Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48801) Bodz


Bodz
Topikgazda

Fostex TH500RP.
Nem hallottam, de EU-ból ez nagyon jó áron van. Ezt elolvasva nekem biztosan tetszene. :D

[ Szerkesztve ]

(#48802) .DLL válasza Bodz (#48801) üzenetére


.DLL
veterán

És most esett le mi az RP...

(P.H.)

(#48803) #16820480 válasza Bodz (#48801) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én hallottam, nem rossz annyira, de nem akkora nagy durranás. A drivere elvileg azonos a T50rp-vel, és azt kicsit olcsóbban meg lehet szerezni, aztán lehet modolni. Mondjuk ez nem rossz ár, én drágábban láttam, annyit nem ért volna szerintem, de még ennyiért is véleményes, hogy He400i, vagy a Massdropról a TH-X00.

(#48804) Bodz válasza #16820480 (#48803) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azért jóval drágább a HE400i Európában, a TH-X00 áfás, vámos ára szintén.
Akkor ne remegjen az ujjam a buy it now gombon? :))

(#48805) #16820480 válasza Bodz (#48804) üzenetére


#16820480
törölt tag

Keress rá a topikban, írtam róla szerintem többször is már :)

300 font, az 120 ezer, annál persze drágább valamivel TH-X00, de nem ég és föld azért, és az egy jobb fejesnek ígérkezik. A He400-ra úgy emlékeztem, hogy az is ilyen 120-130 körül mozog, de ahogy nézem valóban drágább.

(#48806) Bodz válasza #16820480 (#48805) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Olvastam, de régebben egy picit még lelkesebbnek tűntél iránta. :)

A TH-X00 miért ígérkezik jobbnak? Én csak a standard, fás, vastag párnás, meleg hangos, sok mélyes témát nézem ki belőle. Lehet megártott a Denon D5000/7000 anno, meg a saját Victorom. :DDD Na de mindjárt utánaolvasok már.

[ Szerkesztve ]

(#48807) #16820480 válasza Bodz (#48806) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem a TH-X00 az egy TH600, fa házban. És olcsóbban. Tehát egy felsőbb kategóriából lett olcsóbb. A TH500rp szerintem pont az ellentéte, mert az olcsóbb kategóriás 50rp-ből csináltak egy drágábbat :)

(#48808) Vasinger! válasza Bodz (#48790) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Valóban, a szállítást benéztem, de én mikor berakom a kosárba, akkor szállításra 0 USD-t ír, szóval fura. A VÁM akkor kerül rá, ha EU-n kívülről küldik, ezt nem tudom.

Amúgy az alábbi mondatod alapján:
Tud a Hifiman nagyon rosszat is csinálni...

Inkább kihagyom ezt, akármilyen jó vétel is lenne. :K

----

Amúgy múltkor volt szó arról, hogy a K545 jó vétel lenne számomra, most aprón van is egy 30k-ért. Szerintetek érdemes lenne lecsapnom rá? Nagyon tesztelgetni nincs időm, a kérdésem az lenne, hogy milyen gyakori ez a típus az aprón, ha esetleg elvinnék pár hét múlva mikor már meg tudnám venni?

(#48809) Bodz válasza #16820480 (#48807) üzenetére


Bodz
Topikgazda

És miből csinálták a TH600-at? :DDD

(#48808) Vasinger!: Ha kitöltöd a szállítási címet, akkor rögtön feltűnik a 15 dollár. :) Én amúgy bevállaltam, bár utálok ennyit várni valamire. Csak győzzön a Hifiman eleget gyártani, mi lesz még itt a drop végéig? Már most 2221 darabnál tart.

Erről van szó? Gyári párnája hol van? Szerintem így a szövettel nem tudja senki, hogy milyen hangja lehet.

[ Szerkesztve ]

(#48810) Vasinger! válasza Bodz (#48809) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, erről. Amúgy is szövet párnásat kerestem, de ha megvan hozzá a gyári is, akkor érdemes lenne lecsapni rá, vagy ez nem olyan extra jó ár érte?

Esetleg ha 840-en cserélném le a párnákat plüss-re, lehet több mélyt kapnék, vagy ne reménykedjek?

[ Szerkesztve ]

(#48811) Bodz válasza Vasinger! (#48810) üzenetére


Bodz
Topikgazda

30-ért jó vétel lehet, ha tisztáztátok azt is, hogy egész pontosan mennyire kopott.

Pont fordítva, kevesebb mélyet kapnál. :) Valamelyik Focal Spirit nem jutott még eszedbe? Vagy túl drágák?
Esetleg (de szintén nem olcsó) a Beyer Custom Studio? De erről még csak olvastam, tehát ne vedd konkrét ajánlásnak. Elvileg jobban sikerült, mint a One.

[ Szerkesztve ]

(#48812) Vasinger! válasza Bodz (#48811) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Focal Spirit? Életemben nem hallottam róluk, még itt a topikban se láttam említve. Mit kéne tudni erről, vagy miért hoztad fel?

szerk:

Ezt a Beyert nem ismerme, de a Custom One-t hallgattam anno, de már nem igazán emlékszem rá, csak annyi maradt meg, hogy van basszus kapcsoló rajta, ami nekem nagyon új volt :D

[ Szerkesztve ]

(#48813) .DLL válasza Vasinger! (#48812) üzenetére


.DLL
veterán

Azért a Focal elég neves hangszórógyártó. :)
Spirit One S-ről írtam, SRH840 után nem a te embered, szép hangja van, de elég sok a basszus, de nem csak a 840-ből hiányzó szub tartomány, hanem elég kövéren fel van hozva, de mondom nekem tetszett. Megszokást igényel utána teljesen jó, viszont a kényelme ... más. A 840 nagy, puha, de a fejpánra olyan nehéz mint egy vizesballon. A Spirit One S kisebb, keményebb, jobban szorít, de összességében egy könnyű darab (inkább hordozható)
A linkelt AKG ára rendben van, ha jó állapotú, és jól is szól, ezt sajnos személyes találkozón kell ellenőrizni!
Mert volt már olyan, hogy pl. kissé féloldalasan szólt, egy K550-nél pedig durva fázishibával találkoztam, de nem a szokásos ground-szakadásos kábel hiba, konkrét volt a hangja, de mintha az egyik oldal fordítva lett volna bekötve vagy ilyesmi. Ami fix kábel esetén nem fogható rossz utángyártott kábelre sem, vagy ilyesmi, hacsak nem javították már. Szóval a személyes találkozó az egyetlen biztos út, mert az audio egy olyan szubjektív terep, hogy simán azt mondhatja valaki egy hibás termékre, hogy ő úgy hallotta, hogy jó, neki ezzel nincs baja, stb. nehéz objektíven vizsgálni. Ránézve, azért szép számmal pozitív értékelése van, szóval beszélj vele szerintem.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48814) Vasinger! válasza .DLL (#48813) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A 840-nel az is a bajom, hogy nagyon nagy és nehéz. Ezért is váltanék valami könnyeb, picivel komaptabb fejesre.

Ha túl sok a mély, az nem igazán jön be, a DT-770-nel is pont ez a baj jelenleg, hogy abban már picit túl sok néha.

Az a baj, hogy egy gyors hallgatózás alatt nem biztos, hogy észrevennék minden hibát egy K545-nél, mert nem vagyok olyan rutinos ebben, így eléggé nagy a rizikó. Max. ha adna rá x nap próbagarit, de az is elég lutri.

(#48815) gtamate2 válasza Vasinger! (#48814) üzenetére


gtamate2
veterán

Pedig a profik is a DT-770-et használják :D

*Sn0w

(#48816) .DLL válasza gtamate2 (#48815) üzenetére


.DLL
veterán

Ez nem a srácra vonatkozik, maximum a stúdióra ahova bement. ;]

(P.H.)

(#48817) Vasinger! válasza gtamate2 (#48815) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Amúgy csak azért is vettem már DT-770-et mert minden élő felvételen, stúdióban DT-770-et látni minden ember fején. Egyszerűen nem értettem, hogy mi ez a hype körülötte és csak ezért is ki akartam próbálni. Most hogy megvan, továbbra se értem miért csak ilyet látni az összes stúdióban :D

(#48818) s4tch


s4tch
veterán

Nincs itthon pár hete a HP50, azóta ismét a Goldring DR150-et használom. Gyerekek, hangra nagyon jó ez is. Kényelemre jóval keményebb, ridegebb, mint a Nad, és hangra is világosabb, kevésbé mókás. A tere a Nadnak is korrekt zárthoz képest, de ez érezhetően szellősebb. A dinamika és a részletek ebben is helyükön vannak, bár alul hamarabb elfogy, szerencsére ez sem maszatol, bírja a tempót. Kár, hogy elég hitvány a műanyag felépítése; a hangja többet érdemelne.

(#48819) #16820480 válasza Bodz (#48809) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valami magnézium ötvözetből, nem? Vagy mire irányul a kérdésed? :P

(#48820) Aureal


Aureal
senior tag

Új prémium füles kilátásban! >> E-MU

[ Szerkesztve ]

(#48821) p_adam válasza Aureal (#48820) üzenetére


p_adam
addikt

"All-new"
Húzzunk le még egy bőrt a Denon AH-D szériáról meg az Aurvana Live! modellről.

A Foster legyártja, mi meg adjuk hozzá a nevet. Ügyes ;)

(#48822) #16820480 válasza p_adam (#48821) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk arról pont lehet rókabőrt húzni, mert legendásan jó fejesek.

(#48823) Dorien


Dorien
veterán

Egy kis fejhallgató reklám: :)

EPIC Game of Thrones Theme (Cover) + Fan Trailer

Vasinger: ATH-AD500X és nagyobb testvérei? Nincs bennük sok mély, könnyűek, kényelmesek. Full nyitottak így csak otthonra jók igazán. Van zárt verziójuk is (A500X, A700X, A900X), azoknak a hangját nem ismerem, de tudtommal valamivel nehezebbek, több a mély bennük és műbőr párnásak.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48824) Krilehor


Krilehor
tag

Sziasztok, munkahelyen, irodában szeretném használni, főleg zenehallgatásra (punk, rock, metal), laptopról használnám, szerintem irodában a zárt kialakítás előnyösebb lenne, Circumaural ha lehet és olyan 20e körül szánnék rá. Milyen fejhallgatót ajánlanátok ilyen célra? Én a HyperX Cloudot néztem, amit aránylag sokan dicsérnek. Inkább újat vennék, de nem zárkózom el a használttól sem.

(#48825) Samtya válasza Krilehor (#48824) üzenetére


Samtya
senior tag

Jó a Cloud, 20 körüli áron nincs nagy konkurenciája márcsak a jó anyaghasználat és a tartozékok sokasága (és persze a hangja) miatt is. Esetleg csak annyi, hogy nem a lehető legkönnyebb fejes, tehát nem az a "totál megfeledkezem róla, hogy a fejemen van" feeling.

(#48826) Krilehor


Krilehor
tag

Most akciós a HyperX Cloud II is, így csak pár ezerrel drágább mint a sima. Az is ajánlott darab? A laptop alaplapi hangkártya miatt gondoltam, hogy lehet hogy jobb is lenne az usb "hangkártya" ami ahhoz van.

(#48827) .DLL válasza Krilehor (#48826) üzenetére


.DLL
veterán

Konkrétan mennyi? attól függ. Lehet hogy az alaplapinál jobb az is, persze a mű X.1 hatást ki kell rajta kapcsolni azonnal.

(P.H.)

(#48828) Krilehor válasza .DLL (#48827) üzenetére


Krilehor
tag

22e a sima, 25e a Cloud II

(#48829) #71562240 válasza .DLL (#48742) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Mitől függ, hogy egy fejhallgatónak jó-e a tere? Nem értem. Egyiknek-másiknak miért nem jó? :F (azonos kialakításba tartozva)"

Milyen a jó fejhallgatótér? Számodra? Mások számára? Vagy "objektíven"? ...

Én abból indulok ki, hogy annak jó a tere, amelyik a hangfelvételben levő térinformációkat minél pontosabban-részletesebben megjeleníti. Ezért legeslegelsősorban a készülék információáteresztő képességétől függ. Minél több beleérkező információt ereszt át magán, annál több térinformációt is átereszt - és mivel a hangfelvételben levő térinformációt a legnehezebb megtartani a lejátszási műveletek során, ezért különösen fontos a készülék informativitása. Ami együtt kell járjon a pontossággal, azaz minél torzítatlanabbul, színezetlenebbül eressze át az információkat. A kulcs a forrásinformációnak való megfelelés. Tehát azoknak "jó" a tere, amelyek nem tesznek a jelre plusz torzítást, és nem is vesznek-veszítenek el a jelből sokat. Ez a készülék "tudományos" aspektusa.
Az elsővel összefüggésben a második legfontosabb a készülék disztingváltsága. Az a fejhallgató tud "jó", azaz felvételhű teret adni, amelyik kifinomultan, finom arányításokkal osztja el a hangszereket egymáshoz képest, így szövetet adva a zenének. Ez általános minőségi kérdés, illetve ez is a felbontóképességhez, részletezőképességhez hasonlatos dolog, de nem azonos. Ez a készülék, különösen a hangsugárzó "művészi" aspektusa, de persze ez is tudományos működés. A finom arányképesség, ahol a fejhallgató-hangsugárzó lehetőleg minél nagyobb dinamikaátfogása belsőleg finom lépcsőfokokban osztódik, sok kis lépcsőben alakul a hangerőkülönbség.
A harmadik alapvető a linearitás, azaz a kiterjedt és egyenletes frekvenciasáv - természetesen ez is összefügg az egyéb paraméterekkel. Itt persze újólag megemlítem, amit szoktam, hogy a lineárisnak minősülő fejhallgató hallható tónusa és transzparenciája jellemzően nem a valósághoz képest lineáris-transzparens, hanem "önmagához" képest. A valós zenei történés tere jellemzően jóval kevésbé transzparens mint a fejhallgató tere.
A jó (azaz helyes, élethű) tér alapvetően informativitási, felbontóképességi, arányossági, linearitási kérdés. Aztán hogy fejhallgató esetében értelmezhető-e egyáltalán ilyesmiről beszélni...?!

(#48830) DEJVID


DEJVID
őstag

Superlux hd330-ra érdemes beruházni beyer fejpántra és párnára, vagy annyira nem jó fejhallgató?

(#48831) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sziasztok!

Megérett a Kingston HyperX-szem a kábel cserére. A gond csupán az, hogy nem igazán találok kész kábeleket. Tudna valaki esetleg ajánlani?

Az sem gond, ha kábel csak és nekem kell feldugózni, ebben az esetben viszont szeretném a lakkozott verziót kerülni, mert körülményes nekem azt rendesen forrasztani. (Sajnos a szemem már nem a régi...). Harisnyázni is tudom magam, de ha nem nagy gond, azt is kihagynám...

(#48832) dgyuri0123 válasza Keeperv85 (#48831) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kácsa Audio-nál csinálnak neked.

"csak a zene van"

(#48833) Keeperv85 válasza dgyuri0123 (#48832) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Köszönöm a választ, utánajárok!

(#48834) Dorien válasza DEJVID (#48830) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem inkább egy Takstar HI 2050-re vadássz. Jobb hangú fejes és alapból ovális plüss párnája van.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48835) PuMbA válasza Vasinger! (#48817) üzenetére


PuMbA
titán

Mert kényelmes :F Esetleg könnyen hajtható...

(#48836) Bodz válasza Vasinger! (#48814) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Főleg a Pro változatra gondoltam. Ha csak az kell, hogy ne legyen hiányos a legalja, mint a 840-nek, akkor érdemes elgondolkozni rajta. Mondjuk ugyanezt azért tudja a Viso HP50 is.

(#48830) DEJVID: Érdemes (attól függően mi mennyi). A szürke plüss sokat dob a kényelmen és a hangján is javít tulajdonképpen.

[ Szerkesztve ]

(#48837) ky0


ky0
csendes tag

Sziasztok!

Milyen fejhallgatót ajánlotok 20.000-Ft környékén? Ha lehetséges akkor usb csatolósat szeretnék mert sajnos csak alaplapi hangkártyám van. :/ Mellesleg leginkább játékra használnám(CSGO) ezért mikrofonos termék lenne a megfelelő :)

Válaszokat előre is köszönöm!
Gergő

(#48838) Bodz válasza ky0 (#48837) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Dehogy szeretnél usb csatolósat... :N Általában a "jóféle" 1-2 dolláros/1000 forintos usb hangkártyák kerülnek ezekre, "jobb" esetben kiegészítve egy (opcionális) vacak virtuális 5/7.1 varázslattal.
HMC681? Hangkeltőre még max mennyit tudnál költeni?

[ Szerkesztve ]

(#48839) ky0 válasza Bodz (#48838) üzenetére


ky0
csendes tag

Ha lehetséges akkor 20.000 + postával szeretnék kijönni.

(#48840) Dorien válasza ky0 (#48839) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem akkor ne vegyél a HMC681-hez hangkártyát. Majd később esetleg egy Fiio E10K, az passzol hozzá.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48841) Varoz válasza #16820480 (#48618) üzenetére


Varoz
őstag

"DT770-et millió helyen tudsz szerintem próbálni, elég sokan forgalmazzák"

De jó is lenne. De én valahogy április elején amikor voltam otthon, nem tudtam egy nyüves darabot se meghallgatni. Legalábbis Budapesten. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#48842) Bodz válasza ky0 (#48839) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor legyen most csak a HMC681, vagy esetleg dobj mellé egy ilyet, ha a jövőben egész biztosan nem tervezel jobb forrásra költeni.

[ Szerkesztve ]

(#48843) contaxg válasza Varoz (#48841) üzenetére


contaxg
veterán

ezt hívják hiánycikinek. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#48844) nagy.geri90


nagy.geri90
csendes tag

Üdv!
Utcai használatra illetve edzéshez szeretnék egy fejhallgatót venni. mp3 lejátszóval vagy telefonnal használnám. 15 E ft-ot szánok rá ami tudom nevetséges a topikot elnézve, de remélem tudtok segíteni. Vegyesen hallgatok mindenféle zenét és igazából nem értek hozzá, csak nem szeretnék bemenni a médiába és megvenni az első fejhallgatót ami a kezembe kerül. Én a shure SRH144-et néztem ki. [link] Mi a véleményetek? Köszi a segítséget.

(#48845) .DLL válasza nagy.geri90 (#48844) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem ezt még nem sokunk hallotta, ha ennél a típusnál maradt akkor én a 145-öt mondanám, az zárt (144 félnyitott kialakítású, de persze lehet hogy neked ez a jobb választás, ha többet szretnél hallani a külvilágból pl. futás, edzés közben).

Hasonló árkategóriában, és felépítéssel ott a Beyerdynamic dt235, ami bár ronda, de finom ( a fülnek) (egyes gyengébb források viszont nehezebben hajtják meg, de szerintem egy jobb mobilnak már nem lenne gondja vele. A kábel viszont elég vaskos.

Ha nem zavar a nagyobb méret, akkor akár az AKG K72 is szóba jöhet, előnye, hogy elég könnyű, de jól fogja a fejet, nem akar lerepülni, viszont még nem az az orbitális, hivalkodó méret és kinézet, szerintem.

(P.H.)

(#48846) Samtya válasza nagy.geri90 (#48844) üzenetére


Samtya
senior tag

Megnéztem a Média kínálatát, csak a RetroDJ-ket tartom elfogadhatónak és esetleg a Sennheiser HD451-et.
További tippek: Koss PortaPro, CAL - ha még van valahol.
A többieknek találós kérdés: mire hasonlít ez? :) 26k-től indul az itthoni ára. :U

(#48847) Varoz válasza contaxg (#48843) üzenetére


Varoz
őstag

(mi beszéltünk is telefonon :) )
Ez van. Pedig voltam utána hétfőn is, de akkor se jártam sikerrel. Pedig pont az a szemét 770 lesz az én hangom. De nem tudtam meghallgatni. :D
Tényleg amit említettél német beszerzési lehetőséget, az mi is? :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#48848) HAX


HAX
tag

Sziasztok, egy fejhallgatót szeretnék vásárolni, a segítségeteket kérném ha lehet.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Itthon

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Elsősorban filmezéshez venném, másodsorban zene (komolyzene, elektronikus zene), kevés játék

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
10.000 Ft +- pár ezer ha megéri rászánom

4.) Új vagy használt?
Lehetőleg új

5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural ha az tényleg kényelmesebb

6.) Zárt vagy nyitott?
Örülnék neki ha minél jobb lenne a zajszűrése így a zárt felé húzok inkább

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Nincs igazán tapasztalatom most egy Genius HS-G550 használok ez nagyon szörnyű minden téren, szerintem kiegyensúlyozott jó lenne nekem

8.) Honnan vásárolnál?
Akár külföldről is ha szükséges

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
PC (ASRock Fatal1ty H97 Performance alaplap), telefon.

Nem kőbe vésett de kinéztem két típust ami szimpatikusnak tűnik az ajánlott fejhallgatók alapján:
-Superlux HD681 EVO BK
-Beyerdynamic DTX 710

Nem tudom ezek közül melyiket lenne érdemes megvenni az én igényeimhez, természetesen más típus is jöhet. :R

(#48849) Samtya válasza HAX (#48848) üzenetére


Samtya
senior tag

DTX710-et itthon már nem nagyon lehet kapni, viszont a Superlux is jó választás egyébként.

(#48850) Dorien válasza HAX (#48848) üzenetére


Dorien
veterán

A HD681 EVO és a DTX 710 félnyitott, de tényleg best buy mindkettő az árkategóriájában. Ha jól izoláló zártat keresel, akkor szerintem Superlux HD660 vagy drágábban Kingston HyperX Cloud / Takstar PRO 80.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.