Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66801) dinnye1960


dinnye1960
csendes tag

Korábban kértem segítséget fejhallgató kiválasztáshoz, megadva a szempontok szerinti válaszokat, de valahogy nem kaptam. Rövidítve a kérdést: zárt fejhallgatóra lenne szükségem, mintegy 100-150 eft körüli áron.
A segítséget azért kérem, mert ezeknek a feltételeknek megfelelő kipróbálható kevés van, hátha van a topik
tagok között akik átfogó képpel rendelkeznek e szempontoknak megfelelő fejhallgatókról, és konkrét típusokat tudnának ajánlani.

(#66802) Bodz válasza dinnye1960 (#66801) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Shure SRH1540, Oppo PM3, Denon D7200, Beyerdynamic DT 1770 Pro, T70, Audeze EL8, Sine pl. Attól függően, hogy milyen hangra vágysz. A HD-AMP fejes erősítője milyen, annyira világos, mint a HD-DAC-é?

[ Szerkesztve ]

(#66803) #01758976 válasza dinnye1960 (#66801) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ha tudod milyen hangot szeretnél, az nagyban megkönnyítené az ajánlást. Vagy legalább a zenei stílust amihez keresel. Meg segítség lenne az is, ha van dac/amp-od ide írnád a típusát.

[ Szerkesztve ]

(#66804) ikszKoMa válasza Spíler (#66777) üzenetére


ikszKoMa
csendes tag

Okés, köszi!
Amúgy, jól értelmezem, hogy a Dolby Headphone, mint feature a hangkártya része, ergó kb. mindegy melyik értelmes fülessel használom, fogok belőle valamennyit profitálni és a füles részéről nincs előkövetelmény?

(#66805) Spíler válasza ikszKoMa (#66804) üzenetére


Spíler
őstag

Halvány lila f...,fogalmam sincs.Én 2 csatornán(na jó,néha 2.1 ha játszom vagy filmet nézek)élvezem a zenét,ha jól értem a kérdésed akkor 5.1,7.1 térhatásra vonatkozik.Megkérjük a többieket válaszoljanak neked/nekünk.Köszi. EZT találtam.Annyit tudok még,hogy vannak sok pont egyes hangkártyák is.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66806) ikszKoMa válasza Spíler (#66805) üzenetére


ikszKoMa
csendes tag

Köszi! :)

Én mondjuk olvastam ezt a cikket is, meg bújtam más külföldi fórumokat is, aztán azok alapján nem egyértelmű, de ja, esélyesen ebben a topikban ez off kérdés. :D
Mondjuk nem deal-breaker, mert a hangkártya már úgyis megvan (márcsak a headphone preamp miatt is) és nincsenek illúzióm, így a "real" 5.1/7.1 fülesek helyett simán egy értelmesebb stereo-t keresek...

(#66807) Dorien válasza dik (#66799) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem nem egyértelmű. A HD681-et is csak addig lehet állítani, amíg el nem éri a fejpánt a síneket:

Az SHP-600 / HF2010 pedig nagyobbra kihúzható, mint a HI 2050:

Ez meg az SE-MS5T:

Ikszkoma: A Dolby Headphones-t a hangkártyák (pl. Asus Xonar) szoftverében lehet beállítani. A játékok térhatását növeli. A Creative X-Fi HD-nél meg EAX van.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66808) Spíler válasza dik (#66799) üzenetére


Spíler
őstag

Emlékeim szerint a Pio a legnagyobb(fejtető-fül távolság).A SLX sem kicsi,csak ott félő a fejpánt sérülése a sok lefelé irányuló húzgálástól.Nekem sincs kis fejem/fülem,de az SHP600 is kényelmes volt,én úgy emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66809) dinnye1960 válasza #01758976 (#66803) üzenetére


dinnye1960
csendes tag

Nincs semmilyen különösebb elvárásom a hang felé. Egyszerűen a meglévő akg k271 mkii helyett szeretnék egy komolyabb fülest. Az erősítő Marantz hd-amp1.
Bodz-nak: a felsorolásból szubjektív véleményem szerint hiányzik az ath a1000z, de ez nem a hozzáértésem mondatja, hanem az, hogy a topik olvasása közben feltűnt, hogy az ath milyen sok dicséretet kapott, vagy a felsoroltak között nem játszik?

(#66810) dik válasza Spíler (#66808) üzenetére


dik
őstag

Tehát a pio ok köszönömöm. Azon is lehet cserélni párnát meg ilyenek idővel ha gondja lenne? Meg a superluxon is lehet cserélni vagy ezek egyszer használtatosak?
Az a baj ezzel az elállás dologgal nem vagyok benne a futár rendelés és egyebek témában hogyan kell és mennyi lenne külföldre, de biztosan nem olcsó akkor meg elgondolkodtató melyikre teszem a foksom. Itthon nézegetem hol lehet ezeket fellelni amint van időm és valami megbízható hely legyen persze. Szivesen fogadom az ajánlásokat persze ahol nem lesz semmi kinlódás meg csak kikötében futárral lehet visszaküldeni mert a postát nem fogadják el...

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#66811) Spíler válasza dik (#66810) üzenetére


Spíler
őstag

Mindegyiken lehet cserélni a fejpárnát,de ezen ráérsz gondolkodni kb.2.5-3 év múlva.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66812) Bodz válasza dinnye1960 (#66809) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azt csak egyszerűen kifelejtettem a felsorolásból. Viszont ha a HD-AMP is olyasmi, mint a HD-DAC, akkor szerintem kész öngyilkosság meghallgatás nélkül megvenni.

(#66810) dik: Cserélni lehet, csak valószínűleg gyári párnára nem fogod tudni. Aztán a jó isten tudja, hogy az utángyártott milyen hatással lesz az addig megszokott hangra.

(#66811) Spíler: Kicsit túl optimista vagy ezzel a 2,5-3 évvel. :D

[ Szerkesztve ]

(#66813) dik válasza Spíler (#66811) üzenetére


dik
őstag

Ennek nagyon örülök akkor. :)

Szerk.: akkor annyira már nem... :(

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#66814) dik válasza Spíler (#66811) üzenetére


dik
őstag

Ne ide akartam.

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#66815) Spíler válasza Bodz (#66812) üzenetére


Spíler
őstag

Igen,én mindig bizakodom a jobb végkifejletben.Amíg nem foglalkoztam fejhallgatózással egy Sony MDR-XD150 -em volt(jól van, tudom :D ) és annak két évig bírta a gyenge,hámlós fajta párnája,ezért írtam a 3 évet.Mondjuk én elég keveset használtam,az is igaz.
"dik" által nézett fejesek fülpárnája sokkal jobb minőségűek,tartósabbak mint az XD150-é.Mindegy,legyen 2 év,az is odébb van.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66816) #01758976 válasza dinnye1960 (#66809) üzenetére


#01758976
törölt tag

Van az avx-en 60K-ért, papíros Meze 99c. Elviszed meghallgatásra, ha tetszik megveszed, a maradék összeg mehet az amphoz, aztán B.-re hallgatva veszel egy rendes ampot (is) :)

(#66817) Dorien válasza Bodz (#66812) üzenetére


Dorien
veterán

A HI 2050 / SHP-600 plüss párnája szerintem gond nélkül kibír többet is, ha félévente / évente ki van mosva. Az enyém 2,5 év után is szinte gyári állapotban volt párnástul / fejpántostul. Ha tartósságról beszélünk nem is lehet egy lapon említeni bármelyik Superlux fejessel. Esetleg ha a szintén Beyer klón HD330 / HD660 kap egy plüss párnát a gyári hártyás vacak helyett:

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66818) geza844 válasza dik (#66810) üzenetére


geza844
aktív tag

Lehet, hogy elbeszélünk egymás mellett. Kínába nem kell visszaküldeni a cuccot. Ha olyat küldenek, ami nem működik, megvan rá a kialakított online rendszer, vitát kell nyitni, visszaadják az összes pénzed és a cucc, ami nem működik nálad maradhat. Nem kell visszaküldeni. Legalábbis nekem eddig egyszer se kellett. De mondjuk ritkán volt ilyen ügyem. Talán 3 alkalommal talán 200 rendelésből. Ha Magyarországon elállási joggal élsz, az meg tök egyszerű. Felhívod a boltot, közöd velük, hogy szeretnél élni az elállási jogoddal. Ha kérdeznek valamit, mondhatsz rá bármit, mert igazából nem kell megindokold. Semmit sem kell mondj. Csak, hogy szeretnél élni az elállási jogoddal. Saját költségedre vissza kell küld a cuccot a boltnak. Van akinek mindegy mivel küldöd, van aki megszabja, hogy mivel küld. Találkoztam már olyannal, aki csak postai küldést fogadott el. Emailben elküldöd nekik a számlaszámod, és visszautalják a pénzed. A szállítási díjat is. Csak a visszaküldés díjat bukod. Tök egyszerű. Illetve kínai rendelésnél még van olyan is, hogy a cuccnak van valami hibája. Tegyük fel ki van szakadva az egyik fülpárna. Egnézed mennyi hozzá egy új fülpárna, legyen $10. Nyitsz egy vitát $10 kártérítési igénnyel, megkapod a $10-t és rendelsz egy pár új fülpárnát. Angolul kicsit tudni kell hozzá, de végülis Google fordítóval is jól el lehet boldolulni. Ja és ilyen nagyobb értékű dolgoknál érdemes lehet unboxing videót is csinálni, ha esetleg valami hiányzik a csomagból, akkor azt lehessen könnyen bizonyítani. De én még ilyet sose csináltam, sose jártam így.

[ Szerkesztve ]

(#66819) geza844 válasza Dorien (#66817) üzenetére


geza844
aktív tag

Jól néz ki az az állvány. Én ilyet néztem ki:
(L:/dl/upc/2018-03/25/267219_loaci9rvmct7c9ei_1156269611893344653.jpg)(/L)
Van valamelyiknek valami előnye?

(#66820) Bodz válasza Spíler (#66815) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nagy mértékben függ a használattól (meg egyébtől is), de ennyit én nem jósolok a Pio párnájának (remélem nem lesz igazam), a HD681-é meg tuti megkeményedik és töredezni kezd ennyi idő alatt. :)

(#66817) Dorien: Anyám HI2050-e olyan 5 éves lehet már, de a párna még bírja. Napi szinten használja. A pánton a műanyag is csak pár hete repedt meg.
A szürke Beyer párna ennyire nem tartós. HD660-ra meg még véletlenül sem érdemes feltenni, túl világos lesz a hangja.

(#66819) geza844: Jól néz ki, más előnye nem nagyon van.

Tegye fel a kezét, aki vett fejes tartót és egy idő után nem használja! :)

[ Szerkesztve ]

(#66821) Spíler válasza Bodz (#66820) üzenetére


Spíler
őstag

:C

A fejhallgatóim az asztalon vannak a fejestartó mellett. :B

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66822) geza844 válasza Bodz (#66820) üzenetére


geza844
aktív tag

Hát, nekem az asztalon nem sok helyem van, pont ezért is voltak már eleve aggályaim ezzel az állvánnyal kapcsolatban, csakhát olyan jól néz ki...

Viszont most találtam ezt:
(L:/dl/upc/2018-03/25/267219_apu64v3bbgftpbuu_8483356917406251.jpg)(/L)

Ez konkrétan semennyi helyet nem igényel az asztalon. Lehet ez lesz a befutó.

(#66823) ribizly válasza geza844 (#66822) üzenetére


ribizly
veterán

Én egy ilyet szereztem egyik havertól:

De az a hajtogatós megoldás is elég jónak tűnik.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66824) Dorien válasza Bodz (#66820) üzenetére


Dorien
veterán

Csak a kép kedvéért: :))

Nem vettem, mert úgysem használnám. :N Az asztalon elfektetve stabilabban elvan a fejes, mintha lógna valami állványról.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66825) Tim82 válasza Bodz (#66820) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem két tartó is van - egy HollyBoni-féle fa meg a Dorien-linkelte képhez hasonló akril. Mindkettőt használom.

Meg próbajelleggel összeraktam egy ehhez hasonlót a szekrényben lévő fejeseknek Praktiker-es műanyag vízvezetékcső-elemekből ( :DDD ), de annak valamikor újra neki kellene esnem - csak ragasztószalagozva van, amivel nem túl stabil az eredmény.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#66826) Spíler válasza Dorien (#66824) üzenetére


Spíler
őstag

Gondolom a macska és a fejhallgató közel áll a szívedhez. Ahogy látom,nagyon élvezi a zenét.Kis zűrzavar lehet a fejében. Tessék. :D

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66827) dik válasza Spíler (#66815) üzenetére


dik
őstag

Na nem már meglátnátok a mostaninak, hogy be van repedezve a műbőr elájulnátok, de ebben 15+ év van kb. :) Szivacsot annó kínából rendeltem és az fogyott csak nyilván 3pár a 15 év alatt. :) De ez azért 2-nél jóval többet kibírt úgy, hogy semmi nem látszott rajta... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#66828) dik válasza geza844 (#66818) üzenetére


dik
őstag

Nincs itt elbeszélve semmi több pontban leírtad ami nálam nem játszik. Szóval az elállást nem akarom reszkirozni jobb az úgy...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#66829) Bib válasza Tim82 (#66825) üzenetére


Bib
őstag

Én ezt gyártottam:

(#66830) zsocy


zsocy
őstag

Én meg a régi lakásban felfúrtam 3 IKEA-s törölköző tartót, teljesen jól ellógtak rajta a fejesek :)

Azóta költöztem is, többen is lettek, úgyhogy nekem is csak a szekrénybe vannak most betéve, de a tartók beváltak, előbb-utóbb újra fúrom őket.

[ Szerkesztve ]

(#66831) #56474624


#56474624
törölt tag

De jó lenne erre a HD330-ra egy pont megfelelő párna. Alapvetően a sávszéleket kellene megszelídíteni. A beyeres plüss erre nem tűnik alkalmasnak, azzal még több lenne a magas, mint ezzel a kínai műbőrrel. Most viszont a mély is elég sok.
Valaki kísérletezett ezzel? :F

[ Szerkesztve ]

(#66832) emiki6 válasza Bodz (#66820) üzenetére


emiki6
veterán

:Y
Én is rájöttem, hogy egyszerűbb, ha valami puha rongyra ráteszem és akkor a kábel sem "törik meg"... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66833) attiss66


attiss66
senior tag

Hm, meglepődtem. A senhd435 tódott-fódott vezetékét kicseréltem, adott az egyik haver egy régi hifi fejhallgatójáról megmaradt hibátlan vezetéket, csak egy 3.5 -es jack hiányzott róla, azt ráforrasztotta. A hang egyértelműen erősebb, teltebb, tisztább lett. Sose gondoltam volna, hogy egy vezeték ennyit jelent. :)

(#66834) Solicidium válasza Bodz (#66573) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Üdv!

Az én 250 Ohmos DT250-emről van szó és Amazonról vettem újonnan (olyan 30 óra bejáratás lehet idáig benne), a gyári softskin párnát meg a Thomann.de-ről. Ha ragaszkodsz hozzá a Beyeres zacskóját a fülpárnának lefényképezem. Gondolom, nem ragaszkodsz hozzá :P Én hangban nem érzek különbséget a gyári plüsshöz képest, de ez könnyebben tisztítható és nem fő bele a fejem olyan könnyen. Azért követtem el ilyen "eretnekséget". Amúgy a Shure 840-esét vettem meg emiki6 fúrumtársnak, akkor tudta meghallgatni rövid ideig a Composite Ampjáról a DT250-et. Őszintén szólva sejtem, miért nem tetszik neki a DT250 hangja, amire azt mondta "dobozszerű" bizonyos tartományban. Aki Denon D7200 meg Shure 840 hangjához van szokva, annak szokatlan lehet a hangja, valóban. Ha a nagyon szűknél több lenne a tere a DT250-nek, akkor azt hiszem megállna egy idieg a hifi-bogár számomram hogy ne keressek zárt fejest utcai használatra. A Beyer DT150-ennel sem tudtam egyelőre megbarátkozni ilyen célra, mit kíváncsiságból vettem meg, bár annak aztán tere az brutális, mennyi van. Az általad minap linkelt DT1770 pro-t néztem még, már ajánlatot is ttem a srácnak, de mire átgondoltam volna, elvitte valaki. Mindegy, utcára talán úgyis túl nagy, meg lehet, hogy nem a legjobb forrás lenne neki a FiiO X5 1st gen + FiiO A5 erősítő kombó, amit a DT250-höz használok jelen pillanatban. A DT1770 Pro sem túl meleg hangú az olvasottak alapján, meg ez a kombó sem. Szerintem amőgy kraftban bőven elég lenne hozzá, de lehet, hogy "minőségben " már nem. Néztem ilyen ár körül Mr. Speakers Alpha Prime.ot meg Fostex TH-X00-t is, de ezek sem igazán utcaik... A nagy vacilálás közben meg az Alpha Prime-okat el is vitték.

[ Szerkesztve ]

(#66835) Spíler válasza #56474624 (#66831) üzenetére


Spíler
őstag

A Beyer DT990 és a Philips SHP2000 plüss párnáját próbáltam rá a HD330-ra,egyértelműen a saját párnájával volt a legjobb hangja,mélyszegény hangzást kaptam.Azzal viszont egész jó hangja van.Van eredeti Beyer bőrpárna,kétféle is,azt kéne kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66836) #56474624 válasza Spíler (#66835) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hamarosan fel fog szabadulni egy edt770s, akkor kipróbálom. Az eredeti, "gyűrött" műbőrrel a mélyközép nagyon fárasztó volt, ha jól rémlik. Mondjuk az a baj, hogy az az edt770s elég magas, szerintem azzal megint több lesz a magas, mint ezzel az alacsonyabb kínai műbőrrel, miközben már ezzel sem kevés. Meg amúgy használhatatlan a hd330 a zsinórja miatt majdnem teljesen, de most felfedeztem magamnak gitározáshoz, ahhoz épp jó a hossza.

[ Szerkesztve ]

(#66837) Spíler válasza #56474624 (#66836) üzenetére


Spíler
őstag

Te tudod(vagy bárki) mi a különbség a 770s és 770sg párnák közt?

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66838) #56474624 válasza Spíler (#66837) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egyiknek a belső felén vannak lyukak, másiknak nincsenek. Ha jól emlékszem, az "s"-nél nincsenek, az "sg"-nél vannak. Jó lenne tudni, ez hangban kevesebb basszust vagy több magast jelent-e a középhez képest, tehát hogy valójában mi történik ott a hanghullámokkal ennek hatására.

(#66839) ribizly válasza zsocy (#66830) üzenetére


ribizly
veterán

Ez még jó is néz ki. :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66840) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Sziasztok!

Van egy Beyer DT880-asom (pro, 250Ω). Rövid ideig használtam egy ADL H128-ast is. Ez utóbbi hangminősége számomra verte a DT880-ast de nem tudtam 2-3 számnál tovább elviselni mert a műbőr fejpárnától beizzadok és onnantól már nem élvezet a fejesezés; úgyhogy eladtam. Viszont azóta nincs kedvem a Beyer-hez; jó lenne valami jobb, de mindenképp olyan kellene aminek cserélhetős a fülpárnája és amihez legalább az ebay-ről lehet valami szövetféléből készültet szerezni. Van valami tippetek úgy 100k-ig? Igazából akár még használt is játszhat. Otthonra, asztali pc-nél ülve, fejeserősítővel lenne használva.
A H128-as frekigörbéje valami hasonló; lehet nem ártana ha a kiszemelté hasonlítana :)

[ Szerkesztve ]

(#66841) Dorien válasza Bodz (#66820) üzenetére


Dorien
veterán

Igen, valami brutál mód össze van rakva a HI 2050 / SHP-600 az áráért. Ha valaki olcsó, de tartós fejest keres, nem is ajánlanák helyettük semmi mást. Ebből a szempontból szerintem a 45-65 ezres Beyer DT széria sem jobb.

fehér_ember: A magasok zavarnak a DT880-ban? Mert akkor pl. ATH-R70X, Sennheiser HD600, HiFiMAN HE400s Focuspad A párnával

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66842) fehér_ember válasza fehér_ember (#66840) üzenetére


fehér_ember
addikt

(#66841) Dorien
Nem zavar benne semmi sem, főleg magasak nem. Amíg nem halottam jobbat meg voltam vele elégedve. De mostmár laposnak tűnik a produkciója. A mélyek is elég punnyadtak + részletességben is elmarad az említett furu-adl fejestől.

Igazából, csak frekigörbéket szemlélve :B :D , a Sennheiser HD280 pro-nak még talán hasonlít is. De elég olcsó kategóriás fejes, nem valószínű hogy jó lenne, vagy kitudja :F És lehet hozzá "szövet fejpárnát" szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#66843) emiki6 válasza fehér_ember (#66842) üzenetére


emiki6
veterán

Ezek hasonlóak görbére:

WestoneW40 -- 1.31 dB
BeyerdymanicDT240Pro -- 1.60 dB
ZMFAtticus -- 1.82 dB
SennheiserHD439 -- 1.88 dB
NocsNS800 -- 1.91 dB
RadiusHPTWF41 -- 1.92 dB
SennheiserHD450BTNCWiredPassive -- 1.94 dB
VSonicVSD1S -- 1.95 dB
LifeAcousticsPreKickstarter -- 1.96 dB
KlipschX10 -- 1.98 dB
SpiderPowerForce -- 1.99 dB
WestoneUM3X RC -- 2.02 dB
BeyerdynamicCustomOneProswitchposition4 -- 2.03 dB
YutaiBAS02 -- 2.05 dB
AurisonicRockets -- 2.05 dB
CreativeFatal1ty -- 2.06 dB
FostexTH900mk2TH610Pads -- 2.08 dB
BeyerdynamicT51i -- 2.11 dB
PluggedCrown -- 2.12 dB

Btw a 280 eleve mélyhiányos, ha arra még egy szövetpárnát is ráteszel... :DDD Mindenesetre nem ajánlott, rossz az irány. :N

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66844) fehér_ember válasza emiki6 (#66843) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szép kis lista :)

(#66841) Dorien
Krichd1-is mindig azzal a AT-vel és Seni-vel jött, nem ártana őket meghallgatnom. Mert frekigörbék sokszor annyira nem tetszetősek, de gondolom nem szabad abból megítélni egy fejest. Az érzet számít.

[ Szerkesztve ]

(#66845) emiki6 válasza fehér_ember (#66844) üzenetére


emiki6
veterán

Ha van discordod, akkor itt tudsz generálni (nemcsak listát, de görbéket is egymás mellé, meg még pár dolgot... :D): Headphones
#rulesandinfo-ban van leírva hogyan

Szerk: Nem szabad abból megítélni, az csak 1 paraméter. Hasonlításhoz szokott jól jönni szvsz.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66846) fehér_ember válasza emiki6 (#66845) üzenetére


fehér_ember
addikt

Akkor ezért tudtál ilyen hihetetlen sebességgel listát adni. :)
Nem, nincs és nem is ismertem; de legalább már erről is tudok. Köszönöm.

(#66847) kromatika válasza fehér_ember (#66842) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Hát igen.Kezdő ként nekem is a Omnitronic SHP-600 az elsők között.Építése kiváló,kényelem is jó,bár nagy fejűeknek határ eset. viszont a magasai igen szúrósak.Alapjában véve egy nagyon világos hangú füles,és megvétel előtt mindenképpen ajánlom a meghallgatását bárkinek,mert lehet már az elején sokaknak bántóak a magasok,hiába nem volt még jobb fülese.

[ Szerkesztve ]

(#66848) geza844 válasza emiki6 (#66845) üzenetére


geza844
aktív tag

Én regisztráltam, de nem igazán értem mi ez... valami Skype szerű dolognak tűnik, ahol vannak csoportok, most látom a #headphone csoportot, ahogy irogatnak, de hol vannak itt frekigörbék??

(#66849) emiki6 válasza geza844 (#66848) üzenetére


emiki6
veterán

Igen.

rulesandinfoban ezt lehet olvasni:

PDF:headphone:target to look up a headphone. List of targets is "fr","thd","impedance","impulse","30wave","300wave","isolation","all". If you put nothing here, it will default to "fr". This will also give a list of all matching measurements found, so it can be used to search the database.

Examples:
PDF:t1
PDF:hd800:thd

Special case is:
PDF:t1:similar
This will bring up a list of somewhat similar headphones

To compare headphones, use PDFC:list of headphones separated by comma: optionally, give it arguments separated by spaces
List of possible arguments are "harman","df","r","flatbase","XXXhz" where XXX is a number
It can compare up to 5 headphones at a time.

Examples:
PDFC:hd800,t1
PDFC:hd800:harman r (right channel with harman compensation)
PDFC:hd800,t1:500hz (will match the graphs at 500hz)
PDFC:HD800,T1:besthz (will try to match at the point that makes the most sense)

Ez azt jelenti, hogyha info kell PDF, ha összehasonlítás, akkor PDFC

Én ahhoz, hogy kilistázzam a h128-hoz hasonló fejeseket beírtam, hogy PDF:H128 hogy lássam benne van e a rendszerben. Benne volt, ezért beírtam, hogy PDF:H128:similar és a bemásolt listát kaptam.

De ha összehasonlítanád a HD600-at és 650,et akkor azt kell beírd, hogy PDFC:hd600,hd650 illetve inkább azt, hogy PDFC:hd600,hd650:r , mert a jobb oldal mérése áll közelebb a valósághoz. (r = jobb (de amúgy az r a baloldal, mert aki programozta véletlen felcserélte... :DDD))

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66850) emiki6 válasza emiki6 (#66849) üzenetére


emiki6
veterán

Lemaradt a lényeg: A beszélgetős szobák spamelésének elkerülése végett, ezeket a #measurebaiting szobában érdemes próbálgatni, mert az erre van.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.