Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) mettek válasza Dave™ (#48440) üzenetére


mettek
addikt

A driver a hangszóró? Mit kell és mennyit kell mögé tömíteni? Illetve láttam a párnáját is érdemes kicsit megtömni a több basszus érdekében. Vatta vagy konyhai szivacsos kendő jó erre?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48452) Bodz válasza birno (#48450) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen, 2.5mm-es trs. Valamiért azt hittem, hogy a HE400i is eleve ilyen, de mar utánaolvastam, csak kesobb váltott erre a Hifiman.

(#48453) mettek


mettek
addikt

Megtörtént a modifikálás egy kis töméssel de nem lett sokkal jobb vagy egyáltalán nem...a hangszoró elé tett filc viszont használ mert levesz a harsány magasakból. Viszont lényegesen több basszust nem lehet belőle kicsikarni. Ez a fejes komolyzenére való (k550) vagy olyannak aki kifejezetten basszus ellenes.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48454) Dave™ válasza mettek (#48451) üzenetére


Dave™
nagyúr

A hangszóró mögé, igen. Nem kell túl vastagnak lennie, kísérletezni kell, ahogyan az anyag típusával is. Ha a driver elé teszed akkor azzal nem a rezonanciát fogod csökkenteni, hanem szűrni fogod a hangját, főleg a magasakat ugye. Mélye pedig van, egyrészt rendes erősítés kell hozzá, másrészt jól kell illeszkednie a fejedre. Ha bármelyik hiányzik, akkor lehet vékony, igen. Én sokféle zenével hallgatom, és egyáltalán nincs kevés mélye, sőt, elég lineáris 100 Hz alatt is, ami azért sok fejhallgatóról nem mondható el ebben a kategóriában. Ha emelet mélyeket vársz tőle, akkor nem ez a te fejhallgatód, arra ott van pl. az ATH-M50 és hasonlók.

(#48455) gaborka8x8 válasza mettek (#48453) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

"Ez a fejes komolyzenére való"
Na, arra éppen nem.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48456) Bukk900 válasza mettek (#48453) üzenetére


Bukk900
őstag

Ha hiányolod a K550 basszusát, akkor illeszkedés, vagy meghajtás problémád lehet. Sok telefon, dap, hordozható cucc nem bírja előhozni a mélyeket.
Nekem is egy Sense V1 kellett hozzá, de így már sokszor meglepődöm a tekintélyes alsó tartományon.
Pl. ebben a videóban egy faládát püföl puszta kézzel az előadó.

(#48457) mettek válasza Bukk900 (#48456) üzenetére


mettek
addikt

Én iphoen 6 plusról zenélek apple musicot streamelve, nekem többet nem ér meg a zenehallgatás pláne hogy hip hop, elektronikkus megy csak. Az iphone mellett van egy fiio e17-em is de nem érzek nagy különbséget, sőt a telefonra dugva nekem jobban tetszik a hang csak nem olyan hangos mint fiio-val. Illetve fiio-n tudok rá bassust adni de még ugy se az igazi.

Volt egy éve egy ath m50-em (nem x) és az olyan basszust adott bizonyos számokban hogy rezgett a fülem....na ilyet várok el. Azonban még egy olyan kényemetlen, kemény párnás fülesem nem volt mint az m50, iszonyat rossz volt a komfortja.

Vannak számok ahol nulla basszus nem jön ki belőle...van szerencsére egy megviselt Denon d1100-am is ami szépen hozza a mélyeket. Valami ilyesmit keresek csak szebb basszus tartománnyal kicsit kiegyenlítettebben.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48458) Bodz válasza Bukk900 (#48456) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azért a V1-nek erősen színezett hangja, és elég testes mélye van, ezt tegyük hozzá. :)

(#48457) KnockOut87: Ha ilyet vársz el, akkor a K550 soha nem lesz a barátod, mindgy mit csinálsz vele.

[ Szerkesztve ]

(#48459) Dave™ válasza mettek (#48457) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor ez a baj, fejhallgatót telefonról általában véve nem jó ötlet hajtani. Az M50 pedig mélytúlsúlyos fejhallgató, teljesen más a közönsége.

(#48460) mettek


mettek
addikt

Azt olvastam a Sonyknak szép mélye van. Ott az mdr 1a illetve az új mdr 100aap. Viszont ezeknél is lehúzták a mélyeket egy két helyen hogy nem elég ütősek. Valakinek tapasztalat?

Ilyen zenéhez nagyon lapos az AKG ugy unblokk az egész márka. :)

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48461) Bukk900 válasza mettek (#48457) üzenetére


Bukk900
őstag

Én hallgattam a K550-et Motorola Moto X-el, szinte teljesen hiányzott a mély tartomány, HTC M8-cal egy fokkal jobb, de még mindíg nagyon kevés volt. Fiio X3-mal is olvastam erre panaszokat.

(#48458) Bodz: volt alkalmam egy HD 600-ast kötni a V1-re az AKG után, hát olyan V hangú, alul-felül erősen kiemelt fejest még nem hallottam, de tetszett. :)

[ Szerkesztve ]

(#48462) mettek válasza Dave™ (#48459) üzenetére


mettek
addikt

Amiket telefonokhoz, pláne iPhoneokhoz optimalizálnak azok nagyon jol tudnak szolni mert egy iphonennak, Galaxy s-nek elég jó a dac-ja és az erősítője is....ahhoz hogy többet kapjon az ember lényegesen drágább asztali cuccokat kell venni. Annyit már nem ér a dolog. Tavaly volt egy 400ezres láncom, hadd ne mondjam nem éreztem azt hogy na ez megért ennyit....el is adtam.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48463) Dave™ válasza mettek (#48462) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha te mondod... nem vitatkozom, én máshogyan tapasztaltam.

(#48464) .DLL válasza mettek (#48460) üzenetére


.DLL
veterán

JVC HA SZ-1000?

(P.H.)

(#48465) mettek válasza .DLL (#48464) üzenetére


mettek
addikt

Néztem én is :) jónak tűnik de addig már eljutottam hogy most már csak meghallgatás után vásárlok. A JBL everest is ment vissza a boltnak mert kényelmetlen volt és nem tetszett a hangja...mondjuk a bluetooth miatt valszeg. De a kényelmét mindenhol dícsérték, nekem fél óra után fájt tőle a fejem a pántnál.
Az a baj hogy azt a JVC-t sehol nem lehet meghallgatni...

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48466) fattyu válasza mettek (#48462) üzenetére


fattyu
veterán

én inkább úgy mondanám hogy egy alsóközépszerú dac és nulla erősítő. nincs olyan fejhallgató ami nem fog léptékekkel jobban szólni értelmes láncról mint telefonról.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#48467) mettek válasza fattyu (#48466) üzenetére


mettek
addikt

Kinek mi a fontos. Van akinek a minőségi zene a végtelenségig és füle is van hozzá. Ő nyilván erre költi minden pénzét. Nekem pl a gamer PC-m az elsődleges amire költök aztán a házimozi, telefon és utána a zene. Magyarán nekem bôven elég egy minőségi ejes telefonhoz.

Volt tavaly egy Denon 300 dacom, Beyer t90 fejes, Beyer a20 erősítő és flac-okat hallgattam foobaron...jól szólt de nem annyira amennyibe került a cumo. Most ez valakinek megéri ahogy nekem pl megéri gtx980 ti-t rakni a gépembe 200.000ért de valakinek meg ez a full felesleges mert elvan egy konzolon is de lehetne sorolni.
A lényeg hogy egy jó dinamikájú basszusban erős fejest keresek telefonhoz, nem akarok láncot építeni és "belemerülni" a zenébe ahogy az audiofilek teszik.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48468) .DLL válasza mettek (#48467) üzenetére


.DLL
veterán

Teljesen racionális levezetés, én is azt mondom, hogy az éri meg aminek a tudását ki is használja az ember rendesen, több fölösleges. Út közben ezért volt nekem is elég egy 12k-s füles, meg egy 15k-s DAP, mert azt a "láncot" csak annyira használtam ki. Itthon órákat szól a zene minden nap, ezért itt van egy fokkal komolyabb cuccli, de még ez is a hihi alja.

A HA SZ-1000-et valószínűleg ugyan úgy kell kipróbálnod, mint az előzőt, hogy megrendeled webboltból, és ha nem jön be, akkor sajnos élsz az elállás jogával.

(P.H.)

(#48469) PuMbA válasza mettek (#48467) üzenetére


PuMbA
titán

"Volt tavaly egy Denon 300 dacom, Beyer t90 fejes, Beyer a20 erősítő és flac-okat hallgattam foobaron...jól szólt de nem annyira amennyibe került a cumo"

Ezen a szinten már a hallgatott zenék minősége dönti el, hogy mi éri meg :)

.DLL: "de még ez is a hihi alja." :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48470) mettek válasza .DLL (#48468) üzenetére


mettek
addikt

Az lesz. Már írtam a boltnak hogy ez lenne a menetrend :) és lehetséges e. Bár eléggé bizalom gerjesztő az a fejes. Csak az a majd fél kilós súly nem épp gerincbarát :DDD kell hozzá venni egy nyakmerevítőt.

Amugy igy van, arra érdemes költeni amit kihasznál az ember. Vannak akinek milliók állnak a házimoziban vagy egy autóban, más inkább eljár biciklivel :D
De itt a fejesekn hatványozottan igaz hogy olyan árban és tudásban kell gondolkodni amire telik és amilyen mértékben ki van használva....különben mindenkinek Audeze fejest lehetne ajánlani hogy az alá ne adja..

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48471) fattyu válasza PuMbA (#48469) üzenetére


fattyu
veterán

szerintem meg a beyer a20 a szűk ott...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#48472) mettek válasza PuMbA (#48469) üzenetére


mettek
addikt

Az volt az érdekes hogy alig hallottam különbséget az apple music és a foobaros flac között. A másik hogy meglepően jól, hangosan kihajtotta az iphone a t90 fejest...lehet a tesla technológia miatt, nem tudom de leesett az állam hogy így kihajtja. Az akg k550-el meg szenved a telefon....se mély se hangerő.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48473) Bodz válasza mettek (#48472) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem hajtotta az ki, csak hangos volt. :)
En a T90-et valami éjsötét hangú cuccal tudnam elképzelni, a Denon pont nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#48474) biokox válasza mettek (#48457) üzenetére


biokox
tag

A denon ah-a100 jubileumi kiadást hallottad már?

(#48475) mettek válasza biokox (#48474) üzenetére


mettek
addikt

Nem! Egy Dwnon ah d1100-am van. Az alapvetően tetszik basszusban de a röbbi frekit nagyon elnyomja.... Az amit írtál jól szól?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48476) moli.hu válasza .DLL (#48328) üzenetére


moli.hu
őstag

>> Kerlek, segitsetek talalni egy ilyen fejhallgatot: * csakis nyakpantos lehet!

> A KOSS jó fejeseket készít ebben, a hordozható kategóriában (ott a híres Porta Pro) Pl. KSC17, KSC21, Sporta Pro - ennek elvileg elfordítható a pántja, hogy nyak mögött legyen.

Koszonom a valaszt.
KSC17 nem latom kaphatonak az orszagban
KSC21 fulre csiptethetosnek tunik, nem nyakpantosnak
Sporta Pro ennek a pantja eri a hajat, olyan kellene, ami teljesen nyakpantos, minel kisebb feluleten erintkezve a hajjal. Meghat 11000ft.

[ Szerkesztve ]

(#48477) biokox válasza mettek (#48475) üzenetére


biokox
tag

De bezony ám sokkal kiegyenlitettebb mint az 1100 de a basszus nem nyom el mindent. Telorol is hajtható ha akarod letépi a fejed csak sajnos a pántja ropi ugyanaz mint az 1100é azért is adtam el

(#48478) fattyu


fattyu
veterán

az eredeti

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#48479) EQMontoya válasza fattyu (#48471) üzenetére


EQMontoya
veterán

T90-hez szerintem ok, T1-hez már esélyesen kevés.

Same rules apply!

(#48480) Szila|H|


Szila|H|
tag

Sziasztok, jó néhány napja bújom a forumokat, hogy megtaláljam a megfelelő fejhallgatót. De segítséget szeretnék kérni.
Amiket már néztem: Creative Aurvana Live! ,Soundsation HD40B, Takstar TS-671, Beyerdynamic DTX 710, Superlux HD681B,HD660

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Főképp játékra (CS) azon kívül zene (trap,pop,dnb)
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20ezer alatt szeretnék maradni, de lehetőleg 10 és 15 lenne az ideállis összeg
4.) Új vagy használt?
Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Lehetőleg zárt, de nem zavar ha kihallatszik
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
CS miatt inkább szeretném ha kiegyensúlyozott,tiszta hangzása lenne és már amennyire érzékelhető a térhangzás
8.) Honnan vásárolnál?
belföld
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált SupremeFX hangkártya (Asus b85 pro gamer)

Life is better with a frenchie

(#48481) Dorien válasza Szila|H| (#48480) üzenetére


Dorien
veterán

Otthonra szerintem vegyél valami plüss párnás (fél)nyitottat, jobban jársz vele. :)

Superlux HD681 EVO
Takstar TS-671
Takstar HI 2050 (IMG Stage Line MD-6800)
Beyerdynamic DTX 710
Beyerdynamic DTX 910

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48482) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Akkor néhány tapasztalat a mai napról. A nem szakmai rész errefelé vagyon. Nem írnék minden apróságról, csak néhány dolognak szánnék karaktert, amik valami miatt megfogtak.

Amire rájöttem, hogy nem lenne egyszerű a jelenlegi láncomról feljebb lépni, egyelőre nem is tudnám egyértelműen megmondani, hogy mire kéne.

Ha muszáj lenne döntenem, akkor talán a Stax felé nézelődnék. Korábban már volt szerencsém egy Lambda Nova Basic II-höz, ami egy új világ volt a Beyerek után. A mostani Lambda erre még rátett egy lapáttal, még univerzálisabb fejes volt számomra, ami a műfajokat illeti. Nagyon kerek volt a hangja, egészben adta vissza a zenét, nem színezett, nem rejtett semmit sem el belőle. Részletek terén egy más világ, mint az eddigi dinamikusok, amiket hallottam. Kényelemmel sem volt gond vele, csak úgy volt a fejemen, sok vizet nem zavart. Szóval valószínűleg erre azért le merném cserélni a DT880-at. :)

Ott volt még a Hifiman He-560. Jó fejes értelemszerűen, de belőlem nem tudta előhozni a vágyat, olyan "általános referencia" fejes volt. Ami viszont érdekes volt számomra, hogy planár létére a magasai is nagyon rendben voltak, nem éreztem, hogy vágva lennének, ami kicsit meglepett.

Volt aztán a nagyágyú, a Fostex TH-900. Abszolút kényelmes fejes, de azért a Beyer után ilyen téren kicsit visszalépésnek éreztem, de megértem a súlyát, végül is van anyag benne. :D Hangra abszolút elől van az eddig általam hallott dinamikusok között. Viszont ami érdekesség volt, hogy a saját láncán a karaktere számomra nagyon nem tetszett, nekem magasba húzott, nem tudtam élvezni a kíméletlen magasak miatt. Viszont az Impact Twinnel, illetve a kis Korggal is kellemes hangképet produkált (persze részletességben valószínűleg elmaradt a Yulongtól).

Még volt egy gyors összehasonlítás is a vintage DT880-al. Nem feltétlen rosszabb, mint az új, de nagyon másnak éreztem, szóval maradok az újnál. :)

Persze a fent leírtak csak a saját véleményemet tükrözik, ezt tessék figyelembe venni! :)

(#48483) Kephamos


Kephamos
addikt

Udv!

Vegkepp megadta magat 8 eves sennheiser hd 201-em. Pchez hasznaltam, foleg jatekra, kis zenehallgatasra. Nezelodok, jelenleg ket fejhallgatot nezegetek. Hyperx cloud 2 30 ezer korul es sennheiser momentum on ear 27 ezerert. Melyik volna jobb valasztas? Esetleg van jobb hasonlo arkategoriaban? Sennheiser mellett szol, hogy lehet vele iphonet iranyitani, mi esetleg utzasnal jol johet.

(#48484) schawo válasza Kephamos (#48483) üzenetére


schawo
titán

Cloud a nyerő

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48485) .DLL válasza Kephamos (#48483) üzenetére


.DLL
veterán

Cloud, esetleg ATH M30x, M40X. ;)

(P.H.)

(#48486) Kephamos


Kephamos
addikt

Ekkora favorit ez a cloud 2? Nem gondoltam volna, eleg ocsmany egy joszag. :)

(#48487) schawo válasza Kephamos (#48486) üzenetére


schawo
titán

ronda és finom, mint a Chokito volt :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48488) darvinya válasza schawo (#48487) üzenetére


darvinya
titán

Még van, csak Mo-n halt ki. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#48489) zsocy válasza Kephamos (#48486) üzenetére


zsocy
őstag

Gamer kategóriában elég jónak számít, mert normális fejes az alapja.
Viszont nem érdemes plusz pénzt költeni a cloud 2-re, a sima Cloud ugyanaz a fejes, csak nincs hozzá az amúgy is szemétre való 7.1 hangkártya modul izé. Cloud 1 már 20-21 körül is van új, boltból, érdemes rákeresni.

(#48490) Kephamos válasza zsocy (#48489) üzenetére


Kephamos
addikt

Végül a kettest vettem, 7.1 tényleg szemétre és/vagy tűzre való. Ellenben a mikrofon nem akar működni win10-en. Hang-nál a kis zöld csíkok mozognak, ahogy beszélek, de ía jelszintnél a csuszka nem működik. Az előbb CS-ben sem működött, így írásban kellett elküldenem a szovjeteket a halálba. :)
Másnál is jelentkezett ez a probléma, más sem tudja a megoldást.

(#48491) kkriszhunn


kkriszhunn
csendes tag

Sziasztok!

Gyors kérdés:

Jelenlegi fülesem: Sennheiser PC 151. 18-22.000 Hz

Használom játékra, filmezésre, zenehallgatásra, egyszerűen imádom.

Haver ajánlott egy újabb, lényegesen drágább fülest, ugyanerre a célra, nem mintha ez nem felelne meg, de valóban jó lenne egy ööööö nem is tudom milyenebb. Basszusosabb, teltebb, nem tudom, nem értek hozzá. Jó lenne egy jobb.

Kiszemelt: Sennheiser G4ME One, 50-16.000 Hz.

Nem értek hozzá. A kiszemelt háromszor annyiba kerül. Ezekből a Hz-kből jól gondolom, hogy a háromszor olyan drága füles nem tud olyan mélyet adni, és nem is tud olyan magasra felmenni, mint a jelenlegi???

Értem én, hogy az nagyobb, jobban takarja a füleimet, de mi a rák kerül rajta háromszor annyiba, mi az amivel többet tud, azon kívül, hogy jól néz ki?

Válaszotokat előre is köszönöm, bocs, hogy kretén a kérdés.

(#48492) Bodz válasza kkriszhunn (#48491) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Pont nem jelentenek semmit a megadott hertzek, gyártói bullshit.

(#48493) .DLL válasza kkriszhunn (#48491) üzenetére


.DLL
veterán

Összefoglalót kérjük olvasd el, hogy kicsit tisztábban láss. G4mer fejest amúgy nem vennék, de egy drágább és jobb fejes pl. nagyobb teret, részletesebb hangot tud adni, sok apróság előkerül ami benne volt eddig is a hangban, de nem is tudtál róla, mert a gagyi fejes elkente azokat.

(P.H.)

(#48494) kkriszhunn válasza .DLL (#48493) üzenetére


kkriszhunn
csendes tag

Köszönöm szépen, összefoglalót elolvastam. Kezdem érteni.

(#48495) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, tudtok-e olyan budapesti/ Budapest környéki üzletet, ahol kapható raktárról a Takstar/ Invotone HD2000 / meg ahogy még hívják.
A sok variáns közül egyébként külsőre is bizonyára az Invotone tetszene a legjobban annak, akinek szánom (ff. 30, ne legyen csicsás).

Eddig két üzletet hívtam, mindkettőben azt mondták április végére várható a következő szállítmány - gondolom ugyanonnan kapják. A Topic eléggé meg tudja nyomni a keresletet ;) Ami jó az jó. :K
Az Invotone-t legolcsóbban 6900-ért láttam, szóval jó lenne ha nem kéne ugyanazért sokkal többet fizetni.

A válaszokat előre is köszönöm,
üdv.
Attila

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#48496) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok. Tudnátok nekem ajánlani fejhallgatót 10-12 ezer forintig bezárólag? Annyi a feltételem, hogy mikrofonos legyen, mert a filmnézés és zenehallgatás mellett beszélgetésre is használnám. Mediamarkt esetleg Iponról rendelném, illetve ha Mediamarktos, akkor azt személyesen is meg tudom venni Debrecenben, ezért ezt jobban preferálnám, mivel elég sürgős a dolog, mert épp most adta meg magát az előző..
Köszönöm szépen.

(#48497) Dorien válasza Stylerr (#48496) üzenetére


Dorien
veterán

Kicsit többért: Superlux HMC681 EVO

Ha Media Marktból kell, akkor Maxell Retro DJ (1) + hozzá egy csíptetős mikrofon.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48498) Dorien válasza DBAtti (#48495) üzenetére


Dorien
veterán

Dobtam privit!

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48499) Bodz válasza DBAtti (#48495) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Soundsation HD40 néven is kapható.

(#48500) ReFleXx válasza DBAtti (#48495) üzenetére


ReFleXx
addikt

mar februarban sem lehetett kapni akkor azt mondtak marcius vegen lesz, es azota sincs sehol, legalabbis 7kert

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.