Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48951) dgyuri0123 válasza lugosi (#48950) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én ezt venném, kis alkuval nagyon jó vétel lenne szerintem.

"csak a zene van"

(#48952) lugosi válasza dgyuri0123 (#48951) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, igazából nem egy 'milyet' típusú kérdésem lenne hanem egy 'vagy-vagy'. Használtat se vennék igazából.

Alapvetően az érdekelne, ha valakinek van tapasztalata valamelyikkel, ideális esetben mind a kettővel.

(#48953) .DLL válasza lugosi (#48950) üzenetére


.DLL
veterán

K451-nek tompa hangja van azt tudom, Y50 passz, de szerintem hasonlóan populáris karakter. De remélhetőleg tettek bele valami értékelhető közép- és magastartományt is. :D
Amúgy miért pont ez a kettő csak?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48954) Bodz válasza .DLL (#48953) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Dehogy tettek... :N

(#48955) lugosi válasza .DLL (#48953) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Online keresést erre a kettőre szűkítettem le méret, ár, súly, minőség és általam történő elérhetőség alapján.
A tesztek alapján jónak éreztem, az egyik egy évig, a másik két egymást követő évben volt a product of the year a whathifi.com-on, azt hogy tompa lenne sehol sem említették, sőt kifejezetten kiemelték a tesztek a szép magasakat.

Személyesen csak az Y50-et tudtam meghallgatni, de komolyzene pont nem volt nálam. A többivel tetszett a hangja. A leírások és képek alapján a K541 mintha valamivel nyitottabb felépítésű lenne, de ki kellene próbálni. Ezért kérdeztem, hátha vannak tapasztalatok. Te hallottad a K451-et?

(#48956) dgyuri0123 válasza lugosi (#48955) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Tudom, nem engem kérdeztél...de MM-ban meghallgattam az 541-et és nekem nagyon nem tetszett.

Tompa, "fa" hangú, unalmas, csúnya magas tartománnyal (már ami van neki ), részletek nélküli. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#48957) .DLL válasza lugosi (#48955) üzenetére


.DLL
veterán

Hallottam. Industrial-ra jó. ;]
Beyerdynamic DT235, DTX-501p -t meg tudod hallgatni valahol?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48958) lugosi válasza dgyuri0123 (#48956) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, ez hasznos infó. Máshol is írták, hogy az Y50 jobb. Persze gondolom hogy árkategóriájában helyén kell kezelni ezeket.

.DLL: szerintem nem. De árban majdnem a fele mindkettő az Y50-nek, és nagyon jókat írnak róla. Amennyibe kerül, lehet hogy árban vakon is bevállalom, ha _nagyon_ ajánljátok. Valójában nem ragaszkodnék hozzá ugyanis, hogy ebben a méretkategóriában 30e-ért vegyek fülest, ennyi a max amit rászánnék.
Az általad írt kettő közül melyiket javasolnád inkább? Azzal, hogy prioritás lenne a jó középtartomány. Érdekes de ha blues és rock esetén nem olyan erős a mély azzal nincs bajom (sőt), de ha komolyzenénél vagy jazznél nem tetszik valami a középtartományban akkor az bosszant.

[ Szerkesztve ]

(#48959) dgyuri0123 válasza lugosi (#48958) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"gondolom hogy árkategóriájában helyén kell kezelni ezeket."

Az "árkategória" az egy fura dolog. Mikor MM-ban "tesztelgettem" füleseket ( kb. 2 órán át ) a legolcsóbbtól, a legdrágábbig, meghallgattam vagy 30 fejest és elmondhatom, sokszor nem igaz ez az állítás. Volt olyan, amit 10mp után téptem le a fejemről, olyan pocsékul szólt, pedig nem "belépő kategória" volt.

"csak a zene van"

(#48960) lugosi válasza .DLL (#48957) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

És dgyuri:

Köszi a segítséget, ez alapján átgondoltam a dolgot és az olvasottak alapján nagyon hajlok a Beyerdynamic DTX 501P-re. A kettő közül ez tetszik jobban mert kifejezetten összehajtható változatot kerestem.
A leírások alapján hátránynak írták hogy nincs mikrofon rajta, ez engem egyáltalán nem érdekel. Azt olvastam még róla, hogy nem elég nagy a szorítóerő a fejen, ez nekem inkább pozitívum mert nagy fejem van és nem szeretem ha a fejhallgató hosszú távon szorít, kényelmetlen.
Egy dolgot nem láttam csak a tesztekben, hogy cserélhető-e a kábele, valószínűleg nem mert sehol sem írták, de valószínű hogy ezért az árért megveszem próba nélkül amennyiért most adják.

(#48961) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Szeretnék vásárolni egy nyitott vagy félig nyitott fejhalgatót a jelenlegi zárt mellé. Ami elvárás lenne vele kapcsolatban:
- nagy tér,
- ütős mélyek, tiszta magasak (de a közép se legyen üres)
- a jelenlegi DAC-om elbírjon vele (SMSL M6)
- DT770 PRO (80) "ellenfele" lenne, tehát utána ne legyen nagy csalódás. Főleg a nagyobb térre lennék kíváncsi.
- kb 70-80k összegig.
Mit ajánlotok, merre induljak hallgatódzás terén?

(#48962) gaborka8x8 válasza Tomdriver (#48961) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

DT 990

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48963) rappit4


rappit4
őstag

Ma eljutottam a fejhallgató plázába, ahol sajnos nem tudtam meghallgatni a K217-et csak a K550-et és nagyon elbizonytalanodtam. A K550-nek nagyon nem tetszett a hangja, mintha egy bell eq lett volna a középtartományban. A brácsák és a magasabb hangon szóló csellók borzasztóak voltak, mintha dobozból szóltak volna pl. Smetana: Ma Vlast egyik amúgy nagyon szép felvételén próbáltam, illetve még Jan Garbarek I Took Up The Runes albumán is megfigyeltem, hogy dobon a pergőket szörnyen letompítja és elmossa a K550. A mély egy picit talán sok volt, a magast rendben találtam viszont azért Kendrick Lamar To Pimp A Butterfly albumán a magas tartomány néhol nagyon sok volt, sziszegő vokál és fülsértő pergő. Igazán a Decca kiadású Shostakovich lemezeken jött ki a közép hiánya, ezek rendkívül jó felvételek és sajnos itt is ugyan úgy éreztem, hogy nincs meg a közepe. A K217 szerintetek hogyan viszonyul a K550-hez? Meglepő módon a Shure SRH840-nek elég kiegyenlített volt a hangzása, legalább is a K550-hez képest biztos. A mély tartomány kicsit bőséges volt viszont a közép és a magas itt nagyon tetszett, sajnos borzasztó kényelmetlennek találtam és a kábele sem cserélhető. Ugyan csak csalódás volt az ATH-M50x, a mélyei nagyon túlzóak voltak és a magas tartomány sem tetszett illetve ez is szörnyen kényelmetlen volt. (egy fiio x1-ről hallgattam a fejhallgatókat, ami nem a legideálisabb forrás, de ismerem a hangját) Szerintetek érdemes bepróbálni látatlanban a K217-et bízva abban, hogy nem sok köze van a K550 hangkarakterisztikájához? :F

(#48964) #16820480 válasza rappit4 (#48963) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha már a boltban jártál, akkor miért nem dugtad rá normális forrásra őket?

(#48965) .DLL válasza rappit4 (#48963) üzenetére


.DLL
veterán

Amire te gondolsz az a K271, csak a félreértések elkerülése végett. ;)
A Fiio X1 magasba húzó hangja amúgy nem jó tesztelésre, ráadásul kissé karcosak is a magasai, bár tény, hogy amelyik fejes ezzel elviselhetően szól, azt mással is kellemes lesz hallgatni. :D
A K271-et rég hallgattam, és nem tetszett, teljesen élettelen vérszegény hangra emlékszem, de hallgasd meg hátha. Csak fontos, hogy mindenből bejáratott példányt hallgass, különben nem sokat ér a dolog.
Amúgy itt látszik mennyire nem vagyunk egyformák, nekem is SRH 840 van és nem találom bőségesnek a mélyét, sőt 80Hz alatt rohamosan fogy az ereje. :D Felette azért van, és megtestesíti a közepeket is kellő mértékben, így az megbocsátható, egyébként dinamikailag nagyon jó, ezért szeretem. Ha ez tetszett meg (jogosan) akkor érdemes használtan keresni hirdetésben, utána a fejpántját szívfájdalom nélkül módosíthatod úgy, hogy kényelmes legyen, én is ezt tettem, most alig van súlya, és pont elég méretű. [Link] :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48966) Tomdriver válasza gaborka8x8 (#48962) üzenetére


Tomdriver
őstag

Ennyi, semmi több?
Túl magasra teszi a mércét a DT770Pro ezek szerint... :D

Köszönöm!

(#48967) rappit4 válasza .DLL (#48965) üzenetére


rappit4
őstag

Én inkább az "élettelen" színezetlen, nyers hangot szeretem, ami a lineáris átvitelre utal. Lehet akkor tetszeni fog. A cserélhető kábel elég fontos lenne a helyszini hangrögzítéshez és a kényelem is. A k550 ha másban nem kényelemben nagyon jó volt és ez most nekem nagyon lényeges szempont. Lehet, hogy most beleugrok a K271-be látatlaban és ha nagyon nem tetszik (amit kétlek) megpróbálom eladni. De ez ahogy mondtam inkább forgatási eszköz lesz mintsem zenehallgatási (arra marad a Takstar PRO 80).
(#48964) sheratan
Azt mondták vigyek magammal lejátszót, így vitten. :)

[ Szerkesztve ]

(#48968) gaborka8x8 válasza Tomdriver (#48966) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Mivel a nagy tér volt az elsődleges szempont, és egyébként tetszik önnek DT 770 pro hangkaraktere, ezért ebben az ársávban én nem tudok jobbat ajánlani.
Ami természetesen nem zárja ki, hogy mások sem.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48969) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Az Isk Hd-9999 fejhallgatót hallotta, esetleg birtokolja valaki?

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48970) lugosi válasza lugosi (#48960) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amúgy a fenti előzményekkel van "bestbuy-abb" fejes (on-ear) úgy 100 EUR alatt/körül?

(#48971) PuMbA válasza rappit4 (#48967) üzenetére


PuMbA
titán

Az "élettelenség" és "nyersség" nagyobb részét a keverés adja, kisebb részét a rendszer. A munkahelyemen az 1000Ft-os nem tudom milyen márkájú hangfalon intergrált hangkártyával is egyes számok csak úgy hengerelnek és tényleg dögösen szólnak :)

[ Szerkesztve ]

(#48972) rappit4 válasza PuMbA (#48971) üzenetére


rappit4
őstag

A munkámból (egyetem) adódóan remélhetőleg meg tudom különböztetni mi múlik a keverésen és mi magán a rendszeren. :D Én az élettelenséget azért hoztam fel, mert .DLL kolléga így jellemezte a K271-et.

(#48973) .DLL válasza rappit4 (#48972) üzenetére


.DLL
veterán

Nem, nem egyenletes, konkrétan nincs mélye, bár ha a K550-ben kicsit sok volt, lehet tényleg tetszeni fog. Nem vagyunk egyformák :)

(P.H.)

(#48974) rappit4 válasza .DLL (#48973) üzenetére


rappit4
őstag

Igen ezért gondoltam :)

(#48975) lugosi válasza lugosi (#48970) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Máshol a Grado SR60i-t, SR80i-t ajánlották még (ár kérdése). Mivel ahogy elnézem a 60-as majdnem ugyanannyi mint az AKG Y50, és máshol azt mondták hogy egyértelműen jobb annál, főleg a középtartományban, úgy gondolom, hogy akkor már +10-12 ezer belefér, ha azt mondjátok hogy a 80 jobban megéri, mert jobb.
Szóval, ha ezeket is belevesszük az összehasonlításba, melyiket választanátok a korábban említett Beyerdinamic-ot, vagy ezek közül valamelyiket?

(#48976) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Van nekem egy AKG Q701 fefesem és érdeklődnék, hogy létezik e valami módszer a párna ápolására, mi erről a szakvélemény, kell? ha igen akkor hogyan?

Köszi

(#48977) dozsabalint


dozsabalint
senior tag

Sziasztok!

Gondoltam vásárlás előtt rákérdezek, hogy szerintetek milyen fejhallgatót érdemes venni:

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? - Elsősorban utcán, tömegközlekedésen, néha otthon.
Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? - csak zenehallgatás
Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? - 30-35ezer
Új vagy használt? - új
Circumaural vagy supraaural? - lehetőleg Circumaural
Zárt vagy nyitott? - inkább a zárt felé hajlok
Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? - Jelenleg elsősorban egy iPhone-nal használnám, esetleg néha pc-re kötve.

Elsősorban rock és metal zenéket hallgatok, néha egy kis klasszikus zene is képbe kerül.

Mit ajánlatok?

[ Szerkesztve ]

(#48978) Samtya válasza dozsabalint (#48977) üzenetére


Samtya
senior tag

Szia!

Audio-Technica ATH-M40X lehetne, csak a kábelei nem optimálisak a számodra.
Sony MDR-100AAP, több színben szép és jó fejhallgató, csak újonnan még kicsit húzós az ára.
Sennheiser Urbanite XL iOS, ez is van több színben az edigitálban 35-ért.
További itteni "fórumkedvencek": Magnat LZR580, Kingston HyperX Cloud 1 (mikrofonja levehető).

(#48979) dozsabalint válasza Samtya (#48978) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Szia!

Köszönöm a választ, miben nem optimálisak a kábelei az Audio-Technika-nak?

(#48980) Bodz válasza sittes79 (#48976) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mosógép. A full szövet párnákat én mosni szoktam a többi ruhával, kímélő programon, mosózsákban.

(#48979) dozsabalint: 2 kábel jár hozzá. 3 méteresek, egyik egyenes, a másik spirál (ez nyilván teljesen kihúzva ennyi). De lehet kapni külön sokféle rövidebbet is.

[ Szerkesztve ]

(#48981) Samtya válasza dozsabalint (#48979) üzenetére


Samtya
senior tag

Két lecsatlakoztatható kábelt adnak hozzá, ami nem lenne gond, csakhogy az egyik 3 méteres a másik meg felcsavart és úgy szerintem nehéz utcai használatra. További problem, hogy a csatlakozó úgy látom, hogy nem a normál 3,5-ös hanem a 2,5-ös, ráadásul locking mechanizmussal ellátott. Ilyen paraméterekkel már nehéz találni aftermarket kábelt, de majd a többiek megmondják, hogy jól látom-e?

(#48982) dozsabalint válasza Samtya (#48981) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Értem, köszönöm. Nagyon szimpi ez a Sennheiser URBANITE XL, lehet ez lesz.

[ Szerkesztve ]

(#48983) Bodz válasza dozsabalint (#48982) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem ér 35-40000 forintot a hangja.

(#48981) Samtya: Nem nehéz. eBay, Ali. Többféle kábel is kapható olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#48984) allein


allein
addikt

Sziasztok. Van gamer fejhallgató topik is?

Szerk: Megtaláltam :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#48985) dozsabalint válasza Bodz (#48983) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Igen, Sennheiserek szinte mindig túlárazottak... (bár legalább egész jól néz ki). Lehet mégis marad az Audio Technica (ezt már az ajánlásotok előtt is nézegettem). Konkrétan hogy hívják azt a spéci kábelt, ami kell neki?

[ Szerkesztve ]

(#48986) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ahoj

AKG K550 vs 551 között miért van 15-20 ezres árdifi? (551-et egy helyen találtam 40-ért) Akárhogy nézem nem találok különbséget. Kicsit olcsóbban Sennheiser HD518-at néztem, de az AKG lenne az igazi.

(#48987) Bodz válasza dozsabalint (#48985) üzenetére


Bodz
Topikgazda

ATH-M50X cable. :)

(#48986) koxx: Nincs különösebb oka. Mikor melyik drágább, olcsóbb, ha nem éppen ugyanannyiba kerülnek. Mindre volt már példa.

[ Szerkesztve ]

(#48988) dozsabalint válasza Bodz (#48987) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Köszi :). Látom van mindenféle vezérlős, meg mikrofonos jóság is. Be is rendeltem a fejhallgatót, kábeleket meg majd később válogatok.

[ Szerkesztve ]

(#48989) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok.Minap vasaroltam egy Yamaha M82 fulest,es olyan problemam lenne,hogy a hangero novelo ,csokkento gombok,nem reagalnak Az android telefonnal.Eszre vettem hogy a dobozara Iphone tamogatas van rairva.Esetleg tudnatok valami megoldast,esetleg valami android appal valo megoldast erre a problemara? Nagyon sajnalom mert van benne mikrofon is.A valaszokat elore is koszonom

[ Szerkesztve ]

(#48990) koxx válasza Bodz (#48987) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Thx :)
Ha válaszolnak a boltból akkor berendelem az 551-et.

(#48991) pulutodurumo válasza motown5l (#48989) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Látom hogy fejrsről van szó, de ezt a kérdést a FÜLhallgató topik lakói nagyobb eséllyel fogják megválaszolni.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#48992) Golota válasza lugosi (#48975) üzenetére


Golota
aktív tag

Szerintem Grado E- sorozat lesz az, "i" már csak beragadva lehet készleten. A 80-as egyértelműen jobb, mint a 60-as, főleg középtartományban, bár mindkettőnek az erőssége. Azt ne hagyd figyelmen kívül, hogy masszívan nyomja mindkét Grado kifelé is a zenét. Hallgasd meg őket, érdemes.

(#48993) lugosi válasza lugosi (#48975) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Srácok meséljetek már nekem erről valamit, mert lassan rendelném, hogy melyik legyen...

Golota: köszi! :D Épp időben, már reklamáltam. Az, hogy jön kifelé a zene, nem érdekes. Akkor szerintem a 80-as lesz a befutó, ennyit még ráteszek.

[ Szerkesztve ]

(#48994) motown5l válasza pulutodurumo (#48991) üzenetére


motown5l
senior tag

Igen igazad lehet.De 2004 ota nem irt oda senki.Es ezert fordultam ide.Ez nagy meretu fejes.Nem fulbe dugos

(#48995) darvinya válasza motown5l (#48989) üzenetére


darvinya
titán

Válasz kérdésedre képben

(#48994)

Rossz topikot néztél.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#48996) Tim82 válasza motown5l (#48994) üzenetére


Tim82
nagyúr

Biztosan jó topikot néztél? Szerintem elég friss az a kb. 20 perces utolsó hozzászólás, nem 2004-es. :)

Szerk.: lassú vagyok.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48997) motown5l válasza Tim82 (#48996) üzenetére


motown5l
senior tag

Rosszat neztem.Koszi.De viszont ami linket kaptam,ez fulbe dugos.Legalabbis az van a kepen.Na megprobalom ott akkor..koszi szepen

(#48998) Samtya válasza motown5l (#48997) üzenetére


Samtya
senior tag

Aliexpresszen találtam CTIA-OMTP adaptert.

Vagy van android-app is.

[ Szerkesztve ]

(#48999) darvinya válasza Samtya (#48998) üzenetére


darvinya
titán

És nem és nem, ezzel még amúgy sem lesz jó!
Nem a PIN kiosztással van a gond, mert akkor nem is szólna rendesen.
Itt vezérléssel van gond, linkeltem Téma összefoglalót, amiben képpel is van magyarázat.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49000) motown5l válasza darvinya (#48999) üzenetére


motown5l
senior tag

koszonom a valaszokat.Holnapi nap kiprobalom az alkalmazassal.Ha nem lessz jo akkor marad az adapter.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.