Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48101) Tomdriver válasza Varoz (#48095) üzenetére


Tomdriver
őstag

Jövőhéten utazok haza, így talán 4-én el tudnék jutni Pestre, csak jó lenne, ha egy adott körben lenne pár hely ahol megtudom hallgatni az eddig kinézetteket.

Menj fel egy héttel később Pestre és gyere el ide. :)

(#48102) Dorien válasza Nissifer (#48086) üzenetére


Dorien
veterán

Zártnál a hatalmas tér nemigen fog összejönni...

Kingston HyperX Cloud a tippem, ehhez van plüss párna is, ami kevesebb basszust és jobb kényelmet eredményez a műbőrnél. A műbőr meg jobban szigetel.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48103) jippa


jippa
aktív tag

néhány napja új szerelmem van
erről a fejhallgatóról eddig összesen ennyit tudtam, még sosem láttam hirdetésben, de még rendes képen sem
most meg itt van a fejemen és semmiért nem adnám

(#48104) BigBlackDog válasza jippa (#48103) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mesélj, kérlek! :B

(#48105) jippa válasza BigBlackDog (#48104) üzenetére


jippa
aktív tag

ilyen drivere van

(#48106) BigBlackDog válasza jippa (#48105) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:Y Szabad megkérdezni, hogy merrefelé leltél rá? Hogy szól (ha nem veszed rossz néven az ilyen konyhanyelvi kérdést)?

[ Szerkesztve ]

(#48107) Bodz válasza Varoz (#48095) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Észrevehető, na de hogy ez téged mennyire zavar azt majd a füled dönti el. :)
Ami jó zenére az jó filmre és játszani is.

fejhallgatópláza, nomono, hitspace. German Maestro meg az akusztikában van, mint írtam is korábban. Ennyi jut eszembe hirtelen, de én ugye messze vagyok bp-től, majd a többiek mondanak még helyeket.

(#48108) BigBlackDog válasza Varoz (#48095) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Még egy hely Bodz listájába, illetve egy másik esetleges opció (ebben nem vagyok biztos, egy telefont ejtsél meg azért).

[ Szerkesztve ]

(#48109) Reinkz


Reinkz
senior tag

Sziasztok!

20.000 ft körül keresek zárt fejhallgatót, aminek cserélhető a jack kábel.
lg g4-es telefonnal lenne hajtva néha géppel.

basszus függő vagyok mint az egész társadalom, de azért nem azt várom hogy a mindig "rezegjen a fejem" de mélyeket rendesen érezzem.

sennheiser hd439-t néztem ki magamnak, mi erről a vélemény, vagy mit ajánlanátok helyette?

tanácsokat előre is köszönöm.

(#48110) pulutodurumo válasza Reinkz (#48109) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az a Senn inkább lapos hangú, nem erőssége a basszus. Mit is szokott Bodz ajánlani? Magnat LZR 580?

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#48111) Bodz válasza pulutodurumo (#48110) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azt szoktam, most se lett volna másképp. :)

[ Szerkesztve ]

(#48112) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdv

Időközben meg vásárolam az Audio Technika m40X et, durván egy két hét járatás után most kezd be állni a hanngja, nagyon tetszik.
Elképesztő h mekkor a külömbség az AKG K512 MKII höz képest.
Jó minőségű zenéket vadászok hozzá, ha esetleg tud valaki ajánlani valamit azt meg köszönöm.... :))
Lessz mellé még hamarosan egy Xonar Phoebus kártya mert sztem a DG kevés hozzá...

Lényeg h köszönöm az ajánlást! :R

(#48113) BigBlackDog válasza speedernet (#48112) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Esetleg nézz szét erre, vagy erre. :)

(#48114) Bodz válasza speedernet (#48112) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azért ne kapkodd el a Phoebus dolgot (kivéve ha valamiért nagyon beleszerettél, hajthatatlan vagy, esetleg kell a sok.1), beszélgessünk inkább! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48115) speedernet


speedernet
aktív tag

BigBlackDog: Köszönöm :)

Bodz: Beszélgessünk. :) Bármilyen javaslatot, segítséget elfogadok. :))

(#48116) Bodz válasza speedernet (#48115) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szerintem az M40X jól kijönne a hud-minivel. Dac is természetesen, nem csak füles erősítő, Mallnál van némi képzavar. Egyértelmű előrelépés a DG után minden téren, neutrálisabb is a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#48117) jippa válasza BigBlackDog (#48106) üzenetére


jippa
aktív tag

az íbéjre dobták fel Németországban, szerencsére két vacak képpel, rögtön tudtam, hogy ez itt a once in a lifetime
szólok, hogy bár rengeteg időt töltök fejhallgatókkal, alapból nagyon elfogult vagyok a vintage planarokkal
szóval:
inkább zenei, mint analitikus fejhallgatónak mondanám
a cinek fémesen szólnak, a színpadkép jó, kis odafigyelés után rá tudok mutatni a hangszerekre a színpadon
a fúvósok kellően lágyak, máskor kellően kemények, a trombita mellbe vágó
a mélyekre a megfogott a legjobb szó, részletes, egy picit talán lehetne több
egységes, magával ragadó hangja van
még kényelmes is, a fejpánton támaszkodik meg és csak belógatja a drivereket a fül mellé
ez kiegészül azzal, hogy egy 1978-80 között két éven keresztül kizárólag japánban gyártott, újkorában 13.500 japán jenbe kerülő fejhallgató van a fejeden és kész is a "TOTL vintage orthodinamikus" érzés

(#48118) speedernet válasza Bodz (#48116) üzenetére


speedernet
aktív tag

Köszönöm szépen, utána néztem. A dg nél gondolom h jobb de a kiszemelt Phoebusnal is? Ha jobb hangzásban akkor áldásom rá mert még olcsóbb is. :) Megnéztem a drivert hozzá, csak 8.1 es winre van. Valami infó h win 10 en tökéletesen működik e?

(#48119) Bodz válasza speedernet (#48118) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szerintem jobb, igen.
Mikor hallottam 10 még pont nem létezett, de azt írják, hogy "HUD-mini and HUD-mx2 of Plug & Play type are highly compatible and convenient products, which work well without an additional driver, if inserted into the USB port". Szóval nem lesz gond.

(#48120) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Megköveztek, ha azt mondom, hogy az A1000X jobb fejes, mint a dt770 600 (lesd)?

Mélytartományban kicsit a Beyer erősebb, térben talán kicsit az AT, de a középső és felső tartományban valahogy jóval részletesebb, tisztább az AT.

Same rules apply!

(#48121) .DLL válasza EQMontoya (#48120) üzenetére


.DLL
veterán

Miért köveznénk, ez nagyjából így is van, de annyira körte és alma esete, hogy mégsem... Nem egyértelműen, mindenkinek.

(P.H.)

(#48122) EQMontoya válasza .DLL (#48121) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tény, hogy nagyon más a kettő, nehéz összehasonlítani.

Same rules apply!

(#48123) flash- válasza .DLL (#48099) üzenetére


flash-
veterán

nyitottat szerettem volna írni :B , az kell, de köszi hogy előrelátó voltál és javasoltál párat.
ez a japánból rendelve mit jelent pontosan? oldalt tudsz mondani?
és mi a baj a nálunk árult audio technika fejhallgatókkal?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#48124) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Sziasztok! Tavaly ősz óta nem voltam itt, akkor lett véve a Pio A1000-es. Még akcióban vettem 20ezerért. Nos annak, aki ennek vásárlásán töri a fejét, annak jó hírem van, csupán fél elég, hogy felvegye a fej formáját a párna. Igazából nagyrészt ennek köszönheti, hogy "problémák vannak a mélyével". Első napokban igazából teljesen fel voltam háborodva, hogy tudnak ennyi tapasztalattal is ilyen x@r párnát csinálni. Akkor igazából a "B" változatot választottam a modra, vattával kitömtem kőrbe. Az "A" lett volna egy hasonló méretű AT párna rendelése, de ebbe nem mertem belemenni. Nagyjából fél év után gondoltam arra, hogy kicsit modernizálom az eredeti "B" tervet, ezért mosogatószivacsból hoztam össze a párna megemelését. Ahogy ezzel kísérleteztem, akkor "esett le", hogy a hangszóró közepe előtt lévő kis szivacs (ami gyakorlatilag új korában az ember fülébe mászik) eléggé össze lapult, hogy mod nélkül is jól használható legyen, szóval már nem volt "segítség" a vattára. A biztonság kedvéért azért végig vittem az elképzelésem, a végeredményt megosztom veletek.

Igazából akinek a mély kell, az ezt a fejest ne vegye. Viszont a valódi önmagát az A1000-es csak sok-sok használat után mutatja meg, és aki nem basehead, annak jó vétel lehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#48125) Nigér válasza flash- (#48123) üzenetére


Nigér
őstag

Japánból rendelve durván fele pénzből megúszod ugyanazt az ATH fejest.
De az biztos hogy számottevően olcsóbb, még ha meg is csípik a vámon (+fa) akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#48126) Gzula[HUN] válasza flash- (#48123) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Túlárazottak és nem is teljes a kínálat. Elvileg más nem.

#48123 flash: erre akartam válaszolni, bocs. Félre ment.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#48127) Bodz válasza flash- (#48123) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#48128) sting2 válasza Bodz (#48127) üzenetére


sting2
addikt

+1
Szerintem ennyiért nem is nagyon tudnék jobbat mondani nyitottba, még akkor sem , hogy tudom mivel "indul meg" már kielégítően.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#48129) EQMontoya válasza sting2 (#48128) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért mire ideér, egy dt880/dt990 árában lesz. Sőt, múltkor angol ebayen volt dt990 full black valami 110 fontért. Meg is van.
Hogy azoknál egyértelműen jobb-e, az nehéz kérdés.

Same rules apply!

(#48130) sting2 válasza EQMontoya (#48129) üzenetére


sting2
addikt

Nekem egyáltalán nem tetszett egyik Beyer sem - DT 880 - 990 - 80 és 250 ohm).
"Sem erről, sem arról" pedig volt előttük őket megillető szint. (Ok, csövesekkel nem.)
Tudom, ez még az alja az igazi Beyer világnak ha lehet ilyet mondani de,..lehet pont ezért szeretem viszont a AD900X -et.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#48131) sanyi32 válasza EQMontoya (#48120) üzenetére


sanyi32
tag

az a900x-nél jobb?

(#48132) EQMontoya válasza sanyi32 (#48131) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezt nem merném állítani. Hasonló szint, de nagyon más hangzásvilág. Érdemes lenne meghallgatni mindkettőt, hogy Neked melyik tetszik jobban.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#48133) sanyi32 válasza EQMontoya (#48132) üzenetére


sanyi32
tag

Te hol hallgattad?

(#48134) speedernet válasza Bodz (#48119) üzenetére


speedernet
aktív tag

Rendben. Meg vagyok győzve. Játszunk el kicsit a gondolattal, mi lenne a következő szint? :DD

(#48135) EQMontoya válasza sanyi32 (#48133) üzenetére


EQMontoya
veterán

A900-at emlékeim szerint Japánban. :)
De itthon is van pár helyen, gugli segít.

Same rules apply!

(#48136) sanyi32 válasza EQMontoya (#48135) üzenetére


sanyi32
tag

köszi. a fejhallgatóplázában látom van egy pár AT fejes.

[ Szerkesztve ]

(#48137) 0.44


0.44
tag

Hello, tudnatok ajanlani egy fejhallgatot maximum 10.000Ft-ert? Fokent jatekra kellene, elony, ha van mikrofonja is (leveheto, elrejtheto), 1 jack bemenet van a laptopon, igy vagy USB-s vagy 1 jack csatlakozosra van szuksegem.

Marka nem szamit.
Elony ha szovet boritasa van, nem mubor

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#48138) 0.44 válasza 0.44 (#48137) üzenetére


0.44
tag

Update: Mar nem aktualis. Vettem egy Turtle Beach Ear Force M5-t 5,5k-ert.

(#48139) flash- válasza Bodz (#48127) üzenetére


flash-
veterán

ő megbízható eladó szerintetek?
Hol tudnám ezt a fejhallgatót kipróbálni? olyan helyet keresek ahol nyugodtan tesztelgethetem őket..(BP)

és amúgy ezt az fejhalgatót az ibasso dx50 teljesen jól meg tudja hajtani?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#48140) Varoz válasza Bodz (#48107) üzenetére


Varoz
őstag

Köszi srácok a tippeket a helyekre. :R

Esetleg Debrecenben van lehetőség kipróbálni Beyerdynamic DT770-et, Shure SRH840-et, German Maestro GMP 240-et? Az utolsónak nem adok semmi esélyt, de remélem legalább a másik kettőre van lehetőség. :)


Tomdriver

Mennék én, de 5-én jövök vissza, Németországba. Így sajnos nem tudok menni. Pedig amikor megláttam, hogy mikor lesz, mondom aú. :DD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#48141) Pisti1972


Pisti1972
újonc

Sziasztok!

Tudom nehéz kérdés és sok összetevős de vásárlási tanácsot szeretnék kérni. Idáig fülhallgatókat használtam de elértem azt az összeget amikor már inkább fejhallgatóval oldanám meg a zenehallgatást. Iphone és Ipad szokott lenni a forrás és ehhez keresek olyan fejhallgatót ami kompatbilis ezekkel ill a klasszikus zenétől a prog rockig élvezhető minőséget nyújt. A sziszegős, karcos magasakkal és a folyós, terjengő mélyekkel ki lehet kergetni a világból. 70-80 körül szánnék rá. A javaslatokat előre is köszönöm.

(#48142) BigBlackDog válasza Pisti1972 (#48141) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én némileg megosztanám azt az összeget forrás és fejes között.

(#48143) Pisti1972 válasza BigBlackDog (#48142) üzenetére


Pisti1972
újonc

A forrás egyelőre ahogy írtam az Iphone meg az Ipad, max majd a következő lépcsőben egy kis erősítővel kiegészítem, hogy a hordozhatóság megmaradjon.

(#48144) f4lcon válasza Pisti1972 (#48143) üzenetére


f4lcon
őstag

nem vagyok biztos abban, hogy lesz mobil forrásról is jól szóló fejes - és nemcsak ebben, de úgy az összes árkategóriában.
annak ellenére sem, hogy az iPhone egész jól szól erősítés nélkül is.
mondanám, hogy vegyél egy Chord Mojo-t, de az kívül lenne a kereteden, szóval sorban:
- Topping NX2 (kb 50 dolcsi)
- Fiio A3 (75 dolcsi)
- Shanling H1 (100 dolcsi)
- iBasso D-Zero MK2 (130 dolcsi)
- Cayin Spark C5 (150 dolcsi)
és ahonnan már van Apple lightning támogatás:
- Cayin Spark C6 (160 dolcsi)
- Oppo HA-2 (350 dolcsi)

A C6 nem a világ legszebb hordozható fejes erősítője, de natívban támogatja az Apple cuccokat, azaz digitálisan a lightning csatlakozóról levett jelet erősíti (átveszi a telefontól a DAC szerepét), nem az analóg jelet erősíti. 160 dolcsi a mai árfolyamon 45 ezer forint - a maradék keretből meg kapsz azért olyan fejest, ami jobban fog szólni ezzel a rendszereddel, mintha a teljes keretet egy fejesre áldozod.
szerintem

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#48145) .DLL válasza Pisti1972 (#48141) üzenetére


.DLL
veterán

Néhány versenyző nagyjából ársorrendben: Audiotechnica ATH M40X; Sony MDR 100AAP; Bose AE II., Shure SRH 840; AKG K545; Yamaha MT220; NAD Viso HP50; B&W P5, stb.

(P.H.)

(#48146) assemble válasza Pisti1972 (#48141) üzenetére


assemble
addikt

Esetleg peldaul Sennheiser Amperior, az asszem kifejezetten ilyen hordozhato forrasokra van, alacsony impedancias, van benne taviranyito is. Elvileg eleg jol szol es viszonylag jo aron hozza lehet mostanaban jutni (<50k). (HD 25 Aluminium-hoz hasonlit amugy, az egy ujabb varians de dragabb)

(#48147) Pisti1972


Pisti1972
újonc

Nagyon köszönöm az eddigi javaslatokat, már nézem is mit lehetne beszerezni.

(#48148) Bodz válasza flash- (#48139) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Megfelelő az értékelése szerintem, bátran megrendelném.

Hát illene neki, azért nem olyan harmatos a DX50. Nyilván jobb eredményt érnél el valami asztali cuccal, de gondolom ezzel tisztában vagy.

(#48140) Varoz: Debrecenben van a fejhallgatóplázának boltja, ott érdemes lehet körülnézni. Mondjuk 770 Pro és German Maestro tuti nem lesz.

(#48141) Pisti1972: NAD Viso HP50.

[ Szerkesztve ]

(#48149) Pisti1972 válasza Bodz (#48148) üzenetére


Pisti1972
újonc

Köszönöm :)

(#48150) cubix


cubix
tag

Üdv!
Ismerőstől lenne hamarosan egy kábelhibás AudioTechnica ATH M20X fejhallgató. Mivel szeretek barkácsolni arra gondoltam, hogy ha már úgyis kicserélem a kábelt, akkor megcsinálom amolyan hurcibálós fejessé. Azaz cserélhető kábelessé alakítom. Az ötletem az hogy miniXLR csatlakozót szerelek a fejhallgatóra. A kérdésem az, hogy egyáltalán elfér-e a csatlakozó a fejhallgató alján. Ha valakinek van ilyen tapasztalata akkor leírhatná a tapasztalatait.

「시작이 반이다」

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.