Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49751) thingol


thingol
tag

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?

otthon + nagyon ritkán vonat

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

zenehallgatásra
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

20-60e FT

4.) Új vagy használt?

mindegy

5.) Circumaural vagy supraaural?

circumaural

6.) Zárt vagy nyitott?

zárt, én kifejezetten egy FA fejhallgatót keresek most, valamiért elképesztően tetszenek, de nem sikerült még döntenem, ezért vagyok rá kíváncsi, hogy ti mit ajánlotok

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?

részletgazdag, nagy színpadkép, nem baj, ha kicsit húz a mély felé

8.) Honnan vásárolnál?

mindegy

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?

nem kizáró ok az se, ha kell hozzá erősítő és az se, ha nem kell hozzá

audiophile.blog.hu // http://www.head-fi.org/u/447468/thingol

(#49752) K1LLMy53Lf válasza malphitee (#49750) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

nem sok senn-t hallottam, de eddig nem nyűgözött le, és elv az amp is senn hangú jellegzetesen. De ennek ellenére már szemeztem vele. Ugyanakkor 50k már elég necces, főleg próba nélkül, a Yamaha 30k-val jobban hangzik:B
Ezért is kérdeztem, hogy ki ismeri esetleg, mert összességében nem írják rossznak abban, amit találtam róla, de a részletesebb infót a hangképről nem találtam :(

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#49753) malphitee


malphitee
senior tag

Hi. Kicsit off. Mukodik paypal mastero bankartyaval? Azt hallottam be lehet regizni paypalba, de vasarlast nem engedi kulfoldrol.

(#49754) darvinya


darvinya
titán

Minap nézve „Intim Részek” filmet, feltünt, hogy DT770 mennyire népszerű. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49755) Vasinger! válasza darvinya (#49754) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én minden stúdiófelvételen és néhány színpadon DT-770-et látok az emberek fején, a DJ-ken pedig Sennheiser - HD 25-öt. Nagyon kevés kivételt látok. Pár Shure még stúdióban előfordul, és a másik oldalon meg a Bícc fejesek ugye. Nyilván ez csak az én nézőpontom, de elképesztő, hogy mennyi helyen látni ezeket a fejeseket.

(#49756) darvinya válasza Vasinger! (#49755) üzenetére


darvinya
titán

Filmben elég sok jó fejes mutatnak.
Azokból 2 tetszik is hangja.
770-től nem estem hanya..

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49757) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van itt aki használt már Brainwavz HM5-ös fejhallgatót vagy annak a párnáját?

Szeretnék venni ilyen párnát, de ha jól tudom két fajta készült belőle: Műbőr és Velúr, mindkettő memóriahabos ha minden igaz, de nem sok helyen árulják. Honnan lehetne érdemes ilyet venni?

Esetleg nincs valakinek ilyen eladó, vagy kipróbálható Pesten?

(#49758) jengab válasza Dorien (#49710) üzenetére


jengab
tag

Köszönöm az ajánlatokat. Ma kipróbáltam a HI2050-et (bármilyen hihetetlen még volt belőle eredeti Takstar, nem az IMG néven), és a TS-671-est. Valahogy a TS-671nek mintha erőteljesebb hangja lenne, jobban tetszett az én ízlésemnek, így végül őt vettem. Valóban óriási, de itthonra pont megfelel. Viszont hangja valóban egészen jó ezért a pénzért. A 120 ohmjával jobban szól, mint a 32 ohmos Sennheiser. Ez már összehasonlítható minőség a Grado tudásával, bár még nem volt időm azokat is összemérni. Minden esetre köszönöm a tippet ;) Remélem jól döntöttem, hogy ezt vettem végül, és nem az Audio Technicát

(#49759) lugosi válasza jengab (#49758) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Melyik Grado-d van?

(#49760) jengab válasza lugosi (#49759) üzenetére


jengab
tag

Igazából csak kölcsönbe kaptam meg kipróbálni. SR125i egyébként.

(#49761) .DLL válasza jengab (#49758) üzenetére


.DLL
veterán

Inkább csak imitálja de, azt nagyon jól csinálja! :D Gratula az új fejeshez, én is szívesen gondolok vissza a ST-671-re!

(P.H.)

(#49762) Dorien válasza jengab (#49758) üzenetére


Dorien
veterán

Ha a TS-671 kényelmével nincs bajod, akkor szerintem felér az AD500X-szel a hangja, sőt, néha jobb is nála... Nekem hosszú távon kényelmetlen volt, csak ezért cseréltem le. A HI-2050 meg valami borzalmasan tud szólni bejáratás (burn-in) nélkül, de utána nagyon dögös. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49763) .DLL


.DLL
veterán

Megkockáztatom, hogy megszokás után ez az AKG K92 olyan részletes, mint a Shure 840. (igaz én gyurmát és vattát is tettem a ház belsejébe, ez a mélyek pontosságán is javított).
Egy dolog viszont továbbra is kiidegel: ahány féle képpen teszem fel, annyi féle képpen szól. Nagyon fura kombinációja van az átmérőnek, párna magasságnak, szorítóerőnek. De ha megvan a jó pozíció, akkor még mindig meg tud lepni.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49764) Vasinger! válasza Vasinger! (#49757) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Kicsit pontosítanám a korábban feltett kérdésemet és több részre bontanám.

Két embert találtam a topikban, aki vett Brainwavz HM5-ös párnát a fejhallgatójára, de továbbra is érdekelne további vélemény, aki még nem írta le.

Röviden: NAD VISO HP50-re venném a párnákat, mert bár a fejhallgató hangja hibátlan, de a kényelemmel vannak bajok hosszútávon, főleg nyáron.

Ebből a párnából 3 féle van ami nekem számításba jöhet:
- Sima műbőr memóriahabos
- Hybrid műbőr-velúr memóriahabos
- Velúr memóriahabos

Mindegyiknek megvan az előnye és hátránya is, a velúr szellőzne legjobban, de az szigetelne legkevésbé, aminek következtében a mélyek egy része is elveszne szerintem. A sima változtatná meg legkevésbé a hangot, de nem tudom, hogy az mennyire szellőzne eleget. Attól, hogy nagyobb lenne a párna nem tudom mennyire lenne szellősebb egy zárt füles.

Szerencsére van egy oldal, ami pont lemérte ezeket, az eredmények itt találhatóak: katt

Kinek mi a véleménye, mennyire tud beleszólni egy ilyen párnacsere a hangzásba egy ilyen fejesnél? :R

(#49765) laci_8519


laci_8519
tag

Sziasztok!

Kb. 3 éve használok egy Genius Cavimanus HS-G700V fejhallgatót.
A napokban vettem egy Asus Strix DSP-t. Próbáltam Steelseries Siberia V3-at is és egyik fejhallgató sem hozta azt a hangzást mint a Genius. Pedig nem egy árkategória. A Steelseries-nél és az Asus-nál is ugyan az volt a problémám, hogy olyan mintha a hangok egy helyről szólnának. Ezt úgy értem, hogy az FPS játékokban nem tudtam megállapítani a hangok forrását. Nincs térhatás. Teljesen mindegy, hogy valaki előttem járkál, vagy a hátam mögött, nem lehet érzékelni a hang forrását. Mellettem jobbra 1 m-re ha mászkál valaki, nem tudom honnan jön a hang, csak azt hallom, hogy valaki lépked. Nem tudom így érthető e, jobban nem tudom elmagyarázni. :)

Az Asus-nál több beállítást is próbáltam , de nem lett jobb a helyzet.
Esetleg ha valakinek van ilyen fejhallgatója elárulná, hogy mi az optimális beállítás, hogy halljam, honnan jön a hang? Hiába teszem át 8ch-ra, akkor sem jó. Most vagy süket lettem, vagy nem tudom mi van. :D

Vagy ajánlanátok max. 35k-ig egy normális fejhallgatót? Mikrofon nem lényeg, hogy legyen rajta, mert az van külön.
Mély orientált legyen és jó térhangzású. Csak zárt jöhet szóba. FPS játékokat játszok főleg. Zenehallgatás és filmnézésre is alkalmas legyen. Főleg elektronikus és rock zenét hallgatok. Nem ragaszkodok a gamer fülesekhez.
Nem igaz, hogy nem lehet találni egy normális fejhallgatót, főleg, hogy az ember kiad 35k-t és kap egy hulladékot.

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#49766) Bukk900 válasza thingol (#49751) üzenetére


Bukk900
őstag

Aliexpressen láttam sok fa fejhallgatót, ez most akciós is, de itt nem igen hallotta senki...
Ezek a fa burkolatúak nem lehetnek ár/érték bajnokok, pl. a Creative-tól is láttam 15k-s fejest négyszeres áron.

(#49767) .DLL válasza laci_8519 (#49765) üzenetére


.DLL
veterán

HyperX Cloud (I.) vagy LDSystems HP800 Pro, de ez már ritka.
Ha használtan találnál DT770 Pro-t (gondolom alaplapra dugnád, így inkább 32 vagy 80 Ohm-os) akkor az nagyon baba lenne, de az újkori 45-46k körüli árát is megéri.

Vannak még mélyben gazdag ajánlott fejesek, de a terüket nem tudom így hirtelen: ATH M40X, Magnat LZR 580

Mindenesetre a Cloud tere szerintem teljesen jó egy zárt fejeshez mérten.

(P.H.)

(#49768) M@rdel válasza laci_8519 (#49765) üzenetére


M@rdel
őstag

Szia,

Bár ez nem a gamer részleg :) , de egy éve használok Takstar Pro80-t, kb. ugyanarra a felhasználásra amit leírtál. Teljesen megvagyok vele elégedve, zene és játék téren is./van egy pár órám Bf4-ben :U
Viszont ez már nem kapható, csak a gamer verziója Kingston HyperX Cloud néven.

(#49769) EQMontoya válasza Bukk900 (#49766) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért a Walnut jobb, mint a CAL. :)
Persze 200usd-ért nem reális, de nem is annyiért kell megvenni.
És elég jól is néz ki.

Same rules apply!

(#49770) Tin


Tin
veterán

úgy tűnik a beyer fejhallgató pánt-tartó csúszkáját még mindig nem sikerült a megfelelő anyagból elkészíteniük. nem is értem, mi ezen olyan bonyolult.

decemberben vettem a dt770pro-t, már meg van repedve a bal oldali. oké, sokat használom, de csak gépnél, tehát semmi ugrándozás, meg dobálás.

gondolom ezeket gariban cserélik, ugye?

(#49771) EQMontoya válasza Tin (#49770) üzenetére


EQMontoya
veterán

Esélyesen cserélik, és igen, tényleg szarok.
Nekem is repedt mindkettő a 770-en.

Same rules apply!

(#49772) Tin válasza EQMontoya (#49771) üzenetére


Tin
veterán

kicsit azért vicces, hogy fél évet (kb pont fél évet) bírt... azért félévente cserélni elég luxus, miért nem csinálják alumíniumból?

(#49773) .DLL válasza Tin (#49772) üzenetére


.DLL
veterán

Legyen fémből, ezt én is aláírom! :\ :K

(P.H.)

(#49774) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

MP4nationről amennyiben 22.5 USD értékű terméket veszek, akkor arra se vám, se áfa nem fog jönni rá, még akkor se, ha EU-n kívülről jön, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#49775) Tin válasza .DLL (#49773) üzenetére


Tin
veterán

de amúgy akinek ilyen van, az mit csinál? fél évente cserélgeti?

(#49776) .DLL válasza Tin (#49775) üzenetére


.DLL
veterán

Nekem a DT880 Edisön már 3,5 éves és semmi baja a klipszeknek. ¯\_(ツ)_/¯

(P.H.)

(#49777) EQMontoya válasza Tin (#49772) üzenetére


EQMontoya
veterán

A kérdés jó, a probléma évek óta létezik.
Hála az égnek az újabbaknál (T90, DT1770) már megcsinálták rendesen.

Same rules apply!

(#49778) Bukk900 válasza EQMontoya (#49769) üzenetére


Bukk900
őstag

Elhiszem, hogy jobb, de mintha a drivere is ugyanaz a Denon lenne, ennyit számítana a ház?

Én is kérdeznék egy furát. :B
Melyik az a középkategóriás nyitott / félnyitott fejes, amelyikből alig szűrődik ki zavaró hang a környezet felé?
A Pio SE-A1000 hangja tetszik, de nagyon hangos kifelé, HI2050 van még, ez már halkabb, de a hangja elmarad tőle.

(#49779) EQMontoya válasza Bukk900 (#49778) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nehéz kérdés, a legtöbb nyitott szerintem k.. hangos kifelé.
Esetleg 880-at próbáld ki.

Same rules apply!

(#49780) Tin válasza .DLL (#49776) üzenetére


Tin
veterán

te is napi 10-12 órát használod, fél-1 óránként fel-levétellel?

EQMontoya: ezen se lenne bonyolult, csak nem műanyagból kéne csinálni azt a szart.

(#49781) assemble válasza Vasinger! (#49774) üzenetére


assemble
addikt

Ha jol tudom, 22 EUR a vamhatar (amibe mondjuk a szallitas is beleszamit), ami most kb 25 USD korul van, szoval annak belul kell lennie, ha kiszallitjak max 1-2 dollarbol.

[ Szerkesztve ]

(#49782) EQMontoya válasza Tin (#49780) üzenetére


EQMontoya
veterán

te is napi 10-12 órát használod, fél-1 óránként fel-levétellel?

Nálam egy A1000X kapja most így a kiképzést az irodában, és köszöni, nem igazán látszik rajta.
Pedig az elmúlt 8-9 hónapban szerintem belement közel ezer óra.
Szóval elég baba konstrukció, vázat tekintve az A900X is ugyanez emlékeim szerint.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#49783) Tin válasza EQMontoya (#49782) üzenetére


Tin
veterán

ezen se látszik semmi, kinyújtott kartávolságban pihen a tartón, és nem is viszem sehová. a felirat kopott meg kicsit a két oldalán. ez a műanyag cucc egyértelműen alultervezett, ezért is nem értem, miért nem javítják a konstrukciót, hiszen már évekkel ezelőtt is olvastam erről.

(#49784) .DLL válasza Tin (#49780) üzenetére


.DLL
veterán

Ennyit nem és mostanában mégkevesebbet, mert hangfal. Hasznátan vettem kb. 1,8 évesen, előtte nem tudom mennyit használták, de a 3,5 év 7x annyi mint a fél év, ennyi idő alatt azért már "illene" megrepednie :D De azis lehet hogy nem mindegyik példány kapocsa selejtes, és van amikor jó műanyagot tudnak főzni. Az is lehet hogy újabban a kapcsokat Kínából rendelik... passz. :\

(P.H.)

(#49785) Tim82 válasza Tin (#49770) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem értem, miért nem tudták megtartani ugyanazt a konstrukciót, mint a vintage Beyer-eknél. Az is műanyag, de strapabíró.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49786) Tin válasza Tim82 (#49785) üzenetére


Tin
veterán

lehet, hogy nem is mindegyik ugyanolyan. vagy csak bizonyos állásban jön elő (nekem 4 pötty látszik, annyira van kinyitva). mindegy, van még fél évem gariztatni, majd ha már széttörik, akkor kicseréltetem. más bajom nincs vele, na jó, kicsit már felkeményedett a fülpárna.

(#49787) Bodz


Bodz
Topikgazda

37-ért már szinte ingyen van egy Q701. :)

(#49764) Vasinger!: Azt vedd, amelyiknek legjobban tetszik a mérési eredménye.
Fázni egyikben se fogsz, ez tuti... :D

[ Szerkesztve ]

(#49788) Tomacko válasza Bodz (#49787) üzenetére


Tomacko
senior tag

Gondolkodtam is rajta, hogy meg kéne nézni ennyiért, de aztán olvasom több felől, hogy a rock-metal zenékkel nem olyan jó a kapcsolata.... nálam meg pont ez a fő zenehallgatási vonal. Igaz, hogy hallgatok bőséggel akusztikus, kis és nagy zenekari muzsikát is de, elenyésző mértékben a többihez képest. Szóval így nem is annyira érdekel már :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#49789) laci_8519 válasza .DLL (#49767) üzenetére


laci_8519
tag

Hyperx Cloud 1 vagy a 2 a jobb? Csak alaplapi hangkártyám van egy MSI Z97 Gaming 5-ön. Nem is tervezek venni egyenlőre.

Elég jókat írnak róla, szerintem a kettő közül lesz valamelyik, csak még nem tudom, hogy melyik lenne a jobb választás.

(#49790) Tomacko válasza laci_8519 (#49789) üzenetére


Tomacko
senior tag

Egyöntetűen a nagy többség szerint ezen a fórumon az a vélemény, hogy az 1-s verzió a jobb.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#49791) Vasinger! válasza assemble (#49781) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A szállítás ingyenes, tehát ennyi lenne a vége. Akkor szerintem ezzel a részével nem lesz gond, bár várok kicsit, míg hátha válaszol valaki a kérdésemre :)

(#49792) .DLL válasza laci_8519 (#49789) üzenetére


.DLL
veterán

A fejhallgató nem különbözik a két kiadás között, a 2-eshez viszont adnak egy USB-s, virtual-térhangzás hangkeltő egységet, ha erre nincs szükséged, akkor az 1. természetesen jobban megéri.

(P.H.)

(#49793) f4lcon


f4lcon
őstag

lehet, hogy fura kérdés, de létezik jobb fejhallgató játékra, mint a HyperX Cloud?
úgy nézzük a kérdést, hogy hajlandó vagyok külön (csiptetős) mikrofont használni.
főleg counter strike-ozni kellene, ahol nem mindegy, hogy mit és főleg merről hallok :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#49794) Sinesol válasza f4lcon (#49793) üzenetére


Sinesol
veterán

Hogy létezik e jobb fejhallgató játékra mint a Cloud?

Kicsit rossz szerintem a kérdés, mivel rengeteg minőségi fejes és a Cloud közti szakadék játékban is fennáll, viszont ha a szűkebb értelemben vett gamer fejhallgatókat nézzük, akkor az egyik legjobb a választékból, jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#49795) laci_8519 válasza .DLL (#49792) üzenetére


laci_8519
tag

Értem, köszi, akkor az I-eset veszem, esetleg később veszek egy hangkártyát hozzá.
Abból melyik az ajánlott, max. 10-20k körül?

(#49796) .DLL válasza f4lcon (#49793) üzenetére


.DLL
veterán

Ha nem csak Gámer fejhallgatók között nézelődsz, akkor természetesen van! Beyereknek kifejezetten jó a tere DT770, DT990 Pro-t akár 45-ért is találni újonnan ami nem pénz értük (ha nem csak heti 1-2 alkalomra kell), hasonló tudású fejesek 60-tól kezdenek el jönni, de olcsóbb kategóriában ott a Taki TS-671 is nagyon komoly térrel. Audiotechnica AD500X sem rossz, vagy Shure SRH-440 (ha nem fontos a robbanások ereje, mert mélyben visszafogott. ja és kényelmetlen :D ) Aztán ezek használtan mégjobb ár/érték arányon kifoghatók, ha türelmes az ember.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49797) Sonja válasza assemble (#49781) üzenetére


Sonja
veterán

Ez így nem igaz. :N 150 euróig vámmentes, de 27% áfa terheli. Csak ez fölött van vám (dokumentum). ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#49798) malphitee


malphitee
senior tag

Kicsit off. Honnan tudok rendelni egy futart, ami hazhoz jön, felveszi a csomagot, kiszallitja a cimzetnek utanvetellel, majd ezutan a penzt elutaljak a bankartyamra?

(#49799) f4lcon válasza .DLL (#49796) üzenetére


f4lcon
őstag

igen nem kifejezetten gamer fejest keresek, hanem egy random fejest, játszani.
ez a DT990 Pro tetszik, de nem akarok nyitottat, a 770 meg szerintem nem elég szép :) de lehet az lesz a végén belőle. ebben az ársávban (40-50e) nincs más ajánlott vétel, csak ez?
most egy Panasonic RP-HT350 (?) van, ami tizen éves és elfáradt a párnája, a szivacs, meg minden benne és rajta... ezt cserélném valamire, szinte kizárólag játék felhasználás mellett.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#49800) K1LLMy53Lf válasza f4lcon (#49799) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

én a K550-et használom játékra is, nekem tökéletesen jó:B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.