Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49801) .DLL válasza K1LLMy53Lf (#49800) üzenetére


.DLL
veterán

Na ezért is jó, hogy többen vagyunk a fórumon, a K550-et és társait pl. elfelejtettem. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49802) Sinesol válasza f4lcon (#49799) üzenetére


Sinesol
veterán

A nyitott pedig megfontolandó játékra, mivel sokkal realisztikusabb a térábrázolása mint a zártaknak.

[ Szerkesztve ]

(#49803) K1LLMy53Lf válasza Sinesol (#49802) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

főleg, ha egy forgalmas út mellett laksz, ahonnan elég sok zaj "szűrődik be" :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#49804) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok.
20 ezres arkategoriaban szeretnek vasarolni egy Sennheiser fejhallgatot. Ma sikerult kiprobalnom a Hd 202 II-t es a Hd 439-et. Hangzasra nekem a 202 sokkal jobban bejott, de a 439 kenyelmesebb es szebb is.

A 439 valoban gyengebb, vagy csak a telefonom nem tudta meghajtani?
Valamint tudtok ajanlani egy olyan Sennheisert ami jol szol es kenyelmes is, ebben az arkategoriaban?
Koszonom.

(#49805) .DLL válasza LeventeV (#49804) üzenetére


.DLL
veterán

Vannak sokkal jobb fejhallgatók is ebben az árkategóriában Sennheiser logó nélkül, ennek a márkának az ár/érték aránya nem túl jó e téren.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49806) Bodz válasza Tomacko (#49788) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Lehet olvasni mindenfélét, de az lenne az igazi, ha magad próbálnád ki. :) Amúgy én is ismerek olyan embert, aki metált hallgat vele.

(#49807) jengab válasza .DLL (#49761) üzenetére


jengab
tag

Mit limitál? Ezt nem tudtam követni :)

Egyelőre nincs bajom a kényelmével, jól ki van párnázva, szerintem olyan mint a 407es Sennheiser, vagy a Grado simán van. Igazából a Grado egy idő után nyomja a fülem. Lehet akkor, hogy a Hi2050-nek ez volt a baja, hogy nem volt bejáratva.

(#49808) Bodz válasza f4lcon (#49799) üzenetére


Bodz
Topikgazda

M40X, esetleg M50X? Használtan elő szokott fordulni A900X is pl, így belefér a keretbe.

(#49809) thingol válasza .DLL (#49792) üzenetére


thingol
tag

ez amúgy pontosabban micsoda? nekem ennyi leírásból úgy tűnik, hogy egy DAC. ami javítja a térhatást?

audiophile.blog.hu // http://www.head-fi.org/u/447468/thingol

(#49810) krisz242 válasza Vasinger! (#49764) üzenetére


krisz242
tag

Nekem egy ilyen van, innen. Ilyen apróságok mindig átcsúsznak a vámon tapasztalatom szerint.
Szívesen odaadom kipróbálásra, viszont én kicsit alakítottam rajta. Nem ment föl a fejhallgatómra amihez vettem, ezért kisollóval kicsit tágítottam az átmérőjén. Mondjuk ahhoz nem is lett jó, mert annyira más lett a hangkép tőle, hogy kb. 5 perc zenehallgatás után visszatettem az saját párnáit. Egy Somic MH-463-ról van szó, aminek nagyon puha, lapos műbőr párnája van eredetileg.
A bluetooth-os fejhallgatóm viszont, aminek alapból túl sok mélye van tompa magasakkal, szárnyakat kapott tőle. Mondjuk kicsit nagy rá és csúszkál a párna, de azért működik.
Privátban keress, ha kipróbálnád!

(#49811) f4lcon válasza Sinesol (#49802) üzenetére


f4lcon
őstag

hmmm... a realisztikusabb térábrázolás igazából egy fő szempont.
meg a kényelem, hogy 3-4 órát is tudjak vele játszani ha úgy akarom (már rég nem volt rá példa, de ki tudja :D)
mégis a 990 Pro-t nézegessem? (vagy massdropon a K7xx-et?)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#49812) GML válasza f4lcon (#49811) üzenetére


GML
őstag

A 701-est nyugodtan kihúzhatod, ha nincs egy jobb erősítőd hozzá. Sajnos tapasztalatból mondom. :K

(#49813) .DLL válasza f4lcon (#49811) üzenetére


.DLL
veterán

DT770-nek sem rossz a tere amúgy. Nem olyan nagy, mint a 990-é, de transzparens, levegős (elvégre V karakter, van bőven magasa...) és a nagy párnái is hozzájárulnak az élményhez, egy M40X pl. kisebb, zártabb...
A plüss párna sem utolsó szempont, így a nyári melegben sokkal jobb, mint egy műbőrös.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49814) GML


GML
őstag

Egy kicsit off: Van köztünk valaki Szegedről, vagy a környékéről?

(#49815) f4lcon válasza .DLL (#49813) üzenetére


f4lcon
őstag

melyiket lesz a legegyszerűbb eladni használtan, ha nem jön be? :DDD

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#49816) EQMontoya válasza f4lcon (#49815) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bármelyiket, AKG-ből mondjuk elég sok eladó van mostanság, de a Massdroposból már nem olyan nagy a konkurencia.

Same rules apply!

(#49817) Bl@tty válasza GML (#49814) üzenetére


Bl@tty
tag

Van, de nem tudom mit szeretnél, mert én nem vagyok guru és csak egy HyperX I-em van Musi 02 Dragonnal...(meg fiókban Pana HTF600 és Fiio E10K) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49818) .DLL válasza f4lcon (#49815) üzenetére


.DLL
veterán

Ha netről rendeled, akkor van rá 14 napod ;)

(P.H.)

(#49819) f4lcon válasza .DLL (#49818) üzenetére


f4lcon
őstag

ez igazán genyóság, és nem szeretném így csinálni :)
eleve ha lehet fizikai boltban venném meg.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#49820) .DLL válasza f4lcon (#49819) üzenetére


.DLL
veterán

Jogos, én is mindig fizikai boltób veszem a cuccokat kivéve ebay ugye, szívtam is már emiatt KRK Rokit 5 nagyon nem jött be. :DDD

A kérdésre a válasz szerintem a DT770, mert mások is inkább zártat szoktak keresni.

DT880-at tudok vinni végülis ha elmegyek a fülhallgatós talira, az nyitottság szempontjábol majdnem olyan átlátszó, mint egy 990 (sajna, így nyitott ablaknál nemigen tudom használni). Ha érdekel a próba szólj. Hanga már közel áll a 990-hez, csak lágyabb. :)

(P.H.)

(#49821) dodika66


dodika66
csendes tag

Sziasztok!

Laikusként kérek segítséget, tanácsot, hogy mit válasszak.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? - Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? - zene (komoly zenét és rockot főleg)
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? - 15.000
4.) Új vagy használt? - Új
5.) Circumaural vagy supraaural? - Cicumaural
6.) Zárt vagy nyitott? - zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? - sajnos itt bizonytalan vagyok a laikusságom miatt de talán azt mondanám, hogy enyhe vonzódásom van a mélyekhez de tényleg nem extrém módon
8.) Honnan vásárolnál? - bár szoktam rendelni de ezt most inkább megbízható üzletből, most nem bíznék a kínai webshopokban
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? - számítógép és canamp klón

Jelenleg egy Philips sph2000-em van, ennek az ergonómiáját szeretem, kényelmes, akkor is ha sokáig van rajtam.

Köszi minden tanácsot előre is.

(#49822) .DLL válasza dodika66 (#49821) üzenetére


.DLL
veterán

Maxell Retro DJ-t és AKG K72-t mondanám, bár nekem csak a K92-vel van tapasztalatom, az is nagyon megéri az árát, de állítólag a K72 nem sokkal rosszabb. De kell neki egy masszív min. 80 órás járatás, majd kb. 1-2 óra hozzászokás utána a csillagokat is lehozza az égről :D Na jó, túloztam!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49823) dodika66 válasza .DLL (#49822) üzenetére


dodika66
csendes tag

Köszönöm! Az AKG tetszik. Lehet, hogy azt választom.

(#49824) Bodz válasza dodika66 (#49821) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Lehetne Superlux HD660 vagy 661 is akár.

(#49825) Varoz


Varoz
őstag

Üdv. Skacok!

Na, végére értem a fejhallgató vásárlásnak. Beyerdynamic DT770 Pro Limited Edition 32 Ohm lett végül. :))
Nagyon pöpec a cucc, a DT880Pro-nál variált hangot kaptam.*
De egy erősítő mindenképp kell elé, annak ellenére, hogy elvielg jobban hajtható, minta többi 770, így is kevés neki az alaplapi. Szépen szól, csak kéne még kakaó.
Bazi kényelmes és a zártsága is nagyon tetszik. A Sonym hiába volt zárt, nem zárta ki ilyen szépen a hangokat. Ezzel már 2x ijesztett meg az asszony. :DDD

Köszönöm szépen a segítséget és tanácsokat. :R
Főelg Bodz, .DLL és contaxg fórumtársnak.

*Ugye amikor próbáltam a 880-at, úgy jött be jobban, ha a kezemmel teljesen bezártam és kicsit a fülemre nyomtam. Az a hang volt jó, nagyjából ezt is kaptam meg a 770-el. Bár még tesztelgetem. :)

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#49826) EyElEs?!


EyElEs?!
tag

Nem tudom mennyire releváns, de az m40-50x tulajoknak hátha hasznos :
Dbrand.com-on leárazás van, ha valaki szeretné kicsit kívülről feltuningolni, akkor érdemes körülnézni

(#49827) Vasinger! válasza EyElEs?! (#49826) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha esetleg többen rendelnénk onnan, akkor olcsóbb lenne a postaköltség. Írjon PÜ.-t aki tervez venni majd onnan. :R

(#49828) EyElEs?! válasza Vasinger! (#49827) üzenetére


EyElEs?!
tag

Én sajnos már megrendeltem pár napja, de telefonokra is vannak elég jó fóliák, sok pozitív visszajelzést olvastam róluk.
Annyi, hogy az akció miatt elég lassú lesz a szállítás azt írták, nekem elvileg hétfőn postázzák, pedig 2 napja rendeltem, az akció első napján

(#49829) Eagle16 válasza Eagle16 (#49493) üzenetére


Eagle16
addikt

Sikerült megjavítani az LD Systems HP700-amat, teljes költség: egy forrasztópáka akciósan 1690 Ft-ért + egy doboz gyufa :D Örülök hogy nem kellett kidobnom, remélem most egy darabig bírni fogja és nem törik meg újra a kábel.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#49830) sanyi32 válasza EQMontoya (#49782) üzenetére


sanyi32
tag

az A1000X-nek nagyon más a hangja az A900X-nél?

(#49831) jobesz


jobesz
tag

Ajánljatok zeneírásra monitort, zártat ami jobb mint az alábbiak
Sennheiser HD 250 linear II (300 ohm)
Sony MDR V7

ezek vannak, de reménykedem hogy látezik jobb szellősebb hangú kizárülag zárt megoldás
árban 100.000 ig
pontos legyen, zárt és kiegyensúlyozott, lehetőleg lineáris átvitelhez közeli

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#49832) Dorien válasza jobesz (#49831) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp:
Audio-Technica ATH-MSR7
NAD VISO HP50
Focal Spirit Classic [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49833) schawo válasza jobesz (#49831) üzenetére


schawo
titán

Egy lehetőség: Beyer T70 Csak egy kicsit több.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49834) BigBlackDog válasza schawo (#49833) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A T70 mennyire van közel a lineáris hangátvitelhez? :)

(#49835) EQMontoya válasza sanyi32 (#49830) üzenetére


EQMontoya
veterán

Passz, csak 700x-et hallottam, ott azért nagy a difi, de ez nem meglepő, árban is.
A karakter amúgy hasonló, csak az 1000x úgy mindenben jobb.

BigBlackDog: hát maximum mellé tették a grafikont, hogy szokja.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#49836) schawo válasza BigBlackDog (#49834) üzenetére


schawo
titán

Mint bármely másiknak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49837) minek?:S


minek?:S
őstag

Srácok, 10-15k között keresek fejest. Egy Tt eSports SHOCK minőségű vagy jobb fejest keresek. Játékra de főleg zenehallgatásra kéne, a hangkártyám egy integrált ALC1150-es. Ilyen érdekelne elsősorban vezeték nélküli, vagy, ha jobb hangminőség, akkor vezetékes.

Üdv.:M.

(#49838) .DLL válasza minek?:S (#49837) üzenetére


.DLL
veterán

Superlux HD681 Evo

(P.H.)

(#49839) malphitee válasza BigBlackDog (#49834) üzenetére


malphitee
senior tag

Miert szerinted a t70 basshead vagy melykiemelt? Eleg linearis hangja van, egyik tartomany se nő a masik fölé.

(#49840) BigBlackDog válasza malphitee (#49839) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...basshead vagy melykiemelt..." - A kettő nem ugyanaz?

A T70-nél én hallani véltem a szokásos Beyeres magaskiemelést, bár tény, hogy nem olyan jelentősen, mint más, márkán belüli típusoknál.

[ Szerkesztve ]

(#49841) schawo válasza BigBlackDog (#49840) üzenetére


schawo
titán

Van neki

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49842) Bodz válasza BigBlackDog (#49840) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem feltétlen ugyanaz ha belegondolsz alaposan. :)

(#49843) BigBlackDog válasza Bodz (#49842) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jogos, de akkor kicsit javítva; ugyanaz a kettő karakterisztikája szerintem, csak a mérték különbözik.

Jelen esetben a linearitásról volt szó. Ebből a szempontból gondoltam, hogy mindkettőnél ugyanaz a tartomány van kiemelve, csak más mértékben, míg a T70-nél éppen ellenkezőleg, a magasban van némi feltűnőség emlékeim szerint.

De kérnék szépen egy korrekciót, ha valami nincs rendben a fejemben, mert ez is lehetséges simán. :B

(#49844) schawo válasza BigBlackDog (#49843) üzenetére


schawo
titán

Így van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49845) koshmar


koshmar
őstag

Üdv!

Megutam az Xperia gyári fülesét, szükségem van egy kicsit minőségibb hangzásra.

1. Leginkább otthon
2. Zenehallgatás (trash metal, rock, hardrock, elvétve dubstep)
3.15k
4. Circumaural
5. Nyitott
6. Brutális mélyeket!
7. Itthoni wenbshopból
8. Laptop gyári Jack kimenete

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#49846) EQMontoya válasza BigBlackDog (#49840) üzenetére


EQMontoya
veterán

DT 1770 és T1 sem annyira magaskiemelős, ha jól rémlik.

Same rules apply!

(#49847) .DLL válasza koshmar (#49845) üzenetére


.DLL
veterán

A nyitott kivitel és a brutális mélyek nem szoktak összejönni. Ami nem rossz ebben a kategóriában az a Superlux HD681 EVO, lehet hogy brutálisnak találod a mélyeit, lehet hogy nem. Amit még nem hallottam, de ajánlották az a Somic mh463...

(#49846) EQMontoya: Igen, ezek kevésbé, mint a T70, T90.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49848) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Razer Orca-t használok, ami vagy már 10 forrasztáson esett át, a bemeneti kábel és a fejhallgató találkozásánál elég hamar megadja magát... igaz már leszolgált 3 évet. Tudom, hogy ez nem egy csúcskategória, sőt anno még lehet túlárazott is volt, viszont kényelem szempontjából számomra tökéletes. Ez a az elsődleges szempont, mert sokat van a fejemen.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Otthon, csöndes környezetben.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Zenehallgatás, filmezés, játék (változatos zenei stílussal, így ezen nem tudok pontosítani)
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 20 ezer forint
4.) Új vagy használt? Csak új.
5.) Circumaural vagy supraaural? Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? Nyitott.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? A jelenleginél jobb minőségre nincs szükségem.
8.) Honnan vásárolnál? Itthoni boltok inkább.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Erre sajnos nem tudok érdemlegesen válaszolni.

(#49849) koshmar válasza .DLL (#49847) üzenetére


koshmar
őstag

Köszönöm, akkor szeirntem Superlux lesz, másoktól is a HD681 EVO-ra kaptam voksot.

Egyébként a drágább kategóriában (mondjul over 30k) tudnak annyival többet nyújtani a fejhallgatók, hogy érdemes rászánni annyit? Öcsémnek 30k-s Marshall van, egyszer kipróbáltam, és majdnem kiestem a fotelből, úgy szólt.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#49850) Samtya válasza knoxhu (#49848) üzenetére


Samtya
senior tag

Takstar TS-671, IMG Stage Line MD-6800.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.