Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48851) Greg204538


Greg204538
tag

Sziasztok! Sennheiser hd25 fejhallgatómhoz szeretnék egyéni, a gyári acélkábelnél minőségibb kábelt, egyedül a hangzás javítása a cél.
Foglalkozik valaki ilyesmivel?
A fejhallgatót használtam a hd650 kábelével, ami kellemes élményt adott. Legalább ezt a szintet szeretném elérni, ha nem meghaladni.
Kábelezők, audiofílek, keressetek! :)

[ Szerkesztve ]

(#48852) Greg204538


Greg204538
tag

Sennheiser hd25 tulajoknak egy kipróbált, egyszerű, házilag applikálható tuning lehetőseg!
Egy hete alkalmaztam a saját fejesemen, remélem másoknak is örömet okoz.
Elterjedt eszközről lévén szó, itt egy hosszabb írás következik.
tl/dr
Mivel már 8 éve használom a fejest elkényelmesedtem, elkezdett farasztani, nem volt már benne az a váó élmény, mint az elején, kifejezetten fárasztott a környezeti zajokkal terhelt hangkép, ezert már új fejhallgató vásárlásán gondolkoztam. Miközben külföldi forumokat túrtam, szembe jött a customcans csillapító kitje, ami az "über mod" része. Ez tartalmaz egy méregdrága egyedi spc kábelt, amit már erős túlzásnak érzek.
A customcans csillapító szettje nekem nagyon kellemes élmenyt adott: a kicsit ordibálós, sziszegős, "visszhangos", elkent mélyekkel rendelkező kagylókból jól definiált, gyorsabb, feszesebb mélyeket és nyugodtabb magasakat kaptam, úgy hogy A fejhallgató dögös karakterisztikája továbbra is megmaradt, erejéből nem veszített, de összefogodtabb, letisztultabb jelleget öltött. Ez a kevésbé harsány hangkép egyeseknek talán unalmas lehet elsőre, szerintem előrelépés az eredetihez képest.
Felhívnám a figyelmet: ügyes kezek kellenek az átalakításhoz, de nem ördöngösség, bárki számára átlátható a dolog. Egy ponton tönkre is tehető a driver, erre figyelmeztet is a videó, csak ésszel!

Íme a linkek:
A tompító cucc:
[link]
Elemző írás über modról:
[link]
És végül, ha valaki megajándékozna karácsonyra, a tengerész kéket kérem:
[link]
Ebay:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#48853) pampika


pampika
őstag

üdv,

egy koss ur-20 fejhallgatóval kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni:
a külső párnás borításról lemállott a műbőr réteg, valamint a belső szivacs.

van esetleg bejáratott bolt (lehet ebay és tsai is), ahol értelmes áron, tényleg rá passzoló szivacsot lehet venni hozzá? anno 8k volt az egész, ebayen találtam 4k-s párnákat, de nem igazán tartanám reálisnak ennyit rákölteni.

amiket eddig találtam, ott 2 fajta jellemző:
- csak a külső párnázott rész
- párnázott rész + belső szivacs

nekem utóbbi lenne a jó, vagy ha lehet ezt valahol kapni akár méterre, akkor körbevágom én, azon ne múljék :)

több eladó írt még olyat, hogy bizonyos sennheiser típusokra is ez a párna való, ez nem tudom mennyire helytálló.

köszi

(#48854) Keeperv85 válasza Keeperv85 (#48831) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ahj... úgy tűnik nem az én hetem volt az utóbbi. Már nem csak kábelt kell találni... :U

Még ha feszegettem volna, vagy leesik, de nem... :O

(#48855) jippa válasza DEJVID (#48673) üzenetére


jippa
aktív tag

szívesen, közben hozzám már meg is érkezett

(#48856) Dorien válasza Keeperv85 (#48854) üzenetére


Dorien
veterán

Takstar fejeseken ilyesmi nem szokott előfordulni. Kingstonék ezek szerint sikeresen elcseszték a dizájnt...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48857) Keeperv85 válasza Dorien (#48856) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Dühítőbb, hogy semmi esélye alkatrészt venni hozzá... :W

(#48858) .DLL válasza Keeperv85 (#48857) üzenetére


.DLL
veterán

Mennyi lenne 3D nyomtatni? Ennek utánanéznék.

(P.H.)

(#48859) Keeperv85 válasza .DLL (#48858) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Jó kérdés... Az is, hogy ki tudná bescannelni a mintát...

(#48860) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok! A Beyerdynamic DT880 Pro mennyire könnyen hajtható? Milyen rendszer ajánlott hozzá? :)

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#48861) Bodz válasza takacsbotond (#48860) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Okosan válogatott rendszer! :D Főleg a melegebb, sötétebb hangú cuccokat érdemes nézegetni.

[ Szerkesztve ]

(#48862) gaborka8x8 válasza Bodz (#48861) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Kivéve, ha valaki nem azt a fajta hangot szereti. :)

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48863) Bodz válasza gaborka8x8 (#48862) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Muszáj azt a fülest ellensúlyozni valamivel legalább egy picit, mert egyébként nem sok öröm lesz benne. Elég világos, steril hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#48864) takacsbotond válasza Bodz (#48861) üzenetére


takacsbotond
őstag

Akkor ha a hiVOX Lupus S dacom beépített fejhallgató erősítő részét nem akarom leváltani valami komolyabbra jobb is, ha elfelejtem ezt a fülest, mert nem lesz jó hangja? :(

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#48865) HAX válasza Dorien (#48850) üzenetére


HAX
tag

Köszönöm a választ és Samtya-nak is.

A HD660 jónak tűnik, az izoláció a kifele szűrődő zajok miatt lenne fontos, este nem szeretnék felébreszteni senkit aki a szobában alszik, bár nem szoktam túl hangosan hallgatni semmit.

Beyerdynamic (vagy valamilyen jó fajta) pamut párnát honnan tudnék venni hozzá ha gyárilag nem találom elég kényelmesnek a fejhallgatót?

(#48866) Tim82 válasza takacsbotond (#48864) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem a Lupus S + DT880 Pro páros valószínűleg bőven élvezhető hangú lesz. (Vintage DT880-nal ugyanis jó a Lupus S, gondolom, annyira nagyon nem lehet eltérő hangkaraktere a mostani DT880 Pro-nak sem - de YMMV.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48867) Bodz válasza takacsbotond (#48864) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem tudom. Bár hallottam, de már nem emlékszem a Lupus S hangjára, képességeire.

(#48868) gaborka8x8 válasza Bodz (#48863) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

"Elég világos, steril hangja van."

Igen!
Pont ezért a világos, részletező hangjáért szeretem pl. Beyer A20-ról hajtva (amit végkép nem lehet "melegebb, sötétebb hangú cucc"-nak nevezni).
És ki tudja, talán az sem kizárt, hogy rajtam kívül is van még olyan, aki szereti a felvételen lévő minden pici sercenést, szisszenést, koppanást és ezzel együtt a legapróbb zeni történéseket is hallani. A "melegebb, sötétebb hangú cucc"-ok pedig általában ezeket lenyelik, vagy jobb esetben elkenik.

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48869) PuMbA válasza gaborka8x8 (#48868) üzenetére


PuMbA
titán

"A "melegebb, sötétebb hangú cucc"-ok pedig általában ezeket lenyelik, vagy jobb esetben elkenik."

Nem, ott a közép tartomány részleteit hallod jobban / veszed észre / vonja rá a figyelmed :) Ha valahol kiemelsz, akkor az automatikusan azt jelenti, hogy valami más a háttérbe szorul egy bizonyos szinten :) Ezzel nem azt mondom, hogy ez nem jó, de mindennek van előnye és hátránya is, azaz ízlés kérdése :)

[ Szerkesztve ]

(#48870) gaborka8x8 válasza PuMbA (#48869) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

"ott a közép tartomány részleteit hallod jobban ....."

Nem. (A melegebb, sötétebb hang nem azonos a középkiemeléssel, legalábbis nálam nem.)

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48871) #16820480 válasza gaborka8x8 (#48870) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az emberek jó nagy részénél pedig azonos azzal, illetve a mélyek felé eltolt kiemeléssel, ahol a mélyek és közepek hangsúlyosak inkább.

(#48872) Dorien válasza HAX (#48865) üzenetére


Dorien
veterán

[link]
[link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48873) .DLL válasza gaborka8x8 (#48870) üzenetére


.DLL
veterán

Ez egy átmenettel rendelkező dolog természetesen. Ahogy a "vékony" jellegű magas kiemeléstől haladunk lefelé a spektrumon szépen, az előzőekhez képest mind egyre sötétebb hangképet kapunk. Ha csak egy egyszerű kiemelésről beszélünk (ennél persze összetettebb a hangkeltők karaktere) akkor igen, a világos és az igazán sötét, meleg karakter között a középkiemelőset találnánk, de aki pl. nem bírja a sok magasat, annak egy efféle "sötétebb" hangkép is már megkönnyebbülés lehet, tehát elég lehet annyi hogy a forrás már ne erősítsen rá a magas tartományra. Ennek hiánya nem feltétlenül a részletek hiánya/elkenése (persze megfelelő képességű forrás esetén).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48875) PuMbA válasza gaborka8x8 (#48870) üzenetére


PuMbA
titán

Úgy gondoltam, hogy én amikor magas kiemeléses cuccot hallok, akkor mindig elvonja a figyelmemet a magas, míg egy nem magas kiemeléses rendszeren automatikusan a középre terelődik a figyelmem hallgatáskor, ha a mély természetesen nincs szénné tolva :) Emiatt teljesen más részleteket veszek észre a zenében, illetve terelődik rá a figyelmem :)

[ Szerkesztve ]

(#48876) Aureal


Aureal
senior tag

Erről vkinek infó, tapasztalat, tanács, benyomás stb? :)
Tascam TH02

(#48877) .DLL válasza Aureal (#48876) üzenetére


.DLL
veterán

Az első benyomásom az, hogy ez egy random kínai katalógus-fejes, amit a Tascam emberei kiválasztottak, hogy matricázzák fel a nevükkel. Sajnos az ára sem utal arra, hogy bármi kiemelkedőt tudna, de még nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48878) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Egyszer régen egy másik fórumon már próbáltunk alapfogalmakat tisztázni (nem túl nagy sikerrel).
Ennek ellenére most kíváncsi lettem, ezen a fórumon kinek mit jelent, mit takar egy hang esetén az a jelző, hogy:
-Világos
-Sötét
-Hideg
-Meleg
hang, hangzás, megszólalás,
Valamint, hogy a sötétebb hang, sötét hangzás jelentésének függvényében miként értelmezi a felvételek elemzésekor sokszor előkerülő "fekete csend" kifejezést.

Szintén érdekel, hogy kinél mit jelent a
Részletező
Analitikus
Szikár
Száraz
Steril
hang, hangzás, megszólalás, valamint, hogy az adott személynél mi ezeknek az ellentéte.

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48879) contaxg válasza .DLL (#48877) üzenetére


contaxg
veterán

ISK SH-988

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#48880) PuMbA válasza gaborka8x8 (#48878) üzenetére


PuMbA
titán

Világos: nagyobb szintű magas kiemelés, amely ráirányítja a figyelmedet a magasokra
Sötét: nagyobb szintű magas hiány, amely olyasmi hangzást okoz, mintha vattát dugnál a füledbe
Hideg: kevés közép alja, mély közép (~100Hz-1000Hz)
Meleg: több közép alja, mély közép
"Fekete csend": kevés jitter, nagyobb dinamika, amit úgy érzékelsz, hogy a hang egy bizonyos helyről jön és "körülötte" pedig nem hallasz semmit, nagyon élésen elhatárolódik minden mástól, körül tudod rajzolni pontosan a hang objektumokat. Ha a felvételi láncon nagy volt a jitter vagy elrontották a mixet, akkor természetesen mindegy, hogy milyen rendszered van :)

[ Szerkesztve ]

(#48881) #71562240 válasza .DLL (#48877) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nekem is ez a benyomásom, és ez elszomorít. Persze nagy előny, hogy az árak mennek lefelé a kínai OEM-ek révén (is), de azért mégiscsak elkeserítő, hogy a régi komoly márkák közül is milyen sokan beleugrottak abba a gyakorlatba, hogy a "termékfejlesztést" a katalógusban való válogatás és a felcímkézés jelenti - ez persze a gazdaság jónéhány ágában elharapózott, nem csak a szórakoztatóelektronikában.

(#48882) Aureal válasza .DLL (#48877) üzenetére


Aureal
senior tag

Hmmm, gyanús! TEAC-ben is csinálják. [link]
Egy kollégám akar rendelni, kivárom milyen lesz ha megkapja. :D Elvileg 30 napos visszaküldési lehetőség van a Muzikernél, ha nem jönne be azt mondja. :F

(#48883) schawo válasza gaborka8x8 (#48878) üzenetére


schawo
titán

Részletező: sok magas (6k+)
Analitikus: szerintem ugyanaz, mint a részletező
Ellentéte: tompa
Száraz: Nem színezett hang
Színezés: torzítás, vagy zengetés (általában szűk sávtartományon)
Steril: szerintem ugyanaz, mint a száraz

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48884) Erik.1995


Erik.1995
újonc

Sziasztok!
Az ügyben szeretném a segítségeteket kérni, hogy az alább felsorolt fejhallgatók közül, melyik éri meg a legjobban. Árukeresőn összehasonlítva azt láttam, hogy viszonylag jó árban vannak, ezen felül én még igénybe is tudnék venni 5e Ft kedvezményt is rájuk, így úgy hiszem, elég jó ajánlatnak minősülnek. Azonban szeretném, ha ti is mondanátok róluk véleményt, hogy melyiknek a legjobb a hangzása, stb. A mikrofon nem létkérdés, így ha annyival jobb a hangzása az e nélkülinek, el tudom hagyni.

Ezekről lenne szó:

JBL SYNCHROS E30
[link]

SONY MDRZX660AP
[link]

SONY MDRXB450
[link]

[ Szerkesztve ]

(#48885) killerjohn


killerjohn
addikt

hi urak!

otthon még mindig élvezem az ATH-AD700-at, amit pár éve javasoltatok, viszont most az új munkahelyemre kellene valami füles.

Gondolom zárt kellene, hogy se kifelé ne zavarjak senkit, illetve hogy lehetőleg én se halljam a közösségi rádiót (amitől agyf*szt kapok, tücctücc zene megy egész nap). Ha mikrofonos, az plusz pont, skype hívásokhoz kelleni fog. Nem törekedek maximalizmusra, egy Lenovo T440 fogja meghajtani :)

(#48886) s4tch válasza Erik.1995 (#48884) üzenetére


s4tch
veterán

A JBL volt a fejemen, kényelmetlen és gyenge a hangja. Az XB450 viszonylag kényelmes, korrektül összerakták, jóval szofisztikáltabb cucc, de annyira erősen túlteng benne a mélytartomány, hogy csak kifejezetten mélyekre utazó zenehallgatóknak javasolt. A ZX660-at még nem hallottam, ha muszáj ebből a trióból választani, akkor látatlanban azt venném...

(#48885) killerjohn: mennyit szánsz rá?

(#48887) killerjohn válasza s4tch (#48886) üzenetére


killerjohn
addikt

örülnék ha 30-40-ben megállna a dolog... (ezer, HUF)
szerk: persze ha 20-ból kijön, akkor nem ellenkezek :U

[ Szerkesztve ]

(#48888) Bodz válasza killerjohn (#48887) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Vegyél egy M30X-et szerintem. Egész jól el fog zárni a tücctücc zenétől és a kollegáktól.

(#48884) Erik.1995: Valami más esetleg? Ezek közül egyiket se ajánlanám nyugodt szívvel.

58-ért de tök jó már a K702.

[ Szerkesztve ]

(#48889) killerjohn válasza Bodz (#48888) üzenetére


killerjohn
addikt

Köszönöm a tippet, de ha jól látom ezen nincsen mikrofon :(

[ Szerkesztve ]

(#48890) Bodz válasza killerjohn (#48889) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az ingyenes szállítást kínálók közül választanék, azért az a minimum 1000 Ft is pénz. :) A Friendly ajánlata nekem szimpatikus. "INGYENES SZÁLLÍTÁS ÉS INGYENES VISSZAKÜLDÉS"
Amúgy mindegy, egyik bolt sem különösebben rossz hírű vagy valami, max ismeretlen. Na azért a fejhallgatóplázára volt már panasz.

Némi megszokást igényel majd az AD700 után, annak a "játékos" tere ebből hiányzik, mély is több lesz.

Van a notiban beépített miki gondolom.

Szerk szerk szerk: Jó dolog a prémium tagok hosszú szerkesztési ideje, csak közben eltűnik, amire válaszoltam. :D De most már így hagyom.

[ Szerkesztve ]

(#48891) krisz242 válasza Aureal (#48882) üzenetére


krisz242
tag

Lehet, hogy ez egy olyan jól sikerült kínai darab, hogy minden nagy gyártó amint meghallgatja, azonnal saját néven akarja árulni! :DDD

(#48892) killerjohn válasza Bodz (#48890) üzenetére


killerjohn
addikt

jajaja, illetlenség volt módosítani áthúzás helyett. de a mikrofon hiánya tényleg problémás lehet :(

(#48893) Bodz válasza killerjohn (#48892) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor villants egy gamer fejessel az irodában, Hyperx Cloud. :D

(#48894) killerjohn válasza Bodz (#48893) üzenetére


killerjohn
addikt

[irony] húúúúúúúúú az nagyon jó lehet! [/irony]

(#48895) Bodz válasza killerjohn (#48894) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ezek szerint nem vagy errefelé rendszeres olvasó. :D
Tényleg jó. Egy mikrofonos Takstar Pro80, ami nagyon szép karriert futott be itt a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#48896) killerjohn válasza Bodz (#48895) üzenetére


killerjohn
addikt

Megvallom, nem nagyon :( Utoljára amikor erre jártam, akkor még a "gamer cucc szar" mondás volt a fő mondás. Hozzáteszem, hogy az ATH-AD700 jobb, mint bármilyen 60k-ba kerülő gamer füles, amit akkoriban hallgattam, és a "nem gamer" mechanikus keyboardok, egerek is jobbnak bizonyultak mint a gamer társaik.

Mindjárt megnézem akkor ezt a Takstar fülest :)

(#48897) Keeperv85 válasza Bodz (#48895) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Annyit tennék hozzá, hogy szerintem az eredeti széria anyagminősége fényévekre van a Kingston megoldástól. Most volt szerencsém hallani, illetve próbáni egyet. A bélés szerencsére nem érezhetően butult..

(#48898) schawo válasza killerjohn (#48896) üzenetére


schawo
titán

Ez egy rendes fejhallgató picit módosított, "gémeresített" változata. Nincs másik hasonló.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48899) killerjohn válasza schawo (#48898) üzenetére


killerjohn
addikt

OK, szóval azt mondjátok, hogy 30 körül ennél nem nagyon kapok jobbat mikrofonnal? Akvában találtam azonnal elhozhatót :)

[ Szerkesztve ]

(#48900) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

[link]
Nem én találtam, de tényleg érdekes.

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.