azért néha én is belegázolok az LCD hangjába a dac-on. :) Érdekes (nekem), hogy már mondjuk 1dB plusz a teljes magas tartományra is mennyire más hangzást okoz.

(#67395) DamianB: Még szerkesztheted, mielőtt hirdetés miatt törlöm. ;) Kösz.
Amúgy egy Beyer - Sabre páros elég kemény tud lenni. :D Ha esetleg 990 lesz.

[ Szerkesztve ]

(#67397) fehér_ember válasza fehér_ember (#67238) üzenetére


fehér_ember
addikt

Mivel elkelt a Hifiman-om és a DT880 is; úgy gondoltam teszek még egy próbát fejes fronton.
Felmentem Budapestre a Fejhallgatóplázába, hogy saját füleim szerint választhassak. Mit is mondjak; ez a fal igen hasznos. Alapból csak a zártak érdekeltek volna, de mivel volt Seni 600 is, belehallgattam; és immár tényleg biztos vagyok benne, hogy már nem a nyitottak az én világom. Rengeteg fejhallgatót meghallgattam 30k-tól felfele ( a kint lévő legdrágábbakat is). Igaz hogy csak telefon volt nálam, de így is el tudtam dönteni hogy melyiket szeretném, mert eléggé különböző produkciókat nyújtottak (a legtöbbnél szinte azonnal feltűntek a hibák illetve a hiányosságok), így érthető, hogy javarészt egyáltalán nem voltak meggyőzők számomra.
Én balga, alapból kíváncsi voltam pl. az m50x-re; kár volt, nagyon nincs egybe az a hangzás.
Amúgy Bose-tól kezdve a JBL-ig mindenfélébe belehellgattam + még bluetooth-szost is megfüleltem.
Hiába volt nagy a választék, egyszerű volt megtalálnom a számomra legjobbat, és ráadást szerencsém is volt hisz belefért a keretbe, úgyhogy azzal távozhattam.
Persze a hab a tortán az lett volna, ha még egy ADL H128-ast is tudtam volna viszonyítani, de ne legyünk ennyire telhetetlenek :)
Nem vittem papírt, tollat; úgyhogy amik feltűntek jellegzetességek(hibák) nem jegyeztem le; mostmár kicsit bánom, mert jópofa lett volna egy lista pár jelzővel. Vagy lehet hogy mégsem lett volna jópofa ;]

Ja és persze le ne maradjon: Ezen az AKG K550 mkIII-ason nem találtam kivetnivalót a többihez viszonyítva. ;) ... (Na jó; sajna ennek sem plüss a fejpárnája ;] )

[ Szerkesztve ]

(#67398) Bodz válasza fehér_ember (#67397) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Újabb példa, hogy miért fontos a meghallgatás. Sosem gondoltam volna, hogy a K550-nél fogsz kikötni. :)

(#67399) fehér_ember válasza Bodz (#67398) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én sem gondoltam volna, de hallgatózva nem is olyan nehéz dönteni. ;)
Azért a H128-as sincs még teljesen elfelejtve, emlékeim szerint az is nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#67400) Próteusz


Próteusz
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy Beyerdynamic DT 770 PRO Stúdió Fejhallgatót, melyik típus használható asztali PC-hez?

Az alaplapom ASUS Maximus VII Hero, Realtek HD hangkezelővel.

[link]

Itt a három változat:

[link]
[link]
[link]

Tudnátok segíteni, melyik a legjobb választás filmhez és zenéhez?

Köszönöm.

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.