Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48201) Dorien válasza nagydom1991 (#48198) üzenetére


Dorien
veterán

Az én tippjeim:

Beyer DT770 Pro 32 ohm (műbőr párna) / 80 ohm (plüss párna)
ATH M40X vagy ATH-M50X (mindkettő műbőr párnás, utóbbiban több a basszus)

Meg érdemes beszerezni hozzájuk egy normális DAC/AMP-ot is.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48202) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Lehet, hogy érdekes kérdés, de fejhallgató "hangszórót", lehet venni vagy rendelni valahonnan külön? Motoros bluetooth headsetben gondolnám kicserélni, mert amivel jött, az dobozként szól. Lehet ilyet csinálni? :U A cserével nincs gond, csak alkatrész a kérdés. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48203) lowzor válasza ReFleXx (#48200) üzenetére


lowzor
veterán

Rendelésnél feldobott egy ablakot, hogy ha feliratkozok a hírlevélre, akkor kapok egy 500Ft-os kupont. Rendelés után persze egyből leiratkoztam :C
Amúgy igen, nekem is csak az első használatoknál volt zavaró, hogy kicsit nyomja, szerintem azért mert még kicsit szokatlan volt, most már észre sem veszem szinte, hogy a fejemen van.

(#48204) EQMontoya válasza Dorien (#48201) üzenetére


EQMontoya
veterán

Beyert nem szívesen vennék műbőrrel, a nagyobb szorítás miatt szerintem nagyon izzadós lehet.

Same rules apply!

(#48205) Dorien válasza EQMontoya (#48204) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem nyáron minden bőr / műbőr párna izzadós, ha nincs légkondi. Nálam egy ideje alap, hogy egy otthoni fejes nyitott / félnyitott és plüss párnás legyen.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48206) EQMontoya válasza Dorien (#48205) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem nyáron minden bőr / műbőr párna izzadós, ha nincs légkondi.

Ez igaz.

Nálam egy ideje alap, hogy egy otthoni fejes nyitott / félnyitott és plüss párnás legyen.

Második felével egyetértek, elsőben egyre kevéssé vagyok biztos. A T90 pl. annyit ereszt kifelé, hogy nem nagyon van az a helyzet, amikor azt tudom használni, de a hifit nem.
Szóval gondolkodom is néha, hogy eladom, mert emiatt nagyon keveset használom. Ha nem gond, hogy zajongok, akkor szólhat a sztereó is nyugodtan.

Same rules apply!

(#48207) Dorien válasza EQMontoya (#48206) üzenetére


Dorien
veterán

Na azért nehogy már ugyanolyan relatív hangerőnél ugyanolyan hangos legyen kifelé a T90, mint a hifid. :) Én estefelé saját szobában gond nélkül bőgetem a fejemen HI2050-et, kifelé olyan, mintha nagyon halkan szólna a hifi, ennyi...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48208) EQMontoya válasza Dorien (#48207) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nyilván nem ugyanolyan hangos, de ha valaki van az adott szobában, azt bármelyik zavarja, amúgy meg igazából egyik sem.

Same rules apply!

(#48209) vigorzol


vigorzol
csendes tag

Sziasztok!

Fejhallgatót szeretnék venni:
1. Otthoni használatra
2. Elsősorban zenehallgatás (black metal, progresszív metal/rock, post rock, ambient zenék, chillout, komolyzene) Másodsorban gamelés és filmek, de itt nincsenek nagy elvárásaim.
3. lélektani határ: max 20ezer
4. Új kell mindenképpen.
5. Circumaural, fontos szempont a kényelem.
6. Zárt vagy nyitott? hát erről fogalmam sincs, igazából mindegy
7. a felsorolt zenei műfajok fényében szerintem kiegyensúlyozott hangzás az optimális, talán a mély felé egy kis eltolódás esetleg, de javítsatok ki.
8. itthonról vásárolnék
9. forrás: ezer éves genius 2.0 PC hangszóró, esetenként Lumia 640

Amiket eddig kinéztem:
AKG K92
AKG K99
Audiotechnika ATH T400
Audiotechnika ATH M20x

Legjobban a K92 tetszik ezek közül.
Előre is köszi!

(#48210) Bukk900 válasza vigorzol (#48209) üzenetére


Bukk900
őstag

Esetleg egy félnyitott, plüss párnás: [link]

(#48211) EQMontoya válasza Bukk900 (#48210) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez valami 880 klón?

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#48212) Mákosmetélt válasza schawo (#48195) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Köszi :)
Az AKG K271 MKII-t miért lőtted ki? Csak kíváncsiságból kérdezem.
Ja a Sony MDR-7506-ról én is jókat olvastam, szeretném majd azt is kipróbálni.

Éljenek a nyulak!

(#48213) pulutodurumo válasza EQMontoya (#48211) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Vagy egy Takstar, más néven. Attól függ, honnan nézzük. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#48214) f4lcon válasza EQMontoya (#48189) üzenetére


f4lcon
őstag

622 EUR az még mindig 200 ezer forint... :)
mi a különbség a W1000Z és a W1000X között?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#48215) Bodz válasza Yézi (#48183) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Superlux HD681B, Takstar HD2000 és összes alteregója (összefoglalóban ajánlott lista!).

(#48198) nagydom1991: ATH-M40X, M50X, DT 770 Pro, ha marha sok mély kell, akkor Denon D1100.

(#48209) vigorzol: Hogy neked mi az optimális, azt nem igazán tudjuk eldönteni. De azért van választék. Superlux HD681 Evo, Takstar HI2050 és összes alteregója. Előbbi mélyben ütősebb (főleg a műbőr párnával), utóbbi a jobb forrásokkal szépen skálázódik, nyitottabb hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#48216) schawo válasza Mákosmetélt (#48212) üzenetére


schawo
titán

Mert hangminőségben a többi lábszagát sem szagolhatja

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48217) Bodz válasza vigorzol (#48209) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Meg ne az ezer éves Genius-ba dugd, hanem inkább közvetlenül a hangkártyába.
Telefon miatt kérdezem, utcára vinnéd a fülest? Mert akkor inkább zárt kell neked. HD661, esetleg a K92 (de ezt még nem hallotta innen senki).

[ Szerkesztve ]

(#48218) vigorzol válasza Bodz (#48217) üzenetére


vigorzol
csendes tag

Utcára nem vinném. Max buszon ülve, ha messzebbre utazom, de ez nem túl gyakori. 99%-ban a szobában használnám. Tehát a nyitott az jobb szobába, zárt meg a zajosabb környezetbe?

(#48219) szakibá... válasza EQMontoya (#48172) üzenetére


szakibá...
senior tag

Ez egy Aurvana Live, csak a fényes műanyag kagyló helyett fa van. Szép. Nekem is eszembe jutott, hogy kicserélem az enyémen fára, nem tudtam, hogy eleve így is lehet kapni. Majd ha sok időm lesz farigcsálni, megcsinálom.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#48220) schawo válasza szakibá... (#48219) üzenetére


schawo
titán

Azért az számít. Mert a CAL hangjának a legtöbb kárt a lágy, gyenge műanyag ház okozza. Még a nagytesó D1001 tokja is túl lágy, az a gond vele.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48221) szakibá... válasza schawo (#48220) üzenetére


szakibá...
senior tag

Én módosítottam rajta kicsit, a mélyből lefaragtam és teletömtem hallásvédő füldugóval. Így egész jó, de már nem emlékszem, milyen volt gyári állapotban, csak arra, hogy túl sok volt a mélye.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#48222) schawo válasza szakibá... (#48221) üzenetére


schawo
titán

Egy fa ház is sokat segítene rajta, mert a CAL hangja tele van vibrációkkal, rezonanciával, ami hallhatóan a házról származik. Maga a driver egy elég komoly darab.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48223) Bodz válasza vigorzol (#48218) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha utazol, akkor mindenféleképpen zártat. Hidd el, az útitársaid nem kiváncsiak arra, hogy te mit hallgatsz. :)
Otthonra mindegy, attól függ mennyire akarod kiszűrni a külvilágot, vagy ha pl. másokat nem szeretnél zavarni.

(#48224) mettek


mettek
addikt

Sziasztok.
Tanácsot kérnék. Fejest keresek. Jelenleg akg k550-em meg egy Denon d1100-am van de az AKG nekem túl kiegyenlített fejes, a Denon pedig olyan dobozhangú...de az már majdnem jó, basszus még ennél is lehetne több de nem dobozhanggal. Sokkal több basszust szeretnék lévén hogy főleg hip hopot hallgatok. Legyen zárt és akár utcán is vállalható de első sorban otthon használom, szinte csak iPhoneról apple musicot használva. Magyarán nem kell high end meg studio fejes (mindegyik típusom volt de én most zenehallgatásra keresek nem pedig masterelésre)!
Keret legyen 60-70 ezer ft.

Megjegyezném volt ath m50-em is de az iszonyat egy kényemetlen fejes volt (nagyon kemény párnái miatt). Esetleg újabb ATH-k megfelelhetnének? Milyenek basszusban?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48225) EQMontoya válasza mettek (#48224) üzenetére


EQMontoya
veterán

A900X lehetne, de szerintem abban is keveselnéd a mélyet.

Same rules apply!

(#48226) Bodz válasza mettek (#48224) üzenetére


Bodz
Topikgazda

DT 770 Pro 80ohm?
Extrém igény esetén esetleg Denon D1100, de a Beyer amúgy egy jobb fejhallgató.

Csalódtam az új Youtube szolgáltatásban...
"A(z) SnoopaVision béta állapotban van, és a(z) Top Gun All Stars - Large Coed [2014 Senior Large Coed Finals] MultiCam videónál a következő időponttól fog működni: 2122. 07. 03.." Meh, ennyit nem várok. :D

[ Szerkesztve ]

(#48227) mettek válasza Bodz (#48226) üzenetére


mettek
addikt

Van denonom :) nem tetszik, dobozos hang, kényelmetlen és bugyuta kialakitás...

Audio technica msr7 milyen? Kevés a mélye? Az m50-esem olyan volt hogy néhol képes volt megrezegtetni a fülemet de eladtam mert kényelmetlen volt.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48228) Bodz válasza mettek (#48227) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az MSR7 nem a te világod, ha a K550 se volt az.

(#48229) fericske válasza mettek (#48224) üzenetére


fericske
addikt

JVC
HA-SZ2000 vagy a kistesó HA-SZ1000

(#48230) mettek válasza fericske (#48229) üzenetére


mettek
addikt

Ezt a JVC-t hallottad már? Vagy valaki? De lehet az lesz hogy felutazom pestre meghallgatni ezeket mert nagyon necces igy tesztek alapján berendelni...

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48231) Bodz válasza mettek (#48230) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ezt a 2 JVC-t még senki se hallotta tudtommal az itteniek közül.

Az lesz a legjobb, ha elmész a fejhallgatóplázába is pl.

[ Szerkesztve ]

(#48232) mettek válasza Bodz (#48231) üzenetére


mettek
addikt

Megmondom őszintén hip hop zenéhez eddig a beats solo hd2-je tetszett a legjobban amit a mediamarktban hallgattam meg. Ennél elvileg jobb a Studio 2.0 igy az is benne van a pakliban de aggaszt a zajszűréses rendszerének sistergése...ugy hallottam eléggé kihallható.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48233) Tomdriver válasza mettek (#48232) üzenetére


Tomdriver
őstag

+1 a DT770 Pro 80 Ohm-ra. :K

(#48234) mettek válasza Tomdriver (#48233) üzenetére


mettek
addikt

Az se az az utcán hordós típus.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48235) Zsoó


Zsoó
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni melyik fejhallgatót vegyem a Dacmagic Plus-om mellé.
Elekrto-industrial, industrial-metal és alternatív zenéket hallgatok.
Ezek közül kell választanom:
Sennheiser HD 650 vagy Beyer T70 Itt nemtom a zár vagy nyitott a jobb?

És az olcsóbb kategóriák közül:
Sennheiser HD 600 vagy Beyer DT 770 Pro

A pénz megvan rájuk, már csak választanom kell melyiket érdemesebb választani.
Kérdés megéri az árkülönbözetet a drágább kategória? Ja és használtan venném őket.

Köszönöm!

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#48236) mettek válasza Tomdriver (#48233) üzenetére


mettek
addikt

Plusz volt beyer dt990 prom de azt is eladtam mikor megvettem a Denon 1100at mert akkor dögösebb volt a denon hangja. Sajnos ma már dobozosnak hallom és a dizájn is irritál.

Beats studioja van vkinek? Meg tudná mondani mennyire jön elő eza. Sistergés?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48237) Dorien válasza Bodz (#48215) üzenetére


Dorien
veterán

Azt nem mondanám, hogy a HD681 EVO mélye ütős lenne, inkább terjengős az a mély. A HI2050 mélye sokkal feszesebb, élvezetesebb. (Meg kb. mindenben jobb az utóbbi.)

Zsoó: Én a nyitott HD600-ra és HD650-re szavazok.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48238) funkmester


funkmester
aktív tag

Helotok, a sony MDR-1A es a sony ex650ap hangzasvilagat osszetudna valaki hasonlitani?

[ Szerkesztve ]

(#48239) mettek


mettek
addikt

asszem egy vmoda m100 fejes lesz

nincs valakinek muzikeres kuponja? megköszönném

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48240) Bodz válasza mettek (#48239) üzenetére


Bodz
Topikgazda

HUFnews3
2k kedvezmény 30k feletti vásárlás esetén. Holnapig működik.
"A kupon nem vonható össze más kedvezménnyel
(akció, kiárusítás, kedvezményes szett, mennyiségi kedvezmény),
7 napig érvényes, nem cserélhető pénzre, illetve Yamaha és Fender termékekre nem érvényesíthető."

(#48235) Zsoó: Inkább a T70. A Plus füles kimenete elég sötét, mély hangsúlyos, felbontása se az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#48244) fattyu válasza Bodz (#48243) üzenetére


fattyu
veterán

+1.

Gyerekek ne mondjunk már ennyi ökörséget.

t70 vállalhatóan szólt egy sansa clip+ ról is. a hd650 meg szinte semmiről nem szól normálisan.

Ha megvan a hozzá passzoló erősító akkor igen hd650 rulez. ha nincs akkor bármi jobb választás.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#48245) schawo válasza fattyu (#48244) üzenetére


schawo
titán

Én DACMagicről még semmilyen erősítővel nem hallottam a HD650-t jól szólni. Egyszerűen nem kompatibilisek egymásal.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48246) fattyu válasza schawo (#48245) üzenetére


fattyu
veterán

pláne. de hogy a beépített erősítője nem alkalmas nagy sennheiserre az is biztos.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#48247) mettek


mettek
addikt

Kezdjük újra :)

Jelenleg akg k550-em van amit szeretnék eladni és egy populárisabb, több basszust hozó de azért pontos fejest venni.

Forrás: iPhone + apple music + néha rádobom a Fiio e17 erősítőt. Csak ugy nem nagyon ülök le zenét hallgatni ez inkább olyan belehallgatok, időkitöltős dolog ezért csak a mobil a forrás.

Műfaj: hip hop, elektronikus, alternativ főleg

Zárt legyen és jól is nézzen ki ha lehet. :) eddig kinézetre nekem a Beats studio 2 és Senn momentum 2 jött be de hangra nem tudom mit nyujtanak.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48248) Bodz válasza mettek (#48247) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ne a tömeg után menj, ne hagyd magad, jó lesz a DT 770 Pro (32 és 80ohm). Üde színfolt a sok trendi, szivárványos kacat közt. ;]

Vagggy LZR580 és boldog leszel.

[ Szerkesztve ]

(#48249) .DLL válasza mettek (#48247) üzenetére


.DLL
veterán

Nad Viso HP50 volt már ajánlva neked? Ezen kívül pl. Focal Spirit One S, esetleg Meze 99, elvileg nem annyira basszusos mint a One S, de személyesen még nem hallottam, de ha hasonló a tonalitása mint a Nad-nak akkor sokkal jobb lesz hip-hop téren, mint a K550.
És ezért is várom már a fejhallgatós talit, ha minden jól megy lesz ott egy Meze99. :))

(#48250) Bodz: Szerintem még nem hallottam a Solo HD2-t, de a HP50-et és a K550-et igen, ez utóbbi tényleg elég világos hangó, ha jól is illeszkedik akkor is inkább megfogott (visszafogott?) basszusa van, Megszokható, de nem minden zenénél (pl. DnB vagy Hip-hop). Ellenben a HP50 nagyon mélyre lemegy, kellemes duruzsló hangja van az AKG-hoz képest. Ezek persze csak ajánlások, vásárlás előtt meg kell hallgatni...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48250) Bodz válasza .DLL (#48249) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A Solo HD2 tetszett eddig neki a legjobban, jól meggondoltad ezt a HP50 ajánlást?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.