Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49951) PuMbA válasza f4lcon (#49950) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, semmilyen eredményekkel. Olyan fejhallgatót kell venni, ami úgy szól, ahogy szeretnéd :)

(#49952) EQMontoya válasza PuMbA (#49951) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lehet most pl. új DT 1770 Pro-t kapni az itthoni ár kétharmada körül, megfelelő helyről, garival. :)
Erre muszáj volt beruháznom.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#49953) scream


scream
veterán

Hali!

Jobb híján ide írok, remélem belefér.

Adott egy AT ATH-M50x, amin letört a jobboldalán a kagylót tartó kis pöcök (ld. képen).

Van esetleg valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne megjavítani? A pöcök még megvan, de nem tudom a helyére visszarakni, illetve a ragasztás nem hiszem, hogy túl esztétikus vagy tartós lenne. Esetleg lehet hozzá kapni pótalkatrészt? Ha igen, akkor merre és mennyiért? :F

[ Szerkesztve ]

(#49954) f4lcon válasza PuMbA (#49951) üzenetére


f4lcon
őstag

és ha nincs tökéletes, vagy anyagi korlátai vannak a tökéletesnek? :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#49955) PuMbA válasza f4lcon (#49954) üzenetére


PuMbA
titán

Tényleg nincs olyan fejes az alsó kategóriában, ami közel van ahhoz, amit szeretnél? :) Nem tudom, hogy eddig mennyire néztél utána a dolgoknak, ezért kérdezem :) Mi volt a baj a fejesekkel, amit eddig hallottál?

[ Szerkesztve ]

(#49956) Tulku válasza f4lcon (#49954) üzenetére


Tulku
veterán

Ne piszkáld szoftveresen...szerintem semmi értelme...

Hardveresen kell piszkálni...elad-vesz-elad-vesz-elad-vesz..... :D

(#49957) Daved96


Daved96
csendes tag

Hi. Superlux hd300 vagy 681evo a jobb fejhallgató? Melyeket szeretem, meg a tisztabb reszletesebb kozepet,minnel nagyobb terrel,magas kiemelesu-sziszegos ne legyen.

(#49958) Bodz válasza Daved96 (#49957) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A magasak miatt inkább akkor az Evo.

(#49959) Daved96 válasza Bodz (#49958) üzenetére


Daved96
csendes tag

Ha szep magasa van a hd300 nak csak emelve van, az nem baj, csak ne visitson-sziszegjen

(#49960) Dorien válasza f4lcon (#49950) üzenetére


Dorien
veterán

Ha van valami randa tüske a frekvenciagörbében, amire érzékeny vagy, akkor nagyon jól tud jönni a parametric EQ. Nálam ezek a beállítások a JRiver Media Centerben Takstar HI 2050 + Fiio E10 kombóhoz:

-2dB @ 2100Hz BW=3
-9dB @ 7100Hz BW=3
-4dB @ 11000Hz BW=3

Így sötétebb a hangja (több a mély, kevesebb a magas) és nem sziszeg a magastartomány. Sokkal élvezetesebb, sokkal hosszabban hallgatható minden zenével.

Daved96: Az Superlux HD330 és sziszegni is fog a magas. Vedd a HD681 EVO-t inkább, ha érzékeny vagy rá. Az jól szól EQ nélkül is.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49961) Daved96 válasza Dorien (#49960) üzenetére


Daved96
csendes tag

Sajnos eladtak az evot. 10000ft alatt ezt a kettot lattam a legjobbnak itt hardverapron. Nem tudom meg milyen tipusok johetnek szoba.

(#49962) demmer123


demmer123
őstag

Hyperx cloud és a Hyperx cloud 2 között van hangzásban különbség? Érdemes venni ilyen fejhallgatót játékra és zenére?

Takstar hi 2050 2éves volt de tönkrement teljesen ki is vágtam a kukába.

(#49963) schawo válasza f4lcon (#49954) üzenetére


schawo
titán

Ha tényleg csak a füled sajátfrekvenciáját EQ-zod ki, ahogy a tutorial is javasolja, és nem akarod füllel saccolva a fejhallgatót javítani, akkor hasznos lesz. Kevésbé lesz fárasztó a hangzás, és megérted, hogy milyen probléma jön a fejhallgatóból, és milyen a saját füledből. Ezzel később könnyebben találsz olyan fülest, ami pont a te füledhez illik, és nem kell már EQ-zni (mert pont ott van lyuk, ahol neked a kiemelés). De ne azt az EQ-t használd, amit javasol, hanem egy linear phase eq-t.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49964) Daved96


Daved96
csendes tag

Rendeltem egy Sony MDRXD150W fejest . Ezen az aron fulre fekvo,kenyelmes,jo hang,jo basszussal mindenki ezt irta.

(#49965) Zola007


Zola007
veterán

Vettem egy BT 3.0 fejhallgatót, dongle-ra lenne szükségem hozzá.
Telefonommal (Lenovo A820) tudja a 2 szoba/2 falat a fejhallgató, hasonló teljesítmény kellene.

Ezek az ebayes [link] 1000 Ft körüli dongle-kat próbálta valaki?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#49966) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok van egy 5-6 vées ASUS ROG fülesem. Sajnos mind vezeték csatlakozás és esztétikai szempontból is kuka már. Tudtok esetleg olyan helyet ahol újra párnázzák? mert szétszakadt leszakadt a szivacsozása már rég és meguntam a tákolgatását. Az elektronikát még megoldjuk de "kárpitozni" nem tudunk :D

Köszi

(#49967) Tim82 válasza Zola007 (#49965) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]
[link]
[link]

üdv,
Winner

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49968) f4lcon válasza PuMbA (#49955) üzenetére


f4lcon
őstag

honnan veszed, hogy az alsó kategóriában nézelődök?
egyáltalán, mit számítunk alsó kategóriának?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#49969) Bodz válasza f4lcon (#49968) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Gondolom az általad említett anyagi korlátokból következtette.

(#49964) Daved96: Szomorú hogy az Evotól és HD330-tól ide jutottál. :( Nem nagy durranás az XD150.

(#49962) demmer123: Tudtommal nincs különbség hangban.

[ Szerkesztve ]

(#49970) demmer123 válasza Bodz (#49969) üzenetére


demmer123
őstag

Még utána néztem ebben az ár kategóriában van Steelseries Siberia V2.Az nem jobb a Hyperx Cloudnál?

(#49971) Bodz válasza demmer123 (#49970) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem.
Max mennyit akarsz költeni, igények, stb?

[ Szerkesztve ]

(#49972) demmer123 válasza Bodz (#49971) üzenetére


demmer123
őstag

20-28.De Néztem a Cloudot elég sokan ajánlották.Akkor lehet az marad.Játékra és zene hallgatásra kell.

(#49973) Bodz válasza demmer123 (#49972) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor ott van még az M30X, vagy akár egy használt AD500X. Extra basszus igény esetén LZR 580.

[ Szerkesztve ]

(#49974) PuMbA válasza f4lcon (#49968) üzenetére


PuMbA
titán

Csak onnan vettem, merthogy nem találtál megfelelő fejhallgatót eddig :) Alsó kategória az 20-30 ezerig nálam :)

[ Szerkesztve ]

(#49975) Daved96


Daved96
csendes tag

Szeretnék venni egy új superlux 681evo fejhallgatót. Mélyeket szeretem ha több van , illetve a magas ne sziszegjen, hosszu tavon ne legyen zavaro. 13k ert lattam itthon tobb boltban. Kerdes hogy kaphato-e tobb helyen olvastam hogy hiany van belole. Ennyi penzerrt van ugyan ilyen mélyekkel rendelkező, de tisztabb,reszletesebb kozeppel,nagyobb terrel esetleg? Kenyelmesebb esetleg. Ami meg erdekelne evo kibirhat 3 evet csak itthoni hasznalattal? Nem torik fejpantja pillanatok alatt? Jobb minosegu kabellel jobb hangot ki lehet belole hozni? Felig nyitott kialakitasa miatt ,zajok behallatszanak,vagy a hangot halljak a kornyeken?

[ Szerkesztve ]

(#49976) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van valaki esetleg aki tervez venni valamit mp4nationről?

(#49977) f4lcon válasza PuMbA (#49974) üzenetére


f4lcon
őstag

sok energiát sem fektettem a keresésbe
igazából olyanok tetszenek, amiket itthon nem lehet meghallgatni (az ATH-AD1000X meg Fostex TH-X00 például) szóval gondoltam veszek valamit 50 körül (Beyer) és ha rájövök, hogy nekem az is elég, akkor örülök.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#49978) EQMontoya válasza f4lcon (#49977) üzenetére


EQMontoya
veterán

Fejes talikon azért előfordulhat bármelyik.
Ha végre eljutok egyre, akkor tudok pl. A1000X (zárt) lesz, meg ha minden igaz, jövő héten jön a DT 1770 Pro is. :)

Same rules apply!

(#49979) Dorien válasza Daved96 (#49975) üzenetére


Dorien
veterán

13k-ért jobb vétel szerintem nincs az EVO-nál.
Drágábban Beyer DTX710 / 910, IMG Stage Line MD-6800 (Takstar HI 2050) - ezek strapabíróbbak is.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49980) DEJVID válasza Vasinger! (#49976) üzenetére


DEJVID
őstag

Akár lehet róla szó.

(#49981) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Fateromnak vennék fejhallgatót egy Philips mp3 lejátszóhoz. 10k körül áldoznék rá, SUPERLUX HD662 a kiszemelt. Otthoni, pihentető hallgatásra lenne.

Van esetleg valami nagyobb hátránya ennek a fejhallgatónak? Passzo az mp3-lejátszóhoz?

(#49982) .DLL válasza Apollo17hu (#49981) üzenetére


.DLL
veterán

Ha nem feltétel a zárt kialakítás, akkor inkább a HD681 Evo-t vedd, kellemesebb, kényelmesebb, nincs az a bezártság érzés a fülben. Persze csak ha a környezet is megfelelő egy nyitottabb hátuljú fejhallgató számára (ki/be szűrődő hangok).

(P.H.)

(#49983) bghistvan


bghistvan
senior tag

Utazáshoz szeretnék egy fejhallgatót venni,pontosabban kettőt(páromnak is),mobilhoz ,tablethez,laptophoz csatlakoztatnánk.
Amit itthon használok az egy wireless Sony MDR-RF810R,igaz azt is csak nagyon ritkán,viszont megvagyok vele elégedve.

Elég széles a paletta,így nem igazán tudok dönteni,ami fontos,tényleg csak utazáshoz kell,tehát árban sem fordítanák rá eget rengető összeget.(max 7e/db)

:R előre is!

[ Szerkesztve ]

(#49984) Daved96


Daved96
csendes tag

Hi.

25-30k korul mit erdemes venni ujonnan, illetve hasznaltan is erdekel. Mély többlet jó lenne, es ezen az aron a legreszletesebb kozep, legnagyobb tér. Magas ne visitson, ne legyen kellemetlen hosszu tavon. Strapabirosaga, kenyelem se utolso szempont.

[ Szerkesztve ]

(#49985) EQMontoya válasza Daved96 (#49984) üzenetére


EQMontoya
veterán

Zárt vagy nyitott, utcára vagy otthonra?
Érdemes elolvasni az összefoglalót. :)

Same rules apply!

(#49986) Daved96 válasza Daved96 (#49984) üzenetére


Daved96
csendes tag

Itthonra. Nyitott nyilvan nem jatszik a vekony ,testelen, keves mely miatt.

(#49987) EQMontoya válasza Daved96 (#49986) üzenetére


EQMontoya
veterán

AVX-en árulnak egy A500X-et.

Same rules apply!

(#49988) gaborka8x8 válasza Daved96 (#49986) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

A nyitottak közül mindnek kevés, vékony, testetlen a mélye?

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#49989) Daved96


Daved96
csendes tag

Egy audio-technika m20x lehet olyan jó hangilag mint 681evo?

(#49990) Dorien válasza Daved96 (#49984) üzenetére


Dorien
veterán

"25-30k korul mit erdemes venni ujonnan, illetve hasznaltan is erdekel. Mély többlet jó lenne, es ezen az aron a legreszletesebb kozep, legnagyobb tér. Magas ne visitson, ne legyen kellemetlen hosszu tavon. Strapabirosaga, kenyelem se utolso szempont."

"Jól, gyorsan és olcsón dolgozok. A három közül kettőt választhat." :))

Mély többlet, nagy tér, strapabíróság, kényelem - használt Beyer DT990 Pro (250 ohm), Takstar HI 2050
Mély többlet, strapabíróság, kényelem - használt Beyer DT770 Pro (80 vagy 250 ohm)
Nagy tér, részletes közép, magas nem visít, strapabíróság - Takstar TS-671
Nagy tér, részletes közép, magas nem visít, strapabíróság, kényelem - használt vagy külföldi ATH-AD500X
Strapabíróság, kényelem, részletes közép, magas nem visít - ATH-M30X
Mély többlet, strapabíróság, kényelem, magas nem visít - ATH-M40X, Kingston HyperX Cloud

Amúgy neked egy használt Sennheiser HD650 kéne egy jó erősítővel (pl. ChAmp), ami inkább a ~100k kategória. AVX-en van egy HD600 + csöves erősítő kombó 100k-ért, az is kellemes lehet. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49991) Daved96 válasza Dorien (#49990) üzenetére


Daved96
csendes tag

Köszi a választ.

(#49992) Dorien válasza Daved96 (#49991) üzenetére


Dorien
veterán

Szívesen. :) Eszembe jutott még a Pioneer SE A1000 is, amit nem hallottam, de elvileg ebben az árkategóriában jó vétel. [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49993) Daved96 válasza Dorien (#49992) üzenetére


Daved96
csendes tag

Sajna megis ugy alakul 15K ig tudok csak fejhallgatot vasarolni. Marad akkor a superlux 681 evo. Ha jol lattam csak a superlux itthoni webshopban lehet vennni feketébe, 14k kernek erte+posta 1000ft. Garancia mennyit adnak vajon?

(#49994) Dorien válasza Daved96 (#49993) üzenetére


Dorien
veterán

1 év gari szokott járni hozzá és van máshol is: [link]
Ez meg még jégen van, a helyedben rákérdeznék: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49995) bghistvan válasza bghistvan (#49983) üzenetére


bghistvan
senior tag

Szóval ezt néztem ki : Sony MDR XD150

http://www.sony.hu/electronics/fejpantos-fejhallgatok/mdr-xd150

Mint az előbb is írtam,csak utazáshoz kellene,mobilhoz,tablethez,laptophoz csatlakoztatnám, 7e/db max ár a "határ" ,esetleg erről a típusról hideget-meleget,illetve van jelenleg más javaslatotok?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#49996) .DLL válasza bghistvan (#49995) üzenetére


.DLL
veterán

Utazáshoz nem ajánlom, semmi zajszigetelése nincs, erőtlen, magas lehet a hangja. Inkább Maxell Retro DJ, Invotone HD2000, ezek egy fokkal jobban szigetelnek.

(P.H.)

(#49997) bghistvan válasza .DLL (#49996) üzenetére


bghistvan
senior tag

Szia!

Megnézem mindkettőt,kíváncsi vagyok lesz-e olyan szép mélye mit a Sony-nak.
Árban még pont meg is felelnek,bár az Invotone ahogy nézem nincs sok helyen.
Amiket néztem ebben az árkategóriában(Pioneer,TDK,JVC,Panasonic) messze nem olyan jók mint a Sony,de mindenképp letesztelem ezt a kettőt is! :K

(#49998) samu2062 válasza gaborka8x8 (#49988) üzenetére


samu2062
aktív tag

Ez engem is érdekelne.
Félig nyitottam van,és kicsit olyan a mélye,amit írsz.
De amúgy nagyon bejön a hangzása,ha ilyet találnék picit több testesebb méllyel,elgondolkodnék a cserén.

(#49999) Dorien válasza bghistvan (#49997) üzenetére


Dorien
veterán

[link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#50000) .DLL


.DLL
veterán

50 000. hozzászólás, mindezt kb. 3,5 év alatt, nem semmi! :C

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.