Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49501) DEJVID válasza Xaels (#49494) üzenetére


DEJVID
őstag

Én is szeretnék már egyet rég óta.

(#49502) Samtya válasza mitisz (#49499) üzenetére


Samtya
senior tag

Csak egyenes végűt találtam.

(#49503) contaxg válasza drzozo (#49492) üzenetére


contaxg
veterán

Melyik DT990? A Pro vagy az Edition??

Egyébként változások lesznek a hazai Beyer Pro forgalmazásban... :O

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49504) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Aki rakott fel hirdetést AVX-re az meg tudná mondani, hogy mit kell tenni ahhoz aktiválódjon a fórum bejegyzése? 0 megtekintése van a posztnak és ki is van szürkítve.

(#49505) drzozo válasza contaxg (#49503) üzenetére


drzozo
senior tag

Most, hogy így mondod, mindkettő! :)

Igazából FPS játékhoz nézelődöm, dedikált hangkártya mellé (egyelőre csak elméletben).

Átolvastam pár külföldi fórumot, ott túlnyomó részt a HD598-at ajánlják játékra ebben az árkategóriában. Viszont van aki, pont a DT 770-re esküszik, ergo látatlanban nem feltétlenül dobnám ki a plusz felárat a Sennheiser-ért, ha ugyanazt megkaphatom olcsóbban is.

Mindenképpen szövet fülpárnásat szeretnék, a bőrtől verejtékezem. Mikrofonos közül a Game One, amit még néztem és hasonlít valamennyire specifikációban a HD598-ra, csak több méllyel. Ami nem feltétlenül szükséges, nem szeretnék halláskárosult lenni idő előtt.

(#49506) Xaels válasza DEJVID (#49501) üzenetére


Xaels
félisten

12k volt szállítással együtt. Pár éve volt olcsóbb is, kár hogy akkoriban nem húztam be egyet.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49507) GML


GML
őstag

Itt is megkérdezem hátha. Van valakinek Creative WP250-es BT-s fülese?

[ Szerkesztve ]

(#49508) #16820480 válasza drzozo (#49505) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az sem elhanyagolható, hogy milyen hangkártyád van (lesz).

(#49509) drzozo válasza #16820480 (#49508) üzenetére


drzozo
senior tag

Asus Xonar D1 vs. SBz-ben gondolkozom. Ettől többet nem áldoznék rá.

(#49510) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Tudom, hogy voltam már rontani itt a levegőt, de végül nem fejhallgatót vettem és a felhasználási szokásaim is változtak :)

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Utcán
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Zene - Hard rock - metál
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 30
4.) Új vagy használt? Új
5.) Circumaural vagy supraaural? Supraaural
6.) Zárt vagy nyitott? Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? A legtöbb fejhallgató 4kHz körül nekem zavaróan emel
8.) Honnan vásárolnál? Belföld
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Telefon

Köszönöm mesterek! :R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#49511) lugosi válasza Plazmacucci (#49510) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én nagyon ajánlom neked azt amit én is vettem korábban, az AKG Y50-et. Headsetként is használható egyébként. Telefonról nagyon jól használható.

(#49512) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok,

Hordozható fejhallgató létezik olyan, aminek nagyon hasonló a hangja az AKG K550-hez? (kicsit több mély lehet benne, de csak módjával :) lényeg inkább a részletesség/tiszta hangkép, illetve, ha van magasemelés az sem baj)

Méret szempontjából keresnék kisebbet, mint a K550, hajthatóságra teljesen jó az ilyen érzékenységű fejes (tudom, hogy a könnyebben hajthatóak közé tartozik, csak úgy értem, hogy nem szempont, hogy ennél könnyebben hajtható legyen)

Zárt kialakítású mindneképpen, supra vagy circum mind1.

Új/használt mindegy, beszerzéssel kapcsolatban nem zárkózom el a külföldi beszerzéstől.

Árban minél olcsóbb, de ez teljesen képlékeny, egyelőre az érdekelne, hogy mégis mi az, ami számításba jöhetne (természetesen a 50k++ kizárva, az sajnos nem az én pénztárcámnak való)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#49513) magyargyerek


magyargyerek
tag

Takstar Pro 80 után szeretnék felfelé haladni mind a minőség, mind a igényes zenehallgatás terén és megcéloztam a felsőkategória egyik kiszemeltjét:HiFiMAN HE-400.Szerintetek érdemes e becuccolni planár kezdő szintjébe vagy maradjak meg pld..Audio-Technica ATH-MSR7 szintjén és oda fejlesszek? Egyáltalán mennyivel tudnak többet ezek a felsőbb kategóriás fülhallgatók a pro80 után? Meghajtóm adott, van egyAstell & Kern AK100-m

(#49514) #16820480 válasza magyargyerek (#49513) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az AK100 önmagában szerintem nem lesz jó a HE400-hoz. Bár én csak az 500-at hallottam róla, de csak cincogás volt eg ynormális erősítőhöz képest. Az MSR7 az jó lehet hordozhatóhoz is azért, de mondjuk a két fejes szerintem nem igazán egy kategória.
Azért az AK100 mögé még legalább egy erőlködőt kellene tenni, ha ragaszkodsz a hordozható kivitelhez.

zoltankakuk: Olyat válassz, aminek van beépített fejhallgató erősítője legalább. De amgúy lehet, hogy jobb lenne egy külső hangkártya, vagy méginkább egy DAC/amp. Van ennek saját topikja, ott tudnak tanácsot adni.

[ Szerkesztve ]

(#49515) contaxg válasza #16820480 (#49514) üzenetére


contaxg
veterán

A HE400 mobil cuccokhoz teljesen jó

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49516) Dorien válasza K1LLMy53Lf (#49512) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp:
AKG K545, több mély van benne, mint a K550-ben. Esetleg ATH-M30X.
On-earben (supra) használt Sennheiser Amperior, Beyer DT1350.
Én over-ear (circum) párti vagyok. Egyébként sokan használják a K550-et is hordozhatóként, de nyilván inkább a hidegebb évszakokban, amikor fülmelegítőként is funkcionál. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49517) .DLL válasza K1LLMy53Lf (#49512) üzenetére


.DLL
veterán

Sony MDR 100AAP, de az M30X is jó választás.

(#49513) magyargyerek: Pro-80 után rengeteg lehetőséged van feljebb lépni, nem csak ezek. A HE400 amúgy nem rossz :K de szerintem is kellhet egy erősítő az AK100 mögé. Legalább akkor ha nem úton vagy, otthonra.

(P.H.)

(#49518) #71562240


#71562240
törölt tag

EBeats by David Guetta...

(#49519) Vasinger! válasza #71562240 (#49518) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Na nehogy azt mondd, hogy ezen még meglepődsz. A DJ-k mindig olyan fejest viselnek, amit a szponzoraik kérnek tőlük. :K

(#49520) contaxg válasza .DLL (#49517) üzenetére


contaxg
veterán

" The HE-400s work extremely well on portable devices but they can also be used most effectively with a high-quality hi-fi system. " - amazon.co.uk

Gyártó weblapján így kezdődik az ismertető: Easy to Drive One of the highest efficiency planar phones in the world...
Sensitivity : 98dB
Impedance : 22 Ohms

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49521) BigBlackDog válasza contaxg (#49520) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk attól még hogy könnyű hajtani szerintem nem biztos, hogy jól is fog szólni egy gyengus (minőségű) erősítővel. :D Pontosítva; van egy tippem, hogy javítani fog a minőségén egy tisztességesebb erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#49522) contaxg válasza BigBlackDog (#49521) üzenetére


contaxg
veterán

AK100 erősítő hangja gyengus?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49523) #16820480 válasza contaxg (#49522) üzenetére


#16820480
törölt tag

[link]

Elég kevéske. A második generációnak jobb, de az sem fejeshez való.

Ez a mobilról hajtható fejes kategória amúgy a halálom. Annyi cuccra mondták már (PM3, K812, stb), és eddig egyik sem volt igazán kiemelkedő, főleg nem annyi pénzért, amiért adják őket. :(

(#49524) .DLL válasza contaxg (#49520) üzenetére


.DLL
veterán

Őőő, de a HE400-ról volt szó, nem az i-ről, nem az s-ről. Legalábbis a kolléga a sima 400-ast írta, ami a régebbi változat, pedig valóban nem mindegy az a kis betű a végén. :K (Célszerűbb lett volna ha új számot kap a fejes, pl. HE410 vagy 420)

(P.H.)

(#49525) contaxg válasza #16820480 (#49523) üzenetére


contaxg
veterán

Értem. Tehát ezek szerint a HE400S sem éri meg az árát.:D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49526) #16820480 válasza contaxg (#49525) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem arról van szó, megéri az, de azért nem olyan egyszerű a helyzet, hogy rákötöm egy telefonra, vagy DAP-ra, és hajrá :) A PM3 is egy jó fejes, de DAP-ról csak árnyéka önmagának, pedig azt Plenue 1-ről próbáltam.

(#49527) Plazmacucci válasza lugosi (#49511) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Valaki erősítsen meg.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#49528) lugosi válasza Plazmacucci (#49527) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Itt a topikbeli Jedi Tanács nem szereti, mert AKG. Inkább kevésbé ismert, hipszter/sznob márkák mennek. A két nagy neves gyártó termékeit nem igazán divat ajánlani.
De amúgy sok elektronikai áruházban lehet kapni, érdemes elmenni kipróbálni.

(#49529) Sinesol


Sinesol
veterán

Na végül mégsem a Yamaha HPH MT50 lett a befutó, mivel jó áron sikerült szereznem egy Shure 940-et, amire amúgyis kíváncsi voltam.
Elsőre tényleg nagyon más mint a korábbi Shure, bár még csak futólag hallgattam bele tablettel, mivel épp az volt kéznél.

Ami viszont azonnal feltűnt, hogy ahhoz képest hogy könnyen hajtható fülesnek írják le, elég halk volt a tabletről. Bezzeg a Superlux HD 330-ot meg nehezen hajthatónak mondják, mégis a maga 150 ohmjával sokkal hangosabb ugyanazon a hangerőn. :D
Na mindegy, úgyse hordozhatónak vettem, de azért érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#49530) Tim82 válasza lugosi (#49528) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az első három mondat aláírásgyanús.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49531) Vasinger! válasza Sinesol (#49529) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez az a Shure 940 AVX-ről aminek repedt a fejpántja?

(#49532) .DLL válasza lugosi (#49528) üzenetére


.DLL
veterán

:W :C grat...
Csak néhány ajánlott AKG fejes: K; 511, 512mk ii, 92, 550, 551, 545, K/Q701 és társai, sokáig ajánlott listán volt a K518, és persze a régebbiek közül pár példa: K240 Sextett, K1000
Tény, hogy mindegyiket mindenki nem ismerheti behatóbban, és ilyen az Y50 is.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49533) hm74 válasza Vasinger! (#49531) üzenetére


hm74
aktív tag

az

(#49534) Sinesol válasza Vasinger! (#49531) üzenetére


Sinesol
veterán

Hja, de szinte alig látni a nyomát, profi munka tényleg, a plusz pénzt meg inkább forrásra költöm.

Hm74: Köszönöm egyébként az üzletet :R
Hangjából viszont egyelőre keveset hallottam, most értem csak haza külföldről és elég fáradt voltam az egész napos utazás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#49535) hm74 válasza Sinesol (#49534) üzenetére


hm74
aktív tag

Örülök, hogy épségben megkaptad és hogy a javítás minőségével is elégedett vagy. :R

(#49536) contaxg válasza #16820480 (#49526) üzenetére


contaxg
veterán

Attól hogy egy Oppo nem jó DAP-ról miért ne lehetne ez elfogadható? Hol itt az összefüggés?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49537) Bodz


Bodz
Topikgazda

Mit írtam régebben a HE400S-ről? ;)
"Meghajtani nem nagy kaland, nem kell hozzá erőmű erősítő, mint mondjuk a HE6-hoz. Telefonról, hordozható lejátszóról is szépen elvan, de nyilván a teljességhez szükség lesz azért erősítőre."
Szóval ez van. :) Egyértelmű persze, hogy a maximalisták ne hordozható lejátszóval, telefonnal (ezekből is nyilván a jobb hangúakra gondoltam) menjenek neki. Illetve nagyon frankó, feszes, gyors mélyeket csak erősítővel kapunk, egyébként csak szimplán jót.

[ Szerkesztve ]

(#49538) #16820480 válasza contaxg (#49536) üzenetére


#16820480
törölt tag

Eddig semmilyen fejhallgatót nem hallottam igazán szépen szólni hordozható forrásról. Teljes indukcióval a Hifiman sem lesz akkora kivétel. A K545 is addig tetszett DAP-ról, amíg nemdugtam rá egy normálisabb láncra (pedig még az is csak egy viszonylag olcsó erősítő volt), a PM3 szintén addig tetszett DAP-ról, a TH900 is szperérzékeny és alacsony impedanciás, mégse szól sehogy, ha nem teszel alá megfelelő forrást. Nem a hangerővel van baj, mert a fent említett példáknál mind ilyen 10% körüli kangerő volt a végfokon, hanem kb egy belépő kategóriás fejes szintjét hozzák úgy, akkor meg mi értelme ilyen drágát venni?

(#49539) .DLL válasza #16820480 (#49538) üzenetére


.DLL
veterán

Dinamizmusban, élethűségben biztos jobb egy rendes tápról működő erősítő. :K

(P.H.)

(#49540) malphitee


malphitee
senior tag

Hi. Valaki hallott már denon d400-at? Fura hogy 70k újonnan és 25k ért adogatjak használtan.

(#49541) Plazmacucci válasza lugosi (#49528) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Megpróbálom majd kipróbálni ezeket ahol lehet. De eddig egyik sem tetszett mikor áruházban próbálgattam. Ami drága volt és aránylag jó az csak cincogva szólt telefonon.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#49542) malphitee válasza malphitee (#49540) üzenetére


malphitee
senior tag

Kifejezetten mely orientaltsag miatt kellene. Ha abban jó, és a közepét nem nyomja el irtózatosan akkor jó vételnek tartom. Az a baj headfin sincs szinte semmi róla.

(#49543) Sonja válasza malphitee (#49542) üzenetére


Sonja
veterán

Van topik róla Head-fi.org-on, de nem olvastam el, csak az első oldalt.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#49544) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Fejhallgatóhoz keresek 3.5 jack - jack kábelt. A lényeg az, hogy mindkét vége egyenes legyen, ne 90 fokos és kb. 2-3 métereset keresek. Nem a legdrágább kellene, de nem is 500 Ft-osat vennék. Amit szeretnék, hogy minél kisebb kábelzaj legyen ls aranyozott legyen mindkét vége.

Mi a legjobb vétel erre a célra, akár külföldről is?

(#49545) Bodz válasza malphitee (#49542) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Abban jó. Jó sok. :D Hallottam, nekem annyira nem tetszett.
Erre számíts kb.

(#49544) Vasinger!: Úgy mégis mennyi? Hirtelen 2000 forinttól 10000-ig elég sok minden eszembe jutott. :)

(#49541) Plazmacucci: DTX501p is kerüljön fel a listádra.

[ Szerkesztve ]

(#49546) Vasinger! válasza Bodz (#49545) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

3-4 ezernél többet biztosan nem költenék rá. Tényleg az lenne a fontos, hogy nem kell a világ legminőségibb kábele, de ne recsegjen mozgatás közben és ne törjön meg 2 perc után.

[ Szerkesztve ]

(#49547) Plazmacucci válasza Bodz (#49545) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R megpróbálom meghallgatni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#49548) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 5 és fél éves Sennheiser HD203-am, amin elszállt a jobb oldal.
Szerintetek érdemes ezt javítani/javíttatni?
Kábelt végignyomogattam kézzel többször is milliméterenként, nem kezdett el visszajönni a hang, így első tippre talán nem vezeték.
Tudtok esetleg valami szakit, aki értelmes áron megnézné/megcsinálná?
Ha nem, akkor 1-2 ötletet írnátok kérlek, hogy hasonló kategóriában mit érdemes most venni?

(Ha a szakiajánlás itt hirdetésnek minősül, akkor jöhet privátba is a kontakt.)

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
otthon elsősorban.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Általános használat, játék, zene.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
10-20k
4.) Új vagy használt?
Új.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circum.
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Nem vagyok vájtfülű, nagyon magasak idegesítenek, mélyebb, telt hangzást szeretem, és eddig mindenen segített az equalizer. :)
8.) Honnan vásárolnál?
Tökmindegy, csak legyen rá értelmesen "beváltható" garancia.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Sztereo erősítő, PC, telefon.

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#49549) Bodz válasza Vasinger! (#49546) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Cordial CFS 3 WW?

(#49548) macskajancsi: Magnat LZR 580

[ Szerkesztve ]

(#49550) malphitee válasza Bodz (#49545) üzenetére


malphitee
senior tag

Es minőségi texturalt melye van? Közepere mennyire mászik rá? Amp az mennyit dob rajta? Amp nélkül milyen hangja van? Könnyen hajtható ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.