Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48351) .DLL válasza vodkaboy22 (#48350) üzenetére


.DLL
veterán

Tény, hogy nagyon durva marketingkampánya lett, de ha ezek után szarul fog szólni (értsd: árához képest is vállalhatatlanul szarul) akkor az AKG nálam is végleg leírja magát. Remélem legalább annyit költöttek a fejesre, mint a marketingjére, sőt fordított arány mindig jobb, mert a jó terméknek futótűzként terjed a híre a felhasználói körökben és az sokkal őszintébb, mint a fancy youtube reklámok.
Ma délután veszem meg :))

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48352) EQMontoya válasza .DLL (#48351) üzenetére


EQMontoya
veterán

Előtte azért meghallgatod, ugye?

Same rules apply!

(#48353) dgyuri0123 válasza .DLL (#48351) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Van egy sokkal jobb ajánlatom.

Lentebb olvashatod.... :D

"csak a zene van"

(#48354) zsocy válasza .DLL (#48351) üzenetére


zsocy
őstag

A hifibogár, ha az beindul akkor úgyis venni kell valamit :)

Én örülök hogy bevállalod a K92-t, nagyon szép, klasszikus formájú fejes a képek alapján. Kiváncsi vagyok hogy szól, mert az ára sem rossz, sőt.

hajrá hajrá :)

(#48355) vodkaboy22 válasza .DLL (#48351) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Akkor remélem hozod talira!
Különben a K812PRO-nak is olyan kampánya volt/van... Azt egy forintot nem adnék érte nem hogy 1200 euro-t... :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#48356) .DLL válasza EQMontoya (#48352) üzenetére


.DLL
veterán

Nem. :D 18,5k pénzt látatlanul is bevállalok, max eladom, v. elajándékozom ismerősi körben.

Vodkaboly: Hozom-viszem. :K

(#48353) dgyuri0123: Ismerem is, meg nyitott fejesem van elég. :D Sokan amúgy zártat keresnek, pont a 20k-s kerettel ...hátha jó.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48357) Bodz válasza .DLL (#48349) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem lehetne K72? Az szebb. :D

(#48358) Bodz válasza Gabor901127 (#48348) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha minden mindegy, akkor ime: Hyperx Cloud, ATH-M30X, ATH-M40X, LZR580, HI2050 es alteregói (összefoglaló!), TS-671.

(#48322) Popes: 681 Evohoz jar plüss párna is.

[ Szerkesztve ]

(#48359) dgyuri0123 válasza .DLL (#48356) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jajjj, csak vicceltem. :D Bocs, ha komolyan vetted.

"csak a zene van"

(#48360) #16820480 válasza vodkaboy22 (#48350) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem te az új minden márkától elhatárolódsz, van egyáltalán valamid, ami 30 évnél fiatalabb? :P

(#48361) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Köszi az ajánlásokat! Nagyon tetszik a HyperX Cloud fejhallgató, gyönyörűen szól! :K

Resistencia eterna

(#48362) .DLL válasza Bodz (#48357) üzenetére


.DLL
veterán

Á, én csak a zászlóshajón utazom. :D

(annyira amúgy nem is tűnik sukárnak, a K240 Monitor óta ezt elnézzük az AKG-nek)

(P.H.)

(#48363) .DLL válasza .DLL (#48362) üzenetére


.DLL
veterán

Hát egyelőre nemnagyon akarom levenni ezt a fejest. :D nagyon kell neki a bejáratás, de nagyon látványos is az eredmény. Bővebben pár nap múlva.

(P.H.)

(#48364) mmaattee315


mmaattee315
csendes tag

Sziasztok,

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon, többieket nem zavarva. Heti 1-1 alkalommal előfordulhat utazás közben, de nem ez az elsődleges.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zene hallgatás deep house, bluse, rock(semmi hörgés), pop /ebben a sorrendben/
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
15-20e Ft körül(+1-3)
4.) Új vagy használt?
Ha lehet új.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Kókemény kopogós basszusért nem vagyok oda kicsit lágyabbat szeretem.
8.) Honnan vásárolnál?
Budapest ha lehet vásárlás előtt meg is halgatnám, nem tudom van itthon ilyen lehetőség boltokban?
Szóba jöhet webárruház is.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Egy komolytalan laptopról ezért szeretnék valami külső cuccot is ami dobna az élményen, erre további 20-25e ft áll rendelkezésre. Ha van rá lehetőség erre is írjatok mit lehet kihozni.

Eddig egy zalman RS6F "5.1" volt használatban, az idő vasfoga már látszik rajta.(laptophoz teljesen használhatatlan) Innen csak elóre lehet lépni, kérlek adjatok tanácsot.

Köszönöm!

Üdv,
Máté

(#48365) vodkaboy22 válasza #16820480 (#48360) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hogyne :)
Sony PHA-1
3 Beyer fejes

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#48366) .DLL válasza vodkaboy22 (#48365) üzenetére


.DLL
veterán

Illetve van mégegy fiatal. ;D

(P.H.)

(#48367) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Van valakinek személyes tapasztalata a Lindy HF-110 típusú fejhallgatóval?

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48368) .DLL válasza gaborka8x8 (#48367) üzenetére


.DLL
veterán

Digitech Pro Monitor, Brainvawz HM5, Fischer FA-003, azaz Yoga CD-880 neveken találhatsz róluk véleményt. ;)

(#48364) mmaattee315: Takstar Pro-80 változatai (pl. Kingston HyperX Cloud I.), Creative Aurvana Live! Audiotechnica M30X, AKG K92

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48369) gaborka8x8 válasza .DLL (#48368) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Az itteni fórumosoktól? Merthogy a kérdésem konkrétan erre vonatkozott.

Ps.: Egyébként, nekem úgy tűnik, az ön által említett fejhallgatók inkább a zárt HF-100-al azonosak, és nem a teljesen nyitott HF-110-el.

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48370) .DLL válasza gaborka8x8 (#48369) üzenetére


.DLL
veterán

Elnézést, nem is figyeltem (nem is gondoltam) hogy van nyitott változat is belőle, ezért a szokásos típusokat dobtam be, hátha segít a fórum keresője.

(P.H.)

(#48371) Gubicaj


Gubicaj
csendes tag

Hallgatta már valaki össze vintage DT990 600ohm és mai társát , menyiben különbözhetnek?
Másik kérdés hogy a mostaniak drivere passzol a régibe fizikailag, hangilag?
Hol, menyiért lehet / érdemes beszerezni?
köszi

(#48372) Dorien válasza Gubicaj (#48371) üzenetére


Dorien
veterán

Biztos, hogy nem ugyanaz a driver a régi és új Beyerekben.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48373) Bodz válasza .DLL (#48363) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nagy reményeket fűzök hozzá. Legalább nem nekem kellett megvenni. Köszi! :D

[ Szerkesztve ]

(#48374) Tim82 válasza Gubicaj (#48371) üzenetére


Tim82
nagyúr

Eljössz a vasárnapi fejhallgatótalálkozóra, ott lesz vintage DT990. Könnyen lehet, hogy az új is, de azt nem tudom biztosra.

A vintage-hoz is lehet drivert kapni, pl. a Bluesound Kft.-nél érdemes érdeklődni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48375) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Újabb kérdés:
sennheiser HD-414-hez (2 kOhm) hol lehet drivert kapni?

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48376) EQMontoya válasza gaborka8x8 (#48375) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mivel nagy az érzékenység, elviszi kb. bármi.

Same rules apply!

(#48377) gaborka8x8 válasza EQMontoya (#48376) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Valamit megint nem sikerült jól megfogalmaznom.

Driver alatt a fejhallgatóban lévő kapszulát, hangszórót (Vagy hogy írjam már, hogy elég egyértelmű legyen?) értem, ami a hangot adja ki.
Tehát hol lehet ilyen kis 2 kOmos "hangot adó bizgentyűt" (remélem, így már elég szabatos volt) kapni, amire a fejhallgatóban lévő rosszat ki tudom cserélni?

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48378) EQMontoya válasza gaborka8x8 (#48377) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sry, én értettelek félre. Ez viszont szerintem bukta projekt, valószínűleg könnyebben tlaálsz egy jó állapotú működőt ebayen, a mostani meg marad donornak.

Same rules apply!

(#48379) gaborka8x8 válasza EQMontoya (#48378) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Köszönöm!

Voltak ilyen félelmeim, pedig állítólag van utángyártás, még ha nem is a Sennheiser-nél.
Annyira ellenben nem tartom jó fejhallgatónak (sőt, egyáltalán nem tartom annak), hogy vegyek belőle még egyet.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48380) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Ezzel a csavarodással lehet valamit kezdeni? Elég idegesítő. Próbáltam már, hogy átbujtatom saját magán a kábelt, de nem lett jobb.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#48381) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék a munkahelyemre egy kényelmes zárt fejest, amiben izolálni tudom az open office hangos kollegáit.
Otthon egy Beyer DTX910-et hajtok már évek óta, szeretem a hangját ezért felmerült opcióként a DT660-770.
Szerintetek mekkora overkill? Meghajtani telefonról szeretném.

Ha esetleg van ~50k körül egyéb hosszú távon is kényelmes/semleges hangzású fejhallgató, az is érdekelne:).

Köszi a segítséget!

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#48382) EQMontoya válasza Vadmeggy (#48381) üzenetére


EQMontoya
veterán

770 80 ohmos verzió simán jó.

Same rules apply!

(#48383) .DLL válasza Vadmeggy (#48381) üzenetére


.DLL
veterán

Shure SRH840-nek nagyon jó a zajszigetelése, de kingston HyperX Cloud I-nal is próbálkozhatsz a műbőr párnával az is egész jó, vagy pl a 32Ohm-os Beyer dt770 (sajna az általad említetteket nem ismírem)

(P.H.)

(#48384) Vadmeggy válasza EQMontoya (#48382) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Köszi!

Miért jobb nekem a 80Ω mint a 32Ωos? Meg fogja tudni hajtani a telefonom?

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#48385) EQMontoya válasza Vadmeggy (#48384) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kicsit rosszabbul szigetel, viszont plüss párnás, sokkal kevéssé izzadsz alá, szerintem kényelmesebb.

80 ohmmal még telefon is elvan.

Same rules apply!

(#48386) mettek


mettek
addikt

Sziasztok. Na tegnap megjött a JBl everest elite 700 fejesem. Bluetoothok között pöpec de én a sokkal komolyabb hangokhoz szoktam igy ment vissza a boltnak elállással. Kb egy órája sikerült meghallgatni egy Beyer 770-et is amit ajánlottak itt páran....nos egyáltalán nem tetszett. És amellett hogy a hangja sem nyűgözött le, a kényelme még rosszabb volt, iszonyat kemény a fülpárnája ogy nagyon nyomta a fejem. Én a puha bőrökhöz vagyok szokva (igen, az AT m50 bőrpárnája nem olyan, nem puha) akg k550-é igen pl.

Viszont megmutattak egy Sennheiser hd 25-öt is ami viszont kifejezetten tetszett, kb olyan hangot keresek de az a fejhallgató egy vicc, nem otthoni kényemi felhasználásra találták ki pedig veri az összes 50ezres fejhallgatót kb.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48387) .DLL válasza Bodz (#48373) üzenetére


.DLL
veterán

Na járattam egész éjjel és egész nap, most lehet benne kb 18 óra hang. :)
Nagyon nem olyan mint bármelyik eddigi fejhallgatóm, én ugye a levegős, transzparens hangot kedvelem, és az sem baj, ha V karakter. :P
Nagyon szokni kell a hangját rá kell állni (nekem legalább is) jópár szám meghallgatásával.
Ennek inkább középorientált, tömör, meleg hangja van, a tere az olyan zárt-fejhallgatós, semmi meglepő, vagy nyitottra hajazó tér, de ami van az konzisztens és pontos.
A magasak vagyis inkább a prezensz sáv, az nagyon vissza van fogva, elsőre kifejezetten tompa, afölött a azért a 10kHz után visszatér az energia, szóval megvannak a vonósok apró neszei is, vagy a cintányérok teteje, de nem tud annyira belecsapni a lecsóba pl. egy jó rocknál. Beyerhez szokott fülnek azért jöhetne több, ugyan ez igaz a dinamikára is, kissé egysíkú tud lenni e téren, ha nagyon szigorú vagyok. Viszont a szibliansz vagyis a sziszegés nem jellemző rá! :) Mindenesetre emiatt is lehet az, hogy nem olyan levegős, transzparens a hangja, pedig ott vannak a részletes nagyon fürkészni sem kell, ezért is írtam, hogy nem akarom levenni, a középtartomány pl. szép részletes, voltak olyan hangok amiket most, ezzel fedeztem fel a zenékben, és hozzászokás után másból sem volt hiányérzetem. Kicsit lehetne koherensebb, folyékonyabb a zene egésze, lehet hogy további bejáratás után ez is javul. Szóval egyedül a prezensz sávért kár, azon kívül eléggé egyenletes hangja van.
Ja még egy nem túl pozitív dolog: az egyik oldal (L) kicsit halkabb, mint a másik, elsőre fura, de szokható vagy adni kell a balansz potinak egy minimálisat (musi control panelen 1dB elég)

(#48386) KnockOut87: Be voltak járatva azok a fejhallgatók? Amiről fentebb írtam AKG K92 pl. olyan döngő tompa hangot adott elsőre, hogy hozzá sem nyúltam amíg bele nem került 4-5 óra intenzív zene.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48388) schawo válasza mettek (#48386) üzenetére


schawo
titán

Vasárnap fejhallgatós találkozó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48389) Tin válasza EQMontoya (#48385) üzenetére


Tin
veterán

nincs el. nekem az van, több telefonnal és alaplapi hangkártyával próbáltam, csutkára ráadva a hangerőt hangos, de nem elviselhetetlenül hangos. amúgy én se vennék műbőröst, és jó döntés volt a 80-as, de csak valami fejes erősítővel...

(#48390) mettek válasza .DLL (#48387) üzenetére


mettek
addikt

Nem volt bejáratva de ha be is járatódna akkor sem volt kényelmes. Nagyon kemény a plüsspárnája. Egyszerűen nem tudtam elviselni. Belehallgattam 1-2 számba de már vártam h levegyem. Az akg k550-em ezerszer kényelmesebb, sőt talán a legkényelmesebb amit hordtam. Illetve részletesebb és szellősebb is a hangja zárthoz képest. Csak az a basszus hiányzik belőle és a populárisabb színezet. Anno fejhallgatoplázánál a Sennheiser hd598 tetszett a legjobban de a basszusára sajnos nem emlékszem, lehet azt kéne még egyszer meghallgatnom, bár az nyitott de lehet akkor nekem a nyitottak jönnek be...

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48391) schawo válasza mettek (#48390) üzenetére


schawo
titán

HD600

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48392) mettek válasza schawo (#48391) üzenetére


mettek
addikt

Azt viszonyt nagyon meg kell hajtani. 300ohm ami sok egy mobilnak de lehet még a fiio e17-emnek is... Nem audiofil zenehallgatáshoz keresek hanem telefonról apple music hallgatására.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48393) .DLL válasza mettek (#48392) üzenetére


.DLL
veterán

AKG K545, Sony MDR 100AAP (elvileg MDR 1A is jó de azt még nem hallottam.) Kényelemre ezek jól nagyon puha a párnájuk, és mobillal nem nagy kunszt meghajtani.

(P.H.)

(#48394) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok.Hallotatok mar valamit a Betron BT1050 rol?erdemes megvasarolni?

(#48395) gaborka8x8 válasza mettek (#48392) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Talán érdemes lenne meghallgatni egy Denon AH-D340-et.
Kimondottan telefonos zenehallgatáshoz fejlesztették, könnyen hajtható, nagyon puha fülpárnákkal, a Sennheiserhez hasonlóan kicsit sötétebb hangképpel, de annál valamivel populárisabb megszólalással.
Nekem pozitív meglepetés volt, amikor hallottam, és úgy gondoltam megéri az árát, pedig akkor 60 000 Ft körül volt, most meg 40 000 Ft-ért meg lehet venni.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48396) Sinesol


Sinesol
veterán

Üdv mindenkinek!

Fejhallgató vásárlásán töröm épp a fejem, nagyjabol körüljártam a külföldi fórumokat, teszteket, de továbbra sem vagyok biztos benne mit válasszak.

Zenében kb mindenevő vagyok, talán a rock az amiböl kevesebbet hallgatok utobbi idöben. Emellett filmezésre is elég sokat használom a fejest.

Kb 50k lenne a keret, nagyon max 60.

Eddig ezeket használtam:

Invotone Hd2000, Shure Srh440 és jelenleg a Superlux Hd330.

Az invotone egész jó volt minden szempontból, bár kicsit kicsik voltak a párnák, emiatt elég random jelleg volt a hang ha nem jol illeszkedett. A Shure persze magasabb kategoria hangban is, de valahogy olyan száraz volt a hangja, a magaskiemelése fülbántó volt sokszor és kicsit olyan dobozhangzása volt néha. Viszont a hangja, a tisztasága, eléggé tetszett.
Aztán gondoltam kiprobalom a Superluxot, hát ez meg olyan semmi extra, elég jellegtelennek mondanám, kicsit mosott a hangja, de elmegy, szerintem az Invotone-nál gyengébb.

Nagyjából arra gondoltam, hogy valami olyan fejes kéne nekem, aminél jó mindhárom tartomány, kicsit középkiemelt, elegendő méllyel, jó térrel, részletességgel.
Na és az sem hátrány ha nem kell erösitö, mert laptoprol tabletröl is használom.

Ezek lennének a kiszemeltek, melléjük irom kb milyen áron vannak itt:

Akg k550 50k forint
Erröl sok jot olvastam, de legalabb annyi rosszat is.
Főleg azt emelik ki, hogy még legkisebb méretnél is lötyög a fejen, emiatt elég zsákbamacska a hangja. Na meg a másik, hogy a magastartományát eléggé kritizálják sokan, ez sem tul jól hangzik.

Philips Fidelio x2 60k forint
Sok helyen dicsérik ezt is, de megbizhatobb emberkék szerint egy hypetrain, habár mostani alacsonyabb árán megérheti igy is. Az egyetlen ami aggasztó, hogy sokak szerint a középtartomány elég gyenge, mivel a mély rámászik nagyon.

Shure srh 840 45k forint
A korábbi Shure fejes hangja alapvetöen tetszett, jó lehet ha mellözi a 440 hibáit.

Shure srh 940 65k forint
Erröl a tipusrol szinte csak jokat olvasni és alig drágább a kisebbik testvérnél.

Audiotechnika ath msr7 60k forint
Kicsit kakukktojás, innerfidelityn dicsérik, whathifin meg kb vacaknak nevezik, fura hogy ennyire ellentétesek a vélemények.

Meghallgatni sajnos nincs lehetöségem, ezért az kilőve. :(

Szívesen veszek bármilyen hozzászólást, tapasztalatot, tanácsot a felsorolt fejesekkel, vagy bármilyen általam emlitett dologgal kapcsolatban.
Esetleg más típusokat is ajánlhattok.

Előre is nagyon szépen köszönök minden segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#48397) zsocy válasza motown5l (#48394) üzenetére


zsocy
őstag

Wireless, bluetooth FÜLhallgató... Végül is legalább nem gamer :)

Javasolnék egy másik topikot :)

(#48398) .DLL válasza motown5l (#48394) üzenetére


.DLL
veterán

:N Nézzél mindig topik összefoglalót, légyszíves! :((

(#48396) Sinesol: SRH840 jóval melegebb hangú, nem olyan száraz, mint a 440, de a transzparenciája, hasonlóan jó, és a tere is. Azért ha a forrásnak visítós hangja van, azt nem szereti, pontosabban könyörtelenül vissza is adja. Szerintem K550-nél jobb annyival amennyivel drágább.

Persze ha nyitott is szóba jöhet, akkor a Fidelio X2 egy jogos választás lehet, de én még nem hallottam, csak olvastam róla, így passz.

Aki MSR 7-ben gondolkodik, annak én az AKG K545-öt szoktam mondani, kvalitásai hasonlóak. Ennek kevésbé lehetnek illeszkedési problémái, mint a nagyobb K550-nek, és több a mélye is. viszont a tere az csak átlagos.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48399) contaxg


contaxg
veterán

Fejhallgató :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#48400) gaborka8x8 válasza Sinesol (#48396) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Más fórumon korábban megkövezés terhe mellett leírtam, hogy 2012 decemberében több hétig volt nálam tesztelésen az AKG K550-es, amiről én semmi jót nem tudok mondani. Röviden összefoglalva a tapasztaltakat, visít mint a malac, hangszigetelése kifelé is, befelé is nulla.
Ha Kincses Veronikát, Marton Évát vagy Miklósa Erikát valóban olyan hanggal verte volna meg az isten, amilyennel a K550-ből megszólalnak, akkor huszadrangú operaénekesek sem lehetnének. Ha a hegedű valóban úgy szólna, ahogy a K550-ből, akkor valószínűleg régen kikopott volna a szólóhangszerek sorából.
Hogy popzenén, egyéb elektronikus könnyűzenén hogy szólhat, azt nem tudom.
Na ezért aztán kaptam hideget-meleget akkor.

Egy zenész, hangmérnök pedig így nyilatkozott akkor a kialakult vitában:
"Jómagam, meg valószínűleg az összes zenész képtelen elfogadni egy olyan technikai eszközt, ami teljesen átformálja a valóságot és egy új világot teremt. A K550 számomra ilyen készülék."

Majd később az alábbiakat lehetett olvasni attól, aki a fent említett vitában a legnagyobb vehemenciával védte a K550-et:
"Az 550 amúgy már nekem sem tetszik annyira (már nincs meg, eladtam), mint eleinte ...."

Ezen a fórumon ellenben mindig igen nagy népszerűségnek örvendett a K550, ezért biztos vagyok benne, hogy most is sok ajánlást fog kapni.

A Philips Fidelio x2 hangjára vonatkozóan semmilyen tapasztalatom nincs. Azt mindenesetre nem árt tudni a Philips fejhallgatókkal kapcsolatban, hogy nem lehet hozzájuk kapni semmit. Pl. még fülpárnát sem. Azaz, ha tönkremegy a fülpárna, akkor más fejhallgatókkal ellentétben itt nem a párnacsere a megoldás, hanem a kukába dobás. Egy 60 000 Ft-os fejhallgatónál pedig ez sem elhanyagolható szempont szerény véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.